Adres J. Schenk Pz. met aan vrage tot benoeming Makelaar. Vacatures Waag- en Markt meester. De heer Hoogschagen zou er daarom aan willen verbinden eene formule, waar bij de heer F User dadelijk in het ge not der f 50 verhooging werd gesteld en de heer Zijlstra over eenigen tijd, en de nieuw te benoemen na nog langer tijdsloop, b. v. na het in dienst zijn van 5 jaar. De heer vd. Maaien is het in hoofd- zaas met het advies van de schoolcom missie eens, die beloonen wil die onder wijzers, die het verdienen. Spr. gaat evenwel niet mede waar het betreft de verhooging, die zij den onderwijzers wil verstrekt zien, die geen hoofdakte heb ben. Spr. wil aan de onderwijzers met hoofdacte verstrekt zien een verhooging van f 50, wanneer zij 3 jaar in dienst der gemeente zijn, met, evenals de heer Hoog- schagen wil, eene terugwerkende kracht, zoodat de heeren Jac. FUser en Zijlstra er direct van kunnen profiteeren, met dien verstande, dat wanneer de an dere heeren onderwijzers, nog niet in het bezit der hoofdacte, die dezer dagen mochten krijgen en ze zijn drie jaren in de gemeente als onderwijzer werkzaam, ook f 100 verhooging zullen krijgen. Spr. wijst op het gunstige geval voor deze regeling, daar maar 2 on derwijzers de hoofdacte bezitten. Spr. oordeelt het noodig, dat de onderwijzers door ijverig studeeren zich een mensch- waardig bestaan kunnen verschaffen, want zij kunnen het niet helpen, dat zij niet allen geplaatst kunnen worden als hoofd aan een school, omdat daar te kort plaatsen voor zijn een ander ge val noemt spr. het met hen, die geen hoofdacte hebben en dat geweten moet worden aan hun weinige capaciteiten of aan hun weinigen lust tot studeeren. Voorzitter wijst er op, dat als men de regeling doet worden in den geest van de heeren v. d. M. en Hoogschagen, men voor het eigenaardige feit zal komen te staan, dat de onderwijzers met hoofdac te een even hooge bezoldiging zullen ont vangen als zij, die die acte niet bezitten. De heer v. d. Maaien noemt dit een kwestie van vraag en aanbod. Spr. wijst hierbij op de moeilijkheden, die de gemeente had om onderwijzers te krij gen en zoodoende telkens hoog6re jaar wedden moest stellen. Spr. wijst even eens op de gunstiger conditie, waarin de onderwijzers verkeeren door de da ling der prijzen der levensbehoeften. Spr. vindt tevens vooral het laatste ar gument van den heer Bijpost zeer waar. De heer Roggeveen zou eveneens gaarne hoogere salarissen uitkeeren, maar meent ook, dat de toestand der financiën van de gemeente dit niet gedoo- gen. Spr. meent ook nog even zijn aandacht te moeten schenken aan een p verclausule uit het adres, waar een beweren van spr. wordt aangehaald als een motief van het goed recht dor onderwijzers, waarin een groote fout wordt begaan. Spr. heeft destijds ge wezen op de salarissen der leeraren van de landbouwschool, die door het rijk worden betaald en grootendeels in de gemeente worden verteerd, De heeren hebben volgens spr., schijnt het, geen recht begrip van rijksschatkist en de gemeentetinanciën. Spr. wijst er ook met nadruk op, dat wat door de heeren der landbouwschool wordt bijgedragen in den hoofdelijken omslag voldoende is voor de rente van het geld, benoo- digd voor de stichting der school. Spr. kan meegaan met den heer Hoogschagen en acht den bestaanden toestand zeer on billijk voor den heer Jac. Visser. Spr. wijst er op, dat door de uitgaven, die noodzakelijk waren, een leening van f 17000.noodig zal worden, en vindt, dat van de draagkracht der inge zetenen reeds genoeg wordt gevorderd. Spr. gevoelt voor het beweren van den heer Bijpostwaar hij wijst op den hoo- gen leeftijd van eenige ingezetenen, veel, te meer, daar Schagen geen plaats is, waar mensehen van buiten af zich zullen komen vestigen en de omslag alleen drijft op den neringdoenden stand, die voor een groot deel zijn bestaan vindt in de markt en wier toestand men goed kan vinden, maar toch zeker niet vooruitgaand ge noemd mag worden. De heer Buis vindt het eveneens wel wat ongemotiveerd, om den onderwijzer, die nog aangesteld moet worden, nu reeds f 50.verhooging te schenken en zou dit ook wel uit het voorstel van B. en W. willen doen vervallen. Maar Spr. zou er zeer sterk voor zijn, die verdere verhoogingen toe te staan, dqqr het toch zeer zeker niet in het belang van het onderwijs is, als goede onderwijzers met hoofdacte ons gaan verlaten, b. v. de heer van Genne, en wanneer er uit zicht zou bestaan hebben op een betere toekomst hier, was die wellicht niet heengegaan. De heer Bijpost acht het met den heer Buis ook zeer wenschelijk, dat goede on derwijzers aan de school verbonden wor den en blijven, maar spr. oordeelt, dat hier niet gevraagd behoeft te worden wat is voor ons het wenschelijkst, of wat is het wenschelijkst voor de onderwijzers, wij hebben niets te vragen, de finantiëele toe stand onzer gemeente legt ons den plicht op, zoomin mogelijk ver te gaan. Wanneer er geld was, zou spr. volgaarne met het adres der heeren onderwijzers meegaan. Het voorstel van B. en W., met dié verandering, dat de nieuwe onderwijzer niet de f 50 verhooging direct zal genie ten, wordt in stemming gebracht. Veor stemden de heeren Vader, Buis en Hazeu. Tegen de heeren BijpostAs jes, RoggeveenIIoog schagenSmit, r. d.) Maaien7 laming en Meursdus werd het verworpen. foorstel v. d. Maaien, zijnde een ver- hooging van f 50, wanneer de onderwij zer 3 jaar in dienst der gemeente is en de hoofdacte bezit of krijgt. Voor de heerenVader, Buis, Hazen, v. d. Maaien en Meurs. Tegen de heeren Bijpost, Asjes, RoggeveenHoogschagen, Smit en Vlaming-, aldus eveneens verworpen. "V oorstel Hoogschagen, met dit verschil, dat eerst na 5 jaar die verhooging zal ten deel vallen. Voor alle leden, zoodat dit is aan genomen. Na de mededeeling van voorzitter, dat het wenschelijk is, dat de heer Schenk alleen worde aangewezen als makelaar in roerende goederen, wordt daartoe met algemeene stemmen besloten. B. en W. stellen dienaangaande voor, de posten van Waag- cn Marktmeester te scheiden. Verder den opzichter, den heer K. de Beurs, te benoemen als marktmeester, met een toelage van f 100.en eene oproeping voor sol licitanten te plaatsen voor een waag- meester en gemeentebode op een salaris van f 225 -f- vrije woning en f 50 voor het schoonhouden van het raadhuis. In de oproeping te doen plaatsen de clau sule menschen van middelbaren leeftijd zonder kinderen genieten de voorkeur. De heer v. d. Maaien kan zich hier mede heel goed vereenigen, want ook spr. acht het ambt van gemeentebode moeilijk vereenigbaar met dat van marktmeester en hoopt, dat door deze nieuwe regeling ook zal vervallen de hulp, die de politie gewoonlijk verleende, waar het het werk van den bode gold, t geen hier met het oog op den hoogen leeftijd van den heer de Vries niet an ders kon. De heeren Bijpost en Vlaming achten eene bezoldiging van f 200 hoog genoeg en oordeelen, dat daarvoor wel sollici tanten zich zullen komen aanmelden. Voorzitter beweert, dat het niet aan gaat, dit geringe loon te verminderen, en da. er dan wel heel spoedig een request zou komen om verhooging. Na nog eenige discussio wordt het voorstel van B. en W. wat betreft het tractement van f 225 voor waagmeester en gemeentebode aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren v. d Maaien, Smit, Asfes, Buis, Hazeu, en Hoogschagen. Tegen de heerenVa der, Bijpost, Roggeveen, Vlaming en Meurs. Met algemeene stemmen wordt beslo ten, het loon van den marktmeester te «tel len op f 100 en bij acclamatie wordt de heer K. de Beurs als zoodanig benoemd. Noodzakelijk werd door B. enW. geacht een geldleening van f 17000. Noodig had men precies f 16800. Voorzitter wilde nu in de le plaats vragen, of een leening zou worden gesloten bij Gemeentecrediet of bij Particulieren. Van beide werd door voorzitter het voor en tegen opgenoemd. De heer v. d. Maaien informeerde, te gen welke rente Gemeentecrediet leende. Voorzitter meende van 3'/2 °/0. Wanneer dat zoo was, beweerde da heer v. d. Maaten, en zij leende k 100 °/0 tegen 37a °/o> dan zouden wel bij geen particu lier voordeeliger voorwaarden worden verkregen. Voorzitter deelt mede, dat door hem, ingeval eene geldleening bij particulieren wordt aangegaan, een plan is saamge- steld. Spr. zou er dan voor zijn, om f 16800 op te nemen, daar dan met eene aflossing van f 600 in 28 jaar al les zou zijn afgelost. De heer v d. Maaten vindt juist in die aflossing van f 600 het lastige met Ge meentecrediet, daar het nog te be zien staat, of dat wordt goedgekeurd. Spr. zou gaarne zien, dat door B.' en W. informaties werden ingewon nen bij de Rijkspostspaarbank en Ge meentecrediet, om te zien, in hoeverre van dien kant geld was te verkrijgen. Spr. wist, dat dit meer gebeurd was. De zaak wordt dus tot de volgende vergadering aangehouden en B. en W. zul len bij beide corporatiën inlichtingen en conditiën vragen. De suppletoire begrooting, noodig voor den aankoop grond landbouwschool en Nes en den omringmuur sluit in ont vangst en uitgaaf op f 13340.—welke met algemeene stemmen wordt goedgekeurd Begrooting 1898. De commissie, belast met het nazien der begrooting, brengt gunstig rapport uit en brengt hulde aan de nauwgezette wijze, waarop B. en W, de begrooting hebben opgemaakt. De commissie wijst alleen op de punten kosten reinigings dienst, waarop de aangevraagde verhoo- ging van f 52 is gebracht, en de aanvrage van verhooging juffrouw Atema met t 100, en meenen daarop afwijzend te moeten beschikken. De Voorzitter brengt zijn dank aan de heeren der commissie Roggeveen Hoogschagen enAsjes)voor de consciëntiëuse wijze, waarop zij de begrooting hebben nagegaan. Tot bespreking geven aanleiding de punten verhooging van jaarwedde van den Secretaris met f 100.Voorzitter wijst er op, dat door het Rijk vergoeding wordt verleend voor de vele werkzaam heden, die voor hen worden verricht en het gaat volgens spr. niet aan, dit alles in de gemeentekas te doen vloeien, maar daarvan een doel te doen toekomen aan den Secretaris, bij welk gevoelen spr. tot zija genoegen heeft gezien, dat de commissie zich aansluit. De heer Hoogschagen wijst er op, dat de commissie dit punt zeer ernstig heeft overwogen, maar dat zij ook heeft ge meend, dat dit alles niet in de ge meentekas mocht vloeien. Met algemeene stemmen wordt de verhooging van f 100.— toegestaan. De postkosten wegens ophalen van haardasch, maakt vervolgens eenig debat noodzakelijk en B. en W. adviseeren, gunstig op de door de arbeidere der reiniging gevraagde verhooging van f 52.te be schikken, die zij, doordat hun het ambt als hulpnachtwachten is ontnomen, zullen missen. De heer Asjes wijst er op, dat ze die f 26.— hebben gekregen, om de politie te assisteeren bij den nachtwachtdienst en zoolang is het loon hun ook uitge keerd, maar nu dit ophoudt, vindt spr. het ook niet noodig, die f 26 hen te la ten behoudén, Voorz. zegt, dat die betrekking hun is ontnomen, en dat zij met hun groot ge zin dat geld meer dan noodig hebben, en spr. oordeelt, dat dit werk goed be taald dient te worden, daar het heel ander werk is als gewoon. De heer Bijpost gunt dien menschen graag die verhooging, maar oordeelt, dat er eens paal en perk dient te worden gesteld aan de beweging van telkens meer en meer. Spr. is van oordeel, dat hier in de gemeente geen ideale toe standen kunnen worden gevormd en dat bij andere gemeenten vergeleken Scha gen nog niet zoo'n ongunstig figuur maakt. De heer Fader oordeelt dat als die f 26 bij hunne aanstelling niet in uitzicht zijn gesteld, het ook niet noodig is hen die nu te laten behouden. De heer Buis stelt zich alleen voor do vraag hebben die menschen genoeg loon. Spr. wijst op de slijtage van laar zen en diergelijken spr. meent, dat zulks vooral niet mag worden vergeten. De heer Meurs meent, dat de aard van het werk niet van het aangenaam ste is, maar dat er niet veel inspan ning voor wordt vereischt, en brengt te vens in herinnering, dat de menschen het genieten van die f 26 gedurende een paar jaar dienen aan te merken als een voordeeltje, en wanneer die noodhulp nachtwachten niet noodig geweest waren, zij die verhooging gedurende die paar jaar niet hadden gehad, dus dat dit voor hen is geweest een meevaller. De heer Buis wijst er nogmaals op, dat hij die intrekking van den nacht wachtdienst geheel buiten bespreking laat, maar alleen de vraag gestold wil zien of die menschen voldoende loon hebben, en dit zou Spr. onmogelijk be vestigend durven beantwoordeu f 6 50 zonder vrije woning durft en mag Spr geen voldoend loon noemen. Van verschillende zijden wordt op de vele fooien gewezen, die de werklieden ontvangen. In stemming gebracht verklaren de heeren Buis en Hazeu zich alleen voor de toekenning van de f 52.—, zoodat het voorstel van B. en W. is verworpen. Door B. en W. werd voorgesteld, de contibutie Kanaalvereenigine tem? te brengen van f 25 op f 10.— De heer Vlaminq oordeelt dit toch al te erg, dat eene dergelijke verlaging van Schagen moet uitgaan. Voorzitter wijst op den goeden toe- st&nd dor kas van dö V0r86niging. De heer Vlaming zegt, dat de veree niging al haar best doet, om de zaak levendig te houden en dat de kas vol strekt niet in een rooskleurigen toestand verkeert, daar er toch moet zijn 11 gedeelte van de kosten van aanleg. Dan, zegt de Voorzitter, is onze con tributie van f 25 ook onvoldoende en mogen we wel f 1000 geven, maar B. en W. zijn van oordeel, dat deze f 25 al len dient voor huishoudelijke kosten en dan is f 10 ook genoeg. De heer v. d. Maaten vindt de kwes tie van die t 15 van geen belang, wat i ij j betreft» maar vindt, dat het voor beeld, dat Schagen hierdoor zou geven zoo slechten indruk zal maken, en het ge volg zal zijn, dat meerderen hun lid maatschap zullen opzeggen of hun con tributie zullen verminderen. De heer Vader wijst ook op het slech te voorbeeld en acht die f 15 voor een heele gemeente nu niet zoo'n groot bezwaar. Hij vindt het van een raad, die eenmaal f 60000 heeft willen bijdragen in de kosten, al heel eigenaardig, nu f 15 minder te willen contribueeren. De contributie van f 25 bleef gehand haafd. Hier tegen stemden de heeren Buis, Asjes, Hoogschagen en Hazeu. Subsidie Paaschtentoonstelling werd door B. en W. voorgesteld, met f25 te verminderen. De heer Meurs kon zich hiermede eveneens niet vereenigen. Een van de allerbeste dingen, die in den laatsten tijd in de gemeente is opgericht en zoo uitstekend van stapel loopt, wil spr krachtig blijven steunen en juist die vereeniging in staat stellen, kas te der aan contributie wordt ontvangen. Spr. oordeelt, dat de subsidiën voor instellingen, waarvan men het voordeel zoo direct met de hand kan grijpen, noodig gehandhaafd moeten blijven. Voorzitter wijst er op, dat er telken, in den raad stemmen zijn opgegaan sub sidies moeten zooveel mogelijk worden verminderd en B. enW. hebben er lang over vepraat en gedacht, en ten slotte gemeend, wat te moeten korten op die subsidies van vereenigingen, die een goede kas be- j J „u De heer Buis wijst er op, dat de sub sidie het eerste jaar f 75 was en uu eveneens zoo wordt voorgesteld, en zegt, dat dan niet altijd zoo moet worden ge roepen, dat B. en W. de subsidies moeten verlagen. De heer Vlaming oordeelt, dat er dan wel andere vereenigingen zijn, waarvan de subsidie kan worden verlaagd, met name de Harmonie. De heer Hazeu beweert dat dit zou gelijk staan met den ondergang van die vereeniging. Met 4 tegen 5 stemmen wordt de suosiaie gehandhaafd op f 100. Daaitegen stemden de heerenBuis, Asjes, Hoogschagen, en Hazeu. Wordt door B. en W. voorgesteldom de opcenten op het personeel te laten op 30 en de,.f 500, die minder wordt ont vangen door de nieuwe regeling der per- soneele belasting, te vinden uit een ver hooging van den Hoofdelijken Omslag. Voorzitter noemt dit ven veel billijkei belasting, daar bij veihooging der opcenten op het personeel iemand met weinig mid delen, in een groot huis wonende, meer be lasting zou moeten betaleD, dan iemand met veel geld in een klein hnis wonende. Spr. acht het rechtvaardiger, hen te tref fen met veel middelen, dan anderen. De heer Vader is het volkomen met den Voorzitter eens, wat betreft de meer nobele werking der belasting, maar spr. weet, dat b. v. te Alkmaar door velen niet geklaagd wordt over hoogen hoofdelij ken omslag, omdat daar hooge opcenten (60) worden geheven en dit door velen schijnt te worden vergeten, en zou wellicht in een la- geren hoofdelijken omslag een oorzaak zien, dat meer luidjes zich in Schagen kwamen vestigen, aangelokt door den niet hoogen hoofdelijken omslag. Voorzitter beweert, dat de raad zich moet stellen op het standpunt, hoe de billijk- ste belasting wordt verkregen. De heer v. d. Maaten oordeelt het het beste, dergelijke dwalende menschen zoo spoedig mogelijk op de hoogte te helpen. Met algemeene stemmen worden de 80 opeenten gehandhaafd en de verordeningen op de heffing goedgekeurd. Met betrekking op de hondenbelasting wordt door voorzitter het geuite verlan gen van den heer van der Maaten ter sprake gebracht, betreffende het penningstelsel. Hoewel voorzitter er een groot voorstander van is, deinst hij wel eenigszins voor de kosten terug, die volgens ontvangen in lichtingen te Alkmaar ongeveer gemid deld i 90 hebben bedragen. De heer v. d. Maaten is dat niet met voorzitter eens en gelooft, dat de kosten niet hooger zullen komen dan nu de poat be draagt vau oninbare belasting op de hon den en dan is er volgens Spr. maar een eind gemaakt aan dien onduldbaren toastand, dat lui die het wel kunnen betalen, doodleuk weigeren, hunne hondenbelasting te voldoen. Na nog eenig gepraat, waaruit duidelijk blijkt, dat alle heeren den bestaanden toe stand onhoudbaar vinden, wordt met alge meene stemmen besloten, een penningstalsel in te voeren. De begrooting wordt daarna in zijn ge heel vastgesteld als volgt: UITGAVEN. Hoofdstuk I. Kosten van het Huishoudelijk Bestuur. vormen, daar het niet zeker is, in of de andere Jaarwedde van den Burgemeester de Wethouders den Secretaris s Ontvanger Presentiegeld der Raadsleden Jaarwedden en toelagen voor Ambtenaren en bedienden ter Secretarie, den conciërge en de bodea Schrijfloonen Reiskosten enz. Kosten van licht en brandstoffen Schryf- en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven Kosten van het onderbonden en schoon houden van het gebouw of vertrek bestemd voor de vergaderingen van den Raad en van den Burgemeester en Wethouders, mitsgaders de secretarie der gemeente Onderhond en aankoop van menbelen voor die gebouwen of vertrekken Kosten van bet aanleggen en bijhouden der Registers van den Burgerlijken Stand Kosten van de Kiezerslijsten en bet uitoefenen der kiesverriebtingen Kosten van aanplakken en omroepen enz. Kosten van staats- en prov.-blad en andere bladen Kosten van zegels van registers, reke ningen enz. Kosten vergaderingen van bet College van Dageljjksch Bestuur f 1000. 100. 900. 500. 120. 700.- 1.- 50.- 150.- 400.— 50.- 25.- 175.- 200. 125.- 34.- 20.- 40.- inkomsten dier vereeniging jaren niet minder zullen zijn. De heer v. d. Maaten oordeelt weder om, dat Schagen zelf van dit standpunt niet mag uitgaan en dat het doel juist ia, de kas meer draagkracht te geveD, daar andere jaren Diet zoo gunstig voor de vereeniging kunnen zijn en nu reeds min- j Totaal f 4690.— Hoofdstuk II. Kosten van invordering der Plaatselijke Belastingen en teruggave deswegens. Kosten op de invordering vallende der belastingen f 6. Teruggave van belasting t 1. üitkeering aan bet Rijk van bet aandeel in de kwade posten, wegens de directe belastingen, (wet van 29 Juli 1848, Staatsblad No. 32 en 18 September 1852, Staatsblad No. 177) 106.— Vergoeding van bet Rijk van £l/i pCt van het onzuiver bedrag der grond en personeele belasting, ten behoeve der gemeente geheven, voor zoover de opeen ten betreft 140. Kosten schatting en herschatting, in gevolge de drankwet #0. Jaarwedde Waagmeester 125.— Totaal f 436 Hoofdstuk III. Kosten van onderhoud van Gemeen te-eigendommen en deswegens verschuldigde lasten. Afdeeling I. Jaarwedden. Jaarwedden van de opzichters over ge in eentewerken, klokkenluiders, klokke nisten, uurwerkmakers 1 480, Afdeeling IL Onderhoud van gehouwen en:. Onderhoud van huizen, torens, poorten en dergelijken 476 Dag- en weekgelden der werklieden en dergelijke bedienden, in dienst der ge meente, mitgaders verdere kosten der fabricage 150.— Afdeeling III. Wegen, pleinen, vaarten, bruggen, plantsoenen en andere werken. Onderbond van straten en pleinen 1000 Onderhond van wegen en voetpaden 332. Onderhond van wandelplaatsen en plantsoenen 168 Onderhoud van bruggen en overzetveeren 74, Onderhond van pompen en riolen 88.— Onderhond van havens, vaarten, kaaimu ren, sluizen en andere waterwerken 195, Diep- en schoonhouden van havens, grachten, slooten, pntten 126. Onderhoud van klokken, horlogiën, speelwerken en dergelijken 25. Onderhond van begraafplaatsen en kosten van begraving 79. Onderhond van rietbosch 500.— Afdeeling IV. Lasten. Grondlasten wagens rietbosch, enz. 90.— Dijk- en polderlasten 170. Erfpacht van den grond d. School en der onderwyzerswoning 6.50 Afd. 1 4. Totaal f 3958.50 Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. Afdeeling I. Jaarwedden. Jaarwedden van de veldwachters 1100. Jaarwedden van hooistekers 100. Gratificatiln aan de brandspuitlieden 200. Jaarwedde marktmeester 100. Toelage Rjjksveldwachters 60. Afdeeling II. Andere kosten wegens de openbare veiligheid, als onderhoud, enz. Kleeding en uitrusting van de agenten van politie en veldwachters 150. Onderhoud van wachthuizen, mitgaders licht en brandstoffen voor dezelven 5. Onderhond der hooistekersgereedschap- pen 10. Onderhoud van brandspuiten, brand ladders enz. 171. Onderhoud der lantaarns en verdere kosten van verlichting 1300. Afd. 1—2. Totaal f 3196.— Hoofdstuk V. Kosten der Plaatselijke Gezondheids- politie. Toelage aan de plaatselijke genees kundige commissie 1. Kosten wegens het ophalen van haard asch en vuilnis 800. Jaarwedde Veekeurder 100. Jaarwedde van den Keurmeester van vleesch enz. 100. Totaal f 1001.— Hoofdstuk VI. Kosten van het Onderwijs. Afdeeling I. Lager Onderwijs. Jaarwedden der onderwijzers v 6950. Kosten voor het herhalings-onderwijs 100. oiderhoud van scholen en onderwijzerswoningen 234.20 Kosten van het aanschaffen en onder honden van schoolmeubelen 203. Kosten van het aanschaffen en onder honden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften 450.— Kosten van verlichting en verwarming en van het schoonhouden der sehoollo- calen 650.— Kosten van het plaatselijk schooltoezicht 10. Kosten van vergelijkende examens 1. Schoolbibliotheek 25. Kosten van belooning en eereblyken 250. Kosten f 8778.20 Hoofdstuk VIL Kosten van het Armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan verschillende en daarmede in verband staande instellingen. Belooniug van doctoren, heelmeesters, vroedmeester, vroedvrouw, enz. 776. Geneesmiddelen voor behoeftigen 500. Kosten van vervoer en van verpleging van, mitgaders van geneeskundige hulp aan arme en zieke doortrekkende rei zigers 40. Kosten van verpleging van arme krank zinnigen 740. Kosten van verpleging in godshuizen en elders 1. Onderstand aan behoeftigen 750. Totaal f 2806.— Hoofdstuk VIII. Renten en aflossingen. Renten van geldleeningen f 1803.60 Aflossing van geldleeningen 2600.— Pensioen Totaal f 4403.50 Hoofdstuk IX. Pensioen en wachtgelden. f 850.— Hoofdstuk X. u V w 1 u o UA A. Andere uitgaven, niet onder hoofdstukken behoorende. Kosten vallende op het houden der loting der Nationale Militie en Schutterij Kosten en begeleiding van militieplich- tigen en verlofgangers Kosten van den ijk en heryk der maten en gewichten, mitsgaders voor het lokaal -• -O" Kosten voor openbare vermakelijkheden en feesten en voor het uitsteken van vlaggen, vuurwerk enz. Kosten van brandverzekering van gebou wen Kosten van inkwartiering Kosten van onderhond w&agmaterieel Kosten vernieuwing en aanbesteding marktmaterieel Subsidie Bewaarschool Harmoniekapel Hnisvlijtschool Vereen, tot bev. der Bouwkunst Hnur aan het Rijk voor terrein langs den stationsweg Jaarlijksche contributie der gemeente als lid der Westfriesche Kanaal— Vereeniging Subsidie aan de afdeeling Schagen der Holl. Maatsch. van Landbouw Subsidie Cérès o Paaschtentoonstelling Verz. tegen ongelukken ryksveldwach ters enz. Contributie Ned. Paardenstamboek de vorige f 10.— 5.- 11- 200.— 125.- 10.— 15.- 50.— 760.— 125.— 60.— 100.— 25.— 50.— 50.— 100.— 25.74 2.— Totaal f 1719.74 •1* VAV Otoui ZiCiUC, UttlöUC tl üaunu piUl-

Schager Courant | 1897 | | pagina 2