Frambozen. (ie(jeii dood, Be Éne Coraatóaitswoiw. Binnenlandscli Nieuws. Burgerlijke Stand. fiem. 8011 AttKW. Marktberichten. ADVKKTKNTIEN. k. koster Hz. d. koster-kaan. H. koster. Zevenhuizen, J. A. vos. Eenigenburg. Draaibank. Te koop een solide Draai bank niet gereedschap voor hout en ijzer draaien. Wed. C, Stöve, bij P. TRAPMAN, De rechter Bortulus, die nu Ttogot volgde, was zooals men weet, een ge tuige, die de onschuld van Dreyfus voorstond; zij a betoog was helder en maakte blijkbaar indruk. Na dezen volgde Picquart, de eerste getuige die zich woordelijk verstaanbaar heeft gemaakt; zijn verklaring was zeer duidelijk en scherp en algemeen werd naar zijne redoneeringen met belang stelling geluisterd. Generaal Roget heeft op herhaald verzoek van Demange verklaard, dat het geheime stuk, waarop hij de schuld van Dreyfus grondde,van den Oostenrijkschen militairen attaché Schneider was, van 30 November 1897. Geen twee uur later werd er bericht van Schneider ontvangen, dat deze brief vervalscht moest zijn. Deze tijding vernietigt de geheele be wijsvoering van Roget. Met begint zich algemeen te ergeren 1 aan de partijdigheid van den krijgsraad j ten opzichte van den beschuldigde. Wan neer deze krijgsraad Dreyfus vrijspreekt, zal men hem nooit van voorliefde voor den beschuldigde kunnen verdenken.- Vrjjdag vervolgde in een meesterlijke uiteenzetting van even twee en een half uur Picquart de wijze waarop hij tot de overtuiging was gekomen, dat Esterhazy de schrijver van het borderel en Dreyfus onschuldig was. Hij heeft zijn verhaal afgebroken bij de scène tusschen Gonse en hem op 15 September, waarvan ge tuige de waarheid op de meest besliste wijze volhoudt. Yan de gehoorde getuigen waren slechts Mercier (in politiek), Billot, Zurlinden, Roget en Bertulus aanwezig. De generaals luisterden met inspanning. Billot ging er zelfs voor verzitteo. De uiteenzetting van Picquart werd slechts eenmaal gestoord, bij het begin, toen Roget van zijn plaats af het woord vroeg. Picquart was in een paar woor den opgekomen tegen het ware requisi toir dat de generaal tegen hem had gehouden. Al weer een bewijs van generaal Roget werd ontzenuwd door het vol gende telegram van generaal Panizzardi, den vroegeren Italiaanschen attaché, uit Rome Vrijdag ontvangen. „Ik verzoek u ter wille van de waar heid de volgende verklaring te publi- ceeren„Volgens het verslag van de zitting van den krijgsraad heeft generaal Roget verklaard, dat ik ten tijde van de gevangenneming van Dreyfus aan den heer Ressmann een rapport zou hebben gezonden, waarin ik zou hebben gezegd, dat Schwarzkoppen in betrekking stond tot. Dreyfus. Ik verklaar, dat noch dit rapport, noch deze verklaring ooit be staan hebben. Ik heb den naam van Dreyfus eerst vernomen toen hij gevan gen werd genomen, zooals ik overigens reeds schriftelijk en langs diplomatieken weg op mijn eer als soldaat en edelman heb verklaard." Doordat, de landlooper Glorot in kroe gen gezegd had, dat hij op Labori ge schoten had, werd hij Vrijdagmorgen te Dol, op den weg naar Dinaut, gevangen genomen. Daar Glorot echter een dronk aard is, die reeds zesmaal als krank zinnige opgesloten is geweest, veertig jaar oud, terwijl het signalement niet overeenkomt met dat, opgegeven door hen die getuigen waren van den aanval, gelooft men niet, dat hij werkelijk de moordenaar is. In de zitting van Vrijdag hadden con frontaties plaats tusschen kolonel Picquart en de generaals Roget en Mercier, die van beide kanten hun standpunt vasthielden. Vrijdagmiddag is een bulletin over den toestand van Labori uitgegevenhet luiddede slapeloosheid houdt aan. De lijder heeft geen koorts. De plaatselijke omstandigheden zijn bevredigend De gewonde zal heden een halfuur opzitten. Verschillende getuigen die den aan valler van Labori hebben gezien, verkla ren, dat het de man niet was, die is gear resteerd geworden. Een nieuwe mode. Het is tegenwoordig bij het vrouwe lijk deel der „haute volée" te Chicago mode geworden, op haar wandeling een papegaai, natuurlijk een tammen, mee te nemen. Het schijnt nu eenmaal dat vogels zich bijzonder in de gunst van het schoone geslacht mogen verheugen, en nu er langzamerhand zich een nei ging vertoont, om het dragen van vogels als versiersel op den hoed na te laten, dient het gevederde volkje onder een anderen vorm van de protectie der da mes te profiteeren. Het spreekt vanzelf, dat de nieuwe sport" weer allerlei eischen stelt. Zoo moet b v. de kleur van den papegaai overeenstemmen met de kleur van het toilet, enz. pe gouverneur van Po r- to-Rico seint, dat de laatste orkaan aan 2000 menschen het leven heeft gekost bovendien sterven er dagelijks nog eilandbewoners aan wonden of ontbering. In het binnenland heerscht nijpend gebrek. Men denkt er eerstkomende week hulp te kunnen brengen, daar oe wegen en paden zoo onder den storm hebben geleden, dat zij enkel te voet begaanbaar zijn. Met een derde deel van het eiland heeft men nog geen ge meenschap kunnen verkrijgen. _De ziekenverpleging in het Britsche leger schijnt zeer veel tc wenschen over te laten. Professor Ogsfon uit Aberdeen heeft in do ver- oonigiug van Britsche artsen te Ports- mouth over dit onderworp gesproken en wat hij daarvan heeft gezegd, trekt in Engeland zeer do aandacht. Volgens den hoogleeraar is de verpleging dor zieken bij het Britsche leger, in het bijzonder op de vloot, zoo slecht, dat een arts feitelijk niet in staatsdienst kan treden. Aan boord der schepen is alles in de volmaaktste orde wat dienen kan om het leven te verwoesten, maar als eens een vijfde deel van de manschappen aan boord werd gekwetst, zou men niet eens in staat zijn ben behoorlijk te verplegen. In strija met vele critici, die slechts weten af te breken, gif de professor tevens middelen aan oin verbetering te brengen in de toestanden. Hij verlangt, dat het Departement van Oorlog groote opmerkzaamheid zal wijden aan de ziekenverpleging in het leger en eischt voor elk eskader ten minste één hos pitaalschip, dat even goed ingericht dient te zijn als het beste gasthuis. Hii was een drommels geschikte vent, mijn kameraad Hofmeier, maar één slechte eigenschap had hij. Ofschoon hij voor den dienst uitstekend was, meende hij zich toch nog door opmerk zaamheden van allerlei soort bij zijn superieuren in aangename herinnering te moeten brengen. Hofmeier en ik waren toen compag nie-commandanten bij de Grasheimer-ja- gers en hadden sedert een paar weken een prachtigen nieuwen bataljonscommandant. Nu behoorde het tot Hof meier' s eigen- dommelijkheden, tusschenbeide kleine excursies te maken naar het bataljons bureau, „om zich omtrent de windrich ting" te oriënteeren, zooals de luitenants zeer weinig respectvol zeiden. Op een zekeren dag had hij hierbij van den adjudant een nieuwtje van zeer bijzondere beteekenis gehoord. Morgen zou zij aan komen met den sneltrein uit Klingheim, 3.15 namiddag onze met veel spanning tegemoet geziene commandantsvrouw.Ten gevolge der ongunstige woningtoestanden in Grasheim was namelijk lot nog toe de majoor in een hotel geweest. Weliswaar had luitenant Tintewig uitdrukkelijk verzekerd, dat de majoor het niet wenschte, dat van de aankomst van zijn vrouw door iemand notitie werd genomen, maar Hofmeier dacht„Des te beter", ging terstond naar een tuin man en bestelde een reusachtige bouquet. Mevrouw Hofmeier was zeer blij dat haar man zich reeds zoo dapper van zijn taak had gekweten, en precies te 3 uur den volgenden dag was het echtpaar aan het station. Niemand van het garnizoen was er, zelfs de majoor was er niet, wat wel met opzet geschied was om in het stadje geen opzien te verwekken. Boven dien was „De witte Olifant", Grasheim's eenig hotel, waar de majoor logeerde, en hetwelk niet ver van het station was. In elk geval was de majoorsche over een en ander nauwkeurig ingelicht. Eindelijk eindelijk stoomde de trein binnen, de Hofmeiers liepen er zenuw achtig op toe, en wat is dat, er stijgt niemand uit. Maar aan het andere einde komt een dame uit een waggon stappen, een ouwelijke dame. Zij is het de commandantsvrouw. Ademloos ijlt haar het echtpaar Hof meier tegemoet. „Mevrouw, ik heb de eer, mij aan u voor te stellen, kapitein Hofmeier mijn vrouw wij hebben ons veroorloofd, mevrouw in het nieuwe garnizoen te verwelkomen", begint Hof meier en reikt de majoorsche zijn bloe men over, terwijl zijn betere helft een diepe buiging maakt, zooals het eene welopgevoede kapiteinsvrouw tegenover de commandantsvrouw past. Deze, zicht baar verrast over de blijkbaar onver wachte feestelijke ontvangst, stottert verlegen een paar woorden van dank. „O," zegt Hofmeier, „het was een groot genoegen, ik wil zeggen, eer uw gemaal was door den dienst verhinderd hier te komen." U gaat zeker naar „De Olifant." „Ja kapitein, mijn man heeft mi) geschreven, dat ik mijn intrek daar zou nemenhij had nog iets op het bureau te doen." „Mag ik de eer heb ben," zeide Hofmeier, „u naar de plaats uwer bestemming te brengen „Maar kapitein, u zijt te vriendelijk dat mag ik niet aannemenwat zou mijn man wel zeggen. Zooveel vriende lijkheid had ik mij niet kunnen droomen," Of de commandantsvrouw wilde of niet, zij werd door het echtpaar naar het hotel gebracht, waar de nieuw aangeko mene vriendelijk van de Hofmeiers af scheid nam. „Mijn hemel, lieve Frits wat was de majoorsche vriendelijkdat hebben wij prachtig gedaan," zeide mevrouw Hof meier triomfeerend, toen zij alleen waren. „Een mooi gezicht heeft zij niet en zóó'n figuurzij moest maar liever naar een badplaats gaan", merkte de kapitein op. „En ik had mij haar optreden chiquer gedacht, Frits denk eens aan, van zichzelve een gravin Donderslag ant woordde de kapiteinsche. „En dan, wat een hoed, zoo iets draagt men toch hoog stens op het land." „En haar handschoen- nummer zeven drie kwart, heusch en een rooden neus heeft zij ook", voegde de kapitein er bij. „Maar je zult toch voor zichtig zijn, Erika Als iemand van het garnizoen naar haar vraagt, zeg je maar, dat zij bekoorlijk en vriendelijk is, be grijp je Ik heb nu dienst, adieu Hofmeier was vóór alles soldaat, exer- ceeren was zijn leven velddienst een genot, kortom men zou hem bitter on recht hebben gedaan, als men hem ge brek aan dienstijver had verweten slechts één ding vond hij ontzettend, zijn werk zaamheden bij de commissie van kleeding. Met den vroegeren betaalmeester, Eber- lem, ging het nogmet hem was de zaak gauw afgedaan, maar hij was onlangs opgevolgd door een zekeren Snorkel, die dubbel punctuëel was. De zitting van de commissie op heden be loofde weer dubbel vervelend te zullen worden. Maar merkwaardig, de betaal meester had zich bepaald gebeterd hij deed vandaag alles niet zoo precies als hij dat gewoon was. Hofmeier was er zichtbaar over tevreden en liep met den betaalmeester mede, om hem nog een paar vriendelijke woorden te kunnen zeggen. „A propos, ik heb de comman dantsvrouw gezien." „Het is bepaald een bekoorlijke dame, kapitein, ik heb ze vaak met den majoor zien uitrijden," antwoordde Snorkel. „Nu, nu", zeide de kapitein, „voor mij behoef je zoo niet te huichelenonder ons gezegd, een leelijk gezicht, met een ware nijlpaarden gratie „Hoe bedoelt u dat, kapitein ?- „Bepaald een buffetjuffrouw reus achtige handen, verlegen, en een likeur- neus heeft zij op den koop toe." „Maar dat is onmogelijk!" „En ik verzeker u, ik was zelf aan het station met mijn vrouw om haar af te halen, om 3.15 van middag." „Om 3 15?" riep de betaal meester. „Het doet mij bepaald leed, dat u de commandantsvrouw niet heeft i gesproken, zij is van morgen om tien uur al gekomen." „Maar hoe kan dat! En wie was dan de vroüw, die wij heb-1 ben afgehaald „Zeer eenvoudig,kapitein dat was m ij n vrouw Beet genomen. Een lachwekkende toestand werd onlangs in het leven geroepen door den ijver van den agent der Chicago en Nortwestern Railway. De spoorwegmaat schappijen, welker lijnen tusschen Oma ha en Chicago loopen, hebben sedert eenigen tijd met elkaar gewedijverd in het vervoeren van beroemde personen. Had de eene een Franschen graaf als passagier, dan adverteerde de andere zoo snel mogelijk dat zij de eer had een Italiaanschen Hertog te vervoeren, hetgeen natuurlijk alleen om een stroom bewon derende passagiers te doen was, die niets liever willen dan met een adellijk personage reizen. Nu ontving een een voudig predikant der Zweedsche Luther- sche kerk te Omaha een aanstelling in Zweden, waarheen hij zich aanstonds begaf, vergezeld van vrouw en kinderen. De agent der Chicago en North Western RR, maakte dadelijk bekend, dat de hofprediker van den Koning van Zweden op dien spoorweg zou reizen en zorgde voor aankondigingen in de cou ranten, met dat gevolg, dat de passagiers in grooten getale kwamen opdagen en den predikant te Chicago een ontvangst wachtte, die hem geheel overblufte en waarvan hij natuurlijk niets begreep De statiouschef en veertig of vijftig zijner ondergeschikten, een deputatie der Zweedsche fuseliers van Illinois, een stuk of twaalf zangvereenigingen, een club van Boy Pioneers, met strijdbijlen gewapend, en een aantal opgewonden reporters vulden het station. Daarbuiten had zich een dringende menigte verza meld, die den beroemden man wilde zien. Toen de trein aankwam, hieven de zangvereenigingen hare liederen aan, begonnen de Boy Pioneers met de strijdbijlen te zwaaien en boog het geheele gezelschap tot op den grond. Toen kwam uit een der waggons een eenvoudige, i dikke, kleine dominé, gevolgd door zijn vrouw en een aantal kleine kinderen, elk gewapend met een onrijpen appel. De conducteur verklaarde aan den Zweedschen consul, dat de hofpredikant zeker een heel eenvoudig man was, daar hij niet eens een appartement in den slaapwagen genomen had. Na veel mis verstand kwam de predikant er eindelijk achter, welk een posts hem ter wille der reclame gespeeld washij was er lang niet over gesticht, gaf al de noo- dige uitleggingen en vervolgde zijn reis. De teleurgestelde menigte trok zwijgend huiswaarts. In Z u i d-A merika hebben vernielende stormen gewoed InValparaiso, Santiago en het Zuiden van Chili is veel schade aangericht. Vallende bruggen hebben ongelukken aangericht en er moeten geheele treinen in de rivieren zijn gewaaid. De telegrafische gemeenschap is het heele land door gestoord. Te Val- paraiso is een groot stuk van den zeemuur vernield en in het zuiden zijn heele dorpen vordwenen. Ook te Montevideo heeft de storm veel schade veroorzaakt en enkele inwo ners gedood of gewond. De uitwerking van j vreugde bij den mensch is door een Amerikaanechen psycholoog nauwkeurig nagegaan. Hij volgde hiertoe verschil lende methoden, waarvan er één even origineel als Amerikaansch te noemen is. De personen, welke hij voor zijn onder zoek gebruikte, meest mannelijke en vrouwelijke studenten, die niet ruim met aa'dsche goederen waren gezegend, moes ten zich zoo levendig mogelijk voorstel len, dat 2ij een zekere som gelds hadden verkregen. Hij begon met 10 dollars en klom langzamerhand op tot 100.000 dollars. Bij do kleine sommen was de uitwerking bij allen vrij wel gelijk en bestond zij uit een vluggeren, meer opgerichten gang, een lachend gezicht of een vroolijken trek om den mond en een grooten on dernemingslust kwam hij bij 100 of 1000 dollars enz., dan bemerkte hij bij sommigen een steeds grooter wordende neerslachtigheid, vooral onder de vrouwen, terwijl anderen nog vroolijker werden. Hij 100.000 dollars was bij de vrouwen een diepe gemoedsbeweging waarneem baar zij wenschten alleen te zijn,liepen snel, hadden een gevoel van verant woordelijkheid, van macht en energie en kregen een zelfbewuste, eenigszins thea trale houding. Vroolijk werden zij in 't geheel niet. Ook de mannen werden in 't algemeen zeer ernstigslechts één wilde de meubelen in de kamer vernie len, omdat hij zich een geheel nieuw ameublement wilde aanschaften Mag men een correspon dent vanhetNeue Wiener Tageblatt ge- looven, dan heeft de F r a n s c h e re geering een scherpe nota tot de Belgische gericht, naar aanleiding van de dezer dagen ortdekte samen zwering tegen de republiek. De Fransche regeering wijst op het feit dat de Or- leanistische kuiperijen te Brussel toege laten worden op den dag van president Faure's begrafenis wachtte de hertog van Orleans, omringd door zijn staf, te Brussel op de uitkomst van Déroulède's poging om een opstand teweeg te bren gen. De berichtgever voegt er bij dat de Belgische regeering voortaan den hertog van Orleans slechts tijdelijke vergunning van verblijf zal verleenen, en dat prins Victor Napoleon ernstig gewaarschuwd is. VERVOLG Bij den 1.1. Dinsdag bij den heer P. Groothuizen te 8t, f »n- kras gehouden wedstrijd in het kat knuppelen werd de eerste prijs ge wonnen door den heer E. Waal te Oudcarspel, de tweede prijs door den heer C. Groothuizen te Sint Pankras. II et Hoofdbestuur van do groentenvereeniging „De Niedorper Kogge" heeft in zijne vergadering van Woensdag jl. besloten, te beginnen met de eerstkomende week, slechts twee I maal per week markt te houden te Noord-Scharwoude, en wel des Dinsdags I en Donderdags. De Maandag- en Zaterdagmarkten zijn dus vervallen. Voorts wordt een algemeene leden vergadering uitgeschreven tegen Woens dag 30 Augustus, in welke vergadering zal worden behandeld een voorstel yan den heer J. Porte te Winkel, tot ont binding der vereeniging. Voorzeker geen gering onderwerp. De heer Porte is bij het doen van dit voorstel uitgegaan van het stand punt, dat de afdeelingen blijk geven elk afzonderlijk te willen werken en markt houden derhalve décentralisatie voor te staan. Welnu, dat werken zal krachtiger kunnen zijn, wanneer zij zich aan niets behoeven te storen. T e IIELDER is aanbesteed; het bouwen van een gebouw voor de Rijks Hoogere Burgerschool op het Mo lenplein aldaar. Raming f 66.250 Ingeko men 23 inschrijvingen. Laagste inschrij ver was de heer J. Spruit, te Helder, voor f 66.180. Troebelen. Te NAARDEN is bij de Ned. Herv. Kerk een vacature, die vroeger vervuld was door een mo dernen predikant. Zondag jl. zou nu, zoo meldt men aan de Ned., omdat er een vacature was, ds. S. uit Huizen optreden. Evenwel werd ds S. daarin verhinderd, want hoewel een groote schare zich voor het kerkgebouw bevond, bleven de deuren op last van den mo dernen kerkeraad gesloten. In het Evan- gelisatielocaal vond ds. S. echter gele genheid om op te treden. De gansche schare was hem derwaarts gevolgd. M en meldt uit SAS-VAN-GENT aan De Tijd Dat men hier aan de grens een aar dig slag van katholieken heeft, bewijst het volgendeWegens den feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaart was de vee markt van Dinsdag door het gemeente bestuur op Woensdag gesteld. De koop lieden schenen hier echter geen genoegen mee te hebben. Tot ieders verbazing werd er evenveel vee aangevoerd als gewoonlijk en werd het op een particulier erf te koop gesteld. Zoowel koopers als verkoopers waren aanwezig. Den volgenden dag waren de touwen gespannen, doch er was... geen enkel stuk vee. Ingeschreven van 16 18 Aug 1899. Geboren Elisabeth Jannetje, d. v. Anthonie Brantenaar en van Maria Mooij. Arie, z. v. Jacob Koeman en van Antje Muntjewerf. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Leendert van Stipriaan en Antje Steen. Overleden Geene. 9CUAGEN, 17 AUG 1899. Aangev.: 8 Paarden f 100.a 250. 3 Veulens 60.a 90,— 7 Osien 50.a 60.— 6 8 ie<en ..90 a 200. 10 GeldeKoeien(magere),100a 130. 52 Vette Kooien ,160a 220. 3') Kalfkoeien „150;a 175. 17 Nuchtere Kalveren 7.a 17.— 80 Schapen (magere) 12.a 16 300 idem (?6t e) 20 - a 24.50 200 Limmsren 10-— a 14.50 19 Varkens (magere) 9.— a 11,— 25 Idem(vette) per K.G. .33 a —.35 50 Biggen 4a 5.50 40 Konijnen 20 a —.80 150 Kippen —.15 a —.60 Eenden a 700 Kilogr. Boter 1.— 1.15 350 K G Kaas —.60 a —70 5000 Kipaieren 3.25 a 3.75 400 Eend-Eieren 3.— a ALKMAAR, 18 AUG. 1899. Aangov.: GranenH.L als 241 H.L. Tarae f 5.90 a 6.50. 127 HL. Rogge f 5.10 a f6-.- HL. Gerst f -.— a f 102 HL. id. ehev. I 5.35 a 1 5.75. 363 H L. Haver 3. a f 3 40. boonenPaarden- f atHL. Bruine-id t af H.L. Citroen-faf;Dniven f a H.L. Vale- f a Kanariezaad f a .17 H.L. Mosterdzaad ■ocd, f 15.50 f 16.HL. geel f I 244 HL. Karwijzaad f 11.25 a f 12.20. 38 HL. Koolzaad f 8.25 a a HL. Erwten.' Groene f 13.— a 173 HL. Graowe f 11.50 a Valef - witte f 7-a 8.50 15 H.L t>lanwm;anzaad f 12 25 ALKMAAR, 18 Aug. Kaas. Aangevoerd 500 partijen, wegende 170.0U0 K.G. Kleine 1 26 50,.Commissie f 24.middelbare f 25 Handel vlug. HOORN, 17 Aag. 1899. Kleine Kaas, hoogste prijs f 26 Com missie f 23.Middelbare f Hooikaas t aangev. 229 stapels, wegende 69272 Kilo. ENKHUIZEN, 16 AUG. 1899. Heden we.deo aangevoerd15 stapels kaas, prijs f 24.- per 50 K.G. De prijzen der zaden weren als volgt: Karwgaaad f 11.75 a f Mosterdzaad t 16.a f 16.50. Maaniaed f a Groene erwien l 7 a 8 50. Vwle erwteD l 10.50 a 13.—. Wijkor Vale f 7.75. a 8 25 Grauwe erwten f 13 a f 14.Bruine boonen f9.a 10. Poardenboonen fa Platte boonen a Gerst f 4 25 a 5.—. Haver t 3.25 a 3 75. AmeeT.: Vette Varkens f .15 a .19 per Va K.G. Magere Varkens f 14 a I 17.p. Bt. B geen f4.- a 7.Scha pen f af Lrmiaert.n f a Konijnen f .55 a f 1.10 Kippen .75 1.50 per s nk. Eieren f 3 25 a t 3.50 Heden overleed, na een korte ongesteldheid, in den ouderdom van ruim vijt—en—twintig jaren, onze ge liefde Dochter, Zuster en Verloofde; fBieuw erfje Moster. Wieringerwaard, 16 Augustus 1899. Ondergeteekende betuigt zijn Isar- teiyken slank aan allen, en in het bizonder aan zijne Buren, voor de hulp en den bijstand, hem bij het begin van brand op 16 en 17 Aug. 1.1. verleend. 8 c li o o r 1. De ondergeteekende waarschuwt de Wed. P. WAGEMAKER, wonende aan de Loet te Schagen, om verdere lasterpraatjes van hem te doen uit strooien, daar hij anders de rechter lijke macht zal inroepen. van kanippi), Keizerstraat 19 Helder. Te bevragen bureau Schager Courant. EN Slijterij *fc Vosje, Marktplaats, SCHAGEN. Schagen.

Schager Courant | 1899 | | pagina 3