PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Groentenmarkt te Noord-Schar- woudo (station.) Groentenmarkt te St. Pancras. Groenten- en Aardappelenmarkt te BOVENKARSPEL. Proces-BHEYFUS. Men meldt ons van Hnr- gerbrug De Vereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek maakte j.1. Donderdag met ruim 60 leerlingen een reisje naar Amsterdam. Met een der stoombooten van den heer Bosman te A'kmaar aanvaardde men des Graafjes morgens ten 6'/2 ure, in een feestelijke stemming, begunstigd door goed weer, de reis. L'at de jeugdige reizigers veel ge noten langs het N.-II. Kanaal en verder langs de Zaanstreek, behoeft eigenlijk niet vermeld, evenmin dat krentenbrood, koek en melk gereede afnemers vonden. Het glanspunt van den dag was evenwel een bezoek aan Artis, waar een groot deel van den dag werd ingenomen met alles nauwkeurig te bezichtigen een wandeling in Amsterdam naar en van het doel der reis gat ruime gelegenheid, om veel op te merken. Ongeveer 4 ure werd de terugreis aan vaard en ten ruim 7| ure was men aan het punt van uitgang, de Burgervlotbrug terug en gingen allen prettig gestema huiswaarts, om aan ouders en vrionden hun bevindingen mee te deelen. liet willekeurig schoolverzuim bedroeg in het afgeloopen jaar ruim 1 terwijl van het aantal leerlingen 80 °/o geen enkel willekeurig verzuim had. Aan dezen werd een extra prijsje uitgedeeldeen 6-tal leerlingen mochten, wegens te veel ver zuim, aan het feest geen deel nemen. jaren is het geleden, dat dit spel daar vertoond werd. Aangevoerd 364 l/2 zak aardappelen zak. »/2 H.I Muizen f 0.75 a f 1.05 per 0.75 a 1.20 Blauwe 0.90 a 0.95 Roode kooien f 4.— per 100 stuks. Suikorperen f 2.a f 2.60 por Groentenmarkt te Broek op Laugeudijk. Dinsdag 15 Aug. 6400 bos wortelen f 1.10 a f 2.p.lOOb. 45200 bloemkoolen f 6.a f 12.p.100. 2e soort f3,af 5.75 p 100. 17500 roode kooien f 4.— a f 5.50 p. 100. 250 gele kooien 1 6.50 a f 8.— p. 100. Woensdag 16 Aug. 9600 bos wortelen f 1.60 a f 2 50p.l00b. 46000 bloemkoolen f 7.50 a f 15 25p 100. 2e soort f3.50 af 7.25 p. 19 m. aardappelen f 0 55 a f -p 13000 roode kooien f 4.50 a f 5.50 p Donderdag 17 Aug. 4300 bos wortelen f2.10 a f 2.60 p. 100 b 30500 Bloemkoolen f 7.50 a f13.p. 100 2e soortf3.af 7.25 p. 25600 Roode kooien f 4.50 a f 5 50 p. 200 Gelo kooien f7.50 per 100. Dinsdag 15 Aug. 20 m. aardappelen f 0.80 a f 0.85 p. Y4H. Boschhrand. Onder de gemeeDte IIAAREN bij Oihterwijk heeft een groote boschbraud gewoed op het landgoed van wijlen den heer J. Boogaerds. Het vuur was in b te stuiten. Met Een groot gedeelte van het pand is in Grootebrand te ROTTER DAM. Donderdagavond omstreeks 11 l/k uur werd brand ontdekt in hot perceel no. 66 Wester Wagenstraat te Rotterdam. in Hon- 100. >/4H. 100. 100. Een 50-tal van de jongste leerlingen zullen op een nader te bepalen dag een rij toertje naar Schoorl maken. Donderdagmorgen 17 de- zer werd de brandweer van Sint Maarten gealarmeerd voor brand in den hooiklamp van den heer G. Schoorl te Eeuigeuburg. Reeds den vorigen dag had men gespit in zijn schuur, waarbij de brandspuit gedurig water moest geven. Het losgemaakte hooi was toen aan een klamp gezet, waarin nu de brand uit brak. Het nieuwgebouwde woon huis wist men te behouden. G i s t e r e n-,Y r ij d a g-, m o r g e n ontstond er brand in de zoutkeet van den heer Bosman te Alkmaar. Te ongeveer 12 uur in den morgen was men den brand meester. De zoutziederij „De Eendracht" is geheel uitgebrand. De muren en fabrieksschoorsteenen zijn blijven staan. Het woonhuis naast de fabriek heeft veel geleden. De brand is te half negen begonnen op een kamer boven het kantoor. Veel hout in de bergplaats der fabriek en veel wind wakkerden het vuur aan. De fabriek is oud, ofschoon goed onderhouden. Zij is verzekerd voor 30 mille, de losse goederen voor f 34.000. Uit Alkmaar schrijft men nader De vlammen grepen snel om zich heen en kregen kracht door een hinken wes tenwind en het vele hout, waaruit het inwendige der fabriek was samengesteld. De brandweer bewees weer, dat zij wel snel kan optreden, maar dat hare mid delen niet geschikt zijn om een brand te blusschen, wanneer die, zooals hier, uitbreekt in een huis of gebouw, dat eene eenigszins meer dan gewone hoogte heeft. Ware men hier in het bezit ge weest van één stoomspuit, al was die ook niet van het grootste kaliber, zeker zou de brand nimmer zulk een uitbrei ding hebben gekregen. Langzaam aan kreeg het vuur meer en meer voedsel en de vlammen kracht, zoodat het inwendige der zoutziederij geheel uitbrandde. Het woonhuis van den heer Bosman, naast het kantoor staande, heeft zeker inwendig veel geleden; het dak is voor de helft afgebrand en de waterschade zal aanzienlijk zijn. De steenen muren, welke de fabriek omge ven en de schoorsteenen zijn blijven ebben behouden blijven, is nog 4000 1000. 74h. 1000. 100. slaboonen f 0.30 a f 0.35 p Woensdag 16 Aug. 46 m. aardappelen f 0.60 a f 0.75 p 35000 slaboonen f 0.30 a f 0.35 p. KI. partijen Bloemkool 2e soort f3.75 af 5.50 p Donderdag 17 Aug. 33500 Slaboonen f0.20 a f U.30 p 1000. Snijboonen f 0.50 per 1000. Woensdag 16 Aug. Ochtend rn ark t. Bloemkool grove f 4.25 af 7.50 p. 100 st. reuzen f 8.25 a f 10.p. 100 st. Sluitkool Roode f 3 75 a f 6.p. 100 st. Witte f 3.50 a f 5 50 p. 100 st. Savoije f 4,50 af-,p. 100 st. Uien groote f 1.15 af 1.25 per l/2 H.L. Uien kleine f 1.55 a f 1,75 Peren f 1.90 a f 2.30 per 1/2 H.L. Aanv. 6000 st. bloem- en 13000 sluitkool. Middagmark t. Aardappelen. Muizen groote f kleine f 0.35 a f 0.40 p. Blauwe groote f 0 85 a f 0.90 p. Aanvoer 2266 ^H.L. Donderdag 17 Aug Ochtend markt. 1.20 a f 1.30 p. V, H.L. Bloemkool grove f 3.50 reuzen f 8. Sluitkool roode f 4. witte f 4 75 Uien groote f 0 90 per kleine f 1.60 Peren f 2.10 a f 2 40 Aanv. 6500 st. bloem- en 6000 Middagmarkt. a a a 7 2 f 6.— p. 100 -f f 5.75 v n H.L. Muizen groote kleine groote Blauwe groote d Ronde 1.10 a f 1.15 p. 0.30 af 0.35 p. 1.h f -.p 0.85 a f p. Aanv. 2696 1 sluitkool. 72 h.l. d n H.L. per 100. 1,10 per 7„H.L. 1.50 per 72 Hl staan of ze zoo weinig hebben geleden dat ze kunnen niet gebleken. Vele werklieden zijn niet aan deze fabriek verbonden, slechts 10 A 12liblcl. ÖirlisUor-n. Alweder werd Woensdag jl. de hulp der brandspuit ingeroepen, nu bij den landman J. Bakker in 't Waarland, waar het hooi geweldig broeide. Om nog te redden wat er te redden viel, werd het hooi buiten de schuur gebracht, wat met groot gevaar gepaard ging, want telkens sloeg de vlam er uit, die dan door de spuit direct weer gebluscht werd. Met veel moeite heeft men ten laatste het huis weten te behouden, doch het hooi begon, toen het reeds buiten lag, in eens zoo geweldig te branden, dat daar geen houden aan was en bijna alles verbrandde. Woensdagmiddag werd te Hint Pankras eene gemeente raadszitting gehouden, waarin de ge meenterekening over 1898 werd nage zien en goedgekeurd. De ontvangsten hadden bedragen f 5582.35 en de uit gaven f4907.455, zoodat het batig saldo bedroeg t 674.895. In dezelfde vergadering werd beslo ten tot toelating van de gekozen raads leden. Den heer Kist te Kol- liorn is het gelukt, het bekende Am sterdam sche tooneelgezelschap Stoel en Spree te engageeren. Maandag van Kolhorner kermis zal het optreden. Dienzelfden dag zal er bij genoegzame deelname een tonknup- pel-wedstrijd plaats hebben om prijzen van 30, 20, 10 en 5 gl. Langer dan 20 Vrijdag 18 Aug. Ochtendmarkt. Bloemkool grove f 6.75 af 7 50 p. 100. Sluitkool roode f4.75 a f 6.50 per 100. witte f 5.25 a f -. Uien groote f 0.90 a f kleine f 1.25 a f Peren f 1.80 a f 2.20 Aanv. 500 et bloem - en 2200 st. sluitkool. Middagmarkt. Muizen groote f 1.a f 1.10perx/2H.L. Ronde groote f 1.a t -. Blauwe groote f 0.80 a f 0.85 Aanv. 2220 1/2H.L. Hoewel thans tal van verschillende tuinbouwproducten ter markt worden gebracht, is toch de dagelijksche omzet niet groot. De beide hoofdproducten, nl. aardap pelen en bloemkool, werden niet meer in zoo groote hoeveelheden aangeboden als voor enkele weken 't geval was. De aanvoer van aardappelen bestaat thans voor omstreeks de helft uit blauwe. De daarvoor te bedingen prijs geeft reden tot tevredenheid te meer daar het beschot over 't geheel zeer voldoende is. De aanvoer van bloemkoel belooft weldra weder belangrijk grooter te wor den. Reeds worden enkele partijtjes reuzen- gesneden, die tengevolge van de daarvoor thans zeer gunstige weersge steldheid spoedig door meerdere zullen worden gevolgd. De reuzenbloemkool is vrij goed van kwaliteit, de grove daarentegen nog steeds zeer slecht. Dirkjespeeren, goudballen en Noord- Hollandsche suikerperen worden thans druk geoogst en tegen hooge prijzen van de hand gedaan. De boomen zijn slechts middelmatig met vruchten bezet, doch door den hoogen prijs, die ervoor wordt bedongen, belooft deze cultuur voldoende winst af te werpen. Uit AMSTERDAM meldt men: Eene 56-jarige vrouw, die in een staat van weerzinwekkende vervuiling een slop aan de Raamgracht bewoonde, is j door een rechercheur der politie uit haar huis gelokt en daarna, wijl zij 1 door uitputting niet meer loopen kon, per brancard naar bet Buitongasthuis gebracht, waar zeker allereerst het ver waarloosde lichaam gereinigd is geworden. Hare woning werd door de onzinde- zijn voortgang moeilijk groote moeite slaagde men er gevaar voor uitbreiding te keereu. derden hectaren bosch zijn door het vuur verwoest. In de onmiddellijke nabij- heid van de Iieldersclie kust heeft een droevig ongeluk plaats gegrepen. Op de hoogte van het Haaks-vuurschip zeilende, werd de blazerschuit T X. 149 door een stortzee beloopen, waardoor de schipper, C. Burger, en een der knechts, K. Boon, over boord werden geslagen. Pogingen tot redding konden niet spoe dig genoeg worden aangewend en beide ongelukkigeu vonden den dood in de golven. Beide omgekomenen waren te Texel woonachtig. Burger, 36 jaar oud, 100. I was gehuwd en vader van 3 kinderen I Boon was een 16-jarig jongmensch. Daar het verbod om in niet-rookcoupés te rooken, nog herhaal delijk wordt overtreden, heeft de Exploi tatie-Maatschappij haar personeel opge dragen streng de hand te houden aan het voorschrift om bij overtreding van dit verbod steeds proccs-verbaal op te maken. Leerplicht. Het zou wenschelijk zijn, aldus schrijft men uit Friesland aan de Arnh. Ctdat de tegenstanders van leerplicht, die be weren dat het schoolverzuim niet zoo erg is, thans eens een kijkje kwamen nemen in de scholen ten plattenlande van onze provincie. Wij hebben dat ver zuim nooit zoo erg gekend als thans het geval is. Het is vooral de droogte, die ook al daarvan de schuld hoeft. De slooten zijn uitgedroogd, het vee in de weilanden heeft dus gten afscheiding meer tusschen de verschillende perceelen weiland en vindt geen beletsel de naastgelegen bouwakkers te betreden, waar het groote schade zou aanrichten. Meer dan ooit dient nu het vee gehoed en de jongens en meisjes van boeren en arbeiders worden van school gehouden, om op het vee toe te zien. En het zijn niet enkel leerlingen van do hoogste klasse, die als hoeders en hoedsters dienst doen, zelf kleuters uit de aanvangklasse worden thuisgehouden om bij het vee de wach! te houden. Er zijn scholen, waar het verzuim in alle klassen meer dan 40 pCt. is en in de hoogste klasse meer dan 80 pCt. „Een exceptioueele toestand," zal men zeggen, „die aanhoudende droogte", en dat dient erkend. Maar daarom is het schoolverzuim nog geen noodzakelijk ge volg. Het werk is niet zóó druk meer of er zijn genoeg andere personen te vinden om het vee te hoeden, maar en hier zit 'm de kuoop, die werkkracht zou te duur worden. Kinderen zijn goed- koopere krachten en bij het besparen van eenige stuivers per dag denkt de boer er niet aan, hoe groot het nadeel is, dat hij door de kinder-exploitatie berokkent aan die jeugdige personeneene schade, die nooit weer in te halen is, een na deel dat in zijne gevolgen steeds meer en erger gevoeld wordt. Het zou de moeite loonen op dit oogenblik eens eene statistiek te maken van het schoolverzuim in onze provincie de verkregen cijfers zouden zóó sprekend zijn, dat wellicht menig tegenstander of twijfelaar zieh tot een voorstander van leerplicht bekeerde. Een model-boerderij. Men schrijft aan de VI. Ct. De prachtige hofstede van den heer T. Ilombach in den Koningin Emma-polder, gebouwd door den aannemer B. Reuling, te Hulst, is voltooid. Deze boerderij, geheel ingericht naar de eischen des tijds, spant voorzeker boven alle andere in ge heel ons land de kroon. De woning van den boer is als het ware een kleine vil la en de groote schuur met stallen en reus achtige hangars gelijkt wel een nette kazerne. Alle vertrekken en vertrek jes, tot zelfs elke afdeeling der kelders, worden electrisch verlicht. Op het erf tusschen de woning en de boerderij staat een electrisclie lamp met zooveel lichtsterkte, dat zij zelfs bij den donkersten nacht geheel de boerderij in het daglicht stelt. Alle machinerieën op landbouwgebied zijn er vertegenwoordigd en alle worden door een petroleumraotor gedreven. Het gebouw heeft een eigen waterleiding en brandspuit, een weegbrug en lift naar de graanzolders. Met wagentjes op rails kan men alles van het eene pand naar het andere voeren. Iedere stal heeft zijn afzonderlijken voeder- en drinkbak en met behulp der waterleiding worden de bees ten steeds van versch drinkwater voorzien. De paardenstallen worden bestrooid met grauwe turf. Kortom, alle nieuws op landbouwkundig gebied is hier in practijk gebracht. Het is een model boerderij éénig in Nederland. het gebruik van den sigarenfabrikant L. van den Berg, die ook een sigaren winkel heeft. Een ander deel, de boven verdiepingen, gebruikt de firma Auton Monshouwer als magazijn voor linten, fluweel, tulen enz. Al spoedig na de ontdekking van den brand waren een aantal spuiten op de plaats des onheils aanwezig en werd geconstateerd, dat de brand wo dde in de sigarendrogerij. Te half twaalf werd door drie spuiten water gegeven. Onder wijl trachtte de z. g. reddingsbrigade zich achter in het perceel toegang te verschaffen, doch nauwelijks had men daar een opening gemaakt, of de vlam sloeg naar boven. Nog kwamen een vijf tal spuiten naar de plaats, doch aan blusschen viel niet te denken. Tegen middernacht stond het geheele reusach tige perceel in lichte laaie. Te kwart over twaalf eindelijk verscheen de stoom spuit die op de derde verdieping, welke de handbrandspuiten niet konden berei ken, het vuur begon te bestoken.Daarop verscheen stoomspuit no. 2, die pas na een kwartier water gaf en dan in zeer geringe hoeveelheid. Uit den gevel viel door de werking van een der waterstralen een raam, vlak voor een brandspuitgast en zoo op hem. De man werd bewusteloos, doch bleek bij onderzoek niet ernstig gewond. Tegen één uur was men het vuur meester. Alles is verzekerd. Hooibroei. MeD schrijft ons uit Friesland Tal van boeren ondervinden dit jaar hoe, nadat het hooi bij de eerste broeiing is omgezet, dit voor de tweede maal weer begint te broeien en soms even erg als den eersten keer. Er zijn er zelfs, die na den tweeden broei het hooi om zetten en voor de 3e maal daarmede bezig zijn, omdat de derde broei naar hun oordeel nog gevaar voor brand op levert. Men ziet hieruit, hoe wenschelijk het is, om nog dagelijks de temperatuur van 't hooi op te nemen. T e BORSELE (Z.) wilde een vrouw haar waschgoed beveiligen tegen beschadiging door koeien, die in de weide liepen, waar het waschgoed lag te blee- ken. Een der koeien scheen dit niet naar den zin, althans zij wierp de vrouw op de horens in de lucht. Toen de vrouw was gevallen, stootte de koe haar on rustbarend tegen het lichaam. Gelukkig werd de worsteling tusschen de koe en de vrouw toen opgemerkt en laatstge noemde uit haar benarden toestand ver lost. Het bleek dat de vrouw ernstig is bezeerd geworden. Doordat Dinsd. een Katholieke feestdag was, is de volgende zitting Woensdag gehouden, en al reeds dadelijk verzocht inr. Demange schorsing van de zittingen tot Maandag a. s. Met algemeene stem men werd dit echter geweigerd, wat wel een tegenvaller was. Onder de gotuigen, die dien dag ver hoord werden, was ook Dreyfus' beul, minister Lebon, en de verklaringen van dezen persoon gaven mr. Demange aan leiding uit te roepen „Ik val hier van de eene verrassing in de andere. Gisteren stond daar een getuige die bi-schuldigde, heden is het een andere die zich ver dedigt, zeggende dat zijn geweten rustig is." IJet rapport van het depar tement van koloniën over de behande ling die Dreyfus op het Duivelseiland heeft ondergaan, wordt vervolgens gele zen. Dit maakt zeer veel indruk, men gevoelt algemeen verontwaardiging over zooveel wreedheid. De oud-minister Lebon geeft uitleg van het gelezene, hij ontkent niet de juistheid van de documenten, maar be weert, dat ze zeer partijdig zijn gesteld. „Men heeft mij nooit op de hoogte ge bracht van den waren toestand van Dreyfus", zegt hij, „zelfs de geneeBheeren niet! Had ik geweten in welken toestand de gevangene zich bevond, dan zou ik bevolen hebben dat men Dreyfus had moeten behandelen zooals elko zieke moet worden behandeld. Met voorbedach ten rade heeft men mij voor „beul" uitgemaakt." (Langdurige beweging.) In antwoord op een vraag van den president zegt Dreyfus, dat hij aan die verklaring van den oud—minister niets toe te voegen heeft. „Ik zal niet spreken van de wreede martelingen die een Franschman een anderen, onschuldigen Eranschman heeft aangedaan." (Sensatie.) En met sterke stem riep Dreyfus uit: „Ik ben hier slechts om mijn eer te verdedigen en ik zal dus niet spreken over mijn lijden!" Generaal Guérin, generaal Roget en ook mevrouw Henry legden hunne ver klaringen af, maar steeds niots nieuws, „wij gelooven", geen bewijzen. „wij gelooven," maar Ren nes lijkheid der vrouw ten laatste voor de omgeving, maar zal van stads wege gezuiverd worden. De suikerpenen hebben haar weertje niet gehad. De langdurige droogte werkte nadeelig, zoowel op 't wortelgewicht als suikergehalte. De ge volgen bleven ook niet uit. Zijn anders om dezen tijd de velden bedekt ter hoogte van anderhalven voet met de Schsgeii, 19 August';8 '99. De Eerste Coöperatieve Vereeniging tot aankoop van Veevoeder enz., te Schagen, zal op Donderdag 24 Augustus eene vergade ring houden bij den heer Van Twui- v e r in 't Noord-Holl. Koffiehuis te Schagen, ter behandeling van het vol gende voorstel: Aansluiting der Vereeniging aan het nieuw opgerichte Centraal Bureau tot aankoop van Kunstmeststoffen en Vee voeder, in verband met de opgerichte Kali-syndicaten in Duitschland. Door de Tweede Coö peratieve Vereeniging is een aanbesteding gehouden van 20000 koeken als zoogenaamde vóór-levering. De levering is opgedragen aan de firma A. Pieters. te Haren bij Groningen, tegen een prijs van f9.50 per 104. Het gegaran deerd gehalte is: 33a 34°/0 eiwit; 11 a 12% vet, 94 zuiverheid en 1372 °/0 vocht als maximum. De tweede in het abattoir te Amsterdam afgekeurde koe werd Don derdag j.1. door het fonds in stukken van 4 tot 9 pond in het publiek verkocht. De gemiddelde verkoopsprijs bedroeg 20 cent. Ongeveer kj7 van de verzekerings som werd terugontvangen. De markt van Donderdag j 1 droeg grootendeels een stug karakter. De aanvoer van vette koeien overtrof ditmaal de vraag, waardoor de prijs l/2 a 1 cent per K.G. achteruitging. Het zelfde kan van vette varkens worden ge zegd. In vette schapen was de handel iets levendiger, een gevolg van gunstiger weer berichten uit Londen. Geldekoeien en kalfkoeien waren traag met achteruitgaande prijzen. Eieren blij ven vooruitgaan.De vraag, vooral voor Den llclder en de Zaanstreek, blijft den aan voer verre overti-flen. Daar de Schager eieren zeer gewild zijn, moet de produc tie bij het jaar toenemen. Zij levert nu al reeds in vele kleine bedrijven aardige geldelijke bijdrage. hinderlijk donkergroene bladeren, thans loopen er eene bij duizendtallen geschoten zijn. penen onder, die door- Verlof. President. Beschuldigde, hebt gij nog iets io t midden te breogen P Beschuldigde. Neen; de he ren kunnen gaan. De politie van Ren nes gaat het hoe langer hoe meer voor waarschijnlijk houden, dat de moordenaar van mr. La- bori medeplichtigen heeft gehad. Deze opvatting schijnt bevestigd te worden door het feit, dat aan den advo caat, terwijl hij op straat lag, drie brie ven zijn ontstolen, twee door hem aan Reinach en Clémenceau geschreven brie ven en een dreigbrief, welken de advocaat denzelfden morgen had ontvangen. Men scheen het voorzien te hebben op de portefeuille van Labori, doch deze, die zulks scheen te vreezen, hield zijn arm op de tasch, totdat zijn secretaris, mr. Hild, deze in veiligheid bracht. De brieven zijn uit den jaszak gestolen, vermoedelijk door een jongen man die zich uitgaf voor student in de medicijnen en onder voorwendsel van de wond te willen nazien, den advocaat van zijn jas ontdeed. Labori moet een bepaalden per soon als moordenaar hebben aangewezen, doch geen enkel blad noemt dezen persoon. Mevrouw Labori, wier moedig gedrag na den aanslag op haar echtgenoot alge meen werd bewonderd, is van afkomst een Engelsche dame. Zij heeft ruim vijftien jaar geleden als miss Maggie Okey grooten bijval geoogst op de promenade concerten in Covent Guarden. Op een kunstreis door Duitschland en Oostenrijk leerde ze den pianist Von Pachmann kennen, met wien zij in het huwelijk trad. Beide echtgenooten waren echter niet gelukkig met elkaar, zoodat het spoedig werd ontbonden op verzoek der vrouw. Als mevrouw von Pachmann had de bekwame pianiste te Londen veel lauweren geoogst. Toen zij later eens te Parijs optrad, leerde zij daar mr. Labori kennen met wien zij in het huwelijk trad.- Woensdagochtend stond een groepje antisemieten op de Place Valeneiennes te Parijs. Een jongmensch, Eugène Richard genaamd, riep hun toe„Weg met de Jezuïeten Toen de antisemieten daarop met hun stokken op hem afgingen, schoot hij vijfmaal zijn revolver op hen af. Zekere Camille is gevaarlijk gekwetst naar het hospitaal gebracht, twee anderen zijn ernstig gewond. De toestand van Labori is voor uitgaandehij ligt het gemakkelijkst op de rechterzijde. De kogel zal niet worden verwijderd, hij zit ter hoogte van den vijfden ruggegraatswervel. De ouders van Labori lazen te Parijs in een courant, dat hun zoon vermoord was._ Nog vóór hun vertrek naar Rennes ontvingen zij een geruststellend telegram, maar onderweg, te Laval, vernamen zij weer, dat hij dood was. Met algemeene deelneming werden zij te Rennes begroet. Donderdag heeft generaal Roget de rest van zijn beschuldigingen doen hoo- ren en ontstond er tusschen hem en mr. Demange een debat over verschil lende punten, waarbij de generaal zeer zenuwachtig word en in de war geraakte. Op dót oogenblik miste men weer Labori, die met zijn glooienden moed de rede- neeringen van den generaal ondersteboven zou hebben geworpennu werd het fond van de zaak niet geraakt en algemeen wordt de dag, waarop generaal Roget zijn pleidooi vóór de schuld van Dreyfus hield, een slechte dag voor Dreyfus genoemd.

Schager Courant | 1899 | | pagina 2