TE SCHJUEH, BOELHUIS HUISRAAD, Notaris Backx, op WOENSDAG ïl APRIL 1898, een m ak Paard, Polei ovenicM der *eei. te ZIJPE, NOTARIS BACKX, Wieringen. Wieringen. Anna Paulowna, 8 April. Kolhorn. Barsingerhorn. In plaats van den heer C. Corver van Wessem is tot Hoofdin geland van den polder Waard en Groet verkozen de heer D. Laan te Wormerveer. Wij meldden reeds, dat de Tuinbouwvereeniging Niedorper Kogge 40 gld. beschikbaar heeft ge steld ten behoeve van aankoop van kunstmeststoffen voor proefvelden. Thans zijn voor groentenbouw 12 proefvelden in cultuur gebracht. Deze proefvelden zijn voor een deel verdeeld in vijf kavels, waarop verschillende kunstmeststoffen zijn aangebrachtop deze kavels zullen een vijftal groenten worden uitgezaaid. Op andere proefvelden wordt slechts één kunstmest voor de variëerende groenten uitgestrooid.Op deze wijze hoopt men zich ervan te kunnen overtuigen, welke kunstmeststoffen het best geschikt voor een bepaalde groente zijn. De heer Porte heeft zich welwillend beschikbaar gesteld, contröle op dit onderzoek uit te oefenen. Nog vernamen wij, dat er kans bestaat, dat de benoodigde kunstmest in 't vervolg van rijkswege zal worden verstrekt. Buitenlandse!» Nieuws. Plaatselijk. Nieuws. Rijkslandbouwwintersohool. Donderdag had alhier in bovengenoem de school het openbaar mondeling exa men plaats van de leerlingen der 1ste klasse, die bij voldoende kunde tot het volgen der lessen in de 2de klasse kunnen worden toegelaten. Het examen werd afgenomen door de heeren Nobelde Gier en Muijs en bijgewoond door de heeren/. BreebaartKz lid v. d. Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal, L. T. Gronemanbeiden leden van de commissie van toezicht op ge noemde school, en A. Eriks,burgemeester der gemeente Petten. Uit de vragen, die gedaan werden, blijkt ten volle, van hoeveel belang het voor onze landbouwers is, dat hunne zoons de school bezoeken, die zoo veel practische kennis voor den boer en landman geeft. Uit onderstaand klein overzicht der belangrijkste vragen moge blijken, wat reeds in den eersten cursus op de Land- bouwwinterschool wordt geleerd. Er werd dan gevraagd naar de sa menstelling der lucht, naar het nut van zwavel, naar warmte, naar baro meters, thermometers en onderscheide ne zouten, naar de samenstelling van melk, het bepalen van het vetgehalte der melk, gewicht, omstandigheden van invloed op zwaarte en rijkdom der melk, naar room, karnemelk, enz. Ook bleek ons uit de vragen, dat planten en die ren grondig waren bestudeerd en be handeld. De leerlingen kenden de deelen van I een bloem, de bevruchting, de grond stoffen, waaruit planten bestaan, plan tenvoeding, bloedsomloop, ademhaling, hersenen, zenuwstelsel, spierbouw, ge daanteverwisseling der insecten, enz. Voor hen bleek evenmin een gesloten boek te zijn de kennis der grondsoorten, klei, zand, veen, zandstuivingen, dilu viale en alluviale gronden, samenstel ling van klei, enz. Ze hadden eenig begrip van zaaien, van den invloed van lucht, licht, water en warmte op de planten, van het nadeel van onkruid, van zaad-kwa liteit, enz. Evenzoo bleken ze tamelijk thuis te zijn in de kenmerken van onze huisdie ren paarden, runderen, koeien, schapen, varkens en de lichaamsdeelen dier die ren Nog was hun geleerd, aan welke eiscben goede veestallen moeten vol doen, en vele zaken meer waren ver klaard en toegelicht, zoodat het open baar examen den belangstellenden toe hoorders ten volle deed beseffen, dat onze Landbouwschool een der krachtig ste middelen moet genoemd worden tot verbetering van het boeren- en land bouwbedrijf. Van de elf leerlingen der eerste klas se werden tot de tweede bevorderd de volgende tien jongelui(alphabetisch) N. R. Barendregt, Beverwijk. H. S. Eriks, Petten. P. Hopman, Schagen. J. Jimmink, Zijpe. L. C. Keijzer, Texel. D. v. d. Oord, Barsingerh. D. Smit, J. Vis, Kolhorn. K. Wit, Schagen. J. Zijp, Wognum. Heden, zaterdag, had in tegenwoor digheid van den heer Löhnis het eind examen plaats van de leerlingen der 2e klasse. Het examen werd wederom afgenomen door de drie reeds genoomde heeren leeraren der school. Tal van vragen werden wederom gedaan, bijna alle den stempel dragende van de practi sche kennis, die de school als vak school geeft. Natuurlijk waren de vra gen heel wat moeilijker dan die donder dag gedaan werden, vooral de vragen over scheikunde; onderscheidene deelen dezer wetenschap moesten de revue passeeren en deden de aanwezigen een blik slaan in het groote nut,, dat deze wetenschap voor den landman heett. De waarde en de samenstelling der meststoffen werd afgevraagd, er werden punten behandeld uit de leer der voe ding, uit de bemestingsleer, kunstmest stoffen, grondsoorten, enz. enz. Van dierkunde en gezondheidsleer werden gevraagd naar de samenstelling van een paatdenhoef, een hoefijzer, naar de eischen van een stal, enz. enz. Ook plant- en dierkunde en de andere vak ken werden uitvoeriger afgevraagd. Het geheele examen gaf den indruk, dat de heeren leeraren aan onze landbouw scholen weten, wat de landman voor de uitoefening van zijn bedrijf bepaald aan wetenschappelijke kennis behoeft, en die kennis aan te brengen is een kunst, die zij blijkbaar ten volle ver staan. De wetenschap, door hen aangebracht, zal ongetwijfeld rijke vruchten dragen voor de verbetering van onzen landbouw en voor den toenemenden bloei onzer landbouwschool. Aan onderstaande leerlingen werd een diploma toegekend: J. Best, Berkhout. J. Boekei, Schagen. A. D. Groneman, Wieringerwaard. K. Eriks, Burgerbrug. J. C. Maters, Koegras. C. Ploeger, Midden-Beemstcr. C. Best, Schagerbrug. A. v. d. Oord, Moerbeek (O. N.) J. Schoorl, Eenigenburg. K. Kater, Wieringerwaard. Bij de uitreiking der einddiploma's werd het woord gevoerd door de hee ren Löhnis en Nobel. Het examen werd nog bijgewoond door de heeren J. L. T. GronemanS. Berman, J. Breebaart Kz., Van Beusekom, P. Buis. Predikbeurten. ADVEBTENT1KN. zal publiek verkoopen op Dinsdag- 26 April 1898, des voorraiddags 10 uur, ten sterf- huize van den WelEd. Heer fF. A. Hazeu: Den opstand van een A po- tlieek, doozen, flesschen, potten, vaatjes, mortieren, stampers, balansen, vijzel, medicijnglas en hetgeen ver der zal worden aangeboden. le ÜC1ÏAG12V. te Anna Paulowna. Barsingerhorn. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. nabij de Heinsmerbrug, des voormiddags 9 uur, op de boeren plaats, bewoond geweest door mej. de wed. A. SLIJKERMAN, van 14 puik beste Kalf koeien, die gekalfd hebben of op kalven staan, 6 dito Kalfvaarzen, 6 dito gelde Koeien, 6 Pinken, eenige Kuikalveren, 1 best mak zwart merriepaard, 1 dito bruin ruinpaard, 1 eenjarig zwart merrie veulen, 2 Varkens, Jachtwagen, Til bury, Boerenwagen, Driewieldekar, Ierkar, Hooischudder, Zoutkist, Wei- vaten, Karns, Kaasplanken, Mouten, Emmers, Melkschotels, 2 Ploegen, en verdere Boeren- en Bouwgereed schappen. Voortseenig Huisraad en Inboe del en hetgeen verder zal worden aangeboden. Notaris BACKX. zal publiek verkoopen Marktberichten. Vrijdag 29 April 1898: A. des middags 12 uur, ten sterf- huize van den Heer Jm.KREIJGERHz., aan de Nieuweslllis, en hetgeen verder zal worden aange boden B. en des avonds 6 uur, in de herberg van den Heer P. VLA AR: 1. Een Huls, waarin 3 Woningen met het recht van altoos duren de erfpacht op den grond, te Wieringerwaard, aan de Nieuwe- sluis, kad. sectie A. nos. 693, 694 en 776. Samen groot 6 aren 51 centiaren. 2. En een Huis, met het recht van altoos durende erfpacht op den grond, gelegen aldaar, naast het vorige perceel, kad, sectie A. no. 775, groot 2 aren, 10 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen den Heer Jm. KREIJGER Hz. TE HOOP: gedekt door den hengst WelliElgtOIl, van den heer BREEBAART. Te bevragen bij A. 1ISSEB, stalhouder te Schagen, Mej. A. Zwiep, verloskundige alhier, is als zoo- danig benoemd te Nieuwerkerk a. d. Usel [t. H.) en heeft hare benoeming aangenomen, De alikruikenvisscheta hebben grootendeels hunne bniigheidgestaakt. Met deze vangst hebben devisschere een zeer voordeeligen winter gehad, zoodat een ieder geregeld den geheelen winter door in verdienste was. Doch onze Noordzeevisschers hebben een slechten winter gemaakt, om reden er bijna geen visch is gevangen en de prijzen zeer laag waren. De alikrnikenvisschers houden sieh thans bezig met het in orde brengen hunner ansjovisnetten en pa lingfuiken het is dan ook wel te hopen, dat de ansjovis en paling de kusten van ons eiland en omliggende streken met een ruim bezoek zullen vereeren. De werkman J. G. had heden morgen het ongeluk met zijn hand tusschen een machine te geraken, met bet noodlottig gevolg, dat dsze verbrijzeld werd. Dr. B. van W. vergezelde den patiënt naar het ziekenhuis te Leiden. Hat schoolfeest te KOLHORN zal dit jaar den vorm aannemen van eene reis, gedeeltelijk per spoor, gedeeltelijk per tram en per rijtuig. EindstationDe Tuintjes te Huisduinen. Waar schijnlijk zal het uitstapje plaats hebben vóór de karwjjoogst invalt. Alle hooiden van gezinnen alhier zijn opgeroepen tegen maandagavond om met elkander te bespreken, hoe de Inhuldigingsdag op eene waardige wijze feestelijk gevierd zal worden. Wie thans te KOLHORN de haven passeert, staat verbaasd over het groote aantal visschersvaartuigen, waarover deze kleine plaats te beschikken haeft. En die geheele vloot ziet er op het oogenblik net, keurig net uit. In den laatsten tjjd zjjn er tal van nieuwe vaartuigen bijgekomen. Op een enkele na, zijn de oude tjalken vervangen door ijzeren, die een zeer goed figuur maken. De palingschuiten zijn ook bijna alle nieuw. Zelfs onder de vaartuigen, die uitsluitend uitgerust worden voor de ansjovisvangst, treft men gloednieuwe exem plaren aan. Men kan dan ook den dyk niet passeeren, of er slaan mannen van het vak, die blijkbaar voldaan het oog op het schoone stelletje gericht houden. Met verlangen wordt weer uitgezien naar den tjjd, dat de ansjoviscampagne een aanvang kan nemen. Moge een goede vangst het loon zjjn van de vele moeite, die men zich heeft moeten getroosten om alles zóó voor elkander te krijgen. Donderdag j. 1. herdacht de heer P. Schuitemaker den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn ambt als on- derwjjzer aanvaardde. Als zoodanig, heeft hij die 25 jaren met de meeste nauwgezetheid vervuldniet alleen in de school, maar ook daarbuiten had hij een open oog en een goed hart voor vele zaken in de gemeente en steeds werd hij bereid gevonden, zijne krachten te offsren; daardoor ontbrak het den jubilaris thans ook niet aan belangstelling, Van vele wonin gen wapperde de driekleur en menige gelukwensch werd hem toegezonden. Des namiddags ten 2 uur werd de jubilaris met zijn gezin in het versierde lokaal der school van zijne klasse ontvangen door het Dagelijksch Bestuur der gemeente, leden der plaatselijke schoolcommissie, onderwijzers, leerlingen, oud-leerlingen en andere belangstellenden. Hjj werd door de schooljeugd met een welkomstlied begroet. Daarna werd hij toegesproken door den heer ie Oroot hoofd der School; door eene der oudste meisjes namens hare mede-scholierendoor den heer J. Spaans I)z. namens de oud-leerlingen en door den heer KSchoort. Als aandenken aan den dag werd hem vereerd door het onderwjjzend personeel een barometerdoor de scholieren een regulateur en door de oud-leerlingen een fauteuil met bjjbehoorende stoelen, een spiegel en een wekkerklok. Daarna nam de jubilaris het woord, maar getroflen dooi de vele blijken van waardeering, was het hem niet mogeljjk te kunnen uitspreken wat hij gevoelde en bedankte hjj in korte woorden allen, die hadden bijgedragen om deze dag voor hem onvergetelijk te maken. Vervolgens werden de kinderen door hem getracteerd en was een ieder in de gelegenheid, den heer Schuitemaker te feliciteeren. Na dit al werd nog door de schooljeugd een lied te zijner eere gezongen en keerden allen huiswaarts. Van vele vrienden werden hem nog verschillende geschenken aangeboden. Een aardige verrassing: Als schrijver van De candidatuur Van Bommel heeft zich bekend gemaakt de heer J. de Koo. EGMOND AAN ZEE, 7 April. Afwijkende van ouder gewoonte, ver scheen reeds den lsten dezer „De Eg- mondsche Bad-Bode" een blad, uitge geven door de „Vereeniging tot bevor dering van het vreemdelingenverkeer te Egmond aan Zee". Onder de rubriek „Berichten" lezen wij „Naar ons wordt medegedeeld, is Ba ron Rothschild van Parijs met een der hótels alhier in onderhandeling, om de zomermaanden te Egmond door te bren- gen." Indien dit geenAprilsgrap is, wenschen wij onze badplaats van harte geluk. Nu, belangstelling verdient zij, want alle mogelijke pogingen stelt zij in 't werk, om hare zomergasten waardig te ontvangen. Dat zij hiervan vruchten moge pluk- ken, is zeker ons aller wensch. Blaflende honden bijten niet. Dat toont het parlement, dat verklaart, niet te zullen gedoogen, dat iemand de schenden de hand aan China slaat; dat getuigt in openbare vergaderingen„de zelfstan digheid van China is een levensvoor waarde voor Engelands politiek in het Oosten," dat keft en bast en blaft in de pers van Engelands heilige plichten, van zijn bedreigden handel; en terwijl men merkt, dat Rusland zich van al dat spektakel niets aantrekt, zet men plotseling een zuur-zoet gezicht en ver zekert de wereld, dat, nu Taliën-wan voor den engelschen handel zal openstaan, Engeland zich met den afloop der onder handelingen met Rusland tevreden kan stellen. In hoeverre het Engeland ernst was met China's integriteit, blijkt uit het bericht, dat Engeland voor zich den af stand van Wei-hai-wei heeft geëischt. Omtrent dezen afstand gaf minister Balfour in het engelsche parlement de volgende verklaring „Engeland wenscht geen monopolie voor den invloed in Peking. Het wenscht niet Rusland geheel van den invloed op de chineesche regeering uit te sluiten, doch slechts door zijn optre den te beletten, dat Rusland de alleen heerschappij verkrijgt. „Daarom heeft de engelsche regeering, toen zij het bericht ontving van Rusland's plannen, de chineesche regeering het gevaar daarvan doen inzien. Toen wij uit Peking vernamen, dat de onderhan delingen over de bezetting van Port- Arthur werden voortgezet, hebben wij onze meening aan de russische regee ring duidelijk uiteengezet. Wij beloofden toen, dat, als Rusland afstand deed van de voorgenomen bezetting van Port-Ar- thur, wij geen haven in de golf van Petsjili zouden bezetten. „Nu Rusland dat aanbod heeft ge weigerd, hebben wij van China gevraagd en verkregen den afstand van "Wei- hai-wei, met het recht, dat te bezetten als de Japanners het hebben verlaten." Eenige complimentjes aan het adres van Duitschland doen vermoeden, dat Duitsch- land Engeland's eisch te Peking heeft gesteund. Indien dit waar is, dan heeft Duitschland daarmee een handigen zet op het politieke schaakbord gedaan. Door Engeland tusschen Kiau-chau en Port-Arthur te plaatsen, heeft het Al- bion aangesteld tot schildwacht en wachter van de duitsche bezittingen in China. Engeland heeft door de bezet ting van Wei-hai-wei de verplichting op zich genomen, Rusland in China in bedwang te houden. Het eigenaardigste in de geheele chi neesche verdeelings-quaestie is echter, dat China zich laat plukken als een gans, laat scheren als een schaap, zon der ook maar op eenigerlei wijze tegen te spartelen. Het staat haven bij haven af, laat geheele provincies, en wel de rijkste en meest bewoonde, aan zijn gebied ontnemen. En de bevolking, even stoïcijnsch en gelaten als hare re geerders, verwisselt zonder morren of verzet van meester, alsof het millioenen stuks speelgoed ware. Nu Duitschland, Rusland, Frankrijk en Engeland hun voorloopig deel van den buit hebben, komt ook Oostenrijk aan zetten om een „pachtcontract" af te sluiten. Nu Italië nog, dan is de land- honger der europeesche menagerie gestild. Wij hebben ons in de laatste dagen meermalen afgevraagd, of van de zijde van Japan geen verzet was tè verwachten. De kalmte, waarmee men te Tokio de verdeeling van China opneemt, de wijze, waarop Japan in den afstand van het door hem bezette Wei-hai-wei aan En geland berust, doen vermoeden, dat het in ruil van zijn aanspraken in China, rechten op Korea heeft verkregen. In allen gevalle is de electrische lucht in het Oosten sedert eenige dagen merkbaar ontladen, zoodat eene uitbarsting voor loopig niet meer te vreezen is.Die geruststellende verzekering is van het Westen niet te geven 't Schijnt wel, dat, hoe meer de depressiejin het Oosten vermindert, hoe dreigender zij zich in het Westen vertoont. In het begin der week scheen het, dat het geschil tussohen Spanje en de Yereenigde Stagen door tusschenkomst van den Paus op vreedzame wijze zou worden beslist. Het wekte wel eenige bevreemding op, dat de Paus als bemiddelaar tus schen een Katholiek en een Protes- tantsch land zou optreden. De ver houding van Katholieken en Protestan ten is in de Vereenigde Staten ongeveer als 12. Bij ongeveer 9 millioen kerkelijk be vestigde Roomsch-Katholieken treft men er ruim 17 millioen leden van verschil lende protestantsche kerkgenootschappen aan. Later is gebleken, dat de Paus alleen bij Spanje op eene schorsing der vij andelijkheden op Cuba heeft aangedron gen. Hoewel Spanje eene met zijne eer bestaande tusschenkomst zeker gaar ne zou aannemen, schijnt men te Madrid deze niet te verwachten. Een spaansch diplomaat verklaarde aan de Parijsche Ti- mes-correspondent Spanje vertrouwt ge heel op zichzelf, op eigen zelfopoffering en op eigen kracht. Het weet, dat het van Europa niets te wachten heeft. Elke poging, van Europa uit gedaan om de Yereenigde Staten anders te stemmen, zou alleen ddn eenig succes heb ben, wanneer ze gewapender hand ge schiedde. Voor andere argumenten is men in de Y. S. doof. Trouwens, de V. S. volgen slechts do politiek, in Eu ropa reeds voor jaren verkondigd en toegepastn.1. het recht van den sterkte. Sleeswijk en Holstein, Hannover en Nas sau, Elzas en Lotharingen, wat anders zijn 't dan europeesche continentale Cuba's, die door eene handige en ge slepen vrijbuiters-politiek van de eene hand in de andere zijn overgegaan? Wanneer het tot een oorlog tusschen Spanje en de Vereenigde Staten mocht komen, zullen waarschijnlijk de Vereen. Staten door hunne giootere draagkracht en de machtige hulpmiddelen, waarover zij te beschikken hebben, ten slotte aan 't langste eind trekken, maar toch ge- looven wij, dat de spaansche natie tot de grootste opofferingen geneigd is. Den amerikaacschen handel staan gevoelige slagen te wachten, daar reeds nu uit de zuid-amerikaansche republieken bij de spaansche regeering tal van aanvragen om kaperbrieven zijn ingekomen. Onder kaperij verstaat men de mach tiging aan particuliere schepen, om de oorlogvoerende partij te ondersteunen bepaaldelijk door benadeeling van den handel ter zee van den vijand. De machtiging tot uitoefening van de ka perij geschiedt door uitreiking van ka perbrieven. Particuliere schepen, die zonder zulk een brief ter kaapvaart gaan, worden als zeeroovers behandeld. Het ligt voor de hand, dat de groote nadeelen, aan een zeeoorlog verbonden, in een land waar de dollar almachtig gebieder is, in ernstige overweging worden genomen, te meer, wijl de amerikaansche vloot on voldoende is, om èn de kust èndenuit- gebreiden handel voldoende te bescher men. Het totaal gemis van torpedo-ver nielers is mede zeer in het nadeel der Y. S. Nog altijd bestaat dus de kans, dat wijze voorzichtigheid te Was hington tegen het geschreeuw der Jingo's zal opwegen. Ook kan het nog zijn, dat op het laatste oogenblik de stem uit Europa klinkt„tot hier toe en niet verder" en we vermeldden bet reeds hierbovendaarvoor zou zelfs de hef tigste Monroeman zwichten. Er zijn nog meer bezittingen in eu ropeesche handen, die de Amerikanen gaarne zouden inpalmen. De verovering van Cuba kon de voorbode van ande re annexaties zijn. 't Is bijna niet aan te nemen, dat men Amerika den weg zal laten inslaan, die op de verovering van eigen bezittingen uitloopt. Schagen, 9 April 1898. Haver f 3.40 a f 4.—. 57 HL. boonen Paarden- a f Bruine id. f8.25 f 8 75. Citroen- f 9.50 a f Dniven f 7.12' a f Witte- f a HL. Kanaries, f H.L. Mosterd zaad rood, t af HL. geel 1 a HL. Karwijzaad f a HL. Btaaw Maanzaad f a 13 HL. Erwten: Groene f 12.— a 16.— Grauwe f 1350 a f 17.— Vale f a f ALKMAAR, 8 APRIL 1898. KaagAangevoerd 126 stapels, wegende 59.174 K G. Prijs voor kleine 28.— Commissie f 23.— Middelbare f 23. Handel over het geheel stag. ZAANDAM, 7 APR. Kaas Aangevoerd 4 stapels kleine. Hoogite prijs f 23 ENKHÜIZEN, 6 APR. 1898. Heden werden aangevoerd stapels kaas, prijs f per 50 K.G. De prijzen dor zaden waren als volgt Kar wijzaad f 10.— a t Mosterdzaad f 14.— a f 14.50 Maanzaad f 13. a Groone erwten f 7.a 7.75. Vale erwten f 10.— a 14.—. Wjjkar Valef 9. - a 9.25. Grauwe erwten f 10.50 f 15.—. Bruine boonen f 7.75 a 8.37' Paardeoboonen f5.50 a 6.—. Platte boonen a Gerst i 4.50 k 5.— Haver f3.— a 3.75. Aangev.Vette Varkens f.18 a .22 per Va KG. Magere Varkens f 14.— a t 23.— p. st. Biggen f 6.— a 11.— Scha pen f a Geit f a Konijnen f .50 a f 1.10. Kippen f .75 a 1.40 per stuk. Eieren f 2.75 a f 3.— per 100 stuks. Boter f 0.52' a f 0.55 per kop Eenden fa - Predikbeurten der Hervormde gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddags uur. 10 April Geen dienst. 11 April (ïcd Paaschdag), Ds. van Xlujjve. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente 10 April, len Paaschdag, dienst 's vm. half tien. 11 April, 2en Paaschdag, dienst 's vhb. half tien. Hervormde Gemeente 10 April vm., Ds, W. Bax. 10 April (lsten Paasehdag,) Kieil, Ds. Kooiman, De kerkwagens van Schagen rijden. 11 April (2den Paaschdag) Geen dienst. SCHAGEN, 7 APRIL 1898. Aangev.: 3 Paarden f 125.a 175. 20 GeldeKoeion(magere), 80.a 140.— 10 Vette Koeien ,145.a 190 50 Kalfkoeien ,100;a 160.— 1 Vaars 40.a 90 Nuchtere Kalveren 5.a 12.— Rammen a Schapen (magere) a Idem (vette) a - 150 Overhouders 14.a 23.— 5 Bokken en Geiten 2.a 4. 41 Varkens (magere) 12.— a 15.— 17 Idem(vette) per K.G. .38 a —.44 70 Biggen 4.a 12.— 40 Konijnen .10 a 1.25 30 Kippen .35 a 1.25 10 Eenden —.75 a 1.20 800 Kilogr. Boter .85 a .95 200 Kaas —.40 a .70 9000 Kipeieren 2-50 a 3.- 7000 Eond-Eieren 3.— a HOORN, 7 APR. 1898. Kleine Kaas, hoogste prijs f 29.Com missie f 23.50. Middelbare f Hooikaas t aangev. 128 stapels, wegende 38458 Kilo. ALKMAAR, 8 APRIL 1898. Aangev.: GranenH.L als 44 H.L. Tarwe f 8.75 a f HL. Rogge, f a HL. Gerst f a f 53 HL. id ohev. I 7.- a f-.-.486 HL.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2