INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. natuurverschijnsel. De helder schij nende volle maan teekende op een douke- re westerlucht een prachtigen regenboog, duiuelijker nog dan we ooit een zouneregen- boog mochten aanschouwen. De halve cirkel was volkomen afgeteekend, terwijl het ver schijnsel ongeveer vijt minuten zichtbaar was, toen een nijdig wolkje voor de maan schoof en den regenboog deed verdwijnen. Opening der Rijkslandbouw- win ter school. Worstelwedstrijd in Cérès. Gemengd Nieuws. Het proces-Zola. Aan Schagen's Oranje-Klanten. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. b. de bekroonde hengsten zullen minstens 2 jaren, tegen een dek- geld van ten hoogste f 25.—, in het deel der provincie, waarin de bekroning is geschied, beschik baar moeten worden gesteld Eigenaars van in het Stamboek ingeschreven hengsten wordt in hun eigen belang aangeraden, hiermede op de keuringen te ko men. Alle in de Provincie aanwezige dekhengsten, geboren in 1895 of vroe ger, in het Stamboek ingeschreven of niet, moeten hiervoor worden aangeboden. Burgerlijke Stand. Gemeente Ztfpe. Gem. Oudkarspel. Gem. Wariuenliuizen. Gein. Noord-Sctaarwonde. dez# vergadering, die door zeventien leden werd bijgewoond, werden de gewone jaar- lijksche verslagen uitgebracht, waarnit o. bleek, dat de afdeeling, die op 1 JaD. 1897 68 leden telde, bij 't einde van 'l jaar 10 leden ineer bezater ie voor circa f 200 aan materiaal aangeschaftin zes woningen had vanwege de afdeeling ontsmetting plaats49 maal was er een of ander voorwerp uit het magazijn in gebruik gegeren, waarvan 84 maal aan on- of minvermogende niet-leden. De rekening sloot met een batig saldo van f 25. Bij de stemming voor leden van 't bestuur werden de heeren J. Swan, A. Blad en E. Meijer Drees herkozen en voor de heeren J. Dam, P. Wil lei, D. Groot en P. Berkhouwerdie niet her kiesbaar waren, gekozen de heeren Jac. Keij ser, K. KuiperL. Beuver» en K. IJ ff. De begrootiug voor 1898 werd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitga ven van f 285. Door den heer Jac. Keijser werd me- dedeeling gedaan van den uitslag naar het onderzoek van den toestand van 't drink water bij de school te Dirkshom. Die uitkomsten waren zeer gunstig; bij 't te Amsterdam gehouden onderzoek was ge bleken, dat de kwaliteit van het water uit stekend was, ruim voldoende voor drink water. 't Water bij de beide andere scho len in de gemeente zal nu ook onder zocht worden en voor elke school een fil ter worden aangeschaft. De drukte, aan de vereenigde betrekkingen van Secretaris en Penningmeester verbonden, leiden tot een voorstel tot salarieering dier betrek king, welk voorstel vrij algemeene deelna me vindt en ten slotte wordt aangeno men. De belooning wordt vervolgens vastgesteld op f 10 's jaars. Een ander lid brengt ter sprake de zijns inziens minder geschikte wijze, waar op de faecaliën bij de school te Waarland verzameld worden en de voorzitter doet de toezegging, deze opmerking in gedachte te zullen houden. Datzelfde lid, de heer Kuipervraagt ook, of 't aantal leden niet nog grooter zou kunnen worden, wanneer b.v. door 't houden van een vergadering in verschillende dealen der gemeente de ingezetenen beter dan tot nu op de hoogte werden gebracht van doelen strekking der Vereeniging „Het Witte Kruis."Algemeen is men 't eens met den heer Kuiperdat de afdeeling nog te weinig leden telt in verhouding tot het zielental der gemeen te en na eenig debat hierover verklaart zich de heer Keijser, bereid, om, mocht men tot het houden van propaganda-ver- gaderingen besluiten, alsdan een toelich tend en opwekkend woord te spreken. Hierna besluit men tot het houden van een vergadering te Tuitjehorn en een te "Waarland, beide in de maand Maart a.s. Te Dirkshorn acht men het houden van zulk een vergadering minder noodig, als zijnde ieder ingezetene van dat dorp zeer waarBchijulijk met het bestaan en den werk-i kring der vereeniging bekend. De commissie, belast met den aankoop van hengsten op de markt te Auricb, heeft verleden week aan die op dracht voldaan. Zij heeft drie hengsten aangekocht, waarvan twee zijn aangekomen, die voor- loopig bij den heer Breebaart in den Groetpolder zijn geplaatst. Hippos schrijft over dezen aankoop het volgende „Door eene commissie uit N.Holl., bij gestaan door den heer K. V. Punt, werd aangekocht de nog ongedoopte 8-jarige hengst, geboortig uit Oldenburg van gebr. Peters te Esclum, Kreis Leer, bruin kol, klein snuitje, linker achtervoet wit, van den oldenburgscheu hengst Kanzler (Old. G. B. 1619), moeder oldenb. merrie Nordon- na (Old. G. B. 8444). De beide andere hengsten werden nog niet omschreven. Een openbare vergade ring voor drankbestrijding zal gehouden worden te Winkel, in het lokaal van den heer C. Kieftop vrijdag 11 Februa ri 1898, des avonds 7 uur, toegankelijk voor mannen en vrouwen legen 5 cents entiée, maar niet voor kinderen beneden 15-jarigen leeftijd. Als sprekers zullen optreden Prof. Dr. v. Rees van Amsterdam, Ds. G. W. Melchers van Zuid-Scharwoude en Ds. N. 1. C. Schermerhorn van Nieuwe Niedorp. —-Zondag den 6den dezer gaf de heer J. Sluis te Kolhorn een viool-con cert. Mej. Aafje Slikker accompagneerde daarbij op de piano, en het werkzaam aan deel, dat Mej. de LangeDaniëls dochter, van den winter bij deze concerten had zij bewoog zich daar mêer op litterarisch gebied werd voor dien avond overge nomen door een paar heeren, op het programma door aangeduid. Het concert was prachtig mooi. Schoon waren de tonen, die zij hun in strumenten wisten te ontlokkenverhe ven het gevoel en de hartstocht, die zij in sommige passages wisten te leggen. Groot de vlugheid van vingerbeweging en onbegrijpelijk de overwinning van technische moeilijkheden, zoo van violist als van pianiste. Te bewonderen de zui verheid der klank-effecten, door beide in strumenten voortgebracht en groot de indruk, op het talrijke gehoor teweeg gebracht. Kortom, men moet een Daniël de Lange zijn, om in woorden weer te kunnen geven, wat men in zulke oogen- blikken gevoelt. Uw verslaggever kan dat niet en legt dan ook op dit punt het bijltje bij den boom. De gesterde mede werkers brachten een gewenschte variatie aan. Op gevoelvolle wijze werd door No. 1 voorgedragen „Het Meisje en de Schip per* van Staring; „Een lied van de zee* van S. Helene Swart en „Misère* van Theophile Koopman. No. 2 kwam in de Volgende afdeeling met: „De Kustlichlop- steker van Marken*, van Nicolaas Beets en „De Knop en het Kind* door Lsuril- lard. Deze vijf gedichten voldeden zeer. Dat de baan dien avond dikwijh daverde van applaus, door 175 paar handen teweeg gebracht, wil men zeker wel gelooven, als mede dat de heer Sluis op een flink gehoor kan rekenen, als hij in een volgend seizoen wêir wil komen. Belemmering van rijtuig- 7erkeer. In de politieverordening van de gemeente WIERINGERWAARD komt een artikel voor, luidende: „Automobielen, stoomwerktuigen en an dere rijtuigen, die door burgemeester en wethouders, wegens buitengewonen omvang, gedruischmakenden gang, gevaarlijk en be- lemmereud kunnen geacht worden voor hel gewone verkeer, mogen voor zonsopgang en na zonsondergang niet op den openba ren weg gebruikt of vervoerd worden". Dit artikel is bij koninklijk besluit van 31 Jan. 1898 vernietigd wegens strijd met het algemeen belang. Behagen, 9 Februari 1898. —•Maandagavond, even voor achten, zvgen wij een zelden voorkomend Tot tweede beambte ter Secretarie te Schagen is benoemd J. Bronder vm BarsiDgerhorn. Zondag had in het Noord-Hollandsch Koffiehuis de gewone jaarlijksche kolf- en biljart-Wed8trijd plaats, veel animo bestond er niet. Het meerendeel der spel-rs was uit andere plaatsen afkomstig. We zagen zelfs spelers uil Alkmaar, Kromme nie, Zaandijk en Koog a/d. Zaan. Uit den uitslag kau men vrij wel de conclusie trekken, dat de kolfsport elders hooger aangeschreven staat en meer beoefend wordt dan in Sehagen. Da le prijs werd gewonnen door den heer P. N. de Boer van Koog a./d.' Zaan met 127 p., de 2e door den heer A Schipper van Zaandijk met 121 p. en de 8de door den heer N. van Calcar van Koog a./d. Zaan met 104 punteD. Zondag j. 1. vergaderdein het Noord-Hollandsch Koffiehuis de afdee ling Schagen van de Liberale Unie. Van de bijna 60 leden woonde een 12-tal de vergadering bij, waarin de aftredende bestuursleden, de heeren Roep en De Jong respectievelijk met 8 en 9 stemmen als zoodanig werden herkozeD. Uit de reke ning en verantwoording over 1897 bleek, dat was ontvangen f 39.885 uitgegeven f 105.21, nadeelig saldo alzoo van f 65.325. Besloten werd, den heer lokkeronzen afge vaardigde, uit te noodigen, nog dit voor jaar eene rede te willen houden op nader aan te duiden plaats en tijd. De wensche- lijkheid werd uitgesproken, dat de heer fokker alsdan zou spreken over de regeling der gemeentefinanciën, een onderwerp, thans van groot actneel belang. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering ge sloten. Den 21sten dezer zal de Rijkslaudbonwwin- terschool voor Noord-Holland, gevestigd in onze gemeente, plechtig worden geopend. De heer S. Berman zal bij die gelegen heid de openingsrede uitspreken. Bij de plechtigheid zullen tegenwoordig zijn De Commissaris der Koningin, leden van provinciale en gedeputeerde stateD, het gemeentebestuur, de commissie van toezicht, de inspecteur van het middel baar onderwijs, da architect van het ge bouw en de leeraren, terwijl de Minis ter van Biuneulandsche Zaken zich zal laten vertegenwoordigen door den nieuw benoemden Directeur-Generaal vau Land bouw, den heer Mr. C. J. Sickesz. Na de plechtigheid zal de bnrgemeester namens het gemeentebestuur de onder scheiden autoriteiten vereenigen aan eene collalion in het hotel Broersma. Van de nederlandsche worstelaars is de heer D. van den Berg zeker wel het meest bekend. Hij teekent zieh met een oogopslag,over eene verbazende spierkacht te kunnen beschikken. Een korte, gespierde hals, breede schou ders, een sterk ontwikkelde borst, met bo venarmen als normale dijen, wier spieren bundels in een anatomische les dienst kon den doen, al deze gewenschte eigenschap pen bezit de heer van den Berg in hooge mate. De krachtoefeningen, die genoemde heer zondagavond maakte, vielen bij de ruim 80 aanwezigen bijzonder in den smaak. Niet minder opgewekt betoonde zich het publiek bij worstelronden tusschen de hee ren van den Berg en Battaille. Op de gebruikelijke wijze trachtten de stoere mannen elkander op de voordeelig- ste wijze aan te pakken, om de tegenpar tij daarna met de schoadets tegen den grond te drukken. Een eere-jory, bestaan de uit de heeren M. van IhijnJ. Koster en D. Rotgans, zorgde er voor, dat de wor stelaars aan de gestelde eischen voldeden. Zeer amnsant was de partij tusschen den heer v. d. Berg en onzen plaatsgenoot, den heer Roos. Hoewel de heer R. voor den geoefenden professional eigenlijk geen par tij was, kweet de heer R. zich toch op verdienstelijke wijze. De evenwichtsoefe ningen aan het trapezium, de coupletten van den heer en mevr. Hartlooper, (die soms wel eenigszins de greDS van het ge oorloofde overschreden,) waren voor velen een aangename aanvulling tusschen de wor- slelnummers. Wij meenen daarom te mo gen zeggen 't Was een aardig avondje zondag j.1. in de Cérès, jammer dat er niet meer van hebben geprofiteerd. Vergadering van de afdeeling Schagen der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, gehouden op dinsdag 8 Febr. j.1., des avonds ten 7 ure, in het N.-H. Koffiehuis. Na opening door den heer C. Asjes, voorzitter, en lezing der notulen door den heer C. Bijpost, secretaris, en goedkeuring daarvan, werd door de heeren P. Buis en D. Smit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer ff. Muijs, nagezien en tot goedkeuring geadviseerdde rekening werd alzoo goedgekeurd in ontvangst op f 279.76, in uitgaaf op f 271.851/,, dus batig slot f 7 89'/,. Op voorstel van het bestuur werd bij acclamatie be sloten, aan gemeentebesturen in den omtrek een sub sidie van ten hoogste f 10.te vragen voor de rammenkenring, telken jare in onze gemeente te houden. Daarna werd het woord verleend aan den heer ff. Keestra, die naging, wat kon gedaan worden om de toekomst der kuasbereiders en kaasbereiding te ver beteren. De heer Keestra wees er op, dat de toestand beter kon worden, wanneer meerdere winsten van dat bedrijf werden getrokken en die meerdere winsten kunnen volgens spr. verkregen worden door goedkoopere, betere en meerdere productie. Spr. ging uitvoerig na, dat op een goede hooiteelt, een oordeelkundige voedering en op de mindere of meerdere rentabiliteit van het vee dient te worden gelet. De heer Keestra wees er met nadruk op, dat men moet zorgen voor een goede kaasbereiding, pleitte voor zindelijkheid en goede bewaarplaatsen van kaas. In 't kort wees spr. op het onvoldoende beheer der kaasfabrieken en bepleitte de aanstelling van een voldoend gesalarieerd directeur. Daarna werd het goede van de oude manier van kaasmaken aanbevolen en den staf gebroken tegen het gebruiken van lang wei; kort wei vond spr. meer aanbevelenswaard. Spr. hoopte, dat de wetenschap er spoedig in zou slagen, en spr. geloofde dit te mogen verwachten, om baccillen te vinden, waardoor werd verkregen een kaas, goed voor genot- en verbruiksmiddel en geschikt voor export. Aanbeveling verdiende volgens spr. een vastgesteld handelsmerk, tot aanduiding van kaas, gemaakt van volle of bijna volle melk. Spr. verwachtte ook heil van het sluiten door onze regeering van voordeelige handelsverdragen. De heer Asjes bedankte aan het slot den heer Keestra voor zijn belangrijke voordracht. Maandagmorgen omstreeks half elf kwam mevronw Dreyfus aan het paleis van justi tie. Zij was in het zwart gekleed. De menigte groette de ongelukkige vrouw zeer eerbiedig; er werd geen kreet ge hoord. In de zaal was een uitgelezen publiek bijeen. Bij het binnentreden van Zola ging er een kreet „leve Zola 1* op, die echter onmiddel lijk werd onderdrukt door een SstSsten den uitroep „zitten tof de menschen die waren opgestaan om beter te knnnen zien. Zola wenkte van de bank der beschuldigden, waar hij naast den bestaurder van de A u- r o r e, den heer Perreux, zat, de menigte zich kalm te honden. Na de gebruikelijke vragen aan de be schuldigden ging men over tot de loting voor de jury. Middelerwijl deelde men in het publiek elkander zijn indruk mede Na de eedsaflegging door de jury werd de aanklacht voorgelezen, waarop de advocaat- generaal Van Cassel uiteenzette, waarom het debat meet worden beperkt tot de punten, in de aanklacht genoemd. Mr. Labori de verdediger van Zola, sprak daarop aldns de jnry aan „Gij kent de zaak niet en onze tegenstan ders hebben slechts een gedachte; ons te beletten u haar te doen kennen. „Nog is de tijd niet gekomen om u de zaak in al haar bijzonderheden voor oogen fe voeren; maar dat zullen wij over eenige oogenblikken doen. Wjj zulleo, ik hoop het, licht ontsteken in den geest en het hart van de twaalf fransche burgers, die hier geheel Frankrijk vertegenwoordigen". En toen gaf hij de uiteenzetting van de redenen, waarom Zola moet kunnen spreken over alle pnnten van beschuldiging. Hij las daarop het geheele slot van Zola's eersten brief in de A u r o r e voor. Na de hervatting der zitting werden de getuigen opgeroepen. De voorzitter leest de brieven der getuigen, die zich verontschul digen, waaronder generaal De Luxer, kolo nel De Bamel, Frédériek Passy, dr. Gilbert. De minister van justitie schrijft, dat de ministerraad den minister van oorlog geen machtiging heeft gegeven om getuigenis te komen afleggen. De commandant d'Ormescheville, oud-rap porteur in de zaak-Drejfus, laat zioh even eens verontschuldigen. De oud-president Casimir Perier verklaart in een schrijven, dat hij slechts getuigenis zon kannen afleggen over zaken, voorgeval len na zijn aftreden, Commandant Du Paty de Clam weigert te getuigen. Mr. Labori verlangde dat commandant Da Paty de Clam zon worden gedwongen om getuigenis af te leggeD. De advooaat-geoeraal Van Cassel conclu deerde tot afwijsing van dezen eisch. Mr. Labori: „Ik zal mij nader verklaren. In 1892 was commandant Du Paty de Clam zeer bevriend met de familie De Commin- ges en kolonel Picquart De voorzitter„Mejuffrouw De Commin- ges is ziek. Mr. Labori„Er zijn vele zieken in de ze zaak. Wij zullen de oorzaak van dit wegbljjven nagaan en wij zollen later zien, welke middelen men beeft aangewend ons zekere getuigen te beletten te verschijnen*. Eu ook dit Mr, Labori verklaarde, dat h|j de geheime zitting niet vreest: „Als er een quaeatie was te onderzoeken welke de nationale verdedi ging raakte, zouden wij de geheime zitting vóór de jury niet vreezen. Maar bet ia een dwaasheid om in deze zaak te willen spre ken van nationale verdediging'! Advocaat-generaal Van Cassel: „U zegt dat de nationale verdediging een dwaasheid is P' Mr. Labori: „Ik kan niet toelaten, mr. de advocaat-generaal, dat gij aldus spreekt. Ik duld niet, dat men m|jn vaderlandsliefde verdenkt*. En daarop las bij den advocaat- generaal duchtig de les. Deze antwoordde niet. Het publiek juichte mr. Labori toe. Men keurde algemeen de ongepaste opmerking van den heer Van Cassel af. Op den tweeden dag was de gerechtszaal stampvol, zoodal de president bevel geeft, dat een gedeelte van bet publiek de zaal moet verlaten. Daardoor ontstaat rumoer- Esterhazy weigert, om te verschenen de verdediger van de Aurore dringt er even wel op aan. Het hof heeft op de conclasiëu van den verdediger beslist, dat de zieke getuigen nog maals zulleD worden opgeroepen na bezoek van een dokter. Daarna werd mevrouw Dreyfus gehoord. De president weigert, do bem door Mr. Lsbori opgegeven vragen aan mevroaw Dreyfus te stellen. Zola protesteert levendig en verzoekt te worden behandeld als een moordenaar. Hij wil zich verdedigen, bewjjs leveren- De verdediger zegt, conclusiën te zul len deponeeren betreffende de vragen, die hij wil stellen. De zitting wordt nu geschorst voor de opstelling der conclusiën van den verdedi- der. Het Hof verwerpt de oonclusiën en be sluit, dat geen enkele vraag zal worden ge daan, welke san de te voeren debatten vreemd zal z|jn. Gehoord werden Mr. Leblois en Soheurer Kestner. Daarna komt Casimir Perier voor. De voorzitter: „Zweert, dat ge zonder baat en «onder vrees zolt spreken en de waarheid zult zeggen Casimir Perier valt hem in de re de „Pardon, ik kan niet den eed afleggen, dat ik de waarbeid zal zeggen ik kan de waarheid niet zeggen; het is mijn plicht baar niet te zeggen Door Mr. Labori werden eenige vragen aan den oud-president gesteld, die ds voorzitter weigerde te doen. Door Mr. Labori werden weder eenige conclusies getrokken, die het Hof weder verwierp. Daarna werd de bankier De Castre gehoord. Men voorziet, dat bet Zola onmogelijk zal z|jn, de geheele waarheid aan het licht te breDgen, maar dat hg er iu slagen zal, ver- sobillende bijzonderheden te onthullen, waar door het aantal der voorstanders van de herziening zal toenemen. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Ik won vragen, Wie in Schagen Toch de eerste wezen mag, Die de geesten Wekt tot feesteD, Op Oranje's Vreugdedag, Luttel weken Nog verstreken En wij staan voor 't Groote Feit. Voorbereiding Voor de leiding Eischt toch wel die spanne tijd. Laat ons tooneD, Dat we wonen In het vrij gestreden land Vrij gestreden In 't verleden Door Oranje's Helden hand. Zal nu Schagen, Hoor ik vragen, Achterblijven op dit pas P Dit te denken, Zou ons krenken Op I September nadert ras lüen. Oranje-klant, die te weinig invloed heeft. De vergadering van de Afdeeling „Noord-Holland" der vereeni ging „Het Nederlandsch Paar- d e n-S t a m b o e k" zal plaats hebben op maandag 28 Februari 1898, des na middags 1 ure, in het café Krasnapolsky te Amsterdam. Punten van behandeling zijn 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Verslag afgevaar digden Algemeene Vergadering. 5. Benoeming van eene Commissie tot on derzoek der rekening over 1897. 6. Be paling van de plaats voor de volgende vergadering der Afdeeling. 7. Vaststel ling Begrooting 1898, sluitende in ont vangst en uitgaaf op f 985.53die der provinciale subsidie in ontvangst en uitgaaf op f 5000.8. Hetgeen verder aan de orde zal worden gebracht. Het Bestuur der Afdeeling maakt bekend, dat de keuringen voor de toe kenning der Provinciale- en Rijks-subsi- diën en premiën, voor hengsten, min stens 3 jaar oud en voor hengsten, gebo ren in 1896, zullen plaats hebben te SCHAGEN, op Dinsdag 8 Maart e. k., des voormiddags 10 ure, bij den Heer C. Broersma; te BEVERWIJK, op Woensdag 9 Maart, des voormiddags 11 ure, bij het Stations-Koffiehuis te HOOFDDORP, op Donderdag 10 Maart, des voormiddags 10 ure, bij de Markt. Voor deze keuringen zijn uit het Provinciaal subsidie beschikbaarzes subsidiën ad f 250.elk, voor hengsten, geboren in 1895 of vroegerzes aan- houdingspremiën ad f 150.— elk, voor hengsten, geboren in 1896; oorts uit het Rijks-subsidie voor elk deelvoor hengsten van 3, 4 of 5 jaar oud, eene onderhoudsbijdrage van f 400.en een bedrag van f 700.voor onderhoudsbijdragen van hengsten op de eilanden Texel, Terschelling en Wierin- geu te stationneeren. De toekenning der drie onderhouds bijdragen van f 400.— heeft onder de volgende voorwaarden plaats De hengsten moeten ten volle bekroningswaardig zijn C. de eigenaar is verplicht minstens een getal van 50 merriën bij den hengst toe te laten d. aan denzelfden hengst zal de pre mie niet meer dan twee malen mo gen worden toegekend. Zij, die genegen zijn, hunnen hengst op het eiland Wieringen te stationneeren, kunnen tijdens de keuringen hiervan aangifte doen bij de Commissie, die zich de vrijheid van keuze uit de aangebode ne en geschikt bevondene voorbehoudt. De naar eene onderhoudsbijdrage mededingende hengsten moeten in het Stamboek zijn ingeschreven of op de keuring daarvoor zijn opgenomen en goedgekeurd. Er zal vóór de premiekeuringen gelegenheid worden gegeven ter opname van Hengsten en na afloop daarvan te Schagen en te Beverwijk ter opname ook van merriën in het Stam boek. Te Hoofddorp zal later eene Stamboekkeuring voor merriën worden uitgeschreven. Houders van fokpaarden worden er aan herinnerd, dat de Merriën, met wel ke ze naar eene aanhoudingspremie willen mededingen, in het Stamboek moeten zijn ingeschreven, of daarvoor op den dag der keuring zijn goedgekeurd; daarbij moeten zij door eenen, door de Vereeniging aanbevolen Stamboekhengst zijn of worden gedekt. Het onderzoek op cornage zal in ga lop plaats hebben. Het Bestuur behoudt zich de be voegdheid voor de standplaats van de met subsidiën of onderhoudsbijdragen bekroonde hengsten aan te wijzen en herinnert belanghebbenden aan Art. 6 van het reglement, waarbij nadrukke lijk is voorgeschreven, dat gesubsidiëerde hengsten tot den laten Augustus van het keuringsjaar, binnen bet bepaalde deel der Provincie moeten zijn gebleven en als dekhengsten werkelijk gediend hebben. Aangifte moet geschieden bij den Secretaris te Alkmaar, 8 dagen vóór de hierboven genoemde keuringsdagen. De keuringen, voortvloeiende uit bet op 1 Januari 1.1. in werking getreden reglement op de keuring van hengsten in de Provincie Noordholland, zullen eveneens op 8,9 en 10 Maart gehouden worden, op TÉRSCHELLING den 15 Maart. Ingeschreven van 28 Januari 4 Februari 1898. Geboren: Maria, d. v. Jacobus de Vries en Cornelia de Boer. Maartje, d. v. Pieter Delver en Reinouwtja Dekker.Abraham, z.v. Jacob Schilder en Jannetje Kuijl. Ondertrouwd: Willem Kuijper, jm. Arbeider, 21 jr., te Schagen en Marijtje Klaver, jd. zonder beroep, 21 ir. te Zijpe. Getrouwd Klaas Rietvink, wedr. van Catharina Mul, Arbeider, 31 ir. te Zijpeen Bregtje Schenk,jd. zonder beroep, 28 jr. te Zijpe. Overleden: Hendrikus Cornelia Bierman, 3 jr. en 11 mnd., z. v. Willem Cornelis en Cornelia Schouten. Trijntje Borst, 44 jr.,echtgen. van Jan Rong. Ingeschreven van 1—31 Januari 1898. Geboren Arie, z. van Ootjer Bakker en Dieuwertj# Groot. Theodorus, z. vau Cornelis Bruin Dz. en Antje Hoogeboom. Gehuwd Jan Schipper, weduwnaar van Antje de Waal, oud 48 jaren, wonende te Koedijk en Maartje Kroon, weduwe van Tennis Ootjers, oud 35 jaren, te Oudkarspel. Simon Jonker, jm., oud 32 jaren en Elisabeth Schrijver, jd., oud 27 jaren. Overleden: Trijntje Stam, oud 63 jaren,echtgeuoo- te van Arie Bakker. Ingeschreven van 1—31 Januari 1898. Geboren: 3 Jan. Antje, d. v. P. Moscb en G. Groen. 5 dito.Theodorus, z. v. J. te Buck eu A. Schipper. 10 dito. Cornelis, z. v. N. Stet eu M. Met- zeiaar. 23 Jan. Johannes Adrianus, z. v. J. Diguum en M, Groen. 28 dito. Abraham, z. v. K. Blankman en G. Molenaar. 30 dito. Petrus Johannes, z. v. P. J. Muileboom en J. van Duin. Ondertrouwd14 dito. Petrus Tesselaar, weduw naar van Maartje Kaandorp, 38 jaar en Neeltje Ap pelman, 24 jaar, beiden te Warmenbnizen. 28 dito. Klaas Pronk, laatstelijk weduwn. van Maartje Wog- num, 36 jaar en Christina Lingerak, weduwe van J. Dekker, 37 jaar, beiden te Warmenhuizen. Gehuwd Petrus Tesselaar, weduwn. van M. Kaan dorp, 38 jaar en Neeltje Appelman, 24 jaar, beiden te Warmenhuizen. Overleden11 dito. Cornelis Stet, 1 dag, z. r. N, Stet en M. Metzelaar. Ingeschreven van 1 31 Januari 1898. Geboren, Ondertrouwd en Getrouwd Geene OverledenFranciscus Berkhout, echtgenoot van Maria Bakker, 29 jaar. Neeltje Bruijn, d. van Klaaa Bruin en van Immetje Zut.

Schager Courant | 1898 | | pagina 3