Wieringen. Anna Paulowna, 14 Dec. '97. Anna Paulowna, 14 December. i Het Nederlandsch Paardenstamboek. PLAATSELIJK MEUWS. Het bestuur van het Heemraadschap alhier heeft j. 1. vrijdag publiek aanbe steed het maken van een stuk dijk, dat moet aansluiten aan den Hoelmerdijk. De inzet was 1 200.Laagste inschrijver de heer J. Dovee voor f 82. Het door de gemeente Wieringen te dragen aandeel in de lichting der Nationale Militie voor 1898 bedraagt 6 man. Vergadering van de af- deeliDg Wieringen" der Holl. Maat schappij van Landbouw, ten huize van den heer B. Lontop vrijdagavond j.1., ten 7 ure. Voorzitter de Edelachtbare heer L. C. Kolft. Aanwezig 31 leden. Na opening worden gelezen de notulen der vorige bijeenkomsten, welke onveran derd worden goedgekeurd. Door den voorz. worden eenige mede- deeliogen gedaan omtrent het Nederlandech Paardenstamboek. Daar verleden jaar de hengst fJupiter« van den heer Breebaart alhier ter dekkiug beschikbaar stond, doch thans was afgekeurd, zoo achtte de voorz. het in het belang der paardenfokkerij, om hier vanwege de afdeeling een gediplomeerden hengst te stationneeren. Na eenige gedach ten wisseling doet de voorzitter het volgend voorstelom vanwege de afdeeling een gediplomeerden hengst van den vasten wal te huren. Dit voorstel wordt met 29 stemmen aangenomen. Ten tweede vraagt de voorzitter, welk ras en welke kleur de leden wenschten. Wordt besloten om een zwarten of donkerbruinen Oldeuburger te nemen. Bij de algemeene rondvraag vraagt de heer C. M. Koorn, hoe ver de com missie voor het op te richten veefonds heen was en of die oprichting slagen zal, Een der heeren commissieleden antwoordt dat er weinig kans van slagen zal zijn, omreden er tot nog toe weinig medewer king was verkregen. Tevens werden er op de landbonw-vergadering stappen gedaan tot oprichting van eene afdeeling van 't Nederlandsch Paardenstamboek. Niets meer te behandelen zqnde sluit de voorzitter de vergadering. J. 1. zondag gaf de zaogvereeniging Crescendo", onder leiding van den heer A. de Boer, hare eerste openbare uit voering in de groote zaal van den heer van W ij k. Ondanks het ongunstige weder waren alle plaatsen bezet. De heer de Boer opende de bijeen komst met een woord vooraf, waarbij hij de welwillendheid van het publiek inriep voor de jeugdige vereeuigiDg. Daarop begon de uitvoering. Het pro gramma bestond uit de volgende nommers: 1. a. Provincialismns. b. Jagerslied, Kücken. 2. a. Avondklokje, E. Abt. b. Reislied. 3. a. Geduld, b. Klaas Vaak (Terzet), Cath. v. Hennes. 4. Goeden nacht, (koor met sopraansolo), Ferd. Möhring. 5. a. Duinroosja, Heinr. Wer- ner. b. Des Schaapherders Zondagslied, (koor met quartet), C. Kreutzer. 6. a. Gods eere, L. van Beethoven, b. De macht van 't Kleine, (Terzet), Cath. v. Hennes. 7. Neêrlands Volkslied, J. W. Wilms. Over het algemeen voldeed de uitvoering zeer goed. Natuurlijk valt er wel te wijzen op een en ander, dat minder voldeed, maar waar zou dit niet het geval zijn, vooral op een eerste uitvoering We kunnen zeggen, dat Crescendo vol daan mag zijn over dit earste optreden, en we zijn het geheel eens met den heer Waller, die, met zijne echtgenoote nitgenoodigd en tegenwoordig, aan het eind den heer de Boer dankzegde voor het genotene. Hij meende, dat de vereeniging op den goe den weg was, sommige nommers waren zelfs verdienstelijk gezongen. Hij hoopte, dat de vereeniging op den ingeslagen weg zou voortgaan en nog menigen aangena- men avond mocht bezorgen. De heer de Boer dankte daarop den Burgemeester voor zijn woorden en de leden voor betoonden ijver. Een geanimeerd bal besloot de uitvoering. Een woord van lof komt ten slotte nog toe aan den heer Crefeld c. s. uit Alk maar, die met de instrumentale muziek belast was, en zoowel tnsschen de zang nummers als bij het bal uitmuntend vol deed. De heer C. Print heelt de benoeming van voorzitter der Liberale Kiesverpeni- ging aangenonen en zal vanaf 1 Januari a. s. als zoodanig fungeeren. Voor de 2 vacante b e- trekkingen van onderwijzer aan de openbare lagere school te Oudkarspel hebben zich acht personen aangemeld. Zondag j. 1. werd alsdia- ken der Nederlandsch Hervormde gemeen te te Nieuwe Niedorp herkozen de heer C. Smit. Tot ouderling werd benoemd de heer J. fi u t s e n. Door den Kerkerasd der Ned. Herv. Gemeente te Winkel zijn in zijne vergadering van 13 Dtc. tot ou derlingen gekozen de heeren O. R. A. Meijer en D. Pluitler, en is tot diaken herkozen de heer B. Brugman Jr. Een ouderwetsche brui loft. Zaterdagavond is te HENGELO (O), een echt onderwetsche bruiloft gevierd. Meer dan 250 huisgezinnen waren genoo- digd. Daar men er op rekende, dat uit ieder gezin 4 personen zouden komen, verwachtte men ongeveer 1000 personen Jan Boom, de wonde r-vee- dokter uit DELDEN, die voor de Overij-i selsche Landbouwmaatschappij een proef zou nemen op een zeer aan klauwzeer lijdende koe te Appeltern in Gelderland, is onverrichter zake teruggekeerd. Hoewel hij aangenomen had, de koe in 3 dagen radikaal te genezen, is hij 14 dagen er op bezig geweest, doch tevergeefs. TWEEDE KAMER. De discnssiën in de dinsdag gehouden zitting liepen voornamelijk over het lager onderwijs. Door den mioister van binnenl. zaken werd uiteengezet, wat z. i. in de toe komst noodig is. Ook over de vrijheid van den onderwijzer, om buiten de school propaganda te maken voor soc.-dem. begrip pen, werd een uitvoerige gedachten wisseliüg gehouden. Onder voorzitterschap van den heer Breebaart Kznpresident van het hoofdbestuur, is eergisteren te ROTTER DAM de algemeene vergadering gebonden van de vereeniging *Het Nederlandsch Paardenstamboek.* Uit het jaarverslag bleek, dat de veree niging in een bloeienden toestand verkeert. Het aantal leden bedraagt 1S32. In den loop van het jaar werden 228 paarden ingeschreven. Naar aanleiding van een schrijven vaD den heet P. D. M. Scholten werd het verschil aangetoond tuaschen de keuring van hengsten voor het Stamboek en die van de provinciale commissiSo. Het voorstel van het hoofdbestuur om bij de hooge Regeering aan te dringen op eene betere verdeeling van het rijks subsidie voor de provincie Gelderland, zoodanig dat de afdeeling Gelderland van het N. P. 8,, welke opnieuw op de inter- nationale tentoonstelling, te 's-Gravenhage gehoudeD, haar werkkracht en welslagen toonde, gelijke rechten op het subsidie vaD het Rijk kan doen gelden, als aan de provinciale commissie gegeven wordt, gaf aanleiding tot discussie. Het resultaat was, dat het voorstel bij hoofdelijke omvraag werd aangenomen met 17 stemmen tegen 3 en 1 blanco biljet. Het adres zal ter audiëntie door eene commissie mondeling nader den minister worden toegelicht. Om de fokkers er toe te krijgen om meer dan thans aangifte te doen voor het veuleasboek, zullen enkele punten van administratieven aard aan de afdee- lingen in overweging worden gegeven. De wenschelijkheid werd uitgesproken om de keuringscommissie geheel vrij te laten. Bij de behandtling der begrooting werd door „Zuid-Holland* het voorstel gedaan om van de handelingen der algemeene ver gaderingen «en stenographisch verslag te doen opmaken. Dit voorstel wordt met bijna algemeene stemmen verworpen. Ds begrooting voor 1898 wordt goed gekeurd. De heer Punt stelt voor om regelen vast te stellen voor de keuring van paar den voor het stamboek, speciaal met het voornemen om het fokdoel te omschrijven dat men op het oog heeft. Hij gaf in overweging om te dien aanzien eene com missie van onderzoek en herziening ia te stellen. De wensch werd door een der leden uitgesproken om tot eene algemeene her ziening van de reglementen en statuten over te gaan. Hiertegen werd aangevoerd, dat de af- deelingen hebben aan te geven, welke wij zigingen zij eventueel in de reglementen noodig achten. De voorzitter merkt op, dat dan het be noemen eener commissie de voorkeur ver dient, die zich dan in contract kan stel len met de afdeelingen. Tot het instellen eener commissie werd besloten, zullende de zeven afdeelingen der vereeniging worden uitgenoodigd elk een lid in de commissie te benoemen. De voorzitter en secretaris van het hoofdbe stuur zullen als adviseurs in de commissie zitting nemen. Ten slotte werd bepaald, dat de volgen, de algemeene vergadering weder te Rot. terdam zal worden gehouden. lel. Boterhandel op E n g e- land. Indertijd hebben wij opgenomen het adres door de Ntdeilandsche Kamer van Koophandel te Londen gericht tot belang hebbenden bij den boterhandel op Enge land. Naar aanleiding van die circulaire werd een missive aan deze Kamer gezonden door den heer W. P. van Wijk, 18 Eldon Street, Finsbury Circus Buildings, London E. C., waaraan het volgende is ontleend. Gedurende een 20—tal jaren was ik ge tuige van de bedroevende feiten, die onze Boter— en Kaashandel trapsgewijze tot het tegenwoordige bedenkelijke standpunt brachten, te meer betreurenswaardig, wan neer men zich deD tijd herinnert, toen die handel in naam en faam cp het toppunt van bloei stond, waarbij onze hollandsche boeren en handelaren zich in welvaart mochten verheugen. De teringachtige toestand van het te genwoordige te ontwikkelen, acht ik over bodig. De toestand is aan de belang hebbenden, tot wien uwe citcnlaire is ge- richt, genoegzaam bekend, ofschoon velen daarvoor hunne oogen sluiten, uit vrees dat hun eigenbelang door verandering ge- raar loopt. Dal in Holland kracht-m bestaan, in staat eene reorgiuisitie in don tegenwoordi- gen bedroevenden toïstand van onzen zui velhandel tot stand te brengen, is over bekend en wanneer de zaak goed wordt aangevat, wanneer ernstige pogingen wor den aangewend om onze oude hollandsche glorie te herwinnen, 1*" zullen die krach ten zich zeker niet onbetuigd laten. De goede bedoaliugen, waarvan uwe cir culaire het uitvloeisel is, worden door mij niet voorbijgezien, doch vergunt mij, mijne heeren, u te doen opmerkeD, dat jpveel beloven en weinig geven' ook hier wel eens het resultaat kan zijn. De hoop op verbetering baat weinig, wanneer daarmede geene dadelijke handelingen gepaard gaan. De nieuwe generatiën zullen in de oude sleur voottgaan, met de wetenschap dat de tegenwoordige toestand Diet gezoud is, maarmen zal blijven hopen op ver betering, totdat onze hollandsche zuivel producten geheel van de markt zijn ver drongen. Alleen wanneer mannen van wil en zakelijke beginselen in Holland zich met geheele reorganisatie willen inla ten, wanneer algemeen de moraliteit op hooger peil wordt gebracht door naar het beste te streven, kan er m. i. een betere toestand geboren worden. Onlangs las ik in een der Londensche bladen het verslag van een meeting, belegd naar aanleiding van het feit, dat de hol landsche melk, een aanverwant artikel van boter en kaas, thans zoo enorm geconden seerd wordt, »dat geroomde melk, die vroeger diende tot varkensvoedsel, nu een nieuwe industrie diende en enorme win sten zou gaan leveren." Indien de beginselen van de hollandsche opkoopers er toe leiden, om alleen goed koop en in Holland onverkoopbaar goed te txploiteeren, dan wordt, zooals reeds gezegd, door de vele tnsschenpersonen den zuivelhandel een ongelukkige toekomst bereid. Ik wil hierover niet verder uitweiden, en heb alleen nog de etr U mede te deeleD, dat ik copie van dit ichrijven zend aan de hollandsche bladen. Mochten er in Holland blijken van instemming komeD, dan ben ik bereid om in het belang van mijn vaderland mede te werken tot reor ganisatie. Daarbij moet natuurlijk geen sprake zijn van het vormen van een comité uit wel bekende opkoopers bestaande, maar wel van een comité, gevormd door onafhanke lijke personen. Later zullen dan de op koopers van zelf gaan medewerkeD, als zij hun belang goed inzien. In de L. K. leest men: De gemeente EELEN telt bij uitstek veel hoogbejaarde ouderlingen. Onder dezen de weduwe Schreven, die thans haar 85ste jaar bereikt heeft cd, zoo zij het ge luk heeft gezond te blijven tot in 1899, alsdan haar gouden jubili alt weduwe denkt te vieren. aan de schoolcommissie. De gemeente geeft wel het gold voor de eereblijken, maar] de schoolcommissie regelt toch de uitreiking daarvan. Dus spr. zou dit adres aan de schoolcommissie op zenden om advies. De heer Vlaming vindt, dat zulks heel goed kan waar zijn, maar dat is dan toch niet volgens art. 82daar is geen sprake van een toelage aan de school commissie. De voorzitter oordeelt, dat deze zaak geheel buiten de schoolcommissie omgaat. Het is iets van financiëelen aard, en spr. vindt in het verzoek in betrekking :tot het art. 82 Diets onbillijks. De heer J. v. d. Maaien meent, dat, als 'dan waar is, dat de gemeente het geld 'geeft, het nog een groot verschil maakt, hoe het geld wordt verdeeld. B. en W. willen ponds-ponds-gewijze verdeelen, in verhouding van het aantal kinderen, dat op iedere school gaat. Dit wil spr. niet. Daar op de katholieke school het schoolverzuim veel grooter is dan op de openbare school, zouden de kinderen op de openbare school bij een ponds-ponds-gewijze verdeeling in slechter conditie komen dan de kin deren op de katholieke school. Het geld zou op de openbare school onder een groo ter aantal kinderen moeten verdeeld worden dan op de katholieke school, daar op die school weinige kinderen zul- jlen zijn, die in aanmerking zullen ko- .m8n voor een eereblijk. Dit geld wordt gegeven, zegt spr., voor getrouw schoolbezoek, dus zou spr. willen verdeelen iu aanmerking tot het getal kinderen op iedere school, dat getrouw de school bezoekt, j Voorzitter oordeelt, dat de heer van der Maaten de zaak uit een verkeerd oogpunt beschouwt. Er worden absen tielijsten gehouden en aan de kinde- jren, die niet verzuimen, worden eere- blijken uitgereikt. Juist, zegt de heer v. d. Maatendaar- ;om is de verdeeling op de manier, als B. en W. voorstellen, ook onbillijk. Daar er op de katholieke school veel schoolverzuim is,zullen er weinig leerlingen in de termen vallen, om prijzen te krijgen, en in verhouding tot de openbare school, waar velen in de termen vallen, om 'een eereblijk te krijgen, zullen die wei nigen in gunstiger conditie verkeeren. Spr. wijst er nogmaals op, dat de ver deeling moet plaats hebben naar het aantal kinderen, dat in aanmerking komt voor eereblijken. De heer Vlaming wijst er op, dat de eereblijken gegeven worden ter aanmoedi ging van getrouw schoolbezoek en zou 'juist in het slechte schoolbezoek aan de jkatholieke school een prikkel zien, om daar een bedrag voor uit te keeren, om het getrouw schoolbezoek aan te moedi- op de heerenC. Jij et 2, fV. j>0 3, C. A. Hoogschagen 2 en fV. Vader 2^7^ Bij de 2e stemming verkregen de h ren W. Roggeveen 4, C. A.Hoogte,\aHn 9^ fV. Vader 3 stemmen. es Bij de herstemming, die nu vol®<i kreeg de heer W. [Roggeveen 5 stern^' de heer W. Vader 4, zoodat de h W.i Roggeveen als wethouder was gekoz^' Vóór de herstemming hadden beid" heeren verklaard, niet in aanmerking a! willen komen. Voorz. vond - gen, en het Schagen, 15 December 1897. Vergadering van den Raad der gemeente SCHAGEN, ge houden op dinsdag 14 December 1897, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heeren Hoogtciagen en Asjes. Voorzitter do heer S. Berman. De voorzitter opent de vergadering, waarna de heer J. Schenk Pzhet nieuw benoemde raadslid, de vergaderzaal wordt binnengeleid. Na het afleggen der gebruikelijke ee- den zegt de voorzitter mijnheer Schenk, voor iemand als gij, die nog zoo korten tijd in de gemeente woonachtig zijt, kan het niet anders dan vleiend genoemd worden, nu reeds door de kiezers te zijn afgevaardigd, om hunne belangen te be hartigen. Die keuze brengt ernstige verplichtigen mee en de burgers mogen van u verwachten, dat ge die verplich tingen trouw en naar behooren zult na komen. Vervolgens wenscht de voor zitter den heer Schenk geluk en verzoekt hem den voor hem bestemden zetel in te nemen. Volgt de algemeene felicitatie. Door den secretaris, den heer Jb. Be- nijtworden de notulen gelezen, wel ke notulen na lezing met algemeene stemmen worden goedgekeurd. Was ingekomen: 1. missive God. St. met goedkeuring aangegane geldleening. 2. Schrijven van den nieuwbenoem den Gemeentebode, Böttger, waarin wordt medegedeeld, dat hij zijne benoe ming aanneemt. 3. Adres aan den gemeenteraad van het bestuur der Roomsch-Parocbiale School, geteekend door de heeren Van Stee en Koelman, met verzoek om van de som, die op de begrooting uitgetrok ken wordt voor eereblijken ter bevorde ring van getrouw schoolbezoek, ook aan bovengenoemde school een proportio- neele bijdrage af te staan. Deze aan vrage werd gedaan,8teunende op art.82wet lager onderwijs, waarin wordt ven, dat ook bijz, scholen daarvan moe ten genieten. Voorzitter deelt mede, dat het adres eerst gisteren was ingekomen, maar daar in zagen B. en W. geen bezwaar, het toch nu te behandelen. B. en W. von den het verzoek niet onbillijk en stelden voor, de som, die voor den post eereblij ken werd uitgetrokken, met f 50.te verhoogen en de gelden dan tusschen de scholen ponds-ponds-gewijze te verdeelen. De heer J. v. d. Maaten zegt, dat, daar het adres eerst gisteren is ingekomen, geen advies is kunnen gevraagd worden niet willen onthouden De heer v. d. Maaten zegt met na druk niet te zijn voor de onthouding der gelden, maar alleen een andere ver deeling te willen. De heer Bijpost zegt, dat er nu over deze zaak wel druk gediscuteerd wordt 'over het verdeelen der gelden, maar dat !die gelden nog in lange na niet zijn toegestaan en daarom zou spr. wel in overweging willen geven, of het niet de voorkeur verdient, de behandeling van dit adres te verdagen en in de volgen de vergadering te behandelen. Spr. zou over de zaak nog liever eens nadenken, het adres heeft spr. eenigermate verrast. Spr. vindt het vreemd, dat dit adres 's daags voor de vergadering is ingekomen, daar de heeren het toch zeker lang genoeg in hun breiD hebben gehad. De heer Vlaming vindt het vreemd, dat de bestuurderen der school eerst nu tot deze zaak zijn overgegaan en de bepaling zoo langen tijd aan hunne aandacht is ontsnapt. Voorzitter is van oordeel, dat deze zaak gerust dadelijk kan worden behan deld en het niet veel geeft, of er over zal worden nagedacht of niet. 't Is de vraagkunnen wij er buiten, en B. en W. meenen, dat het niet kan, en vinden daarom minder noodig de behandeling te verdagen. De heer Bijpott vindt dit adres een zeer belangrijk punt, dat wel eenigs- zins bij verrassing in den Raad komt. Spr. wil over deze zaak nadenken en als we er niet buiten kunnen, het met des te meer pleizier toestaan. De heer v. d. Maaten ziet er ook geen bezwaar in te wachten, daar eerst met Juni de gelden noodig zijn. Voorzitter wijst er op, dat eerst het voorstel van B. en W. in stemming moet worden gebracht. Dat is de heer Bijpott met den voor zitter niet eens, want als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, kan zijn voorstel niet in behandeling komen. De heer Roggeveen meent, nu er ver schil van meening bestaat over de wij ze, waarop de prijzen moeten worden verdeeld en het besluit van B. en W. niet aangeeft, in welke richting dezen wil len, zou spr. er wel voor zijn, dat de zaak werd verdaagd. De heer Vlaming merkt op, dat dan, wat de verdeeling betreft, wel later ee ne beslissing kan worden genomen. In verband met de geopperde wenschen, nemen B. en W. hun voorstol terug en met algemeene stemmen wordt nu de behandeling van het adres tot een volgende vergadering verdaagd. Is nu aan de orde de benoeming van een Wethouder. Bij le stemming werden uitgebracht beste, door stemming tot een einde u komen. Op de vraag van den voorzitter, 0f de heer Roggeveen geneigd is, de henoemia» te aanvaarden, zegt deze: Mijnheer <jg voorzitter, ik gevoel mij gestreeld, dat de meerderheid van den raad mij stemt en mij door die keuze in de gelegenheid stelt, de belangen van Schagen in grog. te mate te behartigenmaar ofschoon de wet mij 24 uur bedenktijd laat, wil ik nu reeds verklaren, dat ik uit hoofde mijner zakelijke bezigheden een derge- lijke tijdroovende betrekking niet kan aannemen. De voorzitter verneemt met leedwe- zen dit besluit, daar het bewijs van vertrouwen, dat de medeleden in den heer Roggeveen stelden, voorzitter vol doenden waarborg was, dat de gekozene was de rechte man op de rechte plaats. En alhoewel spr. het bedanken betreurt moet hij de reden respecteeren en wil toch den heer Roggeveen hartelijk ge. luk wenschen met het vereereDd bewijs van vertrouwen, dat de gemeenteraad hem had geschonken. De benoeming van een wet houder wordt tot de volgende vergadering uitgesteld, die binnen 8 dagen moet plaats hebben. Alsdan zal ook worden over- gegaan tot de verkiezing van een amb tenaar van den burgerlijken stand. Moet nu worden gekozen een lid van het rietbosch, welke vacature is ontstaan door het bedanken van den heer Jb. Stamme» als raadslid. Bij de eerste stemming wordt gekozen de heer C. Bijpott, die uithoofde zijner drukke bezigheden bedankt. Bij de 2e stemming wordt gekozen de heer J. Schenk Pz., die de benoe ming aanneemt. De verordeningen op de belasting op de honden en de invordering daarvan worden na eenige discussie betreffende het meer of minder doelmatige van een paar be palingen, onveranderd goedgekeurd. Aan B. en W. wordt machtiging verleend, den gemeentetoren voor een bedrag van f 45000 te verzekeren, of voor f 40000 zonder fundeering. Suppletoir kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van t 13.—. Bij de algemeene rondvraag doet de heer Bijpott mededeeling van een feit, dat donderdag j. 1. had plaats gegrepen met het plaatsen zijner schapen in een hok. Toen was spr. verzocht door den heer Constant, die schapen uit dat hok te verwijderen, daar voor dat hok extra werd betaald. Spr. vraagt nu, aan wien en waarvoor die extra betaling geschiedt. De voorzitter zegt, niet in staat te zijn op een dergelijke vraag te antwoorden. De heer v. d. Maaten deelt mede er bij tegenwoordig te zijn geweest, dat door Constant den heer Boontjes werd opgedragen, voor hem te loten, dus zal Constant wel recht op het hok hebben gehad. De heer Bijpost informeert nogmaals, wat de bedoeling dan is geweest van die extra betaling. Geen der heeren kan daarover vol doende inlichtingen geven hierna gaat de raad in comité ter behandeling suppletoir kohier Hoofdelijken Omslag. Zaterdag j. 1., 11 D e c. v e r- gaderde ten locale van den heer A. Vader de afdeeling Schagen der HollandSChfl Maatschappij van Landbouw. 9 Leden waren aanwezig. Was ingekomen van het hoofdbestuur eene missive, waarin mededeeling werd gedaan, dat tegelijk werden afgezonden eeni ge exemplaren van hst beknopte overzicht van het 50-jarig bestaan der Maatschappij, met verzoek, aan elk lid der afdeeling een dusdanig exemplaar uit te reiken. Tevens was aan de afdeeling toegezonden een boekwerk De Tuberculose bij het Ves, van B. v. d. Sluijt, welk boek bjj de leden zal circuleeren. In beginsel werd eerst uitgemaakt, dat naar de algemeene vergadering der maat schappij, op 29 Dec. a. s. te Amsterdam te houden een afgevaardigde zou worden afgezonden. Daarna werd vastgesteld, dat aan den afgevaardigde als vergoeding zou worden versterktreiskoeten 2e kb -f- f 1-— voor vertering. Gekozen tot afgevaardigde werd de heer C. Nobel, tot plaatsvervanger de heef Jb. Benijs Jz. De punten van de algemeene vergade ring worden in behandeling genomen en aan den afgevaardigde een blanco ma°" daat verstrekt, evenwel met de opdrach den heer Ferf te stemmen als lid v»o -16 Hoofdbestuur. Bij den rondvraag doet de heer O. M*]' mededeeling, dat met het jaar 1898 de verplichte hengatenkeuting zal worden 1°" gevoerd. Tevens wordt door den heer Muijs verteld, dat hier te Schagen naar alle waarschijnlijkheid een afdeeling aa worden opgericht van het Pnrmerendcj fonda betreffende vee, dat bij slacht blij* lijdend te zijn aan tuberculose. Sp'# zegt, dat in het jaar '95/96 van de 962 dieien maai 51 lijdende zijn bevonden»

Schager Courant | 1897 | | pagina 2