een Boerenknecht, ld Chocolade-, Saiierierken Tombola zonder Nieten, St liooli Tarwe- on Gorsiosiroo. Werkman. Joh. ME K. Verheus, Lees dit! Sint Nicolaas. Speculaas, Taai-T Scheepsbouw. van Stoom- ei anlertt raMp. S C H A G E N", DANKBETUIGING. HUISHOUDSTER, GEVRAAGD, GEVRAAGD, TE KOOP en Marsepein. K. ROL, J. BUITEN, IJzeren VLETTEN te huur. GEMENGD NIEUWS. Predikbeurten. Barsingerhorn. te Anna Paulowna. te St. Maarten c. a. Doopsgezinde Geuieente Barsingerhorn c. a. E van gel isatie-lokaal 559ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Pr ij zen. ADVERTENTIEN. Baker. P. TRAPMAN, kaan D -4 te SCHAGEN, is ver schenen het Gedicht M. Visser. Pr|js f 0.25. ERNSTIG GEMEEND. een Dienstbode HOOGZIJDE, SCHAGEN. NAAITAFELS. 8 D. DE WAARD, 5 cerit per lot. Banketbakker, Marktplaats, Schagen, bericht zijn geachte clien tèle de ontvangst van een keurige collectie TE KOOP: Prima speculaas met vanille a 52 ets. p. 5 ons. Puike speculaas a 40 ets. p. 5 ons. Heerlijke Koek- taai a 25 ets. p. 5 ons. Ranketletters voor St. Ni* colaas a 70 ets. p. 5 ons. P. MANTEL, le soort IJzeren en Stalen W. F. Stoel Zoon, "I —O mtrent oene gasontplof fing, die te HAARLEM plaats had, schrijft men Aan de gasfabriek was bemorkt, dat op de Heerenvest een lek was en daar om werd er naar gezocht op die vest, maar betonden werd, dat een der bui zen aan den waterkant was gebroken. Die buis lag in een riool, dat onder water uitkomt on ook loopt onder de buizen en plaatsjes daarachter, aan de vest. Op die plaatsjes zijn gootsteenen, die met bet riool in verbinding staan. Terwijl nu de werklieden van de gasfabriek aan do westzijde bezig waren te werken, kwam een der bewoners van de huisjes thuis, giDg op zijn plaatsje, stak een pijp op en gooide dea lucifer in den gootsteen en opeens steeg daaruit een vlam op zoo groot als een wagen. De doodelijk verschrikte man vloog naar buiten om hulp, doch die was niet te verleenen, het brandde maar door, doch toen de werklieden van de gasfabriek aan de waterzijde een plaat van het riool oplichtten, sloeg de vlam naar bin nen en volgde de ontploffing. Dat daarbij niemand is gekwetst, is een wonder uit duizend. In een omtrek van wel 200 meter, zelfs aan de overzij de, die een 50 meter verwijderd is, is geen ruit heel gebleven en het in den grond geslagen gat was een meter of vijf diep. Hedenmorgen hadden ten huize van den heer A. Slotmaker te liarsingerhorn verschillende verkiezingen voor polderbesturen plaats. Voor de Kaag werd tot molenmeester herkozen de heer Jb. Marees. Voor den Hooglandspolder werd tot molenmeester herkozen de heer 1. Swaag. Tot Hoofdingeland voor de Banne Barsingerhorn werd herkozen de heer A. de Boer. In het Bestuur van Schringkaagpolder is herkozen het Alge meen Burgerlijk Armbestuur vanBa.r- singerhorn, als lid. Een der huisgenooten van mej. de Wed. S. aan den Belk- merweg te 't Zand bemerkte j.1. Woensdagavond, dat een vreemdeling in de schuur op 't hooi zich eene slaap plaats had gekozen. Daar hij zich op verzoek niet wilde verwijderen, maar zich in 't hooi verschool, werd de poli tie gehaald, die hem wist te grijpen, 't Bleek toen, dat men met iemand te doen had, die malende was. Anna, Paulowna, Jfov, Voor het herhalingsonderwijs aan school no. 1 alhier hebben zich voor de zen winter slechts 6 leerlingen aangemeld. In een Amerikaanschen Winkel. Dame. M»af zijn deze eieren wel verseh Bediende. Als u zoo goed wilt zyn, mevrouw, even naar de telefoon te gann en aansluiting te vragen aan onze boerde rij, dan «uit u de kippen, die de eieren gelegd hebben nog hooren kakelen. Ook een jubileum. Een zekere Heinrich Schilfer te Seidorf (Silezië) is dezer dagen voor de honderd ste mad veroordeeld. De jubilaris is 65 maal gestraft voor het stelen van hout uit bosschen en 35 maal wegens landlooperij en bedelarij op water en brood gezet. Daar hij nog pas 50 jaar cud is, kan hij iu de toekomst zijn record nog belangrijk ver beteren, Dreyfus. Donderdagochtend heeft generaal Zarlin- den de beschikking geteekend, waarbij overste Pioquart naar den krijgsraad wordt verwezen onder de aanklacht van valach- heid eu gebruikmaking van een valsch stuk. Deze beschikking en het bevel tot bijeenroeping van een krijgsraad tegen 12 December zijn dien middag aan den bijzonderen regeerings-commisssris ter hand gesteld. De minister van oorlog is officieel van de beslissing van der. millitairen gouverneur verwittigd geworden. Aan de beslissing van generaal Zurlin- den moet een incident met den minister van oorlog De Freycinet zijn voorafgegaan, waarover Soir uitvoerige mededelin gen bevat, Dit blad schrijft „Gisteren vernam generaal Zurlinden, militair gouverneur van Parijs, dat men aan de Strafkamer van het Hof van Cas satie de bedoeling toeschreef van na het verhoor van kolonel Picquart te besluiten dat de zaak-Picquart connex is roet de zaak-Dreyius en de militaire overheid dus geen beslissing kon geven tegen Pioquart, zoolang het Hof geen uitspraak bad ge daan in de aaak-Dreyfu9. „De gouverneur van Parijs begaf zich om halfzes naar den beer De Freycinet, minister van oorlog, es had met dezen een lang onderhoud, waatbij generaal Zurlin den Diet voor den heer De Freycinet ver borgen hield, dat hij zijn recht krachtig zou handhaven en dat als de regeering dit recht liet schenden, hem, als hoofd der millitaire rechtspraak, geen andere weg open stond dan zijn ontslag te nemen en de beweegredenen tot dit ontslag be kend te maken. „De heer De Freycinet, zeer getroffen door de energie vau den gouverneur van Parijs, beloofde dezen, dat bij hem geheel vrij zou laten in ziju beslissing en dat hij kon rekenen op de volstrekte onzijdigheid vau d» regeeriog, welke vsrklaring boven dien de heer Cherlrs Dupny in persoon aan de talrijk» verslaggevers bevestigde, d'e hem na rfloop van den ministerraad kwamen spreken. „Es diarom z«l morgenavond of mor genochtend vroeg de beschuldigde P.cquart naar een krijgsraad worden verwezen." De „Ager.ce Nationale" bevestigd in hoofdzaak dit bericht Naar aanleiding vin deze rardedieling schrijft de hter Yvcs Gnyot in de Siècle aan ztjn oud-eollega (in het ministerie Tirard) De Freycinet een epen brief, waar in hij hem herinnert aan de onderdruk king van het Boulangisme door hem en dsn heer Constans. Hij wijst er op, dat de wereld van De Freycinet het ontslag van generaal Zurlinden verwachtte, maar neen, zelfs toon de generaal met gemoti veerde ontslagneming dreigde, wist de mi mister niet beter te doei, dan hem tevre den ta stellen. De heer Gnyat roept uit „Ho# een generaal heeft zoo tegen u dur ven spreken en gij bekent het, gij, minister vau oorlogHoe I gij hebt hom niet on middellijk geantwoord, dat deze bedrsigirg hem op zestig dagen vestingstraf en ont slag uit dsn dienst kwam te staan 1 »Is er een ernstiger daad denkbaar, een daad die het leger volmaakter zou kunnen desorganisseren, die da tucht ze kerder zou kunnen te niet doen, dan deze verdraagzaamheid van een minister van oorlog tegenover zulk een houding van de zijde van een generaal? „Ik heb u meermalen hooren spreken over de noodzakelijkheid van de krijgs tucht bij de hoofden van het leger. Be grijpt gij die thans zoo! En verstaat gij zoo de suprematie vaa het burgerlijk ge zag ?i „Ik hoop nog, mijnhsei de minister en waarde oud-collega, dat gij niet de mede plichtigheid zult aanvaarden van de wreed- geniepige daad die door generaal Zurlin den wordt voorbereid, dat gij die integen deel zult weten te beletten, en hst is daarom, dat ik u heden nog de verzeke ring geef van mijn oprechte hoogachting in de hoep dat het niet voor de laatste maal zal zijn". De minister van koloniën heeft mevrouw Dreyfus vergunning gegeven, een telegram te zenden aan haar man, door tusschen- komst van den gouverneur van Guyana, die het telegram zal doorzenden. Een eerlijk man. Harpers „New Monthly Magmnen4 verhaalt de volgende vermakelijke anecdote«Hooi nu eens, Thomson," zeide Brown, „er zijn nu reeds z<?s maanden vervlogen, se dert gij van mij die vijf dollars geleend hebt!4 „Zsvec4 corrigeerde Thomson met een ernstig gezicht. „Nu ja, dan zevan", hernam Brown, „en gij beloofde!, ze mij na een week terug te geven. Gij beloofdet bij hoog en bij laag, de vijf dollars iu zeven dagen terug te geven eu niet in zeven maanden 1" pik weet het, antwoordde Thomson treurig en haalde een notitieboekje uit zijn zak te voor schijn. „Uw biljet van vijf dollars was serie F. no. 672929, emissie 1887. Ik heb dit nauwkeurig opgeteekend en daarna bet geld uitgegeven. Sedert dien tijd heb ik vergeefs getracht het biljetje weder terug te bekomen.4 „Maar", brulde Brown, „een ander is toch ook g0ed „Neen," beweerde Thomson met een weemoedig hoofdschudden pik ben een man van mijn woord. Tobb gij mij het biljetje gaaft, zeide ik tot U Ik zal U dit teruggeven, en dit was mijn oprecht voornemen. Brown, mijn beste vriend, zoodra mij no. 672929, serie F„ emissie 1887, weer onder de oogeu komt, zal ik trachten het te krijgsn en het U terug ta geven, want wat ik eenmaal be loofd heb, houd ik onder alle omstandig heden." Een sneeuwruimer. In New-York zal men dezen winter een nieuwen sneeuwruimer in dienst stel len, die veel sneller en met minder werk volk de voor het verkeer zoo hinderlijke sneeuw uit deu weg zal ruimen. Het is een soort automobiel, waarbij zich aan den achterkant een groote ledige ruimte bevindt, waarin de sneeuw moet geworpen worden. Deze ruimte wordt bestendig ver warmd, zoodat de sneeuw, zoodra ze erin komt, begiut te smelten. Het water, dat spoedig tot een temperatuur van 16® tot 25° verwarmd is, vloeit dan weg en smelt door zijn warmte de sneenw en het ijs in de goten eu riolen of op andere plaatsen, die men moeilijker bereiken kan om <ie sneeuw weg te ruimen. Hervormde gemeente te §€HAGM, De Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddags 91/3 uur. 27 Nov. Ds. van Kluijve. Hervormde Gemeente 27 Nov. Geen dienst. Ned. Hcrv, Gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddags 9 Vj en des namiddags 11/s uur. 27 Nov. Geen Dienst. Hervormde gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddag» 01IJ uur. 27 Nov. Geen dienst. 30 Nov. Valkoog, nam.01/, u. Hervormde Gemeente Haringbuizen. 27 Nov. D?. v. Meurs. (Avondmaal.) 27 Nov. Barsingerhorn. Ds. Kooiman. Hoep, Schagen. Zondag 27 Nov., 's avonds 6 uur, de heer Lelie van Anna Psulowns. Marktberichten. 8CHAGEN, 24 NOV. 1898. Aangev.: 150 Paarden I 50.— a 300— 30 Veulens 70.— 100 5 Stieren 80.- a 130— 40 GeldeKoeien (magere) .100.a 150 35 Vette Koeien „150.a 190 10 Kalfkoeien „150;— a 185 30 Vaarzen 70— a 120 20 Graskalveren 3050 10 Nuchtere Kalveren 6.a 16. 3u0 Schapen (vette) 20.a 29 800 Overhouders 10— a 19. 3 Bokken en Geiten 2.a 6. 29 Varkens (magere) 9.— a 12.— 16 Idem(vette) per K.G. .34 a .36 80 Biggen 4.— a 8.— 100 Konijnen .60 a 90. 70 Kippen —.40 a 80 50 Kenden —.40 a —.90 Duiven a 1000 Kilogr. Boter 1.15 a 1.25 400 K. G. Kaas .40 a —.50 1000 Kipeieren 5a 6. ALKMAAR, 25 NOV. 1898. KaasAangevoerd 320 stapels, wegende 125.000 K. G. Prijs voor kleine f 27.50 Commissie f 27.50 Middelbare f 28.50 Handel vlug. ALKMAAR, 25 NOV. 1898. Aangev.: GranenH.L als 605 H.L. Tarwe f 5.90 a 7.30 113 HL. Rogge f 5.25 a f 5.70 HL. Gerst f—.- a f273 H.L. id chev. t 4 90 a f5.75.1479 H.L. Haver f 3.— a f 3.65. 635 HL. boonenPaarden f 6.50 a f Bruine id.t 10.25a f 11.50 189 H.L. Citroen- f 15.a f Duiven a f Witte- f 13— a 16.- HL. Kanariezf H.L. Mosterdzaad rood, f af HL. geelt—.- a1 HL. Karwijzaad f 11.— a f20 HL. Blauw Maanzaad f 16.50 a HL. Erwten; Groene f 9.a f 18— 184 Grauwe f 13.50 a f 20.-. Vale f 12.a f 16.H. L.Koolzaad, f EDAM, 24 Nov Aangevoerd 118 stuks boter, per 5 Hg. 64h 66 et. Kipeieren f 6.6 50 per 100 stuks. HOORN, 24 NOV, 1898. Kleine Kaas, hoogste prijs f 27.50 Com missie f 26.50. Middelbare f 24 50 Hooikaas f aangev. 214 stapels, wegende 63962 Kilo. EDAM, 24 Nov- Op de groote najaars- lammereumarkt waren aangevosrd 2880 stuks. De prijzen liepen van f 13 tot (21. ENKHUIZEN, 23 NOV. 1898. Heden werden aangevoerd 8 stapels kaas, prijs f26.— per 50 K.G. De prijzen der zaden waren ais volgt: Karwijzaad f 11.—j a f Mosterdzaad f 18.a f 18.50 Maanzaad f 17.25 a i 17.50 Groene erwten f 10.a 12.25. Vale erwten f 12— a 14.50. Wijker Valef 11.25 a 11.75. Grauwe erwten f 15. f 18.Bruine boonen f 9.50 11.50 Paardenboonen f6.a 6.50. Platte boonen a Gerst t 4.h 5. Haver f3.25 a 3.75. Aangev.: 116Vette Varkens f —.16 a.19 per Vs KG. Magere Varkens f 12.— a f 18.p. st. 10 Biggen f5.— a 8.— Scha pen fa f Lammeren f a Konijnen —.60 a f 1.25. 76 Kippen f —.80 a 1.50 per stnk. Eieren f 6 a f per 100 stuks. Boter f 0.65 a f 0.67' per kop. Eenden fa f— Ie Klasse. Trekking van Woensdag 23 November. Prijs van f 5000 No. 15210 f 1000No. 3030 f 400; No. 10071 12714 f 200: No. 10216 f 100: No. 187 3201 8380 17862 le Klasse. Trekking van Donderdag 24 Nov. Prijs van f 1500: No. 8245 18789 f 100: No. 18356 Ondertrouwd JACOB HOLLENBERG Jzn. en CATHARINA van der WERFP. Zandvoort, 25 Nov. 1898. Er biedt zich aan, een fatsoenlijke burgervrouw als baker. Brieven letter B, bureau van dit blad. Bij den Uitgever 99 door In dit boekje van een 20 bladzijden worden de verschillende toestanden enz. in onze gemeente bezongen, zoo dat het voor alle Schagers zeer ze ker waarde zal hebben. Ondergeteekende betuigt door deze gaarne zijnen dank aan de ,/V e r- zekering Maatschappij te gen de geldel ij ke nadoelen bij Besmettel ij ke ziekte n," de ti Veiligheidvoor de flinke en spoe dige uitbetaling van f 40, hem bij de ziekte zijner dochter uitbetaald, en beveelt daarom deze Maatschappij, waarvoor de heer D. Roggeveen Lz. al hier agent is, wegens hare nuttige strekking en zeer lage premiën ten zeer ste bij een ieder aan. C. DE BOER, Doodgraver. Schagen, November 1898. Een fatsoenlijk R. K. jongm., 27 jaar, in 't bezit eener drukke slagerij, wenscht kennism. met een nette BOE RENDOCHTER of jonge Wed., met fortuin, om na wederzijdsch goedvin den te trouwen. Geheimh. verzocht en verzekerd. Brieven, 't liefst met portret, dat wordt teruggezonden, on der letter G, bureau van dit blad. Tegen Kersttijd a. s. wordt door Juffr. Boggeveeii te SCHAGEN, Heerenstraat, gevraagd, loon f 1.50. Er biedt zich aan een om direct of met Kersttijd in dienst te treden, liefst op een Boerderij; de beste getuigschriften staan ten dienste. Pr. br. lett. A bureau van dit blad. om 2 Pebr. in dienst te treden, tegen flink loon, bij O. KIJIPER, te Schagerwaard. bij C. Slempt, NES, Schagen. devraagrd een vast Werk man, geheel met de bouwerij op de hoogte en goed kunnende melken. Salaris f 7.50 per week en vrij wonen. Br. fr. Bureau Schager Ct. Lett. W. zeer geschikt voor Bouwland, gelegen L a a n w e g, HEER HUGO- WAARD, nabij het station Noord- Scharwoude. Te bevragen bij P. TRAP MAN, Schagen. Onder de inteekenaressen op den XLIIIsten Jaargang yan DE B A z a R, jj(| DAMESMODEGIDS, worden, gedurende den •tt loopenden jaargang, een 8 AANTAL NAAITAFELTJES S! verloot, uit een der eerste Meubel- PJ fabrieken van Europa, a Zij, die op den XLIIIsten Jaargang Nrs. 112 zyn ingeteekend of alsnog daarop inteeke- |jj nen, ontvangen bij No. 8 kosteloos eenM XX genummerd Premiebewijs, reebt ge- 11 vende tot deelname in de VERLOTING van ÜV eenige dezer keurige en practiscbejW Meubeltjes, als boven nader omschreven, ji De verloting geschiedt ten overstaan van den WelEd. Gestr Heer D. H. Senatob, Notaris AA te 's-Gravenhage, na de verschijning van no. 13; de nitslag der verloting zal o. a. in DE M BAZAR worden bekend gemaakt. n DE BAZAR is, volgens de redactrice van de „HollandscheLelie", „een Modeblad, jjjj dat zij altijd met genoegen ont-U vangt." jjy Prijs per 12 Nummers met 8 supplementen XA (geteekende snij patronen) en 3 geknipte patro- u nen (ieder saamgesteld nit verschillende gedeel- (j ten) (le Uitgave) f 1.25; per post f 1.40. a Prospectus en Proefnummer alom Ui! verkrijgbaar. Naar plattelandsgemeenten per jjjj post, na ontvangst van postwissel, in te zenden jJ smv het Hoofdbureel van DE BAZAR, Wagen straat 100102, Den Haas. De ondergeteekende bericht, dat zijn fl gereed is, en dit jaar bijzonder ruim is voorzien van Ook wordt de aandacht gevestigd op den grooten voorraad toildant borstplaat en de fijne chocolade letters. Hopende met een druk bezoek vereerd te zullen worden, Aanbevelend, Hoogzijde C 122, SCHAGEN. bij J. D. Schenk, Kreil te Wieringerwaard. Bestellingen liefst voor Zondag 4 Dec. Tevens bericht ondergeteekende, dat zijn Sint Nicolaas-etalage gereed is vanaf 27 Nov. Aanbevelend, Lat je win kei. 40 ets. per 5 ons. 20 ets. per 5 ons. Aanbevelend LAAN, Ban ketbakker, SCHAGEN. Trata, trata, trata 't Is weer St. Nicola Ik heb Krentenbrood en Specula, Tratera-ta-ta-ta Tratoe, trada, trata Ik heb ook een Tombola Banketletters, o zoo fijn, Bij Ruiten op de Loet, daar moet je «ijn! Tra-tra-ta-ta Trata, Trati, tratop Een lekkere pepermop St. Nicolaas-tafel zoo het behoort, Taai-taai van de allerbeste soort, Tra-tra, tra-ta-ta Aanbevelend, Loet, Schagen. HERSTELPLAATS Alkmaar.

Schager Courant | 1898 | | pagina 3