Politiek overzicht Ier teek. INGEZONDEN. Buitenlandse!) Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. regreij. Nieuwe Niedorp, 2 Maart. Warmenhuizen. Ter b e v o r- dering der rattenverdelging is door het ge meente- en polderbestuur alhier eene pre mie van 10 ets. op het dooden en aan brengen van een rat gesteld. In de laatste jaren zijn deze dieren een ware plaag ge weest en bezorgden zij groote schade. Sint Pancras (N.-H.), 3 Maart. De raad dezer gemeente heelt de conces sie voor de stoomtramlijn AlkmaarLan- gedijk tot het leggen van rads doar de gemeente, verlengd tot 1 Mei 1899. Dirkshorn. Anna Paulowna, 4 Maart. Anna Paulowna, 4 Maart'98. „Bid en werk." W. Bax Jr. samenkomst a. S., 's avonds ton acht ure, ten einde een feestcommissie te kiezen. Schager harddraverij-vereeniging aioeXr' B""' w'"dt»ld"' VMaar wie ben je dan P. Wie 'k zie nou da mugde wel weete, ik ben Ties, de president van den Boerenbond te O. V. Ja, vriendje, dat is nu heel mooi, maar we hebben hier vergadering van het hoofdbestuur en kunnen u daarbij niet gebruiken. P. Now, gij zied me ok enne mojje kletsmeier, dor hör ik ummers ok bij, ik bin van 't högst bij ons. 't Kostte den voorzitter ten slotte heel wat moeite, onzen Ties te overtui gen, dat er een groot verschil bestaat tusschen het hoofdbestuur van den Boerenbond en het bestuur van de afdeeling te O., en nog meer moeite om Ties met een zacht lijntje de deur uit en de trap af te krijgen. 't Is weer vergadering van den Boe- zenbond te O. „Wel, praeses, hoe heddet gemakt te Rumund vraagt ons snugger boertje van straks. „Allemaal lummels dor!" zegt Ties, „as ik 't geweeten haj, zuk er nie hin gegaon zien, zwieg t'r mar stil van." Ons boertje echter lachte in z'n vuistje. {Historisch.) Noordbrabanter Den 2en Maart is te 's-G r a- renhage met gunstig gevolg door Mejuf frouw A. Kluijver te Kolhom examen afgelegd in de nuttige handwerken. Eenige vrienden en vereerders van den op 1 Januari dezes jaars alhier overleden heer D. van der Stokdie bijna 39 jaar burgemeester dezer gemeente was geweest, hebben het plan beraamd een eenvoudig monument te laten plaatsen op het graf van dezen betreurden doode. N. R. Ct. Men meldt van Texel Uit de waarnemingen der waterbouw kundigen is geblekeD, dat de duinenrij langs de hollandache kust zich door ver stuiving binnenwaarts verplaatst en een afneming van het strand plaats heeft. Op dit eiland schijnt het juist andersom te gaan. Sedert 1884 heeft de duinvoet 82 M. aangewonnen, terwijl de hoogwaterlijn 87 en de laagwaterlijn 92 M. naar zee is verplaatst. Naar aanleiding van ons bericht, dat de heer K. Breebaart zich voor de Staten-verkieziug in dit ja»r wegens hoogen "leeftijd niet weder verkiesbaar zal stellen, vernamen wij nog, dat de heer Breebaart sedert 1869 een zetel in de Provinciale Staten innam. Het hoofdbestuur der Ne- derlandsche "Vereeniging tot Afschaffing van Sterken Drank heeft aan H. M. de Koningin—Regentes een adres geiicht, met het verzoek, Haar invloed aan te wenden, opdat bij de a.s. inhnldigingsfeesten geen overmatig alcoholgebruik de vreugde ver- duistere. Wel is de vereeniging overtuigd, „dat zelfs Uw machtige stem ontoereikend zal blijken om aüe misbruiken van bedwelmende dranken bij htt inhuldi- gingsfeest tfgen te gaan, doch dat onte genzeggelijk een ontzaglijke invloed ten goede zoude worden geoefend, indien door U het verzoek werd gericht tot het ne- derlandsche volk, om het feest, gevierd ter eere der iuhuldigiug Uwer Geëerbiedigde Dochter, niet te ontsieren door overmatig ge bruik van bedwelmende dranken,indien U- werzijds werd zorg gedragen, dat geen mi litair, hetzij ter zee, hetzij te land, in Uw naam eenig bedwelmend vocht werd ge schonken". Een nieuwe verordening. Id DINKSPERLOO is een verordening gemaakt tegen het hangen op heggen van ondergoed. Een iEzeoder uit Barneveld steekt in de Zutphensche Courant op de volgende niet onaardige wijze den draak met die verordening „De verordening waarbij daar veibodtn wordt ondergoed op heggen aan de publie ke wegen of voetpaden te hangen, o.a. tot wegneming van „<lke ranletding tot onzedelijke gedachten," wordt ook hier niet alleen ze«r toegejuicht, mtar men hoort spre ken van een vdres aan de bevoegde auto riteiten, om er op aan te dringen dat in confeciie-magazijren niet meer mogen geëtaleerd worden mannenpantalons, vrouweujaponnen, jakken, rokken en on derkin ding dat geweerd en verboden zullen worden alle binnen- en baitenlandsche catalogi, couranten enz., waarin die sitikelen met afbeeldsels worden aanbevolen dat voortaan genoemde artikelen respec tievelijk alleen door het genus, dat ze draag', mogen worden gemaakt, versteld, gtwasschen en gestreken; dat er voert se ZT.wel mannelijke sla vrouwelijke bakers zullen zijn voor zui gelingen van beider geslacht, enz. rot., te veel, mynheer de redacteur, om verder te noemen en het bovenstaande is al gevoeg urn te doen uitkomen wat goede voorbeel- Aen van invloed kunnen ziju." Deafdeelingender Twee de Kanoer hebbeu gekozen tot rapporteurs over het wetsontwerp betrekkelijk de Mi- litiewet (afschaffing plaatsvervanging) de heeren Nalens, Yeegens, Heldt, Rink en Fokker. In den loop dezer week heeft zich al hier een voorloopige commissie gevormd met het oog op te houden fees telijkheden bij gelegenheid der inhuldi ging van H. M. de Koningin. Deze com- sie, bestaande uit de h. h. Jb. Swan, Tj. de Boer, Jac. KeijserC. Bijpost en J. Dam heeft tegen dinsdagavond a. s. een groot aantal ingezetenen van Harenkarspel uit- genoodigd tot het bijwonen van een ver gadering, waarin die feestviering zal be sproken worden. A. s. donderdag zal alhier in ons Nutsdepartement als spreker optreden de heer L)s. Bax van Zaandam. Niet on dienstig is het hierbij mede te deelen, dat niet-leden door de gewone leden dien avond kunnen worden geïntroduceerd. De heer C. Prins Sz. hield gisteren avond zijn aangekondigde lezing over het arbeidersvraagstuk in verband met de leer der overbevolking. Al dadelijk stelde de lezer op den voorgrond, dat hij het niet eens is met degenen, die meenen, dat men door mid delen om overbevolking tegen te gaan, het arbeidersvraagstuk tot een gewenschte oplossing zou brengen. Yeel eerder moet voorkoming van armoede gevonden worden door bevor dering van moreele en verstandelijke ontwikkeling, gepaard met de noodige zorg voor levensonderhoud. Zeer veel ontbreekt hieraan en de liefdadigheid voorziet zooveel mogelijk in de nooden, maar de arbeidende klassen mogen hiervan niet afhankelijk zijn. Alleen een doel matige wetgeving moet dezo belangrijke zaak tot een goed einde brengen. Spreker staat nu eenige oogenblikken stil bij de leer van Malthus. Hij be schouwt deze als een kind van zijn tijd M. toch leefde een eeuw geleden en was onbekend met de middelen van later tijd, die zooveel bijbrachten aan verbeterde gemeenschap en algemeene ontwikkeling, waarvan o. a. de sterke emigratie een gevolg geweest is. De statistiek toont aan, dat, ondanks de belangrijke toename van bevolking, de algemeene rijkdom beduidend is vermeerderd. Ook is de toestand der ar beidende klassen in de laatste halve eeuw zeer verbeterd, de loonen zijn gestegen en vele consumtie-artikelen in prijs ver minderd, waartegenover staat, dat de wo- ninghuur over het algemeen hooger is. Niettemin toont spreker aan met voor beelden, vooral uit het naburige Engeland, dat groote vooruitgang merkbaar is. Om echter de arbeidende bevolking een blijvende mate van welstand te ver zekeren, moet de Staat optreden. Even als het onderwijs voor haar kosteloos verkrijgbaar is, moet ook de Staat de armoede lenigen van gebrekkigen en ongelukkigen, die niet in staat zijn om te arbeiden. Particuliere liefdadigheid is goed, maar dikwijls onvoldoende. Laat de werkman gesteund worden bij het betalen zijner premie in een levens verzekering, opdat hij onbekommerd den ouden dag tegemoet ga. Yele middelen kunnen daarbij nog aangewend worden, ter verbetering van maatschappelijke toestanden, als daar zijn credietbanken voor den landbouwer, coöperatie in ruime mate, enz. De droomen der socialisten acht spreker voor geen verwezenlijking vatbaar, maar wel het programma den vooruitstrevend liberale partij, waartoe hij zich rekent te behooren en in dien geest wil hij gaarne medewerken ten verbetering der sociale nooden. De vergadering werd door een gering aantal kiezers bezocht. Gedurende de maand Fe bruari j. 1. hadden aan het hulppost- en telefoonkantoor te Warmenhuizen op de Rijkspostspaarbank plaats: 19 inla gen, totaal f 705.50, 8 terugbet. 1995.22. Er werden behandeld 45 telegram men. Afschaffing der Plaats- vervanging. Bij het sectie-onderzoek van het wets ontwerp tot afschaffing der plaatsvervan ging waren de afdeelingen der Tweede Kamer druk bezocht, de groote meer derheid, waartoe ook onderscheidene antirevolutionnairen behooreD, moet zich verklaard hebben vóór het beginsel van den persoonlijken dienstplicht en tevens voor behoud der voorgestelde vrijstel lingen, waaruit zou volgen, dat de kans van aanneming van het ontwerp in hoofdzaak zeer groot is. De Kamer heeft eergisteren het sec- tieonderzoek der overige daarvoor aangewezen wetsontwerpen ten einde gebracht op óéne sectie na, die gisteren nog vergaderde. Een chirurgisch wonder. Het rompmensch „Kobelkoff", door wien thans in de zaal naast den schouw burg te UTRECHT voorstellingen wor den gegeven, zal in het stedelijk zieken huis aldaar voor de chirurgische kliniek door Prof. Narath, uit een wetenschap pelijk oogpunt, aan de studenten wor den voorgesteld. De meest gewichtige rivier van China, èn door hare bevaarheid,en door de vrucht baarheid der aangrenzende provincies; en door de gewicQtige steden, die aan zijne oevers verrijzen, is de Jang-tse-Kiang. Door het Keizerskanaal staat zjjn be nedenloop in verbinding met bijna allo aanzienlijke strooraen van China. Over den Jang-tse-Kiang zijn alle steden van een'ge beteekenis te bereiken. Uit hoofde van de vele provincies, waardoor hij stroomt en zijne hooge beteekenis als verbindingsweg, noemen deChiueezen hem „Gordel van China". De helft van den chineeschen handel heeft plaats met de tractaathavens van den Jang-tse-Kiang langs zij ne wateren worden de producten van het binnenland naar de uitvoersteden gebracht. Het koper, de kolen en het ijzer uit Junnan, Szechuen en Hupeh, de witte was uit Szechuen, de oost-indischo inkt uit Kiangsi en de kostbare zijde uit de midden provincies moeten alle hun weg vinden langs de verdraghavens aan die rivier naar Shanghai en vandaar naar Europa en Amerika. Met echt cbineesche koppigheid hebben de mandarijnen steeds de vaart op deze rivier, en op hare bijstroomen, voor den europeeschen handel weten te sluiten, het is daarom van de grootste beteeke nis, dat onder de voorwaarden, waarop de nieuwe cbineesche leening van 16000000 pond is tot stand gekomen, de vaart op de binnenwateren dezer rivier is begre pen. Ook is het van belang, dat de chineesche regeering zich heeft moeten verbinden, geen grond in het gebied van den Jang-tse-Kiang aan een buitenlandsche mogendheid af te staan of te verpanden. Daardoor zal de handel niet alleen machtig worden uitgebreid, maar tevens heeft bij de zekerheid ontvangen, dat hij in de toekomst noch door beperken de maatregelen, noch door bezwarende in- of uitvoerrechten zal worden getrof fen. Reeds nu is de handel op de trac taathavens aan denJang-tse-Kiang van be teekenis. In 1896 werden er 19 millioen tonnen ingevoerd, waarvan 63 1/1 °/o onder britsche vlag, 25 J/2 °/0 onder chineesche. Van de daarop volgende rij ken staat Duitechland bovenaan. Begrij pelijk wordt het daardoor dat de leening door engelsch-duitsche tusschenkomst is tot stand gekomen, en tevens, dat het vrije vervoer op genoemde rivier de hoofdvoorwaarde was. Met de verkre gen gelden zal China den eersten termijn van de japansche oorlogsschatting betalen. De houding van Japan in de jong ste chineesche crisis is voor velen on verklaarbaar geweest. Nu eens scheen het van de moeilijkheden, waarin China verkeerde, gebruik te zullen maken tot eigen voordeel, dan weer meende men te bemerken, dat het bemiddelend ten voordeele van China optrad. Die aar zeling, dat weifelen in zijn staatkunde, moet men in de eerste plaats aan bin- nenlandsche toestanden toeschrijven. Ja pan is verdeeld in twee groote kampen: het eene wenscht in alles de europee- sche mogendheden te volgen, ook wat de politiek tegenover China betreft, dat zijn de geëuropeaniseerde Japanners, die meerendeels hunne opleiding in Enge land hebben genoten en aan wier hoofd markies Ito en maarschalk Jamagata staaD; het andere is beslist de tradities der voorvaderen toegedaan, het veraf schuwt alles, wat naar de westersche beschaving riekt en zou een samengaan van China en Japan hoogst wenschelijk vinden. Deze groep wordt aangevoerd door prins Konoye, den president van het japansche Hoogerhuis. Deze prins van den bloede werkt krachtig voor een verbond tusschen de beide groote oost-aziatische landen, voor al om daardoor den invloed van de europeesche mogendheden te kunnen te gengaan. Slechts dit kan den machtigen en steeds toenemen den invloed der wester sche mogendheden in het oosten doen verminderen. Tijdelijke diplomatieke o- verwegingen hebben voor een oogenbiik dit levensvraagstuk verduisterd. Doch volgens deze prins zal de greote strijd gestreden moeten worden tusschen het gele en het blanke ras. En in dien strijd moeten Japan en China samen gaan. Prins Konoye bedroeft er zich over, dat zoovele Japanners het slechte voor beeld der Europeanen volgen en de Chi- neezen met minachting behandelen. Het is dwaas, dat de Japanners jubelen o- ver den val van het chineesche rijk. De val van China zal op het wel en wee van Japan den grootsten invloed uitoefenen. Gelijk Duitechland na den oorlog van 1866 zich innig bij Oosten rijk heeft aangesloten, zoo zou deze staatsman een verbroedering tusschen de gele raseen wenschen. Ziedaar dus de amerikaansche Monroe- leer overgeplaatst op den aziatischen bo dem Azië aan het gele ras. De ame- rikaanBche Monroe-mannen blijven nog altijd een hoogen toon tegen Spanje aan slaan. De geschiedenis met de Maine kwam bijzonder in hun kraam te pas. Yolgens de New-York Herald staat het vast, dat de Maine door een oorzaak van buiten is vergaan. Zoodra het rap port van de commissie van onderzoek vastgesteld is, zal de regeering haar eisch tot herstel van de geleden schade instellen. Men spreekt er van, dat die eisch zou bestaan in de betaling eener som van 20 millioen dollars. Mocht Spanje hier mede geen genoegen nemen, dan zouden de Vereenigde Staten eenige punten op Cuba in bezit nemen, wat natuurlijk oorlog zou beteekenen. Zoo mokken en wrokken en tornen de op Cuba beluste beethoofden in de Unie ongestoord en onverpoosd tegen het onder ram pen kampende Spanje, tot eindelijk het gunstige oogenbiik gekomen zal zijn. Of het bezit van „den parel der Antillen" een aanwinst in innerlijke kracht voor de Staten zal zijn, staat te bezien. Het aantal heethoofdige mulatten zal daar door met J/2 millioen, dat van de ne gerslaven met eenzelfde cijfer vermeer derd worden. De blanke bevolking is grootendeels Katholiek, waardoor het pro- tostantsche element in de noordelijke Staten zijn overwicht zou kunnen ver liezen. Alle gegevens zouden daar zijn, om in de toekomst opnieuw een strijd tus schen Noord en Zuid te zien ontbranden. Het pan-nationalisme, dat zich in en kele landen steeds meer en sterker ont wikkelt, schijnt in Rusland in kracht en beteekenis af te nemen. De vader van het pan-slavisme, de geslepen diplomaat graaf Ignatief, moest op de algemeene vergadering in Febru ari j.1. erkennen, dat het ledeutal jaar lijks afneemt. In 1876, kort voor den oorlog met Turkije, verkondigden 2000 leden door geheel het Heilige Rijk het glavische idee„Orthodoxie, autocratie en nationaliteit", thans zijn er maar 700 leden, die aan deze heerlijke drie eenheid hun krachten wijden. Of het werken en wroeten der roeri ge drijvers het volk de oogen heeft ge opend, of dat het de naweeën van den oorlog met Turkije, die aan de intriges der pan-slavietische leiders was te dan ken, zijn geweest, die zijn invloed heb ben gefnuikt, doet weinig ter zake. Het verschijnsel op zichzelf is ver blijdend en getuigt, dat de humaniteit in de hoogere kringen van Rusland in kracht wint. Een ziekelijk pan-nationa lisme heeft al menig volk in het verderf gestort. Nog voor weinige maanden bracht het pan-Hellenisme Griekenland op den rand van een afgrond, jaren nog zal dit rijk lijden door de wonden, welke over dreven vaderlandsliefde het hebben toe gebracht. Moreel en financiëel, in kracht en invloed, is het voor vele jaren terug gezet. De vrienden, die het overmoedige land in het laatste stadium van den oorlog hebben gered, hebben het nu de noodige middelen verstrekt, om de turksche oor logsschatting te kunnen betalen. Door tusschenkomst van Engeland, Frankrijk en Rusland is een leening van 120 mil lioen gesloten, zoodat weldra Turkije zich uit de bezette provincies zal moe ten terugtrekken. Of dit gemakkelijk zal gaan, zal de tijd leeren. (Niet geplaatste ingezonden worden nimmer teruggegeven De heer G. Wonder heeft In zijne toe spraak, waarmede hij 1.1, woensdag de ver gadering van .Hollands Noorderkwartier* te Midden-Beemster opende, o. a. deze woor den gesproken „In vroegeren tijd was het gewoonte, dat eene vergadering met gebed werd geopend. Thans komt dat minder voor; het %bid en werk* heeft zijne beteekenis verloren De geachte voorzitter van H. N. moge het goedvinden, dat ik deze twee zinnen, ten deele gecursiveerd, bier overschrijf nit de Sohager Conrant van 3 Maart '98. Want ik won het graag even zeggen, hoezeer ik het betreur, dat zulke woorden worden uitge sproken in een vergadering, die haar han delingen openbaar maakt. Mag dan zoo vraagt iemand aan dezen spreker het reebt worden ontzegd om zich Ie aiten ge lijk het hem beliefde? Wat tny betreft, daar denk ik niet aan zjjne oprechtheid wil ik zelfs esren. Wel vind ik het jammer, dat hg niet zei; „Het „bid en werk" heeft zijn beteekenis verloren voor mijMaar bovenal betreur ik het feit, dat woorden, ge lijk hier zijn gesproken, zonder eenig pro test blgven in eene vergadering, waar wat ik zeker weet meer dan één lid aanwezig was, die bekend staat als voor stander van godsdienst en kerk of als be- kleeder van een kerkelyk ambt. Is het dan onder ons al róó ver gekomen, dat men openlyk erkent, het „bid en werk* niet meer oodig te hebben; dat men kalm blijft, waar dit heeriyk devies als zonder waarde wordt verworpen Misschien zal de voorzitter van H. N. denken of zeggen, by het lezen dezer rege len „zóó erg heb ik het niet bedoeld." Na, ik zal het dan graag gelooven, natuur- Igk, Indien maar aan den anderen kant in ons begrepen wordt, dat wij, naar het Noorderkwartier gekonrm om aan veel men- schen, die al meer dreigen weg te zinken in het ongeloof,het .bid en werk!" voor te honden, dat wy moeilijk in lydznamheid verdragen kannen de verwerping eener ons heilige levens leus, niet door een of anderen liobtzinnigen spotter, maar door den voorzitter eener gewiobtige vergadering. „Na donkera (yden begint het liobt weer te dagen." Ik geloof bet ook al heb ik van den landbouw niet het minzto verstand. Maar vanwaar moet dat licht dan komen P Dit weet ik vast ais hot ong bescbynen zal van de mannen, die zeggen het „bid en werk* niet meer noodig te hebben, dan ziet bet er waarlijk droevig uit- Het ODgeloof is als de fakkel: Veel zwart en weiniw licht l 8 SRI Geachte Heer voorzitter van H. N. en gij allen, die u de moeite getroost van dit te lezen, laat my het u mogen zeggen, beschei den, maar met al don Dadruk dien ik aan mijne zwakko woorden maar geven kan „Bidt en werkt 1* Wie enkel bidt, werkt niet. En wie enkel werkt leeft niet. Maar wie bidf en werkt, die zal zeker zien hot licht, dat straks gaat sohynen. God zy lof I Roods daagt het aan den horizont. Kolhoru, 4 Maart 1898. De ondergeteekenden, van oordeel dat ook Schagen niet mag achter blijven in het houden van een kroningsfeest, bij gelegenheid der troonsbestijging on zer jeugdige koningin, noodigen bij deze de ingezetenen uit tot eene in het lokaal van den heer D. V. Twui- ver alhier, op Dinsdag 8 Maart S. BEKMAN, Burgemeester. A. W. v. KLUIJVE, Predikant. W. van STEE, Deken en Pastoor. J. H. RESSING,) Hoofden der C. VELTMAN, scholen. Schagen, 5 Maart 1898. Met lieren blik riet om zich heeu, Eau bezoeker van ons SchageD, Die, al was het wee.r niet al te mooi, In ons gemeeut' een wand'ling ging wagen. De nieuwe toren trekt zijn oog, De eêiste zijner zinuen, De torendeur staat op een kier, Welaan, hij treedt naar binnen. Hij peilt de diepte, meet den muar En hoort niet, dat daar buiten De man, die straks haar open deed, De deur nu weer kwam sluiten. Maar eindelijk stapt hij toch weer op, Hij heeft genoeg genoten Doch hoe hij trekt en hoe hij duwt, De deur blijft vast gesloten. Na veel gewurm en lang getob Ze was niet los te krijgen, Besluit de man, gevangen nu, Den toren te bestijgen. Hij klimt langs trappen zonder tal, 't Was 't eenigst wat hem restte, Passeert de zolders, kijkt en tast En zoekt en vindt ten leste. Diiar staat hij op den torentrans En zendt, niet zonder reden, Alsof hij Moslems priester war', Een bede naar beneden. Een uit de toegestroomde schaar Verhoort zijn smeekend klagen, En liet den klokkewinder gauw Den torecsleutel vragen. Nu daalde Schagen's Scb»ffelaar Op zijne wijze neder Perrol gat zonder losgeld hem De gulden vrijheid weder. Aan het postkantoor Scha gen en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Febru ari ingelegd f 8292.96'; terugbetaald f 6787.67. Het laatste door dat kantoor nitgegeven boekje draagt het nummer 3847. Onze vroegere plaatsge- noot, de heer N. de Boer thans direc teur der gasfabriek te Zalt—Bommel, staat op het drietal als zoodanig te Amersfoort. D e Nutsvergadering, waar- in de leerlingen der Zangschool zullen op treden, is bepaald op dinsdag 5 Apri'. De agenda der werkzaa ai- beden voor de algemeene vergadering der "West-Friesland op maandag 7 Maart, luidt als volgt: 1. Jaarverslag over 1897. 2. Rekening en verantwoordingbe noeming eener commissie van onderzoek. 3. Verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren de Veer en Mr. L. N. Roodenburg. 4. Behandeling van eventueel in te ko men voorstellen Uitslag der verkoopin- gen, gehouden op 8 Maart, in het hotel „de Roos", ten overstaan van den Nota ris C. Boonacker a. Een boerenplaats, genaamd *Zaan- dam", aau den Slikkerdijk, groot 26.88.50 H. A. Kooper de heer D, Kater te Ou- desluis voor f 32731. b. Bouwland aan den Hoofdweg in den Waardpolder, groot 10.10 H. A. Kooper Jjo^A HeertsemaWaardpolder, voor c. Bouwland, aan den Oosterdijk inden Waardpolder, groot 2.49.60 H. A. Kooper d. Bouwland in den Waardpolder, groot 2.50.80 H. A. Kooper de heer O. Beers, Waardpolder, voor 2267.22 gld. e verschillende veiee- nigirgeo hebben ds uitnoodigiDg van de zangvereniging „Euterpe", betreffende de te houden vergadering over htt kronings feest, aangenomen. Deze vergadering zal donderdag aanstaande pliati hebben. Op de Nieuwe laagz ij de werd hedenmiddag met veel moeite bij G. een schoorsteenbrand gebluscht. De m&terieele schade is gering.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2