GEMENGD NlfiUWS. Wederzien. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. De t o on e e 1 voo r s t e 11 i n g door de leden van het rederijkersgezel schap te Barsingerhorn, gege ven op den tweeden kermisdag, den 9den Augustus j.1., iu de kolfbaan van den kas telein Jb. Ooijers, mag men wel boven verwachting geslaagd noemen, daar te gelijkertijd ten huize van A. Slotemaker op hetzelfde dorp, een bekend tooneel- gezelschap, n.1. dat van den heer Potharst, optrad. Door het rederijkersgezelschap werd opgevoerd het tooneelspel„Een nieuw leven" door J. Hora Ademaeen stuk, dat verscheidene treffende tooneeltjes aanbiedt, doch over het geheel niet ie der kan bevredigen. Afgaande op het gunstig oordeel van het publiek, moe- ton toch de roderijkers van het too- neelstuk hebben gemaakt, wat er van te maken was. Het nastuk „Rika's droom,' zang spel in één bedrijf, door Mart. Schuil, werd met den meesten bijval ontvan gen. Een groot deel van het succes met dit stukje is wel te danken aan den pianist van het gezelschap. Eene ope rette als Rika's droom, waarin iets meer dan alledaagsche zangpartijen voorkomen met dito pianobegeleiding, vereischt nogal wat, eer spel en zang beiden tot hun recht komen, boven al een wakker pianist, zooals ieder zal erkennen, die weet, welke eigen aardige moeilijkheden de uitvoering van een min of meer degelijk zangspel letje oplevert. PLAATSELIJK NIEUWS. van verontwaardiging verwekt. Een der hoofdorganen der eigen partij durft zells schrijven „De regeering der Vereenigde Staten wordt heden zwaar getroffen, doordat een van hare meest belangryke ambten wordt vervuld door een man, die snel kindseh wordt. Het feit kan niet langer verborgen worden gehouden, dat John Sherman, minister van buitenlandsche zaken, zoo ernstig lijdt aan de zwakhe den van den ouderdom, dat hij geheel en al ongeschikt is, om zulk een ambt te vervullen. „Alle pogingen van familie of vrienden, om dit feit verborgen te houden, leiden tot niets, daar de minister zelf eiken dag bewijzen levert, dat hij aftandsch wordt." Zoo gaat het, wanneer men zijn mond voorbij praat. Het zou ons niet moeilijk vallen, ons thema door nog meerdere voorbeelden uit de geschiedenis van den dag te be wijzen. Nog een enkel van diepgaande beteekenis volge hier Men wil weten, dat èn de onlusten in Klein-Aziê, èn de troebelen op Kreta op rekening van Engeland gesteld moe ten worden, welk land, als altijd, eene schoone gelegenheid dacht te vinden, om in troebel water te visschen. Turkije heeft thans Engeland met dezelfde munt betaald. De moeilijkheden, waarmede de Engelschen te kampen hebben in het Toohsdal, in Pesjawer en in Chitral, waar de heilige krijg tegen de Engel schen is afgekondigd, worden aan turksche kuiperijen toegeschreven. Het britsch-indische rijk telt zijne mahomedaansche onderdanen bij millioe- nen en een wenk van den beheerscher aller geloovigen is voldoende, om die menschenmassa tegen het britsche ge zag in opstand te brengen. Die wenk schijnt gegeven te zijnde rollen zijn verwisseld. De Porte greep het engel- sche wereldrijk aan in zijn zwakste punt in Indië, zonder zich zelf daarbij bloot te gevem. Het kwaad straft zich zelve. Ia de schitterend verlichte zalen van den huize van baron van "Waitershausen was een elegant gezelschap verzameld. Dames, in kostbare toiletten, stralen de in den glans van prachtige briljanten, en heeren, in zwarten rok en rijk versierde uniformen. Het souper was juist ten einde, de tafel opgeheven, en nu wandelde het gezelschap lachend en pratend door de verschillende vertrekken, om eenigszins van de ver moeienis van den maaltijd te bekomen. Er heerschte eene welwillende, prettige stem ming, die gewoonlijk de menschen be- heerscht, als men goed gegeten en delicaat gedronken heeft. Dan verkeert men in eene stemming, waarin den mensch alles in het schoonste licht treedt en zoodoende de menschen spoedig tot elkander brengt. Zooals gewoonlijk het geval was, was ook nu weder de gravin Zeckendorf het middelpunt van ieders belangstelling. De jonge, zoowel als de oude heeren waren rondom haar, om haar hunne hulde te be» wijzen, en de overige dames van het ge zelschap keken vol nijd en afgunst naar het voorwerp van al die hulde en compli menten. Maar de schoone gravin lachte tegen een ieder, zij wist uitermate goed, dat allen speculeerden op haar groot vermo gen, want sedert het rouwjaar voorbij was, bad zij menige huwelijksaanvraag ge kregen, ja, zelfs een prins hajl om hare hand gevraagd; zij echter weigerde allen. Lachend en vol hoogheid nam zij deze hulde aan, maar zoodra het gesprek op een huwelijk begon te duiden, werd zij ernstig en een bijna duistere trek werd dau rondom haar mond zichtbaar en met eene harde stem wees zij allen terug, eeDmaal en voor altijd I Natuurlijk gaven die pertinente weige ringen tot allerlei kletspraatjes aanleiding, want de gravin was eene dame, die nau welijks den dertigjarigen leeftijd over schreden had en niemand wist er eene ver klaring voor te vinden, waarom zij alleen door het leven wilde gaande boosaardi ge nieuwsgierigheid ontdekte allerlei ha telijke kleinigheden diesnel van mond tot mond gingen, maar overluid waagde nie mand ze te zeggen, omdat de houding der dame in kwestie onberispelijk was en niet in 't minst of geringst eenige aan leiding tot praatjes kon geveD. Plotseling riep de heldere stem van den gastheer: „Mijneheeren, het dansen neemt eeD aanvangEn tege lijker tijd weerklonken de tonen van eene polonaise. In een oogwenk waren de heeren bij de dames en een oogenblik later krioelde al les in de balzaal door elkander. De gravin-weduwe werd door een ge zant ten dans gevoerdhij onderhield zich lachend met zijne danseres, plot seling echter, als het paar in de nabijheid van den pianist komt, ontstelt de gravin hevig, verbleekt en begint zoo te sidde ren, dat haar partner vraagt: „Mevrouw de gravin, wenscht ge, dat wij den dans zullen eindigen?' ex haar angstig aanziet. Dadelijk bedwingt zij hare opgewonden heid, lacht een wtinig en zegt„Ja, dat vind ik uitstekend, mijnheer de baron, waDt het is verbazend warm, niet waar Toestemmend knikt de heer en geleidt haar naar eene kleine zijkamer, waar hij haar eene veifrisscbing aanbiedt en haar daarna alleen laat. Nu is zij alieen en onbespied, tn ziet zij nog eenmad naar den pianist, nu moet zij zich zekerheid verschaffen, of hij het is, voor witn zij hem hield. Maar zij kan hem hier slech s van terzijde aanzien en hoeveel moeite zij zich io'< geeft, iets met zekerheid kan zij niet constateeren. Vervolgens treedt de gastheer bezorgd binnen en vraagt, of zij ernstig onwel was Maar lachend stelt zij hem gerust en vindt gemakkelijk een uitvlucht. Ed vervolgens, zoo geheel terloops, vraagt zij „Zeg eens, waarde baron, wie is die pianist De man speelt goed en wanneer ik een avond geef, zal ik hem ook nemen.' ,0, dat zou een goed werk van u zijn, gravin, want dien armen duivel gaat het zeer slecht in het leven, en hij ii mij zeer warm aanbevolen geworden, hij moet vroeger befer dagen gekend hebben.» En met een zaeht sidderen in de stem vraagt zij verder: »Hoe heet hij dau P" >Hij is een Hollander, geloof ik, Melchers heet hij, maar ik zal u straks heel nauw keurig zijn adres geven." „Daarmede ging de vriendelijke gastheer heen. En de gravin haalde verlicht adem. Godlof, hij was het dns nietMaar in hetzelfde oogenblik kwam haar in de ge dachte, dat hij zijn waren naam veranderd zou kunnen hebben en vol angst zag zij nog eenmaal naar den klavierspeler, om hem, zoo het mogelijk wss, eens vlak in het gelaat te zien. En dat geschiedde reeds in het volgende oogenblik. Zij zag hem in het gelaat en zij aanschouwde zijne vermoeide trekken, en zijne dieplig gende, onrustig flikkerende oogen, waar uit de smart hare wilde klachten jammerde en nu, nu herkende zij hem, den man, dien zij eens had liefgehad en dien zij in een oogenblik van verblinding van zich had weggestooten, toen hij om hare liefde bad. Een krampachtig sidderen doet haar lichaam schokken. Zij kan den blik niet afwenden van dat ontzettend beeld, dat voor haar staat. Hij, die eens met zulke hooge illusies, vol fieren moed, het leven introk, om een kunstenaar te worden, hij zat nn hier en speelde de een8 wals na de andere en dat deed hij voor zijn di- gelijksch broodO, God, hoe ont zettend was dat Dadelijk daarna kwam de gastheer we der bij haar, en bracht haar het adres daarna ging zij heen, eene lichte ver koudheid voorwendend. Snel, zonder gezien te worden, hetgeen zij zoo vreesde verliet zij het feest. En thuis gaf zij zich over aan hare wilde smart. De nacht was langzaam voorbijgegaan en nog zat zij daar en keek met tranen in de oogen naar het vuur in den haard, al hetgeen gebeurd was, het vreeselij- ks verleden in zijn geheel, stond haar weder voor den geest. Zij was weer het arme, adellijke meisje, dat voor den ouden papa zoo trouw en opofferend arbeidde, dat met hare kleine schilderstukjes zoo'n aardig duitje geld verdiendeen op een gemeubileerd kamertje, bij hen, woonde nog de jonge Saltern, de talentvolle musi cus, met de grootsche toekomst. En toen was die Meidag gekomen, waarop zij el kander voor de eerste maal alleen zagen en toen leerden zij elkander beminnen daarop volgden eindeloos vele schoone da gen vol gelukzaligheid, terwijl de toekomst als een haag vol bloemen voor hen lag, en hoe anders, hoe gansch anders was nu alles gekomen Den volgenden dag zocht zij zijne woning op. Het was een armoedig kamertje op de vierde verdieping van een huis in de voorstad. Toen hij haar herkende, deed hij eenige stappen achterwaarts en hield hij zich aan de tafel vast, spreken echter kon hij geen woord. En zij, met de grootste zelfbeheersching, sprak zacht en sidderend „Reinhold, jaag mij niet weg." Eene onaangename pauze volgde. Beiden zagen elkander stom-vragend aan. Ein delijk echter zonk zij weenend op een stoel neder en luid snikkend riep zij uit u Ja, ja, ik lees het 10 uw blik, wat ge zeggen wiltMaar zeg het niet P Ik weet, dat ik de schuld van al je leed ben, ik voel hetI* Rustig en kalm zeide hij', na een poosje van stilzwijgen Mevrouw de gravin, wat wenscht ge van mij Smeekend zag zij hem aan „Niet op dezen toon, ik bid je daar om. Wees barm hartig, wees de edelste van ons beiden, vergeel mij, wat ik toenmaals aan u heb misdreven. Ik heb er berouw over, al reeds lang berouw over gehad. Ik ben hier gekomen, om u te helpen, Reinhold, wijs mij niet terug." Mevrouw de gravin," antwoordde hij, rustig en vast, „ik heb uwe hulp niet noodig.» Toen kreet zij uit, in wanhopige smart „Ach, Reinhold, ge weet niet, wat ge mij aandoetElk uwer bedaarde, kalme woor den treft mij als een steek in het hart. Geloof mij, ik ben gekomen, omdat ik berouw heb en had ik gewe.teD, waar ik u had moeten zoeken, reeds lang was ik bij n gekomen, om u dat te zeggeD.' Bleek, sidderend, met dcorborenden blik, zag hij haar aan. „Wat wilt ge toch van mij Waarom laat gij mij in mijn moei lijken strijd niet met rast P* „Helpen wil ik u, Reinhold I Gelukkig maken zal ik u riep zij uit. En hijj zeide, met een bitter lachje „Neen, mevrouw de gravin, dat is voorbij. Voor mij is er nog maar één geluk, en dat ligt in mijne wilskracht, om aan het einde te komen Vandaag of morgen, hoe eerder hoe heter.' Strak ziet zij hem aan dan zegt ze erospg „Neen, d.t geloof ik niet, nren, gij zijt niet de zwakkeling, die zoo spoe dig den moed verliest.' jrZoo spoedig?» herhaalt hij. „Ja, weet gij dan, wat er achter mij ligt Wist gij, wat die vier jaren van mij gemaakt hebben gij zoudt mij dan ook kunnen begrijpen. Ja, ik ben een zwakkeling ge worden, een halm in den wind, een niets in de branding van het leven, ik ben niets anders waard, dan dat de vloed mij wegspoelt. „Anderen werden groot in het leed; uit anderen werden Godbegenadigde kun stenaars geboreD, gelouterd door het wee der zieleik echter ben ten gronde ge gaan, ik ben te klein, te zwak, ik ben niets gewordei dan een beklagenswaardige ketel, die van de hand in den mond most leven. Eu zie mij nu eens goed aan, me vrouw de gravin, want gij, gij alleen, hebt uit mij gemaakt, wat ik nu beu Stom, weenend, reikte zij hem hare beide handen toe. „Neen,» zeile hij hard, „dat i9 nu voorbij. Tusschen ons liggen die ontzettende jaren, die zich niet laten wegcijferen. Onze wegen zijn voor eeuwig geseheiden." „En gij hebt veigeten, Reinhold, wat ons eens bond P' „Ik Ik had dat vergeten riep bij met ware smart, „reen, gij hebt het vergeten, gij, gij alleen 1 Maar ik maak er u geen verwijt van, sedert ik wtet, dat ge het gedaan hebt, om uwe familie op te heffen ik heb u alles reeds lang vergeveu.' „Maar gij zult mij toch wel toestaan dat ik uwe positie zal verbeteren, opdat ge Woer voer uwe kunst kunt laven? Dat moet ge mij toestaan. Ik bid, ik smeek je daarom, Reinheid." „Neen, mevrouw de gravin, ook dat wijs ik terug, ik verdien, wat ik voor het leven noodig heb en overigens, gij be hoeft niet te vrcezen, dat ik nog een maal uwen levensweg z&l kruisen ik ga vandaag nog weg en zal mij daar boren in het westen een nieuw vaderland schep pen. Leef dus gelukkig, mevrouw de gra vin, vaarwelMet snelle schreden ver liet hij de kamer. Vervolgens vertrok ook zij eu als in een droom ging zij verder. Toen zij weder tot zichzelve kwam, lag zij op den divan in haar boudoir, met zorg toegedekt. Hoe zij daar gekomen was, wist zij niet, slechts duister daagde hetgeen gebeurd was in haar geest op. Een kwartier later kwam de dokter. „Zeer sterke hartsaandoening, mevrouw de gravin,» constateerde de oude heer, vdat drukke uitgaan grijpt u te veel aan. „Het besta is, dat ge eens een reisje gaat ondernemen.» r/Ja, ja," riep zij levendig, „weg, reizen, andere menschen zien, ver weg.» En den anderen dag ging zij op reis. Tot overmaat van ramp is op Creta thans ook nog lyphus uitgebro ken. Vele matrozen van de europeesche schepen lijden aan de ziekte. Dikwijls komen uit Deitsehland worsten, waarvan het vel hoog geel gekleurd is. Het is gebleken, dat eene schadelijke stof, zoogenaamd „coral- line", hiertoe gebruikt wordt. Daar de aanwending er van in Duitschland ver boden is, spreekt het vanzelf, dat het voor namelijk voor „export" gebruikt wordt. Een ongehoord staaltje van zonderlinge rechtspraak door een jury is voor het Gerechtshof van het fransche departement der Basses Pyré- nóes vertoond. Te Eaux-Bonnes in dit departement hadden reeds verscheidene malen hevige branden gewoed in huizen, toebehooren- de aan dezelfde eigenaars. De oorzaak had nooit kunnen ontdekt worden en steeds had de Verzekering-Maatschappij de hooge assurantie-sommen moeteu uit betalen. Eindelijk, in Mei jl., brak er wederom brand uit in een huis, denzelfden eigenaren toebehoorend, en thans bleek het, dat de brand werkelijk was voorbereid en ontstoken geworden. Men had langs de trap en in de dakkamers hoeveelheden brandstof op gestapeld en flesschen met licht ont brandbaar gas (gaz-mil) neergezet. Een der eigenaars vluchtte onmiddellijk en is nog niet teruggevonden, de ander, mame van het plaatsje, werd echter aan gehouden, met nog eenige andere lieden, die van medeplichtigheid waren ver dacht. De bewijzen van de schuld der aan geklaagden waren vernietigend. De mede plichtigen bekenden allen hunne schuld. En wat is er nu gebeurd De jury heeft alle beklaagden vrijgesproken en de achtenswaardige maire is met gejuich in zijne gemeente binnengehaald. Welke de beweegredenen zijn van de jury, om zulk een oordeel uit te spre ken, ligt in het duister. Tot nog toe beperkte zij hare zonderlinge uitspraken tot moorden, uit minnenijd of wraak ge pleegd, iets als het onderhavige was nog niet voorgekomen. Wellicht is het een protest tegen het recht om te straffen, hetwelk de kapitalistische maatschappij zich aanmatigt Maar daags te voren had diezelfde jury een armen drommel, die een zilveren horloge had gekaapt, tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. Waarschijnlijk echter heelt de jury ge dacht, dat het geen misdaad is, eene Verzekering6-Maatschappij te bestelen en dat de heeren, door brand te stich ten in een huis, dat slechts 1800 francs waard en voor 40.000 fres. geassureerd was, een aardige grap uithaalden. En die grap zal wel naar waarde geschat worden in zekere socialistische kringen. Woensdag j. 1. bereidde de vereeniging „Denk en Doe" te Koltiorn den kinderen een opge wekt schoolfeest, 's Middags tegen een uur verzamelden zij, die daaraan deel mochten nemen, zich op de Tarde. Bijna allen waren van vlagjes voorzien en zoo ging het in optocht door het dorp en naar de feestelijk versierde kolfbaan, waar tal van jonge dames ge reed stonden, om de heerlijkste versna peringen rond te deelen. Een vijftigtal jeugdige zangers en zangeressen lieten hunne liederen weerklinken, waarna het weer naar de Yarde ging. Daar was alles in gereedheid gebracht, om eenige volksspelen te houden, en er werd ge kampt, zoowel door jongens als door meisjes om niet minder dan een 60-tal prijzen en premiën. En toen later in de kolfbaan, steeds onder 't genot van versnaperingen in allerlei vorm, de groote prijzeD, of liever de ge schenken, rondgedeeld werden voor ge trouw schoolbezoek, kende de vreugde geen grenzen. Yoor ieder kind bijna was wat. Schoolverzuim komt te Kol- horn slechts sporadisch voor en van de 155 kinderen, die aan't feest deelnamen, waren er slechts 5, die van een geschenk verstoken bleven, daar zij gedurende het laatste jaar meer dan vijf schuldige ver zuimen hadden. Na afloop van het feest bleven de heeren en dames, die zich dien middag zoo dapper verweerd had den, in gezelligen kout nog een uurtje bij elkander, waarmede de feestelijkhe den van den dag op eene zeer aange name wijze besloten werden. Met goed gevolg is exa men afgelegd voor hoofdacte door den heer J. J. Sturm, onder vrij eer te Oud karspel. Bij de gehouden stemming voor een hoofdingeland van de Banne Oudbarspel is herbenoemd de heer H. Hart Cz. Door de mannenzangver- eeniging „Oefening en Uitspanning», te Bovenkarspel, is het voorloopig besluit genomen, deel te nemen aan den Nalionalen Zangwedstrijd te Amsterdam, uitgeschreven door de zangvereenigitig Orphéin aldaar, op den 20 en 21 Novem ber 1897. Oefening en Uitspanning zal mede dingen in de tweede afdeeling, voor vereeni- gingen, welke nimmer een Eere- of Eersten prijs in eene eerste afdeeling behaalden. Den 14 bracht Z. Ex. de minister van Waterstaat, C.Lely, vergezeld van de heeren Jhr. Mr. van lienkoven, com missaris der Koningin in Noord-Holland, M. Galand, ingeneur van dei Waterstaat, en A. A. Landgriffier der Staten, een be zoek aan de duinen bij Callantsoog, Groote Keeten en Petten. M aandag van Kolhorner kermis zal in de baan van den heer Kist met een zeer degelijk program optreden de heer Hardlooper. Bij advertentie zal een en ander nader omschievea worden. De tentoonstelling van Eioraha te Iiollioria zal hoogstwaar schijnlijk zondag 5 September plaats heb ben. Aan den kolfwedstrijd, den 11 den dezer ten huize van den heer Oot- jen te Barsingerhorn gehoudeD, werd deelgenomen door 18 personen. Prijzen wennen de heeren Jb. Wetter- i man, Jb. Keesman en II. J. Moerbeek terwijl de serieprijs werd gewonnen door den heer II. Wetlerman. B)j het biljarten, waaraan door 7 perso- nen werd deelgenomen, wonnen de prjj. zen de heeren D. de Beurs en A. Schenk. Uit de Streek. De eigenaardig-dichtbehouwde dorpen tusschen de steden Hoorn en Enkhoizen vormen te zamen Je bekende Streek, be kend vooral door hare zware kleigronden en uitstekende produkten. Vooral bet Oostelijk gedeelte, met name Bovencar- spel, Grootebroek en Lutjebroek, verdient bizondere aandacht door de uitgebreide teeli van aardappelen en groenten, welke aldaar de hoofdopbrengst der landerijen uitmaken. Reeds voor het bestaan van bet wereld- verkeersmiddel, werden de vele veldvruchten naar heinde en verre verzonden, waar de bekende beste kwaliteiten, toen reeds gun stig koopers vonden, doch met de wijziging van verkeerswegen, veranderden ook de toestanden eu namen de aanvragen dier mate toe, dat thans slechts enkele per- ceelen weiland voor den ploeg bleven ge spaard. De afvoergelegenheid, outstaan door den aanleg van een spoorweg, maakte dat in korten tijd eene speciale studie werd gemaakt van een verbrniksartikel den aardappel -, en met alle mogelijke kunst middelen ter betere cultiveering van den grond en bescherming voor wind en vorst werd verkregen, dat de algemeen bekende vroege Streeker muis, mede het eerst op de wereldmarkt Kan worden aangevoerd. Verbazend is de toename dar aardappel velden iu Je laatste jaren eu werkelijk groot zijn de sommen, welke dagelijks aan de verschillende markten te Bovencarspel station Broekerhaven en Eukhuizen worden uitbetaald. Vanaf den aanvang der aardappel verzendeing in dit jaar tot op hedea werd enkel aan de zoogenaam de vroege muizen te Bovencarspel sta tion ongeveer voor een bedrag van f 155000.omgezet, terwijl aldaar tevens als voorproefje f 60000.aan vroege bloemkool werd verhandeld. Op druk ke marktdagen was de aanvoer van aard appelen gemiddeld 43001/2 H.L. en vroe ge bloemkool 70000 stuks, welke groote hoeveelheden in schuitjes tot voor het emplacement van het spoorwegsta tion worden aangevoerd, om direct in de waggous te worden overgeladen. Deze praktische manier van handelen brengt mede, dat bij zeer weinig transport kosten, dagelijks de versche waar de wereldmarkten kan bereiken, dank zij de goede vaargelegenheden naar het station. Op verschillende wijzen is door de ge meente en betrokken waterschapsbesturen verbetering aangebracht en wordt nog steeds met belangstelling nagegaan, wat tot steun van handel en bedrijf kan dienen. Door samenwerking zijn toestanden ont staan, die den bloei in dat district hel pen bevorderen en den aanleg van den spoorweg tot een zegen hebben gemaakt. Eergisterenavond 9 uur hadden zich 8 beschonken personen in de Prinsengracht te AMSTERDAM te water begevende politie, hiervan in kennis gesteld, wilde hen, toen zij aan den over kant gekomen waren, arresteeren, maar 't lustige klaverblad zwom weer naar den auderen kant eD zoo heen en weer. Bij den 4en tocht zonk één hunner in de diepte en verdronk. Zuinig beheer. Men meldt aan de N, Arnh. Ct. uit W ESTERVOORT Dat we door de benoeming van den te- genwoordigen burgemeester een zuinig beheer gekregen hadden, ondervonden al dadelijk de onderwijzers, die, ondanks de protesten, in onvoldoend verwarmde lokalen hebben moeten werken gedurende den laatsten winter. Nu weer blijkt, dat het ons ge meentebestuur ernst, hooge ernst is," de gemeenteflnanciën te verbeteren. Toen de veldwachter n.1. een paar nieuwe laarzen kreeg, liet de burgemeester de ouden naar den schoenmaker brengen, om za ten voordeele van de gemeentekas te verkoopen. Da veldwachter heeft echter den treu- rigen moed gehad, de oude laarzen weer op te halen, bewerende, dat de kleediug, hem eenmaal gegeven, niet gemeente-ei gendom meer is, maar hem toebehoort. Diep gevoelen we de enorme schê, die hierdoor de gemeentekas zal lijden. SchageD, 14 Augustus 1897. Naar alle waarschijnlijk- heid zal de inwijding onzer nieuwe kerk plaats vinden op zondag 12 September a.'> Heden zaterdagmorgen werd door heeren Kerkvoogden der Ilerv. Gem. alhier in de hulpkerk aan den heer A. A. v. Zanten een fraai gouden horlo ge met inscriptie vereerd, als blijk hun ner tevredenheid over zijn opzicht gedu rende den bouw der nieuwe kerk. De inscriptie loidt Souvenir van kerkvoogden te Schagen. Kerkbouw in 1897. De handel in vette koeien en dito schapen was donderdag j. 1. ze?r vlug. De prijzen waien in evenredigheid met deze vlugge markt. Over 't geheel werd 5 a 6 percent meer betaald, dan in de verloopen weken. De geringe aanvoer j. 1. dinsdag te Purmerend en het gun- stige weer gedurende de laatste dagen wer-

Schager Courant | 1897 | | pagina 2