plaatselijk"nieuws. Groentenmarkt te Broek op Langendijk. Marktbericht BOVENKARSPEL. Anna Paulowna, 21 Nov. Te Callantsoog is voor de Z.-A. Vereeniging ingezameld f 94 95. DeVereeniging .Nut e n die in vereeniging met 7 andere ingeze- Genoegen" te Lntjewiixkel-tenen een collecte langs de huizen zullen W eere hield don 17den November houden. haar eerste vergadering in dit seizoen in Groentenmarkt .Nieuw Geven het lokaal van den heer \V. Kooijman te "Weere. De opkomst was vrij talrijk en geen won der de 4 a 5 avonden in een winter, die de leden gewoon zijn samen te komen, munten steeds uit door gezelligheid en den aangenamen toon, die er hcerschK liet slechte weder moet zich dun ook terdege doen gelden, als eeno vergadering slecht bezocht kan worden genoemd, want ook om de tafel, waaraan men door wat er op staat bij 't binnenkomen duidelijk kan zien, dat ook dames verwacht worden, zijn de meeste zitplaatsen gewoonlijk bezet. De Voorzitter, de heer K. Boekei, wees er dan bij de opening ook op en sprak er zijn genoegen over uit, dat de lust voor 't gezellig samenzijn zoo blijft voortduren. Voor den door ziekte ver hinderden secretaris las de heer G. Nobel de notulen, die werden goedgekeurd en maakte tevens de noodige aanteekenin- gen voor de nieuwe. De penningmeester, de heer A. Nobel, bracht verslag uit van zijn gehouden beheer, waaruit bleek, dat een batig saldo, al is 't niet groot, aan wezig is. Behalve enkele kleine uitga ven is het grootste deel besteed tot aankoop van boeken voor de bibliotheek, waarvan steeds een ruim gebruik wordt gemaakt, zooveel door niet-ledeu als door leden der Vereeniging. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heoren K. Boekel, Voorzitter, H. van Heerik- huizen, secretaris, en A. Nobel, penning meester. Hierna werd door een der leden, den heer W. rijnheer, een novelle gelezen, andere leden gaven verschillende bijdragen ten beste, totdat het klokje naar 't oordeel van velen te vroeg zijn tien slagen deed hooreu, als 't sein om te eindigen. Nadat de Voorzitter de lezing voor de volgende bijeenkomst op zich had genomen, sloot hij met een woord van dank aan alle aanwezigen en met den wensch van nog grootere opkomst in de volgende maand te Lutjewinkel, de vergadering. Inde vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den "W eerepolder onder Winkel, gehouden den 20sten dezer bij den heer W. Kooijman in de Weere, is als mo- lenmeester herkozen de heer J. Kiste- maker te Winkel. Heer Hugowaard. Den 17en en 19en hebben wij eene openbare uitvoering kunnen bijwonen der Rederijkerskamer Harmonie." Beide avonden was de zaal goed bezet. De spe lers toonden, studie van hunne rollen te hebben gemaakt, waardoor ze in staat waren, de rollen zóó goed te vertolken, dat ze zells teruggeroepen werden. De doodsche stilte in de zaal duidde genoeg zaam aan, dat ook de toehoorders mee leefden. Een geanimeerd bal besloot beide avonden. Heer IIugowaard.Maan dagavond hield de Nutsafdeeling een openbare vergadering, 't Afwisselend programma maakte, dat men zich waar lijk niet behoefde te vervelen. Als spre kers traden op de heeren Brink, Post en Tjalsma. Na de pauze werden allen vergast op een solo van mej. C. Swager, die met hare heerlijke, zachte stem allen mee sleepte. 't Is te hopen, dat mej. Swager vaker als soliste mag optreden. Verder werkte mee het zanggezelschap „Oranje", dat reeds eerder ten goede van zich heeft doen hooren. Waarlijk een genotvolle avond Vergenoegd keerden allen huiswaarts. Heer Hugowaard. Het polderbestuur heeft als stoker aan het stoomgemaal benoemd den heer C. Keppel, thans smid aan de fabriek van den heer Asjes te Alkmaar. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid"teid-Scharwoude (directeur de heer P. D. Pluister) gaf Vrijdag en Zondag j.1. in het lokaal van den heer A. Kist eene muziekuit voering. Hoewel 't corps, wat 't aantal leden aangaat, niet zoo sterk meer is als vroeger, werd er toch goed gespoeld. Als gewoonlijk werd ook nu weder een tooneelstukje ten beste gegeven, en wel „Inkwartiering bij Jaap Beijerscb." Verder werd nog voorgedragen „De Smokkelaars en do Grenskommies" door 3personen, en door den heer T. Kostelijk: „De Politieke Veldwachter." Alles liep goed van stapel. Bij een bidstond in de Ge reformeerde Kerk te Broek op Hangendijlt werd voor de Trans vaal f 98.gecollecteerd. Achtereenvolgens is nu uit deze ge meente reeds verzonden: f 577.10 van de collecte langs de huizen, f 22.50 en f 10.60 van de beide Jongelingsvereeni- gingen, wat met bovengenoemde collecte een bedrag uitmaakt van f 708.20. B ij d e g e b r u i k e 1 ij k e vraag aan een der getuigen voor de rechtbank te AMSTERDAM gehoord, of zij getui- gengeld wenschte te ontvangen, luidde het antwoord„Ja, Edelachtbare, maar ten voordeele van de Transvalers". De president zeide, dat zij er mee doen mocht wat zij wilde, maar bewaarde ver der een strenge neutraliteit. Ook te SSint Pankra» i« een comité gevormd ter inzameling van gelden voor de Transvaal. De oommissie Zaterdag 18 November. Roode kool 2e soort f a i 4 50. „Se soort a 3. 4e soort 2.a 2 80 5e soort 1 20 a 1.80 Gele kool lc soort a 5. „3e soort 1 70 a 2. Maandag 20 November Roode kool 3e soort f 3.— af 3 75. „4e soort 2.10 a 2.00. 5e soort 1 a 1 50. Gele kool 2e soort 3.50 a 4 50. 3c soort 2.a 3.25. Witte kool le soort a 5.75. Dinsdag 21 November. Roode kool 3e soort f 2 75 a f 3.25. 4e soort 1 80 a 2.50. 5e soort 0 90 a 1.70. Gele kool 2c soort 3.25 a 4—. Van 18 21 November werden op de veiling 35000 stuks verhandeld. Zaterdag 18 November. 6500 Reuzenbloeiuk. f 2 50 a t 6.25 p. 100 1000 roode kooien 1.60 a 3 50 1500 gele 2.— a 5.25 800 witte 2.a 3. Maandag 20 November. 4700 Reuzenbloemk. 1 2.50 a f 9 50 p. 100. 3000 roode kooien 1 a 1.80 9300 gele 2.— a 5 2300 witte kooien 1.50 a 5. Dinsdag 21 November. 6500 Reuzenbloemk. f 2 50 a i 10.50 p. 100. 4000 roode kooien 1.a 2. 3000 gele 2.a 4.— 2000 witte 1.— a 2— De prijzen der eerste soorten groenten zijn: roode kool f 6.a 1' 6.50 per 100. gele 6.a 7. witte „7 a 8 Uien f 1 75 a f 0.per baal van 50 K G. Koolrapen f 1.50 af 2 75 p. 100. Wortelen 1.50 a 0.- 1000. Bieten 6a 9.— 1000. Vereeniging „de Tuinbouw." Zaterdag 18 Nov. 1899. Bloemkool reuzen f 6a f 10. per 100 stuks. 2e soort 1.a 4 Sluitkool roode „1 a 2.50 witte 1.60 a 2 60 savoije 2.— a 2 80 Aardappelen blauwe, 0.75 a .80 per 1/2 H.L. Uien groote 0.75 a 0 80. Aanvoer 30000 bloemkool. 11000 sluitkool. Maandag 20 November 1899. Bloemkool reuzen f 8.a f 0.— per 100 stuks. 2e soort 150 a Aardappelen blauwe, 0.75 a .80 per H.L. Uien groote 0.80 a Aanvoer 1100 bloemkool. Dinsdag 21 November 1899. Bloemkool reuzen f7 af 10.per 100 stuks. 2e soort 1.a 3.-- Sluitkool roode 2.a 2 60 witte 2.— a 2.80 savoije 2,60 a Aardappelen blauwe, 0.80 a per l/t H.L. Uien groote 0.75 a ,85 Aanvoer 16000 bloemkool, 4500 sluitkooh Al te duidelijk! Den 13 December i 898 werd van Alkmaar blijkens poststempel een brief verzonden aan bet volgend adres Den Heer Jacob Los Anna Paauwe Loona Polder -g Kleine Sluis <33 te Lombok. Het was er den afzender blijkbaar om te doen, zoo secuur mogelijk te werk te gaan, opdat zijn spoedbrief onverwijld op zijne bestemming afging. Daarom zeker de aanwijzing „Lombok", een zeker blok huizen door de spraakmakende gemeente alzoo gedoopt, aan ieder alhier bekend. Wat geschiedt echter De postadmi nistratie, lettende op het laatste woord, zendt den brief naar ons Insulinde en bereikt Soerabaja den 25 Januari '99. Den 5 Februari komt de missive op het eiland Lombok, blijkens stempel van Ampenan. Op gansch Lombok is echter geen Jb. Los te vinden en Ampenan doet den brief den 3 Mei d. a. v. repa- trieeren met de bemerking: „Inconnu, onbekend." Dezer dagen komt het ge schrift te Stompetoren (waarom P), waar de brievengaarder wijselijk op het volgestempeld adres bijvoegt„vermoe delijk Anna Paulownal" En zoo kwam na bijna een jaar zwervens de spoed brief aan het juiste adres Bij de j.1. Zondag gehouden stemming in de Hervormde Kerk zijn tot gemach tigden in het kiescollege gekozen de af tredende leden de hrn M.D.vanden Berg, J. Gijzen, T. Schuitemaker en Jb. Sie- wers, terwijl tot notabelen werden ge kozen de heeren C. J. de Mazure en J. A. Schenk. Naar de „Arnh. C t." ver neemt ,mag omstreeks half December de behandeling der zaak Hogerhuis bij den Hoogen Raad verwacht worden. Als ver moedelijke datum wordt 13 December genoemd. Een treurig ongeval had te GRONINGEN plaats. In het comes- tiblesmagazijn van den heer Van Hoorn was een der bedienden bezig een kaas mes te slijpen, toen de loopjongen Dirk de Groot al stoeiend om hem heen liep. Door een ongelukkig toeval gleed het jongetje uit en viel in het mes, waar door een diepe wonde van bijna 10 c.M. in de dij ontstond. Ofschoon bijna on middellijk een geneesheer ter plaatse was en de patiënt onder de noodige voorzorgen naar het academisch zieken huis werd vervoerd, stierf hij spoedig daarna ten gevolge van bloedverlies. De' politie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld. Eene groote volksmenigte hield zich den geheelen avond voor het huis op, waar de meest verwarde verhalen de ronde deden. A.nti-Kngelsch. Men zendt ons het volgende ter over weging Zou hot niet wenschelijk zijn, om van bestaat Hit de 7 leden van den Raad, ohzc Anti-Engelsche gezindheid blijkte geven, door geen Engelscho bokkings en Eugelsche biscuits te eten, geen 1 hom sons puddings en Thomsons thee te nut tigen, goen lawntennis, Engelsch com- mers of football te spelen, geen Engelse x gras of Engelsche koolrapen te zaaien, geen Engelsche pleister te gebruiken, evenmin Engelsch zout, mosterd of En gelsche Jams, de kleine kinderen nu t te vroeg op de beenen te doen staan opdat ze geen Engelscho ziekte krijgen, geen Engelsche boeken of tijdschriften te lozen (waaraan men zich hier trouwens mot veol bezondigt), geen Engelscho uit drukkingen te bezigen bij harddraverijen en wielerzaken, geen afceruoon ot five o'clock tea te drinken, geen Engelsch- leeren broeken te dragen, den Greeu- wiebtijd at te schaffen en geon Engelsche rijwielen ot wielbanden aan te schaliën.ot Engelsche anthracietkolen te stoken. Laten wij daarentegen ons vergasten op boerenkool en boerenmoes, zoodat er veel boeren ontsnappen, laten wij rijden op boerenwagens en boorensjeesen be spannen met boerenpaarden. Laten wij boerenboonen en boerenpruimeboomen planton, boerenjongens drinken en versche boereneieren eten, den tamb o e r als den voornaamsten muzikant beschouwen, ons op boerenkermissen en boerenbruiloften met den boerenschots vermaken, boeren- schroom spelen, nooit boerenbedrog plegen, boerenmik bakken en allerlei Calémb ourg (flauwe woordspelingen) zooals deze er een is, bedenken. Eu ten slotte, laat ons de grootste achting en vriendschap koesteren voor de 16 verschillende soorten van boeren, alsLandboeren, veoboeren, koolboeren, botboeren, boterboeren, kaasboeren, kleiboeren, veenboeren, turfboeren, groenteboeren, melkboeren, vischboeren, wortelboeren, hooiboeren, tamboeren en bovenal voor den Transvaalschen Boer. De Kennemer Sportclub te Alkmaar zal volgens de A. Sp. het doode seizoen niet werke loos laten voorbijgaan. Had men dit jaar gerekend op groote deelname aan de verschillende courses en daarvoor de noodige 6tallen doen inrichten, de uit komst heeft bewezen, dat de ruimte nog niet voldoende was, en alle deelnemers niet behoorlijk onder dak gebracht kon den worden. Het ijverige bestuur van de Kennemer Sportclub heeft daarom besloten in de nabijheid van het paddock een stal te doen bouwen met 20 boxen. Zeer zeker zal dat een groote verbetering zijn, en het is te hopen dat het volgende jaar zal blijken, dat deze 20 boxen nog niet voldoende zijn, hetgeen het beste bewijs zou zijn, dat de Berger renbaan de sympathie van eigenaars van hard dravers en renpaarden bezit. De S.club heeft op hare laatste ver gadering besloten, in bet jaar 1900 weder twee meetings te geven, en wel op Zondag 27 Mei en Zondag 22 Juli. Met de gekwetste slacht- oflere der spoorwegramp bij CAPELLE, die in het Ziekenhuis verpleegd worden, gaat het vrij goed, met uitzondering al leen van den heer Ommering, uit Ylaar- dingen, wiens toestand niet gunstig is. Een laaghartig geval van berooving heeft zich bij de ramp voorgedaan. Mej. Vürtheim, die tot de ernstig gekwetsten behoorde, lag langs den spoordijk, toen zij de hulp van een manspersoon inriep, om haar schoenen los te maken, omdat die knelden. Hij ontnam haar evenwel haar gouden armband en wilde zich ook meester maken van haar gouden engage- mentsring. Door het dichtknijpen van de hand belette zij zulks met alle krachtsinspanning, waarop de onverlaat zich verwijderde, om wellicht bij ande ren of op de lijken zijn slag te slaan. Mej. V. heeft in hel Ziekenhuis ver klaard, den roover te zullen herkennen. Hij was als welgesteld landbouwer ge kleed. Een der reizigers, de heer G. A. de Jong, die mede zwaar verwond werd, is reiziger bij de Stuiverszeepfabrieken, waarvan hij een portefeuille met 500 quitanties bij zich had, die vermist wordt. Eenige der gevonden voorwerpen zijn bij den stationschef te Rotterdam (Maas) gedeponeerd. Naar men verneomt, schijnt het voor- loopig ingesteld gerechtelijk onderzoek te wijzen opeen verzuim van een seinwach- ter te Capelle ot van dien aan de ooste lijke splitsing der ceintuurbaan. De trein van Rotterdam naar Utrecht toch bevond zich tusschen de ceintuurbaan en de halte Capelle, waardoor dit blok bezet was en er zich geen andere trein op mocht begeven, alvorens het sein te hebben ontvangen dat genoemd blok weer vrij was. Worden de voorloopige verklaringen van den seinwachter aan de ceintuurbaan bowaarheid, dat hij genoemd sein inderdaad ontvangen hoeft, dan zou do fout te Capelle schuilen. De burgemeester van het Geldersche dorp W. ortviug dezer dagen het volgende schrijven „Mijnheer de burgemeester ik laat ouw weten dat ik in Utrecht zijd en daar bevalt het mijn goet want oe weet ook heel goet wie er tus is en daar koen ik niet meten oeverweg want altet tus het grootste woert voeren en komen teeren, dat wier ik zat dus mijn hier do brugemeester zouw u wel mijn ver- heus billet over willen sturen als u blieft. Gegroet burgemeester Provinciale Staten van Noord-liolland. a, Dinsdagmorgen vergaderden de Staten tot het afdoen der aanhangige voorstellen. Goedgekeurd werd o. m. het voorstel tot verleenen van subsidie aan don om- nibu dienst dor drie Egmondoo. Dit punt. lokte geen debat uil; we ontspon zich een gedachtewisseling over het voorstel tot hot aangaan eener geld- loening van f 200.000 voor Callantsoog. Het voorstel van Ged. Staten, om de leening in twintig jaar af te lossen, werd ten slotto aangenomen. Men s c h r ij f t uit FRIESLAN D. Italië blijft voortdurend het Fricsebe rundvee trekken. Het vervoer daarheen, als het per spoor over Duitschland moest geschieden, leverde echter een groot bezwaar op, wegens het verbod van invoer en ook van doorvoor door het land Dank zij evenwel de aanhoudende bemoeiingen bij de Duitscho regeering, heeft deze thans, onder de noodige waarborgen, vergunning tot doorvoer ge geven, zoodat eenige dagen geleden door den veehandelaar P. Boonstra, in de Schrans bij Leeuwarden, 96 stuks rund vee, 78 fokkalveren en 18 kalfkoeien, allen van de boete qualiteit, per spoor, via Duitschland en Zwitserland, aan het adres van de bekende firma Carlo Sim te Milaan konden worden verzonden. Het vee was er in vijf dagen. Toen eenigen tijd geleden een^ 100-tal tok- dieren per stoomboot naar Mila,an werden verzonden, gingen er 24 dagen met den overtocht heen. De commissie, die zich belast met de inzending van paarden naar de wereld tentoonstelling te Parijs in 1900, heeft bekend gemaakt, dat zij zich voorstelt eene collectie fokpaarden, waardig om het Nederlandsche paard te vertegen woordigen, op de volgende wijze bijeeu te brengen. Vooreerst wenscht de com missie, dat haar, tegen billijke voor waarden, paarden als 't ware in bruik leen zullen worden toevertrouwd, waar voor zij de kosten van inzending, zoowel als de risico en assurantie op zich zal nemen. Verder kunnen op dezelfde ma nier paarden aan de commissie worden afgestaan, die de eigenaars zelf of door de commissie hier te lande of te Parijs willen laten verkoopen. De paarden zul len op naam van de eigenaars worden ingezonden, aan wie de medailles ten goede komen, terwijl de premies hun voor de helft worden afgestaan, terwijl de andere helft zal strekken ter tegemoet koming in de kosten der commissie, die overigens geheel belangeloos en zonder eenige vergoeding werkzaam zal ziju. Eindelijk wil de commissie, vreezende dat het aantal paarden voor inzendling bestemd, anders niet voldoende zou zijn, nog enkele uitmuntende paarden aankoopen deze paarden (merries) moe ten minstens 4 jaren oud zijn. Ieder, die een geschikt paard voor deze inzen ding meent te hebben, wordt ten slotte uitgenoodigd zich aan te melden. Na 25 Mei kan geen enkel paard meer worden aangenomen te Bergen-op-Zoom zal tweemaal een voortentoonstelling worden gehouden. De commissie van uitvoering bestaat uit de heeren K. den Ouden, te OpijnenG. Egeling Tiche laar, te Loppersum, en K. D. Punt, i-Gravenbage. te Tot heden is b ij de Zuid- Afrikaansche VereenigiDg ingekomen f 525.000 globaal. Mijn naam ie. Schagen, 22 Nov. 1899. De Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paasch- tentoonstellingen van Vee, alhier, houdt hare jaarlijksche algemeene vergadering op Donderdag 7 December 1899, 's morgens 11 uur precies, in het Noord-Hollandsch koffiehuis van den heer D. van Twuiver. De te behandelen punten zijn 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen van verschillenden aard. 2. Verslag van den staat der vereen, en van de handelingen van bet bestuur over het afgeloopen jaar (art 12 der Statuten) 3. Rekening en verantwoording over het gehouden beheer, (rapport van de Com missie van onderzoek)4. Programma tentoonstelling 1900, (in te leiden door den heer Jb. Zijp Hz.)5. Jaarlijkeohe verloting, (in te leiden door den Secre taris) 6. Benoeming van Bestuursleden in de plaats van de heeren P. D. Schenk, C. Spaans Hz. en K. de Moor (perio- diek afgetreden en niet herkiesbaar): 7. Benoeming Commissie van onderzoek 18"/1900 begroeting 1900/1901, voordracht van het bestuur de heeren: J. y. d. Maaten, Kuise en kui'man)8. Voorstellen, welke be- vorderhjk kunnen zijn aan het doel der vereen. 9. Begrooting 1900. Zondagmorgen had er in de lfoep een ongeluk plaats, waar- vau de gevolgen zeer ernstig hadden kun nen z}jn. Al spelende geraakte het 5-jarii? zoontje van R K. onder een rijtuig; twee wielen reden over het ventje heen dat mot gekneusde ledematen werd opgo- nemen - Geneeskundige hulp werd on middellijk verleend. De heer S. Be r man, b u r- gem. onzer gem., heeft het eere-voor- zitterschap Vftn den Rederijkerswedstrijd aanvaard. Toon wo Zondagavond de zaal van den heer Van Twuiver binnentraden, feliciteerden we derfchager Redei\jkeiskainer xnet de waardeering, die haar streven in en om Schagen ondervindt. Immois, als t niet uit belangstelling in dat streven is, waarom dan dio bfjua 50U menschen, dio do zaai tot in de uiterste hoekjes vulden, zoodat ve en zich met een staanplaatsje moesten tevreden bt Alras bleek ons, dat een groot contingent van de aanwezigen ï.u juist niet gekomen was om te zien eu to hooren wat deSchagor Kamer presteert, want anders had men hot den tooneelistoii bepaald niet zoo moei lijk. gemaakt om zich verstaanbaar te maken, on geon aanstoot gegevon aan anderen, die gekomen waren om bedaardf!) to genieten. 't Speet ons zoo voor de leden der lvamer, die met prijzenswaardige!) ijver vooruit willen en blijk gever:, Schagen op gebied van too- neol zooveel als in hun vermogen is, ïots goeds te willen verschaffen. Een levendig blijk daarvan is liet a. s. concours, dat voor een jonge vereeniging als de onze een heolo onderneming is. Ook de uitvoering van Zondag jl. zelf, voor zooverre we er een oordeel over kunnen vellen, want veel woorden gingen verloren en moesten we met de gebaren tevreden zijn, was weer een schrede, vooruit, 't Was ©eu stuk, het Lied van Moeder, uit de oude doos, jat 'door zijn lange samenspraken, waarin feitelijk veel van den loop der geschiedenis wordt verhaald, niet spannend is en vooral niet gemakkelijk te vertolken. 't Is verre van een dankbaar stuk. Toch wist nion op het tooneel onze belangstelling gaande te houden en meermalen waren or oogenblikjes die juist waren. De hoofdlijnen der verschillende personen werden vi ij nauw keurig geteekend en de karakters, hoewol soms wat te hoekig, prijzenswaardig weerge geven. De ijver waarmede werd gespeeld, had tot luisteren moeten dwingen. Ook ditmaal moet weer worden gewezen op het niet genoeg aankleedon der too- neelen, en eenige zg. kleinigheden Zoo b v. waarom droegen do dames na 5 jaar te heb ben voortgeleefd, nog dezelfde japonnen zoo lang duurt geregeld geen japon. En dan dito mijnheer Wallingoen hoed, die 25 jaar wordt gedragen, ziet er anders uit, en ook uw cos- tuum bleek van deugdelijke kwaliteit. En gaan dames door een noodweer, zooals hier 't geval was, zoo maar in wandeltoilet, met elegant en luchtigjes een doek om het hoofd Waarom reeds van te voren dat gezoek naar een zakdoek als men wil gaan huilen? Smart wordt niet alleen vertolkt door ge wrijf met een zakdoek. Zooals gezegd, zoogenaamde kleinigheden, waarop evenwel moet gelet worden. Het nastukje zagen we niet opvoeren. Smeden vergadering. Zondag vergaderd» in liet lokaal Cérès alhier dt onlangs opgerichte Bond van Smeden ten tweeden male, tot vaststelling van het door het Bestuur, mot inachtneming van de gegeven w»nken in de vorigo vergadering, ontworpen reglement. Nadat de heer Wissekerke met een kort woord de 28 aanwezigeB had welkom geheeten, werden door den heer Rogge veen de notulen gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Het daarop artikelsgewijze vooigelezen reglement werd mede, met enkele wijzigingen, onver anderd door de vergadering aangenomen en goedgekeurd. Met meerderheid van stemmen werd uitgemaakt, dat ook door coöperatie de Bond de smidsbelangen zei behartigen en werd in dien geest een artikel in het reglement gebracht. De bond zal bestam uit smids bazen, meerderjarige zoons van smeden of dier verte genwoordigers. De woolden „benoorden Alkmaar" werden uit het artikel geschrapt, waarin wordt aangegeven tot waar de bond werkzaam zal zijn. Dit geschiedde vooral op voorstel van den heer Kruit, woonachtig nabij Purmerend, die als lid was toege treden en wenschte, dat de Bond ook in de omgeving van Purmerend pogingen zou aanwenden, de daar wo nende smeden op te wekken lid van den Bond te worden. De heer Blok van Schagen wenschte ditzelfde cok te doen plaats hebben te Hoorn, waar volgens zij» zeggen de smeden wel bereid zoudeu worden bevonden, als leden toe te treden. Het Bestuur werd gemachtigd, in deze naar zijn beste inzichten te handelen en een crediet verleend voor het doen van pogingen, de uit breiding van het ledental van den Bond batrell'ende. Op voorstel van den heer Met te Heer Hugowaard werd nog besloten, tijdens elke vergadering een vragen- bus te plaatsen, waarin de leden schriftelijke vragen zullen kunnen werpen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Het was een aardig idee van den hr. Langenegger, de liefhebbers van biljarten onder zijne clientèle uit te noodigen tot bijwoning van de séance door den bekenden professeur de billard 11. F. Smith, Zaterdag ten zijnent gegeven. Velen waren gekomen, ook van buiten per rijtuig en per fiets, om den heer Smith zijne mooie kunst to zien uitoefenen. Een partij van 300 punten met voorgift van 100 punten werd tegen een bekend plaatsgenoot, uitstekend bil jarter, door den professeur gewonnen nog nooit, zeide hij, had hij deze par tij tegen een amateur verloren. Met veel belangstelling volgden de aanwezigen de prachtige kunst— en fantasiestooten, in groote verscheidenheid verder gegeven. Een paar partijen over band van 100 caramboles werden op het einde nog gespeeld met een paar andere liefhebbers, die het echter al niet verder brachten dan de eerste en de partijen verloren. Zeer mooie stooten van den heer Smith ontlokten meermalen luide bijvalsbetui gingen van het publiek. Als men nu nog weet, dat de professeur, behalve oen uitstekend biljarter, ook nog een aange naam meii8ch in den omgang is, zal wel niemand betwijfelen, of de avond werd op hoogst prettige wijze doorgebracht. Onder een kudde wolvee, toebohoorende aan een onzer plaatsge- nooten en loopendo onder de Gom. Win kel, is schurft geconstateerd. Do af deeling Schagen, van de Noordhollandscho Vereeniging »Hot Witte Kruis" hield Maandag avond ten locale van den heer W. Rog geveen een algemeene vergadering. De vergadering word door een 10-tal belangstellenden bezocht. Na opening dor vergadering volgde lezing en goedkeuring der notulen. Als hot voorname punt op de agenda stond de beschrijvingsbrief voor de alge meene vergadering, en daarop was hot voors o Schagen, om do subsidie-ver- oe ing op billijker grondslag te krijgen act voornaamste.

Schager Courant | 1899 | | pagina 2