PLAATSELIJK NIEUWS. KERMIS. Binnenlandsch Nieuws. gen het werk neer te leggen of aan te nemen, of hen in het zoeken naar werk hinderen, teneinde eene werkstaking uit te lokken of te bevorderen die bij een uitsluiting of werkstaking werkgevers of arbeiders dwingen tot het aannemen van eischen, die bij die gelegenheid gesteld worden. In art. 4 wordt onder lichamelijken dwang ook verstaan het beschadigen of achterhouden van werkgereedschap, kle dingstukken enz. en onder bedreiging ook het uitzetten van posten, om de schreden van de werkgevers en de arbei ders na te gaan of om een oogje te hou den op werkplaatsen, wegen, straten, pleinen, stations, havens enz. Wordt de veiligheid van rijk of bonds staat door eene werkstaking bedreigd,dan zal de rechter volgens art. 8 aan de deelnemers minstens eene tuchthuisstraf van drie maanden opleggen.De leiders van zulk eene staking ontvangen minstens vijf jaar. Dit ontwerp was Donderdag j. 1. bij den Rijksdag in bespreking. Dr.Lieber,de leider van het centrum, keur de de voordracht in scherpe bewoordin gen af. Hij meende, dat de bestaande wetten voldoende waren om de vrijheid van den arbeid te verdedigen. Onder een langdurig applaus van de sociaal-democraten zeide de heer Lieber onder meer„Ik ben veeleer van mee ning, dat wij met het oog op zoo menig vonnis, alle aanleiding hadden, om te overwegen, of de bestaande bepalingen niet verzacht zouden kunnen worden, opdat voortaan vonnissen onmogelijk worden, die blijkbaar niet in de bedoe ling van den wetgever hebben gelegen." Toen spreker klaagde over de zoo groote partijdigheid, waarmede aan den eenen kant tegen den arbeider de allerhoogste en aan den anderen kant tegen den patroon ten hemel schreiende zachte straffen werden uitgesproken, haalden deze woorden hem eene beris ping van den voorz. op den hals, die niet kon dulden, dat in den Rijksdag van de partijdigheid der rechters werd ge sproken. Hiermede is het ontwerp in den be- staanden vorm gewogen en te licht bevonden. Het centrum geeft in vele zaken den doorslag, en de regeering heeft het centrum noodig. Zonder den steun van het centrum verkeeren de kanaalplannen der regeering in groot gevaar. Aan deze plannen hechten de keizer en de generale staf'groote waarde, zoodat men ter wille van de Elbe-Weser- Eemsverbinding de gevoeligheid van het centrum op andere punten wel eenigs- zins zal ontzien. In dezelfde zitting, waarin Dr. Lieber een lans voor de ge lijkstelling in rechten van patroons en arbeiders brak, werden de wetsontwerpen tot aankoop van de Zuidzee-eilanden aangenomen.Minister von Biiiow hield een warm pleidooi voor de nieuweDuitsche ko lonies. Hij meende, dat de waardeloos heid der eilanden tot dusver niet aan de eilanden, maar aan het Spaausehe bestuur heeft gelegen. De eilanden zijn met kostbare bosschen begroeid, hebben goede havens en goede weiden en zul len, daar de plantagebouw daar .dadelijk beginnen zal, een goede opbrengst op leveren. Voor Spanje waren deze eilanden enkel de brokken van een ingestort ge bouw, voor ons zijn zij de pilaren van een nieuw, zoo God wil, statig gebouw. 't Is voor Duitschland te wenschen, dat het meer genoegen van deze aan gekochte Spaansche bezittingen zal heb ben dan Amerika tot dusver van zijne afgedwongen kolonies heeft. Op de Philippijnen treden de partij gangers van Aquinaldo weer aanvallendop. De Amerikanen trekken zich al vech tende in de sterke stelling van Manilla terug, waar de vloot genoeg kracht ontwikkelen kan, om de Tegalen op een afstand te houden. Na zich de zwaar ste opofferingen getroost te hebben zijn de Amerikanen nog even ver als voor maanden. Op Portorico is men onte vreden over het Amerikaansch bestuur, welke ontevredenheid zich reeds in adressen aan de regeering heeft geuit. Adressanten voorspellen, dat, zoo er aan de vele grieven geen einde wordt ge maakt, een opstand onvermijdelijk is. Ten slotte zijn de Cubanen slecht te spreken over de Amerikaansche voogdij en wenschen zij niets liever dan zoo spoedig mogelijk Uncle Sam naar de overzijde der Mexicaansche golf te zien vertrekken. Dat zal echter zoo heel spoedig niet gebeuren, vooral niet zoo lang de groote mogendheden elk voor zich nog hare bijzondere zaken hebben te regelen. De publieke opinie in en buiten Europa stelt op dit oogenblik al evenmin belang in de Philippijnen als in Cuba; aller belangstelling is en blijft bij de Dreyfus-zaak. Gelukkig dat wij door het nieuwe Eransche ministerie een belangrijken stap in de goede richting voorwaarts hebben gedaan. Waldeck- Rousseau voor binnenlandsche zaken, generaal markies Gallifet voor oorlog en de Senator Monis voor justitie vor men een drietal, dat in staat is, trots den tegenstand van politiseerende ge neraals, trots het monsterverbond van antisemieten, nationalisten, militaristen en Jezuïeten, de uitspraak van het hof van cassatie te doen eerbiedigen. Een tweede veroordeeling van Dreyfus is thans ondenkbaar. Dat dit ministerie de teugels van 't bewind heeft opgenomen, is vooral te danken aan den heer Bourgeois, die voor eenige dagen de vredesconlereutie heeft verlaten, teneinde zijne politieke vrienden te bewegen in de gevormde combinatie te berusten. De heer Bour geois weigerde zich met de samenstel ling van een kabinet te belasten, daar hij zijn post op de vredesconferentie niet wilde opgeven. Naast die conferon- tie hebben zoo nu en dan in Den Haag allerlei eigenaardige gebeurtenissen plaats Zoo werd de leider der Armeniërs, Ah- med Riza, die in den Haag voor het goed recht der vertrapte Armeniërs op treedt, dezer dagen door de Turksche missie ter vredesconferentie tot een duel uitgedaagd. Voorwaar een vreemd soort van vre desapostelen. De heer Riza had even wel geen lust om zich met Turkhan Pacha, noch met den paleis-gene raal Abdullah Pacha te meten. Terecht meende de Armeniër, dat men in het land, waar men gastvrijheid geniet, de wetten behoort te eerbiedigen. En het is zeker wel niet eene van onze slechtste wetten, waarbij de onzinnige duelwoede wordt verboden. Jammer voor de heeren afgevaardigden. Er was allicht een de coratie 'of ander gunstbewijs van Abdul Flamid te verdienen geweest. Schagen, 24 Juni '99. t-o-1-) Over de drukte op denDonderdag van on ze kermis zijn de meeningen verdeeld.Hier hoorden we er is hink volk; daar was het idééhet is stil; nu naar onze meening bewogen zich nog heel wat bezoekers over Hoogzijde en Marktplaats en menige tent kreeg aardig bezoek. De stoomca- roussel natuurlijk het leeuwendeel, met de cinematograaf zeer dicht op de hielen, en ook het paardenspel mocht een drietal voorstellingen geven; dan in het Noordhollandsch Koffiehuis, bij Plevier en elders menig draaiend paartje; wel een bewijs dat onze gemeente weer niet vergeten is geworden. Eveneens hoorden we verschillende meeningen uiten over de opvoering van Hoe ouder,hoe gekker,Woensdagavond. De een had zich dol geamuseerd met de aller- gekstetooneeltjesenontmoetingen.anderen had het minder kunnen behagen en dezen vonden het stuk een drakerig ding. Met die laatsten zijn wij het eens. We willen evenwel eerlijk zijn en zeggen, dat de laatsten verre in de minderheid waren en dat na elk bedrijf een daverend applaus weerklonk en me nigmaal hartelijk gelachen is. Ook Trees Pompelenberg (Donderdag- avondjis niet een stuk dat pakthadden we in Hoe ouder hoe gekker nog bij de mees ten (enkelen uitgesloten) uitstekend spel, daar konden we bij de opvoering van Trees Pompelenberg nu niet direct over roe men. Yan Trees zelf zullen we geen kwaad zeggen en ook haar echtvriend en de weesjongen konden onder de goeden worden gerangschikt, maar, b. v. de twee professorenwat een car- ricaturen wat deden die mooi zoo zelfs, dat ze het er zelf taai mee kregen. Juffrouw Lotje had een weinig meer le ven niet geschaad, 't Was over 't geheel wat rommeligniet zooals ons Dins dagavond werd beloofd. We twijfelen evenwel niet, of het stuk van heden avond zal weer heel veel moois geven, en ook de geruchten over Operette koningin beloven veel. We hebben met velen nog een bezoek aan Cérès gebracht en de goede indrukken daar in het begin van de week ontvangen, werden bevestigd. We mochten nieuwe toeren zien der hee ren Robertini, die de anderen nog over troffen, we hoorden de heeren Nieuwen- huizen in Julia en haar Grootmama en maakten kennis met de aardige operette Tooneelstudie bij een doleerende. 't Was Donderdag voor de familie Nieuwenbui- zön half een feestavond, want voor de vele aangename oogenblikken, die deze komiek plus familie het publiek der Schager kermis had verschaft, werd hem een schoone lauwerkrans overhandigd. Met fanfares en luid handgeklap werd deze hulde begeleid, die de heer Nieuwen- huizen voor zich en zijne familie met woorden van dank aanvaardde. Vrijdag was er in het Noordhollandsch Koffiehuis druk bezoek vanwege den jaar- lijkschen kolf- en biljartwedstrijd. Aan het kolven namen 17 personen deel. De uitslag was als volgt le pr. de heer W. Kraakman te Zuid- Scharwoude met 115 punten; 2e pr. de heer U. J. Moerbeek te Barsingerhorn met 113 punten; 3e pr. de heer <S. Rentmeester te Win kel met 106 punten Serieprijs de heer C. Bijpost te Dirks- horn met 44 punten. De wedstrijd op het biljart werd tusschen 22 liefhebbers gevoerd. le pr. de heer D. van Iwuiver, alhier 2e pr. de heer G. SnoekBarsiEgerhorn 3e pr. de heer A. Bakker, alhier. Beide wedstrijden werden onafgebro ken door vele belangstellenden gevolgd. Yorleden woek reden een onzer plaatsgenootcn met zijn logé per fiets naar Den Helder. Nabij de Stolpen wilden zij een rijtuig voorbijgaan, elk aan een kant, waar door het paard schrikte en een der fietsrijders omverwierp. Nadat de eenigszins beschadigde fiets weer wat hersteld was, reden de heeren door, tot de logé bemerkte, dat hij een paar rijksdaalders miste. Teruggereden naar de plaats des onheils, vonden ze niet alleen de twee rijksdaalders, maar ook een gulden en een gouden horloge, alle welke voorwerpen die de logé bij onder zoek bleek te missen. Gelukkig, dat tusschentijds geen voor bijgangers zich de moeite hadden gege ven een en ander op te rapen én mee te dragen. Beroepen tot predikant by de N. H. Gem. te Peins en Zweins (Er.) de heer P. Groot alhier. W ij zijn op onzen ker- mismarlitdag geen grooten aanvoer gewoon. In alles was er dan ook nu een kleiner aantal, dan in de voorgaande weken. Daar er voldoende koopers aanwezig waren, waren de prij zen algemeen vast. Voor vette koeien kwam daar nog bij, dat de Purmoren- der markt vrij lusteloos was, hetgeen veelal voordeelig op onze markt werkt. Het omgekeerde is evenwel ook het geval.Boter en eieren stegen vrij belang rijk, hetgeen wel aan een meerder ge bruik in de kermis te danken zal zijn. Vele winkeliers doen dan extra inslagen op, waardoor de markt wel omhoog moet gaan. Varkens blijven vrij laag in prijs. Het schijnt, dat er uit Londen meer vraag naar biggpn komt. Dat is even wel een handel, die vrij wel buiten onze markt omgaat. Toch zou een toene mende uitvoer op de prijzen van invloed kunnen worden. Aan de afslagmarkt te liroek op Liangendyli is deze week een achteruitgang in de prijzen der aardappelen waar te nemen. Werd in het begin dezer week nog tot f 1.60 voor 1/4 H. L. besteed, de laatste dagen is de hoogste prijs f 1.25 per 1/K H. L. Donderdagochtend waren 62170 bos wortelen aangevoerd, waar voor besteed werd f 1.70 a f3.20 per 100 bos H et wasgisteren 25 jaren geleden, dat de heer S. Duif te Sint Pankras het ambt aanvaardde van penningmeester van het district 8. P. van den polder Geestmer - Ambacht. Als blijk van waardeering werd den jubilaris namens de overige leden van het bestuur een zilveren inktstel met inscriptie aangeboden. Donderdag werden de Langedijket- dorpen bezocht door den bekenden geograaf, den Heer Dr. II. Blink te 's-Gravenhage, en dit met het oog op het schrijven van een aardrijks kundig werk over Nederland. Ter bestrijding van de „mop" in de uien, eene der schadelijkste plantenziekten voor den Langedijker bouwer, is door den heer De Gier, leeraar a. d. winterschool te Schagen, op een akker van den heer D. Kloosterboer te Sint Pankras eene proef genomen door in spuiting met zwavelkoolstof. Op eene diepte van 10 c.M, is op afstanden van 50 a 60 c.M. deze vloei stof met een Pal Injecteur in den grond gespoten. Men is zeer benieuwd naar de resultaten. De hooge prijzen zijn reeds van de aardappelen af. De markt te station INoorcl Scharwoude was Dinsdag heel stug, en Donderdag ging het wel vlugger, maar de prijzen gingen niet hooger dan f 1.55 per zak muizen, De voordracht voor Heem raad van den polder W aard en Groet bestaat uit de heeren G. Beers, J. v. d. Stok en A. Geertsema. •f Vergadering van den Raad der gemeente W inkel, gehou den op Woensdag 21 Juni j.1voor middags 10 uur. Afwezig de heer J. Breebaart Kz. De Voorzitter,de vergadering openende, heet allen welkom, waarna hij voorlezing der notulen van de vorige vergadering verzoekt, welke notulen (de heer Bree baart is intusschen ter vergadering ge komen) onder dankzegging aan den heer Secretaris onveranderd worden goedge keurd en vastgesteld. Ter tafel wordt gebracht a. het proces-verbaal van de jongst gehouden opname der boeken en kas van den heer Gem.-Ontvanger, waaruit blijkt, dat in kas moest zijn en is bevonden de som van f 1514.voor kennisge ving aangenomen b. de le supplet. begrooting dienst '98, waarop als eenige post van ontvang en uitgaaf is gebracht de in '98 geleende en afgeloste som ten bedrage van t 2500.opgenomen ter voorziening in het tijdelijk gebrek aan kasgeld. c. Concept besluit tot het doen van uitgaven uit den post van onvoorziene uitgaven ten bedrage van f 154.32 en concept besluit tot het doen der noodige af- en overschrijvingen, ten bedrage van f 717-— BegrootiDg en besluiten worden on veranderd vastgesteld en zullen ter goedkeuring aan H. II. Ged. St. worden voorgedragen. d. een brief van de vrijwillige brand weer, inhoudende de mededeeling, dat een nieuwe slang van ongeveer 30 meter lengte moet worden aangeschaft. Burgem. en Wethouders worden hiermede belast. e. een met redenen omkleed, van het Bestuur der Stoomtramweg-Mjj. „West- friesland" ontvangen voorstel tot het ver- leenen van een voorschot ten bedrage van Vi gedeelte van hot gestorte aan- deelen-kapitaal, bedragende voor deze gemeente de som van f 1750 Naar aanleiding hiervan deelt Voorz., afgevaardigde geweest naar de j.1. ge houden alg. vergadering van Vennooten te Hoorn, in korte trekken het volgende mede Op die vergadering is gebleken, dat de Maatschappij voor een tekort stond van ongeveer f 16000.en, om dit tekort te dekken, werd voorgesteld een voorschot aan te vragen van de aandeel houders, gelijk staande met een vierde van de deelname in het maatschappelijk kapitaal dat door den heei Pijper toen de op merking werd gemaakt, dat bij het eventueel verleenen van het te vragen voorschot, een bedrag zou worden ver kregen van ongeveer f 31000.en de heer Pijper derhalve de vraag stelde, waarvoor de overige f 15000.waren bestemd, waarop de heer Donker mededeelde, dat hiervan de met Januari verschijnende aflossing en rente ad f 6000.konden worden voldaan en het overige dienst baar kon zijn voor een mogelijk tekort op de exploitatie; dat door den heer Kuilman de vraag werd gesteld, of er geen hulp van den Staat was te verwachten, waarop de heer Breebaart te kennen gaf, geen hulp van die zijde te mogen verwachten; dat toen door den hr. Kuilman in overweging werd gegeven een 2ehypotheek te sluiten; dat het Bestuur echter vermeende hierop niet te mogen ingaan, daar met eenige zeker heid mocht worden aangenomen, dat dit niet tot de gewenschte resultaten zou leiden, waarna ik inlichtingen heb ge vraagd ten opzichte der exploitatie en toen van den heer Vas Visser het antwoord heb bekomen, dat de exploita tie-kosten worden gedekt, uitgezonderd de kosten van een waterwagen, bedra gende f 14 per dag en de rente-beta ling en aflossing ten bedrage van f 12500.— wordende, te zamen een som van f 45.per dag, welke niet gedekt kunnen worden ten bate zou echter nog komen de opbrengst van het goederen vervoer. Hierop heb ik, den geest van den raad kennende, den heer Vas Visser ge vraagd, of deze genegen zou zijn de ex ploitatie van de lijn voor eigen rekening en dan voor den tijd van 10 jaar over te nemen, indien het gevraagde voorschot werd verstrektmijne zienswijze is n. 1. deze, dat men hierdoor meerdere zeker heid verkreeg van het blijven bestaan van de tram en niet dadelijk bevreesd be hoefde te zijn het volgende jaar wederom te moeten bijpassen, al hoewel ik er van overtuigd ben, dat met der tijd het personenvervoer groo- ter zal worden en ook het groenten- vervoer beduidend zal zijn te noemen dat de heer Vas Visser antwoordde hierover niet te hebben gedacht, maar wel genegen te zijn dit voorstel in overweging te willen nemendat de heer Donker meende, dat hierdoor veel van den invloed van het Bestuur op de exploitatie verloren ging, waar mede z. i. rekening moest worden ge houden dat door den heer D. Breebaart werd gevraagd, of in het gebrek aan water niet was te voorzien, b. v. uit waterputten, waarop de Ingenieur de heer Schotel mededeelde, dat in den omtrek geen voldoend goed water was te krijgen. Hiermede, zegt voorzitter, vermeen ik een en ander genoegzaam te hebben toegelicht, en voeg er nog aan toe, dat de gemeentelijke schuld op het oogenblik bedraagt f 5800. Thans wordt gelezen een missive van den heer Vas Visser, houdende kennis geving, dat hij bereid is, na storting door de verschillende aandeelhouders van de 25 procent, de geheele exploi tatie, met alle baten en lasten, over te nemen voor den tijd van 25 jaar. Hierna zegt de heer Breebaart het volgendede overname door den heer Vas Visser, zegt spr., zal tengevolge hebben, dat het Bestuur zijn invloed op de exploitatie zal verliezen, daar de heer Vas Visser zeer zeker alles zal regelen, zooals hij wenschelijk achtte vens, zegt spr., is het moeilijk in het eerste jaar alles goed geregeld te hebben dit kan zich eerst in den loop van den tijd regelen toch, zegt spr., wordt de toestand reeds gunstiger, daar de heer Vas Visser n.1. een schrijven van de IIoll. Spw. Mij. heeft ontvangen, waarbij werd vergund met enkele treinen de wagens naar Hoorn aan te haken, waar door men niet te Wognum behoefde over te stappen verder, zegt sprzal het bestuur de zaak niet gaarne uit han den geven, daar toch de ondervinding heeft geleerd, dat men in 't eerste jaar veelal met financiëele moeilijkheden heeft te kampen, en dit successievelijk te recht moet komenals voorbeeld stelde spr. de lijn Medemblik—Hoorn waar de eerste jaren bijna niemendal werd gereden, terwijl de lijn thans ren ten afwerpt. Spr. acht dan ook, in ver band met de toekomst, nl. als de groentenverbouw toeneemt en in den winter, als de schuiten niet kunnen varen, de goederen per tramgelegenheid worden thuis bezorgd, het verstrekken van het gevraagde voorschot geen groot bezwaarspr. meent daarom dat het voorschot gegeven moet worden en dan afwachten hoe de zaak de eerste twee jaren loopt; blijkt het dan, dat het niet naar wensch gaat, dan kan men altijd nog b. v. met den Staat of de IIoll. Sp. een overeenkomst trachten te ver zijgen. Voorzitter vraagt, of iemand nog meerdere inlichtingen verlangt. De heer Timmerman zegt nog altijd eenige vrees te moeten koesteren om trent den te verleenen steun door de IIoll. Sp. Mij. De heer Breebaart toont aan als te genbewijs tiet nieuwe tarief omtrent het aardappelen vervoer voor 10 cents per zak langs de geheele lijn naar Am sterdam. De heer Over vraagt, of na liquidatie de toestand slechter zou worden; tot nu, zegt de heer Over, zijn er nog altijd geen afsluitboomen, en als de tram in andere handen kwam, kon dit wel eens beter worden. De heer Sloos vindt den financiëelen toestand der gemeente niet van dien aard, om opnieuw f 1750. weg te geven. De heer Breebaart zegt, dat bet door den heer Over geopperde, moei lijk valt te beantwoorden; dit zou later moeten blijken wat echter het gezegde van den heer Sloos betreft, als zouden de gem. financiën zulk een uitgaaf niet gedoogen, hierin kan hij niet met den heer Sloos medegaan; hij toch geloolt, dat het niet zoo'u groot bezwaar is, als men in aanmerking neemt dat reeds de grootste helft van de in der tijd voor de tram geleende f7000.is afgelost ge worden. 't Is waar,niet ieder heeft evenveel belang bij de tram, met name zij die een rijtuig bezitten maar burgers en anderen daarentegen, die zich op een andere wijze moeten behelpen, kunnen zich nu op een gemakkelijke manier met de tram verplaatsen;trouwens,de heer Breebaart zou het kleingeestig vinden, reeds nu de zaak al uit handen te geven, nu men nog niet weet hoe de resultaten zullen zijn. De heer Sloos vindt de dienstregeling nog onvolmaakt, met het oog op een reis naar Beverwijk. De heer Breebaart verwijst naar de aansluiting met den sneltrein te Schagen. De heer Over zegt, hoewel in 't bezit zijnde van een rijtuig, toch nimmer tegen de tot-stand-koming van de tram te zijn geweest, maar wel omgekeerd, en dat 't echter hem zou spijten als de tram wegraakte; niettegenstaande dat, vindt hij het ietwat bezwaarlijk, om de tram ten koste der gemeente te doen blijven bestaan. Voorzitter zegt den toestand van de tram niet gunstig te achten en vreest, dat de aandeelhouders de eerste vijf ja ren steeds voor een tekort zullen staan echter zou hij de allerlaatste zijn om niets te doen, daar men te veel spijt zou gevoelen, als door het niet geven van de f 1750.de tram werd opge heven evenwel zou hij liever den invloed van het Bestuur opofferen, en het voor stel van den heer Vas Visser aannemen, dan steeds voor tekorten te staan. Na verdere besprekingen hieromtrent, wordt ten laatste besloten, eerst in stem ming te brengen het voorstel van het Bestuur, hetwelk met 4 tegen 3 stem men werd verworpen. Tegen stemden de heeren Nobel, Over, Koomen en Tim merman vóór de heeren Sloos, Slooves en Breebaart. Hierna werd in stemming gebracht of de f 1750 zouden worden gegeven onder de volgende voorwaardenlo. dat alle aandeelhouders de gevraagde 25 procent moeten geven 2o. dat de tram voor ten minste 10 jaren in exploitatie op den heer Vas Visser moet overgaan, of op eene andere Maatschappij, al naar gelang het bestuur daardoor gunstiger conditiën voor zich kan erlangen, echter met dien ver stande dat de gemeente de eerste jaren niet voor hetzelfde feit zal komen te staan. Dit voorstel werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Nobel, Sloos, Slooves en Koomen, tegen de heeren Over, Timmerman en Breebaart. Ingekomen is verder een verzoek van mej. A. Kossen, onderwijzeres aan de school te Lutjewinkel, om tegen 1 Juli a.s. ontslag uit hare betrekking alhier, wegens benoeming te Beverwijk. Besloten wordt, mej. A. Kossen tegen dien tijd eervol ontslag uit hare bel rek king te verleenen en mej. Kluijver te Barsingerhorn tijdelijk het onderwijs aan de school te Lutjewinkel te laten waar nemen. (Mej. Kluijver had bereids hier voor hare toezegging gegeven). Voorz. brengt ter kennisvan het hoofd der school te Groetpolder, den heer Jb. Bakker, de mededeeling te hebben ontvangen, dat 't getal leerlingen op zijn school thans bedraagt 42 en er zeer veel uitzicht is, dat weldra slechts 10 leerlingen de school zullen bezoeken en alsdan één onderwijzer volgons de wet voldoende wordt geacht; hoewel hij er van overtuigd is, dat het onderwijs hier door wordt geschaad, vermeende hij toch niet het stilzwijgen te moeten bewaren, terwijl mej. Hallio, onderwijzeres aan zijne school, gaarne aan do school te Lutjewinkel geplaatst wil zijn. Overeengekomen wordt de oproeping van een onderwijzeres vooralsnog even aan te houden en den schoolopziener van een en ander op de hoogte stellen. Ver volgens wordt de heer Over benoemd tot 4e lid van het stembureau en de heer Jb. Wit met 4 tegen 3 stemmen

Schager Courant | 1899 | | pagina 2