Scheepsbouw. Rein out je, Yereeniging tot bevorde ring der Bouwkunst, Vemli Btutdiiiak Kiem. \V ier-ingen. STATEN-GENERAAL Marktberichten. f SPRANKELS. Predikbeurte n. te SCHAGKW. Barsingerhorn. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn e. a. te St. Maartenen Valkoog. te Anna JPaulowna. Burgerlijke Stand. Gem. SCHAGKN. 357ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Pr ij zen. 7.50 4.— 2.75 25— -.42 17— ADVERTENTIES. oP ouderhart den 17den Sept. werd mijn oudernart diep getroffen door het overlijden van mijn geliefde Dochter in den ouderdom van bijna 17 jaar, na een geduldig lijden, diep betreurd door mij en mijne Kinderen. Uit aller naam, R. A. BOES. Schagen, 20 Sept. '98. Bevallen van een dochter, M. SCHERMERHORN- Waiboer. Sint Maarten, 21; September 1898. voor Schagen en Omstreken. De lessen zullen aanvangen Maandag den 3 Oclober in het lokaal van den heer W. Rog geveen Cz. Zij, die den cursus wil len volgen, gelieven zich vóór 1 October aan te melden: voor het Bouw kundig teekenen bij den heer J. Roggeveen Wz. en voor het hand- en orna- ment-teekenen bij F. J. Gielen. Namens het Bestuur, W. ROGGEVEEN Cz. F. J. GIELEN. 21 Septr. 1898. IJzeren en Stalen HERSTELPLAATS m Stoom- en andere witnip. IJzeren VLETTEN te huur. W. F. moei Zoon, Alkmaar. fakkels om de kist, een achttal tilde haar onder hei preveleu der gebeden naar den grafkeiler. De Keizer volgde met zijn schoonzoons en de Beiersche verwanten der Keizerin. Voor de laatste maal werd het lijk ingeitgend, waarop de opper- ceremcniemeeiter de sleutels der kist san aan den koster der kerk overhandigde en het lijk in zijn hoede aanbeval. De Keizer was gedurende de geheele plechtigheid diep aangedaan. Herhaalde lijk bracht hij de hand naar de oogen. Onmiddellijk na de begrafenis keerde de Keizer naar d«n Hofburg terug. de moordenaar Luccheni de moordenaar krijgt tai van niet ondertuekeude brieven, waarrn zijn daad verheerlijkt en het anarchisme aan geprezen wordt. Iemand, die zich zijn neef noemde, zond hem 10 frank, een auder een touw van anderhalven met-r, waarschijnlijk om hem in staal te stellen tot zelfmoord. Op het pakje met het touw stond, iu 't fransch, dit adres: „Den Heer Luccheni, moordenaar, in de gevan genis te Genève." 't Lot, dat dezen onverlaat waeht, is er ger dan de dood. De dooi zou een wel daad voor den ellendeling zijn. Na zijn veroordeeling zal hij mar de gevangenis de '1 Echêve wordsn vervoerd. De straf, die hem hier wacht, is de „ïéclusion". De csl- len van de op deze wijze gestraften lig gen drie verdiepingen onder den grond. Nooit dringt een zonnestr;al door en de gevangenen ademen een met modderrenk bezwangerde lucht in. Zij krijgen geen bed, doch moeten op den grond slapen en boeten hunne misdaden in 't duister, tot de dood hen uit hun vrseselijken toestand verlost. Slechts éénmaal 's weeks mogen zy één uur op da plaats van de gevange nis doorbrengen, nis herbergt op De St. Autoine-gevange- 't oogenblik slechts één tot „réclusion* veroordeelden moordenaar. Luccheni z»l hoogstwaarschijnlijk de twee de zijn. Wedrennen met vronwelij- ke overwinnaars. Dit jaar schjjut bij d« Engelsohe jonge dames het ros van vleeach en bloed meer in de gunst te zijn dan het stalen ros, de fiets, en gedurende de zomermaanden maken ze er dan ook een rnim gebruik van. In de rijkunst hebben de bloude dochters van Albion het tot zoo'n groote volmaaktheid gebracht, dat paardenwed rennen met vrouwelijke jocksys niets nieuws meer in dit laDd der nevelen is. De slanke, Britscbe schoonen zijn uitste kende amazonen en de vier wedrennen, die onlangs in Civencestsr gebonden zijn, waarbij de vrouwen een [groote rul speel den, kunnen dan ook als belangrijke ge beurtenissen in de sportannalea aangetee- kend worden. No. 1 was een „bending race", waarbij de deelneemsters h-re paarden tusschen een doolhof van palen haddm door te voeren. Vijf dames maakten dezen wed- ztrijd mee, waarvan miss Sybil Musgrare den prijs behaalde. Toen volgde een „poto scurry" voor vier dames, waarvan miss Musgrav» het eveneens won. Daarop kwam een basket-race"hierbij moesten de mededingstersterwijl de paarden in een snel tempo reden; van de palen aardappe len aftrekken, die daaraan bevestigd wsren. Tot besluit kwam een „cigaretten-race", waarbij de winster van de twee eerste wedstrijden wederom den prijs behaalde. Hier kwam het er op aan in vollen galop een heer een cigaret, die hij voor zich uithield, nit de hand te nemen, haar aan te steken en rookend het einddoel te be reiken. Aan den roeiwedstrijd van Coolham na men eveneens verscheidene dames deel en aan mrs. Coleman gelukte het ook, den prijs te behalen. Invoer van Vee iu België Twee afgevaardigden van den Belgischen Beenhouwersbond hebben den 6en Sep tember een onderhond gehad met den minister van landbouw De Bruijn, en de Boucherie beige geeft daarvan een verslag. Er blijkt het volgende uit lo. dat de minister zoekt naar een vast stelsel, in plaats van de stelsellooze sluiting en opening van de grenzen, die tegenwoordig in België gebruikelijk is. 2o. dat de minister ook niet van plan is, op den tegenwoordigen voet het slacht vee te laten binnenkomen (onder voorwaar de dat het in gesloten wagens wordt ver voerd en binnen acht-en-veertig uur in een van de groote slachthuizen afgemaakt) daarover komen te veel klachten van boe ren. 8o. dat de opriohting van slachthuizen aan de grens nog niet geheel vaststaat, en iu elk geval niet van 't jaar, en dat de minister de bezwaren van de slachters te gen het afmaken op de grens nog zal o- verwegen. 4o. dat de minister over de schapen nog niet heeft nagedacht, maar zoo nu en dan, als het hem behaagt, een kudde schapen binnenlaat. Zonderling treft het, dat de minister, als de afgezanten hem herinnerden, dat er in Nederland nu heel wat minder mond- en klauwzeer is dan in België zelf, een recht- streeksch antwoord zorgvuldig ontweek. Gelukkig. Ik lees daar van mevrouw X., die lÜUO gulden gekregen heelt voor 't ver- li«s van haar duim bij een spoorwegonge luk Ja, en haar echtgenoot sprong een voet hoog, toen hy het hoorde, want het **s de duim, waaronder hij altijd geze ten heelt. 1 Zeereizen als geneesmid del. Meer en meer begint de overtuiging zich baan te breken, dat een lang opont houd op zee voor sommige ziekten of ziek testadiums zs«r a&n te bevelen is. Vooral in Engeland heeft men dezs overtuiging reeds laDg gedeeld en zelfs schepen voor zieken laten uitrusten, die geheel op ecne zeereis waren ingericht en veelal naar de Kaap of Australië gaan De goede invloed, dien eene zeereis op deze zieken schijnt te oefenen, is vooral te danken aan de stofvrije, ozonrijke zee lucht, welke de ademhaling flinker maakt en den eetlust doet toenemen verder aan het langdurig vrijzijn van alle beslomme ringen en het eigenaardig genot van zulk een zeereis. Ook de gunstige invloed van de zeebries moet niet worden onderschat. In de Münch. med. Wochen schrift geeft dr. Ph. Klein, die door zijne betrekking als scheepsdokter bij de Nordd. Lloyd jaren lang allerlei reizen heeft meegemaakt eu das op dit gebied veel ondervinding heeft opgedaan, verschil lende wenkeD omtrent dit middel. De reis moet minstens twee ft drie weken doren voor gestellen, wier zenu wen licht zijn aangedaan en herstellende zieken is dit doorgaans voldoendeandere zieken, vooral zware zenuwlijders, hebben verscheidene weken noodig. De reis naar Noord-Amerika valt dus om haren betrek kelijk korten duur wegdaarentegen blijven aanbevolen uitstapjes naar de West-Indiën, de Kaap, Australië of eene reis door het Suei-kanaal naar Oost-Indië. Verder moet de reis rekening houdeB met het jaargetijde in het land van vertrek, maar vooral in de streek, welke men be zoekt. Voor de reis naar Zuid-Amerika (Brazilië en Buenos-Ayres) ligt de ge schiktste tijd tusschen April en December, voor een reis naar Australië tusschen Oc- tober en Maart. De reis naar West-Indië mag alleen in de wintermaanden, Novem ber tot Febraari ondernomen worden, daar gedsrende den overigen tijd de kli matologische verhoudingen niet gunstig zijn- Deze laatste reis is vooral aan te bevelen voor zieken, die niet te veel tijd voor ecne zeereis beschikbaar hebben. Voor longlijders is eene reis naar de Kaap en verder natr Australië zeer ge- wenscht. Het klimaat in de Kaap is het geheele jaar door voor longlijders geschikt, maar voornamelijk van Oktober tot De cember, dus voorjaar en vroeg zomer al daar, De beste lijd om naar de Kaai) te reizen is midden September. De reis van de Kaap naar Australië lerert veel mialer afwisseling op das de reis naar de Kaap, maar daar st-at tegenover, dat het langer, onafgebroken verblijf op zee des te beter invloed op de patiënten kan oefenen. De reis naar Zuid-Amerika (in het bij zonder naar La Plata), naar de Kaap en om de Kaap nasr Australië schijnt dus vooral aanbevelingswaardig te zijn voor ongesteldheid van de ademhalingswerktui gen, tering, skrofulose, bloedarmoede, her stellenden van long- en rnggemergsaan- doening, zwaar bloedverlies enz., terwijl de reis naar Weet-Iodië, door het Suez- kanaal naar Oost-Indië of Australië voor zenuwlijders tengevolge van overspanning bij overmatig druk werk is aan te bevelen. Het voeden van spinnen. Een Duitsch blad ontving het volgende vaD een zijner lezers „Voor eenige dagen bemerkte ik bij bet binnentreden van mijn balkon een groote, bruine kruisspin, die als dood in haar web hiog. Plotseling snelde zij ech ter laags een draad naar boven, en ik bemerkte, dat zij ougevoer twee meter hooger in een ander web een groote vlieg gevangen had. De spin kon dus wel een vangweb en een web, waar zij op de loer lag, vervaardigd hebben. Den volgenden dag 's middags was de spin niet te zien, ik ving een paar vliegen, maakte een dasr- van aan het eind van een stroohalm vast en hield haar toen dicht by het web. Plotseling zag ik de spin van de beneden- zijde van het ongeveer drie meter honger liggende balkon langs een draad naar be neden komen, zij had das ditmaal het web, vanwaar zij haar prooi beloerde, bo ven het vangnet aangebracht. In hel mid den van het web, waarin ik de vlieg hield, maakte zij balt en nam met haar lange vangarmen behoedzaam de zich verzetten de vlieg van den halm af, spon haar terstond in en zoog haar het bloed uit den kop. Dat herhaalde ik twee dageD achter elkaar, en sinds dien dag komt het dier iederen keer, zoodra ik het balkon binnentreed, nit zijn schnilplaats te voor schijn en wacht, tot ik het van voeder voorzie. Bij den barbier. Op een badplaats heeft een kourgast zich laten scheren. Na afloop van het ver- fraaiïngsproces vraagt hem de barbier, of hij geen abonnement voor twaalf keereD wil is het antwoord, „zoo niet." uk is tram te Bradford gebeurd. Terwijl een stamp volle wagon een helling afretd, kwsm er ists in het ungereede aan het remtoestal. De wagen snelde met zulk een vaart de hel ling af, dat het ondersta gedeelte tengevol ge van de wrijving geschroeid werd, en toen men een kromming bereikte, vloog de wagen nit het spoor en eloeg om. Bijna alle reizigers, een zestigtal, bezeer den zich min of meer ernstig, drie of vier zijn stervend nair het hospitaal ge bracht. nemen. „Dank u," veel bloed heb ik Een ernstig onge op de electriache Sport? 11 Heeren, wegende elk minstens 100 KG., hebben een wielerwedstrijd gehouden aan de oevers van het Daamesnilmeer. De lichtste wou den pry», de 50 kilometer afleggende in I nur, 44 min. 47 sec. De tweede aankomende verloor 4 KG. aan natuurlijk gewicht. De winner werd bijna gedisqualificeerd, omdat hij begon met een gewicht van 100 KG., doch bij aankomst nog slechts 98 woog. En slechts deelne mers, 100 KG. wegende, mochten mee rijden. Verkoop van wilde dieren. In den dierentuin te Antwerpen heeft verleden week eeD verkooping van wilde dieren plaats gehad die veel liefhebbers gelokt heeft. Er werden groote sommen besteed. Een leeuw van de Kaap met zwarte manen, onlangs aangekocht voor 7500 fr., werd verkocht voor 12000 fr. Khinoceros- sen aangekocht voor 6 a 8000 tr. gingen voor 15000 fr.[van de baud. Een nijlpaard bracht 80.000 fr. op, terwijl een ander den kolossalen prijs van 50.000 fr. be reikte. Beren gingen tot 12000 tr., tijgers van 2000 tot 2500. Olifanten waren niet zeer gezocht. Dooi Z. D. H, de bisschop van Haarlem is onze hooggeachte en zeer beminde pastoor, de Zeer Eerw, Heer P. de Hoogbenoemd tot pastoor te Groetebroeken tot pastoor alhier de Weleerw. heer J. B. van den Berg, thans Kapelaan te Amsterdam (H. Bonifacins). Vereen, vergadering van de beide Kamers op Dinsdag 20 September 1898, tot opening van de gewone zitting der Staten - Generaal, De heer Van Naamen van Eomnes, die den Voorzittersstoel bekleedt, opent, nadat de leden zich naar'de vergaderzaal van de Tweede Kamer begeven hebben, des mid dags te twaalf uur de vergadering en laat door den griffier van de Eerste Kamer voor- lezen een Koninklijk besluit van 5 Septem ber 1898, houdende zflne benoeming tot voor zitter van de Eerste Kamer, gedurende de zitting die heden aanvangt. De Voorzitter benoemt eene commis sie, die Hare Majesteit de Koningin in het gebouw zal ontvangen en uitleiden. De Ministers, hoofden van ministerieele departementen, en de leden van den Raad van State vereenigen zich te één uur des na middags mede in de vergaderzaal. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Hare Majesteit de Koningin- Moeder, kort daarna in het gebouw der Tweede Kamer aangekomen, wordt in de vergaderzaal binnengeleid, neemt plaats op den troon, en houdt, terwijl Hare Majesteit de Kor.ingin-Moeder naast Hoogstdezelve gezeten is, de volgende rede: Mijne Heeren! Weinige dagen zijn voorbijgegaan sedert het plechtig oogenblik, waarop Ik, na de Regeering aanvaard te hebben, in uw mid den den eed aflegde en uwe huldiging ont ving. Talloos waren de bewijzen van vader landsliefde en gehechtheid aan mijn stam huis. De herinnering daaraan zal bij Mij onuitwischbaar zijn. Thans roept U de aanvang van het zittingsjaar tot hervatting uwer gewone werkzaamheden. Mogen zij, onder Gods zegen, strekken tot welzijn van het Konink- riik. De toestand van land en volk is in menig opzicht bevredigend. De betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden blijven zeer vriendschappelijk. Met bijzondere ingenomenheid ontving Ik het voorstel van Zijne Majesteit den Keizer van Rusland tot het houden eener conferen tie, waarin door vertegenwoordigers van alle mogendheden zal worden gehandeld over beperking der krijgstoerustingen. Ir. Atjeh zijn uitkomsten verkregen, die het vertrouwen op duurzame verbetering van den staat van zaken in die landstreek wet tigen. Ik breng hulde aan het beleid, de volharding en de heldhaftigheid, door het Roderlandsch-lndische leger en de vloot daarbij aan den dag gelegd. Belangrijk en veelomvattend is wederom de arbeid, die U wacht. Allerwege treden vraagstukken van groote maatschappelijke beteekenis op den voor grond, tot welker oplossing de wetgever ge roepen wordt bij te dragen. Voorstellen tot verzekering van werklieden tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen en in het belang van het onderwijs en de bescherming der jeugd, hebben U reeds be reikt. In dit zittingsjaar zal op den ingesla gen weg worden voortgegaan. Ik hoop U ontwerpen te kunnen aanbie den tot verbetering der woningtoestanden, tot het tegengaan van overmatigen arbeid van volwassen mannen in fabrieken en werkplaatsen, en tot herziening der drankwet. Voorstellen zullen U gedaan worden be treffende secundaire spoorwegen en tot vrijmaking van het verkee» op de rjjksland- en waterwegenvoorts, wat de koloniën betreft, tot versterking der geldmiddelen en tot verbetering der bestuursinrichting in Nederlandsch-Indië, alsook tot wijziging der regeerings-reglementen van Suriname en Ourapao. De herziening van het tarief van invoer rechten nadert hare voltooiing. Nog andere gewichtige onderwerpen zpn in staat van voorbereiding. Ik vertrouw, dat uwe beraadslagingen vruchtbaar zullen zijn en dat door uwen ijver en uwe toewijding veel tot stand zal komen ten nutte van het vaderland en zijne overzeesche gewesten. Ik verklaar de gewone zitting derStaten- Generaal te zijn geopend. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Hare Majesteit de Koningin-Moeder, en voor. afgegaan door de commissie, verlaat de ver gaderzaal. •De Voorzitter sluit,nadat de commissie in de zaal is teruggekeerd, de vereenigde vergadering. Sint Maarten. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat da heer A. G. aldaar, aan den Westfrieschen dijk het nest vond van een egel. met zeven jongen. Toen hij den volgen den morgen nog eens ging kijken, waren zij echter met de Noorderzon vertrokken. Tijdens de feestelijkhe- den te Zijdewind op 14 dezer j. 1., werd aan H. M. de KoniDgiri het volgen de telegram gezonden MsvrouwDe feestvierende inwoners van Zgdewind, gem. O. Niedorp, bieDgeu Uwe Majesteit hunne eerbiedige bolde en betuigeu Haar teveue huine onwankelbare tronw. De Voorz. der Fessteommissie, P. BORST. waarop 16 dezer het volgende antwoord ontvangen werd P. BORST Zijdewind. Hare Majesteit draagt mij op U allen Haogstderzelver dank over te brengen. Adjudant Tuijl. Men meldt nit DEN HAAG Het is bijna ongelooflijk, maar toch is het waar, dat reeds Maandagavond om 7 uur eenige personen op het Binnenhof, bij den opgang naar de publieke tribune der Tweede Kamer hadden post gevat, met de bedoeling om dezen dag aan liefhebbers voor de bijwoning van de plechtige ope ning der zitting van de Statea-Generaal hunne plaats in de queue tegen betaling af te staan. Een der mannen had zich een wollen deken omgeslagen om zich te beveiligen tegen de nachtkoelte. Maandagavond was de marktprijs reeds f 5 per plaats en Dinsdagochtend vroeg was de koers f 7. De Tweede Kamer heeft in haar vergadering van Dinsdagmiddag mr. J G. Gleichman iaat 87 van de 88 stemmen benoemd tot eersten csndidaat op de voordracht voor het voorzitterschap, aan H. M de Koningin san te bieden. Hoorn, 17 SEPT. 14 H.L. Tarvre 12 Gerst 16 1898. Aangevoerd Hot verzet tegen iels, dat niet te veranderen is, is ten zwakheid maar zich verzetten tegen iet», dat veranderd kan worden, is plicht. De hoogste bevalligheid der vrouw die tevens de grond is harer deugden, is waarachtig vrouw te zijn. Een dag van niets doen is even ver- moaieud als een slapelooze nacht. Op zedelijk gebied bestaat geen noodzakelijk kwaad; wat werkelijk nood zakelijk is, is niet kwaad; wat kwaad is niet noodzakelijk. Meestal is der menschen moed slechts trots. Een goed en beminnelijk man k»n zooveel vrienden hebben als hij wi], maar niet altijd die, welke hij wil. Kunt gij iets ergers voorstellen dan iemand liefhebben eu hem niet vertrou wen. Als een verzoek komt, ontbloot uwe zielals eene veizoeking komt, dek haar met een pantser. Lanrillard. Voor geen ding hebben wij meer bevreesd te zijn dan voor onwaarheid, die wij, ook ondanks alle inspanning, steeds te duebten hebben. Het is zoo gemak kelijk onwaar, en zoo moeilijk oprecht te wezen. Het leven is noch een genoegen noch een strafhet is eene ernstige taak, waarmede wij belast zijn en die wij op eervolle wijze moeten waarnemen. A. de Ts-Queville. Hervormde gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddags O1', uur. 25 Sept. Proponent P. Groot. Hervormde Gemeente 25 Sept.: ds. v. Meurs, te Haringbuizen. 25 September Kreil Ds. Kooiman. Hervormde gemeente 3de Kwartaal 1898. 25 Sept, Yalkoog voorm. 9l/i uur. Ned. Herv, Gemeente Ds Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddags 91/, en des namiddags 2 UUt. 25 Sept. uam. Ü3. H. de Boer. Ingeschreven van 1620 Sept. 1898. Geboren Neeltje, d, v. Jan Hofland Kossen. Geene. en van Gnurtje Ondertrouwd Getrouwd Overleden Rrinoutjs Boes, oud 16 j. en 10 maanden. 5e Klasse. Trekking van Maandag 19 September Prjj8 van f 10000No. 17090 f 2000No. 6855 f 400No. 6496 7404 10558 10693 17765 f .200: No. 1280 4028 10267 14782 20274 20960 f 100: No. 73 4980 8695 9334 9431 10399 11812 12489 13584 14045 15388 15632 18251 s a a 9.— 13.— 10.- 11.— 10.75 17.50 80.— 140.— 20.— 10!- 9.— 5.— 4,— 12.- 17.— 1660 300.- 200.— 26.— Haver Witte Erwten Groene Grauwe Vale Brnine boonen Witte Paarden Karwijzaaa Mosterdzaad 5 Paarden 26 Koeien 87 Schapen Lammeron 5 Kalveren Zeugen 43 Varkens 15.a 25.— 132 Biggon 6.— a 11.— Kip-Eieren per 100 3 50 a 3.75 2100 koppen boter, p. kop 0.42 a 0.52 ilknoar, 17 SEPT. '98. Aangevoerd: 2 Paarden f120.a 31 Koeien en ossen „100.— vette kalveren per K.G. 35 nucht. kalveren 127 magere Schapen Lammeren vetta Varkens, p.K.G., 136 magere varkens 311 Biggen 3 Bokken en Geiten Boter per P. Kipeieren per 25 st., Eendeieren Alkmaar, 19 sept, 189) 11 Koeien, per K.G. f per stuk ,170. 165 vette Kalveren 35.— per K.G. —.60 24 Nuchtere Kalveren 8. Schapen, magere 892 vette idem Lammeren 177 Varkens, vette p-K.G.,, .34 71 magere id- KDAM. 17 Sapt. Kaas. stapels- Prijs f25.— per 50 M"mr merend, Aangevoerd338 stapelskleine kaas. 9.— 20— 20— a 225— a a a a a a a a a a 13— 6— 3— —.45 -.87'a 2.90 a Aangevoerd 16 8.50 5— —.55 1— 16— 210— 90— —.80 16— 22.50 13— Aangevoerd Kg. 20 sept. 1898. stapelskleine 87 f a f 26.st. oomm. f st. Middb. f20— 1157 K. G. Boter f 1.— a 1.10 per K.G. 743 Runderen, vette f0.50 a 0.60 per kilo. 46 Stieren, prijshoudend, handel stag. 262 Vette Kalveren, f 0.55 a f 0.75 p. K.G. handel vlug. 182 Nuohtere idem, per stuk f 8.a 20. handel stng. 27 Paarden. 3028 Schapen en lammeren, lager in prijs, 259 Varkens, vette, per K.G. f 0.34 a f 0.39. handel matig. 179 idem, magere, per stak f 14.a f 25.—. 457 Biggen, per stnk f 6-— a f 9.—. beide handel stug. 17 Ganzen, f 2.35 a Zwanen f a Kalkoenen f a f Kipeieren f3.75 a f 4.25. Eendeieren f 2.90,

Schager Courant | 1898 | | pagina 3