Polei ovErachl der icet. ZTJPE, 29 April 1898. Langedijk. Wieringen. 1 6. Hmmtrman f 5685. 2 C. Kroon f 5660. 4 G. Rutten Jz. f 4870. H. Calkoen, die gedurende 40 jaar predikant was te St. Maarten, Zijpe, Winkel en Nieuwe Niedorp. Helder, 27 April. Heden was ter voorjaarskoemarkt aangevoerd 115 stuks rundvee, eenige nuchtere kalveren, 3 paarden en 4 hitten. Han del matig. Gelde koeien f 80 130, kalfkoeien f 105 a 180, vette koeien 165 k 180, stieren f 150, ossen f 140, vaarzen f 95 £l 110, pinken f 33 a 52 en nuchtere kalveren f 5 h 6. Verzekering van werklieden. Sint Maarten. Toen de werkman O. G. Vrijdagmiddag bij zijn baas, den heer J. G. aldaar, bezig was, om de daksparren van stof en andere onreinheden te ontdoen, had hij het on geluk, van den zolder in de schuur te vallen. Ernstig gekneusd aan hals en rug werd de ongelukkige per draagstoel thuisgebracht. Buitenlandse!] Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Door de Westfriesche Ka naal vereeniging werd onderstaand adres aan de Provinciale Staten gezon den D e h e e r Ds. A. W. van Kluij- ve staat No. 1 op de voordracht voor pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Helder. Do ruïne van den brand trekt zeer vele bewoners van omliggende plaatsen. Woensdagmiddag was de dubbele buurt eu de weg ten westen der Groote Sloot als met menschen bezaaid. Na de ruïne in oogcn8chouw genomen te hebben, brachten zeer velen een bezoek aan de inrichting van den heer Pontvuist, die, als eenige van dien aard in onze omge ving, door haar overgroote hoeveelheid prachtige en zeldzame planten en gewas sen, eene bezichtiging overwaard is. In het onlangs verkochte huis van den heer A. Hagen wonen nu drie ge zinnen, die door den brand van alles zijn beroofd, die van de heeren Broens en Paus en van mejuffrouw de wedu we Broers. De turven van de heeren Paus en Nieman brandden Donderdagnamiddag nog best. Gedurende den nacht van Woens dag op Donderdag hield de spuit van Schagerbrug de wacht, en Donderdag namiddag waren heel veel schooljongens bezig met het pompen der brandspuit, onder het zingen van een liedje. In een boet van een der bewoners van Schagerbrug is het gezin van den wagenmaker Lichthart gehuisvest. Door den brand van alles beroofd en niet tegen brandschade verzekerd, is het in de grootste armoe gedompeld. Wenschelijk ware het, dat er pogin gen werden aangewend, om een werk zaam en oppassend huisvader aan zulk een ongelukkig lot te onttrekken. Nader kunnen we nog mededeelen, dat ook de heer Kraakman niet verze kerd was, aangezien hij zich met Mei vestigt op de boerderij de „Surinaamsche Vriend", vroeger eigendom van den heer Bruin. Door het plotseling uitbreken van don brand hebben enkele bewoners hun geld en boeken niet kunnen redden. De winkelier J. heeft ruim honderd gulden aan bankpapier verloren. Later heeft hij nog 3 gouden tientjes terugge vonden, maar het zilvergeld was door het vuur tot pulver vergaan. Als een bewijs, hoe laag enkelen te gen brandschade verzekerd zijn, diene, dat de heer Nieman met huis (2 wonin gen), inboedel, turfschuur, waarin pas een nieuwe lading van 120.000 turven, was verzekerd voor slechts f 1700. Wij vernamen, dat het ver brande vee van den heer Harp te Schagerbrug opgenomen was in het onderling veefonds. Door den rijks veearts, den heer G. Muijste Schagen, werden Vrijdag van de geredde dieren nog twee afgekeurd, daar ze door de bekomen brandwonden ongesohikt waren bevonden, waarna zij werden af gemaakt. De jongeheer Temer, d i e i n den nacht van Dinsdag op Woensdag per rijwiel naar Schagen snelde om hulp, heeft ter herinnering aan zijn flinke daad van het hoofd der gemeente Zijpe een aardig souvenir ontvangen. Aan het Prov. Bestuur te Haarlem werd o. m. aanbesteed het vernieuwen van een duiker, onder de gemeente Zijpe, in den weg van Alk maar naar Nieuwediep, behoorende tot de groote Rijkswegen in de prov. Noord- Holland raming f2500. Ingekomen 10 biljetten. Minste inschrijver was de heer G. Schellingen, Helder, f2420. De gemeente Oudkarspel heeft eene vereeniging, die zich ten doel stelt willekeurig schoolverzuim te bestrijden door jaarlijks een schoolfeest te geven in Juni. Deze vereeniging telt een 90- tal leden, tegen een contributie van f 1 per jaar en verder ettelijke begunstigers tegen jaarlijksclie bijdragen van f .75, f .50 en f .25. In het geheel beschikt de vereeniging dit jaar over een bedrag van f 200. Het bestuur bestaat uit 7 leden voor zitter is ambtshalve het hoofd der open bare school. Waar de burgers der ge meente zóó voorgaan, zal de wet op den leerplicht te Oudkarspel wel niet veel bestrijding en ontevredenheid opwekken. J. 1. Woensdag, v. m. 11 uur, werd alhier door den Kerkeraad der Doopsge zinde Gemeente aanbesteed het amo- veeren der oude en maken eener nieu we pastorie. Ingekomen waren 5 biljetten 3 D. Lont Jr. f 5500. 5 Ar. J. Roel f 4790. Gegund aan den laagsten inschrijver. Men deelt ons mede, dat de kerk en toren te Breezand te Anna, Paulowna, tot heden eigendom van een particulier persoon, aangekocht is door een vereeniging op Christelijk— Gereformeerden grondslag. Te AMSTERDAM is over leden de WelEerwaarde Heer A. C. Be Kerkeraad der Ge- meento Nieuwe Niedorp heeft beslo ten, bij het Avondmaal alcoholvrijen wijn te gebruiken. D s. N. J. C. Schermerhorn t e Nieuwe Niedorp staat op 't zestal te Helder. j Vergadering der Libera- le Kiesvereeniging „Algemeen Belang" te Anna Paulowna, op 29 April. Tegenwoordig zijn 16 leden. De voorzitter opent de vergadering met do mededeeling, dat 2 nieuwe le den zijn toegetreden De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat ingekomen zijn: 1. een brief van de Centrale Libe rale Kiesvereeniging te Helder, inhou dende, dat de algemeene vergadering zal gehouden worden op 18 Mei e. k. 2. een schrijven van de kiesvereeni ging te Schagen, mededeelende, dat als candidaten voor de Prov. Staten zijn ge kozen de H. H.24. J. Waller en P. Buis. 3. een idem van de Kiesv. te Winkel, dat als candidaten zoodanig zijn gesteld de H. H. 24. J. Waller en K. Brtebaart Jz. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar de Alg. Verg. te Helder worden respectievelijk gekozen de II. H. M. Kooij en G. Brands. Overgaande tot de keuze van candidaten voor de Prov. Staten, wordt op voorstel van den heer Jelles bij acclamatie gekozen de heer Th. J. Waller, altredend lid. Voor de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer K. Breébaartwor den als candidaten opgegeven de heeren C. Prins Sz. en Jb. Zijp. De eerste candidaat wordt krachtig aanbevolen door de heeren J. Jelles en M. Kooij. De heer Jb. Zijp wordt met warm te aanbevolen door den heer Brands. Na eenige bespreking tot stemming overgaande, wordt tot 2den candidaat met 14 stemmen gekozen do heer C. Prins Sz. Eén stem werd uitgebracht op den heer Zijp en 1 stembriefje was blanco. De heer Prins zegt dank voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt, mocht hij gekozen worden, naar zijn beste krachten de belangen der provincie, in zonderheid die van het district, te bevor deren. Ten slotte komt men overeen, zooveel mogelijk voor de bevordering der beide candidaturen te werken. De voorzitter sluit hierop onder dank zegging de vergadering. Omtrent het in de Woud- meer ge vonden kanon wordt nader aan het „N. v. d. D." gemeld, dat reeds jaren geleden bijna op dezelfde plek een kanonwiel werd gevonden. Men is toen wel naar meer gaan zoeken, doch men heeft destijds niets kunnen vinden. Een der knapen nu sprak van de vondst met zijn vader. Toevallig was deze de zelfde man, die indertijd het wiel had gevonden. Hij ging dadelijk naar den eigenaar van het land, den heer B., en vroeg, of hij het voor de halve opbrengst mocht opgraven. Dit werd hem toege staan, en zoo kwam het voorwerp voor den dag, dat, tegen den slootkant aan, slechts één voet diep in den grond zat. Het is de loop van een kanon en weegt naar schatting 500 KG. Boven het zundgat ziet men het Nederlandsche wapen uit den tijd der republiek een ge- kroonden leeuw met een bundel van 7 pij len in den linker- en een horizontaal lig gende sabel in den rechter-voorpoot. Daaromheen de bekende zinspreuk „Concordia-Res-Parvae-Crescunt." Rond om de dikste afmeting van den loop leest men den naam en de woonplaats van den fabrikant, benevens het jaar tal Joh. Maritz. Fee. Hagae. Ao. 1779. De tand des tijds heeft er nog wei nig invloed op uitgeoefend, en als men er tegen slaat, klinkt het als een klok. Reeds werd f 400 er voor geboden. Eergisteren heeft de Bur gemeestervan AMSTERDAM de vergade ring van den Gemeenteraad niet kun nen leiden en, naar het Hbld. vernam, vertrekt hij binnen eenige dagen we der naar Vicby om baat te zoeken te gen de kwaal, waaraan hij reeds zoo lang lijdt, de jicht. De tijdelijke afwezigheid van het hoofd der gemeente zal,zeer waarschijn lijk, na de inhuldiging van H. M. de Koningin, worden gevolgd door een blijvend afscheid. De heer Vening Mei- nesz, die den 65-jarigen leeftijd be reikt heeft en als wethouder van Am sterdam, burgemeester van Rotterdam, en sedert 1891 van Amsterdam, tevens als lid der Tweede Kamer, en sedert 1884 van de Eerste Kamer, een zeer inspannende, werkzame taak heeft ver vuld, heeft zeker aanspraak op rust, al zal de burgerij van Amsterdam hem ongaarne zien heengaan. Elkander in den dood ge volgd. Woensdagmorgen had te LEEUWAR DEN eene dubbele begrafenis plaats, die zeker eene groote zeldzaamheid is. Twee zusters, tweelingzusters, die de laatste jaren in een der gasthuizen (een hofje) elk in eene kamer naast elkaar woonden, zijn op 77-jarigen leef tijd daags na elkaar overleden en wor den nu gelijktijdig begraven. Bij de Tweede Kamer is ingekomen het door de vorige Regeering reeds ter hand genomen, doch buiten behandeling gebleven ontwerp van wet, houdende wettelijke verzekering van werklieden tegen de gevolgen van ongevallen in be paalde bedrijven. De Regeeriug verklaart, dat het thans ingediende ontwerp in hoofdtrekken overeenkomt met dat der vorige Regee ring. Ook de Toelichting is bijna geheel uit het vorige ontwerp overgenomen. Onder de verzekeringsplicbtige bedrij ven zijn thans nog opgenomen de om- nibus-ondernemiDgen, het leggen van riolen en van gas- en waterleidingen buiten gebouwen, het fabriceeren van lichtgas en het verwerken van de daar bij ontstane nevenproducten, het koken van moutwijn en jenever. Nieuw is voorts een bepaling, strek kende om de verzekering ook uit te strekken over den hier woonachtigen werkman, die voor do hier gevestigde onderneming het bedrijf in een vreemd land tijdelijk of bij tusschenpoozen uit oefent. Wordt bedoelde werkman in de verzekering opgenomen, dan behoort door den werkgever voor hem premie betaald te worden. Tevens is een be paling opgenomen, waardoor bevorderd wordt, dat het buitenland onze werk lieden in de verzekeringsplicbtige be drijven niet in eene wettelijke verzeke ring tegen de gevolgen van ongevallen opneemt, bijaldien zij aldaar tijdelijk of bij tusschenpoozen het bedrijf uitoefenen. Waar in het vorige ontwerp bepaald was, dat, indien de verzekerde werk man lid is van een fonds voor uitkee- ring en bij gedurende langer dan drie weken gedeeltelijk of geheel ongeschikt is tot werken, de verzekeringsbank hem bovendien als schadeloosstelling uit keert een geldsom, gelijkstaande met 26 maal de door hem aan het fonds over de week, voorafgaande aan het ongeval, betaalde bijdrage, is in het nieuwe ontwerp de termijn op zes weken gesteld en het bedrag op 52 maal de weekbijdrage. In verband daarmede is ook geregeld de termijn voor de verdere schadeloosstelling, in den vorm van geregelde uitkeering op rente. De schadeloosstelling, voor begrafenis kosten door de Rijksverzekeringsbank uit te keeren, is bepaald op dertig maal het dagloon van den overledene. In het vorige ontwerp was bepaald 10 pCt. van het jaarloon. De rente-uitkeering aan de nagelaten betrekkingen is uitgebreid tot elk ou derloos kleinkind, indien de overledene zijn kostwinner was en bedraagt 20 pCt. van diens dagloon. De regeling komt hierop neder, dat de verzekeringsplicht wordt opgelegd voor bepaalde bedrijven, die volgens de in ons land bekende gegevens meer in het bijzonder beroepsgevaar opleve ren. Die bedrijven zijn volgens art. 9 lo. die, waar ter gedeeltelijke of geheel» uitoefe ning yan het bedrijf eenig kraehtwerktnig wordt ge bruikt, met uitzondering van die nitg«oefend met vaartuigen 2o. het vervaardigen, vervoeren of bewaren van ontplofbare stoffen 3o. die, waarbij ontplofbare stoffen worden gebruikt; 4o. het schippersbedrijf met schepen, welke in den regel van de eene plaats hier te lande naar eene andere plaats hier te lande varen en dat met sche pen, welke uitsluitend de rivieren en binnenwateren bevaren en tevens geregeld van buitenlands komen of naar buitenlands bestemd zijn; 5o. het veerschippersbedrijf 6o. het visschersbedrijf, uitgeoefend op rivieren en binnenwateren 7o. het bedrijf, uitgeoefend door spoor-, tram- en omnibus-ondernemingen 8o. de bouwbedrijven 9o. het aard- en grondwerkersbedrijf lOo. het leggen van riolen en van gas- en water leidingen buiten gebouwen llo. het fabriceeren van lichtgas en het verwerken van de daarbij ontstane nevenproducten 1 ïo. het leggen van electrische geleidingen 13o. het ontginnen van mijnen 14o. het glazenwasscherabedrjjf 16o. het slachtersbedrijf 16o. het stoken van moutwijn en jenever; 17o. het schoorsteenvegersbedrijf; 18o. het bouwen en herstellen van schepen 19o. het laden eu lossen van schepen. De sub 8o. bedoelde bouwbedrijven zijn het heiers-, lei- en rietdekker»-, loodgieters-, zinkwer- kers-, metselaars-, schilders-, smids-, steenhouwers-, jteenzagers-, stukadoors- en timmermansbedrijf. Voor de vacature van onderwijzeres met acte handwerken, te "Waarland, gem. Harenkarspel, op een jaarwedde van f 600.heeft zich na herhaalde oproeping geen enkele solli citante aangemeld. Een week verliep, zonder dat er iets merkwaardigs tusschen de oorlogvoeren de partijen plaats had. liet schijnt nog een tamelijk duistere zaak te zijn, op welke wijze de oorlog gevoerd zal worden. Zal Amerika zich uitsluitend tot een blokkade van Cuba bepalen, of zal het misschien tot een bombardement van Havana of Manilla overgaan Zal misschien een Ameri- kaansch eskader naar de Middellandsche Zee stevenen en handelend tegen de Spaansche kuststeden optreden Of heeft wellicht Spanje een dergelijk plan ten opzichte van New-York op het oog Ziedaar vragen, waarvan de onzekerheid iederen dag opgeheven kan worden. Vrij zeker is het, dat de eerste zee slag van beteekenis in de Oost-Aziatische wateren geleverd zal worden. In de nabijheid van de Philippijnen bevindt zich een klein Amerikaausch es kader, bestaande uit ongepantserde krui sers en kanonneerbooten. Het staat onder bevel van den vice-admiraal De- wey. Spanje heeft daar mede een flot- tille, die, hoewel sterker in getal, in be wapening en bemanning bij de Ameri- kaanscbe schepen ten achter staat. De Spaansche admiraal Montejo is thans hot Amerikaansche eskader tege moet gezeild, zoodat een treffen iederen dag verwacht kan worden. Mocht het Spaansche eskader versla gen worden, dan zou een aan val op Manilla verwacht kunnen worden. De stad is slecht verdedigd. Een paar met oud materiaal bewapende kustbatte- rijen, benevens eene drijvende batterij in de haven, maken de eenige verweermid delen uit. In der haast heeft men voor de stad nog eenige mijnen uitgezet. Een groot gevaar schuilt bij de inlandsche bevolking. Reeds lang is men de Spaan sche heerschappij op de Philippijnen moede, getuige de opstanden in de laat ste jaren. Indien de Amerikanen tot een aanval op de Philippijnen moch ten overgaan, dan zouden zij hoogst waarschijnlijk steun bij do bevolking vinden. In dat geval zou Manilla tus schen twee vuren beklemd raken, waar aan het geen weerstand zou kunnen bie den. De hoofdmacht van de Spaansche vloot bevindt zich nog altijd in de na bijheid van de Canarische Eilanden. Deze werkloosheid trekt algemeen de aandacht. Men had verwacht, dat de scheepsmacht zich bij Portorico gestati- onneerd zou hebben, waar zij eene uit stekende basis voor hare operaties ge vonden had. Het zou thans best mogelijk kunnen zijn, dat de Amerikanen zullen trachten, zich van Portorico meester te maken. Portorico is zeer slecht beschermd en zou niet gemakkelijk verdedigd kun nen worden. Spanje heeft daar boven dien een kolenvoorraad, waarvan de Amerikanen zich natuurlijk meester zou den maken. DeVereenigde Staten be zitten geen enkel eiland in den Atlan- tischen Oceaan. De Amerikaansche schepen, die naar Spanje zouden willen gaan, moeten er op rekenen, dat ze op de heen- en terugreis geen kolen kunnen innemen. Het zou dus voor de Ver- eenigde Staten van groote waarde zijn, wanneer zij in den weg naar Spanje een vast punt bezaten. Het verlies van Portorico zou, vooral om de kolen, die daar zijn bijeenge bracht, voor de Spanjaarden zeer gevoe lig zijn. Van verschillende zijden komen berichten, dat het met den kolenvoorraad bij de Spanjaarden treurig is gesteld. Het zou zelfs zoo erg zijn, dat de vloot uit gebrek aan brandstof eenvoudig geen zee zou kunnen houden. De Spaansche regeering heeft tot het laatste oogenblik geloofd, dat de oorlog door bemiddeling van den Paus en de mogendheden zou worden voorkomen. Daarom zou zij een der eerste zorgen voer de vloot, het opslaan van de noodige steenkool op de verschillende marine-stations, deer lijk verwaarloosd hebben. Thans poogt men hier en daar zich - van de noodige brandstof te voorzien, doch daar steenkool tot oorlogscontraban de wordt gerekend, kan men zich bij de neutrale mogendheden niet meer van deze grondstof voorzien. Over 't geheel meenen vakmannen, dat Spanje in vele opzichten uiterst kortzichtig is geweest. Wanneer Spanje tijdig eenige groote schepen in de West-Indische wateren had bijeengebracht, dan zouden die, ge steund door eene voldoende torpe- dovloot, eene macht hebben gevormd, waarmede rekening had moeten worden gehouden. Zooals de toestand thans is, kan er in de Caraïbische Zee niet spoe dig een groote zeeslag verwacht worden. Een aanval van de Amerikanen op het goed versterkte Havana wordt even min verwacht. Indien de Amerikanen tot dien aan val mochten overgaan, zouden vele hunner schepen onbruikbaar worden en moeten dokken. Nu hebben zij in het Zuiden geen dokkende schepen moe ten dus öf naar het Noorden worden gezonden, öf in het Zuiden wachten tot het eene na het andere aan de beurt komt. In zulk esn geval zou de Spaan sche vloot de kusten der Unie ernstig kunnen verontrusten. Is Amerika beducht voor zijne vloot, ook in Spanje spoort men tot groote voorzichtigheid aan. Bladen, die nog voor een paar dagen een onmiddellijken aanval op de Amerikaansche vloot ver langden, wijzen nu op het groote ge vaar, dat een nederlaag na zich zou sleepen. De vloot zeggen zij, is Span- je's eenige hoop en zou niet vervangen kunnen worden. Zij moet zooveel mo gelijk ongeschonden blijven. Zelfs een schitterend succes, dat de Spaansche zee macht met roem zou bedekken, maar het verlies van een of twee pantsersche pen tengevolge zou hebben, zou een overwinning van Pyrrhus zijn, haast even noodlottig als een nederlaag. Tot heden bestonden de krijgsbedrij ven voornamelijk in het opbrengen van Spaansche koopvaardijschepen naar Key "NVest. Key West is een eilandje ten zuiden van het schiereiland Florida en dient de Amerikaansche vloot tot basis voor hare operaties tegen Cuba. Een prijs- gericht houdt daar zitting en beslist over het lot der genomen schepen. Bij de beoordeeling, of het schip verbeurd verklaard zal worden, gaat men, volgens de overeenkomst te Parijs in 1856, van de volgende grondbeginselen uit: 1. de neutrale vlag dekt de geheele lading behalve oorlogscontrabande2. neutraal goed, met dezelfde uitzondering, is vrij, ook onder vijandelijke vlag. Als oorlogscontra bande wordt beschouwd alles, wat leger en vloot van dienst kan zijn. Daaronder zijn zelfs steenkool, hout, zwavel, paar den, muildieren, hennep en meer andere indirecte grondstoffen begrepen. Wij zeiden, dat de belangrijkste wapenfeiten in kaperdiensten bestonden. Eene uit zondering daarop maakt het bombarde ment van Matanzas. Matanzas ligt op de noordkust van Cuba. Het was voor deze stad, dat eenmaal Piet Hein de zilvervloot op de Spanjaarden veroverde. Het bombardement der forten, die den ingang van de haven van Matanzas ver dedigen, had ten doel te beletten, dat de aardewe rken ter verdediging der stad werden voltooid. De batterijen der baai openden het vuur op het Amerikaansche smalde»!, dat daarop spoedig antwoordde. Een twaalf tal schoten werden door de Spanjaarden gelost, zonder evenwel eenige schade aan te richten. Nadat de Amerikaansche schepen zich voldoende zekerheid hadden verschaft omtrent den afstand en de ligging der batterijen, trokken zij zich terug tot op ongeveer 5 6000 meter. Zij losten ongeveer 300 schoten. De bommen der Amerikanen vielen met bewonderenswaardige juistheid steeds in de vijandelijke batterijen. Men zag na elk schot de stukken metselwerk in de lucht vliegen. Na achttien minuten waren do Spaansche batterijen verwoest en hare kanonnen onbruikbaar. Van verschillende zijden wordt van het bombardement eene tegenovergestelde lezing gegeven. Schagen, 30 April 1898. Het is bekend, dat bij uw College een aanvrage om subsidie voor de ontwor pen tram AlkmaarZijpeSchagen zal inkomen. Ondergeteekende, de Westfriesche Kanaalvereeniging, van oordeel, dat in 't algemeen elke vermeerdering van verkeersmiddelen strekken kan tot meer deren bloei van de betrokken landstreek, spreekt den wensch uit, dat bedoelde tramverbinding tot stand kome en ver zoekt U derhalve beleefd zoo mogelijk gunstig op dit verzoek te beschikken. Zij is echter van oordeel, dat de drin gende behoefte aan een voldoend vaar water ter verbinding van West-Fries land en de belangrijke marktplaats Scha gen, in zijn midden gelegen, zoowel onderling als met het N.-H.-Kanaal, de Zuiderzee en hare eventueel in te dij ken polders, zal blijven bestaan. Al zal het personen- en stukgoederen- vervoer door deze tram gebaat worden, het vrachtgoederenvervoer, als van vee, landbouwproducten, bouwmaterialen, brandstoffen, enz., enz., zeker zeer wei nig, daar dit per spoor of tram altijd duur is, tenzij het met vervoer te water te concurreeren hebbe, gelijk in 't al gemeen in streken, weinig met natuur schoon gezegend en waar derhalve geen vreemdelingen-bezoek te wachten is, goede waterwegen naast spoorwegen meer bevorderlijk zijn aan de welvaart en daarmede gepaard gaande grootere draag- en koopkracht, dan tramwegen. Moge dus de tramvereeniging uw krachtigen steun genieten, de Westfrie sche Kanaalvereeniging hoopt U even zeer welwillend gestemd te vinden te genover een binnenkort in te dienen kanaalplan, waardoor zeker niet minder de bloei dezer streek zou bevorderd worden. Namens de Westfriesche Kanaalvereeni- ging, (get.)K. Breebaart te Winkel, Voorzitter. Th. J. Waller te Anna Paulowna, Vice-Voorzitter. G. C. Hulst te Schagerbrug, Penningmeester. 8. Berman te Schagen. R. J. D. Hartkamp te Enkhuizen. W. Roggeveen Czn. te Schagen. D. Pijper te Opmeer. II. J. W. van den Steen te Spanbroek. T. Koomen Azn. te Kolhorn. N. Sluis te Enkhuizen. C. N. Vlaming te Schagen. H. W. van Rossem te Schagen, Secretaris. SCHAGEN, April 1898. Z ij n wij wel ingelicht, dan zal de Protectionistische partij in ons kiesdistrict niet officieel aan de Staten verkiezingen in Juni a. s. deelnemen.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2