ONTVANGSTEN, Wieringen. wordt opmerkzaam gemaakt en acht I het wenschelijk, dat er maatregelen worden genomen. Voorzitter beweert, dat op dit oogenblik voor den winter het gevaar toch niet meer ie te verhoeden. De heer Francis vindt het noodig, er na werk van te blijven maken, de tijd gaat voort en volgens Spr. is er dan het volgend jaar nog niets gedaan. De heer Nobel is er niet zeker van, dat als de doorbraak mocht plaats vinden, de Zijpe er niet mee gemoeid zon zijn. Spr. is het volstrekt niet onbekend, dat de hooge regeering met de zaak op de hoogte is, maar toch acht bij het niet ondienstig, dat de raad eens blijk van belangstelling geelt, en nogmaals op het gevaar wijst. Spr. is van meening, hoe meer prikkel er toe, des te eerder er in het euvel zal worden voorzien. Het ge vaar kan voorzitter volgens den heer No bel niet aanwijzen, maar hij moest toch erkennen, dat er gevaar is, en dan moet er ook zoo gauw mogelijk in worden voorzien, en daarom zou spr. er voor zijn, dat de raad er ook een steentje aan toe bijbracht, om het gevaar goed te verbe teren. Voorzitter zou het dan het rbtioneelste vindeD, een adres aan den minister van Waterstaat te richten. De heer Nobel is dit met spr. eens. De heer Feisser wil le en 2e Kamer afschrift zenden. Voorzitter wijst er op, dat de manier, waarop de zaak in de conranten is voorgesteld, deze niet beter maakt. Naar aanleiding van dat schrijven is er een ingenieur van den waterstaat geweest, met de gedachten, dat er het een of ander moest zijn gebeurd, en nu te Callautsoog komen- ke, vindt hij den toeBtand zeer verbeterd. De heer Feisser vraagt, of de toestand dan na beter is dan vcor den storm. Voorzitter zegtbeter nietwaar toen een hooge duin was, is nu een lage, maar de hooge spoelt even goed weg als de lage. Alleen in de verbreeding ziet spr. eenig heil. De heer Vrijburg voorstel O. Nobel en den Kosten voor het leveren van verver- schingen in vergaderingen en op de gemeente-secretarie 50 kosten ten behoeve van den telefoondienst 2S5. Subsidie voor den wagendienst van Barsingerhorn naar 8chagen 200. Totaal f Hoofdstuk II. 2542 Kosten van invordering der Plaatselijke Belastingen en teruggave deswegens. a. Jaarwedden 25. Uitkeering aan bet Rijk van het aandeel in de kwade posten, wegens de directe belastingen, (wet van 29 Joli 1848, Staatsblad No. 32 en 18 September 1852, Staatsblad No. 177) 26.— Jaarwedden van de haven- en kaai meesters 20 Vergoeding van bet Rijk van 2'/t pCt- van het oainiver bedrag der grond en personeele belasting, ten behoeve der gemeente geheven, voor zoover de opeen- ten betreft 75. Belooning der schatters en berschatters van de hunrwaarde der lokaliteiten voor de uitoefening van den kleinhandel in stsrken drank 15. Belooning en kosten bij het lossen van vee te Kolhorn 6. Totaal f 664.38' Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitgaven. Onvoorziene uitgaven f 246.86» op weg van is niet voor het oordeelt dit meer den raad van Cal- lantsoog. Hij acht het een gevaar, daar bij het ontstaan van een eventueel groot waterschap de Zijpe ook gevraagd zal wor den, om daarvan deel uit te maken. De heer Nobel beweert, dat als dat water schap tot stand komt,de Zijpe er bij wordt in gedeeld, of men wil of niet. Spr. zegt, dat men niet moet denken, dat men, door zich nu stil te houden, dat zal ontloopen. Het voorBtel, in stemming gebracht, wordt met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Nobel, Schujt, Teister en Francis. Tegen de heeren VrijburgMorraZee man, de Wit en Hulst. Hierna ging de raad iD comité ter be handeling van een suppletoir kohier voor den Hoofdelijken Omslag. Vergadering van den Raad der gemeente Barsingerhorn, gehouden op zaterdag den 30 October 1897, des namiddags ten 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer D. SpaansBurge meester. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige bijeenkomst gele zen en goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken 1. eene missive van Ged. Staten, houdende terugzending, voorzien van de vereischte machtiging, van een in de vo rige vergadering genomen besluit tot het doen van uitgaven uit den post van onvoorziene uitgaven der begrooting, dienst 1897. Aangenomen voor kennisgeving. 2. een verzoek van C. Schoorl, om eene geleiding voor brongas door den weg te mogen leggen. Wordt toegestaan. 3. een adres van J. Ootiers, om ge heels ontheffing van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, en om resti tutie van het door hem betaalde ver gunningsrecht. Alleen ontheffing van den aanslag in den omslag wordt verleend. In behandeling wordt genomen de Gemeentebegrooting voor 1898. Deze wordt, behoudens enkele opmer kingen, door de commissie van onder zoek vastgesteld als volgt UITGAVEN. Hoofdstuk I. Kosten van het Huishoudelijk Bestuur. Jaarwedde van den Burgemeester «de Wethouders den Secretaris Ontvanger Presentiegeld der Raadsleden Jaarwedden en toelagen voor ambtenaren en bedienden ter Secretarie, den conciërge en de bode» Reiskosten enz. Kosten van licht en brandstoffen Schrijf- en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven Kosten vau het Raadhuis Onderhoud en aankoop van menbelen voor die gebouwen of vertrekken Kosten fan bet aanleggen en bijhouden der Registers van den Burgerlijken Stand Idem van de dubbelen der leggers en plans van het kadaster Idem van de bevolkingsregisters Kosten van de Kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesverrichtingen Idem van aanplakken en omroepen enz. Idem van abonnement op het Staatsblad, Provinciaal-blad en Dagbladen Ihem vau zegels van registers, reke- niagen enz. Boekwerken voor 't archief Advertentiën in dagbladen f 600.- 100.- 700.- 200.- 100.- 270.- 80. 30.- 175.- 10O.- 65.— 1.— 1.— 75.- 16.- 20.- 60.— 20.— 10.— Totaal f 165.— Hoofdstuk III. Kosten van onderhoud van Gemeen te-eigendommen en deswegens verschuldigde lasten. Afdeeling I. J'aarwedden. Jaarwedden van de opzichters over ge meentewerken, klokkenluiders, klokke nisten, uurwerkmakers f 100. Jaarwedde van den molenaar in de Deellanden 25. Idem van twee opzichters over de algemeens begraafplaatsen, tevens dood gravers 220. Afdeeling IL Onderhoud van gebouwen enz. Onderhoud van buizen, torens, poorten en dergelijken 400. Dag- en weekgelden der werklieden en dergelijke bedienden, in dienst der ge meente, mitsgaders verdere kosten der fabricage 75. Afdeeling III. Vegen, pleinen, vaartenbruggen, plantsoenen, en andere werken. Onderhoud van straten en pleinen 25. Idem van pompen en riolen 10. Idem van havens, vaarten, kaaimu ren, sluizen «n andere waterwerken 160. Diep- en schoonhouden van havens, grachten, alooten, putten 10. Onderhoud van klokken, horlogiën, speelwerken en dergelijken 40. Onderhoud van begraafplaatsen en kosten van begraving 75. Idem van landerijen met inbegrip der kosten van hekken en dammen 40. Idem en daarstelling van gemeentelijke urinoirs en privaten 10. Voor den aanplant en het snoeien van hoornen en heesters 20. Afdeeling IV. Lasten. Grondlasten wegens landerijen 120. Djjk- en polderlaeten 260. Afd. 1—4. Totaal Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. Afdeeling I. Jaarwedden. Jaarwedden van de veldwachters Idem van hooistekers Onkosten van de brandspnitlieden Bureaukosten der brandmeesters Gratificatiën aan de veldwachters Afdeeling II. Andere kosten wegens de openbare veiligheid, als onderhoudenz. Kleeding en uitrusting van de agenten van politie en veldwachters Onderhoud der hooistekersgereedschap- pen Onderhond van brandspuiten, brand ladders enz. Onderhond der lantaarns en verdere kosten van verlichting Kosten in 't belang der openbare veilig heid 800.— 50.— 100.— 12 50 75.— 80.— 10.— 75.— 35.- 25.— Totaal f Hoofdstuk VI. Kosten van het Onderwijs. Afdeeling I. Lager Onderwijs. Jaarwedden der onderwijzers Kosten voor het herhalings-onderwijs Kosten van het instandhouden van schoollokalen en onderwijzerswoningen Kosten van het aanschaffen en onder houden van schoolmeubelen Kosten van het aanschaffen en onder houden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften Kosten van verlichting en verwarming en van het schoonhouden der schoollo- calen Kosten van belooning en eereblijken Bijd-age aan Kerkvoogden der Her vormde Gemeente te Kolhorn, in het onderhoud der kerkstraat, tevens toegang gevende tot de openbare Totaal f 246.86' VERZAMELING DER UITGAVEN. Benaming. Hoofdstuk L Kosten van Huishoudelijk Bestaar Hoofdstak II. Kosten van invordering van de plaatselijke belasting en teruggave deswege Hoofdstuk III. Kosten van onderhoud van gemeente-eigendommen en de des wege verschuldigde lasten Hoofdstuk IV. Kosten der openbare veiligheid en brandweer Hoofdstuk V. Kosten der plaatselijke gezondheidspolitie Hoofdstuk VI. Kosten van het on derwijs Hoofdstuk VIL Kosten van het armwezen, mitsgaders subsidicn en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen Hoofdstuk VIII. Rente en aflossingen Hoofdstuk X. Andere Bitgaven, niet onder de vorige Hoofdstukken behoorende Hoofdstuk XII. Onvoorziene uitgaven f 2542.- 165. 1580. 1262.60 281.— 8156.— 2886.— 586.25 664.38' 24686' f 1580.— Afd. 1 2. Totaal f 1262.50 Hoofdstuk V. Kosten der Plaatselijke Gezondheids politie. Kosten van de doodschouw 100. Kosten wegens het ophalen van haard- asch en vuilnis 175. Belooning van keurmeesters over 't vee 5. Kosten van epidemische ziekten 1. 281.— 6665.— 225.— 400.— 150— 350— 360— 1— 15— Kosten Kosten f 8156. Hoofdstuk VII. van het Armwezen, mitsgaders snbsidiën en bijdragen aan verschillende en daarmede in verband staande instellingen. Belooning van doctoren, heelmeesters, vroedmeester, vroedvrouw, enz. f 1560. Geneesmiddelen voor behoeftigen 1._ Kosten van verpleging van arme krank zinnigen 185. Subsidiën voor armbesturen 1150. Totaal f 2886— Hoofdstuk VIII. Renten en aflossingen. Renten van geldleeningen f 86 25 Aflossing van geldleeningen 500. Totaal der uitgaven f 18370. Hoofdstak II. Inkomsten van gemeente—eigendommen en bezittingen. Huur van huizen en andere gebouwen Hunr of pacht van landerijen Renten van kapitalen f 75— 1895— 116.13 f 981.98 893.54 928.50 5178.33' Totaal f 2086.18 Hoofdstuk III. Opbrengst van belastingen en heffingen. Afdeeling I. Opcenten van 's Rijks directe belastingen. 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 10 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen 80 opcenten op de hoofdsom der belasting op het personeel Afdeeling II. Aandeel in 's Rijks belasting. Uitkeering van het Rijk, in de plaats van het 4/j Afdeeling III. Eigen plaatselijke belasting. Hoofdelijke omslag f 4500. Belasting op de honden 161.60 Belasting op tooneelvertooningen en andere openbars vermakelijkheden 64 74 Vergunningsrecht 350. Afdeeling IV. Heffingen voor hei gebruik van openbare plaatsen wegen, werken en inrichtingen. Leges ter secretarie geheven f Heffing voor het gebruik van openbare gronden en wateren Havengelden Begrafenisrechten Schoolgelden 41.92 9.15 151.44 219.29 425— Totaal f 18905.39' Hoofdstuk IV. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten. Boete wegens overtredingen in zake van plaatselijke belastingen 1. Teruggave van het Rijk van bij voorschot verstrekte gelden ter zake der nationale militie 1. Bijdrage van het rijk in de kosten van het lager onderwijs, bedoeld bij art. 45 der Wet van 17 Augustus 1878, (Staatsblad no. 127) en van 8 December 1889 (Staatsblad no. 175) 2067. Alle andere onvangsten niet tot de vorenstaande behoorende 9.47' Bijdrage van het Rijk van een vierde van de som der jaarwedden, voor den B. en S. vastgesteld 300. Totaal f 2378 47' VERZAMELING DER INKOMSTEN. Hoofdstuk II. Inkomsten van gemeente eigendommen en bezittingen 2086.13 Hoofdstuk III. Opbrengst van belastingen en heffingen 13905.39'/» Hoofdstuk IV. Ontvangsten van ver schillenden aard en toevallige baten 2378.47'/» Totaal der inkomsten f18870. BALANS. Inkomsten. Gewone f 18870. Buitengewone om het traktement van den Burgemeester te brengen op f 400, met vrije woning. 3e, Dat de heer R. de BoerGe meente-Ontvanger, is benoemd tot kom mies 4e klasse, en deze verzocht mon deling ontslag als gem.-ontvanger. De raad verleent genoemden heer de Boer eer vol ontslag. Tevens waren door B. en W. de kas en boeken van den ontvanger over genomen en bleek in kas te zijn f 1176.31. Tot waarnemend gem.-ontv. wordt benoemd de heer P. Poel, met 4 stem men op den heer Jb. Mosiert waren 2 stemmen uitgebracht en op den heer Obreen 1Hierna worden in de instructie voor den gem. ontvanger eenige veran deringen aangebracht. Daarna niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Vergadering van den RAAD, der gemeente WINKEL, gehouden op zaterdag 30 October 1897, 'a voormid dag» 10 nar. Afwezig de heei Abr. Sloos met ken nisgeving. Na opening der vergadering voorlezing en goedkeuring der notulen der vorige bijeenkomst. Naar aanleiding van htt in de vorige vergaderiog genomen beslnit, betrtffende hel naar binnen brengen vau de buiten hangende ialousieën der onderwijzetswoning, deelt voorzitter mede dat door den heer Bergman is verzocht, de buitenhangende jalousitën te mogen behouden, daar door genoemden heer na deze laatste herstelling gaarne de onderhoudskosten zullen worden gedragen, wat Burg. en Weth. goedgevonden. Verder deelt voorzitter mede dat naar het verfwerk ran de school, de onderwijzerswoning en het Wees- en Armenhuis is ingeschreven door C. Speelt root f43.de school, f 84. Onderwijzerswoning en f 63 Wees- en Ar menhuis; A. Volger f 49.de school, f 65.Onderwijzersw., f 80.Wees-en Aruienb.; J. Kooijman f 50.de gchool, f 70.Onderwijzersw., f 72.Wees-en Armenb.; en E. Bakker f 58.de school, f 74.Onderwijzersw., f 87.Wees-en Armenh.; en dat is besloten, aan den heer iSpeels, als laageten inschrijver van alle per- ceelen, het werk te gunnen. dat voor de levering van 8 vaten petroleum is ingeschreven door den heer J. Butler voor t 5.20 de 100 Liter, den heer L. Stark voor f 5.25 en Mej. de Wed. A. Korff voor f 6.de 100 Liter, en aan den heer J. Bulter, als laagsten in schrijver, de leveiing is gegund. Voorgelezen wordt bet proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger d.d. 21 Sept. j. 1. waaruit blijkt, dat in kas was en behoor de te zijn f 3417.985. Een en ander voor kennisgeving aange nomen. Ingekomen is: a. een beslnit van H.H. Ged. Staten dezer provincie, beschikkende op het adres van den Raad der gemeente vau 4 Sept. 11. No 239, waarbij aan de gemeente voor den tijd van 5 jaren vrijstel ling is verleend van de verplichting tot het geren van onderwijs in de vrije- en orde- oefenicgeD der gymnastiek van de O. L Scholen b. een request van den gemeen te-secretaris, handende verzoek, dat de de dat Raad, nn de Regeering krachtens art. 10 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. No 156), eene som, gelijk staande met i/i gedeelte der jaarwedden, van Burgemeester en Secre taris, ten behoeve der gemeente beeft beschikbaar gesteld, met het kennelijk doel, de gemeenten in staat te stellen, de jaarwedden van die ambtenaren te ver- hoogeD, welke vooral ten platten lando in geenerlei verhondiDg staan tot den aard en den omvang hunner betrekking, be sluite, om bij H.H. Ged. Staten een voorstel in te dienen tot eene zoodanige verhooging zijner jaarwedde, dat deze in overeenstemming met den aard en den omvang zijner betrekking zij gebracht. De heer Bretbaart zegt, voor eene ver hooging der wedde van den Secretaris wel te vinden te zijn, maar vindt een verhoo- ging van de jaarwedde van den Burge- meesttr, in verband met de wedden van Burgemeesters en andere gemeenten, min der noodzakelijk, waarom hij concludeert tot verhooging der jaarwedde van den Secre taris en het overige van 't door het Rijk uit te keeren bedrag aan te wenden tot dek king van andere uitgaven. Ook de heer Over is van dit gevoelen en zou de traktementen van Burgemeester en Secretaris op een gelijk bedrag willen brengen, n. 1. f 500. De voorzitter geeft te kennen om geene verhooging te hebben gevraagd en dat hij ook f 18370.— Uitgave ia- Gewone f 18370. Buitengewone f f 18370— Goedgekeurd wordt de volgende be grooting van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, in ontvangst op f 8113. uitgaaf op 8113. Totaal f 586.25 Hoofdstak X. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstukken behoorende. Kosten vallende op het houden der loting der Nationale Militie en Schutterij f 5. Kosten en begeleiding van militieplich- tigen en verlofgangers 5, Kosten vsn den ijk en herijk der maten en gewichten, mitsgaders voor het lokaal 5— 25 100— 89.38' Kosten voor openbare vermakelijkheden en feesten en voor het uitsteken van vlaggen, vnnrwerk enz. Koaten van brandverzekering van gebou wen Nadeelig saldo der door Gedeputeerde Staten gesloten rekening Saldo Nihil. Van het Weezen-Armenbestuur, in ontvangst op f 9511.— uitgaaf op 4325.— Saldo f 5186.— Verder worden vastgesteld de supple- toire kohieren van den hoofdelijken omslag en hondenbelasting over 1897 respectievelijk tot een bedrag van f 29.77 en f 20.50. Hierna sluiting der vergadering. Vergadering van den RAAD der gemeente Wieringen, ge houden op maandag 1 November 1897, des voormiddags 11 uren. Aanwezig allen. De voorzitter, de heer L. C. Kol ff, opent de vergadering en verzoekt den secretaris, den heer P. Poelde notulen der vorige vergadering te willen lezen, welke zonder op- of aanmerking worden gearresteerd. De Voorzitter deelt mede: le dat B. en W. op het adres van M. Oorier te den Oever (hetwelk in eene vorige vergadering gesteld was in handen van B. en W.) afwijzend hebben be schikt, om reden de los- en laadplaats dan een weinig lastig zou zijn voor wa gens. 2e. Dat heeren Ged. Stalen hunne goed keuring hebben gehecht aan het besluit, plan is, zulks te doen maar niet van meende de Raad reden te vinden, om ook zijne, 's Burgemeesters, wedde te moeten verhoogen, nu dit zonder bezwaar voor de gemeentekas kon worden gedaan, dan zonde hem dit niet anders dan welkom zijn. Na eenige deliberatie wordt met vijf stem men tegen 1 stem (die van den heer Over,) besloten, h.b. Ged. Staten voor te stellen, de Rijksbijdrage niet aan te wenden als mid del tot stijving der gemeentekas, maar de ze ten bate der titularissen te doen ko men, en de jaarwedden van B. en S. te verhoogen respectievelijk met f 100 en f 200 en alzoo voor ieder brengen. Ier tafel wordt gebracht: 1. een concept verordening op heffen van opcenten op de hoofdsom Rijks personeele belasting en wel tot getal van minstens 50 tot hoogstens als volgeuder wijze: 50 opcenten worden geheven op aan slagen met een belastbare huurwaarde boven f 37.50 tot en'"met f 75. 55 opcenten worden geheven op a.n slagen met een belastbare hunrwaarde va» boven f 75.tot 87.50 60 opcenten worden geheven op aarsU f gen met een hunrwaarde vanaf f 87 j tot f 100.enz tot 95 opcenten worden geheven «n aanslagen met een belastbare hnnrwsardj1 vanaf 175.en hooger. 2. een concept verordening op de in„ I vordering der opceoten op de Rijks perso. neele belasting. Deze beide verordeningen worden on. I veranderd vastgesteld en zullen H. ff Ged. Staten ter goedkeuring worden toe gezonden. In behandeling wordt hierna genomen de in de vergadering van 31 Angs. 1.1. aangeboden gemeentebegrooting voor den dienst van 1898. Nadat in den postopcenten op de hoofdsom der belasting op het personeel 1 is voorzien door eene hoogere heffing, en i is besloten, evenals vorige jaren krachtent art. 7 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. I No. 156) te beschikken over het bedra? waarover tot heden werd beschikt ingevol-l ge de wet van 26 Jnli 1885 (Stbl. No. 169), wordt de begrooting vastgesteld tot een bedrag van t 20499.79J/2 in ontvangst' en oitgaaf. Naar aanleiding van een door B. en Vf, aan H. H. Ged. Staten gericht schrijven,I waarin de zienswijze van H. H. Ged. Sta ten werd verzocht omtrent een geheel nieuw te maken verordening tot heffing; van den hoofdelijken omslag, met eene daarin te brengen matige percentsgewijze opklim ming, wordt voorgelezen eene missive van 20 Oct. j. 1., No. 53, waarbij H.H. Ged. Staten mededeelen, bezwaar te hebben tegen de beantwoording vau het aan hen gericht schiijren, daar zij vermeenen niet gebonden te moeten zijn door vroeger afgelegde ver klaringen. Aangezien de thans bestaande verorde ning eerst in 1901 van rechtswege vervalt, wordt besloten, deze tot zoo lang te be houden. Nadat op het verzoek van den heer van Heijstom teekenles te mogen geven in het locaal, bestemd voor het onderwijl in handenarbeid, toestemmendis beschikt, wordt door den heer Timmerman de wen- schelijkheid besproken, een pompje onder de straat, in de nabijheid van zijn huis, te legger), tot afvoering van het daar zeer dikwijls overtollige water. Hierop zal wor den teruggekomen bij het verleggen der straat. Nog geeft de heer Timmerman I te kennen dat de weg te Lutjewinkel zeer wordt belemmerd door J. Korff door het plaatsen van steenen laDgs de bermen van dien weg. Ook de heer Nobel zon hieraan wel een einde willen zien gemaakt. De voorzitter zegt, Korff kennis te zul- len geven, den weg ruim te houden. Op voorstel van den heer Nobel wordt 1 besloten, vanaf de brug te Lutjewinkel tot aan den heer C. Wilsmeer laDgs den weg boomen te planten, en eveneena hoo rnen te zttten langs den oostkant van den Weereweg, tot aan den hoer D. Pluister. I Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Vergadering van de afdeeling Wierin gen der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, gebonden op vrijdag 29 Oct. 1897, des avonds 7% nur, in bet lokaal van den heer C, C. Koorn. De voorzitter, de EdelAohtb. heer Kolf, opent de vergadering en heet allen harte lijk welkom tevens herdenkt de voorzit ter den dag, waarop de Tentoonstelling werd gehouden. In den beginne (verle den jaar, toen de afdeeling opnieuw werd op gericht) telde de vereeciging 17 ledeD, welk aantal tot nu toe gestegen was met 61 leden. Alzoo telde de vereen. 78 leden.De voorzitter sprak den wenscb uit, dat nog velen tnogen toetreden, en dat de afdeeling Wieringen op het gebied van landbouw niet achter uit, maar vooroit ga. Hierna worden uitgereikt de prijzeD en diploma's, welke op deden 15 Sept. jl. ge bonden tentoonstelling werden behaald. Na afloop hiervan deelt de voorzitter m< de, dat door den heer C. Nobel, rijksland- bouwleeraar te Schagen, eene voordracht zal 1 worden gehouden (de datum zal later worden bepaald,)over de behandeling vau den kunstmest. Tevens wss door den heer Keestra, zoivelconsnlent te Hoorn, medege deeld, dat door hem in de maand lebrnart een lezing zal worden gebonden 0Ter zuivelbereiding. Beide mededeeliogen vie' len zeer in den smaak, en allen hope») dat de heeren Nobel en Keestra aan bun be- lofte zullen voldoen, opdat Wieringen 0? het gebied van de behandeling v81) j kunstmest en der zuivelbereiding niet»" achter zoude komen. J Niets meer te behandelen zijnde, !'Bl de voorzitter de vergadering. op f 600 bet der een 95, Den 28 is geslaagd t0.°j' de vrije- en orde-oefeningen gymn»»»1 mejuffrouw A. E. Oudt, Kolhorü- Aandebijzondere 8C^0^ te OLDEBROEK is tot onderwijzeres noemd, met ingang van den len J811 ari 1898, Mejuffrouw T. Briefjes, wijzeres te Lutjewinkel. ondef' T e LUTJEWINKEL, waar de J. Timmerman in het voorjaar met goed volg een brongasleiding heeft laten 88 leggen, zal de heer J. Zeeman thans proeven het eveneena op zijn erf t® krijgeD. Met de werkzaamheden ij een aanvang gemaakt. Hopen we, d8' deze proef tot een goeden uitslag 01 leiden. be ter

Schager Courant | 1897 | | pagina 2