Boerenmeid, te Schagen, gevraagd: Notaris Backx GEMENGD NIEUWS. Het proces-Zola. Predikbeurten. SCflAGKI Marktberichten. ADVERTEM1EN. Vrijdag 25 Februari 1898, te SC ha gen, Cliler 2 TtaM's Imiip Thee. te Anna Paulowna. Hervormde Gemeente Barsingerhorn en Haringbuizen. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. Voorspoedig bevallen van een meisje, M. KEETMAHMüTohel. Winkel, 20 Februari 1898. De dames LOOK te Winkel, vragen tegen 1 Mei a. S. eene goed kunnende melken, om met Maart of April in dienst te treden, bij D, Pool, te Lutjewinkel. OP 's avonds 7 uur, in het lokaal van den Heer D. VAN TWU1VER met welwillende medewerking van den Heer J. Koster te Schagen, Schagens Harmoniekapel, Schager Itederijkerskamer en de Gymn.- en Schermv. „Lycurgns." zal publiek verkoopen op Woensdag-en 16 Maart 1898 bij inzet en 23 Maart 1. Een hecht en sterk, weldoor timmerd dubbel Heerenhuis, genaamd „de bloeiende Aloë," waar in 50 jaren eene apotheek is uitge oefend, met laboratorium, Tuin, Steeg en Erf, aan de Laagzijde te Schagen, kadaster sectie A no. 789, groot 4 aren, 80 centiaren en no. 899 gedgroot ongeveer 5 aren, 14 centiaren. 2. Een perceel Tuingrond, liggende naast het voorgaande perceel, achter de perceelen van de heeren Vader en Schene, Kadaster Sectie 'A no. 899 ged., groot ongeveer 5 aren 15 centiaren. Behoorende tot den boedel van wijlen den WelEdelen Heer W. A. HAZEU. Te aanvaarden 1 Mei 1898. 3. en een Woonhuis met Bleekveld en Erf te Schagen, aan de Nes, Kadaster Sectie B no. 350, groot 3 aren 45 centiaren. Eigendom van den Heer A. Cz. SCHENK c. s. Dadelijk te aanvaarden. MEN VRAGE: Sierlijke Kroningsbusjes met por tret van H. M. de Koningin, gevuld met geurige NoiicIioii Thee, per busje 30 CtS. (1 ons). W. Kooiman te Weere, gemeeDte "Win kel, welke bezocht was door 21 perso nen. In deze vergadering werd door 't b> gtunr een concept reglement ter tafel ge bracht, dat ten slotte met algemeene stemmen werd aangenomen en dat dus na goedkeuring door het Hoofdbestuur 't re glement der afdeeling aal zijn. Ook wer den de statuten der Vereeniging gelezen, ten einde de leden nog beter met 't doel en 't streven der Vereeniging op de hoog te te brengen. Vervolgens werd de wen- schelijkheid besproken van een weg, loo- pende langs de ringvaart van Moerbeek naar Lutjewinkel, waardoor Moerbeek op de kortste wijze met de tram kan worden verbonden. Men verwachtte, dat biunen kort wel een afdeeling Moerbeek zal tot stand komen, omdat door samenwerking wellicht het doel, 't verkrijgen van deu weg, zal bereikt worden. En dan wenscht de Afdeeling Lutjewinkel-Weere haar steun te verkenen, waarvoor zij 't bestuur machtigde om iu vereeniging met Moer beek handelend op te treden. En als dan 't Hoofdbestuur der Vereeniging N. K. medewerkt en de Vereeniging Schuttevaer, want ook de schipperij heeft belang bij een goeden weg langs de ringvaart, een handje helpt en misschien ook de tram maatschappij wat doet, nu dan zal 't niet lang meer duren of Lutjewinkelers en Moerbeekers kunnen per as bij elkaar komen, zonder over Barsingerhorn of Nieuwe Niedorp een grooten omweg te moeten maken. Het eerste, wat de Moer beekers evenwel dienen te doen, is zich vereenigen tot een afd. der Vereeniging N. K. De Afd. Lutjewinkel-Weere telt reeds 42 leden en toch wekte de voorzit ter alle leden op, om mede te werken tot uitbreiding van het ledental, want nog veel meer personen kunnen en moeten lid worden van een vereeniging, die tot doel haeft de groententeelt en den groenten- handel te bevorderen en daardoor meer welvaart in deze streek te biengen. Na nog medegedeeld te hebben, dat de contri butie voor de vereeniging 50 cents en voor de afdeeling 25 cents bedraagt, sloot de Voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen voor hunne belangstel ling in de goede zaai de vergadering. Door de vereeniging „D. O. G." te Barsingerhorn is in hare vergadering van den 22sten dezer be sloten, om dit jaar weder voor de lief hebbers en liefhebsters van bloemkwee- ken, wonende in de wijken A., B. en O. van genoemde gemeente, een vijftal bloemstekken beschikbaar te stellen tegen zeer geringen prijs en desverkiezende eene kleine hoeveelheid kunstmest met gebruiksaanwijzing. Eveuals vroeger zullen de gekweekte planten moeten worden tentoongesteld op nader te be palen tijd en plaats in de laatste helft der maand Augustus a. s. Aangifte van deelneming wordt ten spoe digste verwacht bij de heeren Joh. de Groot, Dr. Beeker en P. Bronder. Tot lidder Tweede Ka mer, district DEVENTER, is gekozen de heer A. van Delden. Van bevriende z ij de ont vingen wij den volgenden uitslag eenei veiling te HILLEGOM, ten bewijze, dat daar door de bolleucultuur de landpiijzen zeer zijn gestegen en in vergelijking met de landprijzen in onze omgeving. Een woonhuis, met schuur en 6% H. A. weiland en bloembollenland aldaar, heeft bij publieke veiling opgebracht de som van f B8S80.waarvan .91.75. H.A. bollenland den aanzienlijken prijs vau f 6800 het overige gedeelte ligt nog als weideland. Goed afgeloopen. Twee Begijnen zijn te BREDA aan een zeer groot gevaar ontkomen. Bij het zich ter ruste begeven hadden zij de kachel gevuld met natte steenkolen en tegelijkertijd den sleutel gtheel dicht gedraaid. Dat had Datuurlijk ten gevolge, dat de geheele ruimte bezwangerd werd met veistikkendcn kolendamp. Zij schijnen niets daarvan gemerkt te hebben. Des morgens echter waren beiden niet in de kapel tegenwoordig, zoodat men aanstonds vermoeden kreeg, dat haar moge lijk een ongeluk was overkomen. De deur was gesloten, zoodat men deze moest o- penbreken. Men trof beiden in bewuste- loozen toestand aan. Zeer geruimen tijd bleven sij buiten kennis. Vooral hij de meestbejaarde faalden alle middelen. Ten laatste toch slaagde men er in haar nit de verdooving te wekken. Brand. Twee slachtoffers. Uit AMSTERDAM meldt men Eergii teren zijn twee vrouwen door braod omgekomen. De bewoner der tweede verdieping van perceel 117 der Eerste Jan Steenstraat had te mid. dernacht een ongeluk met een petroleum lamp. Bij het vullen ontstond er eene ontploffing en aangezien 's mans baard en knevel reeds gezengd werden, liet hij de lamp vallen. Zijne kamer stond al spoedig in lichte laaietoch heeft hij zijn vrouw en kinderen, die te bed lageo, kannen redden. Het gezin der eerste verdieping werd door het vallen der lamp tijdig ge wekt en gewaarschuwd. Zwaar getroffen werd echter de familie Hansch, die de derde verdieping bewoonde. Daar waren een vader en zoon, beiden HeiDrich ge naamd, twee dochters, 14 en 5 jaren ond, de vronw des huizes en eene oude, zieke lijke grootmoeder van 81 jaar. Dsze menschen vluchtten naar den zol der en geraakten daar in verwarring. Er waren brandgangen, maar men had niet hel besef, de houten schotten in te trappen; en buitendien schijnen de onge- Inkkigen over een ledikant gestruikeld, en toen door den rook bedwelmd te zijn. Hoe dit zij, twee mannen uit de menig te op straat, de timmerman Leena en een electricien, Wijnberg, vonden met de toe gesnelde bnndwachis vier menschen bewus teloos nederliggen, de beide vrouwen ea den v.\der met zijn zoon. Het was een uiterst moeilijke en ge vaarlijke tiak, dia vitr lichamen Haar het dak van het aangrenzende perceel over te brengen. Dit gelukte en daar werd ge neeskundige hulp verleend door den candi- daat-arts, die zich op straat bevond, dan heer J. Leda, en door dr. 8. SimoDs; later assisteerden ook nog de geneesheereD Hart en Kwast. Hoewel het dus on gerekend nog de ervaring en bedrevenheid der brandweer op dit punt geenszins aan tijdige en deugdelijke hulp mangelde, gelukte het slechts bij de beide mannen de levensgeesten op te wekken. De onde grootmoeder stierf het eerst; ook had zij de zwaarste brandwonden aan handen en voeten. De lijken der beide vrouwen en de twee mannen, half tot bewustzijn te ruggebracht, werden, in dekens gewikkeld, voorzichtig aan een tonw langs het dak neergelaten en door een zolderraam binnen- Eq iets later rond het transport naar het Binnengasthuis plaats; de beide man nen kreunden zwaar, maar er was vrij wel zekerheid, dat men hen in het leren zou behouden. Het vuur was intusscben zonder veel moeite gebluscht. De tweede en derde verdieping zijn geheel uitgebrand. Gedurende eenigen tijd verkeerde men nog in angstige onzekerheid omtrent het lot van het 14jarige dochtertje van Hausch. Het kind werd echter in veiligheid onder de hoede van buten g vondeD. Nader wordt gsmeld, dat de vader in het gasthuis is overleden. De zoon is eveneens bezweken. Wieringen. Door bijna alle visschera alhier zal een adres worden gezonden aan den Minister van Waterstaat, H. en N., waarin zal worden aangedrongen, de wettelijke bepalingen op de seinlichten te willen wijzigen iu dien zin, dat op de Zuiderzee weder wordt toe gestaan het boeglicht te mogen voeren, in plaats van toplicht, en wel om reden het voeren van toplicht voor de visschersvaar- tuigen niet doenlijk is. Belanghebbenden bij deze zaak uit om liggende gemeenten zullen wel doen, ook te dezer zake in dien geest op Ie treden. Vergadering van den RA A D der gemeente Oude IViedorp, op zaterdag 19 Februari 1898. Tegenwoordig alle leden. Opening der vergadering door den heer P. Borst, wethouder. Lezing der notu len uitgesteld. Hierna wordt gelezen 1. Een schrijven van den heer Com missaris der Koningin dezer provincie d.d. 16 Febr, jl., no 14/1658, houdende ken nisgeving, dat de heer A. W o n d e r Pz. bij Kon. Besluit van 5 Febr. jl. benoemd is tot Burg. dezer gemeente, en de vereisclte ee- den als zoodanig heeft afgelegd. Op voorstel van den Voorzitter wordt dat schrijven voor kennisgeving aangeno men, waarna ZEd. het voorzitterschap van den raad aan den nieuw-benoemden Burg. overdraagt, die het met eene korts toe spraak aanvaardt. 2. Een schrijven van den heer P. Wonder Az., d.d.15 dezer, houdende ver zoek om ontslag als secretaris dezer ge meente. Ook dit schrijven wordt voor kennisge ving aangenomen en op voorstel van den voorzitter besloten, het gevraagd ontslag eervol te verleenen, 't welk zal worden ge rekend te zijn ingegaan den 15 Febr. '98. Aangezien de nieuw-benoemde Burge meester zich voor de betrekking van se cretaris dezer gemeente beschikbaar stelt, stelt de heer Bos voor, om staande de vergadering tot de benoeming over te gaan, wat algemeen wordt goedgevonden, en wordt besloten, de vergadering, te schorsen ten einde B. en W. gelegenheid te geven een lijst van aanbeveling voor de vacan te betrekking op te maken en den raad aan te bieden. Na heropening wordt dit stuk ter ta fel gebracht en blijkt, dat daarop voorko men de heeren Arien Wonder Pz., Burgemeester en Cornelis Hille, lid van den raad dezer gemeente. Voor de daarop volgende stemming worden 7 biljetten ingeleverd bij de ope ning daarvan bleek, dat alle stemmen wa ren uitgebracht op den heer A. W o n d e r Pz., die verklaarde de benoeming aan te nemen en den heeren dank betuigt voor het in hem gestelde vertrouwen. Bij de gewone rondvraag deelt de heer C. H i 11 e mede, dat de vlag van den toren te Zijdewind stuk is gewaaider wordt be sloten, daarvoor een nieuwe aan te schaffen, Hierna sluiting. Zondagavond j. 1.,ongeveer te kwart voor elven, werd door iemand, den Meeldijk, gem. Barsingerhorn, langs gaande, een vreemd natuurverschijnsel waargenomen. Eensklaps, opgeschrikt door een roodachtig-geel licht, zich omdraaiende, werd door onzen persoon aan den hemel een bol w«argenomen, die door een straal, zooals 't scheen, was verbonden aan een groote, schitterende stervanuit dien bol schoot ook in andere richtiog een straal Na een paar minuten werd de bol langwerpig en voor 't oog was 't, alsof hij zich langs den straal, die hem aan de ster verbond, daarin oploste. PARIJS, 19 Februari. De zittiog van heden was slechts kort het getuigenverhoor werd geëindigd. De generale staf, gesteund door den president van het Hof, beschouwt de de batten als afgeloopen, oa de verklaring door generaai De Boisdeffre gisteren afgelegd. Labori lokt heftige incidenten nit, maar durft niet te ver te gaan. Hij weet wel, dst wanneer hij aandringt op het overleg gen van de geheime stukken, dit zal be schouwd worden als in strijd met de vei ligheid en het hoogste belang van den staat. Generaal De Pellieux, die in burger- kleeding was, weigert te antwoorden, maar doet een herigen uitval tegen kolonel Picquart, den „mijnheer die nog de uni form draagt en drie hoofdofficieren be schuldigt van gebruik van valsche ge schriften". Picquart legt uit, dat hij het stuk ver dacht noemde, maar niet de goede trouw van zijn chefs. La Lance, oud protest-afgevaardigde in den duitschen Rijksdag voor Mühlhausen in den Elzas, verklaart dat kolonel Sant- herr reeds ziek was in 1894. Hij had ech ter van zijn vader de godsdienstige onver draagzaamheid geërfd. De uitgever Stock zegt, dat hij vier stukken kan noemen, die op onwettige wijze aan den krijgsraad van 1894 zijn medegedeeld. De hoogleeraar Ducloux en Anatole Francs leggen in het kort getuigenis af van de goede trouw van Zola. Het Hof weigert mededeeling te gelas ten van het borderel, d6n brief met het woord //Uhlan" en de expertise der schrift kundigen. Behalve enkele protestbetoogiugen van hè* publiek, die de redevoeringen van Zola en Labori afbraken, viel in de zitting van Maandag niets bijzonders voor. Het requisitoir van den advocaat-gene raal Van Cassel was ongehoord zwak en voornamelijk gericht tegen kolonel Picquart. De advocaat-generaal zeide zijn requisi toir zonder aandoening op en maakte in het geheel geen indruk. Na de schorsing las Zol» den gezwo renen een verklaring voor, waarin hij de verzekering geeft van zijn eerbied voor het leger en wees op het belang, dat elk burger bij een goede rechtspraak heeft. Aan het slot verklaarde hij beslist dat Drejrtus onschuldig is. Deze verklaring, die bij de lezing zeer mooi blijkt te zijn, maakte teD gevolge v»n de bijzonder slech te voordracht weinig indruk. Het begin van het pleidooi van mr. La bori was vrij gematigd, zeer beider en goed opgezet. De advocaat zette de wor ding vau Zola's brief uiteen. Hij wees er op, hoe elke onthulling over het proces- Dreyfus het aantul personen, die niet aan Dreyfus' schuld gelooven, vermeerderde. De brief van Zola was heftig, om groote debatten te verkrijgen, maar niet beleedi- gend voor het leger; het doel was, te waarschuwen tegen het despotisme van een militair bureau, dat aau niemand verant woording behoeft te doen. Parijs, 22 Febr. De korte zitting werd geheel in beslag genomen door het betoog van mr. Labori, die het proces-Dreyfus ont leedde en bewees.dat het proces alleen het werk van Mercier is, dat men Dreyfus al leen op het borderel had veroordeeld, en dat het verhaal van zijne bekentenis oen onmogelijk verzinsel was. Bet pleidooi was een weinig te lang, maar zeer belangwekkend. Na afloop der zitting werd Labori leven dig toegejuicht, waartegen echter door mi litairen werd geprotesteerd. In de omgeving van bet paleis van jus titie was het zeer kalm. Op de boulevards was bet vol, maar door het koude, regen achtige weer was de levendigheid minder groot. Dr. Schaepman en de Dreyfns-zaak. In het eergisteren verschenen nommer van Het Centrnm komt een interessant artikel voor van de hand des heeren Schaepman, die daarin de vraag stelt welke hem reeds lang op het hart lag „welk bewijs is er, dat de beweging tot herziening van het proces-Dreyfos nitgaat van een joodsche samenzwering door Protestanten gesteand P" „Ik vraag hier geen bewijs in rechten. Ik vraag eenvoudig het bewijs, dat ieder eerlijk man, die een ander beschuldigt, heb ben moet. Oeen vermoedens, geen onder stellingen, geen gissingen, geen besluiten op beschouwingen of redeneeringen zonder feiten gebouwd. Vooral geen zedelijke zeker heden, die dikwijls zeer onzedelijk zijn. „Een feit, een gewoon, nnohter, allerdaagsch feit. „Dreylns is een Jood en de voorstanders zijner onschuld sijn Joden. „Da laatste bewering is slechts ten deele juist. Men voegt er dan ook bij, dat die Joden gesteund worden door een bond van Protestanten". Die bewering noemt dr. Sohaepman „een weinig te bond*. „Omdat mevr. Dreyfns een doehfer van Israël is, mag zij niet gelooven in de on sehuid vau haar echtgenoot, mag zg niet strijden voor den naam harer kinderen P Omdat Dreyfns een Jood is, mogen zijn stamgenooten niet voor hem opkomen P Is daD een nationaal eergevoel een schande P „Maar de Joden „Welnu, zeg van de Joden wat gij wilt, éëne zaak kant ge han niet weigerenreeht, gemeen reeht. Wat euveldaden gjj ook meent te hunnen laste te kannen leggen, voor iedere beschuldiging is noodig een bewijs. In geen geestelijke of wereldlijke wet zal men een woord ontdekken, dat oorlof geelt om tegen het recht te Bpreken of te bande len waar het den Jood betreft. Laster is onrecht, en een besehaldiging, die men niet bewijzen ken, is laster, ook waar bet geldt den Jood. „Hier is geen bewijs. Ea toch is de lacht vol van bet gerei t Joodsoh syndicaat, Joodsche samenzwering. Da schrijver herinn.rt aan verschillende feiten, hoe ook de katholieken weten wat laster is eu wat laster vermag, en spreekt als zijn gevoelen uil, dal eerljjk eigenbelang en plichtmatige voorzichtigheid den katholiek moeten nopen tot ontbonding van deze soort vervolging. Maar boven alles verplicht hem tot die onthouding, zooals een schrijver in De Residentiebode aanduidt, bet recht. „Noch om zijn stam, nooh om zjjn belijdenis mag men, wien ter wereld ook, beschuldigen sonder bewijzen. „Nog altijd geldt het woord van Tho mas van Aqninen, den apostel der Heidenen nagesproken: „wij behooren eer lijk van waDdel te zijn ook tegenover ben, die staan buiten de Kerk, opdat de naam des Heeren niet worde gelasterd om onse daad." Hulde aan Zola. Sedert den aanvang van zij'n proces heeft Emile Zola uit het buitenland 1500 tele grammen van hulde ontvangen. Daaronder was er een nit Brussel, dat niet minder dan 17.000 woorden bevatte. Aldus vertelt het Journal des Débat*. Slot van een speech aan het einde van een diner na een schntters- feest. Een goed patriot is altij'd bereid voor zijn vaderland te sterven, zelfs al moet het zijn leven kosten Huisvrouw. Wat denk je van de nieuwe meid Huisheer. Als ze 't water kon laten aanbranden, zou ze 't doen. -—Onze kinderen, Marie- tjeWat vindt jou papa het lekkerste bij het koffiedrinken Koosje Hij houdt aliyd van iets, dat er niet is. Door leed tot vreugde. Het volgende romantische verhaal lezen wij in een duitsch blad. De dochter van een oud-adellijke familie te Stockholm was door den dood harer ouders in groo ten nood geraakt. Zij trachtte werk te vinden, maar had danbij in den beginne weinig geluk. Wegens haar groofe schoon heid had zij in winkels, waar zij in betrek king kwam, te lijden van overgroots vrien delijkheid van haar patroons en zoo was zij wel genoodzaakt verschillende goede betrekkingen te verlaten. Eindelijk kreeg zij den vorigen zomer in de deensche af deeling van de nijverheidstentoonstelling te Stockholm weder een plaats. Ook hier baarde haar groote schoonheid opzien. On der haar bewonderaars bevond zich ouk een jonge graaf, die officier in zweedschen dienst was, dikwijls met haar babbelde en allerlei inkoopen bij haar deed. De ken nis werd echter niet verder voortgezet. Na het sluiten der tentoonstelling zag de jonge dame zich genoodzaakt ten ein de haar brood te verdienen, als bonne in dienst te treden bij een bekende familie in Stockholm. Op een goeden dag herkende zij onder de gasten, die daar bijeen waren, den graaf. Verheugd haar terug te zien, ver zocht hij haar om een gesprek, waarin hij haar in gloeiende bewoordingen zijn liefde verklaardehij deelde haar mee, dat hij rijk en onafhankelijk was eu haar vnrig tot vrouw verlangde. Niet weinig verrast was bij, toen hij haar waren naam, een der best klinkende van geheel Zweden, vernam. Voor eenigen tijd is het huwelijk voltrokken in Noord-Zweden, waar de graaf uitgebreide landgoederen heeft. De Godsdienst-oefeningen beginnen des voormiddags om half tien ure. 28 Februari Ds. A. Weeder. (Avondbeurt.) 27 Februari Ds. A. W. v. Kluijve. Predikbeurten bij de Herv, Gemeente Gedurende de maand Februari telkens dienst, voorm. te half tien. De dienst begint des voormiddags hall tien en des namiddags half tW60 ure. 27 Feb. Barsingerhorn vm. Ds. Bax. 27 Febr. Kreil geen dienst. Hoorn, 19 FEB. 9 12 18 61 H.L. Tarwe Gerst Haver Witte Erwten Groene Grauwe Vale Brnineboonen„ Witte Paarden Kar wij zaad Mosterdzaad 3 Paarden 16 Koeien 52 Schapen 119 Kalveren 10 Zeugen Varkens Biggen Kip-Eieren per 100 1220 koppen boter, p. kop AlkM«or, 31 FEB. 1898. Koeien, per K.G. per stak Aangevoerd 8.25 4.25 3.25 12.50 9— 13— 10.25 7.25 9.50 9. 4 3 14. 12 17 16 8' 11— 5.50 a 6— 25 36 107 15.75 10— 70.— HO- lS— 10— 50— 20.— 8.— 3— 0.65 a a a a a a a a a a a Aangevoerd 0 50 a 200. 200. 26. 20. 70. 25, 13. 3. 0. vette Kalveren 40— a 110— per K.G. - .70 a —.85 Nuchtere Kalveren 6.a 18. Schapen, vette 8— a 10. vette Varken», p-K.G., —.42 a .48 magere ideL^, f 16— a 19— Pariaerend, 22 FEB. 1898. Aangevoerd: 53 stapels; kleine kaas f 26.a at. comm. f §t. middb. f 23— 800"/» K.G. Boter 1.35 a 1.45 per K.G. 212 Runderen, vette, f 0.48 a 0.60 per kilo. 2 Stieren, prijshoudend, handel stug. 81 Vette Kalveren, f 0.70 a t 0.90 p. K.G. handel ving. 545 Nuchtere idem, per stok f 5.16— handel matig. 6 paaiden. 941 Schapen en lammeren, prijshoudend, handel matig. 130 Varkens, vette, per K.G. f 0.40 a f 0.4T. handel matig. 118 idem, magere, per stuk f 10— a 22— 220 Biggen, per stuk f 7— a f 12.— beide handel stag. Ganzen, f a f Zwanen fa fKalkoenen f a 1 Kipeieren I 3— a f 3.50. Eendeieren f 3— AlScntcsuff-, 19 FEB. '98. Aangevoerd; 2 Paarden f 75._ a 100 15 Koeien en ossen „120— a 170— 219 nacht, kalveren 6.a 14— 200 magere Schapen 12— a 25.— 105 magere varkens 16— a 18— 231 Biggen 8— a 11.50 5 Bokken en Geiten 2— a 4. Boter perP. —.60 a —.70 Kipeieren per 100 3.50 a 4.— 59 1 d. a. V. bij eindtoewijzing, telkens des avonds zes uur, in de landbouw- sociëteit „Cérès.:"

Schager Courant | 1898 | | pagina 3