Zijn naam bekend maken SCHAGER COURANT. het geheim van win s tg erend zaken doen. Slechts in de goede toepassing van adverteeren ligt de bloei eener zaak! alom i s De weg, die leidt tot zakelijke welvaart, gaat door de letterkast, door de advertentiepagina van een wijd verspreid en veel gelezen courant. Wie als man van zaken nog gelooft, zonder adverteeren vooruit te kunnen komen, die kent zijn tijd en zijn voordeel niet. Bekend worden alom en bekend blijven alom, daarop moet het streven van elk koopman en winkelier gericht zijn. Dat weten de vele firma's die geregeld adverteeren, tot hun eigen voordeel. Juist die zaken, die door reclame-maken bekend en groot geworden zijn, annonceeren doorloopend, omdat zij het publiek kennen, omdat zij ingezien hebben, dat zij haar koopers telkens weer op hare zaken moeten attent maken. Ligt daarin niet een vingerwijzing voor een ieder, die zaken doet en vooruit wil 1 Adverteeren in een blad, dat weinig verspreid wordt, is geld vermorsen. Maar adverteeren in een courant, die een groote oplaag heeft, die in vele gemeenten huis aan huis wordt gelezen, dat is het middel waardoor elke winkelier zijn naam en waren onder het oog van het publiek krijgt. Een blad, dat niet gelezen wordt door menschen, die men als klanten wil winnen, heeft geen belang voor adverteeren; zulk adverteeren is ook geld weggooien. Daarom geadverteerd in een blad dat alom wordt gelezen en welks aantal abonné's nog dagelijks vermeerdert. In Schagen en in heel het Schager kanton met de omliggende en aangrenzende gemeenten is dit in de allereerste plaats de #•-

Schager Courant | 1898 | | pagina 6