INGEZONDEN. Binnenlandsch Nieuws. De heer C. D. Rezelmanburge meester van Wieringerwaard, heeft belangstellende ingezetenen uitgenoodigd tot een bijeenkomst op woensdag 6 April, des avonds te 7 uur, in de zaal van den heer J. Boon, ter bespreking van plannen voor het eerlang te hou den kroningsfeest. De vereeniging „Onder Ons* te Wieringerwaard zal op den Tweeden Paaschdag eene uitvoe ring geven op het eiland Wieringen. Bedroeg het aantal kie- zers te Wieringerwaard het vorige jaar 233, door de wijziging in den huuraanslag voor de personeele belas ting, is dit aantal thans met 61 ver minderd, terwijl 12 zjjn bijgekomen, zoodat het aantal dit jaar 184 zal be dragen. Tot' Hoofdingelanden van den polder Wieringerwaard zijn gekozen de heeren D. Kater en J. M. Koelman. Metde werkzaamheden aan den welput ter verkrijging van brongas op het erf van de nieuwe pas torie te Barsingerhorn is het niet naar wensch gegaan. Na verscheidene dagen lang zwaar gewerkt te hebben, hoeft men op eene diepte van 200 voet slechts zeer wei nig water kunnen krijgen, zoodat men van de poging om op die plaats bron- gas te verkrijgen, voorloopig althans, heeft afgezien. Bij het uitpompen der buizen heeft men over de laatste 120 voet diepte steeds hetzelfde fijne blauwe zand boven gekre gen, zonder voldoende hoeveelheid wa ter. De optocht te Alkmaar bij de inhuldigingsfeesten zal bestaan uit ongeveer 200 gecostumeerde personen en vijf zegewagens. Hij zal voorstellen I. Neêrland's hoopII. 't Verledena. de opkomst der steden, b. de worste ling, c. Neêrland's roem ter zee III. 't feestvierend Alkmaar. Dirkshorn. Wieringen. De kaasfabriek „De goe de Verwachting" te Schagerbrug is door de heeren Odendaal en Bossen aan gekocht voor 1060 gld. Men zegt, dat de kaasfabriek in eene boterfabriek zal worden herschapen. Tegen kraaien! Als ka, rock of grijze kraai het ko ren vernielen, is 't het best zich te bedie nen van een dooden vogel van één de zer soorten. Men schiet er des winters eenigen van, daar ze nu te wild zijn, snijdt er de vleugels en den kop af en werpt deze deelen op een meter afstands van elkaar op het land. Een onzer lezers schrijft ons, dat hij, meteen of twee vogels zoo handelen de, vaak 2l/2 H.A. land daarmee totaal beschermde. (Veldpost.) -Spoorweg ALKMAAR-HOORN. Men schrijft Met de werkzaamheden aan den nieuwen spoorweg van Alkmaar naar Hoorn vordert men goed. Tot Obdam is de lijn geheel gereed. Er is alle kans, dat deze op 1 October kan geopend worden, wat dan ook in de bedoeling der directie van de H. IJ. S. M, ligt. PLAATSE1.UK MEOWS. Gemengd Nieuws. te 8CHAQEN. te Anna Paulowna. Barsingerhorn. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. Burgerlijke Stand. Qein. HCHAGKW. Gem. Anna Paulowna. Marktberichten. De lieer Cambon, franach gezant te Washington, heeft een bezoek gebracht aan den heer Day, onder-staatssecretaris voor buitenlandsche zaken, en dezen de bemiddeling van Frankrijk aangeboden in het geschil met Spanje. Zondag den len Paaschdag zal des avonds in de kolfbaan van den heer Kist te KOLHORN een Amsterdamsch gezelschap optreden, met medewerking van den heer Louis Hartlooper. Het zeer afwisselend programma, dat belangstel lenden tijdig toegezonden zal worden, belooft een aangenaam avondje, tot sluiting van het seizoen. Woensdagavond hield de afdeeling „Harenkarspel" van de Noordholl.Vereen. „Het Witte Kruis" een vergadering in de herberg van den heer P. Klos, die door 12 leden werd bijgewoond. Ingekomen was le een schrijven van de afdeeling N. Niedorp, het verzoek behelzende, mode te ondersteunen de can- didatuur van den heer J. G. v. Eden door haar aanbevolen voor 't lidmaat schap van 't Hoofdbestuur; 2e een idem van de afdeeling Beemster, met kennis geving, dat door haar als candidaten aan bevolen waren de h.h. Br. M. Niemeijer en P. A. Vis3e idem van de afdeelingen Alkmaar, N. Niedorp en Purmerend, be helzende een voorstel aan de Alg. ver gadering, om wijzigingen te brengen in het reglement op de subsidiën. Was in de Februari-vergadering do rekening over 1897 reeds ter tafel ge bracht en voorloopig goedgekeurd, in deze vergadering werd zij definitief vast gesteld op een bedrag van f 305 71 aan inkomsten en f 284.62 aan uitgaven. Naar aanleiding van de onder le en 2e ge noemde ingekomen stukken wordt de vraag besproken, of de afdeeling gevolg zal geven aan het daarin uitgedrukt verzoek. Het slot der over deze zaak gehouden discussie is, dat als candidaten der afdeeling bij 't H. B. zullen worden aanbevolen de h.h. J. G. van Eden van N. Niedorp en 11. J. Calkoen van Edam. De voorgestelde wijzigingen in 't re glement op de subsidiën komen hierna ter sprake, doch leiden tot geen beslis sing men acht het noodig, de zaak eerst eens grondig te onderzoeken, voor men zich kan uitspreken in een of anderen geest en wil ook het praeadvies van 't H. B. afwachten. Hiertoe wordt be sloten. Bij de rondvraag wordt opnieuw door een der leden een middel aan de hand gedaan, om de uitwasemingen van som mige sloten te Dirkshorn te verbeteren en de voorzitter belooft, in de eerstvol gende raadsvergadering dit ter tafel te zullen brengen. Een dankbaar werk is het, een uitvoering met kinderen te ge ven. Dit bleek donderdagavond alweer te Kolhorn. Meer dan 200 personen woonden daar een dergelijke uitvoering bij, gegeven door een 45-tal leerlingen der Zangschool. De zangnummers wer den afgewisseld door instrumentale mu ziek onder leiding van den heer 8. Droog Alle nummers oogstten bijvalinzonder heid „Jagerskoor" en „Domme Hans". Dit laatste nummer was door den Di recteur driestemmig bewerkt en geheel van andere woorden voorzien.En de kinderen Hoe lief zagen die zangers en vooral die zangeresjes er uit. Met welk een zekerheid en aplomb gaven zij het geleerde weerWat spanden zij zich in, om toch vooral te laten hooren hoe mooi het was Hoe flink en net was de houding der jeugdige violisten, en hoe mooi ge lijk gingen al die strijkstokken op en neer. En als een daverend handgeklap een nummertje loonde, wat schitterden en straalden das die oogjes Het lijkt waarlijk wel, of men op zulk een gele genheid zelf weer jong wordt met de jongeren. Als slotnummer werd het nieuw uit gekomen tooneelwerkje van Jan L i g t- h a r t vertoond, getiteld „Toch Timmer hout," dat geheel voor kinderen bewerkt is. Door en door kluchtig was die ver- tooDing, inzonderheid daar, waar jonge knapen en meisjes, als volwassenen ge grimeerd, optraden. Wonderwel liep dit uit drie bedrijven bestaande stukje van stapel en dankbaar en voldaan ging men op een zeer behoorlijken tijd naar huis. Ten slotte mag niet onvermeld blijven dat enkelen der genoodigden er werd dien avond geen entrée geheven de vriendelijkheid hadden, het geheele koor te onthalen. Dit werd zeer op prijs ge steld en al is daarvoor na afloop niet openlijk bedankt, de milde gevers had den dank genoeg aan de echt kinderlijke en vreugdevolle wijze, waarop hunne gaven in ontvangst werden genomen. Yan de 89 jongelingen, die zich voor plaatsing op de Rijkskweek school te HAARLEM hadden aangemeld, hebben 85 aan het schriftelijk examen deelgenomen, dat den 17en Maart is ge- gehouden. Hiervan zijn er 47 opgeroe pen voor het mondeling gedeelte, dat plaats heeft gehad op 28, 29, 30 en 31 Maart. Yoor iedere groep duurde het mondeling examen één dag. 20 Kweeke- lingen kunnen geplaatst worden. Door den arbeider S. Heijblok alhier werd j.1. vrijdagmorgen gevangen een postduif. In een ovalen kring op zijn vleugels was gemerktHuil. Hombey. Society. Verder stonden nog eenige let ters, doch deze waren onleesbaar. Te Moerbeek is een afdee- ling van de groentenvereeniging „N i e- dorper Kogge" opgericht met ruim 20 leden. Het aantal afdeelingen be draagt thans drie. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redaeteur I Ik werd bang ik was bang ik ben bang geweest I Waarom werd ik bang? Omdat de geheel-onthouders het land door trokken, overal predikende hun evangelie der geheel-onthouding en verwaten slingerende naar het hoofd van hen, die tot de matige gebruikers behooren. Toen werd ik bang en betastte mijn ge weten, of dat ook ergens zeer deed, en als ik gewaar werd, dat my niets hinderde, werd het mij wee om het hart, dat ik zoo'n stee- nen mensch was en niets voelde van al die wrrrroeging, waarvan de geheel-onthouders ten opzichte der matige gebruikers zoo den mond vol hebben. Ik was bang, dat ik een verloren mensch zou worden en er met dat slechte geweten misschen wel een drrrronkaard in mij kon steken. Toen was ik bang, mijnheer de Redacteur, maar het is over ik ben bang geweest, want, zoo beredeneerde ik, er is schromelijke overdrijving in die geheel-onthouderij. Mijn matig slokje heeft nie mand ooit een traan gekost, geen mijner kennissen tot een dronk aard gebracht, en nooit anders g edaan d an m ij n e levensvreugde verhoogd. Toen ik dit goed overdacht en als waar heid moest erkennen, ging mijn angst weg en maakte plaats voor een gevoel van me delijden met die wakkere strijders voor de geheel-onthouding, die door overdrijving van iets goeds iets verkeerds zullen bereiken, n. 1. dat de spot zal worden gedreven met alles, wat naar den «blauwe" zweemt. En dat moest niet kunnen! Uw dw. dnr. Een matig gebruiker- Scbagen, 2 April 1898. Aan de besturen der g e- meenteaWieringerwaard, St. Maarten, Haringcarspel, Oude en Nieuwe Niedorp, Winkel, Barsingerhorn, Anna Paulowna, Wieringen en Zijpe is door de Afdeeling Scbagen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw het vol gende adres verzonden De Afdeeling Schagen en Omstr. dei Holl. Mij. van Landbouw, overtuigd van de belangrijkheid en de belangrijke voor- deelen die het houden van schapen voor de boerderijen in deze omstreken ople vert, heeft sinds eenige jaren door het houden van keuringen van Rammen, Fokschapen en Ooilammeren hare uiter ste krachten aangewend om het schapen ras te veredelen en de fokkerij aan te moedigen. Dat zij in deze overtuiging niet alleen staat, bewijzen de besluiten van de ver gaderingen van Nov. '97 en Maart '98 van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Holl. Noorder kwartier (de Vereeniging, die de werk zaamste, de meest practische, de beste Landbouwvereeniging in ons Land wordt genoemd) om de veredeling van het schapenras krachtig ter hand te nemen door het importeeren van Rammen. Maar dit niet alleen, ook het toe nemend succes van de keuringen onzer afd. zijn een duidelijk bewijs, dat ook de veefokkers zeiven, door ons krachtig te steunen, onze pogingen op prijs stellen, overtuigd dat in deze iets gedaan kan worden, dat wij ook in deze niet stil moeten staan. Ingenomen met het groote succes, dat wij met onze kleine middelen verkre gen, zouden wij aan onze keuringen gaarne uitbreiding geven, om de deel name daaraan te bevorderen en zoo doende de eischen en de resultaten van de verschillende keuringen te kunnen nagaan, maar onze financieele krachten laten dat niet toe. Maar ontbreekt het ons ook aan geld, aan moed en ijver om alles aan te wenden wat kan strekken om de belangen van den Landbouw te bevorderen, ontbreekt het ons niet. Dat de Landbouw het hard heeft te verantwoorden, behoeft thans niet meer gezegd te worden, nu in ons land alles in beweging is om hem door alle mo gelijke middelen bevorderlijk te zijn en op te heffen uit zijn verval. Landbouw-proefstations en winter- scholen zijn opgericht, proefvelden wor den aangelegd, zuivelconsulenten zijn aangesteld, aanhoudingspremiën en sub sidies worden beschikbaar gesteld en een Directeur-generaal van Landbouw is benoemd. Bewijzen te over van een ernstig streven voor een ernstige zaak. En waar nu de hooge Regeering en de Provincie en de Landbouw-maat- schappijen en al wat te dezen opzichte macht heeft en invloed kan uitoefenen, bewijzen geven van overtuigd te zijn dat er hulp moet worden verleend, hoe veel meer, mogen wij zeker met recht veronderstellen, zal dat dan het geval zijn daar, waar wij den treurigen terug gang steeds in al zijn naaktheid voor oogen zien, daar waar men zijn bevol king, „en bijgevolg zichzelf", in meer of mindere mate te gronde ziet gaan. Wij nemen daarom de vrijheid, inge volge besluit van de vergadering onzer afd. d. d. 8 Febr. 1.1., ons met deze tot U en andere Gemeentebesturen in den om trek te wenden, met beleefd verzoek om, in navolging van den Gemeenteraad van Schagen, van wien wij tot dusver zoo'n krachtigen steun voor deze in het alge meen belang zijnde zaak ondervonden, tot ondersteuning van onze pogingen tot veredeling van den veestapel, ons een jaarlij ksche subsidie te willen verleenen van ten hoogste f 10, uitsluitend tot uit breiding en verhooging der prijzen op de Jaarhjksche Keuringen van wolvee vanwege onze Afdeeling. Alle kosten van regeling en admini stratie, voor zooverre die niet door het Bestuur onzer Afd. gratis worden ver richt, komen ten laste onzer Afd. De keuringen worden gehouden op den laatsten woensdag in Sept., juist voorden springtijd, met uitloving van prij zen voor wolvee van zware en lichte gronden, terwijl kunstmatige fokkerij zooveel doenlijk zal worden uitgesloten, door het uitoefenen van controle aan gaande afstamming, wijze van fokken, enz. Namens het Bestuur der Afd. voorn, (w. g.) C. ASJES, Voorzitter, (w. g.) C. BIJPOST Kz., Secretaris. In de vergadering van de afdeeling Schagen van de Maat schappij „Tot Nut van 't Alge meen" op woensdag a. s. zullen de leerlingen der Departementale Zang school uitvoeren„Een Lentedag" van J. Worp. De heer Kooimanpredikant te Barsingerhorn, heeft de welwillendheid, door vertooningen met een tooverlan- taarn voor eene prettige afwisseling te zorgen, en bovendien zullen een aantal leerlingen van den hr. ter Linden uit voeren de „Weihnachts-Symphonie" van Chwatal, piano-quatre-mains en 12 kinderinstrumenten. Het belooft dus voor kleinen en grooten een genoeglijke avond te zullen worden. Uitdrukkelijk dient echter vermeld te worden, dat andere kinderen dan leerlingen der Zangschool niet worden toegelaten. Voor de handhaving eener goede orde is deze maatregel noodzakelijk. Naar wij echter vernemen, heeft de heer ter Linden het voornemen, op een nader te molden zondagmiddag de uitvoering door zijne leerlingen te doen herhalen. Aan het postkantoor te Schagen en de daaronder ressorteeren- de hulpkantoren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 6632.415, terug betaald f 8567.425. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 3883. Te Winkel is door ie mand, die eerstdaags van plan is in 't huwelijk te treden, een vette koe ge wonnen in onze verloting. Een heer lijk buitenkansje voor den aanstaanden bruidegom, dat hem zeker goed te pas zal komen, 't Zij hem van harte gegund. De os, de le prijs in onze verloting, is gewonnen door den heer J. F. Stol te Haarlem en is ver kocht aan den heer C. Brommer te Alkmaar voor 27 ct. per pond. De os wordt geschat te wegen ongeveer 1600 pd. De tweede os onzer verloting, geval len op no. 2551, is gewonnen door den houder van één lot, den heer C C. de H'il, «lager te Wieringen. Aangekocht door den heer A. Slikker alhier voor f 250.— Het is ons gebleken, dat de dag onzer paaschtentoonstelling tevens een marktdag van beteekenis was. Slagers uit Utrecht, Amsterdam, Haarlem, Zaandam, IJmuiden enz. de den voor flinke prijzen belangrijke aan- koopen- Vet vee werd verkocht voor 29 a 32 cent, varkens voor 21 a 23 cent. Zaterdag 9 April a. s.zal de heer Mr. E. Fokker in het lokaal Cérès optreden met het onderwerp Leerplicht. Tunnel. Wederom is een plan gevormd voor een tunnel door een der zwitsersche bergen en wel tot verbinding van Thun en het Bercer Oberland met den best.anden «poorweg in het Rhöuedal, die te Brieg thans eindigt. De ingenieur Teuscher te Bern, die reed* vroeger zulk een plan had ontworpen, heeft nu een nieuw tracé voorgedragen, dat van het meer van Thun door het Kaoderthal naar den Lötsehberg loopt. Door dezen wordt naar het Rhöne- d&l een tunnel geboord, die 12.900 meter lang wordt en waarvan het hoogste punt 1260 meter boven de zee zal gelegen gijn. De kosten worden op 37 millioen franoj geraamd. Door dtzeu spoorweg, als hij tot stand komt, zal de Simplon-lijn, die nu in aan leg is tusschen Brieg (in Zwit«erland) en Iselle (Italië) en over drie jaren gereed moet zijn, een groote concurrent worden van de Gotthard-lijn. De weg van Duitschland naar Italië zal dan nog korter worden en men zal in den tijd van één uur door twee reuzentunnels sporen. De Gotthard-tunnel is bijna 15.000 me ter lang, die door den Mont-Cénis 12.250, die door den Arlberg 10.300. De tunnel door den Simplon wordt nog langer dan al de anderen, nl. 19.300 meter. Een onzer eerste acteurs treedt te Amsterdam een café binnen, di rect gevolgd door drie studentjes van het eerste jaar. Knipoogend tol den kellner roept de acteur luid,: „Jan 1 breDg mij wat ik zelf ben' en spoedig daarna verschijnt Jan met een kwast. De studentjes vinden dit aardig en be stellen ook „wat ze zelf zijn* en even vlug daarna verschijnt Jan met drie echte friesche boerenjongens. Met een Trein naar de Noordpool. Onlangs heeft een Amerikaan het stout moedige plan geopperd, om te trachten met een onderzeesche boot de Noordpool te be reiken. Een ingenieur in Californië, Mulkey genaamd, wil er nu per trein naar toe I Tot dat einde laat hij een machine bou wen, welke zich zonder rails op het ijs voortbewegen kan. De raderen van de machine zijn van tanden voorzien, even als bij de tandradspoorwegen in Zwitser land. Vóór san de machine bevindt zich een groote ijsspoor „en zoo zal mijne ma chine,* aldus de uitvinder, „als een ram- torenschip alle hindernissen uit den weg ruimen.* De locomotief zal gas als be weegkracht aanwenden en zes wagens kun nen trekken. De proefritten zullen in Canada tusschen Victoria en Dawson-city gedaan worden en tegen het einde van dit jaar denkt Mulkey naar de Noordpool te vertrekken. Moderne talen. Volgens een engelsch blad spreken te genwoordig 500 miljoen menechen de eene of andere der mederne talen125 miljoen bedienen zich van het engelsch, 90 miljoen spreken Russisch, 7b miljoen duitsch, 55 miljoen eransch, 45 miljoen spaaBsch, 35 miljoen italiaansch en 12 miljoen Portu- geesch. Twee derde van alle brieven en briefkaatten, welke door middT van de post bezorgd worden, zijn in het engelsch geschreven. Uit Ne w-York wordt be- richt, dat Zola in geval zijn vonnis gecas seerd wordt, naar Amerika denkt te komen om daar 15 voorlezingen te houden, waar voor hem francs 20.000 „per stuk* zou aangeboden zijn. Naar de „Deutsche medi- cinische Wochenschiilt" mededeelt, bereidt zich in Duitschland de bewegiug vcor lijkverbranding uit. Tot heden bestonden daar te lande slechts 3 crematoria, na melijk te Gotha, Heidelberg en Ham burg. Binnenkort zullen echter ook cre matoria opgericht worden te Manuheim en te Jena. Daardoor wordt Duitschland no. 3 op de lijst der staten, waar do lijkverbranding toepassing vindt. Italië heeft namelijk 24 lijkovens, de Vereenigde Staten van Noord-Amerika 22, Duitschland weldra 5, Engeland 8, Frank rijk 2 en Zweden 2, terwijl in Dvuemar- ken en iu Zwitserland 1 crematorium be staat. Predikbeurten. Piedikbeurten in da Hervormde gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen dos voormiddags O1/» uur. 8 April Ds. van Kluijve. 8 April (Goede Vrijdag), v. m., (beve*tb ging uieuwe lidmaten) Ds. van Kluijve. 8 April (Goede Vrijdag) 'a av. half zeven Avondmaal, Ds van Kluijve. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente 3 April, dienst v. m. half tieu. (Lidmaten-bevestiging) 8 April, (Goede Vrijdag) dienst 's avonds 7 uur, (Avondmaal). Hervormde Gemeente 3 April n. m., Ds. H. de Boer. 8 April Barsicgerhom Ds. Kooiman. (Avondmaal). Ingeschreven van 29 Maart1 April 1898. GeborenGrietje Cornslia, d. v. Arie Koordes en van Pietertje Ko«sen. Ondertrouwd Jonkhesr Ahxauder Adolf Edward Johan Reinoud Brantsen en Caro- lina Johanna van Leeuwen, Getrouwd en Overleden Geene. Ingeschreven van 1 81 Maart 1898. Geboren Geertruida Petronella, d. v. M. v. d, Nieuwengiezen en P. Mooij. Pieter, z. v. A. Kooiman en E. Keuris. Jan, z. v. A. Raven en T. Kossen. Trijn tje, d. v. A. Raven eD T. Kossen. Corne- lis, z. v. P. Voorthuijsen en A. Neefjes. Jacob Cornelis, s. v. C. List en M. Noot. Dieuwertj», d. v. W. Mul en T. Raven. Jansjs, d. v. A. Portegijs en J. Strooper. Jan, z. v. J. Dekker en J. C. W. Duit. Jantje, d. v. L. Meerschap en A. Dekker. Aris, z. v. P. vau Siipriaan en P. Koole, Johanna Cornelia, d. v. D. op 't Veld en G. Kraakman. Nicolaas Pieter, z. v. C. v. d. Wel en G. Dekker. Ondertrouwd 6 paren. GehuwdCornelis Boerman en Trijn tje Ossen. Teunis Schager, weduwn. van H. L. van Saotwijk en Grietje Huisman, weduwe v. A. v. Stipriian. Jan Gorter en K. Braaf. F. de Graat en M. Pranger. Overleden Arien de Graaf, echt gen. van A. Dekker, oud 65 jaren. Hillegon- da Margaretha Thie, echigeuoote van J. van Doorn, oud 54 jaren. 1 leveul. aangegeven kind van Pieter Nieuwland en Neehje Hoogvorst, SCHAGEN, 31 MAART 1898. Aangev-: 4 Paardeu i 40.— a 150. Os a Stieren a 20 GeldeKoeien(magere), 80.a 120.— 10 Vette Koeien „120a 180 45 Kalfkoeien „110;— a 145. 1 Vaars 45 a Graskalf a 110 Nuchtere Kalveren 4.a 12. Rammen a Schapen (magere) a Idem (vette) a 175 Overhouders 13.— a 18. Bokken en Geiten a 35 Varkens (magere) 12.— a 15, 7 Idem(vette) per K.G. .38 a —.42 60 Biggen 8.— a 10.50 30 Konijnen .15 a 1. 20 Kippen —.50 a 1,20 Eenden a 750 Kilogr. Boter .85 a .95 250 Kaas —.40 a .70» 7500 Kipeieren 2-25 a 2.75 5000 Eend-Eieren 3.— a HOORN, 31 MRT. 1898. Kleine Kaas, hoogste prijs f 30.Com missie f 23. Middelbare f Hooikaas f aangev. 63 stapels, wegende 23115 Kilo. ALKMAAR, 1 APRIL 1898. Aangev. GranenH.L als 38 H.L. Tarwe f 7.50 a f 8.76. 23 HL. Rogge, f 5.50 a f HL. Gerst f a f 48 H.L. id ohev. I 5.— a f7.20. 609 HL. Haver f 3.25 a f 3.85. 103 HL. booneu Paarden- f 6.20 a f Bruine id. f7.75 a f 8.50. Citroen- t 10a f -.— Doiven f 7.— a f 7.25. Witte- f 10. a HL. Kanarie*, f 5 h.L. Mosterd zaad rood, f a f .-HL. geel 110.— a 1 HL. Karwjjzaad f 10.— a HL. Blauw Maanzaad f a 12 HL. Erwten: Groene f 7.a f 16.— Grauwe f 13a f 17.—, Vale f a f ZAANDAM, 31 MRT. Kass :Aangevoerd 2 stapels kleine. Hoogste prijs f 23. EDAM, 31 MRT. 1898. Aangevoerd 80 stuks Boter, per 5 Hg. f —.52» a f—.572 Kipeieren f 2.75 a f3.— per 100 stuks- Nuchtere Kalveren f 5.i f8.—.

Schager Courant | 1898 | | pagina 8