PoM overzicht fler veel. plaatsei.ijk nieuws. gemengd nieuws. De mooie Lilly. Anna Paulowna, 27 Jan. '98. Volks voordracht te Kolhorn. Buitenlandseh Nieuws. Schager namen. Rectificatie. In de volgends week vertrekken weei ®ön aat,ta' personen uit den arbtidenden «tand van hier naar Duitschland, waar zij terstond werk zullen vinden. Verstikking door gas! Een alleenwonende damo op de Keizers gracht 83 te AMSTERDAM, mevr. de wed. S. v. S. geb. L., is dinsdagavond dood op haar bed gevonden ten gevolge van gasverstikking. Omtrent dit treurige geval verneemt iren het volgende Daar de dame vaak dagen lang bij haar familie buitenshuis was, wekte het in het eerst geen bevreemding, dat haar woniög reeds van zondag af gesloten was. Ten «lotte vatte een buurman argwaan op. Hij «telde de familieleden van het teit in kennis, en nu bleek dat de dame zich in haar huis moest bevinden. De eerste gedachte was, daar zal iu- braak gepleegd zijn. Nadst een smid ge roepen was, drong men door een der aangrenzende huizen in het per ceel in qaaestie door. Verschillende deu ren werden opengebroken, ook de voor deur, die gegrendeld was, en men vond ten laatste de dame op haar slaapkamer, dood uitgestrekt op haar legerstede. Een doordringende gaslucht in de kamer verried de oorzaak van haar dood. Op den grond lag haar hondje, insgelijks dood. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat niet het minste lek aan de gasleiding te vinden was. Waarschijnlijk is het ongeluk toe te schrijven aan het teit, dat het wa ter uit de gaskroon verdampt was, zoodat het gas gelegenheid had te ontsnappen. Een ijlings geroepen geneesheer kon «lechts deu dood constateeren. Op de voordracht voor onderwijzers aan eene der openbare scho len te Gouda komt als No. 1 voor de heer P. de Fes, onderwijzer te Groetpolder, gem. Winkel. W oensdagavond hield het Bestuur der Inrichting voor Handenarbeid te "Winkel in het lokaal van den heer A. Wit zijn jaarlijksche vergadering, waarop vier van de zeven leden tegen woordig waren. Een der afwezigen had van zijne verhindering kennis gegeven. Na opening en de lezing der notulen werd de rekening over het afgeloo- pen jaar nauwkeurig nagegaan en goedgekeurd en werden tevens de verslagen aan de Afdeeling Winkel van Volksonderwijs en de subsidiëerende lichamen vastgesteld. Met lof werd ge waagd van 't nieuwe door de gemeente gestichte gebouw, dat in alle opzichten aan de vereischten voldoet en waarin sedert half Augustus onderwijs wordt gegeven. Moord te LEUR. De van den moord beschuldigde F. heeft zich, naar uit Leur bericht wordt, in de ge vangenis getracht op te hangen. Voorts vernam men, dat hij aan een der ma réchaussees verklaard heeft, zich liever te dooden dan te bekennen. Het Departement Kolhorn der M. t. N. v. 't A, hield j. 1. donderdag eene vergadering die, behalve voor de leden met hunne dames, toegankelijk was voor ieder, die den achttienjarigen leeftijd had overschreden. Daar het Programma nog al veel beloofde, liep het op 't bepaalde uur vrij vol, zoodat ruim tweehonderd personen de vergaderzaal vulden. Toen de bijeenkomst door den voorzitter met een kort woord geopend was, werden de hoorders allereerst onthaald op een Duet van Dankla, getoonzet voor le en 2e viool met pianobegeleiding. Elk der vi oolpartijen was dubbel bezet en daar de compositie door gedeeltelijk nog vrij jeugdige artisten werd vertolkt, bleek het al aanstonds, dat heel wat vooraf gaande studie en ensemble-spel was noo- dig geweest om het gewenschte, en ook verkregen, rusultaat te bereiken. Zes keer heeft dit clubje zich in den loop van dien avond doen hooren, en hoewel mu ziek vaak het zeer begeerde sein is om eens naar hartelust met elkander te gaan redekavelen, hier was dit zoo niet. Er was aandacht en ook vaak dankbaar ap plaus. Tusschen de muzikale voordrach ten namen natuurlijk de litterarische ook eene voorname plaats in. Zoo kwam een der Nutsleden allereerst voor met het opstel uit Eigen Haard van Fokke Bos, getiteld „Een Egoïst", of meer duidelijk voor het aanwezige auditorium: „Was hij een schraper?" waarin op aangrijpende wijze geschetst werd, hoe een stipt eerlijk, doch een voor zich zelf gestreDg oud-officier zich van smet wist te zuiveren en zijn eer lijken naam te handhaven. Vervolgens werd een der humoristische schetsen van van Duijl gegeven „LaDgs den meer en meer gebruikelijken weg." Vaak gaf deze vertelling, waarin door middel eener advertentie een suffe vijftiger aan een alleraardigst vijf-en- veertig-jarig liefje, die nog voor zeven achtsten echt was, werd geketend, aanleiding tot algemeene hilariteit. De derde spreker bracht allen in een aanhoudend opgewekte stemming door een in GroniDgsch dialect voorgedra gen schets onder den titel„Het Testa ment van Ootje." Op de koddigste wijze werden daarin Schraap- en Hebzucht, alsmêo Dronkenschap en Kalfachtig heid, gehekeld en aan de kaak gesteld. „Het Loon eens Dichters", dat door deu voorlaatsten spreker werd ten beste gegeven, was een juweeltje, zoowel van dramatischen inhoud als van voordracht. Hoofdmotief daarin was Verheerlijking der Moederliefde. Met de grootste be langstelling werd elk woord dezer schets gevolgd. Tot slot kreeg men nog een stuk van Willem van Zuijlen te hooren, getiteld „Een gewichtige rol." Nabootsin gen van voordrachten van v. Zuijlen hebben, zooals bekend is, hare eigenaar dige moeilijkheden. De spreker wist die echter op zeer correcte wijze te overwinnen, zoodat ook hem het verdiende applaus ten deel viel. Kortom, de geheele avond is prettig voorbijgegaan, want ernst en luim, zoo wel op muzikaal als litterariseh gebied, wisselden elkander op harmonische wijze af. Door de zorg van het Nuts-bestuur werden dien avond ook nog een paar honderd koppen chocolade gratis rond gediend. Eerst tegen half twaalf kreeg de Voorzitter gelegenheid, om de sprekers, de heeren violisten en de beide dames, die zich zoo dapper op de piano verweerd hadden, den dank der vergadering over te brengen, om daarna tot sluiting over te gaan. Dankbaar en voldaan ging men huiswaarts en zekerlijk allen wel met de stille verzuchting, dat het jammer is, dat zoo'n avondje maar eens in den lieven langen winter voorkomt. Een drama. In de woning van een Amsterdamsch ingezetene ontstond dezer dagen een ver woed gevecht tusschen.... den meester en zijn hond, een grooten Newfoundlander, welke strijd eindigde met den dood van het beest, maar waarbij ook de meester ge ducht gehavend werd. De oorzaak ligt in de trouw van het dier jegens zijne meesteres. Deze had zich nl. bij een val van een paar treden der trap bezeerd en verzocht haar echtgenoot haar te helpen. De hond, die door het kreunen zijner meesteres meende, dat zij mishandeld werd, sprong op zijn meester toe, zette zijn vervaarlijken muil in diens arm, en sleurde hem van zijne vrouw, die plot seling flauw viel van schrik. De aan gevallene had de tegenwoordigheid van geest, het woedende dier met bovenma tige krachtsinspanning beet te pakken, en ofschoon het bloed hem uit de won den van den arm stroomde, onder de knie te krijgen. Een der huisgenooten haalde een pistool, waarmede den hond voorgoed elke aanval van razernij werd verleerd. Wanneer straks iemand van een tocht naar het hooge Noorden in Europa terugkeert en vol spanning informeert naar al het belangrijks, dat de mensch- heid bezig houdt, dan zal hij hoogst waarschijnlijk ten antwoord krijgen, dat door het internationale rechtsgevoel de Dreyfuszaak de groote spil is geworden, waarom Europa zich thans draait. De minister van buitenlandsche zaken van Duitschland, graaf von Bülow, heeft door zijne verklaringen in den Rijksdag opnieuw een hel licht over deze donke re zaak geworpen. Volgens de antise- mietische en clericale organen toch was het het protestantsche Duitschland, dat een fransch officier de rol van verrader had doen spelen. En wat zegt nu deze minister „Duitschland heeft met al deze din gen, die zooveel stot opjoegen, niets te doen. De goede betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk zijn er dan ook nooit door gestoord. „Men zal begrijpen, dat ik dit onder werp slechts met de grootste voorzich tigheid bespreek, daar ik eiken schijn wil vermijden, alsof ik mij zou willen mengen in de binnenlandsche aangele genheden van Frankrijk, wat wij steeds met zorg hebben vermeden. En zulk een reserve is te meer noodig, daar de in Frankrijk gemaakte rechtsgedingen vanzelf meer licht over de zaak zullen verspreiden. Dit wil ik echter ten stelligste verklaren, dat tus schen Dreyfus en eenigofficiëelduitsch per soon, in de verste en meest omvatten de beteekenis, nooit verstandhoudingen of betrekkingen, van welken aard ook, hebben bestaan. „De namen Walsin-Esterhazy en Pi- quart hoorde ik drie maanden geleden voor het eerst in mijn leven. „Het verhaal van de zoogenaamde in een prullenmand gevonden brieven van geheimzinnigen aard zou misschien een aardig figuur maken in een sensatie-ro man, maar het bestaat alleen in de ver beelding. In werkelijkheid is zoo iets nooit gebeurd." Ieder mensch, met een beetje gezond verstand, zou met eene zoodanige ver klaring genoegen nemen, maar de voor ingenomen fransche pers, die in ieder een, die zich niet onder hare vanen heeft geschaard, een verrader ziet, ha mert er met den fanatieken hamer lus tig op los. Ziehier een paar aanhalingen uit het geen men durft schrijven. De Éclair zegt„Het ware dwaas van een land, dat met een spion be trekkingen onderhoudt, eene oprechte verklaring te verlangen. Duitschland heeft zeker spionnen in Frankrijk als het de waarheid wilde zeggen, zoodra een van dezen verdacht werd, zou het onderzoek al te gemakkelijk zijn. „Maar het is dol te gelooven, dat een diplomatieke leugen in zulk een geval niet nog noodzakelijker is dan in alle andere. Wij hebben bij voorbaat iedere verklaring van duitsche zijde in deze quaestie als verdacht te beschouwen." Nog erger maakt het „En Libre Pa- role." Dit anti-semietische orgaan insi nueert „Aan het syndicaat van verraders ont brak nog een dingde medeplichtigheid van de duitsche regeerders. Thans blijkt het ware karakter van de Dreyfuskliek. Nadat zij de verklaringen van Von Bülow gelezen hebben, kunnen alle goede Fran- schen, alle vrienden des vaderlands, dui delijk over do zaak oordeelen." Dit zijn een paar staaltjes uit velen. Rampzalig het land, dat aan de genade van zulke voorlichters is overgeleverd. En in hun oog, verblind door nijd, Zoekt de Engel der barmhartigheid Vergeefs naar medelijden. Hun woord vergiftigt heel het land, Het zal in ied'ren rang en stand Ellende en leed verspreiden. De roeping der journalistiek Gaat ginds een bandelooze kliek Door slijk en modder halen; Zij delven voor hun land een kolk, Waarin het ed'le fransche volk Zijn roem en eer ziet dalen. Als hier of daar de anarchistische draak zijn vernietigenden kop verheft, grijpen regeering en pers naar alle be schikbare middelen, om het gevreesde gedrocht onschadelijk te maken. Het komt ons echter voor, dat regeeringen, door verkrachting van recht en wet, dat de pers, door haar opruiende en ont- eerende taal, dat zoo menig volksverte genwoordiging, door weerzinwekkende schandalen, juist krachtig medewerken om het gevoel van orde en wet bij een groot deel van het volk te ondermijnen. De Kamers van afgevaardigden te Wee- nen, Parijs en Brussel hebben in don laatsten tijd zulke aantastelijke tooneelen opgeleverd, dat oproerige manifestaties en bloedige wanordelijkheden noodzakelijk op straat moeten worden overgebracht. In de zittingen te Parijs en Brussel namen de zaken zulk een ernstig karak ter aan, dat de hulp van militairen werd ingeroepen om erger te voorkomen. Doch als het leger zijn intrede in de Kamer doet, heeft het de reactie en het despo tisme in zijn gevolg, het is de eerste schrede tot de vernietiging der volks- souvereiniteit. De snelopvolgende gebeurtenissen in Frankrijk nemen zoodanig aller belang stelling in beslag, dat de politieke gebeurtenissen dezer week er door op den achtergrond worden gedrongen. Toch zijn zij onze aandacht ten volle waardig. De vraag, wie gouverneur van Kreta zal worden, is een nieuw stadium inge treden. Rusland protegeert sedert eenige da gen prins George van Griekenland en vindt daarbij steun van Frankrijk, En geland en Italië. Nu is prins George juist de laatste man, dien de sultan be geert, wijl daardoor feitelijk al de voor- de6len van den oorlog verloren zullen gaan. Oostenrijk en Duitschland hebben zich aan de zijde van den sultan geschaard en daarmee begint het gekibbel van voren af. Het trekken van Engeland en Rus land aan 'tzelfde touwtje te Stamboel doet vermoeden, dat de wrijving in China niet zoo ernstig is, als door eeni ge engelsche bladen wordt voorgesteld. Waarschijnlijk zal tusschen de partijen wel eene overeenkomst worden gesloten, waarbij Mantsjoerije met Taliën-wan onder de sfeer van Ruslands invloed komt, en Engeland bijzondere rechten te Nanking en in het dal van de Jantse- Kiang verkrijgt. De chineesche leening zou dan onder contröle der europeesche mogendheden door een internationale combinatie van bankiers worden gesloten. China en Duitschland blijven de beste maatjes, dat wil zeggen, Duitschland de creteert en beveelt en China gehoor zaamt met slaafsche onderworpenheid. Gouverneurs worden ontslagen, ambte naren verplaatst, wetten en besluiten in gevoerd en uitgevaardigd, alsof Duitsch land» keizer de plaats van „den Zoon des Hemels" hadde ingenomen. Peking Duitschlands overzeesehe hoofdstad, dat klinkt wel aardig. Veilingen. Uitslag der ten over staan van den notaris Back» gehouden veilingen. Op 25 Januari 1898 te Limmen, van een Huis en Erf met Bloembollengrond aldaar, groot 73 aren aangekocht door den heer C. Iromp te Zijpe voor f 4378.13. Op 28 Januari 1898 te Wieringer- waaid, van een Huismanswoning met Schuur en het recht van erfpacht op den grond, al daar, aan de Nieuwesluis, groot 6 aren, 90 centiaren, aangekocht door den heer Jan Kistemaker te Winkel voor f 800; en een Huis, Schuur en Erf met Bouwland, te Barsingerhorn, in den Waardpolder, groot 82 aren, 45 centiaren, aangekocht het Huis, Schuur en Erf, groot 0.03.15 door den heer Jan Brat te Wieringer- waard, voor f 450 het Bouwland, groot 0.53.80, door den heer Jacob van Leeuwen Az. te Wierin- gerwaard, voor f 360 en het Bouwland, groot 0 25.50, door den heer J. Kooij Pz. aldaar, voor f 250. Schagen, 29 Januari 1898. Ons raadhuis heeit een vestibuul, En daarin staat een zitje. Het is een harde, houten bank, Maar toch neem plaats, ik bid je 't Is tochtig hier en vochtig koud, Een „wachtzaal" als een kelder Eén voordeel weet ik maar van 't ding Het is er schoon en helder. Vandaar ook, dat ge met gemak, Verveel je je een beetje De Schager namen lezen kunt, Daar op die lijsten, weet je 't Is aardig, maar je kunt daarbij Gekleurde burgers vinden Een Geel, een Rood, een Bleek, een [Blauw, Een Bruin, een Wit, m'n vrinden. Je vindt er beestennamen ook, Als Rotgans, Snip en Raven We noemen nog de Haan erbij, Om ons bewijs te staven. Je leest er vakken, veel in tal, Houtkooper, Bakker, Dekker, Een Boer, een Zeeman, Kuiper, Smit, We missen nog een Wekker. Een Visser, Timmerman, de Waard, Een Tuinman en een Pater, We hebben Honing, Bier en brood, Ontberen echter water. Doch Ruig en Breed en Mooij en Groot Vindt men genoeg in Schagen En Wijn ook, en een Hoogendijk, Maar die is oud van dagen. We missen Prins noch Hariog hier, De Beurs ia maar voor 't noemen. We hebben Sehoorl en Castricum, Wie zou zoo'n plaats niet roemen P We hebben Noorden, Buiten, Streek, Een Buis om kou te stuiten. En dan een Sleutel nog tot slot, Waarmee we kunnen sluiten. Hedenmiddag vergader de een 10-tal leden der Westfriesche Kanaal-vereeniging in het koffie huis de Beurs van den heer WRogge veen Cz. Na opening der vergadering door den heer ïh. J. Waller, werden de notulen door den secretaris, den heer van Rossem gelezen en door de vergadering goed gekeurd. Als bestuursleden moesteD aftreden de heeren H, J. K. v. d. Steen, C. Pijper en 1 h, J Waller, die allen wederom werden herkozen in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Hazen werd voorzien door de verkiezing van den heer W. Roggeveen Cz. Werd vervolgens voorgelezen het ver slag over het jaar 1897, waaruit wij aanteekenen, dat de vereeniging telt als lid 104 particuliere personen, 3 polders, 9 gemeenten en 2 andere corporatiën. De rekening over 1897, nagezien door de daarvoor benoemde commissie, be staande uit de heeren B. Spaans en W. Roggeveen Czwerd goedgekeurd in ontvangst op f 265.56, uitgaaf f 234.85, dus batig slot f 30.71. De vereeniging heeft een kapitaal van f 1325.op de West-friesche Bank. De begrooting 1898 sluit in ontvangst en uitgaaf op f 267.58. De voorzitter der vereeniging, de ou de heer K. Breebaartwas mede nog ter vergadering aanwezig. Niets meer te behandelen zijnde, werd de vergadering gesloten. Een bewijs, dat de afname der Schager Loten zeer groot is, kan dienen, dat op 28 Januari 1897 waren verkocht 2234 loten, terwijl nu op den 28 Januari waren verkocht 5461 loten. Dit verschil wordt nog grooter, als men er op let, dat in 1896 met den verkoop was be gonnen op 10 December en iu 1897 op 16 December. Het bestuur der Noorder- stoomtramvereeniging heeft in hare vergadering van donderdag j.1. besloteD, hel voorstel van den raad onzer gemeente, om de tram daardoor le leggea als in ons raa.isverslag van woensdag j. 1. werd aan geduid, uiet aan te nemen. Den raad zullen nu vanwege de tramveree- nigiug 3 nieuwe plannen worden ter be oordeeling gezonden. De heer A. C. Roggeveen Wz. i s benoemd, tot le ambtenaar ter gemeente secretarie alhier. De Schager jeugd, die zich den laatsten tijd juist niet onder scheidt wat betreft het nalaten van straat schenderijen, heeft dezer dagen de gevaar lijke aardigheid gehad, het groene glas van het seinlicht op de spoorlijD nabij het wachthuisje aan den nieuwen weg met steentje» in te werpen, ten gevolge waarvan het alleen wit licht kon vertoo- nen. Gelukkig ontdekte de Chef van het station alhier spoedig het gebrek, eer het tot vergissingen of erger had aanleiding gegeven. Herhaling van zulk een gevaar lijke baldadigheid zai ongetwijfeld tot een streng onderzoek naar de daders en zware bestraffing leiden. W ij vernamen, dat de be kende worstelaar, de heer A. van den Berg, in de landbouwsociëteit alhier binnen kort zal optreden. Met 1 Februari wordt de nieuwgebouwde landbouwschool voor het onderwijs geopend. Feestelijkheden zullen er op dien datum niet plaats hebben. Tegen een nader te bepalen dag in Februari wordt echter een plechtige bijeenkomst voorbereid, waar de leeraren, de commissie van toezicht en eeni ge hooge autoriteiten tegenwoordig zullen zijn. Ons werd medegedeeld, dat men on der de hooge gisten den heer Löknit, in specteur van het landbouwonderwijs, den heer Sickesz, den to benoemen directeur-ge neraal voor landbouwaaugelegenheden, den heer van TienkovenCommissaris der Ko ningin in N. H. en den betrokken minister hoopte te zien. In ons raadsverslag van j.1. woensdag laten wij den heer P. Buis wijzen op de tram te IJmuiden, ouze lezers zullen al wel reeds hebben begrepen, dat dit Muiden moest zijn. Red. I n den oorlog der toekomst. GeneraalBeste jougeus, toont dat je wakkere soldaten bent, en bedenkt, dat de kinematografen van de geheele wereld op u gericht zijn I Van gapen gesproken. Blunder. (Vertelt van zijn reis). Daar stond ik op de smalle rotsde afgrond gaapte aan mijn voet. Vriend Gaapte die al eerder, of begon hij er mee, toen hij jou zag P Rechter: G ij zijt reeds 37 maal veroordeeld. Beklaagde: Natuurlijkmijn straffen worden me altijd voorgehouden, -- maar dat ik ook 3 maal ben vrijgesproken we gens gebrek aan bewijs, daar wordt de wereld niets van gewaar I Afgestraft. Dame (aau wie een bediende uit een confectiemagazijn op een soiree wordt voorgesteld.) Ah zoo, is u bij Lindolf Co., nu, dan kent u «eer zeker mijn knecht wel, die komt daar zeer dikwijls commis sies doen. HeerPardon, dat genoegen heb ik niet, want ziet u, ik ben werkzaam in de afdeeling contante betaling. eo+- In Starnberg werd ten voordeele eener kerk een bazar, of wel fancy-fair gehouden. Die gedachte was van eenige daar wo nende voorname dames uitgegaan. Men had voor lieve verkoopsters gezorgd en had beleefde uitnoodigingen gezonden aan be woners en bewoonsters der villa's. Menig huisvader bromde: zelfs buiten is men voor die dwaze dingen niet gevrij waard. Wat ging hun immers die kerk aan P Zooveel te verrukkelijker vonden de jonge dames het. Orer het eigenlijke doel bekommerden zij zich maar beel weinig. Wanneer men maar onder de menschen kwam, en mooie kleedje» kon dragen. Sedert weken dacht en sprak men over niets anders, dan over den bazar. Het was anders om zich dood te kniezen bij znlk ellendig weer. Karei Gnrtius, een architect nit Mün- chen, had tegen zijn wil zich belast met den bouw en de versiering van het ver koop-locaal. Hij was door een hoogge plaatste dame daartoe aangezocht en dat verzoek was niet te weigeren. Nu stond hij in den regen, die weder om met kracht nedetviel, en wachtte blijk baar onverschillig voor al hetgeen om hem gebeurde, op de komst van de stoomboot, die de verkoopsters voor den bazar zou aan voeren. Het wemelde van elegante ver schijningen, vroolijke stemmetjes gichelden dooreen. Curtius was aan vele oude en jonge dames voorgesteld geworden. Hij boog, sprak een paar beleefde woorden, maar zijn geest was er niet bij. Hij had een meisjes gestalte voor zich zien opduikeD, die hem in verwarring bracht, verward door verruk king. En dan lag ei nog wel een witte voile over de riekende lokkenpracht. Hij had vroe ger altoos gedacht, dat zulk een voile de per soon in kwestie mooier deed schijnen doch neen 1 Zij had die voile niet noo dig. Toen zij de voile wegnam, zag hij eerst hoe schoon zij was. Deze oogen Diep zwart, met een raadselachtige nitdrnkking, als uiting eener ernstige ziel.Deze zijden wim pers en die bleeke wangen 1 Die fijne roode lippen Men was op dien middag slechts tot proef, tot voorbereiding bijeengekomen. Eerst deu daaropvolgenden dag zoo de ba zar geopend worden. De heeren van het comité hadden 's avonds nog een laatste vergadering. Het mooie meisje had algemeen opzien ge baard men was blijde met een dergelijke verkoopster. Er werd veel over haar ge sproken. Zij heette Lilly von Wildberg, kwam uit Baden-Baden en was te logee- ren bjj mevrouw Hettner, haar tante, op de mooie villa in het pijnbosch. yJammer, dat zij geen geld heeft,* zuchtte een laitenant. yArm als e:n kerkmuis is ze en een pretentie als een prinses," spotte een schilder, die een dikke, rijke erfdochter had getrouwd. Curtius was plotseling vuur en vlam voor den bazar. Hij werkte nog in den nacht, om zelf de winkeltjes met guirlan des en bonte vlaggen te versieren. Drie dagen lang zouden deze heerlijke oogen daar schitterenEen vroolijke trots kwam in zijn ziel op. Voor weinige jaren nog zou hij hebben moeten zeggendie kostel jjke bloem

Schager Courant | 1898 | | pagina 2