Haringkarspel. Nu de tele foonlijn DirkshornWarmenhuizen ge reed is en het kantoor te Dirkshorn vandaag voor het publiek is opengesteld, wordt, naar men verneemt, binnenkort ook een begin gemaakt met den aanleg der lijn naar Sint Maarten. PLAATSELIJK NIEUWS. Tot meteorologisch Corres pondent van het Koninklijk Instituut te Utrecht is benoemd de heer Th. Roep alhier. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. «em. MUI AU E». Qein. Zijpe. Marktberichten. Predikbeurten. IC SCHAGSSNT. te Anoa Paulowna. Doopsgezinde Gemeente Itarsingerhorn c. a. De V r ij willige Brand- weer te W iiiliel heeft als proef voor hare spuit een paar nieuwe sluit stukken aangeschaft. Ze zijn van koper vervaardigd en als ze door een kwartdraai aan elkander worden bevestigd, wat door iedereen kan gedaan worden, sluiten twee gummi-ringen tegen elkaar. Maandagavond werd er een proef mode genomen, die uitstekend slaagde, zoodat we niet twijfelen, of de Brandweer zal laogzamerhand alle sluitstukken voor de slangen van deze constructie invoeren. In het lokaal van den heer A. Bruin te Schagerbrug zal in het laatst van Augustus, onder gunstige voorwaarden, een groote pro vinciale kolf wedstrijd worden gehouden. Aan den jaarlijkschen Kolfwedstrijd te UITGEEST namen 14 spelers deel: le prijs. G. Waardijk, Uit geest 2e prijs, P. Beaufort, Haarlem, 3e prijs, J. N. v. d. Weide, Haarlem, Serieprijs P. Ruiter, Uitgeest. Aan den eindwedstrijd, verbonden aan den Datioualen wedstrijd te KROMMENIE, werd door 24 kolvers deelgenomen. De uitslag was als volgt: le pr. D. Visser, Iloogcarspel, 147 punten. 2e pr. J. Bakker, Krommenie, 146 punten; 3e pr. J. Westerman, Bar- singerhorn, 144 punten. De serieprijs werd behaald door W. Kraakman te Noord-Seharwoude met 57 punten. Er werden 3 series van 5 slagen gekolfd, zoodat het grootste aantal punten 180 kon bedragen. Brand te Helder. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Helder de badinrichting der Israëlietische gemeente met de woning van den koster, den heer A. L. Beek, aan den Kanaal- weg, afgebrand De omliggende percee- len, waaronder de synagoge, liepen groot gevaar, doch de brandweer, die krachtig optrad, wist dit gelukkig te bezweren. Alleen het aangrenzende schoolgebouw der Israëlieten bekwam vrij belangrijke schade. De oorzaak van den brand was het omvallen van een petroleumlamp ia de bovenwoning van den koster. Alles was verzekerd. Helder*, 1 Augustus. De uitslag der heden alhier gehouden stem ming voor twee leden van den Gemeen teraad is als volgt District I (vacature-Bitter): herstem ming tusschen de heeren W. C. van Breda (r.k.) en J. P. Radius (a.r.) elk met 193 stemmen. De heer C. J. J. H. van Kempen (lib.) had 166 st. District II (vacature-Croockewit) her stemming tusschen de heeren I Korver (a.-r.) met 287 en A. P. Staalman (a.-r.) met 271 stemmen. De heer G de Ven (lib.) had 108 stemmen. Devoordracht van Dijk- graaf van het Waterschap „De Beem-; ster" (N.H.), opgemaakt door de ver gadering van 11. H. heemraden en hoofd ingelanden, bestaat uit de navolgende heeren lo. G. Vas Visser, te Amsterdam 2o. K. Zijp, te Beemster, en 3o. A. de Goede Hzn. te Beemster. De onwillige milicien Van Wendt is door den krijgsraad te HAARLEM veroordeeld tot 8 maanden militaire gevangenisstraf. De officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank heeft hooger beroep aangoteekend tegen het ontslag van rechtsvervolging van mr. Troelstra. Wie er al nieteen maand- je uitstapt Een bakker te AMSTERDAM deelt mede, dat zijn loopmeisje op een der dagen van de vorige week met 15 broo- den werd uitgezonden, waarvan zij er 7 terugbracht. De bakker vroeg het meisje, waarom ze niet meer brood had verkocht en ontving het antwoord, dat deze en die niet noodig had. „En de mangelvrouw dan, die anders twee brooden noodig heeft „De mangelvrouw heeft me gezegd, dat ik in geen maand behoef terug te komen omdat ze met haar kinderen voor een maand naar buiten ging." Drie kinderen verbrand. Hoe onverantwoordelijk het is, kleine kiaderen zonder toezicht thuis te laten, bleek weer te AMSTERDAM. Omstreeks negen uur 's avonds werd brand bemerkt op de eerste étage van het perceel no. 10 in de Van Beuningenstraat, bewoond door het gezin Strijder. De deur was echter gesloten vader en moeder waren uitgegaan en hadden de drie kinderen, een meisje van 6 jaar en twee jongetjes, één van 2 jaar en één van 5 maanden, alleen thuis gelaten. De buren trapten de deur iu en haalden de kinderen uit de woning. De arme kleinen hadden helaas al ernstige brandwonden bekomen en werden terstond naar het Binnen- Gasthuis gebracht. Om 11 uur 's avonds zijn de drie kinderen aan hun brand wonden bezweken. De brand zelf had niets te beduiden en werd spoedig gebluscht. Hoe de brand ontstaan is, weet men niet; vermoedelijk door het laten vallen van een petroleum lampje. Vergadering van den Raad der gemeente Zijpe, gehouden op Dinsdag 1 Augustus 1899, des mor gens ten 10 ure. Aanwezig alle leden. I)e Voorzitter, de heer G, C. Hulst, opent de vergadering, en verzoekt den Secretaris, den heer M. Hossen, de notulen te lezen, die zonder eenige opmerking worden goedgekeurd. Xa mededeeliug, in verband met de notulen, van de goedkeuring door Ged. St. van de over- uame van landhunr d<»or den heer Jb. Tuinman en den uitslag: van de aanbesteding van den toren en het gemeentewerk, brengt Voorzitter ten le ter tafel de Rekeningen over 1898 van de Gemeente, bet Armbestuur en het Alg. Weeshuis Hij stelt voor, een Commissie te benoemen tot het onderzoeken daarvan, waarna tot leden daarvan worden gekozen de heeren VrijburgBakker en de Moormet den heer de Wit als plaatsvervanger. 2e. Deelt Voorzitter inede, dat is opgemaakt een Suppletoir Kohier Hondenbelasting tot een bedrag van f 29.—dat na lezing met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. 3e Komt in behandeling een ingekomen adres van de Westfriesche Kanaalvereeuigiug, met verzoek om finaneiëelen en moreelen steun voor hare plannen tot aanleg van een kanaal Stolpen-Schagen-Kolhorn. De Vereeniging vraagt eene subsidie van f 3000. of zooveel meer of minder als de raad goedvindt te bepalen. Zij gelooft, dat de Raad overtuigd zal zijn van het belang voor de Gemeente Zype van eene betere communicatie met Schagen en West-Friesland. Voorzitter zegt, dat B. en *V. dit adres behandeld hebben en gemeend, daarop niet geheel te moeten iDgaan. Zij adviseeren om zich te houden aan hetgeen eenige jaren terug besloten was en te geven eene subsidie van f 1000. De heer Zeeman meent, dat de gemeente van genoemd kanaal weinig voordeel kan hebben. De heer de Wit acht de gemeente Zijpe voldoende voorzien van goede vaarwaters. Ook de heer Francis ziet er niet veel voordeel in. De heeren Zeeman en Francis doen zich nogmaals hooren en verklaren, dat zij het belang ervan voor de gemeente niet iuzien. De heer Vrijburg daarentegen acht een verbinding met Schagen gewenscht. Hij kan zich neerleggen bij het voorstel van B. en W. Ook de heer De Moor is van dat gevoelen. De heer Schuijt verdedigt het voorstel van B. en W. In stemming gebracht, wordt het voorstel van B en W.met 6 tegen 5 stemmen aangenomen Vóór de heeren VrijburgDe MoorBakkerSchuijtNobel en Hulst, tegen de heeren Zeeman, Van BeusekomDe WitNieuwland en Francis. 4o. Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een adres van het hoofd der fchool e Schagerbrug, den heer P. Stadt, met verzoek om eervol ontslag, 6 weken na dagteekeniug der aanvrage, tegen 1 Sept wegens zijne benoeming tot hoofd te Wieringerwaard. De heer Van Beusekom vindt 1 Sept. wel wat vroeg. Ook de Voorzitter is van gevoelen, dat de gebruikelijke termijn van 6 weken, voor een hoofd der school le kort is en men zich te Wierin gerwaard gevoegelijk nog een maand zal kunnen behelpen, hij stelt daarom voor, het ontslag eervol te verleenen tegen 1 October. De heer Nobel zegt, dat bij B. en W. ook nog aanleiding bestond om voor te stellen het ontslag te verleenen tegen 1 Oct., omdat het vorig hoofd der school, de heer Witte, ook ontslagen werd op 2 maanden na benoeming elders. Met algeaieene stemmen wordt nu eervol ontslag verleend tegen den 1 Octb. 5o. Komt ter tafel, een adres van den heer L. J. de Vries,hoofd der school te 't Zand,waarin verzoek,om als hoofd te worden overgeplaatst naar Schagerbrug. De heer Vrijburg vindt veel voor, maar ook veel tegen die overplaatsing. De heer De Vries is een uitnemend hoofd en indien hij niet werd benoemd te Schagerbrug, kon dat een reden zijn voor hem om weg te gaan en dan miste de gemeente een besten hoofdonderwijzer. Maar tegen de overplaatsing is weer, dat 't Zand een best hoofd als den heer De Vries noodig heeft, want 't Zand heeft ook een bijzondere school en het hoofd hiervan en de heer de Vries leven in de beste harmonie en werken samen, zooals onlangs nog bleek bij de Kroningsfeesten. De hoofdgrief tegen de overplaatsing is echter, dat men aan de Schagerbrug behoefte heeft aan lessen in de Fransche Taal. Daarvoor bestaat geen gelegenheid en moeten de kinderen daarvoor naar Schagen, wat in den winter geen doen is. De heer Vrijburg zou er voor zijn een oproeping te plaatsen voor Hoofd der School, waarbij het bezit der acte Fransch tot aanbeveling strekte. Men heeft nog het adres van den heer De Vries niet gelezen en Voorzitter meent, dat men dat eerst wel dient te doen, wat hierna geschiedt, De heer Zeeman is vóór overplaatsing naar Scha gerbrug, daar een hoofd met acte Fransch ook voor 't Zand gevraagd kan worden, wijl men vandaar niet naar Schagen gaan kan. De heer Vrijburg gelooft, dat te 't Zand geen privaatlessen worden gevraagd. De heer Van Beusekom acht het voor 't Zand een slag, maar hij gunt den heer De Vries gaarne deze verhöoging. De Voorzitter verklaart zich voor de verplaatsing. De heer De Vries is een uitstekend onderwijzer. De heer Francis legt zich neer bij de opinie van B en W., die als schoolcommissie wel het best met de toestanden op de hoogte zullen zijn. De heer De Moor vindt liet een moeilijke kwestie en een moeilijke keus. Hij vraagtzal het niet slechter gaan om aan 't Zand een goeden onderwijzer te krijgen dan aan de Schagerbrug Maar tevens vindt Spr. het zeer moeilijk om aan een zoo verdienstelijk hoofd der school als de heer De Vries is, het gevraagde te weigeren; dat mag men ook haast niet doen. De heer Schuijt acht den heer De Vries een best onderwijzer en is vóór verplaatsing. De Voorzitter deelt nog mede, dat de Schoolopziener geen bezwaar heeft gemaakt tegen de overplaatsing. Wordt nu besloten, den heer De Vries te benoemen te Schagerbrug, met 10 tegen 1 stem (die van den heer Vrijburg 6. Wordt gelezen een adres van de afd. Zijpe van de Holl. Mij. van Landbouw, met verzoek om weder de subsidie toe te staan voor de a s. Paardenmarkt met Tentoonstelling. Met algemeene stemmen verleefid (f 20 7 Is aan de orde het onderzoeken der geloofsbrieven van de 4 herkozen raadsleden, de heeren V an BeusekomNieuwland, Bakker en De Moor De heeren Vrijburg, Francis en Zeeman worden aangewezen om de stukken na te zien. Bij monde van den heer Francis wordt gerapporteerd tot toelating, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Volgt felicitatie. De voorz. komt nog even terug op het vorige be sluit en vraagt den raad om aan B. en W. over te laten de bepaling van den dag van verplaatsing van den heer De Vries. Goedgevonden Hierna volgt de algemeene rondvraag. De heer De Wit vraagt, of men 't aan 't Zaod niet eens kon probeeren met een hoofdonderwijzer met acte Fransch. De heer Nobel vindt daar wat voor te zeggen, maar ook weer tegen. 't Zal eenige beperking van sollicitaties tengevolge hebben Wordt tenslotte besloten.een oproeping te plaatsen voor een Hoofd waarbij acte Fiansch tot aanbeveling strekt. De heer De Moor vraagt, of 't niet gewenscht en in belang van do gom. is, dat er meer onderzoek is naar hooibroei, want hij gelooft, dat er thans eigenlijk geen onderzoek en toezicht bestaat. Voorzitter ontkent dut, want als er bij iemand hooibroei is, wordt de politie heengezonden. Dc heer De Moor acht het onderzoek tegenwoordig niets, want niemand gaat annzeggen, dat zijn hooi broeit. De Voorzitter vindt de aanstelling van hooistekers te duur. De heer De Moor wenscht toch meer contióle en acht dc kosten van hooistekers geen bezwaar. Als er veel branden zijn, bedragen de kosten veel meer. Agenten van politie aebt hij ook geen kundige personeu voor het onderzoeken of het hooi bovenmatig broeit De Voorzitter gelooft, dat men wel 20 hooistekers noodig zou zijn voor deze uitgelekte gemeente. De heer Schuijt is het met den heer De Moor eens, dat er te weinig tegrn hooibroei gedaan wordt. Voorzitter vraagt, of de heer De Moor vau zijn ijjéc een voorstel maakt, waarop de heer De Moor antwoordt van ja. Na nog eenig gepraat over de eventuëele bezoldiging der hooistekers, wordt het voorstel om hooistekers te benoemen, verworpen met 7 tegen 1 stemmee. Voorzitter doet ten slotte nog mededeeling van de gehouden kas verificatie. In kas was, wat moest zijn, een som van f 2498 22. Hierna sluiting der openbare vergadering en gaat de raad in comité tot behandeling van een reclame Hoofd. Omslag. ALKMAAR, 1 Aug. Heden zijn bij den burgemeester ingeleverd de lijsten van candidaten voor de Provinciale Staten De heeren Mr. H. Boelmans ter Spil (lib.), agent der Ned. Bank alhier en Mr. W. S. J van Waterschoot van der Gracht (R. Kath.) te Amsterdam, zijn candidaten. Er zal heftig moeten worden gostredeu vódr en op 14 dezer, als de stemming zal plaats hebben. Het kiesdistrict is er ala het ware voor geknipt, om een katholieken candi- daat de meerderheid te bezorgen, maar de heer Boelmans ter Spill heeft in deze omgeving een zeer goeden naam en zeker vele vrienden. Voegt men daarbij, dat men het den katholieken nog al ten kwade heelt ge duid, dat zij door dik en dun met de anti-revolutionnairen en conservatieven meêgingen en daardoor een paar Raadsle den in den Raad hielpen, die met eenigen ijver van de zijde der liberalen gemak kelijk waren te verslaan geweest, dan kan men zich gemakkelijk voorstellen dat het dezen keer zeker van beide zijden aan do noodige werkzaamheid niet zal ontbreken. Hdbld. Zondagochtend omstreeks vijf uur werd dooreen paar Egmonders, ongeveer een half uur benoorden JfcCg1- mond iets drijvende in zee opgemerkt, dat men eerst voor een stuk hout aan zag, doch naderbij komende een mensck bleek te zijn. Kort daarop haaldo men eene vrouw uit het water, die herkend werd als een Egmondsche vrouw. Daar alles aantoonde, dat zij nog maar kort te voren in het water geraakt was, werden dadelijk pogingen aangewend om haar iu het leven terug te roepen, doch alles bleek vruchteloos. Het was eene 22-jarige vrouw, maar kort getrouwd en iu het bezit van een kindje van ongeveer twee maanden. De man was atwezig ter haringvisscberij. In hare woning werd toon opgemerkt, dat haar bed en ook het wiegje van het kind den nacht te voren niet gebruikt waren, waarom door zeer vele Egmonders den ganschen voormiddag in de duinen naar het kind gezocht werd, dat eindelijk 's avonds dood aan hot strand spoelde op ongeveer een kwartier uurs bezuiden Egmond. Vermeldiag verdient, dat destijds de grootmoeder dezer vrouw in een waterput en hare moeder in een sloot bij Egmond aau den Hoef zijn verdronken. Hollanders en Belgen. Uit Westelijk ZEEUWSOÏÏ-VLAAN- DEREN schrijft men aan do Midd. Ct „De verhouding tusschen de Belgische en Hollandsche dienstknechten begint meer en meer gevaarlijke verhoudingen aan te nemen. Reeds hebben een paar veroordeelingen te Middelburg plaats gehad, die direct of indirect het gevolg waren van den bestaanden naijver, doch deze schijnen nog niet het gewenschte gevolg te hebben. Het is nu zoo ver gekomen, dat de eene Belgische knecht voor, de andere na, zijn dienst bij den boor opzegt, uit vreeze mishandeld te worden wanneer hij zich, hetzij alleen, hetzij met wagen en paarden, op het veld of op niet druk bezochte wegen en plaatsen vertoont. Biervlieten IJzendijke munten daarin uit. Het gevolg dezer samenspanning tusschen roomsche en protestantsche boerenknechten tegen hun Belgische collega's is, dat de eischen van eerstgemelden veel hooger worden. Zoo moet o. a. reeds een boer f 22 per maand voor een grooten knecht be steden, wil hij in dezen drukken tijd niet zonder hulp zitten. De andere knechten richten hun eischen naar evenredigheid in gezamenlijk schrijven zij nu den boer de wetten voor, want om in de behoeften te voorzien, zijn hier handen te kort en deze werden geregeld uit België aangevuld. Wat er van ko men moet, als iu deze justitie of politie niet haudelend optreedt, is niet te voor spellen, want het is te verwachten, dat de spanning tusschen de dienstbaren aan stekelijk zal werken op andere takken, b.v. op den handel. Wat zouden wij bv. met onzen land bouw en onzen veestapel doen, als de Belgen niet voor een groot gedeelte onze afnemers waren Verscheidene onzer boerenknechten hebben nu al het vlas in België niet durven leveren uit vreeze voor weerwraak. Op de pas gehouden Wa- tervlietsche kermis hebben een paar Ne derlanders, van wie een niet eens boe renknecht was en zeer onschuldig rondliep, een geducht pak slaag opgedaan een ander ontkwam door een wedloop aan zijn vervolgens en op de Biervliet- 8che kermis verschenen, in tegenstelling van vroeger, weinig of geen Belgen, en die er waren trokken er al vroeg van door. De burgemeester van Watervliet heeft doen aflezen en aanplakken, dat al wie zich op die wijze nog durft to vergrijpen aan andoren,- in arrest genomen zal worden. Wanneer dat vuurtje niet iu tijds van beide kanten gedoofd wordt, kan het nog wel eens tot internationale vertoogen aanleiding geveu." De landbouwer J. van der Moer, te HOOÜERIJEIDE, is op een treurige wijze om het leven gekomen. Hij reed met paard en wagen over den overweg van de stoomtram, toen deze juist in aantocht was op weg naar Bergen op-Zoom. De machine wierp den wagen omver, de voerman geraakte onder de tram eii werd te pletter gereden. Nieuwe postzegels. De ct. is violet, de i ct. rood, de 2 ct bruin, de 2) ct. groen, de 3 ct. geel, de 5 ct. rose, de 7) ct. bruin, de 10 ct. lilagrijs, de 12) ct. blauw, de 15 ct. geelbruin, de 20 ct. groen, de 22) ct. groen en bruin, de 25 ct blauw en rood, de 50 ct. bruin en brons, de f 2.50 lila en de f 5.wijnrood. De nieuwe briefkaarten en briefom slagen zijn ook verkrijgbaar gesteld; de briefkaart van 5 ct. (buitenland) is rood, de binnenlandsche lichtgroen. Op de voordracht ter be- noeming van een onderwijzer aan de school voor Uitgebr. Lag. Onderwijs aan den Parallelweg te Helder komt als No. 1 voor de heer S. Rodenhuis te Seha rwotule. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 10 Augustus, aan den hr. C. Kroon, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Oudlrarspel, en tot burgem. dier gem. benoemd de heer F. P. F. Fuhrhop. 2 Augustus '99. Eskes, klerk bij Schagen De heer de F*osterijen alhier, is als zooda nig overgeplaatst naar Rotterdam, terwijl in zijne plaats alhier benoemd is de heer Wiegel van Rotterdam. Aan het postkantoor Schagen en de daaronder ressorteerende hulpkautoren werd gedurende de maand Juli ingelegd f 10996.68terugbetaald f 7274.25. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4509. In plaats van een verloo- pen biljet verscheurde iemand uit den omtrek in de Westfriesche tram verle den week bij vergissing een muntbiljet van f 10.Bij bet schoonmaken van de tram vond de conducteur de snippers, plakte ze aaneen en wisselde het bij den betaalmeester te Alkmaar in Yoor tien blanke guldens, Wat de persoon opkeek, toen de conducteur hem die bracht en hem zijne vergissing verteldeSchade heeft de conducteur er niet bij geleden. In een onbewaakt oogen- blik geraakte 2 Aug. het jongste zoontje van den beer P. Voorman op do N Lagezijde to water en was weldra onder het kroos verdwenen. Toen het ongeluk bemerkt werd kou het ventje nog juist bijtijds van een wissen dood gered worden. Onder de meest gunst i- ge omstandigheden gaf de Harmonieka pel Zondag j.1. haar tweede zomer- concert in den tuin van den heer Broersma. Het was heerlijk weer en daarom was het muziek-liefhebbend Sehager publiek nog al ruim aanwezig. Zooals we dat gewoon zijn werd door de kapel een uitgebreid programma van mooie nummers uitstekend uitgevoerd en menig nummer ontlokte aan veler handen een hartelijk applaus, zoodat èu da leden oa de heer Schouten, de directeur, weer tevreden mogen zijn over de bevestiging van den goeden naam der kapel. Last van de jeugd hebben de bezoekers ditmaal niet gehad. (Niet geplaatste ingezonden worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur Uw bericht aangaande den uitslag der stemming vpor raadsleden te Callantsoog is nie: juist geweest,en gaarne geef ik daar van een betere lezing. De heeren Zipp en Buik zijn met groote meerderheid herkozen, de heeren Govers en Borst verkregen ieder 26 stemmen, zijnde juist de volstrekte meerderheid, zoodat voor de verkiezing van 3 leden er 4 met meerderheid van stemmen gekozen waren. Het stembureau besluit, de 3 aftredenden, de heeren Zipp, Buik en Govers voor geko zen te verklaren, den laatste, omdat bij ou der injaren is dan Borst.Mocht het stembu reau deze beslissing nemen, en had het niet ook Borst als verkozen moeten verkla ren, immers, hoewel het niet twijfelach tig is dat Borst jonger is dan Govers, kon dat officiéél niet anders blijken, dan uit een afschrift geboorteacte, dat bij de geloofsbrieven moet worden overgelegd. Bij het onderzoek der geloofsbrieven kon dit eerst blijken de gemeenteraad heeft daarover zijn oordeel uit te spreken en niet het stembureau. Met dankzegging, Uw dw.dn. X. Een 14-j arig meisje te Pa- rijs is op lage wijze vergiftigd. Met twee vriendinnetjes uit school komende, werd zij aangesproken door een dame, die haar bonbons gaf; aan de vriendiunetjes choco, lad», ain h.-i meisje een stukje suikergoed. Bij deze deden zich weldra verschijnselen van vergiftiging voor en het kind stierf danzeffden middag. Haar nicht, de 24- jsrige msd. Cjuderc, is gevangen genomen, maar ontkent alle schnld Ten haren huize is vergif gevonden en sommigs getuigen zeggen haar te herkennen. Het motief haier daad zon dan zij", dal zij met het vermoorde kind een erfenis had ts wach- teD, welke thans alleen aan haar komt. Maar zij is zeer welgesteld, haar man ver dient veel geld in den handel en de ft- milie noemt hri vermoeden tegea haar een alibi. De getnigen-verklaiingeu zijn ver ward. Eiffeltoren van bloemen. Op een bloemenco'so, in het begin der vorige maand te Los Angelos in Californië gehou den, weid een eiffeltoren van bloemen vertoond van 42 voel hoog. Hetgeraamta was van bamboes gemaakt ea met 20.000 Anj-rbloemen bestoken. Dn Paty in vrijheid gesteld. Parijs, 1 Aug. De bladen be vestigen, dal Du Pafy de Clam, nu hij buiten rechtsvervolging gesteld is, vrijge laten is. Ingeschreven van 29 Jnli 1 Aug. '99. Geboren TeuDtje d. v. Cornelis Blok ker en v. Maartje Hopman. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Klaas Roggeveen en Maartje Los. Overleden Geene. Ingeschreven van 21 28 Juli. Geboren Geene. Ondertrouwd: Lourens Schotvanger,jm. arbeider, 24 jr. te Zijpe en Elizabeth Catharina Borst, jd. zonder beroep, 22 jr. te Zijpe, onlangs te Petten. Getrouwd en Overleden Geene. moor ia, 29 JULI 1899. Aangevoerd HL Tarwe Kogge Gerst Haver 1, Witte Erwten Groene Grauwe Vate Bruine boonen Witte Paarden Mosterdzaad Karwyzvad 4 Paarden 21 Koeien 112 Schapen 51 Lammeren 18 Kalveren 31 Varkens 71 Biggen Kip-Eieren per 100 2375 koppen boter, p. kop SiHtmtMar, 29 JULI '99. 4 Paarden 11 Koeien en ossen Vette Kalveren 29 nacht, kalveren 26 magere Schapon 79 Lammeren 73 magere varkens 341 Biggen 5 Bokken en Geiten Boter por P. Kipeiersn per 25 st.„ Eendeieren élfcuMfyar, 31 JULI 1899. I 7.25 a a 4.50 a 3.75 a a 12.- a 15. - a 11.25 a 11.- a a 7.50 5— 4— 13— 16— 12 50 12— 20— a 21.50 11— B 12— 80— a 200.- 140— a 200— 20— a 30— 13- a 16— 10— a 20— 15— a 20— 4— a 7— 2 75 a 2— 0.45 a 0 50 Aangevoerd f 120— a 300— „130— a 210— a 8— 10— 10— 9 4— 2— —.45 -.75 3— Aangevoerd 16 18. 15. 13— 6— 4— —.55 -.87' Paard f a 9 Kooien en Ossen, per K.G. a per stuk „185a 210. 193 vette Kalveren 30— a 86. per K.G. .70 a -.80 39 Nuchtere Kalveren 8.a 14. 672 vette Schapen 16.a 26. 2 Lammeren 10— a 16. 216 Varkens, vatte p.K.G.,, .30 a —.37 34 magere id. 9.a 13. Jf armersad, 1 AUU. 1899. Aangevoerd307 stapelskleine kaas f 26— k f st. co mm. f -.— Midd- f21 2471 K.G. Boter f 1—a 1.10 per K.G. 529 Runderen, vette f 0.48 a 0.62 per kilo. vette, magere en malkkoeien, lager prijs, s'ug. 23 Stieren. 335 Vette Kalveren, f 0.55 a I 0.75 p.K.G 230 Nuchtere idem, per stuk i 8.a 18— beiden matig, 2587 Schapen eu lammeren, lager, prijs stug. 330 Varkens, vette, per K.G. f 0.28 a'f 0.37 handel matig. 64 idem, magere, per stuk f 10— a f 14— 278 Biggen, per stuk f 3— a f 7—. beiden hmdsl matig. Kipeieren i 2,90 a f 3.50. Eendeieren f 3.- kievitseieren f a per stuk. Hervormde gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen des vooriniddags 9y2 uur. 6 Aug., Da. v. Kluijve. 13 Augustus. Da. v. Kluiive (ivonduaari). Hervormde gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddags 91/, uur. 6 Aug., Geen dienst. Herv. Gem. te St. Maarten e. a. De Godsdienstoefeningen beginnen des voormiddags O1/, nnr. 6 Ang. Valkoog, Ds. Mühring. Herv. Gem. Is a r s 1 n j? e r lt ft r n. 6 Aug Ds. v. Meurs. 6 Aug. Birsingerhorr', Ds. Koriman.

Schager Courant | 1899 | | pagina 3