Binnenlandscfi Nieuws. ö61ste STAATSLOTEBIJ. Getrokken I*rijzen. directe besparingen nog niet de vornaam- ste werden opgenoemd. Wanneer men het ongeluk of het geluk heeft, zooals men het wil noemen, om een last goed in Amsterdam te hebben, dan is het bijna een onmogelijkheid om 10 van die klompen te vinden op een gegeven oo- genblik, om die koopwaar naar Schagen te brengen. De groote booten hebben maar bepaalde losdagen, dus op een zeker oogenblik moet men zorgen vol doende laadruimte naast boord te hebben, 't Is onmogelijk, om 10 schippers te vinden, mea laadt dus over op lichters. Een ander maal heett men een tjalk en laat die te Schagerbrug of Stolpen lossen en al de onkosten, daaraan verbonden, zijn veel hooger dan de heele vracht, en daarom weet men al niet, wat men moet doen om met anderen, die die onkosten niet hebben, te kunnen concurreeren. Men zal toch begrijpen, dat men goed- kooper een vracht van 100 ton zal koopen, dan een van 20 of 40 ton, en die meerdere kosten moeten de consumenten betalen, want er is gèen koopman, die zoo gek is, dat hij het zelf betaalt. Spr. zegt verder, dat de heer Van Kossem bijv. nu bepaald meer geld voor het gas moet hebben, dan dat noo- dig zou zijn als hij zijn steenkolen rechtstreeks met een aak van Duitschland zou kunnen laten komen. De heer Schenk vraagt inlichtingen aangaande het onderhoud van het ka naal wie het onderhoud zou moeten betalenof dat alleen zou zijn voor re kening van de gemeente Schagen, of dat ook andere gemeenten daaraan zouden bijdragen. De heer Koggeveen vertelt de voor nemens, geuit op de laatste vergadering der Kanaalvereeniging met de belang hebbende gemeente- en polderbesturen; dat men er over gedacht had, een maat schappij to vormen; dat die maatschappij het werk zou uitvoeren en ook voor het onderhoud zou zorgen. Voor hen, die bevreesd mochten zijn, dat de kosten van het onderhoud te laag zijn geraamd, geeft spr. een overzicht, wat door de Overijselsche Kanaalmaatschappij per K.M. is betaald; nl. f 255.dat door den Waterstaat, die volgens spr. verre van zuinig wordt beheerd, f 550 per K.M. wordt berekend, en dat door de Kanaal vereeniging f 555.is geraamd. De heer v. d. Maaten zegt, dat in deze vergadering over het onderhoud nog niet behoeft te worden gesproken; dat alleen maar blijk behoeft te worden gegeven van de hoegrootheid van de sympathie van de gemeente Schagen voor het kanaal. De subsidie wordt gegeven onder nader te regelen voorwaarden Wat spr. zich zoo al voorstelt te doen, wordt door hem vervolgens aangegeven. Voorzitter zegt dat straks is gezegd, dat men, door die groote uitgave te doen, men zich vleugellam zou maken; daardoor waakt men er juist voor, dat men in de toekomst vleugellam wordt. Ook ik, zegt spr., zou er maar niet zoo toe overgaan, een dergelijken schuldenlast op de gemeente te doen drukken, maar hier immers worden in het ongunstigste ge val de onkosten toch door de baten gedekt. Spr. noemt het kortzichtig, wanneer men voor een dergelijke zaak als deze zich geen geldelijk offer wil getroosten. Men is immers verplicht, tijdig de bakens te verzetten en den bloei der gemeente te blijven verzekeren, en daarom raadt spr. den heeren raadsleden met warmte aan, het voorstel van de comm. aan te nemen. Het voorstel der commissie, om f 60000 subsidie te geven, wordt vervol gens aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Bij post, Smit, Asjes en Hoogschagen. De Voorz. zegt nog: Het gewichtig besluit, in deze verga dering genomen, zal, naar ik hoop, voor de verdere in het kanaalplan betrokken corporaties ten spoorslag strekken, de zaak van het kanaal op krachtige wijze financieel te steunen, opdat de algemeene behoefte uit deze daad blijke, en de subsidie-aanvrage bij de Provinciale- en Rijks-regeering een goed onthaal vinde, een onthaal dat het succes van het ka naal verzekert. Bij de rondvraag uit de heer Schenk een protest tegen de beleedigende woor den, door den heer Asjes in de vorige vergadering tot zijn persoon gericht en tevens tegen het toelaten daarvan door den voorzitter. Voorzitter meent, dat de hr.Schenk dit had moeten zeggen toen hem werd gevraagd of hij aanmerkingen had over de notulen. Dat acht de hr. Schenk niet, daar hij daarop geen aanmerkingen had. Nu is het oogenblik voorbij, is voor zitters meening. Hierna gaat de raad in comité, om eenige mededeelingen aan te hooren, die de heer Koggeveen in geheime zitting wenscht te doen. Vergadering van den Raad der gem. Zijpe, gehouden Dins dag 5 Sept. '99, 's morgens half elf uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter, de heer G. C. Buist, Bur gemeester, opent de vergadering en zegt, dat men zal aanvangen met de beëedi- ging der opnieuwgekozen raadsleden, de heeren frlienwland, Bakker en Be Moor. Allen staan op, waarna de genoemde heeren de vereiechte eeden afleggen. Hierna worden door den Secretaris, den heer 31. Bossen, de notulen gelezen en deze zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Men gaat nu over tot de benoeming van een wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer G. fröbel. Met algemeene stemmen (1 blanco biljet niet meegeteld) wordt de heer Nobel herbe noemd. Door den Voorz. gevraagd, of hij genegen is, de functie opnieuw te aan vaarden, blijkt de heer Nobel daartoe bereid. Met het oog op den uitslag van do stemming zelfs zeer gaarne, en hij dankt de heeren raadsleden voor hun vertrouwen. Voorz. doet het genoegen, dit antwoord te vernemen. Gedurende het korte tijd vak, dat de heer Nobel wethouder was, zijn Burg. en Weth. steeds aangenaam werkzaam geweestbij hoopt, dat dat zoo moge blijven. Algemeene felicitatie volgt hierna. Voorz. brengt ter tafel de begrooting der gemeente voor 1900, sluitende in ontvang en uitgaaf op f 32818.35. Hij vraagt, of de heeren er voor zijn, een commissie te. benoemen, die verslag zal uitbrengen. Enkele heeren zeggen dat niet noodig te vinden. Voorz. brengt het in rondvraag, waarbij blijkt, dat geen der heeren het noodzakelijk acht. Hierna biedt Voorz. aan een nieuwe verordening op de heffing en invordering van begrafsnisrechten, die na de lezing wordt goedgekeurd. Nu gaat men over tot de benoeming van een onderwijzeres aan de school te Oudesluis, vacature mej. Binnendijk. De voordracht luidt: 1. mej. A. E. Oudt, te Westgraftdijk2. mej. T. de Boer, te Grootebroek3. mej. P. Rom- merts te Bergumerheide. Mej. Oudt wordt met algemeene stemmen benoemd, om 1 November in functie te treden. De agenda is hiermee afgeloopen en volgt nu de rondvraag. De heer Fan Beusekom zou gaarne willen, met het oog op de belangen der school te 't Zand, dat in den loop dezer maand een bijzon dere vergadering werd gehouden ter benoeming van eon hoofd der school aldaar. Hij acht een spoedige benoeming zeer gewenscht. Voorzitter heeft er niets op tegen, als maar tijdig de vereischte stukken worden ontvangen, wat de heer Nobel meent te moeten betwijfelen. Voorzitter doet echter de belofte, zoo mogelijk een bijzondere vergadering nog deze maand te houden. Geen der overige heeren heeft iets, en sluit Voorzitter nu de vergadering. Vergadering van den Raad der gem. Haring'ca.rspel, op Dinsdag 5 September 1899. Tegenwoordig alie leden. 1. De vergadering wordt door den Voorz. geopend, waarna de notulen der vorige vergadering door den Secretaris worden voorgelezen en zonder aanmer kingen goedgekeurd. 2. De heeren J. Swan, C. Groot en J. Schoorl, onlangs als leden van den gemeenteraad herkozen, leggen heden de vereischte eeden afde twee laatstge noemden in handen van den Voorzitter, de eerstgenoemde in handen van den heer Govers, en nemen daarna wederom zitting in deze vergadering. 3. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van Wethouders, noodig ter voorziening in de vacaturen, ontstaan door de periodieke aftreding vau den heer W. Govers en door de aftreding van den heer J. Schoorl als raadslid. De aftredenden worden herbenoemd, ter wijl zij de verklaring afleggen, die be noeming aan te nemen. 4. De heeren J. Swan en J. Schoorl, die tengevolge hunner aftreding als leden van den Kaad hadden opgehouden ambtenaar van den Burgerlijken Stand te zijn, worden eveneens herkozen en ook deze benoeming wordt door de benoemden aangenomen. 5. De voorz, deelt mede, dat inge volge besluit eener vergadering in het vorige jaar onderzocht is, of T. Hoogzaad, die sedert 30 Sept. '98 in het Rijks krankzinnigengesticht te Medemblik ver pleegd wordt voor rekening dezer gem. en waarvoor f 270 per jaar moet wor den betaald, te Meerenberg kan worden opgenomen, alwaar de verpleging f 90 per jaar minder kost. In laatstgenoemd gesticht is echter, blijkens de mededee- ling van den Geneesheer-Directeur geen plaatsing, zoodat moet worden uitgezien naar een ander gesticht. 6. De Voorz. deelt mede, dat de kosten der branden bij de h. h. Schoorl en J. Bakker grooteudeels door de Mij. van brandverz. te Oudkarspel zijn ge dragen, doch zooals dat dikwijls voor komt, zijn enkele personen, die bij de branden werkzaam geweest zijn, door den brandmeester vergeten, terwijl anderen voor minder uren genoteerd waren dan ze gewerkt hadden, vandaar dat er een tekort is van f 13. Hij stelt voor, die som ten laste der gem. te brengen, waar mede de verg. genoegen neemt. De heer Keesom spreekt een woord van lof over het optreden van de brand weer bij Bakker en roemt zeer de brand spuit zonder een goede spuit toch was het huis van Bakker niet bewaard kunnen blijven. Sprekende over de brandspuit, deelt de Vooizitter nog mede, dat de as van den wagen, waarop de brandspuit ver voerd wordt, te kort is, zoodat de wagen te nauw spcort, waarom hij voorstelt die as te verlengen en tevens om voor re serve een nieuwe linnen slang aan te schaften. Do oude slang toch is op verschillende plaatsen niet dicht en bij vriezend weer niet te gebruiken. Tot een en ander wordt besloten. 7. De Voorzitter doelt verder mede, dat bij met betrekking tot de verzeke ring der gemeentegebouwen tegen brand schade heeft gesproken met den heer Bosman, directeur der Zutphensche maatschappij de Nederlanden, die hem heeft meegedeeld, dat die maatschappij alle gebouwen kan verzekeren gemiddeld tegen een premie van ongeveer 85 cent per f 1000. De heer Bijpost heeft geïnformeerd naar verzekering op beurs- polis, waaromtrent hij rapport uitbrengt, tevens met opgave van voorwaarden. Ook b'j zoodanige verzekering zal de premie niet boven 85 cent p.1000 gaan.Al vorens te besluiten, bij welke maatschappij de verzekering zal worden aangegaan, wordt goedgevonden kennis te nemen van het reglement van de Nederlanden en in de volgende vergadering eene keuze te doen. 8. Hierna worden vastgesteld de verordeningen tot heffing van school gelden, begratenisrechten en leges, met de verordeningen op de invordering dier belastingen, een en ander ingericht zooals in de vorige vergadering was besproken. 9.Tot regeling van het suppletoir kohier van den Iloofdelijken Omslag voor 1899 gaat de raad in comité. Na heropening wordt bedoeld kohier vastgesteld op t 25. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad der gemeente Barsingerhorn, gehóuden op Dinsdag 5 Sept. '99, des middags ten 2 ure. Aanwezig alle leden. Voorz. de heer D. Spaans, Burgem. Eerst werden de nieuwbenoemde raadsleden, de heeren Blaauboer, Hoek stra en Beers, geïnstalleerd en legden in handen van den voorzitter de ge bruikelijke eeden of beloften af, waar na voorzitter ze hartelijk feliciteerde. Tot Wethouders werden herbenoemd de heeren Hoekstra en Blaauboer. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd herkozen de heer Hoekstra. Van Ged. St. was bericht ingekomen, waarbij de mededeeling, dat zij van het totaal bedrag der kosten, groot f 1000, voor het vervaardigen van den legger der wegen, een bedrag van f 675 voor rekening der provincie zullen nemen. Van den heer Keuris was 't verzoek ingekomen om f 200 subsidie vanwege de gemeente, met conditie dat hij dan maar 2 maal per dag zou behoeven te rijden, op den trein van even over 10 's morgens en op dien van 's avonds halt' zeven. Er wordt besloten dat bedrag toe te staan onder die voorwaarde, dat hij in 't vervolg moet lijden van Kolhorn over Barsingerhorn en Haringhuizen naar Schagen, en terug langs denzelfden weg. Bij de rondvraag vraagt de heer Kluijver, of het catechisatielocaal te Kolhorn ook mag gebruikt worden voor het bergen van de nuts-leesbibliotheek. Wordt toegestaan. De heer Beers wijst op het lastige voor de andere schepen, veroorzaakt door het liggen van een schip van den heer Wissekerke tegenover de Keeten- brug. Voorzitter belooft den heer Wissekerke hierop te zullen wijzen. Voorzitter deelt verder mede, dat de heer R. de Geus genegen is een lantaarn bij het tramstation te doen btanden, op dezelfde voorwaarden als dat te Kolhorn geschiedt. Wordt algemeen goedgevonden. De verg. wordt vervolgens gesloten. Met het onweder van jongstleden Zaterdagmorgen heeft men in een huis te lfarisingerhoi n we der iets kunnen waarnemen van de zon derlinge uitwerking van het inslaan van den bliksem. Dit geschiedde in een laag burgerhuis, bewoond door de gezinnen van J.Tuinman en J. Vink. In de woning van eerstgenoemde werd een kind tegen den wand geworpen, zonder daarbij eenig letsel te bekomen. In de woning van Vink bleven even eens de huisgenooten ongedeerd. Doch toen zij even van den schrik bekomen waren, zagen zij een damp door de ka mer zweven, hetgeen hen deed vermoe den, dat er brand was. Dit bleek echter niet zoo te zijn. Toch moest er iets gebeurd zijn. Van een bril, die op de tafel lag, was een der glazen als 't ware zwart gebrand, terwijl het andere glas verdwenen was men vond het later gebroken op den vloer liggen. Van een petroleumlampje was het glas afgenomen en onbeschadigd naast het lampje neergelegd,ter*ijleen wa terglas in stukken op de tafel lag. Ook een boterhammenbordje was zwart geworden. Uit een raampje in den achtermuur waren de ruiten versplinterd. Van een hek ach ter het huis waren een paar tralies weg gebroken en een eikenhouten rib, waar aan zij waren vastgespijkerd, was gesple ten. Dicht daarbij was een gat in den grond gekomen. B ij binnenkomst van den laatsten trein Maandagavond te HOEK van HOLLAND, ging do kellnerin van den spijswagen, niettegenstaande zij gewaarschuwd was, uit den trein en werd door een rangeerwagen gegrepen en ver pletterd. He gvmnastie k-v e r e e n i- ging .Hercules" te Nieuwe IMie- clorp vierde Zondag 3 dezer haar „derde lustrum", zooals de Voorzitter van de Feestcommissie het noemde. Boven verwachting was het uitstekend weer en het liet zich aanzien, dat de vele voor bereidende werkzaamheden niet tevergeefs waren geweest. Te ruim halfeen verzamelden zich tot de officiëele ontvangst op de boven zaal van „de Prins Maurits" de leden der feestcommissie allen oud-leden van „Hercules" met den Voorz., den heer D. J. Ruijter van Heiloo, oud-directeur, de Burgemeester, de heer Jb. van der Stok, de afgevaardigden van Schagen, Wieringerwaard en Barsingerhorn (Win kel zou wat later komen) met den direc teur, den heer S. Prins, en de leden van „Hercules". Den heer Ruijter, die het feest opende, was het een eer en genoegen, den aan wezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Waren zij ook gekomen ieder met verschillend doel en verschillende taak, in één opzicht zouden ze wel ge lijk zijn, n.1. in sympathie voor „Hercules". Spreker schetste de oprichting daarvan en de geschiedeuis, knoopte aan de na men der vertegenwoordigde vereenigingen eenige opwekkende woorden vast, kortom elke categorie van personen, mag men wel zeggen, kreeg zoo haar eigen toespraak. De Burgemeester dankte voor de aan zijn adres gerichte woorden en sprak namens de gemeente zijn beste wenschen uit voor het welslagen van het feest en voor den bloei van de gymnastiek in het algemeen en „Hercules" in het bij zonder. De heer L. J, Roggeveen, Voorzitter van Lycurgus van Schagen, wees op de vele en velerlei blijken van sympathie voor „Hercules* en ooncludeerde daaruit een lang en krachtig leven voor die vereeniging. Inmiddels had elk der aanwezigen zijn glas eerewijn voor zich en stelde de heer Ruijter den feestdronk in, met de beste wenschen voor het feest. Ook de heeren Jb. Kaan, namens „Olympia" van Wieringerwaard, en Jb. Roggeveen van Schagen als Commissaris van het Gewest Noordholland van het N. G. V., spraken bij hunne felicitatiën aan Her cules de hoop uit, dat het feest prettig en der gymnastiek bevorderlijk zou zijn. De laatste voegde er nog een opwek kend woord aan toe voor de getrouwde mannen onder de gymnasten of zij die trouwplannen hadden, om toch vooral niet de vaan der gymnastiek ontrouw te worden. Te ruim half twee ging het in optocht met de banieren en op de muziek van het fanfarecorps „Excelsior" heel het dorp door en terug naar het terrein achter het Raadhuis. Een groote schare toeschouwers woon de de algemeene uitvoering bij. Het kan niet anders, of er moet met veel lof gesproken worden over de wijze waarop gewerkt is. De keurige vrije oefeningen werden over het algemeen zeer goed uitgevoerd, en de toestel oefeningen werden zeer dikwijls beloond met algemeen handgeklap, wel een be wijs, dat zij de aandacht trokken door hare correctheid. Vooral een mooi num mer was het polsspringen door eenige leden van „Olympia", „Westfries" en „Lycurgus". Ook de heer Vonk van Winkel met zijn goed gedrilde jongens en meisjes genoot veel belangstelling hij de heel aardige vrije oefeningen. Een en ander werd opgeluisterd en afgewisseld door de vroolijke fanfare- tonen van „Excelsior", onder leiding van den fungeerenden directeur, den hr. D. Kuilman. Des avonds was de zaal van den heer Ilaringhuizen meer dan vol. Een gevolg daarvan was natuurlijk, dat in acht nemende, dat het kermis was maar weinigen konden hooren wat door de Rederijkerskamer „Cicero" werd uitge voerd. Voor zeer velen waren „Een ge zellige kamer" en „Weg met de eman cipatie" niet veel meer dan panto mimes. Beide blijspelletjes werden ove rigens zeer goed uitgevoerd. Vooral het eerste was heel aardig. „Hercules" wisselde hier af met eenige uitstekend geslaagde tableaux, die bij het publiek bijzonder in den smaak vielen en telkens luid applaus verwierven. De heeren Polak zorgden voor aange name afwisseling en hielden na afloop het publiek nog langen tijd bijeen onder het genot van hunne heerlijke dansmu ziek. Plaatsgebrek noopt ons kort te zijn. In één woord, het feest is uitstekend geslaagd; „Hercules" kan er met voldoe ning op terugzien. - De vanwege de af de e- hng Zigpe te houden tentoonstelling van Paarden, Vee, enz. op Maandag 11 Sept. a s. te Schagerbrug, mag zich verheugen in veler belangstelling. Uit de lijst van inzendingen, die gesloten is, blijkt, dat 114 aangiften zijn gedaan, verdeeld over de rubrieken als volgt 19 Paarden, G Veulens, 5 Melkkoeien niet afgewisseld, 11 Kalfvaarzen, 12 Hokkelingstieren 6 zes Fokschapen, 16 zes Lammeren, 2 twee Varkens 2 Inlandsche Kippen, 3 Leghorns, 2 Zilver Wyandotten, 4 Krielkippen en 27 ter opluisteiing. Tot tijde 1 ijk o n d e r w ij z e- res aan school No. 5 te Helder is benoemd mej. M. W. Melchior, te Oudesluis. Bedankt voor het beroep bijdeNed. Herv. Gem. te I^enigeii- tmrgi door J. M. Natzijl, cand. te Zwaag. Gered. Ten oosten van Wieringen zag de Urker viescher G. Baarsen, schip per op de U. K. 21, Vrijdagmorgen omstreeks G uur een vletdiijvec, waarin hij, dichterbij gekomen, twee personen bemerkte, die zijn hulp inriepen. Het waren twee jonge officieren van het te Niouwediep gestationneerde marine schip Het Loodie Donderdagmiddag een zeetochtje waren gaan doen, en tevergeefs beproefd hadden naar hun schip terug te keeren. Den geheelen nacht hadden ze in onweder en stort regen gedreven, de boot was vol water geraakt, en reeds hadden ze de riemen aan elkaar gebonden om iets te hebben, waarmee ze, ingeval de vlet zonk, hoopten te kunnen drijven. Verkleumd en hongerig werden ze door den Urker schipper en zijn knecht Ki. de Vries aan boord genomen, waar ze in een deken gewikkeld, bij een flink vuur en warme koffie spoedig op hun verhaal kwamen. De Urkers, die uit de Noordzee kwamen en op weg naar hun eiland waren, keerden nu met hen naar het Nieuwediep terug, vanwaar de kommandant van liet Loo reeds met de Gier vertrokken was, om de ver misten te gaan zoeken. De tweede wedren te BERGEN mag op een evengoed succes wijzen als de eerste. Zondag 'j. 1. hadden weer zeer velen zich naar Bergen begeven en als de verbinding tusschen Alkmaar en Bergen nog eens beter wordt mettertijd, dan gaat deze baan een toekomst tegemoet. I. Kennemerprijs, harddraverij handicap voor paarden, die geen beter record hebben getoond dan 1.50. Minste afstand 2000 Meter. Ie prijs f 200, le premie f 75, 2 premie t 25. Van de 20 ingeschreven paarden komen aan de start 16. Winners 1. Octavia, 3.53 2 Ninus, 3.55 4/s 3. Blackboy, 3 öS'/s. II. Uilenvlakprijs. Wedren, handicap,vlakke baan, afstand 1700 Meter. Ingeschreven zijn 6 paarden. Aan de start verschij nen el 5. le is Malcadjick, met één lengte van Arak. III. Prijs van Maasdam, llecordharddraverij voor alle paarden met een record van 1.58 tot 1.48. Minimum afstand 2400 Meter. 20 Meter voor elke seconde, le prijs f 250, le premie f 100, 2e premie f 50. Ingeschreven 18 paarden, waarvan aan de start komen 14. le prijs Ninus, 4.432/5 2e prijs Richard, 4.46. 3e prijs Cérès 4.483/s, IV. B e r g e r h o f p r ij s. Harddraverij handicap, minimum afstand 4000 M.als minste snelheid zal 1.48 worden aangenomen, le pr. f 400, le premie f 150, 2e pr. f 100, 3e pr. f 50. Van de 14 ingeschreven paarden komen aan de start 11. le prijs Hirye, tijd 7.17 4/s ^e Sersant, tijd 7.22 2/a J 3e Eddallah, tijd 7.23 4e Jersey, tijd 7.26. V. Wedren. Schulpenvlakprijs. Handicap vlakke baan. Afstand 3200 M. Ingeschreven zijn 10 paarden, 5 komen op. le prijs Prisson, 2e prijs Primrose Day. VI. Verbrande-pan-prijs. Verkoopshor- denren, afstand 2400 Meter. Opgekomen zijn: 6 paarden. le Celladema Ointment. 2e Eris. Te 4!/s uur eindigde met dezen ren de goedge- meeting. Trekking van Maandag 4 September. 4e Klasse, le lijst. No 11265 f 1500. No. 4160, 10404, 18846 elk f 1000. No. 837, 10205 elk f 400. No 10005, 16260 elk f 200. No. 14160 f 100. Prijzen van f 65. 15 2524 5210 7995 10432 13251 16128 18604 129 2526 5281 8047 10551 13404 16146 18791 134 2616 5313 8078 10570 13520 16154 18810 192 2624 5336 8105 10649 13530 16183 18854 207 2630 5347 8119 10660 13603 16219 18863 234 2751 5377 8180 10698 13663 16362 18952 391 2768 5378 8181 10699 13695 16382 18959 444 2843 5413 8194 10739 13730 16446 18961 486 2854 5473 8207 10806 13762 16501 18976 523 2862 5549 8221 10840 13765 16525 19014 528 2950 5550 8228 10868 13814 16562 19027 534 2996 5581 8302 10872 13907 16685 19110 553 3003 5624 8395 10890 13908 16714 19113 571 3032 5684 8399 10988 14002 16741 19116 576 3176 5814 8418 11115 14020 16765 19292 908 3256 5828 8441 11131 14029 16787 19332 614 3297 5837 8513 11138 14054 16845 19344 774 3306 5852 8576 11172 14195 16855 19369 863 3326 5961 8593 11213 14210 16908 19371 878 3362 5994 8621 11264 14306 16913 19375 925 3425 6005 8733 11331 14332 16953 19395 945 3435 6035 8812 11333 14370 17015 19451 966 3586 6056 8818 11385 14420 17017 19512 968 3590 6078 8840 11398 14478 17109 19632 991 3642 6155 8883 11439 14492 17131 19636 1029 3708 618.3 8891 11443 14594 17161 19657 1064 3711 6244 8900 11578 14601 17297 19695 1104 3781 6329 8928 11587 14720 17305 19730 1164 3840 6428 8931 11646 14742 17353 19892 1234 4031 6496 8938 11654 14799 17387 19968 1289 4032 6524 8949 11707 14858 17397 19988 1348 4096 6582 9043 11737 14876 17398 20073 1356 4227 6685 9265 11878 14899 17440 20087 1456 4240 6717 9277 11908 14900 17466 20107 1459 4275 6762 9346 11985 14970 17468 20118 1468 4284 6809 9357 11999 15044 17539 20119 1524 4301 6845 943» 12131 15083 17559 20226 1578 4373 6871 9543 12258 15098 17564 20296 1596 4881 6916 9564 12299 15134 17586 20311 1634 4436 7039 9566 12304 15165 17629 20357 1683 4491 7085 9583 12321 15178 17679 20373 1779 4506 7106 968» 1233» 15214 17730 20398 1828 4552 7138 9785 12336 15235 17763 20407 1850 4596 7197 9786 12458 15246 17783 20604 2012 4643 7211 9805 12529 15281 17803 20620 2025 4664 7214 9810 12534 15291 17825 20646 2034 4674 7237 9828 12543 15292 17888 20656 2099 4708 7299 9834 12553 15419 17951 20723 2104 4746 7388 9842 12574 15505 18006 20737 2111 4766 7424 9843 12584 15608 18030 20747 2165 4781 7456 9955 12629 15663 18055 20796 2199 4792 7458 10139 12674 15664 18112 20859 2223 4832 7192 10148 12698 15671 18168 20871 2263 4856 7552 10159 12753 15710 18271 20918 2293 4900 7599 10167 12767 15898 18310 20928 2333 4921 7612 10173 12886 15928 18354 20947 2337 4972 7709 10247 12911 15934 18471 20996 2339 4991 7778 10352 1305 4 15938 18473 2424 5057 7805 10364 13064 16045 18476 2443 5081 7874 10368 13141 16052 18513 2486 5103 7887 10388 13192 16083 18568 2510 5208 7977 10392 13236 16121 18586

Schager Courant | 1899 | | pagina 6