Proefrit. PLAATSELIJK NIEUWS. Binnealandsch Nieuws. dien tijd eene vast te stellen jaarlijksche som voor onze gemeento te bedingen, voor bet gebruiken van onze publieke straat. Doch ook nog om andere rede nen zouden wij gaarne zien, dat de tram op het Noord baar eindpunt had. Wij hebben hier namelijk op het oog het bedreigen van enkele zaken midden in Schagen, die voor een groot deel in haar bedrijf benadeeld worden, namelijk als de tram die richting neemt, die j.1. in de Schager Couraut is beschreven, om ten slotte niet te spreken van 't gevaar en ongerief, dat hierdoor zou ontstaan, op enkele drukke punten in Schagen. Doch ook in het financieel belang van heeren ondernemers komt het ons vreemd voor, dat men de tram niet op het Noord laat staan. Hierdoor toch zouden de onkosten wellicht met 40 a 50 daizend gulden verminderd worden, het uit te keeren dividend zou hierdoor hooger worden, aangezien het aantal passagiers, dat van deze tram gebruik zou ma ken, precies gelijk bleef, want niemand zal er om thuis blijven, als de tram op het Noord doodloopten niemand gaat er meer om mede, als de tram aansluit aan de tram „Schagen—Wognum", dus hetzelfde aantal passagiers, bijgevolg hooger dividend. Of het dan misschien in het belang was van hee ren ondernemers bij mogelijken verkoop, als die tram aansloot aan de tram Soha- genWognum?... Maar vergeef ons, dat is niet Schagen's belang en daar gaat het om. Wat heeft Schagen aan eene verbinding, die de passagiers telkens per tram door Schagen voert en op de tram of den trein brengt Niets, totaal niets. Wat dan het standpunt moet zijn, dat Schagen's raad in deze inneemt. In 't kort dit. Hij stelt conditiën en komt met een plan, dat aangeeft, dat de tram op het Noord te moet doodloopen. Dit is de wensch, wees er verzekerd van, zoo niet van allen, dan minstens van het 7/s gedeelte der burgerijen hij verwerpe de reeds voorgeschreven richting. Blijf meester van het terreinhier door zullen wellicht de onderhandelingen vertraagd worden, dat hindert echter niets, want wij veronderstellen, dat, wanneer er later aanvrage aan Rijk en Provincie wordt gedaan voor eene tram Alkmaar Schagen mits dezelve op het Noord haar eindpunt hebbe, die subsidie evengoed verleend zal worden. Het verheugt ons, dat er een adres met een gioot aantal handteekeningen van nerigdoende en belangstellende bur gers in deze kwestie aan Schagen's raad gezonden zal worden, en wij ho pen, dat ook die raadsleden, die aan adressen aan den raad (tot ons leedweien hebben we dat persoonlijk wel eens on dervonden) weinig waarde hechten, nu toch ook eens zullen beseffen, dat dit groot aantal burgers wel wisten, waarom zij hunne goedkeuring aan dit adres hechtten, en niet toekenden zon der te weten wat zij dedenmaar integendeel, omdat hier voor de nering doenden, de nijvere burgers, de kern van Schagen's bevolking wezenlijk groote belangen op het spel staan, daarom deden zij het, in de hoop, dat hun verzoek welwillend ontvangen zal worden. U, mijnheer de redacteur, dank zeggen de voor de plaatsing, teeken ik, P. P. Schagen, 22 October 1898. Op den frisschen herfstdag van den 20sten werd de proefrit langs de tramlijn SchagenWognum door den Hoofd-ingenieur van den provincialen waterstaat, den heer Scholtens, onderno men, welke proefrit werd meegemaakt door den directeur der Maatschappij, den heer Vas Visser, den administrateur, den heer Baren Collot d'Èscury,waarnemend directeur, den heer Schotelingenieur der lijn, den heer fan Heldenhoofd-opzich- ter, en door het bestuur, de heeren J. Breebaart Kt., voorz., Mr. C. P. Don ker, penningmeester, A. E. Zintmerman, secretaris, H. J. K. v. d. Steen en J. v. d. Stok, Commissarissen. Onzen correspon dent werd welwillend toegestaan, dezen rit mee te maken, terwijl de directeur, de heer Vat Visser, wel zoo vriendelijk was, hem de noodige inlichtingen te ver strekken. Te ruim elf ure brachten de heeren een bezoek aan de remise, het station en verdere gebouwen alhier, waarna te ruim half twaalf de tram werd bestegen en de proefrit begon. De wagons der maatschappij zien er keurig uitzachte kussens in de twee de klasse verschaffen eene heerlijke zitplaats, terwijl een stoominrichting, ventilatietoestellen en gaslampen voor doelmatige verwarming, luchtverver- sching en verlichting zorgen. Het roomkleurig schilderwerk van de vierkante, met gouden randen afgezette vakken maakt een aangenamen indruk. Ook de derde klasse ziet er keurig en gezellig uit. Van de zes personen-wa gons zijn er twee geheel ingericht voor 3de klasse, ruimte biedende aan 84 reizigersde 4 andere wagons kunnen in de tweede klasse 36, in de 3de klas- 27 reizigers bergen, terwijl beide klas sen 10 staanplaatsen op de balcons heb ben. De wagons zijn geleverd door de Nederlandaohe fabriek van werktuigen en spoorwegmateriëel te Amsterdam. De drie locomotieven komen uit de fa briek „Breda" te Breda. Langs welige weidevelden stoomde de trein zonder hinderlijk schudden en stooten, gelijk matig rollend voorwaarts, een vreemd gezicht voor de koeien en schapen op leverende, die eerst de dampende looo- motief met haar sleep wagens achter zich nieuwsgierig aanstaarden, om daar na in snellen ren weg te vluchten. Bij eiken overweg en brug, bij elk station werd halt gehouden om gelegen heid te geven tot inspecteeren van weg en werken. Los- en laadplaatsen met draaischijf zijn mede aangelegd bij de stations Lutjewin kel en Opmeer, waar, als overal langs de lijn, alles eenvoudig, maar practisch en degelijk is ingericht. Te Nieuwe Niedorp werd een half uurtje halt gehouden om den reizigers gelegenheid te geven, in het Café „Ha ringhuizen" den inwendigen mensch wat te versterken en een verfrisschenden dronk te genieten. Te ruim 4 ure arri veerde de tram weer in onze gemeente, zoodat de heeren inspecteurs nog met den sneltrein naar Amsterdam konden vertrekken. Ons werd meegedeeld, dat de lijn en de werken een uitmuntenden indruk hebben gemaakt op den heer Schellens, die daarover adTie» moet uit brengen aan den heer Commissaris onzer provincie. Het voornemen bestaat, den 29sten dezer de lijn feestelijk te openen, voor welke opening onderscheidene autoritei ten zullen worden uitgenoodigd. De volgende 11 halten en stations wor den aan de nieuwe tramlijn aangetroffen SehagenHaringhuizen,Barsingerhorn Barsingorh.-WeereLutjewinkelWin kel Nieuwe Niedorp Aartswoud HoogwoudOpmeerSpanbroekSijbe- karspel, Benningbroek—Benningbroek Wognum. De reis van Schagen tot Wognum zal 1 uur en 10 minuten du ren. Voorloopig zullen er per dag 4 trei nen in elke richting loopenop markt dagen meer. Als men weet, door welk een welvarende streek de lijn is aange legd en zooals bij dezen proefrit ziet, hoeveel dorpen, gehuchten en alleen staande boerenhofsteden gepasseerd wor- dan, behoeft men zeker geen profeet te zijn, om te kunnen voorspellen, dat de maatschappij niet met verlies zal werken. Onze gemeente zal zij zeker tot zegen strekken en daarom is het niet zonder reden, als den 29sten aller- wege de vlaggen worden uitgestoken ten teeken van ingenomenheid met de feestelijke opening van den nieuwen verkeersweg. Door den heer M. Visser, o n- derwijzer aan onze O. L. S., is een ge dicht vervaardigd op de ge meente Schagen. In een zestal afdeelin- gen, getiteldLand en Yee, Een Wan deling, In de kom, De Markt, Onze fees ten, Onze Yereenigingen, met voorwoord en slot, worden de verschillende omstan digheden en bezongen. Over eenigen tijd zal dit werkje voor liefhebbers verkrijg baar worden gesteld. Was deZangvereeniging JEaterpe eenigen tijd gedoemd, hare repetitiën te staken, doordat geen vol doend aantal personen lid was om een koor te formeeren, j.J. Donderdag avond evenwel is besloten, op Donderdag 10 November derepetiën weer aan te vangen. Dit is mogelijk geworden, door dat eenige leden der katholieke zang- vereeniging en een paar andere zangers zioh bij Euterpe hebben aangesloten. Men zal zich alleen bepalen tot het zingen van liederen voor mannenkoor. De enkele dames die Euterpe nog telt blijven lid der vereeniging. Of zij nog in bet winterseizoen zullen zingen, hangt af van de plannen, die bij haar in over weging zijn. De Zeerw. heer Van der Voor den, Deken en Pastoor alhier, heeft zich belast met aaneen 15-tal jongens den Gre- goriaaaschen zang te onderrichten. Don derdagsmiddags worden de lessen in de R. K. school gegeven. De boerenplaats op de Nes, groot 24.94.30 H. A., welke Donder dag j. 1. ten overstaan van den notaris C. Boonacker in de Roos werd geveild, is gekocht door den heer P. 1 immerman al hier voor f32805. Ofschoon de mazelen zich in Schagen met den dag uitbreiden, in de R. K. Par. School wordt nog door geen enkelen leerling om die ziekte ver zuimd. Wegens het heerschen der mazelen is op advies van den plaatselijken geneesheer de Bewaarschool tot 14 November gesloten. Nu het „brandjes maken" opgehouden heeft, begint de straatjeugd des avonds andere, maar meer gevaar lijke kwajongensstreken uit te voeren, waarvoor ze echter ten strengste ge waarschuwd moeten worden. Uit een flesch n.1., gevuld met petro leum, wordt door een paar „hartjes" nu en dan een mondvol genomen en,terwijl op eenigen afstand van den mond een lucifer wordt gehouden, wordt het licht ontbrand- bare vocht met kracht daarover uitge blazen, wat een kolossale vlam geeft. Wij meenen, dat het noodig is, op deze aaak te wijzen, omdat de nieuwsbladen reeds ongelukken hebben vermeld, die van dergelijke handelingen het noodlot tig gevolg geweest lijn. —De statuten der Tweede Coöperatieve V ereeniging tot aankoop van Yeevoeder enz. te Scha gen zijn in het bijvoegsel tan de Neder- landsche Staatscourant van Vrijdag 21 Oct. j.1. opgenomen. Debouwvan zes nieu we woningen aan den stationsweg is door den ondernemer gegund aan den hoer D. Kramer alhier. 15 October is gepasseerd, de invoer van melkvee in België is toegestaan, doch wie meent, dat zulks op onze markten terstond van invlood zou zijn, heeft eene verkeerde rekening gemaakt. De opening der gren zen is op de prijzen van geldekoeieu en kalfkocien nog niet merkbaar. To ver wonderen is dit niet. Om de 14 dagen toch zal er slechts gelegenheid tot in voer worden gegeven, terwijl bovendien nog elk ingevoerd beest 10 dagen in quarantaine moet blijven. Kleine koop lui kunnen door deze beperkende maat regelen aan geen invoer denken. Hun bedrijfskapitaal wordt veel te lang aan hun handel onttrokken. Dat gelde- en kalfkoeien op de markt van Donderdag j.1. nog al prijzig waren, stond geheel buiten de opening der gren zen. Er is in het land en vooral bij en in de groote steden behoefte aan melk gevende koeien en het was deze vraag die de markt vast maakte. De aanvoer van vette koeien was ook deze week belangrijk. Alleen 1ste qua- liteit kon de markt behouden, mindere soorten waren dalende in prijs. Over 't geheel zullen de weiders van schapen dit jaar betere zaken doen, dan de wei ders van koeien. Yette schapen noteer den Donderdag lager dan den 13en. Inde voorgaande week kwamen belangrijke be- zendingen uit Holland en Denemarken aan, waardoor de Londensche markt overvoerd werd. Ook uit de Engelsehe plattelandsdistricten kwamen groote be- zendingen aan de markt. Gebrek aan gras wegens langdurige droogte dwingt den Engelschen gebruiker van hooge gronden tot een belangrijken afzet. Yette varkens liepen nog een cent terug. Yele varkens zijn thans marktklaar, waardoor de aanvoer het gebruik over treft. Dat zal ook wel de oorzaak der lagere prijzen zijn. Donderdag 13 Ootober werd op onze markt een vette koe ver kocht aan een Amsterdamschen slager. In het abattoir bleek dit rund tuberculoos te zijn. De verkooper moest zich daarop met een aanzienlijk bedrag minder te vreden stellen, of het geslachte dier ge zouten terug ontvangen, 't Is nu niet zoozeer dit geval, dat wij de opname ia onze kolommen waardig achten deze ge vallen toch doen zich geregeld op alle markten voor, doch wel de aanleiding, die heLjjons geeft, om belanghebben den op eene, naar onze meening nuttige instelling te wijzen. Te Purmerend is voor jaren tegen genoemde gevallen een verzekeringfonds opgericht, waarvan, naar wij meenen, de heer Groot in de Zuid-Schermer direc teur is. Ook weten wij, dat reeds in onze gemeente pogingen zijn aangewend om hier eene afdeeling van genoemd fonds te vestigen. Zijn wij wel ingelicht, dan wordt van leden der vereeniging 75 cent van elke voor de slacht bestemde koe geëischt. Leeringen wekken,doch voorbeel den trekken,zegt het spreekwoord.Daarom meenden wij een en ander onder de oogen van belanghebbenden te moeten brengen misschien kan het aanleiding geven om zich tijdig voor verliezen schadeloos te stellen. In No. 1501 van het Week blad voor Privaatrecht, Notaris-ambt en Registratie, komt het vonnis der Recht bank te Alkmaar voor, gewezen in de zaak tusschen de polders Burghorn en Schagen. Bij dat vonnis is door de recht bank als tusschen partijen vaststaande aangenomen, dat het bestuur van den polder Schagen, de pomp of duiker, die ge maakt was en onderhouden werd door den polder Burghorn en waardoor Burg- horn water inliet uit het Schagerwiel, onbruikbaar heeft gemaakt door het aanbrengen van zoodanig timmerwerk, dat de schuif niet kon worden geopend en vervolgens op 30 Januari 1896 in het Schagerwiel, gelegen binnen het wa tergebied van den polder Schagen, zonder nochtans aan dien polder in eigendom toe te behooren, voor genoemden duiker heeft doen leggen een kistdam, waar door het binnenlaten van water uit het Schagerwiel in den polder Burghorn geheel werd belet. Alvorens evenwel te onderzoeken, of deze handelingen rechtmatig of onrecht matig waren, heeft de Rechtbank onder zocht, of deze handelingen van den pol per Schagen waren van publiekrechter lijken aard. Die vraag heeft de Recht bank toestemmend beantwoord en dien tengevolge aangenomen, dat uit de handelingen van den polder Schagen geen burgerrechterlijke aansprakelijkheid kan voortvloeien, zoodat de polder Burg horn in haren eisch niet ontvankelijk is verklaard. In hetzelfde no. van dat weekblad komen een tweetal arresten voor van den Hocgen Raad, waaruit blijkt, dat dit hoogste rechtscollege reeds meerma len in denzelfden zin uitspraken heeft gedaan. De kans van slagen voor den [polder Burghorn, nu hij van het Alkmaarsche vonnis in hooger beroep is gegaan, schijnt, volgens onzen berichtgever, daar om zeer gering. Aan belanghebbenden doelen we op verzoek mede, dat do re petitie van de verschillende musicale voreenigingen, die op 6 Nov. a. l jen gemeenschappelijke uitvoering zullen geven, is bepaald op Maandag a. s., ten 7 ure, in het locaal van den heer D. v. Iwuixer. Tram-adres. Hot adres datonzeuGe- moenteraad zal gezonden worden naar aanleiding van de train Schagen-A K- maar, wat betreft onze gem.,schijnt in veler geest te zijn. Tot op dit oogeublik zijn meer dan 1*5 O namen daaronder geplaatst. Het adres luidt, na het gewone kop- stukje, als volgt Adressanten dezes, alle belanghebben de burgers dezer gemeente, voroorloven zich de vrijheid, met den verschuldigdon eerbied voor UEd.'s College, met het oog op de zeker binnen korten tird te verwachten voorstellen, welke UEd. zul- len worden aangeboden in zake de voorloopig verleende concessie aan de Noorderstoomtramvereeniging, UEd. wel te willen wijzen op het belang, voor onze plaats daaraan verbonden. Het betreurende, dat èn Hoofd onzer gemeente, en het Voorzitterschap van Concessionarissen in één persoon zijn vereenigd Yreezende alzoo, dat op de niet uit blijvende nadeelen voor onze plaats, van die zijde te weinig zal worden gewezen; Overtuigd zijnde, dat ook de laatst aangegeven richting zal zijn tot nadeel van de neringdoenden Yermeenen adressanten gegronde reden te hebben, UEd. voor te stellen, en dringend te verzoeken, dat niet toe te staan, maar genoemde concessie zoodanig vast te stellen, dat de N. St. tram in geen geval door de plaats zal gaan, maar onvoorwaardelijk vanaf het Noord zal uitgaan en ook aldaar eindigen. Adressanten, doordrongen van het nut van gemakkelijke en goedkoope ver keerswegen, verwachten dhn voordeel van de N. St. Tram voor de plaats wanneer dezelve het publiek tot ons brengt, maar wijzen UEd. ernstig op het nadeel, het naderend gevaar voor onze plaats, wanneer de N. St. Tram er het publiek doorheen zal voeren. Zal het publiek niet minder komen, om dat men op het Noord moet uitstappen, groot voordeel zal het voor onze plaats zijn, wanneer het publiek, 't welk in aan sluiting reist met de H. Spoor of W. P. Tram, of omgekeerd, onze plaats te voet zal moeten passoerenmen geeft het gelegenheid onze plaats te begunsti gen, maar wanneer de N. St. Tram in aansluiting rijdt, is daarvoor geen gele genheid; men stapt aan de stations uit en in, men heeft heel gewoon zijne in- koopen reeds elders gedaan of gaat ze elders doen, en zoo de N. St.-Tram door de plaats zal gaan, ten koste van onze vrijheid, tot schade van de burge rij, zal ons enkel overbljjven toe te zien. Adressanten wijzen UEd. op Alkmaar, daar houdt men ook de trams buitenaf. Adressanten, wetende geen aansluiting, waarschijnlijk geen subsidie, welnu ten le. is dat nog niet zoo zeker en ten 2e. liever geen tram, dan een tot n a- d e e 1 van de plaats. Adressanten, achtende hiermede ge noegzaam te hebben aangetoond het groote belang van Schagen, om de Noor derstoomtram van het Noord te doen uitgaan, bieden, vol vertrouwen op UEd.'s "3 UEd. dit adres aan. Door de duisternis mis- leid is de Secretaris der gemeente St. Maarten, de heer A. Fraij, j. 1. Donderdagavond, gaande van Eenigen- burg naar zjjn woning, van den steilen dijk in een der wielen te water geraakt, waaruit men hem den volgenden morgen levenloos heeft opgehaald. De plaats, waar het rampspoedig feit geschiedde, is zeer steil en de dijk is daar geheel zonder berm, zoodat met duisternis een enkele misstap daar nood lottig worden moet. Geheel Sint Maarten en velen nog daarbuiten, die met den vriendelijken en altoos wel willenden man bekend zijn, zullen zeer zeker diep medelijden met het zwaar getroffen gezin gevoelen en het ongeval van harte betreuren. Op allen, die met den overledene in aanra king kwamen, heeft altoos zijn nobele zin een hoogst gunstigen indruk achter gelaten; zijn groote bereidvaardigheid, waar hij mooht helpen, heeft hem vele vrienden doen verwerven, die zijn heen gaan smartelijk zullen gevoelen. Als eene bijzonderheid kan zeer zeker worden gemeld, dat de vijf zoons van Mej. de wed. B. te W ieringerwaard allen achter eenvolgens voor de Nationale Militie een vrij nummer hebben getrokken. De laatste zoon trok bovendien voor zijne gemeente het hoogste nummer. Tot Hoofdingeland van het Heemraadschap van de Strijkmolens der Schager Kogge is herkozen de heer 7. Swaag te Barsingerhorn. Het Bestuur van den pol der Schngerwaard heeft beslo ten, den weg van Dirkshorn tot aan de Schagersloot met iepen te beplanten. Tot Molenmeester van de Schagerwaard of Witsmeer is bij de jongste verkiezingen herkozen de heer K. Kuiperte Harenkarspel. Ilarenlsarsipel, 21 Oct. Donderdagavond ongeveer 8 uur brandde op de grens onzer gemeente, nabij het station Noord-Scharwoude de be kende" „Smeugelkeet" af. Met het gebouw, dat den groentonhandelaar trompetter tot pakhuis diende, ging tevens een groote voorraad uien in de vlammen op. Persoonlijke ongelukken zijn bij hot geval niet te betreuren, torwij 1 een on ander geassuroord was. Anna l'aulowna, 21 Oct. Wordt in andere deelen van ons Noor derkwartier met graagte en belangstelling deelgenomen aan een of andoren land- bouwcursus, hier en in het naburige Wieringerwaard mist men elk teeken van ingonomenheid daarmedo on toch kon in beide gemeenten, evenals een paar jaar geleden, de gelegenheid geopend worden, om van een bevoegd onderwij zer gratis onderwijs te ontvangen. Het Rijk en de gemeenten zijn bereid, localen, verlicht en verwarmd, benevens leermiddelen kósteloos te verstrekken, maar niemand schijnt er gebruik van te willen maken Woidt dan do waarde van dit onder wijs zoo onderschat of verkeerd bogro- pen 't Is haast niet te gelooven. Sfiijpe. Vrijdagmiddag geraakte te Schagerbrug het dochtertje van den heer De J. met haar hoofd tui- schen het zolderraam bekneld. Door haar schreien trok zij de aan dacht van een tweetal personen, die daar juist voorbij kwamen. Een hunner liep den winkel door en de trap op en be vrijdde het kind uit haar benarde po sitie. Zijpe. Dinsdagmiddag viel aan de Burger vlotbrug mej. C. v. W., die te Petten hare familie zou gaan bezoeken, van de boot in het kanaal. Ofschoon ze spoe dig uit het water werd gehaald, verkeerde zij reeds in bewusteloozen toestand. Bij den herbergier R. te bed gebracht, kreog zij het bewustzijn weer. Inmiddels had de burgemeester van Petten aan de familie kennis gegeven van 't voorgevallene. Ter gemeentesecretarie te SLEEUWIJK vervoegden zich twee personen van elders, met verzoek de noo dige „pampieren" in orde te maken, ten einde een wettig huwelijk aan te gaan met.... één en hetzelfde meisje uit die gemeente. M e n m e 1 d t a an d e N. R. Ct, uit BREDA, naar aanleiding van de waarschuwing van den kant der gees telijkheid tegen de opvoering van de Opera Faust in het locaal Concordia al daar, dat gedurende de acht dagen door paters Redemptoristen voor stampvolle kerken is gepredikt en voortdurend is ge wezen op het slechte, dat gelegen is in het bijwonen van opvoeringen, van wel ken aard ook, die in Concordia worden gegeven. De Faust is hier Woensdag avond gespeeld voor een publiek, dat in nog grooter getale was opgekomen dan anders bij opera's het geval is, en de vertooning die trouwens zeer goed was werd daverend toegejuicht. Het als „zeer zedeloos" gesignaleerde stuk had een buitengewoon succes. Een persoon, wiens huis met drek en ander vuil begooid was, omdat hij een aankondiging van Faust achter een zijner winkelramen had opgehangen, heeft deze laffe daad beantwoord met nog twee pro gramma's naast het aanwezige te plaatsen. Onze b e i d e K o n i ng i n n e n hebben incognito de Rembrandt-ten- toonstelling te AMSTERDAM bezocht en wel Donderdag j.1, Ongeveer van elf tot een uur hebben hare majesteiten op de tentoonstelling vertoefd en volgens berichten zeer veel van het bezoek ge noten. Door de menigte werden de koning innen daverend toegejuicht. Aan het station had volgens het Hbld. het volgende incident plaats Onder de verslaggevers der pers, die op het gewone, hun door de politie ver strekte insigne, op het perron waren toegelaten, bevond zich ook de heer J- G. van Westerhoven, behoorende tot de redactie van De Echo. Het had onder zijn collega's reeds de aandacht getrok ken, dat genoemde verslaggever zich bij deze gelegenheid vertoonde in een kos tuum, minder voor dat oogeublik ge' schikt. Hij was nl. gekleed in fietskos- tuum met gele lederen kuitbedekkinKen' Men nam echter verder geen notitie van den man. Toen de Koningin echter naar buiten kwam, trad de heer v. ^ster- hoven, die gezorgd had vooraan bjj he kleed te staan, op eens op Hare Majestei toe. De Vorstin bleef staanv. Wester hoven prevelde iets, maar werd dade lijk achteruit getrokken een politie-ambtenaar dit optreden te beduiden De heer v. Westerhoven dat hij niets bedoeld had, doch dat hij Harer Majesteit den arm had willen aan bieden, om Haar naar den coupé te geleiden. Hare Majesteit vroeg den burgemeester» wat de man had gewild, waarop de heer Franken, die de toedracht der zaak inmi dels vernomen had, de Vorstin dienaan gaande inlichtte. De Koningin glimlach e, staande in het geopende portier, om 0 geval en hoopte, dat dit incident voo^ den betrokkene peen verdere onaangena me gevolgen zou hebben. Inmiddels was de heer V. Westerbo en door wat "1 had. antwoordde,

Schager Courant | 1898 | | pagina 14