Niedorper Kogge. Anna Paulowna, 23 Aug. '98. Anna Paulowna, 21 Aug.'98, Dirkshorn. PLAATSELIJK MEUWS. ning van bet Algemeen Waashuis, blijkt men hier met eec dubbele rekeniug te doeD te hebben en wel de gewone ea eeu slot- rekening betrefteude het beheer van den her bouw Weeshuis en het iD orde brengen van het omliggende terrein enz., de laat ste tot een bedrag van f 3619.44 ia ont vangst en uitgaat. Ook hier waren de uit gaven door kwitanties gedekt, doch deed het zich enkele malen roor, dat een kwi tantie ook op de gewone rekening betrek king had. Op oen nota van den heer Bakker, Architect, groot f 80.78, is afbetaald f 52.28, zoodat f 28.50 nog niet schijnt voldaan. De gewone rekening, in ontvangst f 3608.195, in uitgaaf f3455.38 bedragen de, sluit met eeu batig saldo van f 152.81' Ook hier waren in verband met de vo rige rekening de uitgaven behoorlijk ge dekt. De post: dagelijksche uitgaven, tot esn bedrag van ruim f 200, vindt de Comm. hoog, wat voor een deel te verklaren is omdat daarop voorkomen uitgaven aan bakker en slager, waarvoor jaarlijks of maandelijks rekeningen worden ingeleverd; natuurlijk wordt hier niet gedacht aan twee maal beschikken over dezelfde leverantie. Voor kosten van beheer was niets uit gegeven; de Comm. zag gaarne, dat H. H. Regenten op de nieuwe begrooting een post van f 25 uittrokken voor een tegemoetkoming aan den Regent-Boekhou der voor de te houden administratie. Bij deze rekeningen was een schrijven Tan H. H. Regenten gevoegd, dat wij meenen U in zjjn geheel te moeten mee- deslen, te meer omdat daarin Uw oordeel gevraagd wordt. Schagerbrug, den 15 Juni 1898. Mijne lieer en I Ingevolge de rekening van het Alge meen Weesbuis te Zijpe dient dit schrij ven als bijlage, waarop reeds in de uit gaven dienst 1897 werd gewezen. On der de ontvangBt komt voorLandhuur van P. Paarlberg t 833.33, ter wijl ondei de uitgaven (onvoorziene) voor komt: nog te ontvangen lindhunr f 13.83 Bij de betaling der huurpenningen door P. Paarlberg werd door hem bezwaar gemaakt, f 833.33 te betalen, aangezien hij het land polder B. gehuurd heeft onder uitdrukkelijk beding, dat de huur zou bedragen f 320, of f 40 per morgen te rekenen voor 8 morgen, en zonder bij te rekenen onkosten. Deze opgave sluit ook met de notulen van de maand De cember, vergadering van H. H. Regenten, wat betreft de f 320.—. Het huurcon tract echter luidt f 333.33, welk contract geteekeud is door den huurder en den borg. Da eeiste heeft te goeder trouw getse- kend, in de veronderstelling, dat toch H. H. Regenten geen hooger bedrag zouden aangeven als werkelijk was overeengeko men. Aan den borg echter is het mede gedeeld en overeengekomen door den boekhouder en hem, om jaarlijks zoolang de pacht dunrde dit verschil samen te dragen. Het komt mij echter voor, dat, daar aan de mede-regenten van deze onregelmatig heid geen kennis is gegeven, door den boekhouder, den heer 3b, Blaauboer hierin niet is gehandeld als hij had be- hooren te doen. Zooals ik reeds zeg, maakt de heer P. Paarlberg bezwaar, de f 888.33 te vol doen en heeft voorloopig betaald f 320.— De borg echter wil de helft van het verschil w e 1 voldoen, indien de heer Jb, Blaauboer de wederhelft betaalt. De heer Blaauboer meent, nadat hij als regent-boekhouder is afgetreden, hier niet aan te moeten bijdragen. Had de heer Blaauboer het huurcontract goed opgemaakt of laten opmaken volgens overeengekomen prijs, zou dit incident niet plaats gehad hebben. Gaarne honden wij ons voor Uwe ziens wijze aanbevolen. Voor Regenten van het Algemeen Weeshuis, Hoogachtend, Uw dw. dn. Joh. F. MORRA. Uwe Comm. is het met de conclnsie van dit schrijven volkomen eens. Nu de fout gemaakt is, verwondert het ons, dat de hr. Blaauboer bezwaar maakt, zijn eens ge geven woord gestand te doen. In dit geval toch staat het eens gegeven woord niet in verband met, en is geheel afge scheiden van de betrekking, die hij op dat oogenblik bekleedde. Uwe Comm. wenscht geen oordeel uit te spreken over de vsrplichting van den heer Blaauboer tot betalen, doch meent, dat, zoo Uwe verga dering in dien zin een verklaring gaf, dan de heer Blaauboer er allicht toe zal overgaaD, de fout te herstellen, of er de nadeelige gevolgen van zal voorkomen. Mocht de heer Blaauboer dan nog de meening blijven toegedaan, niet te moe ten bijdragen, dan rreent Uwe Comm. dat H. H. Regenten terecht de f 18.38 op onvoorziene uitgaven hebben gebracht. Uwe Comm, stelt voor, al de gemelde rekeningen goed te keuren met een woord van dank voor het gebonden beheer. Hoogachtend, Uwe Commissie, Jb. ZEEMAN. Jn. v. BEUSEKOM. G. NOBEL. Na voorlezing deelt de voorz. mede, dat de bestellingen bij boekhandelaren buiten de gem. voorkomen voor die arti kelen, die bier niet zoo goed of goedkoop kunnen worden geleverd, en meent, dat die handelaren de tnsachenkomst van een boekhandelaar niet willen gebruiken. Dat hot mandaat, door de heeren Bossen gn BalUr geteekend, niet aanwijst, wat "elk ontvangen heeft, is vofgens den secr. meer eeu veizuiui dan wel met bedoeling geschied, en zal dan ook niet meer voor komen. Daarna wordt de Gem.-rek. met algemeene stemmen goedgekeurd. De rekening van het Algemeen Arm bestuur wordt zonder op- of aanmerking evenzoo goedgekeurd. Niet zoo vlug ging bet rnet die van bet Woesh.gaf de slotrekening wegens bouwing van het Weeshuis geen stof tot bespreking, anders was het met de gewone rekeniug. De Voorzitter meent, in strijd met het voorstel der Oomm,, deze rekening niet goed te mogen keuren, omdat op da uitgaven is gebracht f 13.83 voor nog te ontvangen huur, en oordeelt, dat H. H. regenten als nog moeten ageeren om die f 13.33 ta in nen, Hij meent, dat de huurder, die volgens huurcontract f 383.38 moet betalen, daar voor ook aansprakelijk is. Is er dan iets niet in orde en wil hij het van deu borg en den Boekhouder-regent terugvorderen, dat is iets, waarmede de gemr. zich niet behoeft in te laten. Da hoer Nobel verduidelijkt hierop even het rapport en zegt, dat, naar de meening van de comm., de heet Blaauboer, destijds Boekhouder-regent, blijkens het schrijven van h. h. Regenten de belofte heeft af gelegd, met den borg samen het verschil te zullen bijdragen en rust, naar hare mee- ning, op beun de zedelijke plicht, daaraan te voldoen; ook, nu hij opgehouden heeft regent te zijn. Om nu op den huntder die f 18.83 te verhalen acht de comm. niet billijk. Hierna volgt een discussie, waaraan alle leden deel nemen en die wij meenen niet beter te kunnen weergeven dan in deze woorden: Men was algemeen van oordeel dat, in dien de heer Blaauboer tijdens zijn regentschap beloofd heeft, zijn aandeel in bet huurverschil te betalen, hij door zijn aftreden, niet in an dere conditie is gekomen en het een maal gegeven woord dus zijn kracht daar door niet heeft verloren. Hierna wordt besloteD, aan heeren regen ten te verzoeken, de f 18.83 van de uit gaven af te nemen, en voor ontvangen huur f 820 in rekening te brengen en, zoo gewijzigd, de rekening in een vol gende vergadering aan den Gemr. aan te bieden. Vervolgens wordt opgemaakt esn voor dracht voor zetters, waarop worden geplaatst: als No. 1 en 2 de heeren O. Nlenteland en Jb. de Moor met 10 en 11 stemmen, beiden aftredend, en als No. 3 en 4 de heeren Jn. van Beuselcom en O. Nobel beiden met 10 stemmen. Nog wordt gelezen een schrijven van Gsd. 8t., inhoudende bericht, dat de min, van Binnenlandsche Zaken bezwaar maakte, de verordening goed te keuren wordt be sloten, daarop niet in te gaan op dit oo genblik en het schrijven voorloopig voor kennisgeving aan te nemen. De voorz. deelt mede, dat, om aan al le schoolkinderen vanwege de gem. een kroDingsbeker aan te bieden, er een tekort op den betrekkelijken post is van f 82.7 2 en stelt voor, dien post met dat bedrag te verhoogen. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Nog worden door den voorzitter gelezen een paar missives van de heeren Feisser en Morrawaarbij zij, onder dankbetuiging voor de waardeering, dis zij als leden ran den gemeenteraad steeds hebben on dervonden, om bekende redenen hun ont slag als zoodanig vragen. De voorz. spreekt daarop een hartelijk woord tot de vertrekkende leden en zegt, dat gewoonlijk het vertrek van leden van den Gemr. om redenen van minder aangenamen aard ishet doet spr. goed, dat hij den heeren zijn dank kan be tuigen voor de wijze,waarop zij gemeend heb ben,de belangen van de gem.te moeten behar tigen; was er soms verschil van gevoelens, het gaf geen aanleiding tot minder goede verkon ding. Spreker wenscht den heeren in hun nieuwe woonplaats en in hun gezin allen mogelijken welstand. Deze woorden blijken in den geest der raadsleden te wezen, waaraan zij uiting gaven door warm applans. De heeren Morra en Feisser danken voor die goede woorden en geven de verzekering, d# gem. Zijpe niet te zullen vergeten en uiten daarvoor hun beste wenschen. Bij de rondvraag vraagt de heer Nobel of de Prov. verordening op de Wegen niet in deze gem. besproken dient te worden, waarop de Voorzitter zegt, dat op dat pnnt, als rakende de bevoegdheid van B. en W., door hen reeds was beschikt. Sluiting. Na afloop der vergadering vereenigden, op ui'tnoodiging der heeren Feisser en Morra, die weldra de gemeente Zijpe gaan verlaten, zich de heeren raadsleden met voorzitter en secretaris aan een collation op den koepel van Mej. de Wed. Zander, (een locaaltje, dat zich uitstekend voor dergelijke feestjes leent.) De noodige speechen voor heil en vooruitgang van de Zijpe en de gezondheid der aanwezigen werden natuurlijk tijdens het tafelen gehouden. Zooals men in een n o. van deze courant heeft kunnen lezen heeft de ïïoll. IJ. S. M. besloteD, om gedurende drie dagen van de Krcningsfeesten geen goederen te vervoeren langs hare lijnen. Voor den Laugendljk is dit besluit van booge beteekenis en geenszins aange naam. De koolbonwers namelijk weten dan neduresde die paar dagen geen raad met hun bloemkool. Dagelijks worden er onge veer 100.000 stnks veizonden de verzen ding eeuigo dagen uitteatellen is onmoge lijk. Men wendt pogingen aan om boveege- uosmd vsrbod te doen opheffen. Groentenmarkt bij het station Noord— Scharwoude. Dinsdag 23 Augustus. Aaugevoeid 125 i/1 zakken. Muizeu 1.30 a f 1.45. Blauwe 0.90 a 1. S edert jaren is men bozig om middelen utt te viudea waarmee man de aardappelziekte kan bestrijden. Aan een hoogleeraar ter Bordeaux heb ben wij de bordelaise te danken, die, doel matig en op tijd aangewend, met gunstig gevolg werkt. Mocht do methode van den heer B. te Valkoog opgaan dan z >u men de ge vreesde ziekte eeu'voudig en toch afdoen ook op de volgende manier kunnen weren. in plaats van op den gewonen tijd, laatst van Maart en begi i April, zijne aard ippelen te poten, doet de heer B. znlks in de laatste helft van Mei, dit jaar zi-lfs in het begin van Juni. Bij het begin der ziekte-periode, half Juli, staan zijne aardappelen krachtig en schijnen daardoor voldoende weerstands vermogen te bezitten om de ziekte te keeren. Ziekte kwam sedert jaren bij den heer B. niet voor. Men zou de proef met een paar regels een volgend jaar ook el ders kunnen nemen. Gelakt ze, ook in anders streken, dan zon de heer B. zeker op veler dank aanspraak kunnen maken, Uit Anna Paulowna werd reeds de eerste tarwe en haver op de Alkmaarsche markt aangevoerd. De tarwe is over 't geheel licht van korrel, de kwaliteit van haver is beter. Een der plaatsen, waar de inhuldiging van onze jonge Koningin het eerst her dacht wordt, is zeker wel Anna Paulow na. Heden werd het feest begonnen met de schoolkinderen. Hadden wij ons dagen lang gevleid met de hoop op mooi weer, omdat het zoo bestendig was, die hoop werd al dadelijk teleurgesteld. In het begin ging het nog goed. De optocht van 460 leerlingen der verschil lende scholen begon om 9 uur, maar dit deel van 't programma viel al terstond in 't water, of lieverhet water viel in 't plan, want van een voorgenomen auba de op de plaats ran den Burgemeester kon niets komen. Met versnelden pas ging het op het locaal van den heer Van Wijlt aan, en nauwelijks waren we on der dak, of de regen viel met stroomen neder. Gelukkig dat de jeugd «en veilig en prettig ponder dak* vond. Nadat zij gezeten was sn wat muziek ge maakt was, richtte de heer ï&n Wijk, Voor zitter van de Vereeniging tot Bevordering van Schoolbezoek, een gepast woord tot de kinderen en heette hen allen welkom. Na een paar liederen gezongen le hebben en eenige versnapering, hield het specia liteiten-gezelschap van den heer Hart de jeugdige feestvierenden geruimen tijd bezig, en het valt moeilijk te zeggen, wat hun 't meest bevielde grappen der clowns, de toerdn van equilibristen of de buiten gewone kraebtbewegingen der overige artistsn. Genoeg, zij genoten volop en bewezen dat door hun hartelijk gelach of daverend applaus. De pauzen werden aangevuld met uitdeeling van melk, limo nade, broodjes met vleesoh of koek en zoo werd ook jde inwendige mensch* niet vergeten en verder door gepaste feestlie deren en muziek. Tegen den middag hield de regen ge lukkig op, en hoe goed het de jeugd ook in de mooi versierde zaal beviel, zij haakte als iedereen naar verandering, en daarbui ten, in de onmiddellijke nabijheid, noodigde ben de draaimolen en de vertooning van de poppenkast tot ander genot uit, dat al weder met volle teugen werd genoten. Elk kind had een gelijke hoeveelheid „bons" voor den molen, en elke rit kon op die wijze betaald worden. Om half drie kwamen allen weder terng in de feestzaal, en na een inleidend woord van den heer Van Gorkom, hoofd van school No. 3, begon het prijzen kiezen voor allen, die daar aanspraak op hadden door geen of gering schoolverzuim. Klassengewij- ze kwamen ze bij loting voor de stellage, waar zooveel aardigs en zooveel moois uitgestald was. Gernimen tijd verliep daar mede, want niet minder dan 280 mochten prijzen kiezen, en waar zooveel is, is de keus allicht moeilijk. Maar, aan alle dingen komt een einde, dus ook deze bezigheid verliep en daar het weder gunstig veranderd was, werd nn nog ten slotte een kleine optocht gehou den met de muziek voorop, en wel nn aan 't eind in plaats van aan 't begin naar de plaats van den heer Walltr. Aldaar werden nog een paar feestliederen gezongen, en de heer Wal/erzeer ingenomen met dit bezoek, sprak de jeugd een opwekkend en hartelijk woord toe, terwijl hij de Com missie bedankte vcor de zorgen, aan dit feest gewijd. De heer v. Wijk dankte den Burgemeester voor deze woorden en daarop werd in dezelfde orde de plaats verlaten, om nog een laatst bezoek aan de zaal te brengen en een laatste versnapering te ontvangen. Hiermede eindigde ons school feest, dat zeker bij de jeugd een langdurige en aangename herinnering zal achterlaten. Heden avond te 8 trad het gezelschap der heeren Hart wederom op. De zaal was vol. Het prograjnma was meer uitgebreid dan bij de kindervoorstelling en voldeed het publiek llijkbacr uitstekend. Inzonderheid dienen vermeld de stoute evenwichtsoefeningen op het zweefrek, o.a. met een stoel, van den heer Thomas llart; vervolgens die op het slappe koord van de jongejuffrouw Sophia Hartde tramrace van" Gebr. Wilton; de acrobatische toeren aan het dubbel trapéze van Gebr. Hart en het halst, maar niet het minst.de slan- genbowegiagen of het krokodiüenmeesch, voorgesteld door der» jongenb. 11. Hart wiens wervelkolom wel met eeu balein kan worden vergeleken. Een pmtomimu tot slot gaf overvloedig stof tot l.chen. De voorstelling eindigde eerst om half twaalf, zoodat het publiek wil had van zijn geld en dat zeer ze.kir, de billijke entiée ia aanmerking geitomen, niet zal beklaagd hebben. Wij durven het gezelschap gerust voor uitvoeringen en schoolfeeeten aanbevelen! Een ernstig ongeval dreigde gisteren de aanstaande feestvreugde te verstoren. Een 13-jarige knaap nl., met een paar makkers verfrissching in het water zoe kende en wellicht te veel op eigen kracht of zwemkunst vertrouwende, zonk iD de diepte. Er verliepen eenige minuten eer hnlp kwam opdagen. Verschillende per sonen begaven zich te water, waaronder 2 zoons van schipper P. Smit, van wie het den oudste gelokte, na viermaal gedoken te hebben hem op te halen. Allen had den zich gekleed te water begeven, daar elke minuot toevens noodlottig kon zijn. In allerijl werd ook Dr. Oostra gehaald, die, gelukkig thuis zijnd, onmiddellijk bij da hand was en wien het gelukte, de levensgeesten weder op te wokken. Onge veer een uur na het ongeval werd de knaap, in een dekeo gewikkeld, naar huis gedragen en te bed gebracht. De toestand van den bijna verdronkene is thans vrij gnnstig. Tal van personen boden bij het onheil de hulpvaardige hand. Door het broeien van het hooi is in den namiddag van j. 1. Dins dag te Barsingerliorn het huis, be woond door Maj. de Wed. C. v. d. Oord en haren vader, den heer 7. Swaag, geheal afgebrand. De naderende feestelijkheden brengen Aier al reeds een buitengewone drukte te weeg en afgaande op wat men ziet en nog meer op wat men hoort, zal Dirka horn zich in de dagen, die komen zullen, niet onbetuigd laten. Da optocht op Maandag 5 September belooft luisterrijk te worden en vindt zeer veel deelname bij oud en jong visscherij en scheepvaart, landbouw en nijverheid zullen vertegenwoordigd zijn en zelfs fluistert men, dat de drie konin gen uit het huis van Oranje uit hnn graf zullen verrijzen om aan den optocht deel te nemen, voorafgegaan of gevolgd door Koningin Wilhelmina en de Koning- inne-moeder. 't Geheele dorp werkt samen, om een versiering laDgs den waterkant tot stand te brengen, wat aan de plaats een recht feestelijk aanzien zal geven in ééa woord, Dirkshorn zal bij deze gelegenheid eens recht goed uit den hoek komen. M en schrijft uit FRIESLAND: Dat het besproeien der aardappelen van giooten invloed is, blijkt nn overvloedig, daar de aardappelvelden, die niet be sproeid zijn, doodsch en dor daar henen liggen, terwijl de besproeide akkers een welig groen vertoonen en blqkbaar van de ziekte geen hinder hebben. Zelfs de nieu ws soort aardappels, die men meende dat niet vatbaar waren voor de ziekte, zijn daardoor aangetast, daar het loof geheel verdord is. Leert men dan nooit voor- zichtigheid Zsteidagmiddag omstreeks 12 uur had te WIJK BIJ HEUSDEN het volgend ongelnk plaats. De achttienjarige arbeider L. van Balie- goojen, werkzaam zijnde in de schuur van den landbouwer M. van Bergeyk, zag al daar een geweer in een hoek staan. Hij nam dit ter hand en legde onder het ui ten der woorden,wil ik je eens duod schieten P" aan op een mede aldaar werk zaam zijnden, zestienjarigen jongen C. van der Flier, die juist een boterham zat te eten. Het geweer, dat geladen was met scher pe hagelkorrels, ging af en het schot trof den jongen in het voorhoofd, zoodanig, dat deze onmiddellijk dood was. De burgemeester stelde een voorloopig onderzoek in, waaruit bleek, dat onvoor zichtigheid de oorzaak van het feit is. Schagen, 24 Aug. 1898. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 23 Augustus 1898, 'des mor gens ten 10 ore. Afwezig de heer P. Buis Jt, met ken nisgeving. Voorzitter de heer S. Berman burge meester. Na opening der vergadering door den voorzitter worden de nntnlen door den secretaris, den heer Jb. Denijs Jzgelezen en door de vergadering goedgekeurd. Aan de orde wordt gesteld in de eerste'plaats de missive, bevattende de bepalingen omtrent hetrijden met motorrijtuigen,door Ged.St in gezonden om te vragen, of deze door den raad voldoende worden geacht. Algemeen worden de bepalingen door den raad vol doende geacht. Daarna vclgt een adres der feestcomm. voor de Kroningsfeesten, waarin aan den raad een verhoogiog van crediut van f 50 wordt gevraagd. De voorzitter gaat na, dat door het publiek nog al eiscben gesteld worden en dat de taak van de commissie allesbe halve benijdbaar is, temeer als er geld te kort is. Al hetgeen op het programa is gebracht koet geld, kost veol geld, zegt de voorz. In de eerste plaals is de collecte, die bij de ingezetenen is gehouden, niet meegevallen en waar de feestcommis sie al reeds zoo goed is voorgegaan op de inteekenlijst, gaat het niet aan te eiscben, dat zij het te kort dekt, te meer niet, daar te veel verschillende elemeutou, waaraan der gelijke uitgaven niet passen,in de feestcomm. zitting hebben. Ook is reeds de grootste zuinigheid toegepast en, zoo vervolgt spr., aan alle billijke eischen wordt voldaan en wauneer er in Schagen feest gevierd wordt, volgens het bestaaude programma, dan zal ook dit feest eeu goeden klank naar buiten hebben. Daarom doen B. en W. het voorstel, die f 50 verbooging te verleenen, mits de kinderen die dit jaar de school hebben verlaten, ook het feest mede zullen mogen vieren. De heer W. Roggeveen wijst ei op, dat er reeds een tekort is van f 31 en d»t die kinderen een verhooging van kosten van t 25 zullen meebrengen, dus houdt door de bepaling van B. en W. de feestcomm. geen enkel bedrag voor buitengewone uit gaven. Voorz. meent, dat B. en W. die bepa ling moeten maken, maar dan zou men daarvoor nog iets meer moeteu geven. Dat oordeelt de heer Vlaming ook. De heer Vader gelooft volstrekt niet, dat de nieuwe kinderen een verbooging in de uitgaven znllen maken van f 25. Zij val len mot den grooten hoop samen en er wordt voor hen niets aparts gedaao, zoodat spr. meent, dat de verhooging van kosten al zeer gering zal zijn. De heer Vlaming gelooft ook niet, dat de kosten f 25.znllen beloopeD, maar wil er dan een f 15.voor uitgetrokken zien. De heer J. v. d. Maaten heeft een ander bezwaar. Door de toevoeging van de kinderen, die dit jaar de school verla ten hebben, krijgt men er bij een aantal jongens en meisjes van meerdere kracht en ontwikkeling, die meer kans van prij- zen-winnen zullen hebben bij de verschillende spelen dan de andere kinderen en die ma ken zoodoende de kans voor de anderen veel geringer. Hij zou het dns zeer wen- schelijk achten, dat er meerdere prijzen wer den uitgeloofd. Spr. zou de f 50. willen geven zonder die bezwarende bepa ling. Voorzitter wil die kinderen dan niet aan de spelen laten deelnemen en alleen tracteeren, hetgeen den heer v. d. Maaten niet toelacht. Do heer Vader oordeelt, dat het de commissie raakt, wat zij met de kinderen wil doen. Naar Spr.'s oordeel wordt er iets over 't hoofd gezien, f 0.75 missen die jonge Inidjes aan hun inleg van de spaarbankboekjes; zij missen eveneens de prijzen, die anders op school worden gege ven, en ze zonden dan nog niet deelnemen aan 't feesl, waarvoor hun f 0.75 ook is besteed, dat zon Spr, onbillijk vinden. De heer v. d. Maaten geeft dat toe en wil dan zoovsel maal f 0.75 bijdragen als er kinderen van school zijn gegaan. Wordt nu eerstens in stemming gebracht het voorstel,om de verhoogde subsidie van f50. te verleenen, om dan later voor de bewuste kinderen iets aparts te geven. De stem ming staakt met 5 tegen 5 stemmen. Te gen de heeren SchenkVader, Mturs Hoogschagen en Smit. Nu doet de Voorzitter een voorstel, de f 50.te verleenen -f- zooveel daarbij als mocht voortvloeien nit de feestviering der bewnste kinderen. Dit voorstel wordt aangenomen. Tegen de heeren SchenkVaderHoogschagen en Smit. Van de Harddraverij-vsreeniging was ingekomen een schrijven met het verzoek om het gewone vuurwerk te houden op den avond van den dag der harddraverij, hetgeen wordt toegestaan met algemeene stemmen. De commissie, bslast met het nazien dei rekening 1897 '98, bestaande nit de hee ren HoogschagenRoggeveen en Schenk, rap porteert tot goedkeuring der rekening in Ontvangst op f 86639.90, in Uitgaaf op f 86625.08', dns met een batig slot van f 14.83®. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. De heer Roggeveen vraagt en krijgt verlof om in geheime zitting naar aanlei ding der rekening eenige inlichtingen te verzoeken. De voordracht der zetters wordt samenge steld uitdeheereD:l C. Asjes2 W.VaderDt 8 P. Meurs4 W. Roggeveen Cz. Aftre dende leden waren de heeren C. Asjes en J. Schenk Sr., welke laatste niet meer in aanmerking wenschte te komen. Vervolgens wordt, naar aanleiding r»n een voorstel van den voorz., om geheel eeft raadhuiagevel te boawen volgens een pho» door den heer De Stuers ingezonden, be sloten, nit dat plan eenige goede punten over te nemen en het te boawen ontwerp van den heer Vlaming in dien geest te wijzigen. Met den aannemer zal in nader overleg worden getreden en vervolgens de rfl8n taten nogmaals aan den raad worden T°°r" gelegd, die dan zijn beslissing zal nemefl- 't Geheele plan van deu heer De Stae' achtte men om de grootere

Schager Courant | 1898 | | pagina 2