INGEZONDEN. Anna Panlowna, 27 Maart '99. Anna Paulowna, Voorde Opstootjes te Oudkarspel. GEMENGD NIEUWS. P. Cz. Boekei. PLAATSELIJK MEUWS. getwijfeld 9/,0 van zijn publiek van Zon dag terugvinden. Een prettig bal hield velen nog een heele poos bijeen. Vergadering van den Raad der gemeente Heer Hugowaard op Dinsdag 28 Maart 1899,'s namiddags half twee ure. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, de heer P. Wonder Az opent met het gewone welkom de ver gadering, waarop de notuleering van de voorgaande wordt gelezen, goedgekeurd en gearresteerd. Op voorstel van den Voorz. wordt na lezing voor kennisgeving aangenomen le. een van Gedeputeerde Staten d d. 22 Februari ontvangen extract uit den staat van de bedragen, die ingevolge art. 45 der wet op het Lager onderwijs aan de gemeenten worden uitgekeerd als tegemoetkoming in de kosten van dat onderwijs, waaruit blijkt, dat de gemeen te over 1897 een bedrag van f 108.035 te veel heeft genoten. 2e. een missive van Ged. St. d d. 8 Maart j.1., houdende mededeeling, dat in voorschot aan de gemeente ingevolge art. 45 wet L. O. voor 1899 een som van f 2500 zal worden uitgekeerd. 3e. het procesverbaal van de gewone kas verificatie bij den Gem.-ontvanger op 21 Maart j.1., waaruit blijkt, dat de gezamenlijke ontvangsten hadden bedra gen over dienst 1898 f 21371.77 over dienst 1899 1407.88 te zamen f 22779.65 de uitgaven over dienst '98 f 20953.095 die over dienst 1899 210.06 voor te zijn. Er werd dus gestemd en alle stemmen op één na waren uitge bracht op den heer Bergman, wel een bewijs, dat men hem, den ijvengen a secretaris, gaarne wenscht te behouden, decoraties. De heer Bergman had eerst gemeend, spelers tot dat 't misschien goed zou zijn als eens een jongere kracht zijn plaats innam, maar nu zich allen vóór ziju aanblijven hadden verklaard, nam hij onder applaus der vergadeiden de benoeming weder aan. In de plaats van den heer K. Knecht werd gekozen de heer A. J O n n e k e s Als lezer trad hierna op de heer H. van Heerikhuizen met een novelle van A J. de Buil, worden. Ook werd hij op uitstekende wijze door de overige leden van het gezelschap bijgestaan, zoodat het geheel een aangenamen en niet minder pret- tigen indruk maakte, die nog verhoogd werd door de toepasselijke Aan het einde werden de tweemalen toe teruggeroepen, wel een bewijs, dat dit stuk bijzonder in den smaak viel. Komt de heer Ter Hall hier eens weer, en wij weten, dat hiertoe het voornemen bestaat, dan hopen we, dat hij in een buitengewoon talrijke opkomst zijner vroegere plaatsgenooten het bewijs moge zien, dat het spreekwoord niet altijd van toepassing is: Een profeet is niet geëerd getiteld„Moeder de vrouw". Nog wer en aan die te som f 5.— te te zamen f 21163.15® zoodat in kas behoorde te zijn een bedrag van f 1616.495, hetgeen B. en W. ge bleken was, in orde te wezen. en 4e. het door B. en W. opgemaakt verslag omtrent den toestand van het lager onderwijs over 1898, waaruit zij aangestiptdat de schoollokalen eu onder wijzerswoningen zich allen in goeden staat bevindendat gedurende 1898 eervol ontslag werd verleend aan mej. B. Muller en aan den heer C. Faas, waarvoor in de plaats zijn benoemd mej. J. C. P. Pasma en de heer H. A van Yreeningendat de jaarwedden bedroegen voor de 3 schoolhoofden elk f 900.met vrije woning en tuin, voor de 3 onderwijzers elk f 700. een onderwijzeres met hoofdacte f 6C0.en de 3 overigen elk f 550, van wie 2 bovendien ieder nog f 75.voor extra onderwijs in de nuttige handwerken dat van de schoollokalen geen gebruik is gemaakt voor Godsdienstonderwijs door geestelijken en dat wegens te geringe deelname geen herbalingsonderwijs ge geven is. Evenals vorige jaren besluit men ook nu, aan de Rijkspolitie te Alkmaar een gratificatie van f 10. Noord-Scharwoude eene verleenen. Naar aanleiding van de jongste kas- verificatie bespreekt Voorz. de wensche- lijkheió van het aanschaffen voor gemeen te-rekening van een brandkast, niet alleen om daarin de geldswaarde, die bij den ontvanger berust, veilig te bewaren, maar ook om deze zijn journalen en andere schrifturen niet door brand te zien vernietigen. De Raad is het algemeen met den Voorz. eens, dat de aankoop van een brandkast heel noodig is en draagt het Dag. Best. op, daarvoor te zorgen. Hierna gaat de Raad in geheime zitting ter behandeling van het Kohier van den hoofdelijken omslag, dat door Burg. en Weth. is opgemaakt tot een totaal bedrag van f 4629.10 Gisterenavond gaf het Variété- en Operetten-gezelschap van den Heer Henri ter Hall eene voorstelling in Veer- burg. De opkomst van het publiek was niet zoo groot als dit gezelschap waard is. Niet alleen dat de leden zich elk in 't bijzonder in hun eigenaardig karak ter onderscheidenzoowel door zang als voordracht en gebaren, maar over het geheel ligt een tint van kieschheid, netheid en beschaving, als men maar al te dikwijls bij dergelijke gezelschappen mist. Voegt men daarbij de inderdaad fraaie costumes, dan heeft men alles om oog en oor te streelen. Wij zullen niet in bijzonderheden treden over de verschillende personen of nommers van het programma, maar toch willen we mededeelen, hoe de artist- snelteekenaar in een minuut tijds de bekende figuren uit het Dreyfus-schan- daal achtereenvolgens op het doek bracht, en hoe hij in weinige minuten een watertafereel met schepen en een landschap op den achtergrond teekende in fraaie kleuren. Het eigenaardigste was nog, dat de kunstenaar alles omgekeerd op het papier bracht en het daarna weer omkeerde en het verdienstelijk product aan 't pabliek vertoonde, waar mede hij dan ook den levendigsten bij val oogstte. Het werk werd direct te koop gepresenteerd, De hoofdschotel van den avond was evenwelNaar Sonsbeek Arnhemsche Tentoonstellings-Revue-Operette van den heer Ter Hall. Hiermede heeft de heer T. H. groot succes behaald. Hij zelf vervulde daarin de rol van Dronken Piet, Controleur op de Tentoonstelling, en wij gelooven, dat hij daarin misschien geëvenaard, doch niet overtroffen kan in zijn eigen vaderland Het „bal na" hield velen nog eenige uren op de been. In ons bericht j ein 'tv o- rig no. over do verpachting der wiervis- scherij op do buitengronden te Anna. Pnulowna hebben we genoemd den heer J. Tatis Tz. als pachter; dit had moeten zijn de heer Joh. Takes Tz. te Wieringeu. vacante betrekking van onderwijzer aan school no. 2 heeft zich slechts één sollicitant aangemeld Aangaande do onrustige tooneelen te Oudkarspel, waaromtrent het N. v. d D. het een en ander mededeelde, wordt aan dat blad nog het volgonde gemeld Nadat Dinsdagavond eene groote me nigte op de been was gekomen, ten einde lucht te geven aan de niet zeer vreedzame stemming, begaf men zich tot voor de woning van den Burgemees ter in de onderstelling, dat het hoofd der school aldaar zou zijn. Het ontbrak daarbij niet aan allerlei uitroepen en hatelijkheden tegenover de politie. Of al ten stelligste de verzekering werd gegeven, dat de heer H. reeds in den vroegen morgen de gemeente had ver laten, de volksmenigte nam dit niet voor waarheid aan, tot eindelijk de politie, kalmte verkiezende boven wellicht hef tige tooneelen, aan een paar personen uit den troep verlof gaf, om de onder- wijzerswouing te doorzoeken. Nadat dit was geschied en men nu de zekerheid meende te hebben, dat het hoofd der school niet binnen de gemeente was, ging langzamerhand de menigte uiteen, zoodat vóór het begin van den nacht de gemeente weêr tot kalmte was gekomen. Was de burgerij Woensdag bij bek kenslag aangemaand tot rust en kalmte, thans kunnen wij daaromtrent nog mededeelen, dat, volgens Raadsbesluit, den volke tevens aangekondigd is, dat de Raad zijn invloed zal aanwenden, om te be werken, dat het hoofd der school niet meer- in de gemeente zal terugkeeren. Dewijl het hek voor de onderwijzers woning reeds omvergehaald, de tuin geheel vernield en de woning reeds vrij wat beschadigd is en de kalmte, welke nu heerscht, te vergelijken is bij een oogenblik stilte tusschen vaak hevige buien heeft het Gemeentebestuur, in overleg met den districts-schoolopziener, besloten het voorloopig verlof van vier dagen te verlengen, totdat de Burge meester oordeelt, dat zijn terugkeer in de gemeente mogelijk is. Tot op het oogenblik blijft het nu rustig in de gemeente. Het onderwijs is zoodanig geregeld, dat de drie onder wijzers des morgens aan de eene en des middags aan de andere helft der leer lingen onderwijs geven. Op den avond van den26sten Mrt. j.1. gaven de h h. Gebr. Joh en Jac. Wilson van Hoorn aan de Hurger- bvusf eene Soiréedeclamatoire. Na de verslagen omtrent Wilson- avonden reeds in deze Courant vermeld, moge het overbodig heeten ook van dezen een verslag te geven; het zij dus vol doende te vermelden, dat ook deze avond voor de Gebr. Wilson een volkomen succes was; dat het publiek, in ruime mate opgekomen, met de meeste aan dacht de voordrachten volgde en, getuige zijn applaus, veel heeft genoten. Een bal, dat enkele uren voortduurde, besloot den avond. Met April eindigt te Barsingerhorn het halfjaarlijksch leesseizoen van de aldaar bestaande Volksbibliotheek. In den afgeloopen winter is weder in 67 gezinnen in en om Barsingerhorn van die inrichting gebruik gemaakt. Sedert het in werking treden der bi bliotheek op 1 Januari 1893 is zij, niettegenstaande de geringe contributie van verschillende begunstigers, door aan koop en schenking vermeerderd met 134 boekdeelen. den door verschillende heeren bijdragen ten beste gegeven en te elf uur de vergadering door den Voorzitter gesloten Hij deed dat met een woord van dank aan den lezer, die zeer ten genoegen der vergadering de lezing voor dezen avond op zich had genomen, aan de heeren, die door eene bijdrage het hunne tot veraangenaming hadden bijgedragen, maar bovenal met een woord van dank aan de talrijk aanwezige dames voor haar tegenwoordigheid, en hij sprak den wensch uit, dat allen zich zouden blijven beijveren om de vergaderingen nuttig en gezellig te (joen zijn en de vaan van het Nut ho g te houden. Taai dierenleven. Bij de verbouwing van een winkelhuis in de Marktstraat te ASSEN was door toevallige omstandigheden een kat inge sloten geworden tusschen het plafond en de zoldering. Eerst twaalf dagen later werd het dier ontdekt en verlost. Poes is weder springlevend. -j Zeker# G. de R. te MOER-' DIJK, die reeds eenigen tijd lijdende was aan een ziekte, waarbij het gebruik van carbol was voorgeschreven, heeft waarschijnlijk bij vergissing een hoe veelheid daarvan opgedronken. Onder hevige pijnen is hij na een paar uren bezweken. Zeldzaam. Zaterdag werd bij den burgerlijken stand te OOSTERBEËK gelijktijdig aan gifte van voorgonomen huwelijk godaan door vier gebroeders uit één gezin. Tot notabelen der Neder 1. Herv. Kerk te Oudkarspel zijn bij de op 27 Mairt gehoudeu stemming herbenoemd de heeren K Kroon CKz., M. Kroon Cz. en S Berkhout. Een wraakneming. Men meldt uit 's-HERTOGENBOSCH „Vele koffiehuizen, die, evenals op andere plaatsen, vroeger geen toegang verleenden aan militairen onder den rang van onderofficier, hebben, na in voering van den persoonlijken dienst plicht, dit verbod opgeheven. Tot hen behoort een der fraaiste en drukstbe- zochte café's op de Markt, waar echter de onderofficieren zich reeds lang be klaagden over een min heusche behan deling Toen nu Zondag om twaalf uur dit café voor alle militairen openstond, kwam ongeveer anderhalve com pagnie soldaten met de korporaals aan 't hoofd het café binnen en nam het geheel in bezit, zoodat voor gewone be zoekers geen plaatsje overbleef. Elke sol daat had een dubbeltje ontvangen voor een versnapering, benevens een sigaar, zoodat weldra de zaal in een rookhal veranderd was. Het publiek buiten amu seerde zich zeer met deze humoristische wraakoefening, vooral toen om twee uur de compagnie weder aantrad en naar de kazerne marcheerde. Tot eer van den koffiehuishouder moet gezegd worden, dat hij geen het minste ongenoegen liet blijken en zijne gasten met de meeste voorkomendheid liet bedienen." Een nalatenschap. Te Brunnepe gem. KAMPEN werd dezer dagen erfhuis gehouden van den inboedel van wijlen den 83-jarigen Schokker W. Goossen, een man die jaren lang, sedert de ontruiming van Schokland door den Staat, in die buurt schap* gewoond had. Behalve de ondersteuning van het Rijk werd hij door instellingen van weldadig heid en vele particulieren te Kampen geholpen en wekte hij door zijn schamele kleeding bij velen het medelijden op. Bij het uitdragen van den boedel kwam er wat voor den dag; er scheen geen einde aan te komen. Jassen, waar onder nieuwe en nog nooit gedragen, werden geschat op bijna 400; een groot aantal broeken, een paar manden vol kousen, p. m. 40 paar schoenen, menig paar klompen, p. m. 80 hoeden enz., te veel om te noemen. En Goossen zelf zag men nooit anders dan in hetzelfde Schokkers-tenue. Het huisje was een pakhuis. De bijeenverzamelde gelden scheen hij meest te bestemmen voor den aankoop van oude kleederen. Maandagavond hield het Dep. Winkel der Maatschappij „tot Nut van 't Algemeen" in de kolfbaan van den heer A. Wit te Winkel zijn laatste vergadering met dames in dit seizoen. Een flink getal dames en een 15-tal heeren waren aanwezig. De heer K. Knecht, Voorzitter, opende en leidde de vergadering, de heer J. II. Bergman, Secretaris, las de notulen der vorige, die werden goedgekeurd en toen werden twee bestuursleden gekozen. Aftreden moesten de heer K. K n e c h t, die niet en de heer J. II. B e r g m a n, die wel herkiesbaar was. Voorgesteld werd den heer J. H. Bergman bij acclamatie weder te benoemen, doch aan de bestuurstafel scheen men daar niet Een stroopersbond. Het volgende is ontleend aan de Asser Ct Woensdag werd te ASSEN de stroo persbond opgericht. Eenige leden en eenige leden-donateurs traden dadelijk toe. Leden kunnen alleen zij worden, die als strooper bekend staan, dus die reeds vroeger als zoodanig werden bekeurd. Leden-donateurs kunnen alle perso nen worden, die met den bond willen medewerken en jaarlijks een vrijwillige gift willen storten. In een volgende vergadering zal het reglement worden vastgesteld. Besloten werd al het wild aan een poelier tegen marktprijs te verkoopen, welke poelier zich daarentegen moet ver binden jaarlijks in de kas van den Bond een zeker bedrag te storten. Een bestuur werd gekozen, bestaande uit voorzitter, secretaris en penningm., welk bestuur zal trachten leden en leden donateurs te verkrijgen. Het hoofddoel is, zooveel mogelijk steun te verleenen aan stroopers, die na bekeuring gestraft worden. Ook werd besloten om er vooral op te letten, dat in verboden jachttijd geen strooperij plaats vindt, daar toch tegenwoordig vele hazen en konijnen worden gedood, die anders in den zomer zich zouden vermenigvuldigen. Een noodlottige brand. Zaterdagavond kwam uit een huis in de Schotelboschstraat 51 te Rotterdam een vrouw de deur uitloopen, roepende, den boel in Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den beer W. Slijkerman te't Zand jl. Zondag een gans elf jongen heeft uitgebroed. De uitslag der verkoo- ping van landerijen, ten overstaan van den notaris G. van Os Dinsdag in het locaal van den heer A. Bruin te Scha gerbrug, gehouden is als volgtDrie perceelen weiland nabij Schagerbrug, groot 3 26.85 H.A., kooper de heer J. Zijp, Schagerbrug, voor f 4120. Twee perceelen weiland en water aan de Groote Sloot, groot 2.84.60 H. A., kooper de heer Odendaal te Schagerbrug voor f3467. Een perceel weiland, nabij Sint Maartens brug, groot 2.80.80 H. A., kooper de heer Blaauboer, St. Maartensbrug, voor f 3460.50. De totaal-opbrengst bedtoeg f 11047.50. In de vergadering der afd. „Barsingerhorn"van de Holl.Maatsch. van Landbouw, jongstleden Dinsdag, des voormiddags, ten huize van den heer A. Slotemaker te Barsingerhorn gehou den, hield de heer Keescra uit Hoorn eene lezing over het onderwerp: betaling der melk naar het vetgehalte. Van een viertal monsters melk, daartoe door den heer T. Koomen van Kolhorn mede gebracht, werd door den heer Keestra het vetgehalte mechanisch onderzocht en aangetoond, welke interessante proeven, in verband met de belangrijke lezing, de aandacht der aanwezigen in hooge mate tot zich trokken en tot nuttige wenken aanleiding gaven. Slechts een klein getal jeden was aanwezig. en piano die hier als begeleiding gold, voldeed heel goed. Ten slotte gat de heer Ier Linden ons, door eenige leerlingen uitgevoerd, moer een instrumentaal nummer: „Eine heitore Schlittenpartie" geheeton, dat even als de vorige raaien een dankbaar pu bliek vond eu dat over 't geheel oen lief effect had. Voor dit laatste nummer had de heer Ds. fan éluijoe, zooab hij in zijn woord tot de vergadering zeide, een aangenamen plicht. Hem was opgedragen, uit naam der kleinen en hunner ouders, die hen daartoe hadden in staat gesteld, een bljjk van waardeering te geven aan den di recteur, den heer Ier Lindenals blijk van waardeering voor de vele moeite die hij zich voor zijn zangsohool ge troost. Dat blijk van waardeering der kleinen en hunner ouders, bestaande in een sier lijk muziekkastje, werd door den heer Ter Linden onder dank aanvaard, zeg gende dat de verheugde gezichten der kinderen, het slagen der uitvoering en het applaus als teekon van goedkeuring van zijn arbeid, hem toch 't liefst van alles waren. De heer 'Ier Linden heeft Dinsdagavond ten locale des heeren Van Twuiver voor de zooveelste maal blijk gegeven, dat ons Nut in hem bezit een oordeelkundig en ijverig leider der zang school. Herhaling der uitvoering op Zondag 9 April a.s. Met de herstelling van het pad over het z.g. Spaansche stuk, het landpad tusschen de Snevert en de Nes, is een aanvang gemaakt. De bouw van een brug- wachterswoning te Schoorldam is na aanbesteding door het departement van Waterstaat gegund aan onzen plaatsge noot den hi er P: Voorman. Door iemand uit Sc hagens omtrek, die onbekend wenscht te blijven, is aan den pastoor te Appingedam voor het bouwen van een kerk aldaar f150 toegezonden. Bij den heer P. Foehel Cz Miede, Schagen, is vanuit Duitscbland een nieuwe hengst gearriveerd, 't Schijnt een mooi dier te zijn, 3 jaar oud, donker vos met één witten voet, Olden- burger. Bij Ged. Staten is een buitenge wone keuring aangevraagd, die waar schijnlijk deze of de volgende week zal plaats hebben. op (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven i dat haar man bezig was brand te steken. Een door de buren ingesteld onderzoek bevestigde dit maar al te zeer. De omvang, dien het vuur had genomen, was reeds van dien aard, dat de hulp der brandweer noodig was. Nadat drie spuiten geruimen tijd water gegeven hadden, werd de brand gebluscht, en toen men de woning binnendrong, vond men in het achtervertrek het ver koolde lijk van den bewoner, H. J. Koenraad geheeten. De man leed aan waanzin en zou dezer dagen in een ge sticht worden opgenomen. Het vermoe den ligt dus voor de hand, dat hij in een vlaag van dronkemanswaanzin ge handeld heeft en daarvan zelf het slacht offer werd. Mijnheer de Redacteur I Met de volgende vraag in Uwe in deze streek algemeen gelezen Courant te plaatsen, zoudt U ten zeerste vele an deren en mij aan U verplichten bij voor baat onzen dank. Wat kan de reden zijn, dat de hr. G. Claij, die voor zijn vier-jarigen stier op de tentoonstellingen te Purmerend, Schagen en Alkmaar een eersteu prijs behaalde in concurrentie met andere stie ren welken een provinciale premie is toe gewezen, op de provinciale keuringen is voorbijgezien en hem geene premie is toegekend Wellicht kan iemand ons dat onbegrijpelijke duidelijk maken. Namens eenige veehouders, Bondige stijl. Steeds nader kwamen de ver volgers. Riddtr Boudewijn drukte de lip pen op elkaar, eeo traan uit zijn oog, zijne vrouw aan zijn hart en een kus haar voorhoofd. Legaten. De Duitsche keizer heeft in den laai sten tijd herhaaldelijk henwaren gemaakt, de vereiBchte goedkeuring te verleenen voor legatan aan instellingen of tot het stich ten daarvan, ingeval de erfliters hun be hoeftige nabestaanden niet behoorlijk heb ben bedacht. Zoo had een onlangs over leden bierbrouwer aan de stad Stettiu zijn vermogen van 300.000 mark vei maakt voor de stichting van een museum. Op het verzoek om de koninklijke be williging is door den minister van bia- nenlandsche zaken geantwoord, dat Z. M. zijn goedkeuring voorloopig niet kan ver leenen, omdat door dezen uitersten wil de zedelijke verplichtingen tegenover behoeftige verwanten waren verzaakt. Het gemeente bestuur werd daarom uitgenoodigd eerst maatregelen te treffen om dit bezwaar uit den weg te ruimen. Schagen, 29 Maart 1899. I nde eerste plaats moes ten we bij de zanguitvoering der kin deren der Dept. Zangschool op j. 1. Dinsd. het geduld bewonderen van den directeur, die de kleinen zoo ver weet te brengen, dat hij iets dergelijks met hen kan uitvoeren. 't Waren bepaald een tweetal aardige cantates de avouturen van den kleinen Hans en Vrjj-af, Het eerste leek ons voor de kleintjes der eerste klasse al een heel geschikt nummer. Maar een hoogst enkel keertje hebben we de dap pere zangsteis en zangers een benauwd geluidje hooren maken, omdat de muziek hen wel v^at hoog lag't was alles ge dragen en toch zulke lieve zang. De kleiue accompagoatrice heeft zich aller aardigst van haar taak gekweten. 't Vrij-af werd door de hoogste klasse heel goed gezongen en gaf duidelijk blijk, dat de dirigeerstok hier al meer invloed en macht kan doen gelden dan bij de anderen. Er lag reeds nuanceering in de vertolking. De „strijkbeweging" In het vuur van z ij n rede. Professor (die in een kleine stad een voor dracht houdt): „Ziet ge, mijne hoorders, dat zijn na de zegeningen van den nieuwe- ren tijd. Vroeger was heigeen ik u daar even verklaarde, alleen bestemd voor de grootste geleerden tegenwoordig begrijpt, om zoo te zaggen, ieder ezel hvt." Suiker als voedingsmid- del. Bij de laatste manoeuvres te Metz heeft dr. Leistenstotfer proefnemingen geno men over de beteekenis van de suikervoe- ding voor den soldaat. Hij koos honderd man uit, die iu kracht eu algemeene ge- tseldheid van het lichaam elkaar zooveel mogelijk nabij kwamen, en gaf aan de helft boven het gewone rantsoen 100 gram suiker. Ds uitsomst was geheel iu het voordeel van de suiker-eters. Zij namen toe in gewicht, zij gevoelden zich beter en zij konden veel beter het zware werk verrichten. Suiker bleek niet alleen een uitmuntend middel tegen de vermoeidheid, maar ook tegen den dorst. miniatuur-t weewie- Een 1 e r. Een Italiaaosch werkman, Figarotta genaamd, heeft met bewonderei swaaidigt kunstvaardigheid een tweewieler „en mi- niature" vervaardigd, die er zeer sierlijk moet uitzien. Hij bestaat nit staal, is 24 rn.M. hoog en 36 m.M. lang, zoodtt het makkelijk op een rijksdaalder zon kunnen De wielen die een omtrek van 40 m.M. hebben, zijn voorzien van caoutchouc. Alle deelen 'ijn afgewerkt en het staan. - van van spaken zijn zeer machinetje loopt on- berispelijs. Het zadel moet stuk 50 gram toch kau het zeer snel worden voorttewogen. een meester- q «vu UJOCDtOI" zijn. Het geheele rijwiel weegt slechts 'Tam Innh L-o*. L-J.

Schager Courant | 1899 | | pagina 2