INGEZONDEN. Haringcarspel. B ij deden Zeewering te Caliantsoog. De Leek der moderne richting. PLAATSELIJK NIEUWS." Het te Dirkshorn gelegen Bo uwland onzer Diaconie ia dezer dagen verhuurd vcor i G«54.tegen f 721.— bij de vorige verhuring, dus een zeer belangrijke teruggang. Eieren productie. Gemengd Nieuws. 16 gehonden verkiezing van een hoofdin geland van hel Ambacht van Westfries land, genaamd Geestmerambacht, voor de banne Haringcarspel, werd herkozen de heer Jb. Staan. Voor het hnldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder, dat bij het neerleggen van het Regentschap H. M. zal worden aangeboden, is door de com missie te Sint Maarten, voor dat doel met de inzameling belast, in die ge meente eene som van f 109 bijeengebracht. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp, gehouden dinsdag 19 October j.1., voor». 10 ure. Afwezig met kennisgeving de heer J. van der Oord. De Voorzitter, de heer P. Wonder Ai., opent, na het welkom, de vergadering, waarop de notulen der laatstgehouden zitting worden voorgelezen en door den Raad vastgesteld. De Voorz. deelt vervolgens mede le. dat blijkens proces-verbaal der op 28 September jl. door Burg. en Weth. gehou den kasverificatie, in de gemeentekas zich bevond f 1487.045, zijnde het saldo van een ontvangst, groot f 14595.20, na een uitgave van f 18198.15*. 2e. dat, volgens gedane opgave, het aanschaffen van ijzeren dakgoten om hst raadhuis zou kosten f 88.voor goten en f 10.voor het bevestigen daarvan aan den muur, te zamen f 48.en het Dag. Bestuur dus voor de uitvoering dezer opdracht zal zorg dragen. 3e. dat de kaarteD en liggers der we gen ter visie hebben gelegen, zonder dat bezwaren zijn ingebracht, waardoor ze ter hoogere vaststelling kannen worden opge zonden naar de Provinciale Griffie. Alle deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Hierna wordt door Burg. en Weth. de begrooting voor het dienstjaar 1898 aan geboden, welke, nadat alle posten zijn overwogen, door den Raad wordt vastge steld in ontvangst en uitgaaf op f 9918.29, Als met deze begrooting in verband staande, besluit men tevens tot heffiug van 80 personeele opcenten en tot bet be schikken over de vaste rijksuitkeering, die het 4/( pers- bel. vervangt. Ten slotte wordt nog vastgesteld een suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1897, tot een bedrag van f 16.—. Na rondvraag wordt hierop de verga dering gesloten. Anna Paulowna, Oct. '97. De bieten-campagne, die thans in vollen gang is, verschaft weder een eigen aardige en gezellige drukte, welke, dank zij het gunstige weder, grooter is dan verleden jaar om dezen tijd. De aanlegplaats is sinds belangrijk verbeterd door verlaging eenerzijds en ophooging anderzijds is het terrein \66r den wal aanmerkelijk uitgebreid, zoodat bij gebrek aan sehepen nog eene enorme hoeveelheid bieten tijdelijk opgeslagen kan worden, zonder belemmering voor de com municatie. Voor deze maatregelen verdient het polderbestuur zeer zeker een woord van hulde. Eenigen tijd geleden werd door den heer Dirk Laan te WORMER VEES, lid van de Eerste Kamer, gekocht het zoogenaamde „Bosch van Doorn' met bijbehoorende twee huizen en bouwterrei nen voor ongeveer f 80.000. Het is zijne bedoeling, die terreinen en de huizen te schenken aan eene vereeniging, ten einde daar een park te maken. De benoodigde som daartoe, bij raming f 64.000, waaron der begrepen zijn de kosten van aankoop, zijn op f 10.000 na gevonden uit vrijwil lige bijdragen. Een cadeau voor Presi- dent Kriiger. Donderdag vertrokken per stoomboot „Kanzier" van AMSTERDAM drie prach tige fokdieren, bestemd voor Pretoria. Al le drie werden aangekocht uit de Beemster en zijn meermalen bekroond, het laatst op de groote Haagsche tentoonstelling. 't Zijn de pinkstier „Vriend Frits', van A. de Goede Hz., de melkgevende twin- ter „Nicoline", van C. Hrijnis, en de melkgevende vaais „Wilhelmina", van W. Bakker. De heet Groneman Jr., teWieringei waard, kocht ze voor den heer Lohman, en alge meen wordt gezegd, dat ze voor den heer Kriiger zijn bestemd. Voor den stier werd besteed f 600, voor de twinter f 600, voor de vaars f 500. Hoe gevaarlijk het is, om den stoel achter iemand weg te nemei), wanneer deze even opslaat, is weder te UT RECHT gebleken. Tijdens een bruilofts partij had ramelyk een der gasten iets voorgedragen, van welke gelegenheid een meisje, dat naast hem zat, voor de grap gebrwik maakte, om zonder dat hij het be merkte zijn stoel achter hem weg te schui ven. Toen hij dan ook weder wilde gaan zitten, tuimelde hij, tot groot vermaak der aanwezigen, achterover op den grond, met 't gevolg echter,dat hij eenige oogenblikken la ter bewusteloos werd opgenomen, en men genoodzaakt was de hulp van een genees kundige in te roepen, door wien vermoe delijke hersenschudding werd geconsta teerd. Dat het van dat oogenblik af met de pret gedaan was, laat zich denken. Het Haagtche Dagbl. kan met zekerheid mededeelen, dat mr. C. J. Sickesz, te LOCHEM, bestemd ia om eventueel op te treden als direeteur-generaal van landbouw. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Over vele en velerlei zaken en toestan den wordt nog al eens veel geschreven en gesproken, veelal met het doel, om diarop de aandacht te doen vestigen en in dien toestand eenige verbetering te verkrijgen. In vele gevallen vindt men door dat geschrijf eenige baat, maar somtijds blijft men aan de zijde, vanwaar die verbetering moet komen, min of meer doof. Lit geldt in de eerste plaats de Zeewering te Caliants oog. Veel, oneindig veel is daarover al geschreven eD gesproken. En wat heeft hel gebaat P Niets. Nog altijd verkeert die zeewe ring in denselfden, zoo niet in nog on gunstiger toestand als na dien vreeselijken vloed in 1894. Wel hebben de betrok ken autoriteiten vele malen een onderzoek ingesteld naar den toestand der zeewe ring en dezen zeer zeker ook hachelijk be vonden waarom anders die herhaalde bezoeken en steeds vleide men zich dan met de hope, dat nu spoedig krachtige maatregelen zonden worden ge nomen tot verbetering, maar nog altijd vruchteloos. Dat de toestand der zee wering te Caliantsoog ongunstig is, is duidelijk merkbaar. Het heeft aller aan dacht getrokken, dat de zee dezen zomer steeds hoog is geweest, zoodat het water vaak, zelfs bij matigen wind, tot den duinvoet kwam en de stroopo- ten deed wegspoelen. Hoe moet het zijn, als wij eenmaal stormen krijgen of weer zoo'n hoogen vloed als in 1894 dit laatste behoort immers niet tot de on mogelijkheden P In zoodanig geval bestaat er groote kans, vooral bij strandpaal 18, om van andere punten maar niet te spreken, dat het zee water te eeniger tijd den polder instroomt. Bij gemeld punt is het duin zeer smal en staat het water de laatste dagen tot aan den duinvoet, zoodat het te vreezen is, dat bij hevigeu storm een indringen van het water onvermijdelijk is. Een ieder slaat dan ook bij stormachtig weder dat punt met angst gade. En geen wonder want gesteld, dat eenmaal dit verwicht on geval plaats heeft, zjjn de gevolgen niet te overzien. Niet alleen, dat de scha de voor onzen polder groot zou zijn, wijl het land, doordrongen van het zoute zee water, wellicht de eerste 3 jaren niet ge bruikt kan worde», maar wanneer de doorbraak te midden van een stikdonke- ren nacht plaats heeft, waar dan heen met vrouw en kind en vee P En nog iets, zou den ook niet andere gedeelten van Nd. Holl. een dergelijk lot te duchten hebben Lang, te lang heeft men gewacht met die punten der duinen te versterken, waar zij te zwak zijn om het geweld der zee te beteugelen. Evenals een scheur in een kleed, dat men niet dicht, gaande weg grooter wordt, wordt ook het gevaar voor Caliantsoog bij strandpaai 18 grooter, waar de reeds lang bestaande Bcheur nog altijd maar niet hersteld is. Dat er toch niet worde gewacht met het dem pen van den put, tot het kalf verdronken is. Caliantsoog. J. V. Een laatste woord aan den Heer G. H. Krimp. Mijnheer I Uw stukje in de jongste Schager Courant op den voet volgend, wensch ik U ter responsie mede te deelen le. De wijze, waarop Gij U veront schuldigt over het stilzwijgen van U en Uwe geestverwanten met de spotters van het Heilsleger, perst mij onwillekeurig een glimlach af. Ware er een „orthodoxe" aan het spot ten geweest, dan zoudt Gij hem op zijn plaats gezet hebben. Alsof dit dus anders niet te pas kwam 1 (En moest op dit standpunt staande, de Liberaal dan ook ziet met zijn „wee u" wachten, totdat hij wist, of „de luchthartige knapen" tot zijne geestver wanten behoorden P) 2e. Ik ben het volkomen met U eens, dat men niet iets kan zeggen door den mond dicht te houden. De door U uitgesproken afkeuring, had zich echter moeten hepalen tot een woord van protest in het algemeen, en als Gij de kunst niet verstondt, dat te doen, zonder op andersdenkenden te schimpen en de massa te beoordeelen naar een deel, ware het U beter, het piotest maar achterwege te houden. Se De wijze, waarop ik schreef over schijnheiligen, femtlaais en huichelaars, toonde, dunkt mij, genoegzaam aan, dat ik niet heb afgegeren op „de orthodoxen', maar dat ik er slechts op heb willen wijzen, dat zich niet alleen onder hen, die zich „liberalen" noemen, doch ook onder ben, die zich tot de „orthodoxen' rekenen, kaf onder het koren bevindt. Ten slotte onze wegen loopen te ver uiteen om, met vrucht, polemiek te voeren tot verdediging onzer inzichten, zoodat ik op het verder gedeelte van Uw betoog niet wensch in te gaan. Uwe opvatting der dingen echter res- pecteeread verwacht ik, dat Gij dat in het vervolg ook zult doen, van hen, die eene richting omhelzen, welke hoe zeer van de Uwe verschillend, aan de religieuze behoef ten van hun hart het best beant woordt, eene richting waarin oprechte gods vrucht niet minder tot haar recht komt, ook al gaat dit Uw begrip wellicht te boven. Mag ik voorts aa nnemeo, dat degene die zwijgt, toestemt, dan verheug ik mij er over, dat Gij het met hetgeen ik over de „neutrale" geheel-onthouders in het midden heb gebracht, volkomen eens zijt, en dat Gij er dus toe zult medewerken, om de „Christelijke-nationale" op te lossen in die, welxe baar deuren opeDzet voor al wat „mensch" heet. Met dank aan den Redacteur voor het gastvrij openstellen zijner kolommen. Schagen, 20 October 1897. Naar men ons van zeer bevoegde zijde mededeelt, zal de heer W. A. Hazeu weldra gevolg geven aan zijn lang gekoesterd plan en ontslag nemen als lid van den raad onzer gemeente. Het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen vergaderde dinsdag 19 October j.1 ten locale van den heer D. v. Tteuiver, des avonds ten 7Y2 ure. 11 leden aanwezig. De Voorzitter opeot de vergadering, waarna aan de orde worden gesteld de in gekomen stukken. O. m. waren ingekomen Een schrijven van den heer Jb. Denijs J* waariD wordt medegedeeld, dat hij als lid der commissie voor Bewaarschool en Volks voordrachten bednokt. Een schrijven van de heeren W. A. Hazeu W. Roggeveen Cx.. en Ji. Denijs Jz., waarin genoemde heeren ontslag nemen als leden der commissie, belast met het toezicht op de Dep. Zangschool. Een schrijven van den heer A. C. Ver- hoeff, met bedanken voor zijne tnnctiën als lid der commissiën voor Huisvlijlschool en Volksleesbibliotheek, door zijn vertrek uil deze gemeente. Bij monde van den heer J. v. d. Maaten wordt rapport nitgebracht namens de com missie, heiast met het nazien der rekenin gen, en wordt voorgesteld, onder dankzeg ging aan de verschillende penningmeesters, de rekeningen goed te keuren. Alhoewel de tijd daartoe is verstreken, zullen door den secretaris bij het hootdbestuur nog pogingen worden aangewend tot het verkrijgen van een spreker, en wel den heer Mr. H. Smeenge. Tot leden der commissie van de zang school worden gekozen de heeren J. H. Ressing, H. W. van Rossem en A. W. van Kluijve, welke heeren hunne benoeming aannemen. Tot lid der commissie van Hnisvlijt- school wordt gekozen de heer de Joncheere, wien van zijne benoeming kennis zal wor- dsn gegeven. Tot leden der commissie van de Volks leesbibliotheek worden gekozen de heeren W. Vader en O. Muijs, wien eveneens vsd hunne benoemingen kennis zal worden gegeven. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Dinsdag j. 1. bracht de bisschoppelijke vicaris tot kerkvisitatie een bezoek aan SchageD, Op 2 Sept. 1.1. werd bij den heer Broersma een keuring van Stie ren door de provinciale commissie voor de veefokkerij in N. Holland gehouden. Deze keuringen hadden mede plaats te Hoogcarspel, Hoorn, Alkmaar, Beverwijk, Purmerend, Halfweg en Weeep. Beschik baar waren 8 premie's van f 200 voor tweejarige of andere stieren en 20 premie's van f 100 voor D/j-jarige stieren. Aan de slieren, die aan de keuring te Schagen deelnamen, werden de volgende premiën toegekend Tweejarige, premie f 200. W. Jimmink, Zijpe. K. Blaauboer, Schagen. G. Claij, HariDghnizen. Eenjarige, premie f 100. L. Jonker, Schagen. Gebr. Buis, Schagen. J. Vries, Schagen. K. Blaauboer, Schagen. G. Claij, Hariughnizen. Deze stieren zullen nn volgens de ge stelde voorwaarden door den heer O. Muijs met tnbercnline tegen tuberculose wor den ingespoten. Tevens moeten de dieren in een der stamboeken ingeschreven zijn of ter inschrijving worden aangeboden. Wij vestigen de aandacht onzer lezers cp de in dit lummer voorko mende advertentie, bevattende het program ma van het concert der heeren Spen del en Michielsen, dat zeer zeker veel belovend genoemd mag worden. O p de Laagzij alhier woont het gezin van den heer B., bestaande nit man, vronw en één kind. Nn is een huis gezin van drie personen zeker geen zeld zaamheid, en wij zonden daar dan ook geeD melding van hebben gemaakt, zoo niet jnist deze familie een merkwaardig geboortere gister bezat. De drie personen vieren hun nen verjaardag op drie achtereenvolgende dagen en wel op 22, 28 en 24 Oct., en dat is dnnkt ons eigenaardig genoeg om in onze kolommen een plaatsje te vinden. Een onzer plaatsgenooten is in 't be zit van zes inlandsche zwarte kippen, die vanaf medio Jannari tot heden 1041 eie ren legden, die, berekend tegen de mid- delmarkt, 33.241/! gld. opbrachten. Elke kip bracht das ruim gld. aan eieren op en kostte, berekend voor het geheele jaar, de kippen zitten voordurend vast, 2.75 gld. aan onderhoud. Er blijft der halve een winst van 2.75 gld. over. Re kent men voor waardevermindering der kip 50 cents en voor onderhoud en slijta ge vau hok en loop 25 cents per kip, dan blijft er nog een netto bedrag van 2 gld. per kip over. Voor hen, die daartoe in de gelegenheid zijn, zeker wel de moeite waard, om deze teelt meer in 't groot toe te passen. Bijhette Arnhem gehon den wordende examen voor apothekersbe diende zijn maandag geslaagd de dames A. V. d. Maaten alhier en D. C. Kooijman te Winkel. De scheepsramp bij Cuba. Omtrent het vergaan van het spaansche stoomschip „Triton" bij de kust van het eiland Cuba wordt nader gemeld, dat de ramp plaats had bij onstuimig weder, tus- schen Dominica en Mariel, aan de noord kust van da provincie Pinar del Rio. Vrij dagnacht had het vaartuig Havana verlaten, koets zettende naar Mariel, toen 's mor gens door een ongekende oorzaak de ma chines plotseling stilstonden en het schip hulpeloos door de golven werd medege- sleept. In een snellen stroom geraakt zijnde, stiet het op een rots en 15 minu ten later was het in 120 vadem diep wa ter verdwenen. De „Triton' had 200 passagiers aan boord, met inbegrip van vier officieren, een burgerlijk ambtenaar en 77 partiouliere personen. Behalve de lading bevonden er zich een groot aantal muil dieren op. De kanonneerboot „Maria Chris- tina' en de sleepboot „Luiz*, die uitge zonden zijn om hulp te bieden, zijn te Havana teruggekeerd, de eerste met 19 en de laatste met 23 overlevenden. De overige passagiers en de bemanning, welke nit 80 koppen bestond, schijnen verdronken te zijn. De eerste boot, die van het gestrande schip werd neergelaten, sloeg om en allen die er in waren, verdronken. De tweede boot met 28 personen sloeg eveneens om, doch keerde weer en acht drenkelingen slaagden er in, zich te bergeD, de overi gen verdronken echter. Enkele schipbreu kelingen hebben langen tijd gezwommen en anderen hebben 24 uur op planken rondgedreven. Yier soldaten zijn op planken nabij Havana aangespoeld en daar opge nomen. De administrateur ec één passa gier zijn te Mariel aangekomen, ze wisten niets van het lot van den kapitein en de overige passagiers. Het aantal geredde personen wordt op 50, het aantal veron gelukten op 150 geschat. Men zegt, dat de gezagvoerder, even voor het schip zonk, zelfmoord gepleegd heeft. Een nieuwe school. In New-York is een inrichting van onderwijs geopend, die opgang zal maken. Daarin verkrijgen vrouwen en meisjes van eiken leeftijd in een driemaandelijkscheo cursus onderwijs in de schoonheidsleer, in alle kunsten, nl. die kunnen dienen om het lichaam schooner en den gang mooier te maken, een goede houding en manieren te leeren, de hnidklenr fijn te maken, het haar kunstig te friseeren, den joisten smaak van kleeding te krijgen, enz. Aan de school, die onder toezicht staat van een commissie van voorname dames in New-York,iseen ten toonstelling verbonden van alle schoonheids middelen, tot welke tentoonstelling de toe- gang ten strengste verboden is voor alle mannen - en verder een huwe lijksbureau. Op den eersten dag na de ope ning der school was het bezoek zoo groot, dat slechts een derde der bezoeksters tot de tentoonstelling kon worden toegelaten en nog wel ieder maar een half uur. Yan de leergierigen kon men echter met den besten wil ter wereld niet meer dan een zesde opnemen voor den eersten cnrsus. Een aardbeving. Een vreeselgke aardbeving heeft pjaats gehad cp het eiland Mindanao en in den Jolo-Archipel, op de Philippijnen. Het zwaarst bezocht werden de plaatsen Zam- boanga en Basilan. Daar hebben de aard bevingen groote verwoestingen aangericht en talrijke personen hebben er het leven bij ingeboet. Op vele plaatsen is de bo dem gespleten en zijn er diepe kloven gevormd. Yele menschen kwamen opeen verschrikkelijke wijze om het leven door verstikking, want nit den opengereten grond stegen vergiftige zwaveldampen op, die de lucht verpestten en de ademhaling bijna onmogelijk maakten. De zee werd plotseling, hij helder en stil weer, woelig, zij trad buiten haar oevers, overstroomde de kustlanden, vernielde tal van gebou wen en vernietigde den oogat. De bewo ners der vlakte moesten op de bergen vluchten. Te Florence heeft zon- dagmiddag tg de begrafenis van een so cialist, den letterzetter Yannncci, een vecht partij plaats gevonden tusschen de politie en den begrafenisstoet. De politie wilde een roode vlag in beslag nemen, die door de socialistische groep van Yatano was ontplooid. De dragers verzetten zich en werden geholpen door hun kameraden. Weldra was het een algemeen gevecht. Een zekere Mancini werd op den grond geworpen en stierf kort daarop aan een slagaderbreuk. De Akropolis maakt een officieuse lijst openbaar van de grieksche manschappen, die in den oorlog in Thessa- lië gesneuveld of gewond zijn. Yolgens deze opgave bedroeg bij de infanterie het aantal dooden 283, dat van de gewond* 1082, bij de bergtroepen (Euzonoi) 60 T 239; bij de artillerie 19 en 116; bij cavallerie 15 en 41, bij de pioniers, den trein enz. 11 en 44, bij het vreemdenle. gioen en de G-ribaldianen 20 en 81. in 't geheel komt men dos tot het verblij. dend geringe cijfer („belachelijk gering» zegt de berichtgever van de Kölnischs Ztg.) van 408 dooden en 1604 gewonden Van de officieren woidt Diets gemeld. De verliezen door het grieksche leger in Thes- salië geleden, zijn Daar verhouding zwaar- der, maar iets zekers kan dienaangaande nog niet gemeld worden. Te Montreal in Canada zon een standbeeld van koningin Victoria onthuld worden. Maar de studenten waren het wachten op de officieele plechtigheid moe geworden, en besloten de onthulling zonder plechtigheid te laten plaats heb ben. 's Avonds, na een bezoek aan den schouwburg, trokken 500 stndeDten naar de plek, waar het monument opgesteld was; vlafc daarvoor vormden zij eene py. ramide, en de vlugste klom naar boven en maakte de touwen los die het omhul sel vasthielden. De klok sloeg twaalf en onder oor- verdoovend gejuich zakte het doek. Daar op drie cheer's voor hare majesteit en het God save the Queen. Het ia waarschijnlijk, dat het bestunr van de universiteit de belhamels zal straffeD, voegt het bericht er bij. Li- ten wij maar hopen, dat ze niet te vinden zijn. Een vrouwenlot. Te Londen bespreekt men met groote belangstelling de geschiedenis van Cathari- ne Coombes, die voor zich zelve de vrou wen quaestie practisch oploste, door man- nenkleeren aan te trekken, het ambacht van huisschilder te leeren, en hierdoor ge- durende 43 jaren in haar onderhond te voorzien. Dat de bejaarde „schilder" als vrouw werd herkend, was het het gevolg van de opneming van mrs. Coombes ia het werkhuis van West Ham. Hier werd zij geïnterviewd door een medewerkster van de Daily Telegraphdie haar vond in de eenvoudige kleeding van „het huis' blauwe japon, wit voorschoot en muts je op het kortgeknipte grijze haar. Mrs. Coorrbes is nog flink en vlag in hasr be wegingen ofschoon zij 63 jaar is, zon men haar nauwelijks 50 jaar geven. Zij is niet groot van gestalte, maar haar stem is voor een vrouwestem ongewoon diep; zij heeft zich namelijk aangewend, steeds in laagste tonen le spreken. Catherine Coombes is te Axbridge in Somersetshire geboren. Hare ouders, die welgestelde lieden waren, lieten haar een goede opvoeding gevenzij bezocht het Ladies College te Cheltenham, dat destijds voor een der beste meisjesscholen doorging. Een neef van haar, die onder- wjjzer was, wist haar over te halen tot een vroegtijdig huwelijk, omdat hij meen de, dat zij hem met haar kunstigheden in zijn beroep behulpzaam zou kuunen zijn. Dit huwelijk was haar ongeluk. Haar echtgenoot was lui en brntaal en mishan delde haar zoo, dat zij besloot hem te verlaten en voor hem ieder spoor van haar bestaan uit te wisschen. In een be scheiden hotel te Birmingham verwisselde zjj ongemerkt haar kleeding. Zij verhuur de zich eerst als leerling bij een huis schilder en verdiende 4 shillings in de week daar zij eren handig als ijverig was, werd haar loon reeds na drie weken verhoogd, en na enkele maanden kon zij ruim in haar behoeften voorzien. Gedu rende eenige jaren was zij meest in Yorkshire werkzaam en hielp menige patricische woning versieren. Later kwam zij in dienst van een groote stoomvaart maatschappij, en schilderde dertien jaren lang „intérieurs' van kajuiten en hutten. Haar kameraden waren zeer onder den indruk van haar stille, eenigszins terug getrokken houding en noemden haar schertsend the gentleman pain- t e r. In de nabijheid van Cbarlejr Wïlson werd zelden een onvertogen woord genit wie het beproefde kreeg van de mede werklieden dadelijk een waarschu wing „doe het nietCharley Wilson wil zoo iets niet hooren I' Mrs. Coombes verdiende zooveel, dat zij een huisje kon betrekken bij de Yictoria- dokken. Slechts hare moeder en eene nicht, die twee-en-twiutig jaren lang haar huishonden deed, waren met haar geheim bekend. Na deD dood van deze nicht vervolgde haar het ongeluk. Bij een val brak zij eenige ribben zij kwam onder geneeskundige behandeling, maat wonderlijk genoeg werd haar sekse niet ontdekt, evenmin als bij een vroegere ge' legenheid, toen zij haar knieschijf had gebroken destijds had de dokter alleen gezegd „Ge hebt voor een man bijzon* der kleine handen.' Het gelukte Catherine Diet meer werk te vinden en ten slotte bleef haar slechts over, in het werkhuis een toevlucht te zoeken. Na eeD leven van zooveel in spanning en zelfbeheersching had zij waar lijk een beter lot verdiend (Eigen Haard.) Een marteltnig. Leonca- vallo bezocht onlangs Neurenberg en zag daar ook in den Barcht de beroemde verzameling van foltertuigen. Een vriend, die hem vergezelde, vroeg hem, of d®z® oude dingen hem nogal belang inboezem den. „O, ja", zeide hij, alleen ontbreekt er nog een marteltuig aan." „En welk dan vroeg de Neurenberger, die trotsch was op al die werktuigen om de menschen te martelen. „De piano 1" riep de mu sicus uit.

Schager Courant | 1897 | | pagina 2