ONTVANGSTEN. Binnenlandsch Nieuws. Anna Paulowna, 26 O c t. '97. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Oem. SCHAUEN. Gem. Zijpe. Predikbeurten. HCll AGüiV. Hervormde Gemeente Barsiugerhorn en Haringbuizen. te Anna Paulowna. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. Hoofdstak XI. Buitengewone Uitgaven van allerlei aard. Kosten geldleening f 1.— Kosten vallende op den verkoop van eigendommen f 1- Restauratie raadhuis f 1348.43 Kosten van het vervaardigen van de Vaarten en ligger der wegen 300. f 1650.45 f 4590.- 436.— 3958.20 3196 1001.— 8773.50 8806 4403.60 350.— 1719.74 1650.45 700.— diensten. f 517.20'/, Totaal Hoofdstnk XII. Onvoorziene uitgaven. Onvoorziene uitgaven f 700. VERZAMELING DER UITGAVEN. Benaming. Hoofdstak I. Kosten van Huishoudelijk Bestuur Hoofdstuk H. Kosten van invordering van de plaatselijke belasting en teruggave deswege Hoofdstuk UI. Kosten van onderhoud Tan gemeente-eigendommen en de des wege verschuldigde lasten Hoofdstak IV. Kosten der openbare veiligheid en brandweer Hoofdstuk V. Kosten der plaatselijke gezondheidspolitie Hoofdstuk VI. Kosten van het on derwijs Hoofdstuk VII. Kosten van het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in velband staande instellingen Hoofdstnk VIII. Rente en aflossingen Hoofdstak IX. Pensioen en wachtgelden Hoofdstuk X. Andere uitgaven, niet onder de vorige Hoofdstukken behoorende Hoofdstnk XI. Buitengewone uitgaven van allerlei aard Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitgaven Totaal der uitgaven f 33584.39 Hoofdstuk L Ontvangsten wegens vroegere Batig saldo der laatste door Gedeputeerde Staten gesloten rekening voor zooverre daaraan niet reeds eene bepaalde bestemming is gegeven Hoofdstuk II. Inkomsten van gemeente-eigendommen en bezittingen. Huur van huizen en andere gebouwen f 52. Huur of paeht van landerijen 1000.— Aandeel Mij. voor Gem. Crediet 175. Wegens in beleening gegeven gelden 1. Opbrengst van grasverpachtingen 36. Tienden, cijnsen, erfpachten 77.75 Totaal f 1341.75 Hoofdstuk III. Opbrengst van belastingen en heffingen. Afdeeling I. Opcenten van 's Rijks directe belastingen 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 10 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen 30 opcenten op de hoofdsom der belasting op het personeel Afdeelin g II. Aandeel in 's Rijks belasting. Uitkeering van het Rijk in plaats van 't TJitkeering ingevolge art. 10 der wet van 24 Mei 1897, St. bl. 59 - Afdeeling III. Eigen plaatselijke belasting. Hoofdelijke omslag f Belasting op de honden Belasting op danspartijen Vergunningsrecht bedoeld by art. 6 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank Afdeeling IV. Heffingen voor het gebruik van openbare plaatsen toegen, tverken en inrichtingen. Leges ter secretarie geheven f 40. Heffing voor het gebruik van openbare gronden en wateren 1.— Begrafenisrechten a 125. Schoolgelden voor het lager onderwijs 1150. Marktgelden, wikweegmeeten keurloonen f 2300. Totaal f 27665 98'/, Hoofdstuk IV. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten. Pacht of opbrengst der haardasch, vuilnis, bagger- en meatspecie Bijdrage van het ryk in de kosten van het lager onderwijs, bedoeld bij art. 45 der Wet van 17 Augustus 1878, (Staatsblad no. 127) en van 8 December 1878 (Staatsblad no. 176) Legaten Alle andere onvangsten niet tot de vorenstaande behoorende tuig ik U mijne groote erkentelijkheid de avond meer afwisselend zslzijn, en voor Uw zucht tot aangenaam samen- wij hopen van harte, dat dan meer succea het werken in de vergaderingen van het loon msg zijn voor het vele waarlijk schoo- Dagelijksch Bestuur en voor den steun en ne, dat gegeven wordt. de vriendschap, dien ik als Burgemeester van U heb mogen ondervinden. De heer Hazen, bedankte den raad voor de welwillendheid, hem bewezen en hoopte, dat het Schagen steeds wel mocht gaan. Bij de rondvraag vestigt de heer Fa- der de aandacht op den omriogmuur en zag aan den binnenkant gaarne aangebracht een goot met afvoerbuizen voor goede afwatering, daar de muur anders bij stortbuien te veel van het indruipende water zal te lij den hebbeD. De heer Vlaming is van ander gevoe len, en gelooft, dat, daar de grond even hoog is ais de muur, het water er wel overheen zal loopen en acht een goot van geen invloed, daar men dan die verzameling van water, voor de goot zal krijger. Dj heer Fader beweert, dat het kerk bestuur van plan is, den muur even boven den grond te honden. Na eenige gedachtenwieseling over het wenschelijke of niet wenschelijke van een goot, wordt op voorstel van den heer Meur» besloten, het kerkbestuur tc verzoe ken, den grond van het plateau zoo te leg- geD, dat die gelijk met den omriDgmuur zal komen. De heer Meur» vestigt tevens d8 san- dacht op het hek aan het eind van de Laan, benoodigd voor de veekeuring, en noemt dit zeer gevaarlijk in den avond voor rijtuigen. Voorzitter deelt mede, dat nog 14 da gen het hek daar noodig is voor veekeu ring, maar dan gaarne aan de opmerkiDg zal worden voldaan en het hek zal worden weggenomen. Hierna wordt de vergadering gesloten. f 1980.40 862.09 2131.34 8158.80 475.— 9105.85'/, 225.— 12.— 1000.— f 100.— 2060.— 400.— 251.— Totaal f 2801.— Hoofdstuk V. Buitengewone Ontvangsten. Opbrengst van den verkoop van ge meente-eigendommen a 10. Bedrag, uitgekeerd voor kosten restauratie raadhuis 1348.45 Totaal f 1358.55. VERZAMELING DER INKOMSTEN. Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroegere diensten I 517-20*/, Hoofdstuk II. Inkomsten van gemeente eigendommen en bezittingen 1341.75 Hoofdstuk III. Ontvangst van belastingen en heffingen 27565.90'/, Hoofdstuk VI. Ontvangsten van ver schillenden aard en toevallige baten 2801.— Hoofdstuk V. Buitengewone ontvangsten 1358.45 Totaal der inkomsten 183584.39. Was ingekomen een schrijven van den heer Hazen waarin hij mededeelde, dat hij als lid van den raad bedaukte. De voorzitter spreekt den hesr Hazeu als volgt toe Mijnbeer Hazeu, de vergadering zal met mij ongetwijfeld eerbiedigen de re denen, die U tot het nemen van ontslag hebben bewogen. Bij Uw hoogen leeftijd moet het ont heffen van de plichten, die het Wethou derschap en de betrekking vaD Raadslid medebrengen, wel eene verademing schenken. En wie onzer zal U een welverdiende rust in deze niet gaarne gunnen Persoonlijk doet het ons leed van L te moeten scheiden. Wij weten wie Gij zijt. Wij hebben de welaangename ondervinding mogen opdoen Uwer groote welwillendheid en humaniteit, en van Uwe warme belang stelling in het wel en wee der gemeente Schagen. Ongetwijfeld geef ik dan ook uiting aan het gevoelen van hen, die hier tegenwoordig zijn, wanneer ik U recht hartelijk dauk zeg voor alles, wat Gij in Uwe dubbele qualiteit van Wethouder en Raadslid, zoo tal van jaren voor de gemeente zijt geweest en persoonlijk be- Door den heef J. A. O. v. d. Steur, architect onzer nieuwe kerk, werden heden fotografische opnamen gedaan van verschillende zijden van het gebonw. Den 23 werden door den rijks-veearts alhier de 6 gesubsidiëerde stie ren uit den omtrek ingespoten met tuberculi- ne, ter onderzoek naar hunne vatbaar heid voor tuberculose. De uitslag was. dat de temperatuur der dieren slechts zeer weinig verhoogde, een bewijs, dat de stieren vrij vau tuberculose geacht moch ten worden. Doorden heer Burgemees- ter der gemeente Purmerend werd de volgende publicatie aan onze gemeen teborden aangeplakt Marktbezoekers worden gewaarschuwd, op hunne hoede te zijn voor Jacob Hille, koopman te Graft, (provincie Noord-Holland), oud 21 jaar, en hem geen goederen *f te geven voor hij be taalt. (Hierna volgt signalement.) De Coöperatieve Ver- eernging1 tot aankoop van Veevoeder, ontving dinsdag hare eerste bezending van de firma van Hengel en Lensveld te Does burg aan het station alhier. In 8 waggons waren 80000 Koeken geladeD, een getal, dat aanmerkelijk hooger is dan dat van verleden laar. Op het plein van den heer Visser en aan de veelading heerschte vooral in den morgen een ongewone druk te. Een honderdtal wagens waren daar ge stationeerd, om de waar in ontvangst te nemen. Degene d, die zondagavond niet in de zaal van den heer van hout- ver aanwezig waren, hebben ongelijk ge- bad en dat aantal is dan ook zeer groot, geweest, want slechts een dertigtal bezoe kers waren opgekomen om te hooren, hoe het zeer veel belovende programma van het concert der heeren Speadel en Mi- chielsea zou worden uitgevoerd. De algemeene iudruk is zeer bevredi gend geweestin den heer Mickielsen, die hier geheel onbekend was, hebben we een pianist leeren kennen, die beschikt over een uitnemende techniek, waaraan geptard gaat een warme en gloedvolle voordracht. De heer Michielten wist door zijn im- poneerend spel bewondering af te dwin- 8en« De wijze waarop hij de verschillende passages tot haar recht wist te brengen getuigde welk een hoog stand punt hij reeds op zijn gebied heeft ingenomen, en waar een dergelijk kunstgenot wordt aangeboden, is het be droevend, dat niet meer belangstelling aan den dag wordt gelegd. Maar 't zal hier ook wel de reden zijn, dat men van het goede te veel kan krij gen, want nauwelijks is het seizoen be gonnen, of wij kunnen reeds terugzieü op een drietal muziekavonden. De heer Spendel, bariton, die ook een zeer werkzaam aandeel in het programma had, mag bogen op een machtig en vrij omvangrijk orgaan, ofschoon het nu juist niet aangenaam en melodiena genoemd kan worden. De heer Spendel duide het ons niet ten kwade, dat wij bij veel geluid toch ook gaarne iets van de woorden wenscheD te hooren, want die waren voor ons ten eenenmale onverstaanbaar. Het Geu zenvendel op de thnismarsch, hetgeen een sympathiek nummer is, werd door den heer Spendel verdienstelijk gezongen, ook Die beiden Grenadiere verwierf een ver diend applaus. Den heer Mickielsen geven wij in over weging, dat, mocht hij van plan zijn, ee- De op dinsdag 26 October 1897 bij den kastelein Bood te Barger- brug, door den Notaris Boonacker gehou den veiling van de Huismauswoniug, met 14 Hectaren 68 Aren land, van mejuffrouw de Wed. J. J. Bron», is gekocht voor de som van 14560 golden door Jen beer G. Hieuw land Jz. te Zijpe. De op dinsdag 26 Octo- ber 1897 door den Notaris Boonacker ge houden veiling van de voormalige kaas- fabrirk ,De Concurrent', nabij de Burger- brug, is gekocht door den heer J, Muit voor 770 gulden. Het godsdienst-onderwijs, waaraan door vjjlen Ds. Pareau zooveel zorg werd ge wijd, wordt thans door zijn opvolger, Ds. Hiedema, voortgezet. Te dien einde wordt dinsdags en woensdags onderwijs gegeven in de kerkekamer aan de Kleine Sluis, gedurende 8 uren (waarvan uur voor gehuwden). Maandags wordt dit gegeven in school no. 2, op het Breezand, geduren de 5 oren, en donderdags in school no. 3 in den Oostpolder eveneens 5 uren. Te Winkel heeft d e 1 ij s t, den gemeentenaren aangeboden ter teeke- ning voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Regentes, opgebracht f 154.75. Aan den Cursus in land- bouwkunde te Winkel, die met het be gin dezer maand weder begonnen is, wordt deelgenomen door 13 leerlingen. Het onderwijs wordt gegeven evenals vorige jaren in de openbare school door den heer J. Porteonderwijzer in land bouwkunde te Winkel. Aan de herstemming van een lid der 2e kamer, district Enkhnizen, hebben te Winkel 229 kiezers deelge nomen- Uitgebracht zijn op den heer Kool 197 st. Raat 29 3 g Prov. Staten van Noord- Hollaud. Tot lid der Prov. Staten van Noord- Holland in het district ENKHUIZEN is gekozen de heer N. Sluis (antir.) met 2680 van de 5273 geldige stemmen. De heer H. J. K. van den Steen (lib.) ver kreeg 2593 stemmen. Verkiezing te ENKHUIZEN. Bij de gisteren gehouden herstemming voor ten lid van de Tweede Kamer wer den uitgebracht 6941 geldige stemmen, waarvan werden uitgebracht op den heer H. Rast (R.-Cath.) 3060 en op den heer A. Kool (Lib.) 3881 stemmeD, zoodat is gekozen de heer Kool. De afdeeling Alkmaar van den volksbond tot bestrijding van drank misbruik heeft een goed werk vetricht. Gedurende de lotingedagen toch heeft zij aan eiken loteling een bon uitgereikt, waar op deze in het lokaal „de Harmonie" kon verkrijgen een broodje met kaas, een kop koffie ea 2 sigaren. Hiervan werd een flink gebruik gemaakt. De IJsboDd Hollands Nooi- derkwartier heeft voor 1897 de bijdrage van onwaarde voor van de Afdeeliugen bepaald op 5% der contributie en besloten, voor de afdeelingen bondskaarten beschikbaar te stellen tegen den kostenden prijs, l/2 cent per stak, waarmede de leden vrij kunnen rijden op de banen der aaDgesloten afdeelingen. De algemeene vergadering zal gebonden worden te ZAANDAM op zondag 22 November e.k. Daarin zullen behalve nog in te dienen voorstellen van de afdeelingen, die voor 6 November moeten ingekomen zijn, behan deld wordenJaarverslag, rekening tv verantwoording van den penningmeester, huishoudelijk reglement en verkiezing van het Dagelijkscb Bestuur. Het Dage- lijkach Bestuur heeft aan de Afdeelingen het verzoek gericht, de politieverordeningen op 't ijs der verschillende gemeenten, waartoe zij behooren, te zenden. Vooral de gelegenheid tot het verkrij gen van bondskaarten zal vele liefhebbers vau schaatsenrijden zeker er toe doen be sluiten, lid eener afdeeling van den ijsbond te worden. Men schrijft van TESSEL Onze boerenstand begint meer en meer in te zien, welke belangrijke winsten de hoenderteelt bij zorgvuldige behandeling en verzorging der kippen afwerpt. De dui zenden kipeieren, die vroeger van Tessel verzonden werden, zijn aangegroeid niet tot tien-, maar tot honderdduizenden. Achter een vrachtwagen van Goriachem op Herwijnen was een wagentje, beladeD met een grafzerk, gespannen; daarop had eene vrouw plaats gevat. Te Vuren gekomen, verloor zij het evenwicht, viel tusschen de beide wagens en werd medegesleurd. Haar roepen baatte niet, want de voerman meende, dat de Vurenachen hem najouwdeD, (zooals velen aldaar gewoon zijn vreemdelingen te doen). Alzoo werd de vrouw steeds medegesleept. Niet vóórdat zij deerlijk gewoud was, werd de voerman haren benarden toe stand gewaar. De v o 1 ge d d e m i s s i v e werd nige plaatsen te bezoekeD, nog een violist dezer dsgen verzonden aan h.h. burge- aait zich te verbinden, daar dan zeer zeker, meesters der provincie Noord-Holland Het is het Bestuur der Afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging .Het Nederlandsch Paarden-Stam- boek"' meermalen gebleken, dat bij het opmaken van het Landbouwverslag de opgave van het aantal geboren veulens, in sommige gemeenten, niet met de meeste nauwkeurigheid geschiedt. Niettegenstaande de paardenfokkerjj de laatste jaren belangrijk is vooruitge gaan en uitgebreid, schijnt de vermeer dering van het veulental hiermede geen gelijken tred te houden. Daar toch de verdeeling van het Rijkssubsidie ter bevordering der paar denfokkerij, telken jare berekend wordt naar het getal veulens, dat in elke provincie wordt geboren, lijden de fok kers door het niet juist opgeven belang rijk schade. Het is daarom, dat het Bestuur der Afdeeling de vrijheid neemt, zich tot UEdelAchtbare te wenden, met het be leefd doch dringend verzoek, wel te willen bevorderen, dat de opname van het getal veulens, in dit jaar in Uwe gemeente geboren, zoo nauwkeurig mo gelijk plaats heeft, terwijl wij U tevens verzoeken, aan het adres van den twee den ondergeteekende te Alkmaar, den uitslag van die opname te willen mededeelen. Het Bestuur der Afdeeling voornoemd, J. Breebaart Kz., Voorzitter. W. Teengs, Secretaris. Hat Bestuur der Veree- niging tot Ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwar tier deelt mede, dat op de najaarsverga dering der leden, welke zal gehoaden worden op woensdag 10 November 1897, des voormiddags 10'/j uur, in het lokaal „Céièa" te Schagen, de volgende pnnten van beschrijving zullen worden be handeld 1. Mededeelingen van verschillenden aard. 2. Ingekomen stukken. 3. Verslagen a. Van de proeven met bloembollencul tuur. Uit te brengen door den heer Jb. Pz. Groot. b. Omtrent het onderzoek naar de sui kerbietenteelt in andere streken. Uit te brengen door den heer C. Nobel. 4. Benoeming van een onder-voorzitter. 5. Benoeming van eene commissie tot het onderzoeken der rekening van dit en der begrooting voor het volgende jaar. Voordracht van het Bestuurde heeren Jb. ZuurbierR. Fitser Lz. en N. Best. 6. Bapaling van de plaats, waar de vergadering der leden in Maart 1898 zal worden gehouden. Voordracht vaD het BestuurBeemster. 7. Bespreking van de belangen, waar van men de behartiging voor het volgen de jaar aanbeveelt. (Art. 12 der statuten). a. Het houden van eene keuring van rammen. In te leiden door den heer Ckr. Oortman Gerlings. b. Het aanmoedigen van het invoeren van buitenlandsche dekhengsten, In te leiden door den heer K. Breebaart Jz. c. Het beramen van plannen van het zenden van een collectie noordhollandsch vee op de wereldtentoonstelling te Parijs in 1900. In te leiden door den heer H. Fijn Hz. d. Het uitschrijven van de volgende prijs vraag; Wat is de meest wenschelijke inrich ting van eene noordhollandsche kaasfabriek, In te leiden door den heer D. Brander. e. Welke gebruikswaarde heeft turf- strooisel. In te leiden door Dr. K. H. M. van der Zande. f. Een wedstrijd in bet bijhouden van melklijsten. Ic te leiden door den heer G. Wonder. g. Om een adres aan de Regeering te richten tot afschaffing van den vleeschac- cijns. In te leiden door den heer G. Groot. 8. Bespreking van de door den heer Jb. Zuurbier gestelde vraag; Kan de vermin dering van de vruchtbaarheid van het wei land ook het gevolg zijn van de verla ging van den waterstand. In te leiden door den Voorzitter. 9. Bespreking van verdere werkzaam heden. Het Bestuur, P. van Foreest, Voorzitter. W. Teengs, Secretaris. Winkel, October 1897. Een der bladen deelt me- de, dat bij eenige dames te 's-GRAVEN- HAGE het voornemen bestaat, om aan de Koningin eene eerewacht voor jonge da mes te paard aan te bieden bij de inhul- digingsfeesten in hek volgend jaar. Waarom ook met vraagt De Huisvrouw. Waarom zou eene eerewacht, die H. M. omringt, jnist uit miters moeten zijn sa mengesteld Een eerewacht van amazonen zon iets heel eigenaardigs zijn. Zoo gewonnen zoo geron nen. Te WINSCHOTEN is de waterduiker- scharenslijper wegens dronkenschap in ar rest gebracht. Had hij te Zuidbroek met het lichten eener machine in een half uur tijde f 27.50 verdiend, een uur later was er van ver teerd aan sterken drank f 24. In het Limburgsche dorp GRUITRODE stak bij een twist iemand zijn tegenstander zoodanig met een stalen riek in het lichaam, dat de ingewanden zichtbaar werden. De ongelukkige bleef op de plaats dood. Dd dader is onmiddel lijk in hechtenis genomeD. Pin de Siècle. Te T1EL moest een nortonpijp worden uiigepompt. De mannen weigerden tegen minder dan 35 cents te werken. Ten einde raad besloten de brandmeester en stadsopzichter eenige van Eva's dochteren te reqnireeren. Aan beide zijden beviel de prorfnemisg zoo uitstekend, dat de tijd niet verre meer schijnt, of de vrouwen zullen te Tiel de spuitgasten verdringen "Veevoeder. In Denemarken bestaat sedert eenigen tijd een fabriek, die een nieuw veevoeder vervaardigt, bestaande nit een mengsel van melasse en bloed. Melasse is, zooals men weet, een product, dat de suikerindustrie naast de gekristalliseerde suiker oplevert en dat Dog een groote hoeveelheid suiker bevat. Vroeger werd uit Denemarken veel melasse naar Frankrijk uitgevoerd, maar daarmede is het gedaan sedert Frankrijk de invoer rechten op dit artikel zoo sterk verhoogde. Een tweetal deensche apothekers is het na gelukt een middel te vinden, om die me lasse in het eigen land te gebtuiken. Melasse heelt nl. de eigenschap, dat het de ontbinding van bloed tegen hondt, wan neer men dit er mee vermengt. De beide apothekers hebben nu, uitgaande van de ongeveer gelijkwaardige samenstelling van rundvleesch en bloed, vooral wat de hoe veelheid albamine betreft, een voedingsstof weten te bereiden uit een mengsel van melasse en bloed, die thans ook reeds in 't groot wordt vervaardigd in een fabriek, opgericht door een vennootschap, in de nabijheid van de abattoirs van Kopenha gen. Men krijgt van die abattoirs jaarlijks 14 millioen pond bloed en van de 24 groote varkensslachterijen 7 millioen pond. Denemarken zelf kan op een melassepro- ductie wijzen van 30 millioen pond. Het voeder wordt in verschillende sa menstellingen bereid, zoodat het kan die nen 1°. als paarden voeder en voeder voor melkvee2°. voor varkens en meBtvee 3°. voor hoenderteelt. Een middel tegen mond- en klauwzeer. Sedert eenigen tijd wordt in Zwitserland, naar het schijnt met uitstekend gevolg, de methode van den heer dr. Luigi Morandi toegepast tot genezing van mond- en klauwzeer bij het vee. Het middel bestaat uit een aftreksel van wilden tijm (Thy- mus serpillum), dat zoowel nitwendig als inwendig wordt toegediend. Bij de aange taste dieren wordt de mondholte, na met koud water te ziju uitgewasschen, met dit aftreksel op de wonde plekken begoten, ook de hoeven worden met dit aftreKsel gewasschen. Tevens geeft men aan de die ren dagelijks een liter van dit t|jm-af- treksel te drinken. Volgens mededeelingen in zwitsersche bladen is eene zelfde do sis, éénmaal ingegeven, voldoende om ge zonde dieren voor besmetting te bewaren. Dr. Luigi Morandi, 21 Corso Yittorio Emanuel, heeft een aantal berichten uit dagbladen over de werking van het mid del verzameld. Waarschijnlijk zal men bij hem nadere inlichtingen kannen verkrij gen omtrent de toepassing. (Eigen Haard.) Onder jagers. In één schot P Ja, in één schot schoot ik den vos door den kop en zijn achterpoot. De andere jagers begonnen te lachen. Na, vraag het mijn knecht dan. Willem, is het niet waar Het is zoo, heeren, sprak de knecht, die gewoon was de leugens van zijn heer te bevestigen. De vos krabde zich juist achter de ooren, toen meneer hem mors dood schoot. Hond dien knecht in eere, riepen de anderen, hij schiet nog beter met spek dan jij 1 Ingeschreven van 23 26 Oct. 1897. Geboren en ondertrouwdGeene. GetrouwdCoroelis Visser en Elisabeth Smit. Overleden Maartje Swens, wed. Hen drik Krans, ond 81 jr. 7 md, Ingeschreven vau 15 22 October 1897. GeborenSimon, z. v. Jan Kooij en Sijke Sijtsms. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden Dirk van der Werf, Riet dekker, 59 jaar, echtgen. van Neeltje Ren tenaar. Fulp» Nobel, Schipper, 45 jaar, echtgen. vau Maarije r. d. Oord. De Godsdienst-oefeningen beginnen om ÏO are, des voormiddags. 31 Oct. Ds. v. Kluijve. 31 Oct. Barsingerhorn vm. Ds. Mouter. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente. Gedurende de maanden October, No vember en Decembergeen dienst op 7 en 28 November, 12 en 26 December. Overigens telkens 's morgens te half tien. 31 Oct. 0 geen dienst.

Schager Courant | 1897 | | pagina 3