PLAATSELIJK NIEUWS. De ondergeteekende, Bur gemeester der gemeente Schagen, noodigt bij deze de ingezetenen uit, Dinsdag 6 September a. s. zich te tooien met Oranjelint en uit de huizen de vlag te ont plooien, als bewijs van ingeno menheid met de plechtige inhul diging van H. M. Koningin "Wil helmina. Schagen, 3 September 1898. De Burgemeester, S. BERMAN. Binnenlandsch Nieuws. formatie-dienst is opgevolgd. Dit beruchte stuk heette een schrijven te zijn van den militairen attaché van Duitschland te Parijs aan dien van Italië en luidde aldus „Ik heb gezien, dat een afgevaardigde gaat interpelleeren over de zaak Drey- fus. Als (volgt een gedoolto, dat niet openbaar gemaakt kan worden)zal ik zeggen, dat ik nooit betrekkingen heb gehad met dien jood. Dat is overeenge komen. „Als men u vraagt, doe dan als ik, want nooit mag iemand weten, wat met hem gebeurd is." Met dit wapen streed minister Cavaignac in de Kamer en overtuigde daarmee 356 afgevaardigden van de onfeilbaar heid van den Pranschen krijgsraad. Dit valsche stuk werd voor het Hof van Assises der Seine bij het proces Zola door de getuigende generaals als een mirakel in het debat geworpen. Het komt ons voor, dat na deze be langrijke ontdekking eene herziening van het proces Dreyfus niet langer uit kan blijven. Door het ontslag van den chef van den generalen staf, generaal De Boisdeffre, heelt de regeering het Fransche volk zeker op belangrijke besluiten willen voorbereiden. Zoo zal de waarheid zegevieren, al is ze ook jaren, ja eeuwen in kluisters van leugen en bedrog geklonken Schagen, 3 Sept. 1898. Na vele repetitiën en an dere voorbereidende maatregelen was het dan eindelijk 31 Augustus gewor dende eerste dag, waarop Schagen feest zou vieren ter eere van Koningin Wilhelmina. Van alle zijden waren de beste krach ten ingespannen, om het feest voor te bereiden en wanneer we ons te binnen brengen den opgewekten geest, die beiden dezen feestdagen eigen scheen; wanneer we nog eens voor oogen halen, wat er zooal werd gegeven op allerlei gebied om deze dagen volop genietbaar te ma ken, ja, dan gelooven we gerustelijk te mogen zeggenSchagen heeft in den rechten zin van het woord feest gevierd. De een meer, de ander min der, een elk naar kracht en liefhebberij, maar toch allen hebben het hunne er toe bijgedragen, om alles zoo goed mo gelijk te doen slagen. 't Was dan Woensdagmorgen. „Foei, wat een wind" was 't eerste, dat ons uit menigen mond werd toegevoegd en „als het maar droog blijft" hoorden we van menigen anderen kant. 't Was dan ook door den forschen wind, dat, toen we 's morgens daarnaar keken, de vlag nog op den toren ontbrak. Moedige harten bezit Schagen evenwel nog en ondanks den storm, die woedde, plaatste A. Plakman, geholpen door een paar andere wakkere mannen, de vlag op onzen toren. Ook overal elders was vlag en wim pel uitgestoken, om luister aan 't alge meen aanzien bij te zetten, verscheidene neringdoenden hadden hunne etalage kasten versierd en de gevels hunner woningen met groen behangen. Op verschillende punten in onze gemeente prijkten groote en kleine eerepoorten, en zelfs de versiering op de markt ver zoende ons door haar belofte voor Donderdagavond met haar pover feestkleed. De bewoners van de ver schillende straten hadden onderling voor versiering en verlichting gezorgd en zelfs de Nieuwstraat was in een waardig uitgangspunt van de markt herschapen en was flink versierdhier was wel van toepassing te brengen het spreekwoordvele handen maken licht werk,en hier was het goed werk bovendien. Al heel spoedig waren we verplicht, onze aandacht aan iets anders te wijden, want weldra klonken de tonen van een plechtig koraal over onze marktplaats en verdere omgeving. De Harmonie- kapel voerde, onder leiding van den heor Ier Lindeneenige zangen op den torentrans uit. Ondanks den Bterken wind slaagde dit nummer goed en we kunnen ons voor stellen, dat dergelijke muziek bij stil weer een eigenaardigen indruk zal ma ken. Nadat de Harmoniekapel haar hooge plaats had verlaten, liet onze burge meester het klokje van het raadhuis luiden en las vanaf de pui van het raadhuis de proclamatie van Hare Ma jesteit Koningin "Wilhelmina. Te 9 uur ongeveer begon de gods dienstige wijding van het inhuldigings- feest in onze gemeente, door het luiden der verschillende torenklokken, en daar na een godsdienstoefening in de beide kerken. Na afloop der godsdienstoefening in de hervormde kerk werd onder leiding van den heer Ier Linden door de kinde ren zijner zangklassen deOranje-Nassau- cantate van Catharina van Rennes uit gevoerd. De aanwezigen zullen onge twijfeld genoten hebben van de mooie cantate, die zoo'n eigenaardige uiting geelt van het feestelijke gevoel der kleinen en ondanks de bezwaren, aan een dergelijke uitvoering in ons kerkgebouw verbonden, werd de cantate uitstekend gezongen en komt èn kinderen èn hun directeur met reeht de erkenning, „dat 't mooi was geweest" toe, welke erkenning hun uit menigen mond gul hartig werd gebracht. Te half één werden de straten in onze gemeente opgevrooljjkt door netjos uit gedoste jongens eu meisjes, volop met orange versierd, en zeer velen met een vlag in de hand, die zich allen met opgewekte gezichtjes en vlugge bewe gingen naar de beide schoolpleinen spoedden, want immers, nu begon hun feest, het feest der jeugd. Daar kwam de zich iu deze dagen zoo bepaald onmisbaar getoonde Ilarmo- niekapel op straat en begaf zich naar de R. C. School, om weldra met de kinderen achter zich naar het markt plein te marcheeren. Vandaar naar het schoolplein der gemeente-scbool, waar de kapel met luid gejubel werd ont vangen en toen eveneens onder een vroolijken marsch naar de markt. Daar de stoet opgesUld en voorwaarts ging het mot muziek, zang en hoera-geroep, met wapperende vlaggetjes en banieren door do gemeente. Dat somwijlen een windvlaag in ge zelschap van een regenbuitje mee feest vierde, we gelooven niet, dat de kleinen er zich veel aan hebben gestoord. Ten minste hun gang bleef even huppelend, hun gelaat even opgewekt, hun zang even vroolijk. Nietwaar, een goed Holland8ch hart laat zich zijn feest door zoo iets niet bederven. Wederom op de marktplaats gearri veerd, werden daar de kroningsbekers uitgereikt en hield onze burgemeester, de heer S. Bemaneen toespraak. Gaar ne voldoen wij aan het verzoek van velen, die, alweer door den wind, niet in staat geweest zijn, de toespraak te volgen en drukken hieronder woordelijk af, wat de eere-voorzitter der feestcom missie den kinderen en ouderen toe sprak Ieestgenooten Er is iets plechtigs, iets verheffends en indrukwekkends in, als een gansche natie in vereeniging met hare vorstin zich ver blijdt als ouden van dagen, jongelieden en kinderen, rijken en armengeleerden en ongeletterden boeren en burgers en arbei ders; soldaten en varensgezellen kortom, als mer.schen van de meest uiteenloopende rangen, standen en omstandigheden, in dichte kringen zich scharen rondom den troon hunner vorstin, het hoofd zich ont- blooten met vreugde en geestdrift, en de lucht doen galmen en trillen en den grond doen dreunen en daveren van 't bflj geroep „de Koninginne leve!" Dit geschiedt heden en morgen en op de eerstvolgende Septemberdagen in gansch ons lieve Vaderland. En dat dit plaats vindt, is voorzeker een goede zaak. Want, lache er om wie wil, voor den oprechten Nederlander is „Oranje" nog iets meer dan een WOORD. Wie de geschiedenis van ons land gelezen heeft en daaruit als vanzelf tot de ontdekking kwam, hoe de dynastie van Oranje als een ader van leven, welvaart en bloei door die ge schiedenis heenstroomt, zegenende waar zy vloeit, dorheid nalatende als zy opdroogt of afgeleid wordt, en wederom ZEGEN met zich voerende, als zy terugkeert; die vraagt niet aan een ander, of het wel verstandig, of het wel constitutioneel, of het wel ne- gentiende-eeuwsch is, nog een Oranje te gen te juichen. Het is, gelflk een onzer dichters het treffend heeft uitgedrukthet is de stem van het bloed in 's lands kinde ren, dat 's lands Vorstinne tegenroept. Bovendien zonder het Oranjehuis, wat zou ons volksbestaan niet al gevaar hebben geloopen van door allerlei partijschappen te worden ontwricht en verscheurd! Ver schillende personen en geslachten zouden allicht naar de hoogste macht en de eerste plaats in den lande gaan dingen, die daaraan nu zelfs van verre niet denken. Wel is het dus bij ons „Oranje-BOVEN" en „Oranje hoven" moet het blijven. Waar ik dit in herinnering breng, denk ik er als van zelf aan, hoe weinig het had gescheeld, of we hadden het vader Vondel nimmermeer kunnen nazeggen; „O, hoe saligh is 't te dufleken „Onder den Oranjeboom, „Bii een kristaelijnen stroom „Gouden appelen te pluijeken „En te ruijeken geur en lucht „Van die schoone Oranjevrucht 1 Nauw toch was het huwelijk van onzen laatsten Koning met H. K. H- Prinses Em ma van Waldeck Pyrmont voltrokken, of reeds werd de doodsklok geluid voor den eenigen broeder des vorsten, Prins Hendrik der Nederlanden, die op 13 Januari 1879 overleed. En nauw hadden Koning en Koningin in de daaropvolgende Aprildagen hun plechti- gen intocht binnen Amsterdam gehouden, of een nieuwe treurmare kwam uit Parijs het plotseling verscheiden van den Prins van Oranje. Gelukkig voor onzen Vorst, hoogst gelukkig inderdaad, dat sombere dagen van smart, by het klimmen der jaren zoo velen beschoren, voor Hem verhelderd werden door de zorgen en de liefde eener beminnelijke Gade. Nog éénmaal klom Zjjn g6luk in topl Het was, toen op den 31 sten Augustus 1880 de Koninklijke Echt gekroond werd door de geboorte eener Dochter, nu al de hoop, al de rijkdom, al de glorie van het Nederlandsche Volk; vooral, toen kort daarop, in 1884, de tweede Prins van Oranje, Prins Alexar.der der Nederlanden, na een langdurig lijden bezweek. Tien jaren lang heeft het Vorstelijk Echt paar zich in het geluk van zijn Dochtertje mogen verheugen. Toen was ook voor den Koning de tijd gekomen om heen te gaan. En toen hij stierf, de grijze Koning, 't Was bij zyn open graf Dat met een kus de Vorstenvrouw Den schepter van goud, omfloerst van rouw, A an het blozende dochterkyn gaf. Doch het dochtorken gaf den gouden, Den zwaren schepter haar weör. „Ach Moeder," zei ze, „dat Gij hem bewaar! „Voor ik groot zal zijn,komt nog zoo menigjaar, „Ik ben nog zoo jong en zoo teêr." Zóóveel zwaks, bfl zóóveel hoogheid, wie zou daar ongevoelig voor blijven I Zeker wel allerminst de Koninklijke Moeder. Indien één, dan was Zy er zich van bewust, dat Haar tienjarige oogappel een rozeknop was, die nog ontloken moest worden en dat Zjj, de Majesteit in het kinderkleed, nog veel nog heel veel zou moeten leeren, voor Zij zich ir. staat kon aehten, de groote taak te aanvaarden, die voor Haar was weggelegd. En daarom Dam Koningin Emma dan ook kroon en sehepter maar o\ er uit de handen van haar kind. En Zij heerschte als Koninginne Toen over het land bij de zee, En het zeevolk zongdat blonde kind, Het wordt zoo vurig door ons bemind, Maar wij minnen de Koningsvrouw meê. Wij zweren dat blonde Koningskind De trouwe in vreugde en in smart Maar de bruid uit het land, waar de bergen zijn, Die Koningsvrouwe. zoo fier en zoo rein, Zjj heeft er gestolen ons hart. En niet alloen van Janmaat, maar van al wat Nederlander is, heeft Koningin Emma gestolen het hart. Acht jaren lang heeft Zjj ons land en zijne uitgebreide overzeesche gewesten met wijs heid en liefde bestuurd. En mot zeldzame toewijding en zorgen voedde Zij haar kind op tot eene beminnelijke Jonkvrouw, die, na Hare ernstige voorberei ding stoffelijk en zedelijkzelfstandiggeworden, thans in staat is, als draagster der schoone tradities van het Oranjehuis den troon te aanvaarden van Nederland en van dat schoone rijk van Insulinde, waarvan iu hoog dichter lijke woorden is gezegd, dat het zich slin gert om den evenaar als een gordel van smaragd. Hulde aan de Koningin-Moeder, die haar dubbele taak van Landsvorstin en opvoedster van haar kind zoo wel volbracht en van wie wy nooit hopon te vergeten, hoe loffelijk zij zich van hare plichten gekweten heeft. Heil aan de Koningin, nu Zjj de teugels van het bewind uit de handen Harer Ko ninklijke Moeder overneemt I Zette het inhuldigingsfeest Harer kroning nieuwen luister by aan Haar huisl Dat thans de vlaggen wapperen, en de eerebogen groen staan als tolkon onzer feestelijke stemming, en worde het luide uitgeschald het schoone feestlied van heden .- Wees begroet met jubeltonen, Wees gezegend, groote dag! Komt ons heerlijk feest nu kronen, Geurend loover, zonnelach I Grooten, kleinen, grijsheid, jeugd, Allen gloeit do borst van vreugd. Juichend strekken wij de handen. Heil Uruischt door Hollands tuin Heil U 1 jublen strand en duin, Koningin der Nederlanden 't Vast verbond is thans gesloten, Tusschen volk en koningin, Laat ons stil het hoofd ontblooten, Kindren van één huisgezin Wilhelmina siert de kroon, Gouden jonkheid stijgt ten troon. Vastgeknoopt zyn de eèlste banden. Heil U! wat bezwijken zal Heil U l Onze trouw staat pal, Koningin der Nederlanden 1 Voer uw schepter tal van jaren, Tooverstaf die allen trekt. Rust gebiedt in 't woên der baren, Frisscher leven, vreugde wekt. Groen de olijftak van den vreê, Welvaart deel' haar schatten mêe. Vryheid wone aan deez' stranden Heil U! op der Nassau's troon/ Heil Ui zeegne God Uw kroon, Koningin der Nederlanden! De verschillende spelen voor de klei nen namen nu een aanvang en het marktplein kreeg natuurlijk daardoor een nog levendiger en drukker aanzien! Men zag ze hoogspringen, verspringen, turf rapen, turfstapelen, prijsknippen, klosjes dragen, ringgooien, knikkers dragen, tonnetjes rollen, tonnetjes kruien, een rozengalop voor meisjes enz., volop dus voor de jongelui om op versohillende manier hun krachten te meten en el kaar voorbij te streven. Met ambitie en lust werden de onderscheidene spelen gehouden en hier en daar gaf menig oogenblik aanleiding tot hilariteit. In de pauzen werden de kinderen ge- tracteerd op limonade, koek, krenten brood en kregen bovendien ieder een flink stuk chocolade. Op handige en vlugge wijze werden de kleinen van alles voorzien en ston den onder uitstekend toezicht, zoodat dit feest zonder een enkel ongelukje is af- geloopen, wat zeer zeker is toe te schrij ven èn aan het uitstekende toezicht èn aan de goede keus der verschillende spelen. Dit echte schoolfeest zal in de harten der kleinen een aangename herinnering achterlaten, en zij, die zich moeite, noch zorg hebben ontzien, om 't te doen sla gen, vinden zeer zeker hun beste belooning in de pret, die de kleinen hebben gehad. Na 't appèl-blazen ging het in op tocht door de Nieuwstraat en 't Noord naar het schoolplein, waar na een harte lijk woord van den heer Ds. Van Rluijve elke kleine verlof kreeg, naar huis te gaan. Gedurende het feest op de Markt en de verschillende optochten werden liede ren gezongen onder begeleiding van de Harmoniekapel, die dien dag onder di rectie van den heer Ier Linden stond, en dat die medewerking gewaardeerd werd, blijkt mede 't best uit een gezegde van één uit het publiek "Wat heeft Schagen toch een massa voor bij andere plaatsen, dat 't een Harmoniekapel heeft. Een paar uur later kwam de in een onzer vorige nummers aangekondigde verrassing derNieuwstraat-bewoners. Te paard en te voet in verschillenden tooi werd in optocht een ommegang door on ze gemeente gemaakt. Yoor het koffie huis van den heer WRoggeveen Cs. sprak onze burgemeester den feestelingen op hartelijke wijze toe en werd door de Harmoniekapel muziek ter opvroolijking gegeven.Velen volgden en wachtten dezen stoet op, die bepaald een paar uur onze gemeente zeer heeft opgevroolijkt In de verschillende localiteiten werd volop gedanst en pleizier gemaakt en zoo kwamen we langzamerhand, de één slapende, de ander feestvierende, aan den tweeden feestdag, den Donderdag. Was 't Woensdag feest geweest voor de kinders der zoogenaamde „groote scho len®, Donderdagmorgen was 't dat voor de kleintjes der Bewaarschool en Zuster school. Het eerst begaf zich de feestcommissie naar de school der Zusters. Het vriendelijke lokaal was voor deze gelegenheid heel lief met bloemen en planten versierd. De kleuters, ten getale van vijftig, maakten in hunne varicerendo feestkleeding de stoflage van do school compleet. Een korte toespraak van den pastoor- deken, den WelEerw. heer Fan Voorden waarin hij de kleinen op eenvoudige wijze de bcteekenis van hot schoolfeest trachtte te verklaren, opende het feest. Ook de eere-voorzitter der feestcom missie, de heer S. Bermanrichtte eenige bevattelijke woorden tot het jonge volkje. Wie zich verder een schilderijtje van koek, chocolade en andere versnaperin gen, omlijst met blijde gezichten, voor kan stellen, heeft zich vrijwil een beeld van dit pretje gevormd. Van hier ging het naar de Bewaarschool van het De partement Schagen van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Daar werden de heeren ontvangen door do dames Verneij,onderwijzeressen aan de inrichting Ook hier was het jonge volkje op een wijze uitgedost, die den smaak der moeders alle eer aandeed. En do versjes, dio ze konden opzeggen en zingen, waarlijk, ze getuigden, dat het onderwijs aan de school aan de beste handen is toevertrouwd. De aardige wijze, waarop de dames Verneij met de aan hunne zorg toever trouwde kinderen wisten om te springen, overtuigde ons mede, dat doelmatig on derwijs hier door prettige spelen zeer aangenaam wordt afgewisseld. Het openingsnummer zouden we 't wel willen noemen, was voor Donderdag het feestcono9rt op de Marktplaats. Vrijwel te 1 uur nam dat een aan vang en een groote menigte woonde het bij. In uitvoerige beschouwing te treden zou te uitgebreid worden; we kunnen volstaan met den algemeenen roep't was mooi, heel mooiNatuurlijk vond het eene lied meer bijval dan het andere, maar over 't algemeen maakte J dit concert eon grootschen indruk en menig muziekliefhebber maakte de opmerking, dat 8chag-n bij andere gelegenheden weer zoo iets moest geven. Nu, wellicht Met krachtige hand werd de heele bent, bestaande uit leden der Dames- zangvereeniging „Euphonia", *St. Gre- gorius-vereeniging", „Euterpe" en Har moniekapel, gesteund door eenige ande re Dames en Heeren, door den feestdi- recteur, den heer L. A. Schoutengeleid, 't geen zeer zeker geen gemakkelijke taak was te noemen. Na afloop van 't concert werden de dames en heeren en in 't bijzonder de heeren Jb. Denij» Jt. en L. A. Schouten in hun persoon van dichter en toonzet ter van het zoo schoone openingsnum mer van het programma „Aan Koningin Wilhelmina", door den heer Ds. A. W. van Kluijve dank gezegd. Onder de laatste nummers van het concert zagen we reeds een paar rijden de bloemtuinen tusschen het publiek doorgaan. Dat waren de eerste teeke nen van het ringsteken met paard en kar, dat voor vele Schagers nieuw was. Of 't bevallen is Nu, uitstekend, hoor Dat smaakt eveneens naar meer, wat men zal kunnen opmaken uit het feit, dat nu reeds pogingen worden aange wend, om telken jare zoo iets te doen plaats hebben. 15 Paren deden mede en door allen was veel zorg aan eigen uiterlijk en aan dat van paard en kar ge geven. 't Was een hoogst gezellig en opgewekt gezioht, die uitgedoste karre tjes, die fiere paarden en op de kar die net gekleede passagiers. De uitslag van het ringrijden was le. prijs, de heer P. Boehei en mej. A. Boekei. 2e. prijs, de heer Oosterman en Mej. C. Oosterman. Van het schoon ste geheel was de uitslag 1 de hr. J. de Veer Jr. met Mej. M. de Veer 2 de heer P. Boontjes met Mej. N. Asjes 3 de heer P. Boehei met Mej. A. Boekei4 de heer ARoggeveen met Mej. C. Roggeveen. Gevraagd was nationale kleeding, en in dien zin is dan ook de be slissing der jury gevallen. De prijzen bestonden in kunstvoorwerpen. Gelijktijdig was het vaatjekruien. Ook hier veel gelach en pleizier. De uitslag was le pi. J. Pega.no2e pr. Aug. Raap,3e pr. 1). v. Scheijen. Prijzen waren contanten. Wielrennen was het volgende aan- trekkingspunt en na» verschillende spannende ritten was de uitslag 1 pr., Verguld zilv. med., de heer A. C. Roggeveen2 pr., zilv. med de heer A. PronkBeemster, 3 pr., br. med., de heer Joh. Denijs, die eveneens de tijd- medaille won. De uitslag van zakloopen wasle. prijs, D. Kuiper; 2e. prijs, F. Flumans. De prijzen waren contanten. De uitslag van den Langepijpenw. was le prijs de heer Pronk te Beemster, 2e prijs de heer Van Schoonhovente Am sterdam. 3e prijs de heer B. Schene. De prijzen bestonden in kunstvoorwerpen. Die van het ringsteken le prijs, gr. verg. zilv. med. de heer A. C. Rogge veen, 2e prijs, zilv. med., de heer Mulder, Amsterdam, 3e prjjs, bronzen med., de heer J. Baars. Gedurende de wielerwedstrijden kon men een met zeer veel smaak versierd rijwiel van den heer C. Roggeveen Cz. bewonderen. Te half acht eindelijk was het einde van al dat moois er, wat wel wat te laat was. In het koffiehuis van den heer W. Roggeveen werden de verschillende prjj- zen uitgereikt door den heer Ds. A. W. r. Kluijve. De lichtjes worden opgestoken, riepen de jongens elkaar reeds onder het ring steken voor wielrijders toe. Na verloop van eenigen tijd was dan de veelkleurige wiegeleude lampionsmassa in vlam ge bracht en was onze geheele gemeente, op een paar punten uitgezonderd, hier wat rijker dan daar, verlicht. Een ge zellige wandeling langs en door de ver schillende straten word zeker wei door een ieder gemaakt eu dat er menige ieder was, behoeft zeker niet vermeld. De aardigste punten, door particulieren versierd, waren zeer zeker de Molen straat en de Nieuwstraat.Het aanzien dezer beide straten was heel mooi en zwierig. De geheele lichtgaanderij op de markt was mede een schitterend licht effect, ofschoon naar onze moening wat meer lampions over 't geheel noo- dig waren geweest. Hebben we in 't begin van ons o- verzichtje over het weer geklaagd, btj de verlichting enz. liet het niets te wenschen over; ook de elementen sche nen het Schager feest gunstig gezind. Zooals aan alles kwam er ook aan hot feest alhier een eindo, maar dat geschiedde toch niet, of het ochtend gloren van den Vrijdag was reeds door gebroken. In den beginne hebben we reeds gezegd Schagen heeft in den rechten zin van het woord feest gevierd. Aan feestcommissie,sub-commissies, aan allen, die hun beste krachten daarvoor hebben ingespannen, zij dat opgewekt feestvie ren de schoonste dank. Tijdens en met ons Oranjefeest werd nog een feestje gevierd en daarvoor was re den, want de directeur van onze Harmo niekapel had het eeremetaal der Oranje- Nassau-orde ontvangen. Te 7 uur werd den heer Schouten in het hotel J. Vader door de Harmoniekapel een serenade gebraoht en werd hij door den heer fV. Vader, den voorzitter der kapel, hartelijk en warm toegesproken. Door de vele bewijzen van sympathie, die de heer Schouten ontving, was hij ten hoogste aangedaan en dankte daar voor meerdere malen. 't Consigne was gegeven, dat de heer Schoutenh^ zijn vertrek door de leden der ka pel en meerderen naar het station zou wor den gereden in een door hen getrokken landauer. Maar te vroeg was de vogel gevlogen. Daarna in dichten drom naar het station en onder hoera-geroep en gejuich werd het vertrek van den laatsten trein begeleid, nadat men te voren in het wacht- locaal ter eere van den heer Schouten menigen dronk had gewijd, 't Deed goed om aan te zien dat de leden der kapel als 't ware opgingen in do waardoering, dia hun directeur van hooger hand mocht ontvaDgen Woensdag is door den Burgemeester alhier, mede uit naam van de ingezete nen, een telegrafische huldebetuiging ge bracht aan onze jonge Koningin. In antwoord daarop werd Vrijdagmid dag te één ure het volgende antwoord ontvangen Burgemeester Beiman, Schagen. Hare Majesteit draagt mij op U en in gezetenen uwer gemeente danken voor aangeboden hulde. Adjudant van Tuijll. De Burgemeester onzer gemeente stelde ons hedenmorgen in de gelegenheid, den gedenkpenning te be zichtigen, die ter herinnering aan de plechtige inhuldiging van Hare Majes teit geslagen is en waarvan tusschen 6 en 10 September eenige exemplaren voor de scholen beschikbaar zullen wor den gesteld. Deze keurige, met zorg bewerkte medaille, in licht-bronzen kleur, vertoont aan de eene zijde het goed gelijkende beeld (buste) der Koningin, omgeren door het randschrift„Wilhelmina, K°' ningin der Nederlanden", en aan den anderen kant ter zijde van een lauwer* tak de woorden„Te Amsterdam iuge' huldigd 6 September 1898." _jl en Op verzoek van Weleerw. heer Ds. M h r i n g 291 het zanggezelschap te St. Maar' tensbrug, onder leiding van den be» J. Akkermante Valkoog op Zondag September een 10-tal zangnummers W gehoore geven gedurende de godedien® oefening. I Zaterdag 27 Aug. ?eTL. derden bij den heer J. Kor ff te LUfl winkel voor de tweede maal de sturen der afdeelingen Lutjewin Weere en Moerbeek van de Vcre® ging „Niedorper Kogge." ja werd gedaan van het verhandel de te Schagen gehouden yer^a.e^® met heeren landeigenaren, die by door velen zoo gewensehten weg ken zijn, en besloten, het Hoofd 6 te verzoeken, eenigszins spoedig 0 gadoren, ten einde aan de 0 stuursleden, de heeren K. de JR

Schager Courant | 1898 | | pagina 2