INGEZONDEN. Politiek oterzlclt te weet. Anna Paulowna, 20 Aug. '97. Alkmaar. Terwijl men gisteren bezig was met het wegen der kaas, viel met zeer veel ger-as een der in het Waaggebouw aanwezige weegschalen naar beneden. De kaasdrager V., die in de onmiddellijke nabijheid daarvan stond, kreeg de zware ijzeren bascule op den rug, tengevolge waarvan hij eene vrij ernstige verwonding bekwam. Buitenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Na gedaan onderzoek bleken de stukken in orde te zijn. 6s. De ?oorzitter deelt mede, dat er Toor den weg naar Westerland is aange komen eene lading grint, welke ten spoe digste zal worden overgebracht. Bij de gewone rondvraag niemand meer het woord verlangende, bracht de heer voor zitter tot het raadslid, den heer Mostert, die zijne laatste vergadering bijwoon de, zijn innigen dank voor hetgeen de heer Montert heeft gedaan als wethouder, lid van den raad en ambtenaar van den Burg. Stand, ,'t Spijt mij zeer", zegt de heer voorzitter, dit n nn geen raadslid meer zijt, maar de vriendschapsbanden tusschen ons zullen nooit worden verbroken." Hierna werd de vergadering gesloten. - Het vroeger vermelde wrak bezuiden Wieringen, op de kooltninen, ongeveer 100 M. bewesten het vaarwater de Sloot, Zuiderzee 8e dis trict, is opgernimd, en thans is de ligging van de op die plaats gelegde groene, spitse ton opgenomen. Ligging ongeveer 52 gra den, 31 minuten, 15 seconden Noorder Breedte, eu 0 graden, 4 minuten, 15 se conden Oosterlengte. Wieringen. Op den Sisten Angustos 1897, bij ge legenheid van den verjaardag van H. M. Ko ningin Wilhelmina, zal te dezer plaatse eene riDgrijderij worden gehouden. De paarden moeten gespannen zijn voor tweewielige rijtuigen. Des avonds zullen de feestelijkheden worden voortgezet op het land van den heer Smit, alwaar een vuurwerk zal worden afgesto ken, te leveren door de heeren Merckelbach en Oo. te Amsterdam. De prijs en premiën voor de ringrjjde- rij zijn als volgtle prijs voor mannen een kartuigvoor dames een flacon met goud gemonteerdle premie voor mannen een wagenbaam le premie voor dames zes zilveren lepel tjes met dito snikerscbopje2e premie voor mannen 1 paardedeken2e premie voor dames een theeblad met twee karaf fen en zes glaasjes 3e premie voor man nen 1 hoofdstel8e premie voor vrouwen 1 vogelkooi mat standaard. Van morgen reden eenige schoolkinderen een eind mede op eene driewielde kar. Een hunner, een knaapje van 8 jaren, viel van de kar, met het noodlottig gevolg, dat het beentje onder een der wielen geraak te, en de dokter moest constateeren, dat het op twee plaatsan gebroken was en bovendien eene groote wond toegebracht. Naar wij vernemen heelt de Alkmaarsche Huishoud- en Indus trieschool zich ook tot het Rijk gewend, tot het verkrijgen van eene jaarlijksche subsidie van f 4200. Ziehier een ernstig telegram „8imla, 18 Aug. De stammen der Afridis rukken langs den Khybor-pas tegen Jamrud op. „De Orakzais bedreigen Samanaal le dames uit deze plaats zijn naar Hau- gu gegaan, waar zij reeds aangekomen zijn. „Twee afdeelingen van den Mazazai-stam hebben zich aaneengesloten, om den post Parachenar, in het dal van de Kurram (eene zijrivier van den Indus) te bedreigen. „De geïsoleerde detachementen, die de voorposten bezet houden, hebben last gekregen, terug te trekken en zich te concentreeren op het lort Lockhart." Wat men in Londen vreesde is dus geschied de voornaamste stammen op de noordgrens van Britseh-Indië zijn in opstand gekomen, en als gevolg daarvan hebben de britsche troepen zich in de achterwaarts gelegen sterkten terugge trokken. Ernstiger nog dan deze be richten is het feit, dat de Emir van Afghanistan in deze onlusten betrokken is. De nederlaag van Griekenland heelt de hoop en de geestdrift doen ontwaken in het hart van iederen Mohammedaan. De Khalif aan den Gouden Hoorn heeft als de rijzende zonne glans en gloed o- ver den kwijnenden Islam getooverd. Zelfs de aziatische Mohammedanen, die niet veel verwachting koesterden van den sultan, zien thans in hem een helden zij voelden in hun binnenste de geestdrift ontwaken voor den heiligen strijd, die hun heerlijk vaderland verlos sen zal van „het wanbeheer der Chris tenhonden". De Emir van Afghanistan is door deze beweging in eene netelige positie gekomen. Hij dankt grootendeels het bezit van zijn troon aan Engeland .Hij ontvangt 6ene jaarlijksche toelage van 1.200.000 pond sterling, waartegen hij zich ver bonden heeft, niet met europeesche mo gendheden in betrekking te staan, zon der Engelands voorkennis. Maar daarnaast is hij ook de heer- scher over het meest trotsche, naijve rige en ongetemde volk der wereld. Tegenover zijne onderdanen kan hij nooit zijne verplichtingen aan Engeland erkennen. Nu de overwinningen van deu sultan het fanatisme der Muzel mannen opnieuw opgewekt heeft, heeft de droom van godsdienstige glorie en nationale grootheid ook den emir in die mate bevangen, dat hij zich geroepen gevoelt, zich aan het hoofd der bewe ging te moeten plaatsen. Wij wezen er reeds vroeger op, dat ook de «ultan de hand in het spel heeft, i Uit Konstantinopel weet men thans te berichten, dat een bloedverwant van den aanvoerder van het afghaansche leger daar is aangekomen en door den sultan in plechtige audiëntie is ontvan gen. Daarop heeft de sultan vertrouwde zendboden afgevaardigd naar verschil lende Mohammedaan8che landen, met geheime lastbrieven. Met zeldzame han digheid weet de sultan den bal terug te kaatsen. Met ongekende slimheid weet hij zijne tegenstanders te verras sen. Waar het noodig blijkt, weet hij het gunstige oogenblik te kiezen, om zijne onderdanen te overtuigen, dat zijn prestige nog steeds ongeschokt bestaat. Perdinand van Bulgarije brengt hem als vazal hulde in Konstantinopel, juist nu Servië op de inwilliging van reeds lang gestelde eischen aandringt. Djevad- pacha neemt met zijne Bachi-Boezoeks deel aan de parade, die de engelsche, fransche italiaaneche, russische en duitsche troepen heden ter eere van den keizer van Oostenrijk houden. Servië ontvangt den wenk, dat de sultan op zijn machtigen leenman kan rekenende Kretenzers zien in den sul tan niet meer den ondergeschikte, maar den volkomen gelijke van do groote mo gendheden. De vredesonderhandelingen zijn nog altijd niet tot een einde gebracht. De eenstemmigheid onder de mogendheden is niet meer zoo groot, als voor cenige weken. Engeland wenscht, dat Turkije onmiddellijk Thessalië zal ontruimen, zonder eerst een deel der oorlogsschat ting te hebben ontvangende overige mogendheden achten het billijk, dat de ontruiming gelijken voet houdt met de betaling der oorlogsschatting. Grieken land, dat wel begrijpt, dat het Thessalië tegen turksche ponden zal moeten in lossen, doet zijn uiterste best, om het millioen ponden te krijgen, dat het voor den eersten termijn noodig heeft. Heel gelukkig is het daarin niet. De grieksche regeering heeft de hulp ingeroepen der voornaamste banken, van oordeel, dat, als deze banken de behulp zame hand reikten, de rijke Grieken wel zouden volgen. De grieksche banken geven evenwel voor, niet in staat te zijn, zooveel geld bijeen te brengende grieksche kapita listen zijn op hunne zomerreizen het bui tenland is zonder voldoende waarborgen ongenegen, zoodat do regeering van ko ning George niet weet, hoe zich uit de ze moeilijkheden te redden. De vader landsliefde der Hellenen bestaat ook al meer in mooie woorden, dan in klin kende daden. In dat opzicht heelt Spanje het ten voorbeeld kunnen strekken. De enorme uitgaven voor Cuba zijn bijna geheel door binnenlandsche leeningen bijeengebracht. Al hunne op offeringen zijn evenwel in het vat der Danaïden gevallen. Noch de zachtzinnige, toegevende Cam- pos, noch de strenge, onverbiddelijke Weyler was in staat, de Cubanen tot onderwerping te brengen. Laatstge noemde ia zelfs genoodzaakt geweest, zijne troepen uit het binnenland terug te trekken. De Herald geeft een relaas van den jammerlijken aftocht van generaal Weyler. Bij zijn terugtocht op Havana werd zijne achterhoede op den weg van Agua- cate af voortdurend beschoten. De ont vangst in de hoofdstad was zeer koel. De generaal seinde donderdag zijn ont slag naar Spanje, doch ontving orders, op Cuba te blijven, zoolang het tegen woordig ministerie nog aan het bewind was. De opvolger van den generaal op Cuba zal eene zware taak hebben. Van de 200.000 man, die Spanje achtereen volgens naar bet eiland gezonden heeft, is nog maar een slecht georganiseerd ge deelte over. Meer dan 30.000 sneuvelden in gevechten met de opstandelingen, stierven aan koortsen, of kwamen door ontbering en vermoeienis omeen nog grooter deel ligt in de hospitalen, ter wijl de anderen ongeschikt zijn, de cam pagne verder voort te zetten. Het anarchisme, waarvan Spanje een der centra blijkt te zijn, stak zijn drakenkop in de verloopen week ook in andere plaatsen op. In Konstanti nopel werd de bankaanslag van Augustus '96 gevierd met een nieuwen aanslag. Een telegram van vrijdag j.1. luidt „Heden wierp een Armeniër in de verheven Porte eene bom voor de kamer van Zia Bey, secretaris van den Groot vizier vier personen werden gedood en verscheidenen gewond; gelijktijdig ontplof te eene bom voor het Saraï, in Galata, en in de Ottomaansche bank." Een andere bommenaanslag, wel niet van zulk een bedenkebjken aard, deed president Fau- re uitgeleide op zijn tocht naar Rus land. Weinige minuten, nadat de presi dent het station had verlaten, ontplofte er op het plein voor het gebouw een bom, waarvan men niets anders weet te melden, dan dat in de nabijheid der plek een papier werd gevonden, waarop stond: Leve Polen, leve de Vrijheid. Eene mani festatie dus aan het adres van den tsaar. Die reis van den president is eene ware uitkomst in de komkommerdagen, i Ons staat thans een serie beschouwingen te wachten, die men met gemak kan rekken totdat de parlementaire vacantie ia Europa is geëindigd. De duitsche en fransche organen hebben voor de presi- dentsreis reeds hunne kolommen geopend. De duitsche bladen vinden het wel wat erg, dat voor den eenvoudigen pre sident der Republiek juist dezelfde plechtigheden worden voorbereid, als voor den duitschen keizer. De fransche bladen daarentegen mee- nen, dat het hoofd van den vriendschap pelijk gezinden staat in het rijk van den bondgenoot wel met wat meer om slag mocht ontvangen worden, dan de erfvijand. In Engeland vreest men, dat in alle stilte booze plannen tegen Britannië worden gesmeed. Volgens de Times doen er zich tee kenen voor, die er op wijzen, dat de beide groepen der vastelandsmogendhe- den een nieuw continentaal systeem voorbereiden, 't Zal er mee zijn, als met den wolf, die overal kwaad zag, omdat hij nooit anders dan kwaad had gedaan. Het booze geweten van John Buil ziet in iedere bijeenkomst een aanleg op zijne onschendbaarheid, zijn onduldbaar egoïsme ziet overal zichzelf, denkt steeds aan zichzelf en veronderstelt, dat ook anderen oog noch oor voor iets anders hebben, dan voor hunne verhouding tot Engeland. Wel moet hij veel op zijn kerfstok hebben, die overal den stok ziet, waarmee hij ransel zal ontvangen. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Aan het bestuur der afdeeling SCHA-, GEN der liberale uniede heeren P. Buis en H. W. van Kossem. Geheel ongezocht hebben geaccrediteer de personen zich voorgedaan, die wel willen verklaren, dat de kwestie Fokker- de Boer liep over de hoegrootheid en niet over de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen, in Neder land aan vreemdelingen toebehoorende. Het zal me dus gemakkelijk vallen, per sonen te noemen, die in een eeregericht tusschen den heer Fokker en mij den handschoen voor mij willen opnemen. Nu ik dit publiek ter uwer kennis breng, zijt gij eershalve wel verplicht, eererich- ters te benoemen, die aan uwe voor stelling van de kwestie hun naam wil len leenen. Ik durf echter voorspellen, dat ge in Wieringerwaard zulke perso nen niet zult vinden. Wat ge naar aanleiding dezes zult doen of niet doen is mij hetzelfde. Met uwe beschuldiging, dat ik uit vluchten zocht en eene valsche voorstel ling van de kwestie gaf, hebt ge het niet ver gebracht. Mijn naam als eerlijk man is tegen verdachtmaking van uwe zijde goed geharnast. Met verschuldigde achting, Uw Dw. Dr. II. de Boer. Anna Paulowna, 20 Aug. '97. M. de R. In de Raadszitting van 17 Augustus te Anna Paulowna werd een adres voorgelezen van de veroeniging: door Recht en Eenheid tot Vooruitgang, waarin zij betoogt de wenschelijkheid van een op te richten Armen huis voor ouden van dagen in de gemeente Anna Paulowna, waarop de Voorzitter zegt, dat deze vereeniging geen rechtspersoonlijk heid bezit, waarvan die vereeniging wel degelijk in het bezit is. Zjj zou zich niet gaarne op het advies van den Voorzitter gewaagd hebben, om het als particulier den Raad aan te bieden, doch nu de Voorzitter zegt, dat dan de zaak in orde was geweest, daar de bedoeling der onderteekenaren goed is geweest, zoo zal zij ook dit toch wel zijn krachtens koninklijke goedkeuring dezer vereeniging door Recht en Eenheid tot Voor uitgang den raad aangeboden. Mocht de Raad zich in 't vervolg eerst be ter overtuigd houden van 't geen zij krach tens een adres behandelt zal wel de voor keur verdienen. De vereeniging spreekt dan ook hierbij den wensch uit, dat het in eene volgende zitting nader in behandeling zal komen. Namens het bestuur van: door Recht en Eenheid tot Vooruitgang, G. VAN MULLEM, Voorzitter. Schagen, 21 Augustus 1897 V ergadering van den Raad der gemeente Schagen, gehouden op donderdag 19 Augustus, des avonds te 61/i ure. Afwezig de heer C. Asjes. Na opening der vergadering door den heer S. Berman wordt dadelijk aan de or de gesteld het punt, waarvoor de raad was bijeengeroepen, nl. een ingekomen adres van den heer B. Kramerwaarbij hij ontslag verzoekt van zijue verplichtingen tegenover de gemeente betreffende het bouwen der rijkslandbouwwinterschool, om dat hel gebleken was, dat in zijne optel ling eene fout was geslopen van f 1000. zoo dit f 200.was geweest, dan zou adressant de schade hebben gedragen- De heer v. d. Maaten vraagt naar het advies van B. en W. in deze. De Voorzitter doet naededeeling, dat B. en W. geen bepaald voorstel hebben, maar wel waren B. en W. van gevoelen, dat op dit adres niet ongunstig moet beschikt worden, daar het uit eene opgave, aan den architect van het werk verstrekt, welke deze aan Voorz. had lateD zien, gebleken was, dat de foat in de optelling was ge maakt. De heer Hoogtchagen informeert, of hee ren Ged. Staten reeds mededeeling is ge daan van deze gunning en of aan Ged. Staten geene goedkeuring moet worden gevraagd voor de ontheffing van Kramer, daar Ged. Staten toch in de kosten bij dragen. Voorzitter beweert, dat deze zaak geheel baiten Ged. St. omgaat en dat deze eene subsidis voor de school hebben toegestaan, zonder meer. De heer v. d. Maaten heeft informaties genomen naar de kwestie van Kramer en zegt, dat het werkelijk is gebleken, dat er een fout van f 1000 is gemaakt. Spr. zou aan Kramer ontslag willen verleenen, hij is een oppassend man en de gemeen te is toch niet geholpen met de f 500, die zij hierbij zou profiteereD, Spr. zou zoo iets allertreurigst vinden en is er heel blij om, dat ook bij B, en W. de meening voorzit, Kramer ontslag te verleenen. De heer Bijpost noemt het een zeer vreemd geval, spr. zou haast zeggen, een exceptieneel geval, en informeert, op welke wijze het rijk of particulieren eene dergelijke zaak behandelen. Voorzitter licht den heer Bijpost in, door een geval van dergelijken aard mede te deeleD, waar ook den aannemer ontslag is gegeveD. De heer Roggeveen is er ook voor, den heer Kramer van zijne verplichtingen te ontslaan, maar vraagt met nadruk, of men er geheel zeker van is, dat men Kramer mag ontheffen, zonder daarbij Ged. St. te raadplegen. Spr. wijst er op, dat de aan nemingssom zal stijgen en wil de verze kering hebben, dat de raad het recht heeft tot herbesteding zonder goedk. van Ged. St. Voorzitter neemt die verantwoording op zich. De heer Roggeveen wijst er nogmaals op, dat door eene herbesteding de subsidie, door Ged. St. toegekend, verhoogd zal kannen worden en acht het geweDScht, het oordeel van Ged. St. te vragen. Voorzitter zegt, dat Ged. St. geen en kel voorbehoud hebben gemaakt, zij geven alleen subsidie en hebben de heele rege ling van het werk aan de gemeente over gelaten. Ged. St. hebben ook geen be grooting gezien. De heer v. d. Maaten meent, dat Ged. St. buiten de zaak staan, zij hebben eene subsidie verleent van de helft der gel den, benoodigd voor de school, tot een maximum van f 3500.en verder niets meer; zij hebben zich, volgens spr., ook niet ingelaten met de bijzonderheden van den bouw en anderszius. De heer Vlaming is het met de vorige heeren eens, spr. vermeent eveneens, dat Ged. St. hier buiten staan. De inrich ting van het gebouw is ook niet aan hun ne goedkeuring onderworpen geweest, er zijn geen voorwaarden gesteld, er is alleen eene subsidie verleent, ja, zegt spr., er is niet eens gezegd, dat de bouw publiek moest worden aanbesteed. Na nog eenige discussie over dit punt wordt tot stemming overgegaan en wordt met algemeene stemmen aan den heer Kramer ontslag verleend als aannemer van de rijkslandbouwwinterschool. Was verder ingekomen een adres van een zestal heeren, aannemers, inwoners van Schagen, den gemeenteraad verzoeken- ke, eene herbesteding te houden, zoo Kra mer werd ontslagen, opdat zoo mogelijk de bouw der school aan een Schager aanne mer zou kunnen worden opgedragen. Voorz. verklaart zich persoonlijk tegen dit adres en vindt dit niet den aan te be velen weg en gelooft, dat eene dergelijke handelwijze voor de toekomst gevaarlijk wordt. Spr. wijst er op, dat de zaak zeer urgent is en dat herbesteding tijd kost, verder oordeelt Spr. het eerlijker, niet aan het adres te gemoet te komen, maar het werk te gunnen aan den eerstopvoigenden aannemer. De heer Hazeu acht dit ook het bil- lijkst, te meer, daar de begrooting en an- derer cijfers nu bekend zijn. De heer v. d. Maaien oordeelt het in de eerste plaats zaak te informeeren, of het ze ker is, dat de volgende inschrijver het werk voor zijn cijfer nog zal willen ma ken. De Voorz. deelt mede, dat hij den lieer Lammerts heeft gepolst en dat deze ver klaard heeft, zijn bod gestand te doen. De heer Vlaming wijst er op, dat door de vraag van den heer voorzitter aan den heer Lammerts blijkt, dat deze van zijn bod ontslagen was, want bij eene aanbe steding is men bij niet-gunning zijn bod nog 80 dagen gestand, maar bij gunniDg dadelijk daarvan ontslagen. Spr. zou het guunen aan den opvolger niet gaarne zien, hij noemt dat eene onderhandsche aanbesteding. Het gemeentebestuur staat geheel vrij, zij heeft Kramer, den aanne mer, ontslagen en doordat men het werk aan Kramer had gegund, ook de andere aannemers ontslageo, dus heeft men er nn geen meer, en daarom zou spr. gaarne met adressanten meegaan. Men zou b. v. a. s. dinsdag eene herbesteding kunnen houden en dat de cijfers bekend zijD, noemt de heer Vlaming geen bezwaar, daar dit bij andere gelegenheden ook het geval is. Spr. dringt nogmaals op herbe steding aan en gelooft, dat alles gemakke lijk zal kunnen, daar zaterdag nog ad vertenties zullen kunnen worden geplaatst. Voorzitter blijtt er de voorkeur aan ge ven, in dit geval den opvolgenden aanne mer het werk te gunnen, daar het tocb ook bewezen is, dat de aannemingssom van den opvolger volstrekt niet te hoog is. De heer v. d. Maaten vraagt naar de algemeene voorwaarden, welke den heer v. d. Maaten worden verstrekt. Daaruit blijkt, dat de aannemers zijn ontslagen. Voorzitter noemt het een eisch van billijkheid en eerlijkheid, het werk den opvolgenden inschrijver te geven. De heer Meurs meent uit het adres van de heeren Schager aannemers te moe ten opmaken, dat dit ook gewoonte is. De heer Vlaming merkt op, dat zij zich er bevreesd voor hebben kunnen ma ken. De heer Bijpest wijst ook op de elders gevolgde gewoonte. Voorzitter handhaaft zijne meening en zegt, dat, gaat men tot herbesteding over, daardoor een klein knoeipartijtje plaats vindt en dat het raadscollege te hoog staat om zich daarmede in te laten en dat het meer met de waardigheid van den raad strookt, den bonw aan den opvolger te gannen. De heer Vlaming noemt deze herbeste ding alles behalve een knoeipartijtje en herhaalt zijne vorige aangevoerde redenen. Het voorstel flaming, om eene herbe steding te houden, als het verat in «trek king zijnde, wordt in rondvraag gebracht. Voor herbesteding stemden de heeren RoggeveenBuis, SmitStammesVlaming en Rooqschagen. Tegen de heeren Hazen, v. d. MaatenBijpost en Meurt. Zoodat tot herbesteding zal worden overgegaan Aan B. en W. wordt machtiging ver leend, op dezelfde voorwaarden als vorig maal, en wordt de herbeateding door B. en W. vastgesteld op dinsdagavond a. s. 7 uur en de in het bestek vermelde op leveringstermijnen met 8 dagen verleogd. Daarna sluiting. Vergadering van de Afd. Schagen van de Holl. Maatsch. van Landbouw, gehouden op vrijdag 20 Aug. jl., ten locale Cérès. Voorzitter,de heer S.Berman, opent de ver gadering, roept den aanwezigen hartelijk welkom toe, en richt een apart woord tot den heer C. Nobel, van wiens aanwezig heid op deze plaats Spr. veel heil voor de afd. verwacht, en Spr. uit den weuach, dat de heer Nobel door zijne geregelde aanwe zigheid ter vergadering en door het inlei den van onderwerpen, of houden van voor drachten, het bezoek der vergadering, door de aantrekkelijkheid te verhoogen, zal ver- grooten. De notulen worden door den secretaris, den heer C. Bijpostgelezen en door de vergadering goedgekeurd. Na de behandeling van een paar ingexomen stukken, w. o. een dood bericht van den heer Waldeck, aan wiens nagedachtenis Voorz. eenige op rechte, waardeerende woorden wijdt, gaat me» over tot de verkiezing vaD afgevaar digden naar de Algem. Verg. en Holl. Noorderkwartier, De vergadering spreekt zich tegelijker tijd uit, dat aan de afgevaardigden naar de Alg. Verg. f 5.en naar Noorder kwartier f 2.50 vergoeding zal worden ge geven, terwijl, daar de a. s. verg. in Scha gen is, ditmaal geene vergoeding zal wor den gegeven. Tot afgevaardigde Algem. Verg. wordt gekozen de heer C. Nobelplaatsvervan ger de heer G. Muijstot afgevaardigde Noorderkwartier de heer de ieer, plaats vervanger de heer 3b. Benijs. Wordt overgegaan tot de puDten van beschrijving Algem. Verg. 1. Voorstel Baemsterhet hoofdbe stuur te machtigen, pogingen te doen, om van de Regeering te verkrijgen, dat door den staat vergoeding worde gegeven bij het sterven van vee aan miltvuur. Het bestuur stelt voor, tegen dit voor stel te stemmen, daar het gelooft, dat hiervan vele onbillijkheden het gevolg zullen zijn, bij de z. g. miltvuurstreken. De heer Nobel betoogt de billijkheid van het geven van vergoeding, maar wil de bepaling er beslist bij gemaakt zien, dat vee, dat men gejaagd heeft, of heeft laten loopen op besmet land, bij besmet ting niet zal worden vergoed en, zegt spr., daar dit meestal het geval is, zal vergoe- disg in de praktijk weinig nut blijken te hebbeD. De heer Buïs bepleit het verleenen van vrij mandaat aan den afgevaardigde. Spr. oordeelt het moeilijk, zulk eene zaak in een half uurtje te bepraten, e discussiën op de alg. ïer8* kannen iemand geheel tot andere gedachten brengen. Na eenige discussie tot stemming over gaande, wordt den afgevaardigde met voor en 4 tegen, en 1 blanco stem, op- gedragen, tegen het voorstel Beemster te stemmen. 2. Voorstel Bodegravendat poging«n worden aangewend, dat het veeattsenijkun* dig staatstoezicht in dien zin gewijds wordt, dat veeartsen bij besmette.ijke ziekten hetzelfde recht wordt toegeken als aan districtsveeartsen. Het bestuur stelt voor, vóór dit voor stel te laten stemmen, waartoe met 9 te gen 2 stemmen besloten wordt. 8. Voorstellen Zaanlandsche gemeenten Schrapping mond- en klauwzeer van de lijst: besmettelijke ziekten dat maatregelen worden getroffen, om de tuberculose der run deren tot een minimum terug te bren gen- .Ja De veigadering geeft, nadat door dcB heer Muijs was betoogd, dat het zeer w»s aan te bevelen om de verscherpte bepahn-

Schager Courant | 1897 | | pagina 2