"Temëngd nieuws. f 1500 (25% van f 6000.—) Vleescli-invoer. Haar Ideaal. Predikbeurte n. tot hooisteker te Lutjewinkel. De heer Homan verkreeg 3 stemmen. Nog worden gelezen eenigo gevoerde correspondentien omtrent het geschil van woonplaats van den krankzin igo K. de Ruiter. Hieruit blijkt, dat er zeer veel kans bestaat, dat deze gemeente als woonplaats van De Ruiter zal worden aangewezen. Besloten wordt, betreffende deze zaak de adviezen van een rechtskundige in te winnen. Ter behandeling van eeu ingekomen reclame van den heer W. Keetman tegen zijnen aanslag in den Hoofdei. Omslag gaat de raad in comité. De Afdeeling Winkel der Groentenvereeniging „De Niedorper Kogge" vergaderde Woensdag 21 Juni in het lokaal van den heer C. Kieft te Winkel. Van de 62 leden waren 18 tegenwoordig. De Voorzitter, de heer J. Koomon Ilz., opende de vergadering met den wensch, dat de besprekingen een stap nader zouden leiden tot het doel, dat de afdeeling beoogt; de secre taris, de heer J. Porte, las het genotu leerde der vorige vergadering, hetwelk werd goedgekeurd, en daarna deelde de Voorzitter mede, dat de Commissie voor den aankoop van manden in het bezit is van 75 aardappel- en 50 vruchten manden, die zij voor eigen rekening heeft aangeschaft en wenscht te verhuren voor 2 7, cent per mand en per dag en dat de heer C. Kieft zich belast heeft met die verhuring togen vergoeding van cent per mand. Op de vraag van een der leden, of 2L/2 cent niet wat hoog is, werd geantwoord, dat het een voorloo- pig bedrag is en dat iedere gebruiker gaarne door de Commissie als deelheb ber zal worden aangenomen. Naar aan leiding van de circulaire der Stoom tramweg-Maatschappij W est-Friesland werd het Bestuur opgedragen te infor- meeren naar het bedrag, dat de makelaar te Amsterdam, met 't verkoopen van aardappelen belast, als provisie zal ont vangen. Wat het houden eener vruch- tenmarkt betreft, was men van oordeel, dat daarmede omstreeks de helft van Augustus kan worden begonnen en wat de verzending aangaat, daaromtrent zal het Bestuur ter gelegener tijd bij de Tram maatschappij inlichtingen inwinnen, want men twijfelde niet of deze zal zich evenals met aardappelen met de verzen ding van vruchten bezig houden. De Voorzitter las een circulaire van een handelaar in vruchten enz. uit Zwijn- drecht, waarin de mededeeling, dat door dezen een handelshuis in Londen is ge vestigd en de voorwaarden, waarop vruchten kunnen worden verzonden, zoodat de vruchtentelers een goede toe komst tegemoetgaan, wat het van de hand doen betreft. Dat het houden eener vruchtenmarkt te Winkel kans van slagen heeft, daar over was men het eens en ook zal zij zeer in het belang zijn der koopers, die anders een geheelen dag moeten besteden om vruchten te koopen en ze dan veel spoediger kunnen uitventen. Het aan planten van aardbeziën, aalbessen en kruisbessen, dat mede een punt van bespreking uitmaakte, werd zeer aanbe volen en met het oog daarop zal den rijkstuinbouwleeraar, den heer J. Haze- loop, verzocht worden voor de leden der vereeniging te willen optreden om he n omtrent een en ander in te lichten. Het Bestuur werd gemachtigd om, zoo de uitnoodiging van den heer Hazeloop niet van het Hoofdbestuur maar van de afdeeling mocht uitgaan, de zusterafdeelingen per circulaire uit te noodigen de lezing bij te wonen. Het voorstel van het Bestuur betreffende 't aanleggen van broeibakken door de afdeeling, waarvoor een uitgaaf van f 10 vereischt wordt, werd toegelicht door den heer Porte en daarna door de vergadering aangenomen. Dit was ook het geval met een voorstel van den heer K. Yrieshet plaatsen van een bus, waarin ieder lid vragen, die hij wenscht beantwoord te zien, kan werpen. Bij stemming werd bepaald, dat in het vervolg de vergaderingen zullen worden gehouden om het jaar bij de leden, die daarvoor geschikte lokalen hebben medegedeeld werd, dat de vrachtrijders evenals verleden jaar wel weer genegen zullen zijn naar de markt te Noord- Scharwoude te rijden en daarna de vergadering door den Voorzitter meteen woord van dank voor de opkomst, van opwekking voor 't bijwonen van volgende vergaderingen en animeering van andere leden daartoe, gesloten. H et bestuur van de Banne TVieixw© rViedoi-p heeft gunstig beschikt op het verzoek van het bestuur der Stoomtramweg-Maatschappij „West- Friesland", om een voorschot te ver- leenen gelijkstaande met 25% van het kapitaal waarvoor deelgenomen is. Dit voorschot bedraagt voor de Banne Het door den heer Vas Visser bi] het trambestuur ingediende voorstel,strekkon- de om aan hem gedurendo 25 achter eenvolgende jaren de lijn Schagen Wognum in exploitatie af te staan, waarvoor hij gedurende dien tijd alle risico op zich zou nemon, vond bij het bestuur der Banne geen instemming. Het bestuur van de afdee ling „IVieuwe IVieclor*p" van de groentenvereoniging De Niedorper Kogge hield Donderdagnamiddag een 4Pouferentie met do hoeren Vas Visser, exploitant, en Collot d' Escury, admini- strateur, van de stoomtram Schagen- wognum, ter bespreking van een even- tuëele markt te Nieuwe Niedorp en de gelegenheid tot vervoer van produkten per tram. Zeer ten genoegen van hot bestuur bleek van de zijde der Tram de meest mogelijke welwillendheid en medewer king en is een uiterst billijk tarief te ver wachten. Op 21 en 28 J u n i, 5, 6, 19, 20 en 21 Juli zal eeae groote nationale kolfwedstrijd in het lokaal van den heer W. M. van Vliet te Krom menie worden gehouden. ijf-en-vijftig van de meest beken de spelers uit Noord—Holland zullen van de partij zijn. Er zullen door ioderen deelnemer 10 partijen van 5 slagen gekolfd worden, waardoor de bekwaamheid der mededingers alle kans heeft tot haar recht te komen.Uit onzen omtrek nemen de h.h. C. Zomer van Zuid-Scharwoude, C. Bij- post van Dirkshorn, J. Westerman van Barsingerhorn, P. Schenk van Wierin- gerwaard, J. Kuilman, P. Koopman, P. Haringhuizen, J. B. Wilken en D. Kuil man van Nieuwe Niedorp en C Asjes van Schagen aan den wedstrijd deel. Vrijdag den 23 Junij.1. had te Bobeldijk de eerste afslagmarkt plaats. Er werden aangebracht 85 man den groote aardappelen en 15 manden kleine en eenige duizenden Meirapen. Er waren weinig koopers gekomen. De prij zen der aardappelen waren: f 1.75 f 1.80 de groote, terwijl de kleine (mooi soort) slechts f 0.50 per H.L. opbrachten. Da Meirapen werden verkocht voor f 3 per 1000 stuks. Er wordt een volgend maal op meer koopers gehoopt. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland heeft aanbesteed het maken van werken tot verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord-Holland, tusschen de Helder- sciie en Hondsbossche zeewerin gen, behoorende tot de werken, te ma ken ingevolge de wet van 15 Juli 1898, Staatsblad no 187, in twee perceelen. Raming: perceel 1 f 34.000, perceel 2 f 188 000. Massa perceel 1 en 2 f222.000. Minste inschrijver voor perceel 1 K. Zee man te Helder, voor f 23.870, voor per ceel 2 J. van der Plas te Hardingsveld voor f 169.829. Perceel 1 en 2 in massa J. van der Plas te Hardingsveld, voor f 195.425; TWEEDE KAMER. In haar zitting van Donderdag heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp in zake bepalingen betreffende den uitvoer van vee (voornamelijk met het oog op mond- en klauwzeer) met 42 tegen 25 stemmen verworpen. Op da grenzen nabij Bocholt heeft men een nieuwe manier van vleesch- smokkelen uitgedacht en toegepast. Het in Nederland geslachte vleesch van zulke dieren, die de Nederlanders liever in den kuil dan in de maag bergen, wordt door de Bocholter jeugd bij even minder dan 4 K. G. te gelijk aan de Neder- landsche grenzen gekocht en naar een Bocholter vleeschhandelaar gebracht, die er zijn Duitsche klanten voor heeft. Beneden 4 K. G. behoeft men geen invoerrechten te betalen, reden waarom kinderen bij twintig-, dertigtallen geëxploiteerd worden op bovengenoemde wijze. Deze nieuwe manier van vleesch- invoeren zonder betaling van invoer rechten wordt al een aardig poosje nabij genoemde grensplaats toegepast. De heer Damiaans van ^choorldam, aldaar werkzaam op 't karwei van den heer P. Voorman van Schagen, had j. 1. Donderdag het ongeluk zich een duim af te kap pen, waardoor de man een geruimen tijd zal verhinderd zijn, zijnen gewonen arbeid te verrichten. Naar wij uit goede bron vernemen is de man tegen onge lukken verzekerd. Een O.-I. rechterlijke ambtenaar met verlof, wonende ouder HEES, op een kleine villa, heeft Dins dagmiddag op zijn echtgenoote, oud 35 jaar, die in haar tuin bezig was haar bloemen te verzorgen, na een voorafgaan de woordenwisseling, a bout portant uit een revolver, waarop 6 patronen gela den waren, een schot gelost, dat haar in den rug trof. Mevrouw vluchtte uit haar tuin door een opening der schei ding op het erf van den bloemist Roe rink, waar zij weldra tegen de broeikast op een hoop bloempotten neerviel en den laatsten adem uitblies. Mej. R. en an deren, die mevrouw H. K. te hulp wa ren gesneld, zagen kort daarop den heer K. zeiven over wegen en velden gaan in de richting van de rivier de Waal, waar men weldra aan den voet van den dijk het tweede schot hoorde, waarmede de heer K. zich van het leven beroofde. Zoowel het lijk van mevrouw K. als dat van den heer K. zijn naar bun villa ver voerd, waar de schouwing heeft plaats gehad. Het echtpaar laat een dochter van 16 en een zoon van 15 jaarna. Om trent de juiste beweegredenen tot deze vreeselijke daad loopen de geruchten zeer uiteen. De familie zou weldra naar Java retourneeren. Doordekiesvereeniging Door rtcht en eenheid tot vooruitgang" te Anna Paulowna zijn tot candi- daten voor den gemeenteraad gesteld de heeren J. C. v a n W ij k en L. M e t- z e 1 a a r (aftredenden) en G. van M u11e m. Men meldt uit HAARLEM Donderdagavond is aan de werkplaats van het oude station der Hollandsche IJzeren Spoor een vreeselijk ongeluk gebeurd. Er was een machine warm ge- loopen, en drie werkluiTh. Groot, M. C. v. d. Burg en C. E. Meyer, zouden die weder klaar maken, en lagen er daarom onder, Groot met de beenen over de rails, de beide anderen er tus schen. Nu schijuen de stootblokken van den tender zich te hebben begeven,want hoewel die waren aangezet, evenals de rem, kwamen machine en tender in be weging toen de machinist, om de koppel pen te verwijderen,eenigen stoom toeliet. Het gevolg was, dat Groot de beide beenen werden afgereden, dat Van de Burg de borstkas werd ingedrukt en ook de ruggegraat werd gekneusd, terwijl Meyer, dié zich aan de as gegrepen had, er met lichte verwondingen afkwam. Het linkerbeen van Groot werd op de plaats zelf geamputeerd en begraven. Hij is per brancard naar het gasthuis ge bracht. Van de Burg moest daarheen gedragen worden. Vrijdagochtend leefden beiden nog. Meyer deed gewoon zijn dienst. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. De vergiftiging te SCHIEDAM In werkmansgezinnen schijnt het ge bruik te zijn om rauw gehakt op het brood te eten, waarop het wordt uit gesmeerd. Eenige gezinnen in de Polderstraat te Schiedam hebben dit ook Dinsdag avond gedaan, en hoewel een vreemde smaak bevonden werd door enkele ver bruikers, is het toch gegeten, met het gevolg dat zich den volgenden middag verschijnselen van. vergiftiging voordeden. Deze verschijnselen waren van zoo ern- stigen aard, dat geneesheeren werden ontboden, terwijl de patiënten niet in staat waren hun werk te doen. Die verschijnselen zijn hevige diarrbee, gepaard met braking, geen eetlust doch onleschbaf-e dorst. Wat de oorzaak der vergiftiging is geweest, is voorloopig nog niet vast gesteld. Een scheikundig onderzoek is ingesteld, terwijl door de politie verschillende zaken in beslag genomen zijn bij den sla ger, bij wien het vleesch gekocht werd. Men schrijft uit DEN HAAG Het drama, dat zich ruim een jaar geleden op de Waldeck Pyrmontkade afspeelde door den aanslag van kapitein Vemer op twee vrouwen, die beiden aan de haar toebrachte kogelverwondin gen overleden, heeft thans zijne out- knooping gevonden. De wegens dien aan doodslag veroordeelde kapitein Vemer is Vrijdagochtend, juist acht dagen vóór dat het gerechtshof uitspraak zou doen over de in hooger beroep geëischte verzwaring van straf, dood gevonden in zijn cel in het huis van bewaring aan de Prinsengracht alhier. Ilij had zich opgehangen aan den hem in ge bruik verstrekten handdoek. Van dezen zelfmoord is kennis gegeven aan den officier van Justitie. Door den dood van den beklaagde is het strafgediug vervallen. Het was in Mei. De vlier geurde zoo zoet, de vogels zongen hun oude, eeu wenoude liederen, en de verloofden, die 's avonds in den maneschijn wandelden, deden al juist zoo als hun voorgangers in lang vervlogen jarenals zij in de schaduw van oude, pasgroene woudreuzen kwamen, die hun heimelijk schenen toe te spreken, dan bleven zij staan en fluisterden soms zwegen zij geheel en de bleeke maan glimlachte daarbij met haar verstandig, half mede lijdend, half spottend glimlachje, dat haar een ervaring van duizenden en nog eens duizenden jaren had geleerd. Op een kleine, witte tuinbank, die door allerlei bloeiende struiken was omgeven, zaten twee dames, een wat oud, een nog jong. De oude, vrij corpu lente dame zuchtte vaak en schudde dan met haar hoofd; de jonge, slank en buigzaam, schudde ook het vroolijke kopje, maar zij deed het zonder zuchten. Neen, de baron bevalt me nu een maal niet riep zij, en in haar heldere stem lag een bijna kinderlijke trots. De oudere zeide met iets verwijtende Maar liefste, wat hebt ge toch eigenlijk tegen dezen netten jongen man P Juist, dat bij zoo jong is, luidde het antwoord. Zoo vreeselijk jong. Bijna zoo jong als ik. Ik verlang niet, dat hij, zooals mijn goede Dinitri was, dertig jaar ouder dan ik is, maar minstens tien jaar ouder moet hij toch zijn. Ik heb een leidende hand noodig. Dat was zelfkennis l De dikke dame zuchtte, maar bet hoofdschudden bleef achterwege. In plaats hiervan knikte zij goedkeurend, een, twee, driemaal. Zeker, zij had een leidende hand noodig, die vroolijke, kleine barones. In haar mooi, donker hoofdje waren veel zonderlinge invallen en er was naar weinig overleg. Niemand weet dat beter dan de gezel schapsdame Ilona Romer. Niemand zag ernstiger dan zij naar de leidende band uit. Men kon dat nu doen, nadat twee jaren waren verloopen sedert de kleine barones haar trouwen Echard, die haar als voogd en echtgenoot opvoedend en vertroetelend had terzijde gestaan, was gestorven* En men moest het wel doen, nu de kleine barones gister bij het concert van een zigeunerkapel de „flu- weelen oogen" van den eerste-violist „verleideljjk" had gevonden. Wie kon weten, wat zij morgen vond, de kleine barones Marietta Ilona maakte wijselijk van dezen heerlijken avond gebruik, om eens het hart der barones te peilen. Met een baron kwam zij dus niet verder. Die flinke baron met zijn vroolijke natuur en zijn vele geld. Hij was haar te jong. Dus wat meer rijpheid. Hoe vindt gij, barones, ritmeester von Olden Is dat niet een charmant man P Niet van de jongstenhij heeft wat meegemaakt, maar niet te veel. Rijp, maar niet overrijp. Hij is onderhoudend, opgewekt. Zijn prettige stem, zijn, ik zou haast zeggen, vroolijk, kinderlijk lachen, zijn Onuitstaanbaar, viel haar de kleine barones in de rede. Onuitstaanbaar P Ja, juist dat kinderlijk vroolijk lachen Maar, beste barones, een zoo op gewekt humeur bij een man is goud waard Waar blijft de manlijke ernst Maar beste Onuitstaanbaar, zeide de kleine barones nogmaals, stak de roode onder lip iets naar voren en zag er zeer eigen zinnig uit. Ilona zuchtte en schudde weer met het hoofd. Die arme, aardige, vroolijke ritmeester. Manlijke ernst was dus het parool. Ilona dacht een oogenblik na. Toen klapte zij vergenoegd in de han den. Nu weet ik, wie u aanstaat. Dat is een uitstekend man. Zoo rustig,kalm, met manlijken ernst in zijn gedrag en woorden Wie? Wie anders dan regeeringsraad Holzendorf? Hij dringt zich nooit op en ziet u toch altijd aan met dien trouw- hartigen blik in zijn blauwe oogen. Die, lieve barones, zou een geschikt opvolger zijn. NooitDe kleine barones zag er bepaald boos uit en maakte een tragisch gebaar. Maar mijn beste, nu begrijp ik er heelemaal niets meer van. Ilona Een man, die blauwe oogen, nog wel met een trouwhartige uitdruk king heeftKan er in de wereld we! iets zijn, dat minder interessant is Is zoo een vergeet-mij-niet niet het non- plus-ultra van „ongevaarlijk Nu zag Ilona verschrikt op, en zij maakte zich gereed, een kleine speech te houden. Maar zij kwam niet verder dan den eersten zin, die over „uiterlijk heden", „liefde" en „innerlijkheid" han delde, want de kleine barones hield haar ooren dicht. Ilona zweeg. Zij zuchtte en schudde het hoofd. Deze niet, dan die niet, en ginasche niet. Te jong de een, te vroolijk de ander en te blauwoogig de derde. Ilona, ik heb een ideaalzeide de kleine barones met peinzenden blik in de verte. Een ideaal Iets heel bijzondersHoog, gebie dend, met ernstigen blik. Een soort Übermensch heet dat geloof ik. Bedwin gend, geheimzinnig, ondoorgrondelijk...." Zij zweeg en luisterde. Het grint knarste onder van de villa komende schreden, en om den vlierstruik boog zich een slanke mannengestalte, en tegelijk stond iemand met militairen groet voor haar. Neef Frits. De barones zag in een flink, jong gezicht met vroolijke trekken, en een paar vriendelijke oogen, die even nieuws gierig naar haar keken als zij naar hem. Dat was dus neef Frits, de jonge neef van haar goeden Dmitri, haar tot dus ver nog onbekend, en nu hierheen ver plaatst. Tweemaal had hij bot gevangen, eens voormiddags, eens namiddagsnu kwam hij 's avonds, en zie, het was hem gelukt, neef Frits. Zijn stem klonk frisch en vroolijk, en frisch en vroolijk zag hij er uit, neef Frits. Een klein, jong luitenantje, vroolijk en levenslustig. Ongeveer het tegengestelde van haar ideaal, dacht Ilona. De beide dames waren opgestaan en vroolijk maakte men kennis. Spoedig was de tuin verlaten. De kleine Amor, die naast de bank uit een struik te voorschijn kwam, vond niets meer te beluistereneen bevende straal van de maan trof hem door de boomen, en de kleine steenen god scheen spotachtig te glimlachen, als iemand, die iets beter weet. Acht dagen later was het, weer een prachtige avond, dat de vlier geurde. Op de kleine, witte tuinbank zaten barones Marietta en neef Frits. Zij moes ten zich zeker prettig onderhouden, want hun vroolijk gelach klonk helder door den tuin. Zij werden al stiller en 6tiller, zij luisterden naar den nachtegaal, die van den bloeienden boom af een mooi lied zong, verlokkend en smeltend. En toen de nachtegaal zweeg, en het stil werd, en de maan opging, toen hiel den zij elkaar vast. Zij keken elkaar diep, heel diep in de oogen. Den volgenden dag zaten op de kleine, witte tuinbank barones Marietta en de kleine, dikke gezelschapsdame Ilona Ro mer. De laatste schudde het hoofd maar nu niet zuchtend, maar glimlachend. Wie had dat gedachtZoo gauw. Wij kennen elkaar toch al negen da gen, zeide de kleine barones. Negen da gen 1 Het is lang, als men jong is, en het hart spreekt. Ilona knikte, in herinneringen verdiept. Ja, de jeugd, zeide zij en zuchtte. Toen evenwel glimlachte zij weer. Een prachtig paar zult gij zijn. Bei den zoo jong, zoo frisch als de lente. Dat is juist, viel de kleine baro nes haar in de rede, wat mij zoo in Frits bevalt. Hij is jong, jong en vroo lijk, zooals ik ben. En lachen kan hij Zoo vroolijk ik zou haast zeggen zoo kinderlijk. En heb je al gezien, Ilona, wat een mooie oogen hij heeft Blauw En zoo'n vriendelijk trouwhartigen blik. De kleine barones drukte haar handjes tegen haar hart, en zag met glanzende oogen naar den hemel en zeide met een stem, die haar geluk uitsprak „Hij is mijn ideaal Ilona lachte zacht en de luisterende Amor knipoogde vertrouwelijk tegen de maan over zijn steenen gezicht scheen een glimlach te gaan, schalksch en toch vol bescheiden trots. A. C. Scherp. Blunder (vertelt van zijn reis). Daar stond ik op de smalls rots, de afgrond gaapte aan mijn voet. Vrimd. Gaapte die al eerder, of begon hij er mee toec hij jou zag Kvangelisatie-iokaai, Hoep, Schagen. Zondag 25 Juni, 's morgens 9.30, de heer Blum van Alkmaar. Burgerlijke Stand, feem. SCliAUKJH. Ingeschreven van 21 23 Juni 1899. Geboren Geene. Ondeitiouwd Hendrik Jan Adriaan van Beme, jongman, van beroep onderwijzer, oud 27 j., wonende te Utrecht, en Lm# Oudshoorn, jougedocbier, zonder beroep, oud 28 j., wonende te Schagen onlangs te Zeist. Getrouwd Geene. Overleden: Een levenloos aangegeven kiud van Jacobus Schouten en Antje Boersen. Marktberichten. SCHAGEN, 22 JUNI 1899. Aangev.: 4 Paarden 1 80.— a 150.— 3 Ossen „100 a 110 Slieren a 5 GeldeKoeion (magere) 100.a 130. 20 Vette Koeien ,170a 225. 20 Kalfkoeien „120;— a 180. Vaarzen a 15 Nuchtere Kalveren j 12.— A 21. Schapen (magere) V 8 300 idem (vette) s 20. a 26.- Overhouders II a 240 Lammeren 9 6— a 19.50 19 Varkens (magere) 9 8. a 11 12 Idem(vette) per K.G. .32 a .34 40 Biggen n 4. - A 6.— 30 Konjjnen J» 25 a -.75 50 Kippen .20 a - 80 1300 Kilogr. Boter .85 3 - 95 300 K. G. Kaas n .25 a -.35 9000 Kipeierou y 2.75 a 3 25 4000 Eend-Eieren 3. - a ALKMAAR, 23 JUNI 1899. Aangev.: GranenH.L als 86 H.L. Tarwe f 5.75 a 6.70. H.L. Rogge f 9 HL. Gerst f-.- f HL. id ehev. 1af .- .39 0L. Haver f 3.55 a f 3 60. 11 HL id. boonenPaarden I a 1 Bruine- id 1 11.25 af 11 50 H.L. Citroen- f 11.a 1Duiven a Witte- f -a—HL. Kaoariesaad f a H.L. Mosterdzaad rood, f f HL. geel f a HL. Karwrjzaad f a f HL. Blauw Maanzaad f a 1 HL. Erwten.' Groene f 6 25 e f Grauwe f s f ALKMAAR, 23 Juni. Kaas. Aangevoerd 600 partijen, wegende 222.500 K-G. Kleine 125 50, Commissie f 23. -middelbare 1 25 50 Handel vlug. HOORN, 22 Juni 1899. Kleine Kaas, hoogste prijs f 26 Com missie f 22.50 Middelbare f 21.Hooikaas 1 aangev. 3585 slapets, wegende 128070 Kilo. ADVËBTKNTIEV. 0 Heden overleed, zacht en kalm, na een smartelijk doch gedul dig lijden van eenige jaren, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd-en Grootmoeder, Mejuffrouw flï. G r t e r, in den ouderdom van ruim 61 jaren. A DE BOER en Kinderen. Barsingerhorn, 24 Juni 1899. Algemeene kennisgeving, *m* Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw Sfaarfje Breiman, in den ouderdom van 74 jaar en 3 maanden. Uit naam der kinderen. Schagen, 24 Juni 1899.

Schager Courant | 1899 | | pagina 3