plaatselijk nieuws. Politiet nü der weel. AnnaPaulowna. J 1. Woens dag werd onze gemeente bezocht door 24 leerlingen van de Landbouw-Uni- versiteit te Gembloux (België), vergezeld door den Professor-Directeur en drie Professoren. Het doel van dit bezoek was, de boerderij van den heer G. H. Geerligs te bezichtigen. Op verzoek van laatstgenoemden heer hadden de heeren C. R. Waiboer, Jb R. Waiboer, E. E. Stoel C. Geerligs, D C. Rezelman, B J. Prins en G. Brands zich bereid ver klaard, met hem de vreemdelingen den polder door te rijden. Met den trein van 8.25 werden de bezoekers door hen opgewacht. De heer Geerligs had de heeren Nobel, Directeur, en De Gier, leeraar aan de Landbouwwinterschool te Schagen, genoodigd, doch de heer Nobel was verhinderd. Van het station reed men naar de Van Ewijcksluis, waar een kijkje genomen werd op den zeedijk, en vervolgens langs den Zwinweg naar de plaats van den heer Geerligs, waar door de vrouw des huizes en de dochters den gasten eenige ververschingen werden aangeboden. Het schoolfeest te Kol- horn is onder de gunstigste omstan digheden afgeloopen. 's Morgens om 5 uur vertrokken Woensdag de oudste en pas ontslagen leerlingen ten getale van 30 naar Amstordam. Door de voor naamste winkelwijken werd koers gezet naar Artis, waar men tot bijna half twee toefde. Daarna ging men naar het Paleis voor Volksvlijt, waar hoofdzakelijk de galerij bezichtigd werd. Het Rijksmuseum, dat hierop volgde, werd in een groot uur in alle richtingen doorkruist, waarna men koers zette naar 't Vondelspark en den grooten schouwburg. Na eene vluch tige beschouwing van den laatsten, werd de terugtocht aanvaard en de trein van vijven bracht de vermoeide wandelaars weder op bekend terrein. De overige kinderen, 111 koppen sterk, gingen 's morgens onder flink en ver trouwd geleide, waaronder verscheidene dames, naar Bergen. De kleinsten en van de grooteren de zwaksten maakten de gansche reis per as. De overigen wandelden vanaf Alkmaar tot aan 't Zandgat, de welbekende geliefkoosde uitspanningsplaats. Den ganschen dag bracht men zoek, zoo in 't duin als onder 't lommer der heerlijke uoaschen. 's Avonds om 8 uur was de gansche schaar, die door een 20-tal rijtuigen uit Schagen afgehaald werd, in Kolhoru terug. Daarna bezichtigden zij de stallen en namen met ingenomenheid kennis van de brongasinrichting. Na eene wandeling door het florissante bouwland van de h.h. G. H. en C. Geerligs, reed men naar het logement,,Veerburg" om koffie te drinken. Ongeveer ten één ure werd weer inge stegen en langs den Kerkweg naar de Wieringerwaard, door de Buurt en ver volgens over de Oudesluis naar de kweekerij van de heeren Smit en Geer ligs gereden. Met veel belangstelling be keken de bezoekers de verschillende boom- en bloemgewassen ea namen ook een kijkje in de bekende varkens fokkerij. Met den trein vaa 3.59 ver trok het gezelschap weder naar Den Haag en werden aan het station de gastheer en zijn vrienden hartelijk bedankt voor het zeer aangename en leerrijke dagje, in onzen polder doorgebracht. Een der professoren vertelde, dat door hen ook een bezoek was gebracht aan de bouw plaats van den heer Bauduin in den IJpolder hun oordeel over onzen polder was gunstiger dan over eerstgenoemden. De heer Oostra had de welwillendheid zich als tolk beschikbaar te stellen, daar de meeste leden van het gezelschap zich van de Pranscho taal bedienden. Anna Paulowna, 9 Juui'99. Onze voormalige plaatsgenoot, de heer L. C. van den Berg te Eukhuizen, legde met goed gevolg examen af voor het tweede deel klerk (Fransche en Duitsche taal) bij de H. S. M. Anna, Paulowna. De heer H, van den Berg alhier heeft met gunstig gevolg examen afge legd voor kommies bij 's Rijks belastingen. Heer Hugowaard. Den 7en is met de kinderen beneden 10 jaren van de 4 scholen feest gevierd. Schoorl's duinen waren het eindpunt van de lange reeks rijtuigen. Daar in het mulle zand op de hooge duinen is door de groote groep kleine kinderen en ook door groote menschen dien dag naar hartelust gerold en ge stoeid. Den 21en zullen de andere leerlingen naar Amsterdam gaan en Artis bezoeken. Dit alles wordt gedaan voor belooning van getrouw schoolbezoek. De scholen in de Lan- g-edijliez- dorpen hebben nu reeds baar veertien daagse he zomervacant.ie. Al sedert eenige jaren is het gebruike lijk om deze vacautie in de eerste helft van Juni te nemen. Dit wordt gedaan met het oog op den veldarbeid. De kin deren kuunen dan in dezen drukBten tijd van het jaar helpen koolplanten zetten. Een dergelijke regeling is natuur lijk zeer in het belang van het onderwijs. D e dagelijksche groente n- veiling zal te Hroek op I jan- jgendijU weder aanvangen op Maan dag 12 Juni a. s,, des morgens te half acht, en die te Sint Pankras op Vrijdag 16 Juli a. s., des namiddags om half Tijf. Den5den Julia. s. zal het 50 jaren geleden zijn, dat de aan den Uansredijli bestaande afdeeling van het Nederl. Onderwijzers-Genootschap werd opgericht. Mejuffrouw A. Kossen te Lutjewinkel is benoemd tot Onderwijzeres aan de openbare lagere school te Beverwijk. In de gedeeltelijk droog- gemaakte ringsloot te I .ut jewin- Ixel hebben de liefhebbers van visschen gedurende de warme dagen hun hart kunnen ophalen. Groote bleien, karpers en andere visschen werden met haken naar den kant gehaald en menigeen heeft zich een paar dagen aan een heerlijk vischmaaitje kunnen vergasten. Buitenlandscli Nieuws. De conferentie tusschen president Kru- ger en den Engelschen commissaris Sir Alfred Milner, tot oplossing der tusschen de Tiansvaal en Engeland hangende geschillen, is op niets uitgeloopen. Vol gens ontvangen tijdingen bracht Engeland het stemrecht en de dyuamiet-quaestie ter tafel, de Republiek kwam met de inlijving van Zwasiland, de betaling der schadevergoeding voor den inval van Jameson en het principe van arbitrage voor den dag. Eene uitbreiding der Republiek naar den Indischen Oceaan moest natuurlijk op heftigen tegenstand stuiten. Transvaal, eenmaal in 't bezit van de Sint Luciabaai, wat een nood zakelijk gevolg van do inlijving van Zwasiland zou worden, zou daarmee geheel onafhankelijk van Kaapstad, Port Elisabeth, Port Natal en Lorei zo Marquez zijn en dat moet op alle ma nieren voorkomen worden. Deze zet van Kruger had ten gevolge, dat, met den eisch tot uitbreiding, de dynamietquaestie verder buiten bespre king bleef. Het hoofdgeschil liep dan ook over het stemrecht. De dynamietzaak werd alleen daarom door Engeland op den voorgrond gedrongen, om de ware be doelingen zooveel mogelijk te maskeeren. Het stemrecht aan de Uitlanders, dat is de eigenlijke leus der imperia listen, want met dit recht denken ze de Transvaal binnen weinige -jaren op vredige wijze te kunnen annexeeren. Nu men met verraad en overrompe lingen zijn doel niet kan bereiken, zullen de door goud gekochte stemmen daar voor dienst moeten doen. Engeland eischte van Kruger dat het aantal jaren voor de verkrijging van het stemrecht op 5 jaar zou gesteld worden met terugwerkende krachtdat de naturalisatie-eed zoude veranderd worden dat eene billijke vertegenwoor diging aan de nieuwe bevolking zoude worden gegeven dat de naturalisatie oogenblikkelijk vol stemrecht moet geven. President Kruger stelde voor, den ter mijn van inwoniug, noodig voor natura lisatie, te bepalen op twee jaar, terwijl vijf jaar daarna het stemrecht ver kregen kan worden alle personen, vóór 1890 in het land gekomen,zouden na twee jaar vol stemrecht krijgen; de bevolking op de mijnen zouden meerdere vertegenwoor diging krijgen; eene voorwaarde voor natu ralisatie zou zijn het bezit van vast eigen dom van minstens 150 pond, of het be wonen van een huis van minstens 50 pond huurwaarde, of een inkomen van minstens 200 pond per jaar,en verder een bewijs van burgerschap van het vorig land van inwo ning. Deze voorstellen maakte de president nog afhankelijk van de Engelsche erken ning om in geschillen tusschen beide lauden een scheidsgerecht uitspraak te laten doen. De hooge commissaris achtte natuurlijk deze voorstellen geheel onvol doende. De duizenden Indische koelies en Afrikaansche kaffers, die naar de pij pen van de mijnkoningen en goud maat schappijen moeten dansen, het stemrecht te onthouden, zou een kink in den ka- btl van Engelands plannen geven. En daarbij het arbitrage-principe tot eene bindende bepaling te verheffen, zou de kans, om eenmaal het goudland in bezit te krijgen, voor goed doen verkijken. Wat zal Ingeland nu doen Minister Balfour zeide, dat het mislukken der onderhandelingen tusschen Sir Alfred Milner en president Kruger een bfon van groot leedwezen voor de Engelsche re geering was, maar het was haar plicht te zorgen, dat de rechten der Engelschen niet geminacht worden. En op welke wijze zal minister Chamberlain daarvoor zorgen Zou hij het durven wagen, zijn roodrokken tegen Pretoria te laten op trekken Hij zal zich wel twee maal bedenken voordat hij daartoe overgaat. Het blijkt al meer en meer, dat de republiek op den steun van alle Afrikaanders kan rekenen. Te Burgersdorp, eene stad in de Kaapko lonie, werd Zaterdag eene groote bijeen komst van Afrikaanders gehouden, waar eene motie van den volgenden inhoud werd aangenomen „Wij zijn overtuigd, dat, indien de imperialistische Staatkunde tegenover Transvaal niet gewijzigd wordt, het resul taat daarvan noodlottig zijn zal voor Afrika en het Britsche rijk. Wij zullen niet onverschillig blijven, als wij zien, dat de Engelsche regeering gevaar loopt onrechtvaardige handelingen te begaan tegen de Transvaal." Uit al de redevoe ringen, door verscheidene meer of' min der invloedrijke personen gehouden,bleek, dat de Afrikaander Bond in de ure des gevaars aan de zijde der Zuid-Afrikaan- eclie Republiek zal staan. Een bekend blad in de Kaapkolonie verzekert, dat de Transvaal op 40.000 Kaapsche Hollanders kan rekenen. De geest, die den Vrijstaat belieerscht, kwam duidelijk aan den dag lij bet vertrek van president Kruger uit Blo. mfontein. Eene tallooze menigte stond den presi dent aan het station op te wachten en lang nog nadat Kruger per trein was vertrokken,klo;.k het Transvaalsche volks lied als een plechtige manifestatie tegen Engelsche willekeur en heerscbzucht Een der sprekers te Burgersdorp ver klaarde onder luide toejuiching„Tot God te bidden, dat de dag weldra ko men zal waarop alle Afrikaanders het Engelsche juk zullen afschudden." Is het niet, alsof men aan den vooravond van den Amerikaanschen vrijheidsoorlog stond Het is juist de herinnering aan het verlies van het kostbare kleinood in Amerika, dat de Transvaal tegen een inval van Engeland beschermt. Ook is de publieke opinie in Engeland, de machtige stroom, die de regeeiings- windvaan naar iedere richting doet draaien, sedert eenigen tijd tameiijk onverschillig voor de -grieven der Uit landers. Eigenlijk is er op dit oogenblik niets, dat het volk zich bijzonder aantrekt. Noch Rusland'» optreden in Finland, noch de nieuwe woelingen op Kreta, noch de afstand der Carolinen, de Pa- lao-eilanden en de Marianen van Spanje aan Duitschland, noch andere gewichtige gebeurtenissen waarbij Engeland betrok ken is, brengen in de massa eeuigé beweging. De afstand van Spanje's laatste be zittingen aan Duitschland, is zeker voor velen eene groote verrassing. Wel was reeds voor maanden van eene zoodanige overdracht sprake, doch toen heette het, dat andere mogendheden, met name Amerika, protest tegen dien verkoop hadden aangeteekend. Nu is het Duitschland gelukt om de eilandeR-groepen tegen een bedrag van 183/t miilioen mark aan te koopen. Van deze eilanden hebben alleen de Marianen en de Carolinen eenige beteekenis. Beide groepen behooren tot de buitenste Aus tralische eilandenreeks. De Marianen, 15 in getal, welke de ontdekker Magelhaen Ladronen of Dieven- eilanden noemde, ontvingen hun tegen- woordigen naam naar de koningin Ma ria Anna van Spanje, gemalin van Filips IV. De archipel bestaat uit eene reeks vulkanische eilanden. Sedert 1856 was deze groep een ballingsoord, behoo- rende tot het geueraal-kapiteinschap dor Philippijuen. Dadels en cocosnoten zijn de voornaamste voortbrengselen uit de plantenwereld. Sedert zich op de eilanden Duitsche kolonisten hebben gevestigd, wordt ook de katoenstruik met veel succes aangeplant. De Carolinen vormen een lagunen- archipel, bestaande uit 400 a 500 ei landen, verdeeld in 48 groepen. De plantengroei komt geheel overeen met dien van den Marianen-archipel. Ook hier hebben de Duitschers factorijen gesticht. Het was in 1885, dat tusschen Duitsch land en Spanje een ernstige twist om het bezit dezer eilanden ontstond. Hoe wel de groep vroeger aan Spanje be hoord had, was zij reeds sedert vele ja ren door de Spanjaarden verlaten. Toen nu de Duitschers en Engelschen zich cr begonnen te vestigen, maakte Spanje weder aanspraak op zijn vorig bezit. Bismarck betwistte deze aanspraken en zond een kanonneerboot naar de eilan den, om de verkregen rechten te beves tigen. De twist tusschen beide rijken, liep daarop zoo hoog, dat een oorlog onvermijdelijk scheen. Daar die echter niet met de politiek van Bismarck strook te, vroeg hij den Paus, als scheidsrech ter op te treden. De uitspraak was ten voordeele van Spanje, doch aan Duitsch land werden een haven, een kolenstation en verschillende handelsrechten toege kend. De verwisseling van meesters zal bij de bevolking weinig tegenstand onder vinden, te meer daar de 50.000 bewo ners van de Carolinengroep, (op de Ma rianen is de inlandsche bevolking reeds voor lang door de Spanjaarden uitge roeid), zich niet sterk genoeg gevoelen, om zich tegen de ovërheersching te kunnen verzetten. Dit verzet wordt op de Philippijnen nog steeds met succes van den kant der inboorlingen voortgezet. Maandag jl. is voor de Amerikanen een zeer heete dag geweest. Een batterij artillerie moest voor den vijand terugtrekken volgens eene Amerikaansche lezing was zij niet in staat voort te rukken. Op hunnen terug tocht moesten de Amerikanen de wagens verbranden en de munitie laten ontplof fen, opdat die niet in handen der Tegalen zou vallen. Wij vinden, dat zoo'n terug tocht veel overeenkomst met eene vlucht heeft. Door ziekten, zonnesteek en uit spatting worden dagelijks tientallen sol daten ongeschikt voor den dienst. Geen wonder, dat door de bevelvoerende generaals dringend op versterking wordt aangedrongen. Tegenover dit bedenkelijke nieuws uit Oos'-Azië staat, dat de rust op den Samoa-archipel langzamerhand terug keert. Als nu Duitsche, Engelsche en Ame rikaansche intriganten zich ook maar rustig houden, kan tenminste één geschil punt in hot verre Oosten op vriend schappelijke wijze opgelost worden. Schagen, 10 Juni 1899. Uit het onderzoek :.iler eerste leveiing van ruim 80.000 lijn koeken ten behoeve der leden van de Eerste Coöperatieve V ereeniging tot aan koop van veevoeder enz. bleek dat deze koekeu niet aan de gestelde eischen voldeden. De contractant was verplicht, daar voor eerio belangrijke boete te betalen, die Donderdag j. 1. aan de leden werd uitgekeerd. Per 100 koeken bedroeg dit f 1.54 liet Koffiehuis „'s Lands Welvaren", waarin vergunning, met koepel, doorrijdstal en zaal, te Scbager- brug, is bij 'de j.1. Woensdag in bot hotel De Roos al bier, ten overstaan van don alhier gevestigden Notaris C. Boonacker gehouden verkooping opge houden voor de som van f 550Ö. Onderstaand rekest is door de Westfriesche Kanaalver - eeniging aan Hare Majesteit de Ko ningin gezonden: Aan Hare Majesteit de Koningin. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen De Westfriesche Kanaal vereeniging, Dat zij door de heeren Beversen en Yan Uturn, ingenieurs te 's-Gravenhage, een ontwerp met begrooting voor den aanleg van een Kanaal van het Noord- Hollandsch Kanaal via Schagen naar Kolhorn aan de Zuiderzee heeft doen opmaken, hetwelk zij zich veroorlooft Uwe Majesteit hierbij te doen toekomen. De Westfriesche Kanaal vereeniging, die hare leden van Enkhuizen tot Den Helder telt, stelt zich ten doel het be vorderen der scheepvaart binnen den Westfriescheu Omrirgdijk en het op voldoende wijze in gemeenschap brengen van de vaarten binnen dien dijk met het Noord Hollandsch Kanaal eD de Zui derzee. De toestand dier vaarten, thans slechts bevaarbaar voor 16 a 17 tons vaartuig jes, geleidelijk te verbeteren, zou geen groote bezwaren opleveren, doch dit zou geen doel treffen, zoolang geen enkele sluis in den Westfrie- schen Omringdijk voldoende toegang geeft tot die vaar ten. Geheel Westfriesland, het vruchtbaar ste deel van Nederland, is thanï van het verkeer te water atges loten. Met het doel hieraan een eind te ma ken, werd reeds in 1865 door den toen- maligen ingenieur van den Waterstaat, den heer Conrad, een ontwerp voor een vaart van Scbagen naar do Groote Sloot bij Schagerbrug gemaakt en voor en na werden pogingen tot verwezenlijking aan gewend. Nu echter de droogmaking der Zui derzee binnen korter of langer tijd meer en meer waarschijnlijk wordt, schijnt ons de thans ontworpen richting als aange wezen, waardoor de daarbij gevormde Noord-Westelijke Polder, de polders Waard en Groet, Zijpe, Anna Paulowna, Wieringerwaard en Westfriesland onder ling en met de Marktplaatsen Schagen, Alkmaar en Purmerend en het Noord- Hollandsch kanaal, dat ten Noorden van Alkmaar door het minst productieve gedeelte van Noord-Holland loopt, ver bonden worden, teDgevolge waarvan de kosten voor dit kanaal jaarlijks uitgegeven, in veel ruimere mate nuttig zouden zijn. Bij het onderzoek naar de te berekenen directe besparingen, die het gevolg van het kanaal zouden zijn, is tevens geble ken, dat de af- en aanvoer van aan de vaart gelegen plaatsen, die thans niet dan op zoo hoogst gebrekkige wijze te bereiken zijn, ongeveer 60.000 ton per jaar bedraagt, zoodat, behalve den doorvoer van dé aan de Zuiderzee gele gen plaatsen naar het hart van Noord- Holland, een zeer belangrijke vaartbewe- ging mag worden verwacht. Bij de afmetingen van het kanaal en de kunstwerken is dan ook rekening gehouden met de belangen van verder gelegen streken. Is in het bovenstaande uiteengezet welke groote belangen aan de tot-stand- koming van dit Kanaal verbonden zijn, de kosten van aanleg zijn te groot, dan dat die door de streek zelve geheel ge dragen zouden kunnen worden. Bereids worden door de Kanaalvereeni- ging pogingen in 't werk gesteld om een belangrijk deel in de streek zelve bijeen te brengen en zij vleit zich bin nenkort daarmede gereed te komen. Om de totstandkoming echter te be spoedigen, verzoeken wij reeds nu Uwe Majesteit eerbiedig deze te bevorderen door een subsidie voor te dragen van o e n d e r d e in de kosten van aanleg en onderhoud. W ordt ook subsidie in do kosten van onderhoud, geraamd op f 7000.— per jaar, verleend, dan zouden de kanaalgelden, ter bestrij ding daarvan noodig, aanzienlijk lager kunnen worden gesteld. Mocht echter tegen het verleenen eener bijdrage in de onderhoudskosten overwegend bezwaar bestaan, dan hopen wij, dat er ter men aanwezig znllen zijn het subsidie t.e brengen op twee v ij f d o n der uan- legkostcn, waardoor, indien ook de Pro vincie haar hulp tot gelijke bijdrage wilde verleenen, de tot-stand-koming vrij wel verzekerd zou zijn. Van Uwer Majesteits getrouwe onder danen, Namens de Westfriesche Kanaalvereeniging. Het Besluur: (get.) Th; J.Waller,AnnaPa.ulownn,Voorz. S. Sterman, Schagen Vice-Voorz. G.C. Hulst, Schagerbrug,Penningm. Hartkamp, Enkhuizen. W Roggeveen Czn Schagen. I). Pijper, Opmeer. J[. J. K. van den Steen, Spanbroek. T Koomen Azn., Kolhorn. K. Breebaart Jzn., Winkel. N. Sluis, Enkhuizen. C. N. Vlaming, Schagen. H. W. vanRossem, Schagen, Secr. Schagen, 5 Juni 1899. Een bijna go'ijkluidend rekest is naai de Provinciale Staten van Noord-Ilolland verzonden. In den proeftuin, beboo- rende bij de Rijkslandbouwwinter- SChool alhier, worden dit jaar de. vol gende gewassen veibouwd Eene verzameling Grassen, Klavers en andere voedergewassen, gedeeltelijk reeds gezaaid in 1898; Wintertarwe, -rogge, -gerst, Zomer- tarwe, Chevaliergerst, Ilaver, Kanarie en Mais, diverse Koolsoorten, Aardappelen, Erwten, Boonen, Wikken, Mangelwor- tels, Suikerbieten, Vlas, Blauwmaan, Mosterd, Pastinaken, Wortelen en Uien. Een gedeelte van den tuin is inge ruimd voor een bemestingsproef bij vroe ge aardappelen eu „grage" roode kool. Aan belangstellende landbouwers wordt op aanvrage gaarne een kijkje in den tuin gegund, bij voorkeur op Don derdag-voormiddag. Op het Concert, te geven door Schagen's Harmoniekapel, onder directie van den heer 'L. A. Schouten, op Zondag 11 Juni 1899, in den tuin van den heer Broersmazal het onder staande programma worden uitgevoerd 1. Al'AventureMarche Militaire, L. A. Schouten (Bekroond met den len prijs bij den gehouden Compositie-wedstrijd voor marschen te Tilburg, 23 April 1899 2. La Reine Blanche, Ouverture, O. Metra3. Paraphra.se über das Lied „Es war eine köstliche Zeit", A. Lort- zing; 4. „In Schagen's muzikale Krin gen", Herinneringspotpourri, L A. Schouten 5 Ouverture de Concert, Emil Beissig 6 „Schneewittchen", Tyroliënne, E. Strauss7. „Aus Oesterreichs Ber gen", Tongemiilde in Walzerform, A. Jungmann 8. Leichter Sinn, Polka frangaise, H. Höhne, 9. FinaleThe Honeymoon Mareh, G. Rosey. Op de algemeene ver gadering van Onderwijzers en Onderwij zeressen in het district Den Helder op Maandag a s. zullen door het onderwijzers- zanggezelschap, onder leiding van den heer P. Stadt, een zevental nummers ten gehoore worden gebracht Ze zijn getiteld: 1. StudeDtengroet2. 's Ochtends en 's Avonds 3. Verjüugung 4. Groet aan Nederland 5. Christus Gij Lam Godes 6. Am Chiemsee, en 7. Minneliedje. Dit laatste is gezet voor tenor-solo met bromstemmen. De heer Akkerm.an van Sint Maarten treedt in deze serenade als solist op. A. van Ham, oud-leerling der O. L. S. alhier, werkzaam als leer ling-klerk aan het station der H. IJ. S. M. te Uitgeest, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor het eerste gedeelte Klerk-examen. De heer A. Roggeveen, eerste Klerk ter secretarie alhier, heeft in Den Haag met goed gevolg examen als asp.Gemeente-Secretaris afgelegd. De afdeeling Schagen der Uiberale Unie zal Dinsdag a.s. andermaal eene vergadering houden, tot het stellen van een candidaat voor den gemeenteraad. Deze vergadering is noodig doordat de heer J. M. de Jong voor zijn candidatuur heeft bedankt. Naar wij met zekerheid vernemen, is de heer C. A. Hoog schagen op verzoek van vele ingezetenen, terug gekomen op zijn vroeger besluit en stelt hij zich weder beschikbaar als candidaat voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. 1 >e markt van Donder- dag j. 1. was vrij wat gunstiger dan die van een week geleden. Yette koeie", kalfkoeien en vette schapen stegen in prjjs. Yoor vette koeien bedroeg dit U/2 2 cent perK. G. De belangrijke daling in de temperatuur was gunstig voor de export-verzending. Dit had eene verhooging van vette schapen van 1 tl 2 gld. tengevolge. Natuurlijk zijn deze prijzen niet vast. De prijzen gaan geregeld met het weer op en neer. Vette varkens liopen terug, een verschijnsel, dat in den zomer wel meer worlt opgomerkt. De vraag naar varkensvleesch is dan steeds minder dan in een koeler jaar getijde. De aanvoer van kipeieren is en blijft belangrijk. E n kleine prijsverhoo- ging was in dit artikel waar te nemeD. In de stukken d i e li n het Noordhollandsch Koffiehuis met kermis zullen worden opgevoerd, is een kleine wijziging gekomen. „Dolle boel" zal niet

Schager Courant | 1899 | | pagina 2