INGEZONDEN. Wa«Mraj lep Kwakzalverij. Egmond aan Zee. Egmond a./d. Hoef. Haringcarspel, Herkozen Landbouwtentoonstelling Spanbroek. Anna Paulowna, 5 Juli 1898- H. De heer Nobel is tegen een afwijking van de rechte lijn aaD den kant van de Grootesloot, maar met het oog op de vele moeilijkheden zal spr. zijn stem aan het adres-Groot geven. Bij de stemming stemden de heereu Sckuijt en deWit tegen,de andere heeren voor. De koepel zal nn worden gebouwd op de oude tundeering, en huis en stal zullen de rooilijn volgen; de tuin zal omgeven worden door een hek, leuning en muur bij den koepel zullen worden weggebroken en de weg zal worden geëgaliseerd, alles on der toezicht van den polderbaas en onder nadere goedkeuring van het polderbe stuur. By monde van den heer teisser werd een zeer uitvoerig en zakelijk rappoit uit gebracht over de nieuwe verordening op den ïïoofdelijken Omslag. Een nieuwe verordening en een biljet van aangifte werden aangegeven en allee leek den raad zoo goed en billijk, dat met algemeene stemmen werd besloten, de verordening zoo danig ter goedkeuring aan Ged. St. op te zenden en den heer Nemer werd opgedragen mondeling het een en ander te Haarlem te gaan toelichten en verdedigen. De Voorzitter brengt den heer Nemer en den overigen commissieleden, den heeren Nobel en Nieuw land, den dank der vergade ring, dat zij zich met zooveel hart aan deze zaak hebben willen wijden. Van het algemeen armbestuur was inge komen een verzoek tot machtiging om f 100 subsidie te mogen verleenen voor de beharding van den Bosehweg, waaraan de amenplaats is gelegen. Met algemeene stemmen wordt die mach tiging verleend. De wijziging in de begrooting tot een bedrag van f 800 wordt met algemeene stemmen goedgevonden. Hierbij was ook etn wijziging in den post: vergoeding voor het bijhouden van het register voor den bur gerlijken stand, waarbij den secretaris f 100 minder werd toegestaan. By de algemeene rondvraag vestigt de heer Nobel er de aandacht van den voorzitter op, dat een dag na de laatste herstemming door hem werd opgemerkt, dat op het gemeentebord een aanbeveling stond van een dei candidaten, Spr. vermeent, dat door het plakken op dat bord esnigszins een oifi- ciëele schijn wordt verkregen en oordeelt dat het gewenscht zou zijn, dat zulks werd geweerd hij vraagt, of men daar hot recht voor heeft en aan wien het aanplakken is opgedragen. Voorzitter zegt, er niet mede bekend te zijn en dat politie en bode zich met het aanplakken belasten. Spr. heeft ook een aanbeveling voor de candidatuur Koomen gekregen, maar niet aangeplakt. De heer Vrijburg beweert, dat door den heer Prins den bode de aanbeveling, dis de heer Nebel bedoelt en welke van Koomen was, niet is aangeplakt. De voorz. zegt, dat met zijn medeweten zoo iets ook nooit zal plaats hebben. J)e heer Nobel drukt zijne verontwaar diging uit, dat door hen, die znlke aanbe velingen rondzendeu, wordt verlangd, dat zij op officicele borden worden aangeplakt. Zoo iets moest niet verlangd worden, vol gens spr. Hierna gaat de raad in comité, ter be handeling van eenige reclames op den Hoofdelijken Omslag V ergadering van den Raad der gem. N. Niedorp, op Zaterdag 2 Juli j.1., 's avonds 7 ure. Tegenwoordig alle leden. Voorz. de hr. J, v. d. Slok, Burgem. De voorz. verwelkomt de heeren en opent de vergadering, waarna de notulen der voorgaande worden gelezen en onder dankzegging goedgekeurd en vastge steld. Naar aanleiding van de notulen deelt vcorz. mede, dat, met verzoek om uit te reiken aan de Algemeene ArmenadmiDistra- tie, een missive was ontvangen van H. H. Ged. Staten, waarbij aan genoemde admi nistratie werd bericht, dat geen goedkeu ring kon worden verleend aan het besluit tot verkoop van drie perceelen land ter vereffening van huurschuld bij de ge meente. Op verzoek van den voorz. rapporteert vervolgens de heer Kuilmanmede-afge vaardigde naar de onlangs gehouden Alge meene Vergadering van de Stoomtramweg- Mij. „West-Friesland,* wat ongeveer be sproken is op die vergadering, o. a. dat tot bestuurslid met groote meerderheid van stemmen was gekozen de heer v. d. Stok-, dat was gewezen op de gebrek kige inrichting van de rekening van 1897, waardoor bij het nazien conti61» niet mo gelijk wasdat na een aanmerking op de onvoldoende afrastering langs vele percee len weiland, door het BeBtnur verbetering was toegezegd dat door het Bestuur bij de Exploitatie-Mij. zon worden aangedron gen op een zoodanige treinenregeling, dat voor personen- en goederenvervoer aanslui ting zou worden verkregen met de treinen in doorgaand verkeer. Hierna worden behandeld de volgende ingekomen stukken: le. Een missive van H.H. Gedepn- teerde Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat het bedrag, hetwelk naar aanleiding van ait. 1. der wet van 24 Mei 1897 (Stsbl. No. 156) aan de gemeeDte N. Niedorp over 1898 behoort le worden uitgekeerd, door hen is vastgesteld op f 4547.155. Deze missive, hoewel aan Burg. en Weth. gericht, brengt Vooiz, ter kennis, opdat ook de Raad op de hoogte zij van deze dubbeltjes-aangelegenheid. 2e. Een paar circulaires, hondende ver doek om op bijgevoegde vragenlijsten mede- deelingen te willen doen inzake arbeiderswo ningen en pensioneering van gemeentewe ge, een en ander ten behoeve van de bij zondere commissiën voor die groepen voor de Wereldtentoonstelling le Parijs in 1900. Hoewel de gemeente dienaangaande wei nig te vermelden heeft, za! de Burg., aan wien de circulaires gezonden zijn, de ge vraagde inlichtingen verschaffen. 8e. Een schrijven, eveneens aan Burg. en Wbth., van hetzelfde college te O. Nie dorp dd. 10 Juni j. 1., waarin wordt te kennen gegeven, dat in het archief te O. Niedorp geen stukken zijn, waaruit blijkt, dat die gemeente onderhoudsplichtige is van de sluis te Niedorper Verlaat, ter wijl, wanneer te N. Niedorp wel zulke be wijzen zijn, beleefd toezending gevraagd wordt vau afschriften. De voorz. deelt mede, dat de heer Bur gemeester van O. Niedorp naderhand ter secretarie inzage heeft genomen van de desbetreffende stukken. Bij schrijven van 29 Juni j. 1. bericht ten Burg. en Weth. van O. Niedorp, dat een onderzoek naar den toestand der sluis deuren te Verlaat zeer gewenscht is, waar om het dag. Best. van N. Niedorp wordt uitgenoodigd, met eeD deskundige aan dat onderzoek deel te nemen. De voorz., die hieraan gevolg wenscht te geven, vraagt nu, namens B. en W., als werkelijk blijkt, dat harstelliag noodzake lijk is, machtiging, om die herstellingen me de te doen uitvoereD. De Raad verleent hiertoe toestemming. Als de vernieuwing toch moet gebeuren, is het beter, dat deze niet wordt belem merd door obstrueerende bureaucratie. Bij de exploitatie van de tramlijn Wog- num-Schagen zal de Mij. zich bedienen van een telefoonlijn en wijl in de abris daarvoor geen gelegenheid is, wenscht de Mij. een centraalbureau te vestigen tan hnize van den heer P. HariDghuizen. De Voorz. verzoekt daarom toestemming te mogen geven aan genoemde Mij. tot het plaatsen van telefoonpalen tusschen de zui delijke boomenrij vanaf de trambaan tot het perceel van den heer Haringhuizen. De Raad heeft hiertegen geen bedenkin gen. Hierna deelt voorz. mede, dat, hoewel pensioneering der gemeente-ambtenaren voorloopig nog wel tot de vrome wen- schen zal blijven behooren, hem bij een gehouden correspondentie, vanwege de „Eer ste Nederlandsche Verzekering-Maatschap pij op het Leven, tegen Invaliditeit en Ongelukken1' de navolgende premiën waren opgegeven voor verzekering van gemeente ambtenaren tegen ongelukken Voor een uitkeering van f 1000.bij een ongeluk, in den dienst overkomen, den dood tengevolge hebbende, en van f 1.— per dag bij tijdelijke onbekwaamheid tot het waarnemen van den ditmsf, moest par jaar worden betaald: voor den bode f7.06' en voor don secreraiis en ontvanger ieder f 3.60, hetgeen tezamen voor deze gemeen te een uitgave van f 14.265 zou zijn, terwijl met inbegrip van ongelukken met een rijwiel f 0.63 per persoon meer werd berekend. Werden de polissen op naam gesteld, waarvoor geen hoogere premie ge- eischt werd, dan had ook uitkeeiiDg plaats als het ongeluk buiten den dienst plaats greep. De Yoorz,, die gaarne tot een dergelij ke verzekering zou willen overgaan, vraagt hierover het oordeel van den Raad. Allen zijn het met den heer Visser eens, dat het'wenschelijk is, zoo spoedig mogelijk deze verzekering aan te gaan. Alzoo wordt dus besloten. Bij de rondvraag wijst de heer Wijn op het gevaar voor hen, die met paard en rijtuig den Leijerdijk moeten passoeren. Spr. was er op gewezen en had het ook zelf ondervonden, dat vele paarden schrik ken van een hoop steenen en verder bouw materiaal, die was gelost aan den L, dijk, nabij do Leijerbrug. De voorz. geeft te kennen, dat alleen de Banne het gebruik van den berm van den weg kan verbieden, en dat overigens een politie-maatregel van den Burg. van O. Niedorp het eenigo afdoende hier zou zijn. Bij de conferentie van Maandagavond a.s. (inzake Yerlater slni») hoopt de Voorz. deze zaak onder de aandacht van den heer Burgem. van Oude Niedorp te brengen. Voorts wordt de wenschelijkheid betoogd, om aan de andere zijde van de brug aan de zoogenaamde „Armenkaai* een losplaats voor schuiten te maken. Hierna gaat de raad ia comité ter ba- handeling van den Hoofdelijken Omslag. Na langdurige beraadslagingen, die tot na middernacht voortduren, wordt eindelijk het kohier vastgesteld op een bedrag van f 2043.08, zijnde 2°/0 van een totaal be lastbaar inkomen van f 102154. De voorz. slnit nu de weder openbaar zijnde vergadering onder dank voor aller aanwezigheid en medewerking. Zooalsreeds was bekend gemaakt, werd Dinsdagnamiddag nabij het station Noord-Scharwoude de eerste aardappe len- en groentenmarkt gehouden vanwege de vereeniging „de Niedorper Kogge". 15 Wagens met aardappelen te zamen 327 zak, van 21 personen waren aangevoerd. Bij de opening der markt, die nog al publiek had gelokt, deelde de voorz. van Niedorper Kogge, de heer B. Kuilman nadat hij zijn beste wenschen voor het slagen der markt had geuit, mede de hoofdregeling der markt, betaling enz. Na den wenscb, dat deze markt den bloei van den handel en van dezs streek bevorderlijk zou zijn, speelden eenige leden van het fanfarecorps „Crescendo", onder lei-1 ding van hunnen directeur, den heer j J. Koelemeyeen lustigo fanfare, waarop de veiling een aanvang nam. Wijl vele koopers beter een groote dan een kleine hoeveelheid tegelijk kunnen op doen, was het niet aan allen gegeven, zaken te doen. De handel was nog al levendig voor groote muizen werd besteed f 1.50 it f 1.70 per zak, kleine muizeD f 0.85 k f 1,05 per zak, ronde f 1 80 pet zak. Andare artikelen dan aardappelen werden hoegenaamd niet verhandeld. Nadat de afslag was afgelooper. gaven de muzikanten nog een vroolijk uutnmer, waarop men naar het café van den heer Koopman trok, om het gekochte te betalen of er het geld voor in ontvaogit te nemen. De Afdeeling Lutjewin- kel-Weere van de Groentenvereeniging „Niedorper Kogge" vergaderde Mam- dagavond in het nieuwgebouwde stations- koffiehuis van den heer J. Kor ff bij de trambaan te Lutjewinkel. Do voorzitter, de heer J. Breebaart Be., deelde bij het openen der vergadering mede, dat het Be stuur gemeend had, nog véór het openen van de markt bij 't station te Noordschar- woude, den 5sn Juli, de leden te moeten samenroepen, teneinde over het bezoeken dier markt en 't verzenden der goederen van gedachten te wisselen en zoo moge lijk tot overeenstemming te komen. De notulen der vergadering van 11 Juni 1898 werden door den secretaris gelezen en goedgekeurd door de vergadering en daar na gaf ieder der aanwezigen zijne meening ten beste, wat de punten in kwestie be trof. Algemeen was men het erover eens, dat de leden der vsreeniging zooveel in hun vermogen is da markt te Noordsehar- woude moeten steunen, want van het wel slagen dier markt dit jaar zal het grootsn- deels aihangen, of men zich een volgend jaar nog meer op 't telen van aardappe len enz. zal toeleggen dan thans reeds is geschied met 't oog op het vervoer per tram, waarin menigeen is teleurgesteld. Het kwam er nu maar op aan, hoe de waren te Noord-Scharwonde te krijgen. Ieder kau Datuurlijk geen wtgea bevrach ten en toch moeten kleine hoeveelheden ook verkocht kunnen worden. Samenwer king is dns noodig, opdat ook de leden der afdeeling L. WinkelWee re zullen kunnen proflieereD van de gelegenheid, die thans wordt aangeboden, al is die om den grooten afstsnd veire van gunstig te noe men. Maar hierna beter en als de tram eenmaal rijdt, dan zal de markt zeer zeker dichterbij komen want de groantenvereenigiug heeft toch haar ontstaan te danken aan de tot standkoming vau den tramweg Schagen—- Wognnm. Misschien is ze wat te vroeg gekomen, en was het beter geweest, als ze gewacht had tot de tram gereed is, maar het is nn eenmaal zoo, ze is er en ze moet zien, dat ze flink en krachtig wordt en daartoe moet ieder, die belang stelt in de welvaart dezer streek, het zijne bij dragen, Op de vraag van den Voorzitter, of men ook iemand wist, die zich met het vervoer zou willen belssten, verklaarde zich ds heer J. Korff daartoe bereid. Aan gezien voorloopig wel niet anders dan aardappelen vervoerd zullen worden, werd de prijs daarnaar bepaald en besloten, dat ieder, die zijn aardappelen met den wagen van den heer Korff wil medegeven, daarvoor zal betalen 10 ets. per zak als de vracht van allen te zamen niet grooter is dsn 29 zak en 71/, cent per zak, zoodra de vracht grooter wordt. De vergadering achtte deze voorwaarden zeer billijk, te meer, wijl de heer Korff zich verbindt de goederen van huis te halen, natuurlijk na het ontvan gen van bericht. Hij zal geregeld elke uiaikt bezoeken, dus driemaal per week kunnen belanghebbenden op bovenstaande voorwaarden hunne goederen verzenden. Ook voor te veel vracht, zoodat een ge deelte zou moeten blijven wachten op den volgenden marktdag, behoeft men niet te vreezen, want voor het geregeld vervoer daarvan verklaarde de heer K. Wit Jz. zich bereid. De voorzitter, met genoegen constateerende, dat de besprekingen tot zoo'n gunstig resultaat hadden geleid, dankte de 15 aanwezigen voor bun belang stelling, wekte se op ook door het aan moedigen van andere leden, te makeö, dat de heer Koiff geregeld vracht heeft en sloot de vergadering. Den eersten Juli 1.1. herdacht de heer M. v. Bommel den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de posteryen. Tallooze bewijzen van belangstelling vie len den geachten jubilaris ten deel, voor al van de zijde der Egmondsche burgerij, die steeds zijne welwillendheid ondervond. De Raad alhier heeft, behoudens nadere goedkeuring, het „Oude Raadhuis" voor f 1000 verkocht. B ij de door denNotarisG. van Os in het lokaal van mejuffrouw de wed. C. de Wit te 't Zand, gem. Zijpe, op Maandag 4 Juli gehouden openbare ver- kooping van de smederij van den heer Klück, is deze gekocht voor 2700 gulden door deu heer S. Bregman van Alkmaar. tot hoofdingeland van de banne Haring carspel de heer A. Smit Pz. Nn de aangifte voor de a.s. landbouw tentoonstelling met den len Juli gesloten is, kan gezegd worden, dat de inzendin gen zeer belangrijk en de tentoonstelling een bezoek overwaardig zil zijn. E i n d e 1 ij k toch liggen de rails over den tramweg door den Hoog- landspolder en ziet men van Barsinger- born achternit de locomotief door het land schuiven, met beladen lorrie s voor en achter aich. Werd er onlangs melding gemaakt van vernieuwd oponthoud door gebrek aan werkvolk, dat oponthoud is wel met van grooteu invloed geweest, schijnt het. Het eind weg tusschen hst Hoogaland en de Tolbrug bij de Zwaluwstaarten en de Deel- landeu, dat door de perceelen land van den heer Swaag loopt, was in een dag of wat bewerkt. De eerste verschijning van de locomo tief over den weg trok onwillekeurig de algemeene aandacht. Paarden, koeien en schapen, die de poefende dainp- en rook wolk in het gezicht kregen, kwamen nieuws gierig naderbij, zagen een poos wantrou wend nit naar den kant, vanwaar het vreemde diug kwam, doch renden op de nadering van het gevaarte links en rechts het land in. Da hond van het Hoogeland, anders voor geen klein geruchtje vervaard, vloog blaffend de pooit uit naar den brom- menden stoomwagen, doch keerde op het schrille gefluit ijlings terug. Yelen, die don Koningsweg slechts ken den bij name, of althaDS dat afgelegen pad nooit verder waren opgeloopen, dan tot de beide huizen van het Hoogeland, heb ben jongstleden Zondagnamiddig een wandeling gemaakt langs den geheelen eenzamen landweg, aan het einde waarvan een keet is opgeslagen, tot tijdelijke ver blijfplaats der spoorwegarbeiders. Zoo verandert alles mettertijd 1 Twee honderd jaar geleden althans stond aan het midden vau den Koningsweg, onge veer recht achteruit van het huis, thans bewoond door den heer G. Smit, eene boerenplaats, vanwaar een landpad liep naar Barsingerhorn. Bij de afgraving van die oude hofstede voor de trambaan heeft men daar ook steenen van bestratingen in den grond gevonden. Het is opmerkelijk, dat, evenals in Fries land, ook in den omtrek van Schagen de van ouds bekende terpen of hoogten te midden van het vlakke land, veel vuldig voorkomen. Een6 wandeling langs onze nieuwe trambaan toont dit duidelijk aan en zou onze gedachten terug kannen voeren naar den tijd, waarvan de geschied schrijver zegt, dat „onze voorzaat, de Germaan, zijne woning bouwde op eene hoogte of terp, vanwaar hij de frissche lucht kou genieten en een mimen blik in de ronde kon slaan, waar hij beveiligd was tegen de overstroomingen en waar geen vijand hem gemakkelijk te na zon durven komen.* Mejuffrouw Melta limmerman, vroeger te Wieringerwaard, die onlangs met goed gevolg het examen als onder wijzeres bij het lager onderwijs aflegde, mocht dezer dagen het genoegen smaken, de Hoofdacte als Bawaarschoolhouderes te verwerven. De belangstelling in de dninen bij CallantSOOg begint bij onze hooge staatscolleges weder levendig te worden. Zaterdag brachten leden vau de Eerste Kamer een bezoek aan genoemde waterkeeringen; Maandag j.1. werden ze weder door de provinciale inspectie opge nomen. Door de commissie voor de inhuldi gingsfeesten is voorloopig besloten, de feestelijkheden te doen plaats hebben in het laatst van Augustus, vermoedelijk op 23 en 24. De eerste dag zal bestemd zijn 'voor een schoolfeest, waarvan het program ma nog niet bepaald is, de tweede dag voor volksvoorstellingen in Yeerburg, ringrijden en een gondeltocht op het Oude Yeer. In dien het eenigszins mogelijk is, zullen een draaimolen en muziek verderen luister aan het feest bijzetten. Omtrent de speciale goed- koope nitstapbiljetten langs de lijnen der Hollandsche Spoorwegmaatschappij zij nog medegedeeld dat die speciale goedkoope uitstapjes, door de Hollandsche Spoorweg Mij., sedert kort verkrijgbaar gesteld, zeer de belang stelling trekken van het publiek, en dat vermoedelijk niet alleen wegens den goed- koopen prijs, maar tevens omdat men op de biljetten de reis op eiken dag (binnen hunnen geldigheidsduur) kan aanvangen, ofschooD ze volgens de bepalingen slechts des Dinsdags en Yrijdags worden afgege ven. De wet op den Persoonl ij ken Dienstplicht is Zaterdag door de Ko ningin-Regentes bekrachtigd. Een nieuw argument. In de Friesche gemeente BAARDERA- DEEL verzochten de onderwijzers om verhoo ging van salaris. De hr.Van der Ploeg merkt» naar aanleiding daarvan in de Raadszitting op: „Vele onderwijzers met hoofdakte zullen wel nimmar hoofd eener school worden. Een boerenknecht b. v. zal in den regel wel geen boer worden I* Gymnastiek. Wij kunnen thans nadere bijzonderhe den mededeelen over het program der propaganda-betooging van het Nederlandsch- Gymnastiek-Verbond bij de Septemberfees ten Na den vaandeloptochl, zullen staafoefe- ningen worden verricht, waarop zullen volgen oefeningen aan alle gebroikelijke toestellen, polespringen en wedloop op de hindernisbaan en een vaandelwedloop met aflossen (estafetten loop); het polsspringen en de wedloop op de hindernisbaan zi plaats hebben vlak voor de Vorstinnen. Het geheel is erop ingericht, deu aan wezigen autoriteiten ean volkomen otèi zicht te geven van het streven der tui ners en om hen een indruk le doen krij gen vau de groote voordeelen van he tarnen. De estafettenloop bestaat hierin op on derling gelijke afstanden staan turnei langs een baan, waarlangs een vbggetj »an het begin naar het eind moet worde gebracht. De eersten gaan met de vlag o het sein van vertrek af, loopen naar d Nes. 2, aan wie zij de vlag overgevei Deze breugen haar naar de nummers enz. tot da laatste nummers en het laai ste nummer dat het eerst het eindpunt b< reikt, is overwinnaar. (Niet geplaatste ingezonden stukke worden nimmer teruggegeven In den laatsten tijd wordt een bui teDlandsch middel, „De Pink Pillei van Dr. Williams" genaamd, op zer opzienwekkende en kwakzalverachtij wijze iu de dagbladen aan het Nederlaiu sche publiek met allerlei overdreven e onware voorstellingen opgedrongen. Wie omtrent dtze Pink Pillen w ingelicht worden, leze het Maandbla van de Vereeniging tegen de Kwakzalven Op schriftelijke aanvraag bij den twel den ondergeteekende wordt het Ne. va dit blad, waarin deze pillen worden b< sproken, gratis toegezonden. Het Bestuur der Vereeniging tegen de Kwakzalverij C. GULDENSTEE DEN EGELING, Voori G. B. SCHMIDT, Secr. Amsterdam, Jnni 1898, Oeaekte Redacteur l In uwe courant van verleden Dondei dag komt een toelichting voor betreffend het rechtsgeding tusschen de polder Schagen en Burghorn, strekkende tot weg neming der verkeerde voorstellingen, di omtrent dit proces zouden bestaao. Indien men verkeerde voorstellingei zoekt weg te nemen, dient men geenean dere te doen ontstaan, die nog verkeerden zijn. En dit toch is het geval. Ten eersteIn uw blad wordt gezegd „De Schagerpolder ontvangt zijn wats „door het Schagerwatrder sluisje uit di „Ringsloot. Hij betaalde daarvoor aai „de Uitwaterende Sluizen per jaar f318.' Mijnk. de Redacteur I De Sehagei polder betaalde voor het inlaten van wate niets, evenmin als eenig ander waterschaj Het inlaten van water gesohiedt door ge heel N.-Holl. kosteloos. De betaling eener som van f 319.3 (niet f 318), die Schagen als vaste con tributie aan de Uitwaterende Sluizen ver schuldigd was en later afkocht, had haa grond in het feit, dat door den aanlej der Uitwaterende SluizeD, volgens het be slnit van Keizer Karei V, dato 17 De cember 1544, WestfrieslaDd, en daardoo; ook Schagen, voor een groot deel onthe- ven werd van de onderhoudskosten vai den Hnigendijk en den Waligsdijk, dii het noordelijk en het oostelijk deel rai N. Holl. tegen den aandrang der waterec uit het Zuiden beschermden. (Zie hei beroemde werk van Mr. G. de Vries Al, „de Zeeweringen en Waterschappen vai N. Holl.,* in 1894 herzien door Jhr Sehorer, Commissaris der Koningin in de ze provincie, bladz. 844 en verv.) len tweede'. De f 25.die Bargborr jaarlijks aan Schagen betaalde, was voor het inlaten van water, maar betrefl een onderhondscontract van sommige brug gen in de Schagerkogge. Dit contrad is van 15 Mei 1857. en len derdeEr wordt in uw blac gezegd, dat het proces ten nadeele vai Burghorn afliep. Waarom toch F Df rechtbank te Alkmaar heeft zieh in den zaak onbevoegd verklaard en haar daar door feitelijk verwezen naar de admiui strstieve rechtspraak, met andere woorden naar H. H. Ged. Staten van N. Holl. Hoogachtend, Uw dienstw. Schagen, 4 Juli 1898. M. de R. Door uw vriendelyke tnsschenkomst vi bovenstaande in kennis gesteld, kan ik melden, dat ik volkomen meende gerec! tigd te zijn, het gewraakte bericht als ee zuivere uiteenzetting der zaak te mog( beschouwen, daar dit mij dooi een grïi teresseerde in deze kwestie was meêg deeld, en ik zoodoende vermeend», dien pe soon als genoeg op de hoogte van t zaak te mogen beschouwen, om een oorde daarover te vellen. Uw Berichtgever. Deze gelegenheid te baat nemende, o ons bericht zooveel mogelijk te verbetere wijzen we nn hierop, dat het niet afdrukkc van de punt, tusschen de 5 en 3 staand den schijn op ons heeft gelsde alsof we den polder Schagen 58 X ®00 8'.° als Burghorn wilden hebben de vriendelijl lezer zal zeker wel reeds hebben opgemerk dat dit 5.8 moest zijn. Red.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2