Buiteiilaodsch .Nieuws. PülM overzit Ser teel. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Tervoli BiieoMi Nieuws. M e j. N. llorst van Barsinger- horn, leerlinge a. d. Kweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam, is geslaagd bij het examen voor vroedvrouw. Wieringen. Dienstplicht. -— Sint Maarten. E e n i g e d a- oog loopend. Behalve verschillende natuurlijke en plaatselijke invloeden, schijnt ook het zaaizaad van grooten invloed op genoem den stand geweest te zijn. Een gunstige uitzondering vooral maakt het zaad der Utrechtsche fabriek. Zeker is het, dat bij den stand der te genwoordige tarweprijzen de bietenbouw een volgend jaar belangrijk ingekort zal wo rden. Mej. 7. IV. SopMe Blok-gob. Diets te Dieren heeft de benoeming als verlos kundige naar deze gemeente aangeno men. Het Gemeentebestuur van Winkel heeft deze week ieder in de gemeente, die belang stelt in het feestelijk gedenken van den dag der troonsbestijging van H. M. Koningin Wilhelmina, uitgenoodigd tot bijwoning eeuer vergadering op Donderdag 30 Ju ni. Op deze vergadering, die gehouden werd in het lokaal van den heer W. Smit, waren 33 belangstellenden aan wezig, waaronder 6 leden van den raad. De heer J. Koomen Hz., burgemeester, opende de vergadering. Hij had op esn drukker bezoek gehoopt, maar geloofde toch niet, dat de minder talrijke opkomst moest worden toegeschreven aan gebrek aan belangstelling. Hij deelde mede, wat de raad in deze gedaan had en hoe op diens verzoek de voorzitters der ver- eenigingen in de gemeente, welke wel eens uitvoeringen geven, en van Brand weer en Volksonderwijs een voorloopig programma hadden samengesteld, volgens hetwelk verschillende vermakelijkheden kunnen plaats hebben tot des avonds half acht. Wat na dien tijd, aangeduid door de uitdrukkingfeestelijke verlich ting, zal plaats hebben, daarover kon den de heeren niet goed tot overeen stemming komen. Dit programma werd nu door den heer P. Lammerschaag secretaris der gemeente, voorgelezen en op één punt gecritiseerd. Het is evenwel een leiddraad en volstrekt niet bindend, zoodat de feestcommissie er uit kan nemen, wat haar aanstaat. Ook werd er op gewezen, dat de Raad de zaak niet goed was begonnen, want dat men ook de hoofden der scholen had moeten raadplegen, waarop de Voorzitter ant woordde, dat het geenszins de bedoeling was, zulks niet te doen, maar dat men voorloopig daarom den Voorzitter van Volksonderwijs had uitgenoodigd in de commissie zitting te nemen en bovendien waren er reeds twee onderwijzers bij, namelijk de heeren VonkenEgmond, als directeuren der gymnastiek-, mu ziek- en zangvereenigingen. Door een der aanwezigen werden de handelingen van den Raad zeer ad rem genoemd en hij zou wenschen, dat de Voorzitters der verschillende vereenigin- gen als commissie zouden blijven, aan gevuld door enkele andere personen. Dit was evenwel niet de bedoeling van den Raad, die de Commissie, welke gelden heeft ingezameld voor het huldeblijk, ook nu gaarne werkzaam zou zien. Bij acclamatie werd die commissie, bestaande uit 16 personen, benoemd en werden bij gesloten briefjes nog 10 per sonen gekozen, zoodat aan die 26 heeren de regeling der feestelijkheden te Winkel is opgedragen. Een voorstel, om ver schillende bussen te plaatsen, waarin ie der voor de festiviteiten kon doen, wat hij verkoos, vond geen bijval en werd besloten, lijsten te laten circuleeren, waarop door ieder kan worden geteekend. Als dag der feestviering werd vastge steld de 31e Augustus. Hierna werd op voorstel van den heer O n n e k e s de Burgemeester met applaus tot eere voorzitter benoemd en de vergadering door dezen met een woord van dank aan allen voor de betoonde belangstelling, die hij hoopte, dat bij voortduring zal blijven bestaan, gesloten. Het wetsontwerp op den persoonlij ken dienstplicht is door de Eerste Ka mer met 32 tegen 13 stemmen aange nomen. [ets nieuws onder de zon. Een boterhandelaar te ROTTERDAM geeft op zijn boter cadeau een reis naar Amsterdam (voor 1000 personen) heen en terug, met inbegrip van een bezoek aan „Artis", het panorama „Nova Zem- bla" en een middagmaal bestaande uit ossenlappen, vorsche aardappelen en een glas bier in „Artis". Daarenboven stelt hij voor zijn clientèle disponibel 30.000 majolica pronkborden. Of het natuurboter is Uit HUNSINGO schrijft men aan de IV. R. Ct. De zeehonden krijgon in de maand Juni jongen. Het is eene uitzondering als dat op het laatst der maand Mei geschiedt. De zeehond wordt eerst moe der op drie- of vierjarigen leeftijd altijd wordt één jong ter wereld gebracht. Het zoogen der moeder heeft tenge volge, dat het dier mager wordt, het jong daarentegen vet, zoodat ook jacht gemaakt wordt op de jongen. Ongeveer Augustus heeft de paring plaats, en de mannelijke dieren doen verre reizen em de vrouwelijke op te .zoeken. Do mannelijke dieren bevechten elkander dan op leven en dood en on geschonden exemplaren komen dan ui terst zelden voor. In Augustus verwisselt het dier ook van haar. Het is zeker aan velen be kend, dat de zeehond in zijn besten tijd prachtig geteekend is, en toch is er nog groote verscheidenheid in kleur. De zwarte, vlammende lijnen op den grijzen, glanzenden ondergrond doen wel eens zeggen, dat de dieren eene tijger- kleur hebben, maar dat zwart is ook wel eens bruinachtig. De vangst van zeehonden geschiedt vooral om de huid. Van sommige die ren, die schoon geteekend zijn, wordt de huid zorgvuldig bewerktdo vinnen met de nagels blijven ongeschonden, de knevels aan den kop enz. Zulke fraaie vellen gaan naar liefhebbers, die ze als vloerkleed leggen in hun kamers. Voor al in Duitschland houdt men daar veel van. De badgasten op Borkum, die her haaldelijk op de zeehondenjacht gaan, laten de geschoten dieren alle op ge noemde wijze bereiden en nemen ze bij hun vertrek naar alle oorden van het Duitsche rijk mede. Ook hier bereide vellen kunnen onder de badgaston koopers vinden. De veilen van zeehonden hebben waar de en in den loop der jaren is de prijs er van gestegen. Zij dienen tot het ver vaardigen van beursjes, tasschen, kof fers, gereiden van paarden enz. Die in dustrie zetelt in Duitschland en alle vel len van in Nederland gevangen dieren gaan daarheen. Jaar op jaar is er vol doende vraag naar die vellen uit Ber lijn, Embden, Frankfort, Munster, Wil helmshaven enz., maar nooit komt de vraag uit eigen land, en doet zich daar een kooper op, dan is het zeker, dat een Duitscher er achter staat. Aangesteld tot rijksveld- wachter de heer A. Kos, wonende te St. Maartensbrug, gem. Zijpe, (stand plaats Amsterdam.) gen geleden werd alhier eene vergade ring gehouden van enkele ingezetenen, ten doel hebbende om een feest te for- meeren bij de a. s. Kroningsfeesten. Hoe wel velen zullen gehoopt hebben, een volks- of kinderfeest, evenals dat van twee jaar geleden, in het dorp te zullen krijgen, is dit niet het geval, en is er nl. besloten geworden, een rijtoer te maken met de kinderen naar Bergen enz. Nu Donderdag j.1. hieid die commissie andermaal eene vergadering, om rekening te doen van de opgehaalde gelden. Uit de lijsten bleek, dat de ingezetenen had den geteekend voor f 200. Ten einde een kleine vergoeding te geven, dat er in ons stil dorp in 't ge heel geen feestvreugde zal heerschen, zal vermoedelijk 's avonds eene volks voorstelling plaats hebben in het locaal van den heer Schermerhorn. Zeker, oorlog kost geld, veel geld zelfs. Niet ten onrechte wordt zelfs het geld de ziel vaD den oorlog genoemd. In den tegenwoordigen oorlog heeft Ame rika in dezen een grooten voorsprong op Spanje. Terwijl Spanje tevergeefs naar alle kanten uitziet om zich de noodige middelen te verschaffen, put Amerika uit een welvoorziene krijgskas. Daar de ge wone inkomsten niet voldoende bleken te zijn, om de noodige uitgaven te dek ken, heeft de regeering eene extra oor logsbelasting in het leven geroepen. Het getuigt van gezonde economische begrip pen, dat de last vooral daar is gelegd, waar de draagkracht het grootst is. Zoo heeft men in de eerste plaats de offici- eele banken aangeslagen. Zij moeten 50 dollars betalen voor een kapitaal van 25000 dollars en twee dollars van elke 1000 dollars meer. Houders van een bank van leening moeten 20 dol lars, de theater-directeuren 100 dollars extra belasting betalen. Enkele groote handelsverenigingen moeten een kwart procent van hunne inkomsten op het altaar des vaderlands ten offer bren gen. Ook zijn de accijnzen op enkele genotmiddelen, als bier, tabak en thee, verhoogd. Met deze opbrengsten denkt men te Washington den strijd voor de Cubaansche vrijheid wel vol te kunnen houden. Wij schrijven met voordacht de Cubaansche vrijheid, daar het meer en meer aan het licht komt, op welk eene onmenschelijke wijze de Alva van Cuba, generaal Weyler, daar gedurende drie jaren heeft geheerscht. Een ge voel van atschuw en van smart moet oprijzen bij allen, die lezen, hoe de wreede dictator, door de Cubanen „het wilde beest" genaamd, heeft huiege houden op het schoone eiland. Wij geven, uit vele voorbeelden, hier één ten beste. De kleine Inigo was alleen overgebleven van een geheel dorp, dat uitgemoord en daarna in brand gestoken was. Het lieve, aanvallige kind werd gevon den door de officieren van het Spaan- sche regimentzij spaarden het leven van den knaap en namen hem mee naar Havana. Op een morgen kwam gene raal Weyler in de wachtkamer der offi cieren, waar het kind speelde. Hij vroeg aan den kapitein „Wat is dat voor een kind?" De officier vertelde hem de geschiede nis, en voegde er aan toe„Hij is zoo lief en zoo verstandig, generaal. Ik zal het u eens laten zien Kom eens hier, kleine, en zing het liedje eens van den neger, die niet werken wilde". Het kind zong een aardig negerliedje, dat de aanwezigen deed schateren van lachen. „Is hij niet aardig?" vroeg de kapi tein aan den genoraal. „Heel aardig," was het antwoord. Toen haalde do opperbevelhebber een revolver uit zijn zak en zeide tot den kloino „Kom eens hier en blaas daar eens in, dan maakt het muziek." Het kind blies op de monding van het pistoolde generaal haalde den haan over en de kogol verbrijzelde do hersenen van het kind. Dit is nog een der minst cynische staaltjes. Doen zulke heldendaden ous niet herinneren aan Alva's bewind ge durende 1567 tot '73 P Behooren zulke tooneelen niet tot het kader dor moorden van Mechelen, Zutphen, Naarden en Haar lem Zijn de Spanjaarden van 1568 niet dezelfde als die vau 1898? DeSpaansche bevelhebbers van heden, en de mannen van 't verleden, 't zijn portretten in de zelfde lijstzij hebben niets vergeten en niets geleord. Waar zulke toestanden heerschen, waar op zulk een godverge ten manier over het goed en bloed van millioenen menschen wordt beschikt, daar moet men het optreden toejuichen van Amerika, al zij het ook, dat egoïstische nevenbedoelingen op den achtergrond schemeren. Wat evenwel de toekomst van Cuba ook moge zijn, doet weinig ter zake. Elk bewind, dat de Spaansche dwinglandij zal vervangen, kan niet an ders dan ten goede van het land en zijne bewoners komen. Veel inspanning zal er evenwel nog vereischt worden, vóór dat men in Spanje het nuttelooze van een verderen strijd inziet. Amerika zal wellicht tot een bombardement van de Spaansche havens moeten overgaan, vóór dat volk en re geering het hoofd in den schoot leggen. Nu door het vertrek van Camara's vloot naar den Indischen Archipel de kuststeden vrijwel onbeschermd zijn, kan men iederen dag een Amerikaansch eskader in de Spaansche wateren verwachten. Het eigenlijke doel van dit derde Spaansche eskader ligt in het duister. De een weet zeer zeker, dat het op weg is naar de Philippijneneen ander beweert ten stelligste, dat het een bezoek aan San Prancisco geldtnog derden meenen, dat Camara's tocht naar en door het Suez-Kanaal slechts een krijgslist is en dat het heel onverwachts ergens te voor schijn zal komen, waar men het volstrekt niet verwacht had. Wat de halfzeewaardige, slecht uitge ruste vloot tegen Amerika moet uitvoeren, zal de toekomst leeren. Wij vreezen, dat dit derde eskader naar de flesch gaat, evenals dat van Cavite op de flesch is, en dat van Cervera te Santiago in de flesch zit. De dappere admiraal zal het daar weldra erg be nauwd krijgen. De stad is reeds van de landzijde door de Amerikaansche troe pen ingesloten, terwijl admiraal Samp- son met zijne vloot voor den ingang der baai de wacht houdt. Zoodra het zware belegeringsgeschut is aangeko men, zal het bombardement van twee kanten beginnen. Het vervoer van het geschut, dat langs de smalle en steile bergpaden een zeer vermoeiend werk is, is aan Generaal Garcia met zijne 5000 Cubanen toevertrouwd. De Amerikaansche officieren spreken met grooten lof over den ijver en de toewijding, die de Cubanen, in eene tem peratuur van 110 graden Pahrenheit, bij dezen arbeid aan den dag leggen. De Cubaansche opstandelingen schijnen volg zamer en bruikbaarder te zijn dan de rebellen voor Manilla. Aquinaldo heeft reeds een manifest uitgevaardigd, waarin hij de geheele onafhankelijkheid van de Philippijnen eischt. „Waarschijnlijk," zegt hij daarin, „zul len de Europeesche mogendheden worden uitgenoodigd, de algeheele onafhankelijk heid der Philippijnen te erkennen en te waarborgen." Dit geeft zeker een streep door de Amerikaansche rekening. Te Washing- tsn schrijft men deze omkeering bij de insurgenten toe aan kuiperijen van Duitsche zijde. Aquinaldo, zoo verze kert men, heeft intieme relaties met ad miraal Diederichs, den bevelhebber van het Duitsche eskader voor Manilla, aan geknoopt. Zijne jongste proclamatie geeft den indruk, dat hij bij zijn verzet tegen Amerika op den steun van Duitschland hoopt. Wij kunnen echter moeilijk gelooven, dat er tusschen Ame rika en Duitschland twistpunten zullen oprijzen, die tot de vredebreuk zouden kunnen leiden. De reis van keizer Wil helm naar Palestina doet in de toekomst geen moeilijkheden voorzien. De keizer zal op 31 October tegenwoordig zijn bij de inwijding van de nieuwe protestantsche kerk van den H. Yerlosser te Jeruza lem. Ook Engeland, Nederland en an dere protestantsche landen zullen bij deze plechtigheid vertegenwoordigd zijn. De Groote Heer te Stamboel heeft het door dit bezoek bijzonder druk gekregen. Een geheel leger is bezig, om Jeruza lem op te knappen. Bouwvallen worden verwijderd, wildernissen in plantsoenen herschapen, de verwaarloosde straten worden van plaveisel voorzien, in één woord, er is in Jeruzalem een schoon maak begonnen, die de beste Hollandsche huisvrouw zou doen waterlanden. In dien keizer Wilhelm volgons zijno in zichten eens oen groote schoonmaak in Duitschland kon gaau houden, dan zou den zeker de sociaal-democraten niet do overwinning bij de stem bus behaald hebben, gelijk bij de algemeene verkiezingen thans weder ge- goschied is. De partij won niet minder dan 21 nieuwe districten, waaronder Stuttgart, Liibeck, Dresdcn I en II, Karlsruhe, Mannheim, Darmstadt on Weimar. De Rijksdag is thans als volgt samengesteld80 Conservatieven, 104 Katholieken, 49 liberalen, 13 vrijzinnigen, 30 radicalen, 8 Volkspartij, 56 sociaal democraten, 14 Polen, 12 anti-semieten, 9 Elzas-Lotharingers, 5 Landbouwers- bond, 4 Beiersche Boerenbond, 9 Wel- fen en 4 Wilden. Om uit deze staal kaart eene regeeringsmeerderheid samen te stellen is waarlijk een knappe parle mentaire goocheltoer. Schagen, 2 Juli 1898. Do heer IJ. B. van S c h a- gerbrug geraakte j.1. Donderdagmiddag aan den Lagedijkorweg met paard en kar te water, doordat het paard schrikto. De heer B. kwam met den schrik vrij, de kar was evenwel zeer beschadigd. Nog een bad van den hr. D. S., dio met een kar met hond bespannen van de kaas- fabriek aan de Nes naar huis reed, doordat Bruno of Juno, zeker iets van zijn gading in de sloot ziende, pardoes het water invloog. Aan het postkantoor S c h a- gen en do daaronder ressorteeren de hulpkantoren werd gedurende de maand Juni in de Postspaarbank ingelegd f 9628.19 terugbetaald f 8229.68. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 3990. Onversaagd. Een uitstekende pianiste zat aan tafel naast kolonel Z. en vroeg hem op bemin- nelijken toon Kolonel, houdt u van muziek Mevrouw, antwoordde de kolonel met woest rollende oogen, ik ben bang voor niets l Die was goed. „Wij verkoopen geen drank", zei een bierhuishoader, die geen vergunning had. „We zullen u een glas cognac geven en dan kan u een beschuitje koopen voor 3 stuivers." De bezoeker kreeg een glas cognac, sloeg het naar binnen en de waard zette hem den trommel met beschuiten voor. „Dank u," zei de man, //die zijn me veel te duur." Een hooggeplaatst zeeof ficier had een mooie dochter, en een adelborst le kl., met niets meer dan zijn salaris, werd erop verliefd en vroeg haar hand. De papa keek hem eens aan en zei, dat de man van zijn dochter meer moest hebben dan noodig was voor zijn bandschoenen en zijn sigaren. Maar admiraal, zeide de jonge man, toen u trouwde, had n een salaris nog kleiner dan ik nu. En hoe heeft u het dan gedaan P En hij meende den ouden heer te hebben vastgezet. Maar daarin bedroog bij zich, want de oude heer don derde hem toe Ik heb de eerste tien jaren op kos ten van mijn schoonvader geleefd, maar ik zet het jou in tienen om dat te doen. H e t kiezen in Japan schijnt alles behalve vreedzaam te geschieden. De eerste minister van Japan heeft tegenover den vertegenwoordiger van een groot LondeDsch blad zijne verwondering en bevrediging te kennen gegeven,dat heter bij deze verkiezing voor het parlement zoo rustig is toege gaan. fin het gansche land", zeide hij trotsch, „hadden we slechts 29 zwaar ge- wondeD. Gij zult mij moeten toegeven, dat dit al heel weinig is en dat getal zal u nog minder toeschijnen, als ik n zeg, dat in het jaar 1893 de verkiezing ons 300 gewonden bracht, en 26 dooden kost te." De beste resultaten van deze verkie zing waren dan ook niet zonder moeite verkregen. De minister bekende, dat hjj verscheidene nachten achter e'kander niet aan slaap had kunnen denken, daar gedurende de verkiezing de geheele politiemacht en een deel van het leger voortdurend op de been was geweest en dat .Bots alle in spanning een candidaat door zijn tegen standers zoo in 't nauw was gedreven, dat hij zijn leven aan het bijtijds verschijnen van de gewapende macht te danken had gehad. Een nieuw bedwelming s- middel. De matigheid-aanhangers heb ben in Amerika een nieuwen vijand te be strijden gekregen in de benzine, welke vloeistof niet gedronken moet worden om te bedwelmen, maar welke moet worden in geademd. Hoevele lieden zich aan die dronkenschap overgeveD, zijn de doctoren eerst in den laatsten tijd te weten gekomen. Hand schoenmakers, kleermakers en naaisters, zoowel mannen als vrouwen die in chemi sche wasscherijen werkzaam zijD, om kle dingstukken door benzine te reinigen, zijn hoofdzakelijk offers van henzine-misbrnik. Het „New-Yotker Magazine' vertelt het volgende Bij een kleermaker, die ge durende maanden geen druppel alcohol over de lippen had gehad, deden zich kort geleden verscbpnselen van delirium voor. Toen aren heua daarover verwijtin gen deed, gaf hij eindelijk ten antwoord, dat hij zich het benzine-inademen had aangewend. Hij had toevallig de ontdekking ge daan, dat het inademen vau benzine ten aangename bedwelming tengevolge had en hij daardoor in het geheel geen behoelte meer gevoelde naar sterken drank. Toen hij zich immer meer aan deze nieuwe liefhebberij overgaf, waren de aangenaamste gewaarwordingen daar van het gevolg, mooie en heerlijke droomen eu meer dergelijke dingen. Later evenwel veranderde dit in de vreeeelijkste schijn voorstellingenHet schepsel, dat gevallen was als offer der benzine, hoorde ten laatste niets dan een groot rumoer om zich heen en geloof de zich onophoudelijk vervolgd; hij is reeds te ver den weg der waanzinnigheid op gegaan, om nog gered te kunnen worden. Het verschrikkelijke kwaad verbreidt zich al meer en meer onder de vrouwen en meisjes, dis in de chemische wassche rijen van New-York bezig zijn. Een wonderlijke klacht, die tot een zeer interessant proces aanlei ding kan geven, is de laatste dagen te gen den Engelschen Eersten Minister Lord Salisbury aanhangig gemaakt. De aankla ger, eeu aanzienlijk industriëel uit Douglas, met name Robert Sinclair Cacil, verlangt niets minder van den premier, dan dat deze majoraat, titel en de hieraan verbon den goederen, die valschelijk op hem zjjn overgegaan, zal overgeven. De klacht is bij het Gerechtshof der koningin door twee advocaten ingesteld. De akten moe ten het bewijs inhouden, dat mijnheer Sin clair in de eerste linie afstamt van Wil- liam, den tweeden graaf van Salisbury, die in het jaar 1680 lady Catharine, de dochter van den graaf van Suffolk, howde. Vóór dit huwelijk had graaf SBisbury evenwel ver scheidene kinderen gehad,die hem geboren ge worden waren uitzijn eerste huwelijk met een juffrouw Margaretha Sinclair. Een onrecht matige wilsbeschikking van Koning Jacob II had aan de kinderen van het eerste huwelijk van den graaf hun erfdeel ontnomen en zulks aan de kinderen van het tweede huwelijk toegewezen. De bewijzen zijn vol gens de advocaten onweerlegbaar, zoodat men een interessant proces tegemoet kan zien, Chineesche ter-dood-ver- oordeelingen en de voltrekking daarvau. Zeer merkwaardig ziin de plichtple gingen en gebruiken, welke de ChiDeezen in het geval, dat er iemand ter-dood moet worden gebracht, ten uitvoer brengtn. Nauwelijk is de ongelakkige met de uit spraak van het gerechtshof bekend ge maakt, of de dag van het oordeel wordt vastgesteld, meestal reeds op den volgen den. Op dien dag begeeft de rschter, die het doodsoordeel heeft uitgesproken, zich naar de cel van den veroordeelde en o- verhandigt hem een geschenk van 400 koperen manten, eeu handdoek, een re genscherm en een lantaarn, en geeft daar bij zijn leedwezen te kennen, dat de wet hem heeft gedwongen het oordeel zoo zwaar te doen luiden. Hg zegt verder, dat hij zelf niet het minst tegen den veroordeelde heeft en verzoekt dezen ds geschenken aan te nemen, die hem den weg naar de doode wereld zullen doen vinden. Geheel anders gedraagt de beul zich. Nadat het hoofd gevallen is, snijdt hij volgens voorschrift het lichaam open, haalt de lever daaruit en verdeelt die onder zijne helpers. De lever van een ter-dood- gebrachte zal het middel zijn tegen alle mogelijke ziekteu. Zoo iemand zegt dat de wereld al- lerjammerlijkst is ingericht voor wie er zijn gemak en genoegen wil zoeken, die heeft waarlijk geen ongelijk. Maar indien men nu ook wil zeggen, dat zij daarop toch behoorde ingericht te zijn dan toont men rechter over het hoogste te willen zijn zonder nog eenig besef te hebben van het beste. P. R. Hugenholtz. De mensch kan langs drie wegen komen lot verstsndig handelen ten eerste door nadenken, dat is de edelste, ten tweede door navolging, dat is de gemak kelijkste en ten derde door ervaring, dat ia de moeilijkste. PiersoD. HondsbosscAe zeeweringen. Onderscheidene leden der Eerste Kamer verklaarden zich ingenomen met het wets ontwerp tot voorziening in de verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord-Holland tusschen de Heldersche en Hondsbossche zeeweringen en eenige leden brachten hulde aan de tegenwoordige re geering en aan de Staten van Noord- Holland. Door den heer Röell werd ten aanzien van deze zaak een nota ingediend die bij onderscheidene leden instemming vond en men wenschte, dat de Regeering daarop schriftelijk zoude antwoorden. Enkele leden gaven te kennen, dat, in dien de Reg. niet voldoende reden tot geruststelling mocht geven omtrent de fioanciëele gevolgen dezer wet, zij zich verplicht zouden rekenen hunne stem aan dit wetsontwerp te onthouden. VaD eene andere zijde werd opgemerkt, dat het ge deelte van de kust, dat van de zeezijde gevaar loopt en op Staatskosten moet wor den beveiligd, betrekkelijk klein is. In geen geval mocht echter, zoo werd betoogd, in deze wet een antecedent geaien worden

Schager Courant | 1898 | | pagina 2