Vereenigde Vergadering van de beide Kamers der Staten- Generaal, GEMENGD NIEUWS. der bij DRACHTEN (Er.) aan zijn dienst meid Hielkje f 500 had beloofd, als deze in zijn belang, aangaande het slniken eener koe, eene valsche verklaring voor de recht bank te Heerenveen wilde afleggen. De veehouder werd wegens 't slniken veroor deeld tot eene geldboete, terwijl de meid wegens meineed tot zes maanden gevan genisstraf werd veroordeeld, die zij reeds heeft ondergaan. Er werd daarna een strafvervolging ingesteld tegen den vee houder wegens het aanzetten tot meineed, doch het Hof te Leeuwarden beeft hem vrijgesproken. Door Hielkje wordt de veehouder nu in rechten aangesproken tot betaling der door hem beloofde f 500. Nationale Zangwedstrijd te AMSTERDAM. "Voor den nationalen zangwedstrijd, wel ke tegen 20 en 21 Nov. a. s. door de mannen-zangvereeniging Orphéon in het Paleis voor Volksvlijt i» uitgeschreven, heb ben zich niet minder dan 49 vereeuigin- gen, waaronder de eerste van Nederland, met een getal van ongeveer S000 zangers, doen inschrijven. Behalve de medailles, door de Koningin nen en het gemeentebestuur van Amst, ge schonken, ontving Orphken nog toezegging voor eeD eerepenning van den Burgemees ter j van de Ver. t. bev. v. h. Vreemde lingenverkeer een gouden en een zilve ren van de bierbrouwerij »'t Haantje' voor een verguld zilveren palmtak als eer sten eereprijs j van den voorzitter der rege lingscommissie van een zilveren kunst voorwerp als tweeden eereprijs, terwijl par ticulieren nog tal van toezeggingen deden. Dinsdag vierde de heer G. A Boomgaard te GRONINGEN, de oudste ingezetene van ons land, zijn 109den verjaardag. op dinsdag 21 September 1897, tot opening der gewone zit ting der Staten-Generaal. De heer Van Naamen van Eemnes, die den voorzittersstoel bekleedt, opent, na dat de leden zich naar de vergaderzaal voor de Tweede Kamer begeven hebbeD, des middags te 12 nar de vergadering en laat door den griflier der Eerste Kamer hel Koninklijk besluit voorlezen, houden de zijne benoeming tot voorzitter der Eerste Kamer gedurende het aanstaande zittingsjaar. De Voorzitter benoemt de heeren Ve- ning Meinesz, L. v. Nispen, F. v. Al phen, De Savomin Lohman, Seret, Kolk man, Bastert, Michiels van Verduynen, Van Basten Batenburg, Brantsen v. d. Zijp, Tydeman, Roessingh, Kuyper en Drucker tot leden der commissie, die H.H. M.M. de Koninginnen in het gebouw zullen ontvangen en uitgeleiden. De ministers, hoofden van ministeriëele departementen, de kanselier der orden en de leden van den Raad van State ver eenigen zich te 1 uur mede in de vergaderzaal. H.H, M.M. de Koningin nen, kort daarna in het gebouw der Twee de Kamer aangekomen, worden in de vergaderzaal binnengeleid en nemen plaats. H. M. de Koningin Weduwe-Regentes hondt de Troonrede. Luide en uitstekend verstaanbaar leest de Regentes de troonrede voor, met bij zondere aandacht aangehoord. Na de lezing vormt zich de stoet op nieuw. Het programma is geëindigd. Maar wat niet officiöel is afgekondigd en naar ver klaring van de oudsten, die het kunnen weten, nog nooit in het parlement is ge beurd, geschiedt nu. Er wordt een kreet aangeheven. De tachtigjarige afgevaardigde Donner roept luide: „Leve de Koningin 1" en heel de aanzienlijke verzameling stemt in met den kreet en roept luide, driemaal achtereen jLeve de Koningin 1" Dat was een mooi en treffend oogenblik. En dat het pnbliek op de tribune niet meedeed, was niet omdat men het niet gaarne had gewild. De kreet werd onder drukt, omdat men vreesde, dat daar, waar alleen de gerechtigden mogen praten, hnn ook alleen het juichen toekomt. Onze jeugdige Koningin zag er in de hoogste mate aanvallig uit en was niet geïntimideerd dcor de hooge vergadering. De juichkreet verraste Haar en de Re gentes. Beiden werden daardoor blijkbaar hoogst aangenaam aangedaan. Alvorens te vertrekken hadden de Ko ninginnen in de wachtkamer een gesprek met de commissie van ontvangst en uit geleide, wel het langst met den burge meester van Amsterdam. H.H. M.M. de Koninginnen, vooraf gegaan door de commissie, verlieten daarna de vergaderzaal. De Voorzitter sluit, nadat de commis sie weder in de zaal is teruggekeerd, de vergadering. De troonrede, in de vereenigde zitting van de heide Kamers uitgesproken door H. M. de Koningin-Regentes, luidde als volgt Mijne Reeren l Bij den aanvang van dit zittingsjaar is het mij aangenaam U ter behartiging van 's lands belangen opnieuw bijeen te zien. Worden mijne dierbaarste wenschen en die van het nederlandsche volk vervuld, dan eal vóór het einde van dit zittingsjaar mijne beminde Dochter de Regeering aan vaarden. De algemeene toestand, zoowel in het Moederland als in de Koloniën, is in me nig opzicht bevredigend. In handel, scheepvaart en nijverheid is uitbreiding merkbaar. Hier te lande was de oogst van onder scheidene gewassen gunBtig. Door de heerschende ziekte onder het vee en de daaruit voorvloeiende belem mering van den vee-uitvoer wordt noch tans groot nadeel geleden. Op Java heeft de sniker-indnstrie te kampen met moeilijkheden. De betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden blijven van den meest vriend- schappelijken aard. Zee- eD landmacht vervallen haar taak met ijver en opgewektheid. Aan den moed en de volharding Van het nederlandsch-indische leger, door de vloot krachtdadig gesteund, breng ik warme hulde, de offers, diep betrenrende, die nog steeds gevergd worden, om in Atjeh, ten bate van rust en vrede, onze macht duur zaam te vestigen. Gewichtige arbeid wacht U in dit zit tingsjaar. Een wetsontwerp tot afschaf fing der dieDstvervanging bij de militie, als voorbereiding van de hervorming der levende strijdkrachten, hoop ik L eerlang aan te bieden. Vereeniging van de zorg voor de land bouwbelangen bij éón departement van al gemeen bestuur, wordt U voorgesteld. Wetsontwerpen anllen U worden aan geboden tot betere bescherming en be rechting van kinderen en jeugdige personen tot regeling van den leerplicht en tot wettelijke verzekering van werklieden tegen de gevolgen van ongevallen in bepaalde bedrijven. Weldra bereikt U voor Ned.-Indië een ontwerp-mijr.wet, benevens een voorstel betreffende het uitvoerrecht op suiker. De ontwerpen betreffende het militair strafrecht en de krijgstucht worden opnieuw ingediend, wetsvoordrachten tot verbetering van maatschappelijke toestanden met name betreffende de volkshuisvesting, den arbeid en het armwezen zijn in bewerking. Aan versterking der rijksinkomsten door wijziging van het tarief van invoerrechten met behoud zijner bestaande grondslagen wijd ik mijne aandacht. Op Uwen ijver en Uwe toewijding tot volbrenging der veelomvattende taak, die op U rust, blijf ik bij voortduring staat maken. Mogen Uwe werkzaamheden onder Gods zegen strekken tot welzijn van ons dier baar vaderland, In naam der Koningin verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Overreden. Te SCHEVENINGEN zijn eergistera vond een joDgetje van drie jaar en zijn grootmoeder door den electrischen tram overreden en gedood. Hel kind was het ouderlijke huis uitgeloopen, hetgeen de grootmoeder bemerkte. Zij snelde het kind achterna, doch werd eveneens door den tram gegrepen. Men schrijft nader uit Scheveningen Het kindje en de grootmoeder, die ge dood werden, behoorden niet tot de fami lie Vennik, maar waren het eenig zoontje en de moeder van den agent van politie Kui- tems. De bestuurder van den tramwagen, wel de de ongelukkigen overreed, staat bekend als een hoogst voorzichtig manhij is door het ongeluk vreeselijk aangegrepeD. -Als eene b ij zonderheid wordt gemeld, dat in het aquarium van Artis" te AMSTERDAM hariEgen te zien zijn, die daar reeds langer dan een jaar leven. In geen ander aquarium moet het tot nn toe gelukt zijn, haringen te acclimatiseeren. Dinsdagmorgen had een 17-jarig meisje te BARNEVELD het ongeluk, met het hoofd in een brandend haardvuur te vallen. De ongelukkige, die aan toevallen lijdende is, had reeds eeni- gen tijd zoo gelegeD, voor zij door de buren geholpen werd. Daar de eene zijde van het hoofd geheel verbrand is, vreest men voor het behoud van haar leven. G e h e e l-o nthoudersl Zondsg hield de „Neutrale Geheel-Ont houders Propaganda-Club' eene openlucht- meeting op het Sportterrein bij ARNHEM, die door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond. ür. Banning, arts te Nijmegen, hield eene warme redevoering, waarin hij voor al de hoogere standen aanviel, als geven de het voorbeeld, dat ijverig nageaapt wordt. Zoolang in de yWitte Sociëteit" in Den Haag 2000 bittertjes per dag gebruikt worden,, mag men de zee van jenever niet geheel op rekening der arbeiders stellen. Bovenditn, niet jenever is de kankerook hier en wijn. Jaarlijks gebruikt Nederland 1 millioen emmers wijn en 15 millioen emmers bier. Maandag 20 Sept. 1.1. werd te ABBEKERK, des middags te l are, op het kerkhof aldaar ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. Zijp Kb., burgemeester dier gemeente, lid der Tweede Kamer voor het distriet Enkhuizen. Behalve door familie, werd den over ledene de laatste eer bewezen door ver tegenwoordigers van verschillende corpora ties, bij welke de heer Zijp deel in het bestuur had uitgemaakt, en een zeer tal lij ke schare belangstellenden. Aan de groeve werd het woord gevoerd o. a. door Bi. Bakker, namens de Centr. Liberale Kiesveieen. rEnkhnizen', die er op wees, hoe de heer Zijp als kamerlid steeds naar zijn beste vermogen de belan gen van land en district had behartigd. Ook de heer Mr. J. B. P. Kerf, lid der Tweede Kamer voor het district Hoorn, bracht den overledene hulde als landbouw- specialiteit, die door zijn helderen blik en practische keunis door zijne collega's zeer geacht werd. Dt. Sckuttevaer bracht den overledene hulde als Burgemeester zijner woonplaats, steeds bereid, met woord en daad ieder, die tot hem kwam, te helpen en te stenneD. Moord te AKKERWOUDE. Gisterenmorgen is zekere Ros uit Ak- keiwondsterbroek vermoord gevonden aan den tramweg van Dokkum naar Veenwou- den. De vermoorde, die een mes naast zich had liggen, had een gapende wonde aan den hals en is hoogstwaarschijnlijk aan bloedverlies overleden. Een makker van den verslagene, volgens sommigen de vermoedelijke dader, lag met twee steken in den rog en borst en kon nog niet ge hoord worden. Ros was 20 jaar, onge huwd en stond algemeen niet zeer gun stig bekend. De zwaar gewonde, een jongmensch van denzelfden leeftijd, is een wees, die bij een oom inwoont en was niet van slecht gedrag. Zelden zal een gedragen stel kraag en manchetten met meer zorg bewaard geworden zijn, dan hetgeen eens een deel uitmaakte van hettoiiet der echt- genoote van den beroemden ccmponist Strauss. Wij vinden daarvan het volgende be richt Eens met zijne vrouw in het park te Schonau wandelende,kwam Strauss plot seling de later zoo algemeen bekend ge worden wals„Aan den schoonen blau wen Ponau" in het hoofd. Geef mij spoedig een stuk papier, riep hij uit, ik moet dit opschrijven voor het mij weer ontgaat. Een haastig zoeken deed ontdekken, dat geen van beiden zelfs het kleinste snippertje papier bij zich had, toen zijne vrouw op de gelukkige gedachte kwam, haar linnen manchet van den arm te doen en deze door haar echtgenoot tot het maken van zijne aanteekeningen te doen gebruiken. Spoedig was ook de twee de noodig en deze volgeschreven zijnde, bood zij hem haar kraagje aan, waarop het laatste deel van de beroemde wals een plaats vond. TusschenNimes en Mar- seille is een handelsbediende door eenige medereizigers met een bedwelmenden drank bewusteloos gemaakt en van 30.000 frcs. beroofd. Een zeilende spoortrein. Een merkwaardige proet werd onlangs ge nomen op de spoorweglijn Pacific-Kansas. Alle waggons vau den trein waren voor zien met masten van 8 meter hoogte, en daartnsschen waren zeilen uitgespannen. De trein, die gevolgd werd door een reser ve-locomotief, bewoog zich over de rails zonder andere hulp dan die van den wind. In weerwil van zeer hinderlijke krommingen bewoog de trein zich met eene snelheid van 40 mijlen of 64 K. M. in het uur. Voor een eerste proef gaat dat nog al. Het beste middel tegen ongedierte bij honden is gekeele in sme ring met slaolie en na 24 unr met zeep schoonwasschenalle ongedierte stikt in olie. I n Z u i d-K aukasië is de pest uitgebroken. Er worden reeds vele sterf gevallen vermeld. Een blinde brievenbestel- ler zal zeker wei tot de zeldzaamheden behooren. En toch is er een te vindeD in het dorp Halnaker, in de nabijheid van Good- wood (Engeland). Niettegenstaande den groeten bestelkring, die hem mijlen ver van huis voert, verricht hij iederen dag zijn dagelijksche ronde. De bestelling wordt in bijzondere volg orde in zijn tasch geplaatst en de wakkere bode zorgt voor zorgvuldige en juiste bezor ging- Een mooie rechtzaak. Uit Zwitserland komt het bijna ongelooflijk bericht, dat in het dorp Sattel van het kanton Sehwyz een vrij groot huis van twee verdiepingen, dat tegen een vrij stei- len berg gebouwd was, met hef tuintje, dat er omheen lag, ongeveer 15 meter is algegleden en toen op een vlak gedeelte bijna rechtop is blijven staan, zonder in te storten. Alleen een stuk zijmuur is verdwenen. Ook een stuk van den weg, die naar Let huis leidde, is ongedetrd mee omlaag gekomen en twee zware boomen hebben mede de reis naar beueden gemaakt, zonder te vallen. Het is gebleken, dat dit huis en de tnin op een aardlaag van 1 k 1V» meter dikte stondeD, waaronder gele en blauwe mergelsteen (lettfluh) zich bevond. Door het afsijpelende water is de blauwe mergellaag allengs losgeweekt en eindelijk wat er boven stond afgfgle- den. De vraag is nu: wien behoort het huis thans? Aan den vroegeien eigenaar of aan dien van den grond, waarop het na staat In het franache departe ment van de Opper-Loire heelt het flink gesneeuwd. Te Peru zijn de bergen be dekt met een paar centimeters sneenw, te Ciaponne is het sneeuwkleed 20 centi meters dik. De aardappeloogst iB totaal verloren. Frits, zei de dokter tot een stalknecht, je bent wat afgevallen, maar dat is niet», je moet wat meer dierlijk voedsel gebruiken. Een paar dagen later loopt de dokter even bij hem aan Nu, Frits, hos staat 't er mee, heeft mijn raad je goed gedaan Acb, dokter, antwoordde de stal- knech', 't gaat nog al't haver eten gaat wel, maar hooi en baksel binnen te wer ken is eea heele toer. I Voorbeelden van gie- righeid. Lord Hardwick, een vroegere kanselier van Engeland, die, zoo aaen zeide, een vermogen bezat van zss en dertig tonnen gouds, was nog even karig op 'n halven kroon, als tijdens hij nog geen duizend gulden rijk was. De groota veldheer Marlborough was in de laatste jaren zijns levens, toen hij aanzienlijke, zelfs vorste lijke bezittingen had gekregen, maar reeds zeer zwak of ongesteld was, nog zoo gie rig, dat hij in de koudste en donkerste nachten naar zijne woning liep, om een halven shilling aan een rijtuig uit te win nen. Zoo deze hertog, die bij zijnen dood meer dan 19 millioen naliet, had kunnen voorzien, dat al zijne bezittingen en ti tels door een kleinzoon van Loid Trevor, die steeds een zijner vijanden geweest was, waren geërfd, dan zoa hij wellicht minder op een paar dubbeltjes gezien hebben. Als een bewijs, dat groote mildheid van particulieren voor instellin gen van wetenscbap of in het algemeen belang geen privilege is van de Nieuwe Wereld, mag nog wel afzonderlijk het edelmoedige besluit van koning Oscar van Zweden en Noorwegen vermeld worden, om de som gelde, die de natie hem bij zijn regeeringsjubilee ten geschenke heeft gegeven 2.200.000 kr., ongeveer anderhalf millioen gulden te bestem men tot bestrijding van de tubercu lose. Een nieuwigheid is ze ker, dat de Hamburger Tacht Club een nachtelijken zeilwedstrijd op den Alster heeft gehouden. Te middernacht, van zaterdag op zondag, gingen de booten af. Handel in Kinderen. Het is afschuwelijk In onze eeuw van beschaving en verlichting, dat er machtige sommen besteed worden en men- schenlevens worden opgeofferd, om bij vreemde volkeren het licht der beschaving te doen doorstralen, zien wij daar, van waar het licht moet uitgaan, de menschen in heidensche zedeloosheid vervallen. Zoo heeft men thans in Daitschland een geheim agentschap tot den verkoop van kinderen ontdekt. Een *agent- schap" in den eigenlijken zin des woords, en men vreest niet de vertegenwoordigers naar Parijs te zenden, om aldaar die koop- naar of dit artikelwelke zoo zeldzaam wordt, in Frankrijk aan te bieden. Een dezer handelsreizigers in menschen- vleesch is thans verraden aan de be stuurders der vereen, v. veiligheid, door madame X., vroedvrouw in Montmartre. Deze kerel, zekere J., had zich voor ee ne maand bij haar aangeboden, vergezeld van een zijner landgenooten, een jonge, sierlijke vrouw. J. sprak tot de vroed vrouw nagenoeg als volgt Vele rijke menschen in Frankrijk heb ben geene kinderen en verlangen toch vu rig er te hebben. Gy moet er hebben lustchen uwe klanten. Welnu, deze dame is moeder van een lief, blond dochtertje, waarvan zij zich gaarne zon ontdoen ten voordeele van menschen, die het kind een gelukkig lot zouden kunnen bezorgen en de moeder redelijk kunDen schadeloosstel len. De kleine woont tegenwoordig te Ber lijn, vanwaar wij haar zouden kunnen doen komen op het eerste verzoek, in dien de aanbiedingen ernstig zijn. De Duitscher giDg heen met zijne gezel lin en liet aan de verbaasde vroedvrouw zijn adres. Verontwaardigd verwittigde zij hel be stuur der veiligheid. Een onderzoek be wees, dat de kinderverkoopsters bij ver scheidene vroedvrouwen dezelfde voorstel len hadden gedaan. Men bewaakte ze, met het voornemen het oogenblik af te wachten, waarop zij een kind naar Parijs zonden doen komen, om ze aan te houden. Voelende dat zij bewaakt weiden, namen zij de vlucht, Vorstel ij k huwelijksleed. De jonge prinses Mand van Wales, die het vorige jaar gehuwd is met den deen- schen prins Karei, heeft sedert haar huwe lijk nog maar korten tijd in Denemarken gewoond. Piioses Maud vindt, evenals haar vader, de prins van Wales, het ver blijf aan het deensche hof schier onver- dragelijk vervelend. De jonge dame is heel vast van karakter en het lijkt er wel naar, alsof zij zich onder geen voor waarde zou laten overreden, om voor altijd in Kopenhagen te blijven wonen. Koningin Victoria, die geheel op de zij de van haar kleindochter is, heeft prins Karei, die le luitenant is op de deensche vloot, het voorstel gedaan, om een betrek king te aanvaarden op de engelsche vloot. De prins was daarvoor wel te vinden, maar er is toch niets van gekomen. De oppositie tegen dit voorstel gaat uit van den grijzen koning van Denemarkenhij vindt het niet patsend dat de jonge prins, die zijne opvoeding heeft gekregen aan de "marineschool te Kopenhagen, nu in dienst treedt bij een vreemde mogeudheid, en koning Cbristiaan wil zich van deze op vatting niet laten afbrengen. De prins van Wales moet hebben ver klaard, dat zijn dochter het deensche kli maat uiet kon verdregen en daarom nood zakelijkerwijze in Engeland moest wonen wat dan ten gevolge zou hebben, dat de beide echtgenooten gescheiden zonden worden. De koning moet hierop hebben geantwoord, dat hij het zeer zou betreuren, indien het werkelijk tot eene scheiding kwam, maar van een anderen kant kon hij niet aDders dan zich verwonderen, dat prinses Mand, die vóór haar huwelijk zoo lang en zoovaak in Denemarken was ge weest, zich, nu zij een deenschen prins had gehuwd, begon te beklagen over het deensche klimaat. Een deensche prins moest in Denemarken zijn vaste woon plaats hebben en de gemalin van een deenschen prins moest in haar aangenomen vaderland wonen. Hoe deze qnaestie zal afloopen, is nog niet te zeggen. Dezer dagen zijn voor een engelsche rechtbank drie kappers veroor deeld, omdat zij zonder vergunning het gevaarlijke petrolenmhaarwater verkochten. Merkwaardig was in dit geding de ver klaring dezer kappers, dat sedert de nood lottige ontvlamming van het bewus te haarwater op het hoofd van een Londensche dame, die ten gevolge daarvan een afschuwelijken dood stierf, het aantal vrouwen, die zich met het ver- derflijke goed het hoofd laten wasschen, sterk toegenomen is. Hoe verklaart men dit? II faut souffrir ponr être belle, maar er zijn 'och grenzen, zon een man zeggen. Opeigen verzoek. In Charlottenburg, bij Berlijn, heeft zich het zeldzaam geval voorgedaan, dat iemand op eigen verlangen een onderzoek naar zijn gedrag heeft uitgelokt. Een der wethouders is tevens onder-voorzitter van het Gewerbegericht, dat o. a. belast is met het onderzoek van geschillen tussohen werkgevers en werknemers. Hij is aan de beart van aftreding en nn was bij den Raad door een aantal werkgevers bet ver zoek ingekomen, hem niet weder te be noemen, omdat hij getoond had steeds ten gunste van de werklieden op te tre den. Het dagelijksch bestuur had gemeend zich over dit verzoek van praeadvies te moeten onthouden. Daarop heeft de wet houder zelf zich tot hst provinciaal be stuur gericht, om een onderzoek naar zijne gedragingen uit te lokken. De benoeming werd aangehouden in afwachting van den uitslag van dit onderzoek. De lichaamskracht van prins George van Griekenland. Op zekeren dag besteeg de jeugdige prins den Acropolis, toen van uit een woning, waarlangs hij ging, luide kreten tot hem doordrongen. Zij werden geuit door een kind, dat op erbarmelijke wijze door zijn vader geranseld werd. De prin», zonder zich een oogenblik te bedenken, treedt onmiddellijk de woning binnen en zich tol den vader wendende roept hij hem toe Wat doe je daar? De man, een gespierde kerel, niet we tende, tot wien hij sprak, antwoordt hem op onbeschoften toon Wat raakt 't jon, wat ik doe en ging voort met zijn kind te mishandelen. Toen greep de prins op eens, zonder veel complimenten te maken, het kind en den vader en nam het eerste door den eenen arm en den tweede onder den an deren arm en droeg hen zoo vervolgens naar den politierechter. Meisjes-roovers. In de stad Troki, in Rusland, wordt sedert lan gen tijd opgemerkt, dat er vele jonge meisjes verdwijnen, die door een geheime, maar goed georganiseerde bende ten ver koop naar Konstantinopel zouden worden gevoerd. Ten spijt van alle navorschingen dei politie, is het helaas tot nog toe niet mogen gelukken, om een dezer schande lijke roovers te grijpen. Onder anderen verdween dezer dagen de 18-jarige beeld- schoone dochter van den koopman Froim Milikowski. Vier dageD later vond dn boer Mannilow op de straat een ge sloten couvert met het volgende adres: yin den naam van God bezweer ik den vinder, om dezen brief aan den koopman Eroim Milikowski terstond te overhandi gen. Elke minuut is kostbaar het geldt de redding van een mensch van schande en dood." De brief was door de dochter van Mili kowski geschreven en deelde mee, dat zij door de sgenten van een internationale bende was geschaakt en naar Konstanti nopel zou worden gebracht. Datzelfde lot deelden met haar nog vier andere jonge meisjes in den leeftijd van 15 tot 18 jaar. Wel werden terstond telegrammen naar alle steden in den omtrek gezonden, maar van de ontvoerde meisjes is tot oog toe geen spoor gevonden. Slechte betalers. Het laatste nummer van het blad Der Socialist, dat te Berlijn verschijnt en in werkelijkheid een anarchistisch blad is, verscheen dezer dagen in kleiner formaat en met de volgende mededeeliugyVan- daag zullen onze lezers zich nog eens moeten tevreden stellen met vier pagina's. Dat spijt natuurlijk de redactie zeer, die zich in een onaangenamen toestand be vindt. De manuscripten, waarvoor plaat sing wordt verlangd, hoopen zich op, en vele zakeD, die gezegd dienen te wordeD, blijven onbesproken.... Hoe anders zou dat zijn, als ieder lezer de bladen betaal de, die hij ontvangt 1"

Schager Courant | 1897 | | pagina 2