I >e „Holland1. i Het Bestuur der Vereeniging tot 1 Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier Marktbericht BOVENKARSPEL. Provinciale Staten. Anna Paulowna, 23 Oct. '99. op het lijstje vermeld gezien, en BintienlandsCÏl NieUWS. vraagt bij den postverzekering tegen on gelukken, ol dat ook is wegens invalidi teit. Voorzitter zegt van neen, maar belooft den heer Meurs daarover eens informaties in te winnen. Ten slotte wordt met algemeene stem men de begrooting op bovengenoemd cijfer vastgesteld. ls ingekomen een schrijven van mej. Adriana Cornelia van der Harst, voor haar moedor mej. de wed. Van der HarBt-ltösbach, om vrijstelling van het betalen van Hoofdelijken Omslag. Aan dat verzoek kan niet worden vol daan, daar de wettelijke termijn tot het doen van dergelijke verzoeken is verstreken. Bij de rondvraag vestigt de heer Heurs de aandacht op den treurigen toe stand, waarin het oude kerkhof verkeert. Spr. vindt het stuitend voor hen, die daar nog familieleden hebben begraven liggen, dat die oude begraafplaats zoo geheel haar karakter verliest en gebruikt wordt voor bergplaats van alles en alles en nog wat. De Voorzitter wijst er op, dat het de eenige opslagplaats is, waarover we in de gemeente beschikken. Spr. gevoelt ook veel voor het bezwaar van den heer Heurs, uit piëteit tegenover de familieleden, maar het is toch een feit, dat er aan de graven niets is gedaan sinds jaren en daarom zou Spr. die steen en, die er nog zijn, willen wegnemen om alle aanzien van begraafplaats te doen ophouden. De heer Meurs vindt den toestand in de gemeente dan toch erg treurig, dat er maar één opslagplaats iszou daarvoor dan geen ander terrein zijn te vinden? De heer Hoogschagen noemt het Hoog. Voorzitter wijst er op, dat de zieken barak, de ijshut, het marktmateriëel, een goed terrein eischen en nergens anders daarvoor gelegenheid isen Spr. noemt het de schuld van het gemeentebestuur zelf, dat het indertijd ingegrepen heeft om het oude kerkhof tot opslagplaats te maken. Maar nu de toestand eenmaal zoo is, waarom de grafsteenen niet ver wijderd De heer Meurs vindt het niet zoo erg, dat de ijshut daar rustig staathij heeft meer het oog op den verderen rommel. Er worden steenen gebikt, enz. De heer Vlaming wil bekend gemaakt zien, dat de eigenaars der graven de beenderen mogen vervoeren naar de nieuwe begraafplaats en wil na twee jaar het kerkhof doen ophouden een kerkhof te zijn. Beslissing wordt er niet genomen. De heer Roggeveen informeert, of er reeds een antwoord van den minister is ingekomen aangaande de telegramkwestie. Voorzitter antwoordt ontkennend. Niets meer ter behandeling zieh voor doende, wordt de openbare vergadering gesloten. Een ernstig ongeluk overkwam Dinsdagmorgen de Wed. Meiten van Hariughuizen. Nadat zij hier ter kerk was geweest, reed zij met iemand mee op een wagen, die met ljjnkoeken beladen was. Op de brug nabij de woning van den heer C. Asjes op Groo- tewal begon het paard te steigeren, met het treurig gevolg, dat de vrouw uit vrees voor ongelukken van den wagen sprong en overreden werd. Gekneusd werd zij opgenomen, om daarna met het rijtuig van den heer v. d. Oord huiswaarts te worden gebracht. Dinsdag werd in het Noord-Iiollandsch Koffiehuis alhier de gewone driemaandelijksche vergadering gehouden van Burgemeesters en Secre tarissen uit het kanton Alkmaar. De heer Schermerhorn van St. Maarten leidde de vergadering, waarin ditmaal eenige punten uit de gemeente-verordening besproken zijn. De tram, die te 10 min. over half vier van Wognum alhier aan komt, had Zondag jl. een geruimen tijd vertraging. De locomotief n.1. had een defect gekregen en kon op het oogenblik van vertrek geen dienst doen. Men was genoodzaakt eene andere locomotief van uit Schagen te ontbieden, wat natuurlijk een lang oponthoud veroorzaakte. Zondag 17 December zul len de heeren Orelio, Mann en Wol- ters in het N. Holl. Koffiehuis alhier een concert geven. Den muzieklief hebbers wacht alzoo een zeer genot volle avond. De in onze gemeente ge- vestigde „Deutscher Verein," die hare leden in vele plaatsen van Hollands Noorden telt, hield Zaterdag eene alge meene bijeenkomst. In stede van hot bal op 1 September, Sedansdag, dat vele jaren ter herinnering aan de roemvolle overwinning der Duitschers werd gegeven, zal nu een bal op Kerstzondag worden georganiseerd. Een Kerstboom zal bij: die gelegen heid met tal van verrassingen voor de aanwezige dames beladen zijn. Een tom bola zal op onpartijdige wijze de ge schenken onder de leden van het schoone geslacht verdeelen. Naarwij vernemen is door hetBestuur van den polder JUixriurliom besloten, in de kosten van het kanaal Stolpe-Kolhorn bij te dragen de som van 700 gulden. Anna Paulovvna, 23 Oct De levering der brandstoffen ten be hoeve der openbare gemeente-gebouwen is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer T. Langendijk alhier. Onder toezicht van den Rijkstuinbouwleeraar van Noord-Holland zal te Sint Pankras weder een proefveld worden aangelegd voor de teelt van komkommers en meloenen onder glas. Voor deze proef zullen 40 ramen worden gebruikt. Zondag 12 November a. s. geeft het fanfare-corps W. W. te VV ie- ringerwaard (directeur de heer Egmond) zijn eerste uitvoering met wel willende medewerking van het strijk orkest onder leiding, van den heer Fel- kers. W ieringen. Door eenige jongelieden alhier is opge richt een Christelijke jongelings-ver- eeniging. De bijeenkomsten zullen wor den gehouden des Zondagsavonds, in het Evangelisatielokaal „Rheobodt". Het be stuur is samengesteld uit de heeren H. J. Bakker, Voorzitter, Van Kolsbeek, Secretaris en T. Buma, Penningmeester. Wieringen. Naar wij vernemen zullen ten behoeve van de Transvaal door de muziekver- eeniging „Harmonie" twee concerten worden gegeven, op Zondag 29 October, des avonds 7 '/2 uur, in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef, en op Zondag 5 November in de Herv. Kerk te Oos- terland. Als sprekers zullen nog optre den de heeren Ds. Bax en Ds. Smidts. De entrée is bepaald op 25 cents de persoon, en de opbrengst zal door tus- schen komst van den heer Bur gemeester aan een commissie in ons land worden toegezonden. De heer H. Meijering, Evangelist te Haarlem, hield Zondag avond in de kerk te (Jallantsoog eene stichtelijke bijeenkomst met licht beelden. Eerst werden eenige lichtbeelden ver toond,betrekking hebbende op ons vorsten huis; daarna platen van Jessica's eerste gebed, en ten slotte tafereelen uit het Nieuwe Testament en het leven van Jezus. Bij iedere plaat gaf de heer M. eene duidelijke verklaring. Ter afwisseling werden eenige godsdien stige liederen gezongen, Door een achttal aanwezigen uit Schagen werden onder begeleiding van een cornet-a-pis ton in de pauze enkele koren ten ge'uoore gebracht. Zeer voldaan keerden de vele aan wezigen huiswaarts. De heer Meijering is gaarne bereid, om gedurende dezen winter in meerdere plaatsen van Noord-Holland zoodanige bijeenkomsten geheel kosteloos te organiseeren. Vergadering der Vrijwil- lige Brandweer ie Wioiiel, op Vrijdag 20 October, bij den heer P. Buij te Winkel. De vergadering, bijgewoond door 32 leden, werd geopend en geleid door den onder-commandant, den heer R. Rezel- man, wijl van den commandant, den heer Alb. Sloos, bericht was gekomen, dat hij verhinderd was ze bij te wonen. De door den secretaris, den heer H. Dekker, ge lezen notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd en hierna had de stemming plaats voor eën officier der pijpleiders, in de plaats van den heer G. Kluft, die wegens vertrek uit de gemeente als zoodanig had bedankt. Gekozen werd uit het door 't bestuur aangeboden drie tal de heer K. Bakker. De geconvoceerde werkzaamheden waren hiermede afge- loopen en had de omvraag plaats, waarbij een paar leden zich opgaven tot plaatsing op de lijst, waaruit de wakers gekozen worden, zoo die bij een brand noodig zijn. Door een der officieren werd gewezen op de wenschelijkheid van appèl-houden bij brand, om steeds te kunnen weten, welke leden niet tegenwoordig zijn ge weest en de redenen daarvan te kunnen onderzoeken. Een andere officier achtte het nood zakelijk, dat alle manschappen zooveel mogelijk bij de spuit blijven, als er brand is, opdat steeds over voldoende krachten zal kunnen beschikt worden en hij wekte de andere officieren op, daarin krachtig mede te werken, want een goede orde en regel is bij 't blusschingswerk een eerste vereischte- en die kan er niet zijn, als niet allen zich bevinden op de plaats, waar ze behooren, dat is bij de spuit. De Voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur 't wenschelijk had geacht, een 3er braudhorens te verplaatsen en sloot daarna met een woord van dank aan alle leden voor hun opkomst en mede werking de vergadering. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat thans officieel bericht is ontvangen, dat Hr. Ms. „Holland" op een onbekend rif der Duizend Eilanden geloopen is, doch waarschijnlijk zonder schade is los gekomen, Hdbl. Het gevalin NEERBOSCH. Het onderzoek naar de mishandelingen te Neerbosch wordt nog steeds voort gezet. Zaterdag verhoorde de rechter- j commissaris te Arnhem 12 mannelijke en 2 vrouwelijke verpleegden der stich ting de vorige week werden 9 ver- pleegden verhoord. noodigt hare leden uil tot bewoning van de Najaarsvergadering, welke zal gehouden worden op Woensdag 15 November 1S.19, des voormiddags half elf uur, bij den heer L Goede, te Hoorn. De punten van beschrijving z\)n: 1. Mededeel in gen van verschillenden aara. 2. Ingokomen stukken. 3. Verslag van het Landhuishoudkunde Congres, gehouden te Breda. Uit te brengen door den heer W. Teongs. 4. Rapport der commissie van beoordeeling van de prijsvraag zuivelfabriek. Rapporteur: de heer C. Nobel. 5. Idem, idem van do prijsvraag brochure veeverloskunde. Rapporteur: de heer u. Brander. 6. Verslag van het onderzoek naar het verband tusschen het gehalte der melk en do daaruit verkregen kaasopbrengst. Uit to brengen door den heer Dr. K. H. M. van der Zande- 7. Voorloopige mededeelingen omtrent: a. de proeven tot onderzoek, we'ke graad van rijpheid de gewenschte is bij den oogst van onze landbouwgewassen; b. het aanleggen van proefvelden met het oog op do keuze van zaai- en pootgoed bjj aardappelen en erwten c het bevorderen van het aanleggen van melklysten d. het onderzoek naar de uitkomsten van de fabriekmatige kaasbereiding, de inrichting der gebouwen en de organisatie der betref fende vereenigingen in deze provincie; e. de proeven met het castreeren van melkkoeien,- f. de proeven in zake schapenfokkerij. 8. Voorstel van het Bestuur tot het voort duren der Vereeniging (art. 20 der statuten). In te leiden door den Voorzitter. 9. Benoemingen a. van een Onder-Voorzitter; b- commissie tot het onderzoeken der rekening van dit en dor begrooting voor het volgende jaar. Voordracht van het Be stuur de heeren D. J. Govers, Jb. Houtkooper Hz. en H. Siebert Coster c. van eene commissie tot wetsherziening Voordracht van het Bestuur: de heeren J. L. T. Groneman, 8. de Jongh en N. Loder. 10. Bepaling van de plaats, waar de alge meene vergadering in Maart 1900 zal woiden gehouden. Voordracht van het Bestuur: Binnenwijzend. 11. Voorstel van liet Bestuur tot wijziging- van het besluit in zake vee-inzending te Parijs in 1900. In te leiden door den heer H. Vijn Hz. 12. Bespreking van de belangen, waarvan men de behartiging voor het volgende jaar aanbeveelt (art. 12 der statuten); a. Het bevorderen van goed ingerichte fokvereenigingen. In te leiden door den heer Dr. K. H. M. van der Zande. b- Het instellen van een onderzoek naar den invloed van het voortdurend gebruik van éénjarige stieren op de ontwikkeling van het vee. In te leiden door den heer J. Koopman. c. Tot het nemen van vergelijkende proe ven bij mestvee, met zoogenaamde omge slagen, tegen versch uit lijnzaad geslagen lijnkoeken. In te leiden door den heer W. Keestra. d. Om van wege de Vereeniging de ver edeling van zaaigranen in eigen kring te bevorderen. In te leiden door den heer C. Nobel. 13 Bespreking van de vraag, of het wensclie- Hjk is, dat docr de Vereeniging stappen worden gedaan tot bevordering van het stichten van coöperatieve crediet- en inkoopvereenigingen. In te leiden door den lieer O. Nobel. 14. Mededeelingen omtrent melassenvoe- der, door den heer Dr. van der Zande. 15. Bespreking van verdere werkzaam heden. In TILBURG heeft Donderd. weer een afschuwelijke moordaanslag plaats gehad op Daniël CooleD, die met zijn meisje in het Haringseind wandelde. De broe der van dit meisje had dien dag geloot en stelde zich zeer woest aan. C. ont moette hem en raadde hem aan naar huis te gaan, waarop de woesteling, Van Laarhoven, een mes trok en daar mede C. in de borst stak. C. stortte bewusteloos neder, geweldig bloedende. Een geneesheer, terstoud aanwezig, con stateerde een levensgevaarlijke wond, tusschen de derde en vierde rib, van 6 cM. dieptenadat de wond verbonden was, verklaarde de geneesheer, dat de patiënt niet vervoerd kon worden eveneens werd geestelijke hulp inge roepen, daar men het ergste vreesde. De dader had even te voren nog een ander met het mes een snede over den arm gegevenhij werd later door de maréchaussee gearresteerd, waartegen hij zich hevig verzette. Naar aanleiding der telkens voorkomen de snijpartijen scbrijtt een correspondent van 't Hdbld.: „Herhaaldelijk kwamen er in den laatsten tijd klachten uit Tilburg, geen week ging er voorbij, dat er geen ruwe vechtpartijen en verwondingen door messtekerijen plaats hadden. De voor naamste fabrikanten hebben nu besloten de politie te helpen, om hieraan een einde te maken. Vooral is dit noo dig, omdat Tilburg door zijne uitgestrekt heid een zeer lastige gemeente is voor de politie. Bovengenoemde fabrikanten hebben nu de overeenkomst getroffen, dat arbeiders, van wie bewezen wordt, dat zij aan messentrekken hebben mee gedaan, uit den dienst worden ontslagen en door anderen niet worden aangeno men. Wanneer op die wijze de messen trekkers nergens in Tilburg meer werk kunnen vinden, zullen zij de gemeente verlaten, en bestaat er hoop op verbe tering. Wij hopen van harte, dat alle fabrikanten zich zullen aansluiten en de ijverige politie en maréchaussee steunen." II. M. de Koningin heeft f 2000 doen toekomen aan het bestuur der Nederland8che Zuid-Afrikaansche Vereeniging en f 1000 aan het Neder- landsche Roode Kruis. De Tweede Kamer heeft hare werkzaamheden Dinsdag hervat en terstond een aanvang gemaakt met de behandeling der Ongevallenwet. Koolveiling door „IN ieuw Leven. Station Noord-Scharwoude. Zaterdag 21 October. Roode kool le soort f 4 a f 4 50. 2e soort 8 a „3e soort 2.50 a 2 70. Gele kool 2c soort 3 60 a - Witte kool lc soort 6 a n r Je soort 3 75 a Uitschot van roode kool 1.10 a 150. gele kool 1— a 1.25 p. 100 «t. Maandag 23 October Roode kool le soort f 4.— a 4 50. „2e soort 3.a 3.75. 8e soort 2.10 a 2 00. Gele kool le soort 4 a 4 50. 2e soort 3.a 3 75. Witte kool 2e soort 4a Uitschot vau roodekool 1a 1.60 p. 100 si. Dinsdag 24 October. Roode kool le soort f 4 25 u f 4.50. 2e soort 3.25 a 4, 3e soort 2 25 a 3. Gele kooi lc soort 4 75 a 2c soort 3.50 a Witte kool le soort 6.a Bloemkool 4.a Uitschot van roode kool 0.50 a 1 80 p. 100 st. De handel iB beslist vlug te noemen. De verschillende handelaars kunnen meer gebruiken dan de markt aanbiedt. De Zaterdagaanvoer is geregeld te klein. De aanvoer van 21 Oct tot 24 Oct. bedroeg 53.000 stuks waarvan alleen Dinsdag meer dan 25.000 stuks Groentenmarkt te Broek op Langendijk. Vrijdag 20 October. 2300 bos wortelen i 1.40 a f 1.80 p. 100 bos. 10000 bloemkoolen 1.50 a 280 Renzenbloemkool 3.50 a 7.50 6300 roode kooien 2 a 3 50 7500 gele 2.50 a 4.— 4700 witte 2.— a 4— Zaterdag 21 October. 1200 bos wortelen f 1.30 a f 1.60 p. 100 bos. 20600 bloemkoolen 1.50 a 2 50 Reuzenbloemkool 3.a 6.25 llOuO roode kooien 2.— a 3. 4000 gele 2.a 3 50 1000 witte 2.- a 4— Maandag 23 October. 3000 bos wortelen f 1.10 a f 1.80 p. 100 bos. 19900 bloemkoolen 1.40 a 2.30 Reuzenbloemkool 3.50 a 8.50 4800 roode kooien 2.a„ 3 3500 gele 2.a 4. 2900 witte 2.— a 4 Vereeniging „de Tuinbouw." Zaterdag 21 Oct. 1899. Bloemkool reuzen f 4.a f 7.— per 100 stuks. Sluitkool roode 2 25 a 3.50 witte 3. a 5 50 savoije 2.75 a 3 75 Aardappelen blauwe, 0.65 a per '/3 H.L. Uien groote 0.90 a kleine 0.75 a ,85. Aanvoer 56000 bloemkool. 19000 sluitkool. 750 halve H.L. nien Maandag 23 October 1899. Bloemkool reuzen f 4.26 a f 6.75 per 100 stuks. Sluitkool witte 2.75 a 4.25 roode 2.25 a 3 25 savoije 3a Aardappelen blauwe, 0.65 a per '/s H.L. Uien groote 0.90 a Aanvoer 9000 bloemkool. 2300 sluitkool. 225 halve H.L. uien. Dinsdag 24 October 1899. Bloemkool rauzen f 4 25 a f 8.per 100 stuks. Sluitkool roode 2.a 3.50 witte 2.80 a 5.50 savoije 3.— a Aardappelen blauwe, O 62» a .65 per '/a R-U. Uien groote 0.90 a Keukenbieten 4.25 a 6. Aanvoer 48000 bloemkool, 13000 sluitkool. 460 halve H.L. nien. Op de agenda v a.n d e najaarsvergadering der Staten komen belangrijke voorstellen voor aangaande Meerenberg. Ged. Staten stellen voor, bun op te dragen, een onderzoek te doen instellen ten opzichte van een tweede provinciaal geneeskundig gesticht voor krankzinni gen, hetzij door verbouwing van het zoogenaamde Meerenberg II op de tot Meerenberg behoorende terreinen, betzij elders op daartoe door de provincie aan te koopen terreinen, en voor dat onder zoek en desgevorderd de verdere voor bereiding een som beschikbaar te stellen van f 5000. Verder stellen Ged. Staten voor een subsidie van f 250 per jaar voor 3 jaar toe te kennen aan de Commissie voor de proefvelden in Noord-Holland voorts om een 4-pCts. leening aan te gaan van f 200.000 voor de verdediging van de kust tegen de Noordzee; een wijzi- giog van het reglement van de Veree niging vau polders en oningepolderde landen onder Schoorl en Petten, noodig geworden door de toestemming der Re geering om een duinstrook onder Schoorl voor hare rekening te onderhouden. Ged. Staten geven verder in overwe ging afwijzend te beschikken op het adres der Vereeniging tot oprichting en instandhouding eener haven nabij Ooste rend op Texel om subsidie. Ingevolge voorstellen van het bestuur der afdeeling Noord-Holland van de vereeniging „HetNederlandsch Paarden stamboek" stellen Ged. Staten wijzigin gen voor in het reglement van de hengstenkeuring in deze provincie. Menschrüft uit OUDE- PEKELA: Zaterdag kwam alhier zekere J. K. met een meisje op het gemeentehuis om ingeschreven te worden voor den echte lijken staat. Mede verscheen echter een ander meisje, dat meer recht op den bruidegom beweerde to hebben. Zij speelde nogal op en geen wonder, dat er verscheiden nieuwsgierigen op kwamen tooloopen. Toen de bruidegom met meisje no. 1 naar huis ging, werden zij vooraf gegaan en gevolgd door ketelmuzikanten. Den bruidegom werd het te benauwd en hij nam de vlucht naar Winschoten. Dinsdagavond kwam hij terug en ver scheen nu met meisjo no. 2 op 't ge meentehuis. Hij was met goedvinden van no. 1 maar „omgerezelveerd". Groentenmarkt station IN oord-Schar wonde. Dinsdag 24 October 1899. Aangevoerd 261 zak aardappelen. Blauwe f 0 60 a f 0.75. Roodneuzen f 0.65 a f 0.70. Zure appelen f 1 50 a f 1.60. Zoeteveen- appelon f 1.50. St. llomeinperen f 1.60. Alles per halve H.L. J.l. Zaterdagavond hield ons Nutsde- partement een huishoudelijke vergadering, waarvan wij het volgende mededeelen Uit hot jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, bleek, dat het ledental vrijwel g-lijk bleef, doch dat do alge meene belangstelling niet vermeerderde, ondanks de goede werking der verschil lende inrichtingen van het departement. Door den heer Vau Wijk werd namens Commissarissen van het Ziekenfonds verslag hierover uitgebracht en rekening eu verantwoording gedaan. De ontvang sten bedroegen in het sfgeloopen jaar ruim f2300, waarvan ruim f'2000 aan den geneesheer werd uitgekeerd. Het aantal leden daalde van 523 tot 465, als gevolg van verhuizen, bedanken, enz. Bij heeren Commissarissen kwamen geen klachten in over den geneesheer de toe stand kan als zeer gunstig beschouwd worden. Door den heer G. H. Geerligs, aftre dend penningmeester, werd rekening en verantwoording gedaan van zijn beheer. De ontvangsten bedroegen f214.085, de uitgaven f 175.36 J/2- In de plaats van den heer Jelles, die als Commissaris vau het Ziekenfonds be dankt had, werd benoemd de heer Jb. Siewers, en in de plaats van den heer Van Wijk, aftredend en niet herkiesbaar bestuurslid van de Vereeniging tot Be vordering van Schoolbezoek, de heer R. Dekker, terwijl iu de directie der Spaarbank werd herbenoemd het aftre dend lid de heer K. Kuiper. Voorts stelde het bestuur voor, bij wijze van proef in de maand December een volksvoordracht te houden met vrijen toegang en geheel met eigen krachten te organiseeren. De commissie, ter voorbereiding aan gewezen, bestaat uit de heeren Dekker, Raap, De Boer, Van Gorkom en Jelles. Al deze heeren namen de opdracht aan en de vergadering vereenigde zich met het voorstel, evenals met dat van het bestuur om subsidie aan te vragen van het hoofdbestuur in zake de Volksbiblio theek,die wegens hare groote uitbreiding zeer veel aan onderhoud kost. Nadat nog tot leden van het hoofd bestuur bij acclamatie gekozen waren de heeren Mr. J. Kruseman te Amster dam en Mr. 8. J. M. van Geuns te 's-Gravenhage, en de rondvraag niets opleverde, werd de vergadering door den waarnemenden voorzitter,den heer Jelles, gesloten. H. M. d e K o n i n g i n-M o e d e r heeft als een bijdrage in de kosten van de eerstdaags naar het oorlogsterrein in Zuid-Afrika vertrekkende ambulance f 1000 geschonken.Bij den penning meester van het comité voor Transvaal vloeien de bijdragen nog telken dag toe. Een doode dielevendwas. In de maand Juli jl kwam in de Schie onder de gem. OVERSCHIE het vrij gehavende lijk van een vrouw boven drijven. Het ingesteld onderzoek leidde er toe, dat het door haar zoon en dochter herkend werd als dat van juffrouw Wal raven, kaartlegster te Rotterdam, waarna het lijk op kosten der familie te Over- scbie werd ter aarde besteld. Dezer dagen meldde zich aan het be volkingsregister te 's-Gravenhage zokere juffrouw W. aan, om zich te laten in schrijven. Het inschrijvingsbiljet bij het bevol kingsregister kon zij twee dagen later komen halen. Toen zij zich daartoe aan meldde werd haar echter medegedeeld, dat zij dood was en dus wel een over— lijdensaete, maar geen inschrijvingsbiljet kon krijgen. Tableau Thans is een advocaat te Rotterdam er mee belast, haar weder voor de wet levend-te maken. Intusschen zal omtrent do identiteit van het te Overschio begraven lijk een nader onderzoek moeten ingesteld worden. Sommigemenschenweten niet wanneer ze jarig zijn. Zeker is dat lastig. Maar voorbeelden daarvan kan men gemakkelijk vinden. En menig ambte naar staat verbaasd en verlegen, als hij, bij de loting voor de nationale militie, bij een ondertrouw of iets dergelijks, op de officiëele vraag: „Wanneer zijt gij geboren?" ten antwoord ontvangt: „Dat wijt ik nijt recht; 'k geleuf in 't eer- dappelkrabben of op 't Veendammer mark!" Zoo iets is erg. Maar erger was 't nog gesteld met een loteling, die Maandag jl. te YEENÜAM ten Gemeente huize verscheen. Niet alleen was hem de datum van zijn geboorte totaal onbe kend, ook den naam zijner moeder kou hij niet opgeven. Wat moeite men ook deed om zijn herinneringsvermogen te hulp te komen, het baatte niet. „Ik heb nog nooit noar heur noam vroagt," was het lakonieko antwoord. Iets als oen scheldnaam, waaronder de vrouw in haar buurt bekend ttond, was het eenige, dat hij tot aanduiding zijner moedor wist bij te brengen. („Veend. Ct.")

Schager Courant | 1899 | | pagina 2