Binnenlandse!! Nieuws. Burgerlijke Stand. Gem. Broek op Langendijk. Gem. Oude Niedorp. Gem. Noord-Scharwoude. 362ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Pr ij zen. waarin we maar enkele keeren per jaar komen én die dus niet als „geregeld be woond* kan worden gesignaleerd.,Hoeveel derer vertrekken «taan door een raam of deur in onmiddellijke gemeenschap met de buitenlucht P" Dat gaf ook veel gepraat, ge-tel en overgetel. Maar t lukte tenslotte tocb. "Wat ik echter heb uitgestaan met onze schoonmaaksterDe kaart van die goede vrouw heeft me 't genot van den plechtigen arbeid ganschelijk vergald. Wat al moeilijkheden En nu had zij nog in mij zonder pedanterie mag ik het verklaren een verstandig raadsman. Hoe zal 't in onze gangen en sloppen met de bewoners zijn, vooral als de bewoners hoofden van gezinnen ter viering van den dood van het jaar veel geestrijks radden gebruikt? Allereerst heeft mijn schoonmaakster zes voornamen, en die kon ik op den smallen regel niet bijéénschrijven. Dan was ze wel gehuwd, maar haar man had haar vijftien jaar geleden laten zit ten en ze wist niet of hij dood was of leefde. Beslist bezwaar maakte zij er tegen, dat ik haar gehuwd" verklaarde en gescheiden" was zij toch óók niet. Waér zij geboren was, wist zij niet, want haar ouders woonden op een schip, dat, toen zij het levenslicht zag, aan hel varen was, en wanneer zij geboren was, kon zij zich niet meer herinneren. Tot welke kerkelijke gezindte zij behoorde, was ook moeilijk uit te maken, want „ik ga naar géén kerk, we oefenen eiken Zondag onder mekaar in de voorkamer van één van de medegeloovigen en wie den geest krijgt, neemt het woord." Hoe zou ik dit omschrijven De kaart bepaalt nog wel„zéér bepaald aandui den". „Hervormd hervormd" stelde mijn oudste voor en dit heb ik dan ook maar ingevuld. De beroepsvragen gingen ook niet gemakkelijk. „In welk vak is zij werk zaam P" „In de schoonmakerij" schreef ik, duidelijk de tweede o teekenend, opdat het goede mensch geen schoen maakster worde in officiëele stukken. „Welk beroep oefent zij in dat vak uit P" „Schoonmaakster* schreef ik „Is zij dat dan voor eigen rekening, of als bestuurster voor rekening van een ander?" „Yoor eigen rekening", antwoordde ik. De vraag „hoeveel vertrekken bewoont zij" was niet moeilijk te beantwoorden het was er maar één. Beslist weigerde zij echterte zeggen, „hoeveel dezer vertrek ken door een raam of deur onmiddellijk met de buitenlucht in gemeenschap staan Want dat waren maar strikvragen, om haar in de belasting te lokken beweerde zij. En toen zij, na heel veel geparle- menteer, tenslotte goedvond, dat één dezer vertrekken in de gunstige conditie ver keerde, wilde zij bepaald, dat ik erbij zou zetten, dat het eigenlijk geen buitenlucht was, want „het stinkt in die gang waar ik woon zóó, dat het meer een rioollucht is dan een buitenlucht 1" Dit deed ik evenwel niet, ofschoon ik de bedoeling van den wetgever appreciëer, inlichtingen over volkshuisvesting bij een te zamelen. Ten slotte, na twee uur getob, kwam het groote werk toch gereed. Bijna had onze brandweer den boel nog bedorven. Er werd tegen 12 uur plotseling brand geroepen en mijn zoon, die gast aan spuit 10 is, vanwege zijn anti-schutters- gezindheid, stoof fluks op om meê te gaan blusschen. Hij was al op de trap toen ik me de volkstelling herinnerde. Zorg in elk geval, riep ik hem na, vóór morgenochtend terug te zijn, want anders kan ik niet verklaren, dat je in je woning was in dezen nacht. zoo goedig glinsterende oogen fonkelden van ware boosaardigheid toen hij voortging „En Ernst is al weer daarheen gegaan, voor zaken, zooals hij zegt. Wanneer ik maar wist, wat voor zaken dat waren. Zij hebben daar toch een eigen notaris? Er zal anders wat te behandelen zijn bij die Neu- stadtersMaar met dien Ernst kan je niet opschieten, geen stap kom je met hem verder." „Vermoedelijk zijn het particuliere aan gelegenheden. Ambtsgeheimen, vanavond komt hij reeds terug. Hebt ge in de cou ranten gelezen, dat die Ronald op zijn werken wordt verwacht?" „Natuurlijk heb ik het gelezen; de cou ranten vermelden zóó precies zijn aankomst, als ware hij een vorstelijk persoon. Deze nabob, die reeds de heele financiëele wereld van Berlijn regeert, speelt ook hier voor den alvermogenden heer. Het is in zijne omgeving een ware alleenheerschappij. Wekenlang moet men zijn best doen, om bij den hoogen heer od audiëntie te worden ontvangen; uren m*t men in de wacht kamer geduld oefenen, en wanneer men hem dan eindelijk te zien krijgt dan jaagt hij je als 't ware de deur uit mij heeft hij ook het gat van de deur gewezen." „Maar, hoe kwam hij déartoe vroeg de majoor verwonderd. „Kent ge hem dan Treumann scheen niet recht te weten, of hij de ontmoeting, waarbij hij zulk een merkwaardige rol had gespeeld, vertellen of verzwijgen zou, maar zijn lust om het mede te deelen, was zoo overwegend, dat hij met zijn gansche levendigheid de ge- heele geschiedenis eruit flapte. ..Het was in het vorige jaar en het ge schiedde ter wille van Heilsberg. Ziet ge, majoor, hier in onzen grond zitten zonder twijfel verscholen een menigte geschied kundige schatten uit de middeleeuwen wellicht nog wel uit den tijd der Romeinen. Men moet alleen maar ingravingen doen op groote schaal: maar daarvoor is geld noodig en dat bezitten wij niet. Toen kwam ik op de gedachte, om me tot Ronald te wenden; voor dien nabob is het geld, dat En dan loopt de heele 8ste volkstelling, wet van 22 April 1879 Stsbl. No 63, Koninklijk besluit van 2 Mei 1899 Stsbl. No. 113,in het honderd!" Hij was gelukkig al gauw terug. En onze volkstelling is gered Werd in dit blad het be richt opgenomen, dat in de gemeente Nieuwe Niedorp in één huis werden ge teld bij de volkstelling drie personen, die ook reeds in de eerste volkstelling, derhalve zeventig jaar geleden, werden opgenomen, niet minder merkwaardig is het zeker, dat de heer J. Fraij, secreta ris te Haringcarspel, aan alle volkstellingen een grooter of kleiner werkzaam aandeel heeft gehad, zij het dan ook wat betreft de voorbereidende werkzaamheden. Te Uirlïshorri is thans een fanfarekorps opgericht. De vereeni- ging, die zeventien werkende leden telt, zal den naam „Onder Ons" dragen. Het bestuur bestaat uit de heeren C. Dam, president, Jb. Smit, secretaris en C. Brak, penningmeester. De voor den aankoop der instrumenten benoodigde gelden zullen worden gevonden door rentelooze voorschotten van de ingezetenen. De heer Kos, te Zuidscharwoude, zal voor- loopig als directeur optreden. De influenza maakt te AMSTERDAM in de laatste dagen' zeer vele slachtoffers, tengevolge waarvan het sterftecijfer tot een ongekende hoogte is gestegen. Gemiddeld overlijden te Amsterdam per week 160 personen in de vorige week nu is aangifte gedaan van ruim 300 sterfgevallen en in de eerste paar dagen van deze week zijn weer reeds 150 opgaven van overlijden bij de bureau's van het bevolkingsregister inge komen. In de maand December 1898 stierven 748 ingezetenen voor de maand December 1899 is het cijfer 980 te no- teeren. De vorige maanden van het jaar 1899 hebben echter zeer lage cijfers gegeven, zoodat, over het gansche jaar gerekend, 1899 toch vrijwel het gewone cijfer tot uitkomst heeft. Woensdagnacht is te 's-HERTOGENBOSCH de politie-agent Van Daalen, een oppassend, eerst onlangs gehuwd man, terwijl hij op surveillance was en uit het Bokhovenstraatje kwam, aan de Smalle Haven in het water ge- loopen en verdronken. De doodstrijd van den man moet verschikkelijk geweest zijn, daar hij blijkbaar geruimen tijd tot bewustzijn was, wat blijkt uit de omstan digheid, dat hij, in 't water liggende, nog lang op zijü hoorntje om hulp gebla zen heeft. Ofschoon de omwonenden op het alarm waren aangekomen en met loffelijken ijver en moed alles in het werk stelden,om den ongelukkige te red den, mocht dit niet gelukken.De toestand van den weg aldaar moet oorzaak zijn geweest dat hij te water geraakte. De interpellatie wel! In de jongste zitting van den gemeente raad van Winschoten kwam aan de orde de interpellatie-Braden over de wegen. De heer Braden begintIk protesteer tegen de handelwijze, tegenover mij gepleegd De voorzitter sluit de vergadering. De heer Brader vervolgt nog en zal mij beroepen op de Staten. Een ontsnapt misdadi- ger. De uit het Huis van Bewaring te ARNHEM ontvluchte J. Zeegers, wegens wij noodig hebben, een kleinigheid. Ik wilde een voordracht voor hem houden en hem duidelijk maken, dat hij hier iets groots voor de wereld kon doen, iets groots, ver hevens voor de menschheid en voor de wetenschap, maar hij liet mij in 't geheel niet aan het woord komen." „Dat kan ik me zoo voorstellenriep Hannut. „Dadelijk reeds nauwelijks was ik be gonnen, of hij viel me in de rede en verklaarde mij kort en bondig, dat hij alleen met het tegenwoordige in betrek king stond, dat hij alleen daarmede rekende en niet met stof en modder van het ver leden hij had tijd noch geld voor zulke dwaze dingen. Toen werd ik natuurlijk boos, en dat nam de groote mijnheer mij kwalijk, want hij werd grof en zeide mij de meest beleedigende dingen in het ge zicht. De eerste de beste mijn was hem liever dan de heele historische bodem van Heilsberg. Ik moest maar eens zien, wat hij van Neustadt had gemaaktNeustadt zou binnen tien jaar een industrieplaats zijn en Heilsberg zou een jammerlijk klein nest blijven, waar het gras in de straten groeide. Ja, ja, dat hééft hij mij ge zegd woordelijk gezegd Hier kon de oude heer van opgewonden heid geen woord meer sprekenhij slikte een paar maal, en zag dan den majoor aan, die met moeite zijn lachen onderdrukte. Hij stelde zich in gedachten de meer dan comische scène voor, hoe de door en door practische nabob het „historische" bezoek de deur had gewezen, maar hij deed den notaris het plezier, met een paar krachtige woorden zijn verbazing en veront waardiging te kennen te geven. „En dat mensch was voor tien jaar nog procuratiehouder bij mijn zwager Raimar en werd Zondags uit puur medelijden ten eten genoodigd," riep notaris Treumann, nog steeds trillend van woede. „Dat weet ge toch wel „Ja. ja, ik weet het," antwoordde Harmut nadenkend. „Ik heb hem daar leeren ken nen, maar sedert niet meer gezien. Mijnheer Raimar liep zeer hoog met het koopmansta- vergiftiging veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf, beeft, blijkens door de justitie ontvangen bericht, waarschijnlijk de wijk naar Duitschland of België genomen. Drinkt nooit ongekookte melk! Te WAGENINGEN waarschuwt de heer H. C. Reimers, rijksveearts, per publicatie ten sterkste tegen het gebruik van ongekookte melk, naar aanleiding van het veelvuldig voorkomen van tu berculose onder het rundvee in den omtrek en het gevaar, daaruit voor de menschen voortspruitende. Vooral voor jonge menschen acht de heer Reimers het gevaar, verbonden aan het gebruik van ongekookte melk, be smet met tubelkel-bacillen, zéér groot. Gevolgen van peilsver- 1 a g i n g. Evenals de torens te Purmerland en Zunderdorp, door verlaging van het peil in de polders, met vernietiging bedreigd zijn, is thans gebleken, dat de Ned. Herv. kerk te Oterleek gevaar begint op te leveren, door het krimpen van den bodem. Door een der ambtenaren van den Provincialen Waters aat is een nauw keurig onderzoek ingesteld. Een oud gebruik. In 't Friesche dorp KNIJP E had Woensdag jl. eene publieke verkooping van bosechen en boomen plaats. lal van houtbazen waren aanwezig. De notaris las de verkoopcondities voor, waarna de oudste der houtbazen opstond en den notaris vroeg ,„of naar oud gebruik de verkoopers niet tracteerden op koffie en koek De notaris antwoordde ontken nend. De oudste houtbaas verliet daarop de herberg en de andere houtbazen eveneens. Zij gingen nu naar een nabu rige herberg en bleven daar afwachten de dingen die komen zouden. De oproeper van den notaris kwam na ruim een uur mededeelen, dat koffie en koek verstrekt zouden worden. Maar de houtbazen hadden ieder een dubbeltje in de herberg verteerd en ze eischten ook dit terug. De notaris verklaarde zich ook daartoe geneigd en toen gingen de houtbazen allen weer terug naar het verkooplokaal, waar spoedig koffie en koek op tafel kwamen. Het oude gebruik werd dus gehandhaafd. Diefstal uit de zilverka* mer van het Koninklijk Paleis te 's-GRAVENIIAGE. Voor de Haagsche Rechtbank stond Donderdag terecht de gewezen zilverbe waarder van H.M. de Koningin, die zich, zooals vro6ger reeds werd gemeld, schul dig had gemaakt aan diefstal van gouden en zilveren voorwerpen uit. de zilverkamer van het Paleis in het Noord-Einde. Uit de voorgelegen lijst bleek, dat successievelijk ruim 150 voorwerpen groot eD klein waren gestolen en bij een opkooper daar ter stede waren verkocht. Tegen dezen verkooper behield het O. M. zich voor, eene vervolging in te stellen wegens heling. Wettig en overtuigend bewezen ach tende,dat bekl.zich heeft schuldig gemaakt aan het voortgezet misdrijf van diefstal, vorderde het O. M. diens veroordeel ng tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Treurig ongeluk! Dezer dagen had in de 3de Helmersstraat te AMSTERDAM een treurig ongeluk plaats. Op de derde verdieping van een in aanbouw zijnd huis stonden vier metselaars op de stelling te metselen, toen eensklaps het touw, waarmede de lent van zijn eersten klerk,maar zulk een car rière had hij zich toch zeker niet gedroomd." „Een zwendelaarscarrièreriep de nota ris verachtelijk, wiens bedaardheid en eer lijkheid geheel op den loop waren, zoodra er sprake was van Neustadt of van den „nabob." „Niets dan zwendel Op eerlijke, solide manier kan men de millioenen zoo maar niet uit den grond stampen en in een paar jaar een dozijn ondernemingen op touw zetten, waarvoor een menschenleeftijd noodig is om ze te doen bloeien. Wanneer ge eens wist, wat men daar fluistertLuid waagt geen enkele het te zeggen, het wordt alles in den grond gesmoord, afgemaakt. Laat ons eerst maar eens afwachten, hoe de zaak eindigt. Dat heb ik Ernst reeds zoo dik wijls gezegd, maar die haalt ongeduldig de schouders op en zwijgt; die bekommert er zich in 't geheel niet om. Ernst stelt waar achtig nergens belang in." „Ja, God zij geklaagd!" bromde de majoor, maar plotseling sprong hij op en boog zich over den muur, die voor hen was. Er had een schreeuw van een kind weer klonken en dadelijk daarop een luide angst kreet. In hetzelfde oogenblik was Harmut reeds over den lagen muur heen gesprongen, baande zich een weg door het struikgewas en daarop hoorde men zijn commandostem „VasthoudenNiet loslatenIk kom reeds." De oude heer wist in het geheel niet, wat dat alles moest beteekenen en liep angstig op en neder, tevergeefs door het struikgewas pogende te zien, maar reeds na weinige minuten dook zijn met gezel weer op met een klein meisje in de armen, dat hij de ruïne opdroeg en daar op den grond neerlegde. „Dat had erger kunnen afloopenzeide hij. „Kleine gems, wie heeft je gezegd, daar op te klauteren Hebt je je pijn gedaan De kleine was nog bleek van schrik, maar zij weende niet; zij betastte slechts haar armpje, waarop een groote, donker- roode schram zichtbaar was, „Het doet in het geheel geen pijn meer" zeideze, dapper den majoor aankijkend. schakels aan het staande hout zijn bevestigd, naar beneden gleed, met het ongelukkig gevolg, dat alle vier werk lieden naar beneden tuimelden. Een van hen kwam er tamelijk goed af, doch de andere drie moesten per brancard naar het Buiten-Gasthuis vervoerd worden. Daar bleek, dat van een de beide polsen gebroken waren. Een ander had een gebroken arm en pol*, terwijl de derde inwendig zwaar gekneusd »a?. De toestand van alle drie is zeer ernstig. Een van hen zal waarschijnlijk sterven. De oorzaak van het slippen van het touw moet te wijten zijn aan het feit, dat er niet, zooals behoort, een klos voor was geslagen. De bouwpolitie stelde een onderzoek in. De werklooze diamant" bewerkers te AMSTERDAM (zegt het Hbladzijn nu in getal ruim drie dui zend, en er komen er eiken dag bij. De opgave deze week zal wel 7eel grootst cjjfer geven,en grooter wordt het cijter van werkloozen, zoolang de oorlog in Zuid- Afrika duurt en daarna nog misschien. Bij degenen, die nu nog werk hebben, zijn er niet weinig, die slechts voor hal ve dagen bezig zijn en dus maar halve verdiensten hebben. Ingeschreven M>and December 1899. Bevallen Jantje Slot—Dekker, d. Aotje Smit—Speet?, d. Johmna Fri-deriks-de Groot, t. Antje Wagenaar-Wit, d. Maria de Groot-Gnldemond, d. Atltje Blokker- Schoonhoven d. Trijntje Reos— Visser, z. Maria Christin* Petronalla Zeun-Hoogrn- dijk, z. Ondertrouwd Abram Schoon en Grietje Beet?, Pieter Gootjes en Geertjs Biersteker. Gehuwd Geeue Overleden Ebsabeth Appelboom 87jr., echtgen. van Dirk Slot. Ingeschreven Decemo. '99. Geboren 19 December. Cornelia, d. v. Johannës Schnijt en van Maria Zutt. O d rtrouwd en Gehuwd Geene. Overleden 18 December. Johanr.es Hoogland, weduwnaar van Trijntje Lange- reis, 85 jaar. 27 December. Hendrik Wit, z. v. Aldert Wit en van Neeltje Pepping 23 jaar. Ingeschreven van 1 31 Deo. 1899. Geboren Johanna Cathsrma, d. v. Cor nelia Mienia en van Elbregt Voe. Snsanna, d. v. Cornelia Kuip-r en »an Cathsrina Kroon. Piete', z. v. Klaas de Jong en Grietje Sterk. Ondertrouwd Cornelis Stremlis te Aker sloot, oud 46 jaar, eu Neeltje Laan te Noord Scharwoude, oud 42 jaar. GetrouwdKlaas Bood, weduwuaar, te Noord Scharwoude, oud 82 jr. en Maartje de Vries te Heer Hugowaard, oud 30 jr. Cornelia Stremlis te Akersloot, oud 46 jr., en Neeltje Laan te Noordscharwuude, oud 43 jr. Overleden; Gerrit Houtman, weduwn. van Maart|e Portegijs, oud 64 jr. Maartje Hessiug, echtg. van Simon Paarde bos, oud 60 jr. Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Koenraad Deutekom en van Cornelisje Sehook, TrekkiDg van Woensdag 4 Januari. 4de Klasse, 2e Lijst. No. 6544 f 5000. „Dappere meid prees de majoor. „Dat huilt niet meer, als het zich in veiligheid weet. Laat eens kijken. Dat is maar een schram; niet de moeite waard om van te praten." De majoor haalde zijn zakdoek uit den zak en droogde de paar droppels bloed, die op het armpje van de kleine zichtbaar wa ren. Nu kwam ook de oude Treumann naderbij. „Dat is immers de kleine Liesbeth van Gernsbach riep hij verrast. „Liesbeth, wat heb jij hier uitgehaald „Daar ben ik opgeklauterd," zeide de kleine, op de steile glooiing wijzend. „En toen vielen de steenen en ik ook." „Ja, en toen bleef ze aan een vliertak hangen,dien ze gelukkig had weten te grijpen," vervolgde Harmut, „maar die gaf reeds meê, en wanneer hij losgelaten had. of ik twee minuten later was gekomen, dan lag ze nu beneden en dan was het glad uit geweest." Harmut bemoeide zich nog met de kleine, toen deze hem ontsnapte met den uitroep „Mama mamaZij snelde eene dame tegemoet, die nu ook ademloos op de hoogte verscheen. Zij viel op haar beide knieën toen ze de kleine in haar armen sloot en aan haar borst drukte. „Stel u gerust, mevrouw, er is niets ge beurd," troostte de notaris en een andere dame. die eveneens was verschenen, ver maande halfluid „Wees bedaard, Wilma. Wij zagen het reeds beneden, boe Liesbeth werd opge vangen en naar boven gedragen werd door dezen mijnheer „Majoor Harmut," stelde Treumann voor. „Hij was gelukkig in de nabijheid toen de kleine viel." De jonge vrouw was nog doodsbleek en niet in staat een woord te zeggen zij reikte slechts den redder van haar kind beide handen, terwijl de tranen haar over de wangen liepen. „Maar mevrouw, het was immers de moeite met waard^zoo weerde Harmut den stommen dank af. „V ij soldaten zijn gewoon,dadelijk toe te gi ypen,en het allerbeste heeft de kleine No. 9471 f 1500. No. 6892, 9180 en 17428 elk f 1000. No. 3282. 3897, 6181, 16897 en 19612 elk f400. No. 3893, 5566. 10*15 en 11573 elk f 200. No. 3673, 4710, 6710, 8655, 15825 en 15936 elk f 100. Prijzen van f 65. 24 2912 5470 8358 10718 13160 15841 18286 77 20 5506 73 728 168 866 288 95 69 32 88 756 186 883 331 135 81 46 93 777 321 896 343 68 3001 53 8406 818 339 897 402 97 21 54 14 821 355 971 430 205 33 77 22 827 357 16029 497 42 36 5608 41 828 374 066 553 50 40 11 97 847 436 113 570 60 82 39 8523 924 509 127 577 3*3 99 87 46 978 515 129 588 4*6 3102 5708 54 11007 528 148 595 *9 06 18 69 107 533 170 618 6*3 5* 19 86 142 664 181 673 58 55 30 8625 222 605 182 704 73 75 65 32 225 638 186 737 92 3239 67 35 228 700 203 750 632 3311 78 57 242 713 214 764 35 32 5818 60 249 807 237 772 *9 36 63 72 293 821 276 781 86 61 93 8710 340 868 354 838 88 95 5916 40 367 869 363 839 97 99 6047 57 411 919 435 863 756 3409 58 80 4-24 933 443 901 9* 62 65 88 433 953 448 921 98 3583 93 93 438 990 476 924 802 87 6145 8811 441 14051 515 943 05 3632 63 12 447 078 541 988 11 *2 68 48 490 112 552 995 *5 3711 6261 8979 557 143 562 19016 63 8* 78 9029 565 166 579 049 71 91 87 30 661 178 599 072 996 95 6306 52 722 206 742 089 101* 3807 46 9108 727 285 764 092 92 26 63 48 731 311 769 111 1117 *3 6546 54 744 334 784 146 1220 62 6643 62 781 404 808 147 48 76 62 63 794 414 809 153 82 99 63 99 795 449 856 154 13*2 392* 93 9296 808 478 890 219 51 78 6709 9391 839 509 933 241 74 4067 28 95 888 536 946 247 1424 4122 29 9408 920 537 17042 264 32 *1 34 89 932 546 059 273 34 *5 36 9507 990 571 073 275 1571 4207 45 17 996 596 110 285 74 08 93 25 12016 600 172 286 92 47 9807 34 066 645 250 323 95 88 11 38 078 659 264 327 96 4334 63 39 085 693 265 330 1630 52 6911 9632 104 705 273 419 4* 58 35 34 118 744 322 420 1716 78 65 84 125 756 327 422 1809 84 78 9733 134 829 349 542 18 4408 7030 36 138 830 407 555 63 4515 72 37 174 858 417 588 72 24 7101 92 181 992 432 608 99 38 59 9822 194 15030 447 663 1905 50 82 28 214 071 461 677 51 63 84 60 279 084 526 752 60 88 93 81 280 159 550 767 80 4621 7270 84 292 162 579 775 2002 27 7300 9904 293 168 686 865 33 57 12 70 365 176 660 884 41 69 52- 89 385 186 663 977 89 71 7429 100S5 406 207 682 20021 2101 87 7605 40 407 240 693 040 24 99 16 66 419 241 716 069 71 4713 59 96 501 250 740 092 89 43 80 10136 513 343 748 158 2271 43 94 76 516 359 760 200 93 54 7620 97 560 403 774 212 1335 56 43 99 618 416 778 355 63 4871 7727 10215 630 430 784 434 72 4917 29 44 638 456 786 457 79 60 31 57 648 482 810 484 88 82 7801 91 665 487 827 498 2433 5035 45 10323 737 505 847 545 4* 80 7912 41 751 507 905 638 51 81 18 50 765 531 946 640 65 90 62 89 797 592 98-2 727 88 5170 89 95 928 596 986 740 98 95 90 97 932 605 18054 805 2597 5226 8000 10435 978 616 094 807 2612 36 12 38 984 625 108 835 48 71 36 10501 993 636 150 916 51 98 70 29 13012 685 187 966 53 5310 8237 52 042 693 207 69 28 38 57 065 708 214 78 61 8318 77 182 790 229 2786 5434 47 10618 152 821 239 2900 46 50 83 827 250 Trekking van Donderdag 4 Jannari 1900. 4e Klasse, 3e Lijst. Nos 15COO en 16190 ieder f 100. Prijzen van f 65. 157 2158 5219 8617 10740 14423 16625 18983 245 457 521 9087 779 658 17102 19013 597 3213 615 217 11173 15546 254 028 629 452 6352 376 181 550 332 036 640 4113 4l3 441 767 772 563 554 816 229 899 797 12668 16021 770 624 1064 631 649 973 692 235 959 696 1149 769 659 10053 759 279 18342 805 1555 5056 951 328 13268 360 388 20064 1694 60 7498 489 313 376 501 211 1741 85 8153 497 907 466 583 400 2059 121 371 371 523 14048 568 661 672 782 988 dame zelve gedaan. Ieder ander had, toen de vliertak begon te breken, met luid ge schreeuw losgelaten; zij maakte zich zoo licht mogelijk en hield op mijn geroep vast tot ik bij haar kwam." Liesbeth was blijkbaar zeer ingenomen met dezen lof en mevrouw van Maiendorf werd zich in zooverre meester, dat ze de beide heeren aan haar nicht, mejuffrouw Marlow, voorstelde,die zij den Burgberg eens had willen laten zien. De majoor hoorde op bij het noemen van den naam der jonge dame en de notaris scheen ook 't een en ander van zijn neef Max te hebben gehoord,want hij maakte voor haar een zeer eerbiedige buiging, en was in de wolken, toen ze den wensch te kennen gaf, iets naders omtrent den gravenburcht te hooren. De oude heer ploe- teide weldra weer in de middeleeuwen en toen Edith, die zich inderdaad voor derge lijke dmgen interesseerde, onder zijn geleide de ruïne doorging, was de voorzitter van de historische vereeniging in zijn volle kracht. Majoor Harmut gaf er de voorkeur aan de jonge weduwe gezelschap te houden Zij was nog geheel ouder den indruk van den schrik en was op de steenen bank gaan zitten. De majoor speelde met Liesbeth, die den val en de schram reeds had verge ten en vrooiijk ronddartelde. Die twee waren reeds de beste vrienden van de we reld toen Edith met haar gids terug- K66F&6. De dames maakten nu aanstalten om op te breken; na het voorgevallene was het met anders dan natuurlijk, dat de majoor eene uitnoodiging ontving, om een bezoek aan Gernsbach te brengen, en mijnheer nota ris Treumann werd als oud vriend des hui zes uitgenoodigd, meê te komen. „Kom maar heel spoedig," zeide de kleine Liesbeth, haar redder vertrouwelijk de hand gevend. „Het is heel mooi bij ons." WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1900 | | pagina 6