Dienstbode, Herstemmingen voor de Tweede Kamer. Schagen—Wognum. Kneipp-kuur voor vee. Gemengd Nieuws. Hervormde Kerk, SCHAGEIÏ, te Anna Paulowna, Herv. Kerk te Barsingerhorn c. a. Doopsgezinde Gemeente Barsingerliorn c.a. Burgerlijke Stand. 355ste STAATSLOTERIJ. Getrokken I* r ij z e n. Gein. Hariiigcarspel. Gein, Anna Paulowna. Gem. Wieriiigenvaard. Gem. Barsingerhorn. ADVEHTENT1EN. Luitje Burger. Mejuffrouw Boontjes die goed met de omgaan. wasch kan otiiIais in te richten. Spreker'geeft daarvoor de noodige ge- JKT de tand •'7'^'" verandering van een paar motieven, verauueii 6 te j£euneu De heer ijp ontworpen tijdens het het schrijven den heere Yan ministerschap van t met eene an. Houten en hij dere inrichting kan vere g - De Raad is het gevoelen van den heer Qronem» toegedaan en draagt aan Burgem en Wethouders op zijne bes.is- 8in«r tot handhaving en beweegredenen daartoe, met inachtneming van het door den heer Groneman aangevoerde, aan zijn Z Exc. den heere Minister van Binn. Zaken mede te deelen. Thans wordt door Burgem. en Weth. den Raad aangeboden de gemeentereke ning over 1896, bedragende in ontvangst f 12524.34*/2 in uitgaaf 11909.85 Sluitende met een voordeelig Baldo van f 614.49 Vj. Verder de rekeniDg van het Burger lijk Armbestuur, bedragende in ontvangst f 3500. in uitgaaf 3408.26 alzoo een voordeelig saldo van f 91.74 De Raad besluit, eene commissie tot onderzoek van beide rekeningen in te stellen en benoemt daartoe de heeren J. D. Schenk en A. Sleutelwat betreft de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur zal echter de heer D. Kooij Jbz. deel uitmaken van de commissie, in plaats van den heer A. Sleuteldie als lid van het Burg. Armbestuur niet bij het onderzoek tegenwoordig mag zijn. Ten slotte worden ter tafel gebracht de geloofsbrieven van de herkozen raads leden, de heeren C. Dz. Rezelman en A. Sleutel. Genoemde heeren verlaten de zaal. Onder Voorzitterschap van den heer F. Bakker Jz. worden de stukken aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen met de conclusie, dat ze in goede orde worden bevonden. Alzoo wordt tot toelating besloten. De Voorz., de heer Bakkerfeliciteert de inmiddels in de zaal teruggekeerde heeren met den gunstigen uitslag, spreekt den wensch uit, dat zij, met September een nieuw tijdperk intredende, wederom nog jaren in het belang der gemeente werkzaam zullen mogen zijn. Daarna draagt hij het praesidium over aan den heer C. Dz. Rezelman. Deze sluit na de gewone rondvraag, niets meer aan de orde zijnde, de ver gadering. Nat. en Intern. Land bouwtentoonstelling, Aan het programma der nationale en internationale tentoonstelling, ter viering van het 50-jarig bestaan der Holland- sche Maatschappij van Landbouw, te 's GRAVENHAGE, is het volgende ontleend 18 September. Opening der tentoon stelling in de groote zaal van het kon. zoölogisch botanisch genootschap te 1 uur. Tentoonstelling van voortbrengse len, afgesneden bloemen, vruchten, plan ten, bijenteelt, werktuigen, enz 19 Sept. Tentoonstelling van werk tuigen, enz. 20 Sept. Tentoonstelling van stieren, melkgevende koeien, voortbrengselen en werktuigen. 21 Sept. Tentoonstelling van rundvee, wolvee, varkens, voortbrengselen en werktuigen. 22 Sept. Tentoonstelling van stieren, melkgevende koeien, voortbrengselen en werktuigen. 23 Sept. Tentoonstelling van heng sten, voortbrengselen en werktuigen Te 12 uur algemeene vergadering der Maatschappij. 24 Sept. Tentoonstelling van merriën en jonge paarden en aankoop van re monte-paarden, pluimgedierte, enz. 25 Sept. Tentoonstelling van hengsten, pluimgedierte, enz. Harddraverij op de Boorlaan, aangeboden door de afdeeling 's Gravenhage, le, 2e, en 3e prijs res pectievelijk f 250, f 100 en f 50. 26 Sept. Tentoonstelling van pluim gedierte, enz. Te 1 uur postduivenvlucht. Stembus-varia In de provincie LIMBURG schijnt men, volgens de Gemeentestem, al heel eigenaardig op te vatten, hetgeen de nieuwe kieswet noemt„het geheim der stemming". In zekere plattelandsgemeente bestaan twee partijen. De burgemeester wensch- te wel te weten, wie al dan niet op zijne kandidaten stemde. Hij legde daar- tos daags te voren de helft van alle stembriefjes in de zon, waar ze reeds spoedig door vele vliegen en vliegjes met de welbekende zwarte stipjes geor- neerd werden. Deze stembriefjes waren dus op zeer practische wijze en niet opvallend gemerkt en vormden voor onzen respectabelen burgervader eene zeer origineele controle. In eene andere gemeente, waar de secretaris het beroep van schrijnwerker uitoefende, maakte deze vlak boven den lessenaar eene opening van denzelfden uard, als men in onze schouwburgen in het scherm kan zien en begluurde van daar de niets kwaads vermoedende be zoekers van onze politieke varkenshok jes. Een derde wist er een anderen raad PP.i hij stempelde zorgvuldig alle stem briefjes en wel zoo, dat elk briefje een klein verschilpunt aanbood met de overi-' gen; liet eerste stond horizontaal, het twee- de eenigszins scheef, het derde een milli- metertje of wat verder van de boven- of zijwanden van het stempapier, enz. Kwam er een dubieus kiezer, dan werd dit stempeltje stiekempjes, maar daarom niet minder nauwkeurig, opgenomen, om later bij de opening als verraderlijk spi on te fungeeren. Men deelt ons mede: Oon le worden opgezonden naar Rus land, werden in de afgeloopen week te Haringcarspel en Wierin- gervvaard een 5-tal 1-jarige «tie ren aangekocht, tegen zeer hooge prijzen. De prijzen varieerden tusschen 150 en f 200.Een beding stond echter bij den koop vast, dat de stieren moesten zijn in geschreven in het Ned. Rundvee—stamboek. Officiëuse uitslag. LEEUWARDEN. Uitgebracht 3611 geldige stemmen. Hiervan verkregen Bax 1668, Pytttrsen 1943 «temmen. Derhal ve gekozen de heer Pyttersen. WINSCHOTEN. Uitgebracht 4402 gel dige stemmen. Hiervan verkregen Van Kol 2100 en Tijdens 2302 stemmen. Derhalve gekozen de heer Tijdens. Bij de aanbesteding van den spoor weg WognumBehagen waren de laag- sts inschrijvers de heeren G. van der Lee en J. Hageman te Medemblik, voor f 149.800 aan wie het werk is gegund. Een woesteling. Te HAARLEM beet zondagavond e6n man bij een twist met zijne echtgenoote haar neus totaal af. De Leeuwarder Courantdie onlangs meldde, een schrijven te hebben ontvangen van een landbouwer in FRIESLAND, die de waterkuur op zijn beesten, lijdende aan mond- en klauwzeer, neet goed resul taat had toegepast, geeft thans de volgen de beschrijvingen van die proef neming. Op eene boerderij van veertien melk koeien, waar maandagmorgen 12 Juli mond- en klauwzeer uitbrak, is op de meeste zieke beesten de Kueipp's water kuur toegepast. Zonder uit deze behandeling iets met zekerheid te willen constateeren, heeft het zeker zijn nut, de opgedane be vinding ts openbaren. 's Maandagsavonds werden drie beesten behandeld. Twee herstelden zeer spoedig. Het melkgeven herstelde in twee dagen. Met het derde beest, evenals met nog een ander, dat des dinsdags in behaudeling, werd genomen, liet het zich slecht aan zien. Men nam opkrimping van den bnik waar en de, haren stonden overeind. Niet tegenstaande de koeien met moeite eenig gras aten, begon na twee dageD de hoeveelheid melk weer wat te vermeerderen. De kuur werd toegepast tot des zaterdags 17 Juli, toen de dieren de ziekte te boven bleken te zijn Nog op meerdere beesten werd de kuur met de beste bevinding gedurende twee h drie dagen toegepast. Des morgens en des avonds werd eene flesch ingegeven van den door Kneipp voorgeschreven drank, terwijl na de afboening 3 koedekken wer den opgelegd, welke geheel nat werdeu door de uitwaseming, doch ook langzaam weder opdroogden. Waren ze geheel droog, dan werden de beesten losgelaten, waarop ze blijkbaar vlugger eu meer op bun gemak den stal verlieten, dan toen ze er binnengebracht werden. Dagelijks werden twee lijnkoeken toegevoederd. De ver melde stank na de afboening was vooral de eerste maal het sterkst. Den 26en Juli gaven de 14 koeien, op beste weide met nieuw gras gebracht, weder dezelfde hoeveelheid melk als vóór de ziekte op goede weide en oud gras. Wolkbreuken en over- stroomingen. Zelden heeft men in Midden- Europa zulke vernielende natuurverschijnse len bijgewoond, als die, waardoor ia den tijd van eenige dagen belangrijke geleelten van Oostsnrijk-Hongarije, Silezië en Bohe- men in woestenijen werden herschapen. Door geweldige regens en wolkbreuken was de watertoevoer uit het gebergte in verschillende streken zóó enorm, dat niet alleen de groote'rivieren, maar ook zijri viertjes en beken aangroeiden tot woeste stroomeD, die ver buiten hunne oevers tra den en een watersnood veroorzaakten, dien men niet licht vergeten zal. De schade, die aan den landbouw, de nijverheid en verschillende kunstwerken werd toege bracht, wordt bij millioenen berekend en menige tak van bedrijf kreeg door het geweld der elementen een knak, waarvan jarenlang misschien de gevolgen zullen worden ondervonden. Bij dit alles kwamen tallooze persoonlijke ongelukken voor, kortom, de ellende, die op 't oogenblik in de geteisterde streken ge leden wordt, is vreeselijk. Ellenlange ko lommen vol ongelukken en Jobsberichten, gepubliceerd door de locale pers, geven 1 nog slechts een zwak denkbeeld van den nood, die allerwege geleden wordt. En nog steeds woeden de elementen voort, a' valt er hier en daar eene verbetering in den toestand waar te cemen. Wat in de eerste plaats getroffen is door den watersnood is het openbaar verkeer. Er zijn wegen vernield en onbegaanbaar ge worden, tallooze bruggen werden wegge slagen, stroombeddingen voor de scheep vaart versperd, spoorlijnen ondermijnd en weggeslagen, enz., en*. Dan zijn de pro ducten van den landbouw, voor een groot deel geoogst, of gereed, om binnengehaald te worden, door het water wegge dreven of bedorven. Massa 's vee veronge lukten. De plaatselijke bladen zijn vol van dergelijke rampen, die den ijver van een geheel jaar te niet deden en menig een tot den bedelstaf brachten. Kleinere en grootere ongelnkken en in cidenten zijn eenvoudig ontelbaar. Bij hetgeen reeds in beknopten vorm omtrent den watersnood werd meegedeeld wordt nog het volgende bericht gemeld: Het plaatsje Freiheit bij Franlenau is ondergeloopen, te Marschendoif zijn tal van hnizen, waaronder ook het gerechts gebouw, ingestort. Zeventien personen kwamen hierbij om het leven. In Je om streken van Dresden kwamen ruim veer tig menschen om. De dalen van de Bo- ber, de Zacken en het Schwarzwasser zijn woeste meren geworden, waarin de daken der hoogste hnizen eilandjes vormen. Ver scheidene bewoners namen daarop de vlucht en zijn nu geheel ingesloten. Te Spiudelmühle in het Reuzengebergte brak de Elbe een dijk door, waardoor het stad je onderliep. Het hótel ,Deutjcber Kal eer" en verscheidene belendende perceelen stortten in. Een kellner verdronk, doch alle hótelgasten, voor een groot deel Berlijners, werden gered. Te Kratzau wer den tal van huizen door het water weg gespoeld. De geheele streek van Grottau tot Zittau gelijkt en ruïne. Te Grottau stortten twee hnizen in, de bewoners werden onder het pain be dolven. Te Bodenbach staat de tentoon stelling onder water, Te Gmunden vaart men met booten over de Esplanade. Tal rijke badgasten uit het badplaatsje Orth moesten bij particulieren ingekwartierd worden. Te Ischl duurt de agitatie onder de Kurgasten voort, daar de Traun blijft stijgen. Op de esplanade aldaar, waar het wa ter een meter hoog staat, branden den geheelen dag de gaslantaarns, die men vóór de overstrooming had aangestoken, E.' komt gebrek aan levensmiddelen, daar het plaatsje van het verkeer is afgesneden. Keizer Frans Joseph bezichtigde urenlang de door het water geteisterde plaatsen. In het Reuzengebergte, aan de zuidelijke helling van den Koppenkegel, heeft eene bergstorting plaats gehad, die zes personen het leven kostte. Bij Thiemeudorf in het Lösznitz-dal, werden twaalf mannen en vrouwen van de spinnerij Kluge bij de instorting van een brug door de golven meegevoerd. Allen verdronken. Te Leubsdorf werd een vader met zijn acht kindereu door het water meegesleurd. Geen hunner kon worden gered. Te Bunz- lau steeg het water met zulk eene snel heid, dat verscheidene personen, die in de Tilleudorfer velden aan het werk wa ren, zich niet meer wisten te bergen en daardoor omkwamen. Een knaap en een vrouw klommen in een boom en werden door het water ingesloten. Een geheelen nacht brachten zij in deze positie door, voordat men er met levensgevaar in slaag de, met een boot den boom te bereiken. Te Falkenau is het station en te Neugers- dorf de machinefabriek van de firma Roscher verwoest. Te Steinkirchin het district Lauben ver dronken zes personen, te Görlitz en te Wingendorf elk één. Te Berchtesgaden kwamen zaterdag vier mannen in de Ache om, terwijl zij bezig waren met het veiwijderen van rotsblokken. Tusschen de stations Kremsmüoster en Wartberg van den Kremsdalspoorweg ontspoorde een personentrein op den ondermijnden spoor- dauj. De machinist en de stoker kwamen om. Ziedaar eenige staaltjes van de onhei len, door het water veroorzaakt. Andrée's Noordpoolvaart. Ook Notdeuskjöld heeft zijne meening omtrent het waagstuk van Andrée uitge sproken „Ik voor mij" moet hij ge- zfgd hebben „geloof, dat de reizigers reeds geland moeten zijn, en wel aan de noordkust van Azië of Amerika; waar schijnlijker is het, dat zij in Amerika zijn terecht gekomen. Zijn zij b. v. nabij de rivier Mackenzie nedergedaald, dan kan het lang duren, eer men bericht van hen krijgt, zeker wel een psar maanden. An drée, Strindberg en Fraubel zijn alledrie flinke kerels, zij hebben proviand voor zes maanden bij zich en zijn voor een tocht over land goed uitgerust. Het valt das te verwachten, dat zij in staat zullen zijn, van af de plaats, waar zij landen, bewoonde streken te bereiken. Zijn zij eenmaal geland, dan kunnen zij tot op een onderdeel van een Engelsche mijl na bepalen, op welke plek zij zich bevinden Toen Nordenskjöld dit zeide, was het bericht, door den kapitein der Dordrecht gebracht, nog niet bekend. Maatregelen worden thans genomen, om naar de ge grondheid van het vermoeden, dat Andrée in de Witte Zee zoude zijn vergaan, on derzoek te doen. Dr. Eckholm organiseert van Vardö uit eene expeditie naar de Wit te Z;e,om Andiéa en zijne* tochtgenooten op te sporen dit, niettegenstaande hij het bewuste bericht wantrouwt. Anderdeels verneemt men, dat elf stoom schepen, die op weg nair de Jeuisseï zijn en dezer dagen Varcö moeten aandoen, aangezocht zullen wordeD, de wateren, waarin de kapitein der Dordrecht den bal lon meent gezien ie hebben, nauwkeoiig te ondeiaoeken. Een walviichvaarder deelt nog mede, dat hij katt geleden cp de door kapitein Lehman aangeduide plaats vele doode walvisschen heeft zien drijven, die zeer goed voor een halfledigen ballon kun nen gehouden worden. E dison, die onweders wekt. De amerikaansche uitvinder Edison staat tegenwoordig op gespannen voet met de inwoners van de naar hem genoemde stad Edison in New-Jersey. Hij heeft daar eene uitgebreide ijzerfa briek en smeltcrij en is bezig, een nieuwe wijze van ijzeimijnontginning in toepassing te brengen. Door middel van electromag- neten trekt hij het magnetisch ijzererts uit den daaraan zeer rijken Ogdenberg. Langs den geheelen omtrek van dien berg, dat is over eene lengte van 4 engelsche mijlen, zijn telegraafpalen geplant, waar langs de geïsoleerde draden gespannen zijn. Na de oprichting van dien kolossalen mag neet heerschen echter telkens electrische stormen, met zwaar onweer, in de bnnrt en de bliksem heeft er groote schade aangericht. Men zegt, dat er niet de minste twijfel bahoeft te bestaan, dat de electrische sto ringen, door den reuzen-magneet opgewekt, oorzaak zijn van de vermeerderde hoeveel heid onweersbuien. Inwoners van Edison willen nu schadeloosstelling vau den grooten uitvinder eischen. Op die manier zal het goud goedkoop gaan worden 1 Na de ont dekking van de Klondyke beddingen, wordt nu weer gemeld van het vinden van rijke gouddistricten in Alaska. Het gebied moet minstens even rijk zijn als Klondyke volgens de berichten. lutusschen blijkt Alaska nog meer dan goudland te bevatten. Er is een groot oliemeer ontdekt, in eene komvallei tus schen de bergen. Langs de oevers bevin den zich een groot aantal oliebronnen, die voortdurend petroleum op het water uitgie ten.Uit een scheikundig onderzoek van mede gebrachte monsters bleek, dal de aardolie v&n nog betere hoedanigheid is dan die uit Pennsylvanië. Eenige deskundigen zijn naar het nieuwe gebied vertrokken en hebben een plaatse lijk onderzoek ingesteld. De geheele streek blijkt petroleum en steenkolen in zeer groote hoeveelheden te bevatten. Het ge bied ligt dicht aan zee, en zelfs aan de knst werden nog oliebronnen gevonden. Men deelt mede, dat de Standard Oil Company, de reusachtige maatschappij, die de ame rikaansche petroleum gemonopoliseerd heeft, reeds pogingen heeft gedaan, het productiegebied in Alaska in bezit te krijgen. Predikbeurten. De Godsdienst-oefeningen beginnen om 9'/i ure, des voormiddags. 8 -^ug- Geen dienst. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente gedurende de maanden Augustus en Sep tember. Geen Dienst22 Angustus en 12 September. Overigens telkens 's morgens te half tien. 8 Ang. geen dienst. 8 Ang. Barsingerhorn Ds. Kooiman. Hervormde Kerk te Hippolytus- hoef c. a. op Wieringen. 8 Aug. Westerland n. m. 2u. Ds. Hobus. 2<Je Klasse. Trekking van dinsdag 3 Aug. Prijs van f 20,000No. 20221 f 1500No. 4806 f 1000: No. 10920 f 400: No. 19842 20493 f 200: No. 11776 13094 f 100: No. 9979 12293 14821 17269 19398 19975 Prijzen van t 100 en daarboven Prijs van f 1500 No. 3484 f 1000: No. 7277 8797 13656 f 400: No. 3024 18310 f 200: No. 9796 11931 f 100: No. 271 4284 9325 15902 Marktberichten. Ingeschreven van 1 31 Juli 1897. Geboren5 Juli. Coruelia, d. v. Pieter Gorter en Coruelia v. Exter 7 dito. Trijntje d. v. Simon Kruijer en Maartje Kist, 15 dito. Jan, z. v. Hendrik Spaausen en Barbera Glas. 18 dito. Geertje, d. v. Jan Veter en Trijntje Schrijver. 22 dito. Grietje, d.v. Willem Roos en Elisabeth Borst. 25 dito. Ava Maria, d. v. Pieter Roozendaal en Geertje Broersen. 29 dito. Evert, z. v. Albert Zeeman en Trijntje Berkhout. Ondertrouwd en GehuwdGeene. Overleden: 2 Juli. J.»n Roos, oud 2 mud. 26 dito. Jan Kos, oud 73 jr., weduwn. vau Catharina Pankras. Ingeschreven vaa 131 Juli 1897. Geboren Everiua Geartruida, v. d. N. Nap en A. Kos. Frans, z. v. J. Dekker eu T. Wieriug. Cornelis z. v. R. Nijdam en N. v. Doorn. Johanna, d. v. G. J. Nuij en M. Hof. AriaantjpJohanna, d.v. J. Krouwel en A. Jonker. Jan, z. v. C. Sweris en A. Slijboom. OndertrouwdGeene. Gehuwd Jan Slikker en Trijntje Lan- gedijk. Gijsbert CornelisseD en Maria Zoon. Overleden Jacobus van Stipriaan, z. v. Arie en D. Lanzer oud 12 dagen. Go- vert van der Linden, oud 26 jaren. Cor uelia Duioker, wonende te WieriDgen, oud 22 jaren. Dieuwerlje Dekker, oud 43 ja ren. Geertje Eriks, oud 11 jaren. Klaas Jacob Been, z. v. Jan eu C. Lindenaar, oud 8 mnd. Jan Kreijger, eebtgen. van C. de Vries, oud 55 jaar. Ingeschreven van 1 31 Juli 1897. Geboren Gerrit Jan, z. v. A. Klare en D. Tuinman. Jacob, z. v. Jb. Peet oom en A. Kuiper. Geertje, d. v. P. Bakker en A. Tijseu. Ondertrouwd, getrouwd en overleden Geene. Ingeschreven van 1 31 Juli 1897. Geboren 23 Juli. Jan, z. v. Cornelis Koning en van Maarlje Nieuwpoort. 26 dito. Gerrit, z. v. Gerrit vau Slipriian en van Elisabeth de Smit. 26 dito. Anna, d. v. Willem den Adel en van Antje Wuis. 30 dito. Keeltje, d. v. Jan Duif en van Maartje Stins. Ondertrouwd: 16 dito. Klaas Leijen en Coruelia Kwantes. Getrouwd: 30 Juli. Klaas Leijen en Coruelia Kwantes. Overleden: 29 Juni. Arien Vlaar, oud 57 jr., echtgenoot van Jacomijntje Grinvis, 4 Juli. Sijvert Vader, oud 73 jaren, echtgenoot van Dieuwertje Stroomer. 3 Juli. Jacob Waterdrinker, ond 58 jaren, echtgenoot van Sijtje Wit. 9 Juli. Elisa beth Catharina Vethman, oud 1 maand, d. v. Martinus Vet.hman en Trijntje Won- j der. 23 Juii. Patertje Bakker, oud 47 jaren, echtgenoote van Pieter Keuris. s Hoorn, 31 JULI 4 H.L. Tarwe Rogge 10 Gerst 10 Haver i Witte Erwten KGroene Grauwe Vale Bruine boonen„ Witte Paarden Karwijzaaó Mosterdzaad Paarden 12 Koeien 21 Schapen 43 Lammeren 6 Kalveren 37 Varkens 141 Biggen Kip-Eieren per 100 2357 koppen boter, p. kop 1897. Aangevoerd 5.50 a a 3.75 a 4.a 7.— a 9.— a 10.— e 8.- a 5.50 a 8.— a 5.50 a 9 a 16.50 a 60— a 140.— 120a 200.— 18— a 22.— 7*— a 10*- a 10.— a 3 50 a 2 50 a 0.47 a 7.25 5.— 8.- 10.— 12.— 10.- 9.- 10.— 6.— 9.50 14.— 15.— 18.- 8.— 2.75 0.50 &tkmtxar, 81 JULI '97. Aangevoerd 1 Paard 13 Koeien en ossen 34 nacht, kalveren 62 magere Sehapen 59 magere Varkens 269 Biggen 6 Bokken en Geiten Boter per P. Kipeieren per 100 Eend- dito psr 100 f 3.— a 4 Kleine Bokjes .75 a 86 Lammeren 8.a Alkmaar, 2 AUG. 1897. Aangevoerd: f 60.a ,100.— a 170.— 8.— a 16.— 8.— a 20.— 13.— a 16.— 6.a 9. 2.— a 6.— —.45 a —.52» 3.— a 3.25 1.— 14.— f a Paarden 21 Koeien, per K.G. per stuk 178 vette Kalveren per K.G. 35 Nuchtere Kalveren 637 Schapen, Lammeren 221 vette Varkens, p.K.G. —.34 a 46 magore dito 13.— a Purmerend, AUG. 1897. Aangevoerd1614* K G. kleine 160.— a 190.— 86.— —.70 18.— 23.- 30.— a .60 a 8.a 16.- a a —.41 16.— kaas f 27.50; k st. co mm. f st. middb. f 20 336 K.G. Boter f 1.— a f 1.10 per K.G. 434 Runderen, vette, f 0.50 a 0.62 per kilo. 22 Stieren, prijshoudend, handel matig 284 Vette Kalveren, f 0.50 a f 0.70 p. K.G. handel matig. 130 Nuchtere idem, per stuk f 6.a 18. handel vlug Paarden. 1650 Schapen en lammeren, lager in prijs, handel stog. 236 Varkens, vette, per K.G. f 0.34 a f 0.40 handel vlug- 85 idem, magere, per stuk f 12.— a 20.— 237 Biggen, per stuk t 6.— a f 9 beide handel stug. Ganzen, f 0.— a f 0.—. Zwa nen f a 0.—. Kipeieren f 2.75 a 3.—Eendeieren f 0.— p. 100. EDAM, 31 JULI 1897. Kaas: Aangevoerd 107 stapels, wegende 22.679 K. G.hoogste prijs f 27.50, per 50 kilo. Heden overleed plotseling, in den nog jeugdigen leeftijd van 22 ja ren, onze geliefde Broeder, Zijne diepbedroefde Broeders en Zusters. Langereis, gem. Hoogwoud. op de Marktplaats, vraagt eene

Schager Courant | 1897 | | pagina 3