PolM ittRjutt der weel Buitenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. bewijzen van belangstelling, aan hem en zijne familie bewezen op den dag, waarop bij voor 40 jaren in dienst trad ala hoofd der school te Oosterland. 4. Wordt gelezen een adres van O. en Jb. Koornvermeldende, dat zij den hua opgelegden Hoofd. Omslag over 1897 niet voldoen konden. De voorzitter zegt genoemde reclames bij de behandeling van t kohier in aanmerking te zullen nemen. 5. Een schrijven van den Armvoogd, den heer N. A. Mostert, verzoekende om eervol ontslag als Armvoogd wegens zijn hoogen ouderdom. Eervol ontslag wordt verleend. Tevens was een voordracht ingekomen van 't bestuur der Armvoogdij, om te voorzien in de ontstane vacature. Op de voordracht waren geplaatst de heeten 1. 8. J. Mulder2. D. P. Mulder en 8. C. Everls. Tot stemming overgaan de werden uitgebracht op 8. J. Mulder 3 stemmen, E. P. Mulder 1 en C. Everls 3 stemmen; alzoo herstemming tusschen de heeren 8. J. Mulder en C. Everls. Nu verwierf de heer Everls 4 stemmen en de heer 8. J. Mulder 3, zoodat gekozen is de heer C. Everls. 6. Wordt medegedeeld, dat de kasop name, bij den Gem. Ontvanger, bij diens overdracht op den Dieuwen Ont vanger, is geschied, op 8 Januari. De ontvangsten bedroegen f 39269.63, de uitgaven f 39052.80, alzoo in kas bevon den f 216.83. 7. Wordt opgemaakt de lijst van stembureaux voor 1898 voor de verkie zingen van Tweede Kamer, Prov. Staten en Gemeenteraad. Voor de tweede kamer zullen zitting ne men de heeren P. Koorn en P. Luijt plaatsvervangers de heeren P. Kuut en V Eeijbloh; voor de Provinciale Staten de heeren Obreen en P. lijsen, plaatsverv. de heeren P. Luijt en J. Jb. lijsen; voor den Gemeenteraad de heeren P. Kuut en J. Jb. lijsenplaatsverv. de heeren P. Koorn en V. Eeijbloh. 8. Voorzitter deelt mede, dat de ver huring van de Gemeente-eigendommen zal plaats hebben op 22 Eebruari in 't locaal van den heer A. de Haan. Hierna gaat de raad over in geheime zitting tot het behandelen van de kohie ren van den Hoofdelijken Omslag en de hondenbelasting. Na opening deelt de voorzitter mede, dat het Kohier van den Hoofdel.Omslag voor den dienst 1898. is vastgesteld tot een bedrag van f 6999.88 en het kohier der Honden belasting tot een bedrag van f 366. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter deze eerste vergadering. Aanbesteding, gehouden op woensdag 19 Januari, van een huis voor den heer P. P. Kooij te Wlerin- genwaren ingekomen 4 biljetten N. J. Poel f 1280.— C. Klein 1170.— O. limmerman 1105. G. Pot 1078-— Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Wieringen. Van de hulpkantoren der poste rijen te Wieriugen zijn gedurende het jaar 1897 verzonden 1136 postpak ketten. Aangekomen zijn er 4157 pakket ten. Er werden 744 inlagen in de Rijks postspaarbank gedaan tot een bedrag van f 21908 24, terugbetalingen 68 tot een be drag van f 7469.40, zoodat een som van f 14438.84 meer is ingelegd dan terug betaald. Reeds ia eene vlucht kie- viten op Tessel neergestrekken. Gewoon lijk keeren deze vogels pas in Maart daar terug. Haringcarspel. De bevo 1- king bestond op 31 Dec. 1896 uit 1045 m. en 1006 vr., totaal 2051. Vermeerderde in 1897 door geboorten met 65 en door vestigirrg met 104, samen 169, totaal 2220 personen. Verminderde door overlij den met 37 en door vertrek met 130, samen 167, Bevolking op 31 Dec. 1897 1035 m. en 1018 vr., totaal 2053 perso nen. Er werden 14 huwelijken gesloten en 1 levenloos aangegeven. Door de Ned. Herv. Gem. van Barsingerhorn is tot predikant beroepen de heer P, R. A. van [Meurs, candidaat, te Breda. In de vergadering van de AfdeeliDg Barsingerhorn der Holland- sche Maatschappij van Landbouw, gehou den den 19en Januari j.1. ten huize van den heer A. Slotemalcerhad de uitreiking plaats van prijzen, behaald door de Afd. Barsingerhorn op de Nationale en Inter nationale tentoonstelling van Landbouw, in September van het vorige jaar gehou den te 's-G'avenhage. Op die tentoonstelling waren, onder meer, 4 prijzen beschikbaar gesteld voor eene verzameling melkvee, van 10 stuks, in te zenden door eene afdeeling van een Nederlandsche Maatschappij van Landbouw. Aan de Afdeeling „Barsingerhorn" nu viel de onderscheiding ten deel, den 4en prijs voor de verzameling melkvee te be halen. Is het voor eene afdeeling al vleiend, als zij eene collectie van 10 stuks melk koeien bijeen kan brengen, wie eene be kroning wordt waardig gekeurd, hoeveel grooter is dan niet de onderscheiding, die den heer G. Claij van Haringbuizen toe komt, die alleen met vee uit zijn stal, voor deze rubriek, de Afdeeling Barsingerhorn op de tentoonstelling te 's-Gravenhage zoo waardig heeft vertegenwoordigd. Bij monde van den voorzitter der Afd. Barsingerhorn werd ds heer Claij dan ook terecht gelukgewenscht met de hem ten deel gevallen onderscheiding. Het herkenningsvermogen bij de dieren. Van den heer H. J. E. Groneman is in het Maandschrift „De levende Natuur" eene bijdrage opgenomen, getiteld Eenige proeven van dierenverstand. Orer het herkenningsvermogen bij de dieren schrijft de heer G. daarin ouder meer: „Bekend is het, dat een paard ge woonlijk den stal herkent, waar het een maal een goed maal heeft genoten. Merk waardiger acht ik een mij uit Noord- Holland, door mijn' neef A. D. Groneman medegedeeld geval van een paard, dat vroeger door den rijks-veearts, den heer Muijs, te Schagen, genezen was van een pijnlijk gezwel, „nekbuil" of „varent'. Zoowel de ziekte als de vermoedelijk pijnlijke genezing hadden bij het paard een onaangename herinnering achtergela ten. Althans, toen een half jaar later het dier met zijn meester op de markt te Scha gen was gekomen en deze denzelfden rijks- veearts iets wilde laten onderzoeken aan de pooten van het „anders zoo makke paard", wilde deze hier aanstonds toe over gaan, doch het dier herkende hem onmid dellijk. „Het begon", zoo schrijft mijn neef, „naar hem te slaan en te klauwen", zoo dat het den ervaren veearts niet mogelijk was er aan te komen. Dezelfde berichtge ver deelde mij nog een ander feit mede, hemzelf met zijns vaders koeien in de weide (in die streken altijd „het land' ge noemd) overkomen. Hem was tegen de hoofdpijn, waaraan hij toen wel eens leed, aangeraden, om een poos achterwaarts te loopen. Wij laten hier zijn eigen regels volgen, waaruit blijkt, dat al het ongewoue, hoe eenvoudig ook, zelf aan tter bekende, da gelijks met hen omgaande personen, al heel gauw door „die stomme dieren" wordt opgemerkt. „Ik liep", schrijft mijn berichtgever, „aan den kant van een stuk land en daar naast ligt een stuk, waarop de koeien lie pen te grazen, zoodat we door een sloot van elkander waren gescheiden. „Toen ik begon achteruit te loopen, had den ze er natuurlijk niet allen erg in, maar slechts enkelen en deze begonnen onrustig te worden en op mij af te ko men. Als er zoo iets gebeurt, merken spoedig alle dieren het. Daarom kwamen ze alle al springende en soms loeiende op me af en liepen (terwijl ze elkaar bij kans verdrongen) met me mee langs den kant van de sloot. Zoodra ik weer voor uit liep, bleven ze staan en deden, alsof er niets gebeurd was, maar ik liep niet achteruit of ze waren als wild, zoo zelfs dat, toen ik op haar terrein kwam, ik eigenlijk niet best durfde achteruit loopen*. Men moet hierbij in het oog houden, dat mijn neef, als zoon van den eigenaar en aanstaand veehouder, met die koeien zeer bekend en vertrouwd was. Tweede Kamer. Vermoedelijk zal de Tweede Kamer eerst tegen 1 Maart tot hervatting der werkzaam heden bijeenkomen. Duur weiland. Dat ook weiland nog veel waarde kan hebben, bleek deze week bij eene te PAN KRAS gehouden publieke verkooping. Voor 3 H. A. weiland toch werd ruim f 10.000 besteed.Maar er moet worden bijgevoegd, dat dadelijk de ploeg in dit land wordt gezet om het in orde te brengen voor de groenten- teelt. Uit Nieuweschans wordt aan de N. G. C. gemeld Een vreeselijk ongeluk had in de onmiddellijke nabijheid der grenzen, dicht nabij het station BUN- DE (Pr.), plaats. De 38-jarige spoorwegarbeider J. K., die lijdende was aan vallende ziekte, schijnt, terwijl hij aan den arbeid was, door zijne kwaal aangevallen te zijn juist op het oogenblik, dat de trein van Nieuwe schans het station binnenstoomde. De ongelukkige werd overreden en vreeselijk verminkt. Volgens de berichten zouden hem beide beenen en een arm zijn afge reden, terwijl hij tevens een gapende won de aan 't hootd moet hebben bekomen. ALKMAAR, 18 Jan. Een groot getal ingezetenen, de plaatselijke gezond heidscommissie en de afdeeling Alkmaar van Het Witte Kruis, hebben zich tot den Gemeenteraad gewend met een adres lot het oprichten van een abattoir, Woensdag j.1. vergaderde in het hotel Central te AMSTERDAM de Noord-Hollandsche Kolfbond, Als be stuursleden treden ook weder dit jaar op de heeren W. v. d.Vliet, yqoxz., te Krommenie en A. de Boer, secr.-penn., te Koog aan de Zaan. De vereeniging telt thans 172 leden, waarvan er 25 tot de afd. Schageu behooren. Besloten werd, op 10 eD 11 Mei een wed strijd te Krommenie te houden, waarvoor, behalve de gewone prijzen, 3 korpsprijzen beschikbaar worden gesteld. Zij, die aan den wedstijd wenschen deel te nemen, zul len minstens 2 maanden lid van eene der afdeelingen moeten zijn. De vereeniging telt thans zes afdeelingen en wel Alkmaar, Haarlem, Nieuwe Niedorp, Krommenie, Koog aan de Zaan en Schagen. Vlekziekte. Iu een hok met varkens te CASTRI- CUM is de gevreesde vlekziekte uitgebro ken. Reeds twee dieren zijn gestorven. Het gebeurt zeer zelden, dat deze ziekte zich in den winter veitoont. Gelukkig heeft zij zich nog maar in één stal voor gedaan. Grasmaaiers in Januari. Als iets zeer ongewoons kan gemeld worden, dat men deze week in den PUR- MER bezig was met grasmaaien. Heer Hugowaard. Onze geachte predikant, de heer A. Wee~ der,is beroepen teColemborg. Een telegram aan Zola. Uit Alkmaar is door eenige heeren (advocaten, leeraars enz,), het navolgende telegram aan E. Zola gezonden „Veuillez nous faire 1'honneur d'agréer 1'expression de notre vive sympathie et de notre haute admiration pour votre su- blime courage (et votre gécéreuse initiati- ve) en faveur du droit et de la liberté." (Wil ons de eer aandoen met de be- betuiging onzer warme sympathie en hooge bewondering te aanvaarden voor uw schit terenden moed (en edelmoedige daad) ter verdediging van vrijheid en recht.) Aan Zola. De Amsterdamsche studenteD scharen zich in de veelbewogen Dreyfus-zaak meer aan den kant hunner italiaansche en bel- gische studiegenooten, dan aan dien van hun manifesteerende parjjsche confraters. Door verschillende clubjes der studeuten zijn reeds telegrammen aan Zola gezonden. —De heer Van der Myle ta Smilde deelt mede, dat het getal onderteekenaars van zijd telegram aan Zola 701 bedraagt. Nakomeude namen zullen nog worden opgezonden. Ouderlijke macht. Naar wij vernemen, wordt eerstdaags het wetsontwerp tot regeling der ouder lijke macht en der voogdij weder bij de Tweede Kamer ingediend. Een dergelijk ontwerp van het vorige ministerie is met alle andere aanhangig gebleven wetsvoor stellen, ingetrokken. Het nieuwe, gewij zigde ontwerp zal, als wij wel zijn inge licht, ook de gevallen, waarin het onderzoek naar het vaderschap wordt toegelaten, aan merkelijk uitbreiden en in verband daar mede voor de wettelijke voogdij van na tuurlijke kiuderen nieuwe regelen stellen. Hbld. Een dure belofte. In de gemeente BAARDERADEEL is voor den tweeden keer eene loting voor de nationale militie gehoudeo, omdat de eerste maal een abuis had plaats gehad. De burgemeester der gemeente had den jongelingen, die voor de eerste maal een vrij nommer trokken en bij herloting niet, de toezegging gedaan, dat zij door zijne tusschenkomst een nnmmerverwisselaar zouden bekomen. Thans blijkt, dat hij voor 6 lotelicgen een nummerverwisselaar zal moeten stellen, waarvoor f 2400 noo- dig zal zijn. Vrijdagochtend ten tien uur ontstond te AMSTERDAM een hevi ge nitslaande brand in perceel 128 Nieu we Leliestraat. In dat huis heeft de heer Rens een kruidenierswinkel. Op het genoemde uur was de man afwezig de vrouw wa» in het vertrek achter den winkel bezig, het beddegoed uit de bedste de te haleu en legde dit op de tafel, die naast haar stond. Doch terwijl zij nu bezig was, die bedstede schoon te vegen, gleed het beddegoed van de tafel en kwam terecht tegen de gloeiend-staande kachel. Toen de vrouw zich omkeerde, zag zij een groote vlam; met een paar emmers water trachtte zij de vlammen nog te dooven, doch toen haar dit niet geluk te, vloog zij de deur uit en waarschuwde den buurman, met wiens hulp zij de zes kindereD, die zich ook in het vertrek bevon den, waar de brand ontstaan was, naar buiten droeg. Toen was het tijd, de brand weer te waarschuwen en toen deze ter plaats kwam, sloegen de vlammen reeds flink uit. De brand werd tot de beneden verdieping beperkt. De d r i e - e n - t w i n t i g s t e algemeene vergadering van de vereeniging: „Het Nederlandsch Rundvee-Stamboek", afdeeling Noord-Holland, zal plaats heb ben öp maandag 31 Januari 1898, 's na middags één ure, in een der lokalen van het hótel „Krasnapolsky* te AMSTERDAM. Punten van beschrijving: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 8. Verkiezing van drie leden van het bestnur, die den 1 Januari 1899 in functie treden. De attredenden, de heeren Jhr. Mr. P. van Foreest, J. H. M. Evelein en A. Zijp Hz. zijn niet dadelijk herkiesbaar. (Art. 8 al. 2 huishoudelijk reglemenl.) 4. Benoeming van twee algevaardigden naar de eerstvolgende algemeene vergade ring der Vereeniging te houden te Loe- nen a/d. Vecht. 5. Bepaling van de plaats, waar de vol gende vergadering der Afdeeling zal wor den gehouden. 6. Rekening over den dienst 1897, Bluitende in ontvangsten op f 580.49 in uitgaven op t 499.811/2, batig slot f 80.67 7. Bespreking van voorstellen ter op- name onder de pnnten van beschrijving voor de eerstvolgende algemeene vergade ring der tereenigiug. 8. Concept-begrooting voor den dienst 1898, sluitende in ontvangsten en uitgaven op f 643.17 Ongeluk. Een ongeluk met zeer Ireurigen afloop heeft woensdagavond te OOSTWOLD plaats gehad. De 21-jarige knecht van den pelmolenaar A. Kranenborg aldaar, zekere J. Cremmer, werd door een der wieken gegrepen, opgenomen en in de diepte gesmakt. Deerlijk verminkt en als lijk werd hij opgenomen. Wel werd nog de hulp van dr. W. Heckman inge roepen, maar vergeefs. Een jongetje van de wed. De Vries had onmiddellijk bij den ongelukkige gestaan. Hoe gevaarlijk toch Eeo brand, waarbij een menschenleven te betreuren valf, heeft vrijdagavond in de Egelantierstraat te AMSTERDAM gewoed. In perceel 186, ééu hocg, achter, woont het echtpaar Morel. Vrijdagavond was de man miu ot meer aangeschoten, een twist gesprek ontstond, waarbij de man viel en zijn hoed de lamp omstiet. De peer brak en de brandende petrolenm ver spreidde zich spoedig door de kamer, die weldra een vuurzee geleek. De man en vrouw wisten op straat te vluchten, evenals de bewoners van twee hoog. Bei de verdiepingen brandden [geheel uit. Het achtervertrek van den winkel beneden kreeg veel waterschade. Toen de brandweer, die met veel mate riaal was aangerukt, op drie hoog achter kwam, vond zij een jongetje van vier jaar door den rook bedwelmd. Onmiddellijk werd hij per rijtuig naar het Binnen-Gast- huis vervoerd, waar geconstateerd werd, dat hij door verstikking om het leven wa« gekomen. De ouders waren gedurende den brand afwezig. Het clericalisme is de vijand van al les en allen, wat niet voortkwam uit zijne bemoeiingen, of niet meestreed te zijner glorie. En handig dat het is in zijn optreden, en berekenend in zijne hulp, daar is op deze wijde wereld geen tweede voorbeeld van aan te halen. De donkere Dreyfus-zaak, die sedert Zola's manhaftig optreden eene internationale rechts-kwestie is geworden, wordt gre tig aangepakt, om in Frankrijk de ver loren macht te herwinnen. De clericale partij weet zeer goed, dat zij in hare ware gedaante niet bij het fransche volk behoeft aan te klop pen; daarom worden antisemieten en boulangisten in den arm genomen, om met hen een aanval op de liberale fransche republiek te doen. Joden en Protestanten worden voorgesteld als landverraders, om daardoor de onbaatzuchtige vaderlandslief de van de ware vaderlanders, de Ka tholieken, te beter te doen uitkomen. Het leger, beheersebt door sterk clerica le invloeden, werd reeds lang als een heilig kleinood, onaantastbaar in al zijn handelingen, voorgesteld, want sedert den braven generaal staat het vast, dat alleen door de medewerking van het le ger kroon en altaar herwonnen kunnen worden. Lustig steken reeds de herauten der verbondene partijen de krijgstrompet, schimpend en scheldend bewerken hare organen de openbare meening, tergend en tartend treden de leiders en aanvoer ders in de vergaderzaal en daar buiten op, overal en ten allen tijde gereed, om der republiek den genadestoot toe te brengen. En zij, die geroepen zijn om voor kennis en beschaving, voor wet en recht in de bres te springen, zij, die de edele en fiere tradities van de fransche natie met hand en tand behoorden te verde digen, zij hebben tot bun eigen schande en die van hun land en volk, vrouwe Justicia aan de oligarchie van eenige generaals overgeleverd. Radicalen en vooruitstrevende republikeinen doen thans wel wanhopige pogingen, om de overheersching van de sabel af te we ren, doch hunne stem is die eens roe penden in de woestijn. Hij gaat onder in het gebrul der groote menigte, de opgezweepte golven van allerlei harts tochten dreigen hen met ondergang en verderf. De regeering is te zwak om eerlijk partij te kiezen en peinst slechts op het middel, dat haar zoolang mogelijk aan het bewind zal laten. Zij begrijpt, dat zij door de militaire partij aan den kant zal wor den gezet, indien zij in de donkere Dreyfus-zaak licht zou willen ontsteken, en tevens vreest zij ook weer de kloeke mannen, die eischen, dat het masker van geheimzinnigheid in deze pijnlijke ge schiedenis zal worden weggenomen. De socialisten richtten een manifest tot het volk, waarvan wij, als teekenen des tijds, slechts deze woorden aanhalen „De Katholieken willen alle Joden, Protestanten en vrijdenkers verjagen uit de staatsbetrekkingen, om ze zelf te be machtigen. Hun kreet „Frankrijk voor de Franscken" beteekent eigenlijk „Frankrijk voor ons alleen Een gemaskeerde clericale storm, een pendant van dien, welke thans over een groot deel van Frankrijk woedt, heeft ook de politieke luchtlagen van het aangrenzend Italië in beweging gebracht. De strijd om Rome is sedert de jong ste Kerstmis-redevoering van Z. H. paus Leo XIII het thema van eene hef tige polemiek tusschen de organen van het "Vaticaan en die der voorstanders der italiaansche eenheid. De Civilta Catto- lica, een der klinkendste spreekbuizen van het Yaticaan, meent, dat het on mogelijk is, dat koning Humbert en Leo de XIII gelijktijdig in Rome ver blijven, eeu van beiden moet heengaan. Het blad kan zich voegen in een ver- eenigd Italië, maar eene vereeniging door confederatie, waarvan de Kerkelijke Staat dan een der deelen zal uitmaken. Het vraagt, of de monarchie niet ver vangen kan worden door eene republiek gelijk Zwitserland en de Vereenigde Staten, waar confederatie de plaats van de gecentraliseerde eenheid vervangt. Liever een republiek buiten Rome, dan een koning in Rome, zoo klinkt tusschen al de regels het wachtwoord der clericalen. Yan regeeringswege is deze aanval beantwoordt met een schrijven aan de prefecten, waarin hun gelast wordt, streng te waken voor clericale betoogingen, die de vrije instellingen van den Staat of de nationale eenheid zouden kunnen onder mijnen. Hoewel de clericale propaganda in beide landen als van elkander geschei den optreedt, gelooven wij toch, dat het onderling verbond veel sterker is, dan uiterlijk wordt waargenomen. Wanneer het clericale caesarisme in Frankrijk mocht zegevieren, dan kan een botsing met het italiaansche konink rijk, waarvan de stad van Romulus en Re- mus de hoofdstad is en blijft, op den duur niet uitblijven. Italië zal dus ook in de toekomst genoodzaakt zijn, steun bij de midden-europeesche Staten te zoeken. Wat het drievoudig verhond daardoor in kracht wint, vreezen wij, zal het lang zamerhand in de oostenrijksche erflanden aan gehalte verliezen. Het slavische Bohemen, als een voorpost van Rusland, gelijk een wigge tusschen de germaansche landen ingedreven, vormt reeds een mach tigen factor in de oostenrijksche federa tie, en door zijn succes in de taalkwes tie heeft het weer aanmerkelijk in politieke beteekenis gewonnen. Als de den Germanen vijandig gezinde stammen in Cis-Leithanië misschien wel dra het voornaamste baken zijn geworden, waarnaar het schip van staat zich zal rich ten, dan zullen kapitein en stuurman ge dwongen worden, de wateren van het drievoudig verbond te verlaten. Nieuwe statenbonden zullen de oude vervangen, het drie- en tweevoudig verbond zullen blijken heterogene combi naties te zijn geweest, opgebouwd op den moerassigen bodem van despotisme en militairisme. Ook het tweevoudig verbond bevat, volgens Daily News, de kiemen van een ontbindend wantrouwen. Uit de Drey fus-zaak zou dit kunnen worden aange toond. In dat artikel wordt beslist gezegd, dat Rusland de mogendheid is, waaraan Dreyfus, onbewust, stukken over het fransche leger in handen zou hebben gespeeld. Het groote gevaar van de openbaar making van dit geheim zou zijn, dat iedere Franschman eenvoudig dol zou worden, wanneer hij de zekerheid kreeg, dat Frankrijks bondgenoot door spionnen en omkooperij had getracht, achter de ge heimen van het fransche leger te komen. Daardoor zou de dierbare alliantie in groot gevaar worden gebracht. Als dit geen duiveltje is, om Frankrijk van Rusland te vervreemden, zou zeker veel geheimzinnigs zijn opgelost. Een onbe perkt vertrouwen hechten wij niet aan dit bericht, daar het, met het oog op de aziatische aangelegenheden, Engeland van veel waarde zou zijn, indien het Rus land zou kunnen isoleeren. De Engel- schen beginnen in China een scherpen toon tegen Rusland aan te slaan finan- ciëele, economische en staatkundige in vloeden vormen een machtig trio en het zijn de klanken uit dit concert, die sedert eenige dagen uit het Oosten wor den vernomen. De dagvaardingen aan Zola en de „Aurore" zijn donderdag door den Deken der deurwaarders van het dept. de Seine aan beide beschuldigden beteekend. In die dagvaarding is alleen nota genomen van de minst krasse uitdruk kingen van Zola, terwijl van de reeks der beschuldigingen, waarmede Zola zijn brief eindigde, in 't geheel geen notitie genomen is. Dit is ook zeer zeker weer geschied, om meer licht in deze kwestie te ver spreiden. Schagen, 22 Januari 1898. Onze afdeeling van H0t Witte Kruis zal een algemeene verga- deiing hoaden op dinsdag 3. s., des avonds 7 ure, in het locaal der Wed. C. Raven. O. m. zal daar worden benoemd een be diener der ijshnt en zal diens instructie vorden vastgesteld. De Westfriesehe Kanaal- Ver66niging zal eene algemeene verga dering houden op zaterdag 29 Januari a.s., in het koffiehuis „de Beurs* alhier' des middags ten 12 ure. De punten van behandeling zijn Ver kiezing bestuursleden; Verslag 1897- Re kening en verantwoording 1897; Begroo- ting 1898. 5 Schipper L. Bood, onze vroegere plaatsgenoot, had donderdag j. 1. te Amsterdam bij de lading van een vracht mais het ongeluk, een vallend stuk hout op zijn hoofd te krijgen. Met gebroken schedelbeen werd hij in bewusteloozen toestand naar het stadszie kenhuis aldaar overgebracht.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2