Binnenlandsch Nieuws. gesproken over het feit, dat hij geen rijtuigen meer op de Hoogzijde mag plaatsen. Spr. vindt het wel bezwaarlijk, hem dat niet toe te staan, waar aan de hee- ren C. Roggeveen en Tates wel vergunning wordt verleend, en een kastelein verlof ^rÜ5t) voor andermans perceel rijtuigen te plaatsen. Aan Keet wordt geweigerd op Donderdag een paar rijtuigen voor zijn deur ten verkoop te plaatsen en wel wordt toegestaan, dat hij een rijtuig daar repareert voor den een of ander. Spr. vraagt, of hel in dezen nu niet op den weg van den raad zou liggen, dat te ver anderen, en aan een burger toe te staan die paar rijtuigen daar te plaatsen't maakt toch een deel van zijn broodwin ning uit en wanneer de tijtuigen tusschen de boomen worden geplaatst,is het bezwaar niet zoo groot, waarom Spr. wel zou willen voorstellen, aan Keet tóe te staan, tot wederopzeggings toe, daar op Donder dag een paar rijtuigen te plaatsen. Voorzitter zegt, dat er reeds over dat punt uitvoerig in den raad is gediscus- siëerd; voorzitter voelt ook wel veel voor de bezwaren, door den heer Meurs ge opperd. De heer Asjes is het in deze geheel met den heer Meurs eens. De heer C. Roggeveen geniet gratis plaatsing, nu gaat het niet aan, dat een ander te wei geren. Voorzitter zegt, dat er reeds vorigmaal ook op gewezen is, dat de toestand in deze quaestie zooveel verschilt. Op de Gedempte Gracht is de lappen markt, en als men aan een persoon gaat toestaan, daar iets te plaatsen, zullen er spoedig meerderen volgen, wanneer men den een toestaat, kan men het een ander daar moeilijk weigeren. Spr. noemt als voorbeeld den heer Merz Wanneer het marktterrein bij den heer C. Roggeveen noodig was, zou ook daar zonder aanzien des persoons worden gehandeld, maar spr, vindt het maar 't best, dat de raad in deze beslist. De heer Meurs zegt, dat de heer C. Roggeveen dan toch in veel gunstiger condities verkeerd, en al heeft de gemeen te het marktterrein daar nog niet noodig, hij gebruikt toch kosteloos gemeentegrond, waar een ander moet betalen. De voorzitter zegt: als het noodig is, zal ook daar gezegd worden pak-in. De heer Meurs zegt, dat er van de f2 markten wel 50 zullen zijn, dat men geen last heeft van de rijtuigen van Keet. De heer Vlaming is bevreesd, dat meerderen zullen volgen. De heer Schenk gelooft, dat het niet zooveel onderscheid zal maken, of Keet de rijtuigen vlak vóór de deur heeft of aan de overzijde. Daar moet hij marktgeld betalen,wordt opgemerkt. Geef hem dan een gratis standplaats aan de overzijde, zegt de heer Vlaming. Op het gebied van belastingen bestaan geen privilegiën, aldus de voorzitter. Dat geschieat toch wel met Roggeveen op de Markt, meent de heer Vlaming, dan moet het gratis staan daar ook worden afgeschaft. De heer Buis vraagtwaar is het einde, als we dit aan Keet toestaan P Spr. vreest, dat zoovelen zullen volgen. We hebben nu besloten,alle marktgoed aan één kant te houden, laat dat zoo blijven. Spr. ontraadt het, het gevraagde aan Keet toe te staan. De toestand van Roggeveen en Keet is zoo verschillend; als men 't zóó ging beschouwen als de heer Meurs, zou men den winkeliers in de Heerenstraat ook moeten verbieden, op hunüe stoepen uit te stallen. We hebben nu op de Gedempte Gracht bet stalletjes-terrein; verder wilde spr. niet gaan. De heer Meurs zegt, dat we op do Hoogzijde hetzelfde vinden als in de Hee renstraat daar stallen sommige win keliers ook uit met hunne waren op de stoep en dat hindert de passage immers nietsSpreker zou het eig vin den, als die oude privilegiën werden inge trokken,maar dan hetzelfde aanKeet willen toestaan. De heer Vader vreest, dat het niet bij één zou blijven als het alleen Keet was, dan was het niet zoo erg. Merz zal b.v. weldra volgenhij kan het nu reeds niet laten, een kleine uitstalling tusschen de boomen te maken, zet een linnenkast neer, of iets anders, kortom, hij geeft blijk genoeg, dat hij daar iets wil neer zetten en spoedig van de gelegenheid zal gebruik maken. Hij handelt in kin derwagens, meubelen, tafels en stoelen, allemaal artikelen die in huis veel plaats nemen en dus gevoegelijk buiten kunnen staan. Spr. wijst nogmaals op het gevaarlijke van het aan één per soon toe te staan. De heer Meurs meeut, dat, als men Merz heeft genoemd, dat men dan op de Hoogzijde ook is uitgepraat. De toestand kan veranderen, zegt de heer Vader. Dan kan de vergunning worden inge trokken; mijn voorstel is ook: tot weder opzeggings toe. Keet is een man, die zit op hooge lasten, die aardig in den H. O. wordt getroffen; nu vindt spr. het wel wat hard, dien man te treffen in een deel van zijn bedrijf. Men heeft hem al gevraagd, of hij niet meer in rijtuigen deed, omdat hij ze niet meer voor de deur had staan. Nu moet hij de klanten meenemen naar een stal, <1« meeitei kakbaa daar gss» tijd vsar. Be baar Aajai •ardeelt het niet on- waambjjaljk, dat er anderen zullen v#%en. Mskï spr. oordeelt het .geval van die anderen, bijv. Merz en Keet, niet gelijk. Keet staat daar met groote voorwerpen, die heel wat ruimte innemen, en voor eiken vierkanten meter moet hij zooveel betalen, dat wordt dus heel wat staangeld elke week. Bovendien is een rijtuig een artikel, dat zelden wordt aan gekocht en zoodoende heft de gemeente een hooge belasting van Keet, dat maakt een heel verschil bij anderen. Keet plaatit daar ongeveer elke week een drietal rijtuigen, dat vormt een heel bedrag. Het voorstel-Meurs iü stemming ge bracht, wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor do heeren Asjes, Roggeveen, Smit, Bijpost, Meurs en Hoogechagen. Tegen de heeren Buis, Vader, Vlaming en Schenk. Niets meer te behandelen zich voor doende voor openbare zitting, gaat de Raad in comité, ter opmaking van het kohier van den Hoofdelijkon Omslag. De Dames-Zangvereen. „Euphonia" gaf j. 1. Zondagavond ten locale van den heer D. v. Twuiver haar gewoon jaarlijksch concert De zangvereeniging presenteerde zich als 't ware opnieuw aan ons. De studiën waren in het afgcloopeü jaar geleid door den heer M. Visser, den nieuwen direc teur, en 't was met een groote dosis nieuwsgierigheid, dat we naar Ëuphonia's concert gingen. Immers, de heer Visser is als directeur een nieuweling; de leiding van Euphonia is op dit gebied zijn eerste arbeid; daarbij een koor, dat reeds onder andermans leiding heeft ge staan, en dus zeer zeker goeds van dien directeur heeft gekregen, maar tevens ook verkeerdhedenwel redenen, om nieuwsgierig te ziju naar de resultaten van Zondagavond. En 'tgaat ons van harte af, als we zeggen, dat EuphoDia ons heeft verbaasd. We hebben Euphonia nu mooi piano hooren zingen, we hebben de dames een forto hooren ontwikkelen als nooit te voren, en toch minder in aantal. We heb ben ze hooren zingen met schakeering en afwisseling, met uitdrukking en gevoel. Ons dunkt, zóóveel goede dingen, die èn leden èn directeur dankbaar moeten stemmen, over hetgeen in een jaar studie is verkregen. De muziek was eenvoudig, een blijk van practische ken nis te meer van Ëuphonia's leider. Voor al heeft ons getroffen de grootere eenheid van klank, die is verkregen, en niet min der de ontwikkeling van het volume bij de alt. Als we het tekstboekje zoo doordwa len, dan ontmoeten we zooveel bepaald mooie trekjes. Eerstens het Eere zij God 1 over 't geheel zoo goed, vooral het Amen. Dan, de aanhef van Aan 't strand, daar klonk het „Frisch op! kameraden" trisch en vroolijk. Vooral lief was het duo- in Afscheidslied, bescheiden, maar daarom niet minder mooieveneens het slot van 't Danklied was goeder was eenheid en voeling in dat slot. Mede in 't Vijfde Scbeppingslied waren schoone passages, daar ook klonk de alt zoo uit stekend in haar ravengekras enz., en dan nog ten slotte hot einde: „Al wat adem heeft" enz.,daar hebben de dames kranig gezongen. Zooals reeds gezegd, meer dan genoeg, om dankbaar te kunnen terugzien op hetgeen achter ligt, maar ook tevens meer dan genoeg, om den leden van Euphonia het vertrouwen te geven in haar directeur, wetende nu, dat hij de capaciteiten en don ernstigen wil bezit,ze te leiden in goede richting. 't Was, alhoewel de heeren Werner en Schouten voor ons goede bekenden worden, toch weer een genot, hun beider spel te mogen hooren. De violoncel van den heer Werner oefent op ons steeds zoo n bekoring uit, ze weet ons steeds zoo te boeien. O. i. bespeelde hij zijn zingend instrument Zondag vol meester schap. De heer Schouten was zoowel bij de soli van den beer Werner, als in de koornummers der zangvereeniging Eupho nia, de eminente begeleider. 't Speet ons zeer, dat de belangstelling in dit concert niet groot was. Het bericht over de kop pels schapeD, verdacht van schnrlt, (z. v. no.) behoeft eenige aanvulling. Het onderzoek, of het schurft was, ja dan neen, was zeer moeilijk ook door den heer Districts-veearts uit te maken. Twee koppels, 59 stuks, moesten eerst gewasschen worden en daarna nog eens geïnspecteerd, alvorens de vervoe ring mocht plaats vinden. Deze schapen zijn vervoerd,maar blijven 15 dagen verdacht om daarna afgeschouwd te worden. Het 3e koppel, bestaande uit 10 stuks, ongelukkigerwijze bij een dezer koppels gekomen, werd vrij afge- gegeven. Intusschen is het microscopisch onder zoek der 59 schapen nog niet geëindigd. Vergadering van den Raad der gemeente Oude INie- dorp, op Maandag 26 Maart 190Q, Tegenwoordig alle leden met den Voorz ,den heer A. Wonder Pz., Burgem. Met het gebruikelijk welkom, opent de Voorz. de bijeenkomst, waarna de notulen van de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. In de eerste plaats deelt Voorz. mede, hetgeen trouwens reeds bij de toegezonden rouwbrieven ter kennis van de leden is gebracht, dat de gemeeite-veldwachter, de heer C. Moeijes, ir den ouderdom van 70 jaren, den S3sten dezer is overleden. Straks wens«ht Voorz. naar aanleiding hiervan, enlele voorstellen te doen. De kas van den gemeente-ontvanger ia voor den aanvang (fer vergadering door B. en W. onderzocht en gebleken overeenkomstig te zijn met de gehouden boeking. De ontvanpten hebben bedragen f 10176.77, de uitgaven f 9123.90, waarmede het kas-saldo van f 1052 87 accoord gaat. Bij missive van 14 Vaart berichten j Ged. Staten, dat bjj ondeiBcheidene Kon. Besluiten de gemeentelijke belasting-ver ordeningen zijn goedgekend, bijna allen tot 1 Jan. 1901, dat du» die verorde ningen dit jaar opnieuw ter goedkeuring moeten worden ingezondei en opdat zij (Ged. Sf.) in de gelegenheid zullen zijn om die verordeningen met hun verslag daarbjj vóór 1 Juli aan de Regeering op te zenden, wordt de Raad uitge nodigd, ze hun vóór 1 Mei aanstaande te doen toekomen. Voorts worden enkele aanduidingen gegeven van hetgeen in die verordeningen al of niet behoort voor te komen. Ook op dit punt wenscht Voorz. straks terug te komen. Het jaarlijksch beredeneerd verslag van de schoolcommissie (B. en W.) omtrent den toestand van het lager onderwijs, door den Voorz. gelezen, bevat geen bijzonders. Te Oude Niedorp hebben 6 en te Zijdewind 8 leerlingen het herhalings-onderwijs bijgewoond. De heer Over constateert, dat van bet herhalings-onderwijs, jammer genoeg, zeer weinig gebruik wordt gemaakt. Spr. informeert, hoe oud de leerlingen voor herhalings-onderwijs moeten zijn, en of de leeftijds-bepaling soms ruimer gesteld zou kunnen worden. Voorz. antwoordt, dat aan het herha lings-onderwijs kunnen deelnemen de leerlingen, die met vrucht het lager- dagechool-onderwijs genoten hebben, en wat de vermeerdering van het aantal leerlingen betreft, allen zijn het met den heer Over eens, dat dit zeer nuttig en noodig zou zijn, maar men kan ze niet dwingen. Alle deze mededeelingen en stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens gaat men na korte bespre king over tot benoeming van een lid van de stieren-administratie in de plaats van den heer P. Borst, die in de vorige vergadering als zoodanig heeft bedankt. De heer B. LeijdiDg bekomt daarbij 4 en de heer J. Wit 3 stemmen, zoodat eerst genoemde gekozen is. Hierop brengt Voorz. weer in behan deling de belastingverordeningen. Om door het vele schrijfwerk aan die veror deningen, die binnen 8 dagen na de vaststelling aan Ged. St. moeten worden ingezonden, tijdige toezending niet onmo gelijk te maken, wenscht Voorz. thans enkele af te handelen, om in een vol gende vergadering vóór Mei de andere opnieuw vast te stellen. Voorz. heeft nu die verordeningen genomen, waartegen Ged. St. geen bedenkingen opperden dat zijn die op de heffing en invordering van staangelden op kermissen en op belasting voor tooneelrertooningen, verlo tingen enz. Beide heffings- en invorderingsverordn. worden gelezen en met verandering van de data der in-werking-treding opnieuw vastgesteld, nadat nog is besproken door den heer Hille, of Burg. en Weth. met het meten van de kramen,den te benoemen veldwachter of een ander per soon zullen belasten, en door den heer Over,of het niet mogelijk zou zijn, de belasting voor uitvoeringen met en zonder „bal na" verschillend te stellen. Er zijn al genoeg van die „baltjes", vindt spreker daar kan wel apart voor betaald worden. Andere heeren meenen, dat er wel bijna nooit uitvoering is zonder bal na en splitsing dus niets beteekenen zal. Belemmering van die „baltjes" geeft ook nietswant dan gaan de jongelui naar andere gemeenten, en dat de heer Over met die baltjes niet meer ingenomen is, schrijft men daaraan toe, dat bij nu, evenals zij, te oud is om er aan mee te doen. Hierna brengt Voorz. aan de orde de vaststelling der jaarwedde voor den nieuw te benoemen gemeente-veldwachter. Wijlen de heer Moeijes genoot f 170. jaarwedde, f 50.voor bovenkleeding, f 20.vergoeding voor ontheffing van den Enkbuizer almanak, en f 50.als bode, te zamen f 290.Voorz. vindt dat voor een nieuwen titularis te laag en gelooft bovendien niet, dat de Commissaris der Kon., die toch de benoeming moet doen, zooiets nu zal goedkeuren. Spreker ziet gaarne een flink persoon benoemd, die op de hoogte van zijn taak zal zijn, en om zoo iemand te krijgen en dien een positie te geven, dat hij onafhankelijk van fooien enz. kan zijü, stelt Spreker voor, de jaarwedde op f300.— vast te stellen. Daarbij gevoegd de f50.voor kleeding en f 50.voor het bodeschap en nog de andere emolumenten, die den benoemde waarschijnlijk zullen toevallen gelooft Voorz., dat te zamen een salari- ëering zal zijn, waarvan een gezin kan leven en waarvoor men een flink persoon mag vragen. De heer Van der Oord acht een verhooging van de jaarwedde met f 110.nog al kras. Spreker meent, dat f 60.dus een jaarwedde van f 250.bereids voldoende mag heeten. Daarvoor zal men ook genoeg sollicitanten krijgen en de kans op een goede keuze zal er niet op verminderen. De heer Over is het met den heer Van der Oord eensen wanneer de benoemde goed bevalt, en het blijkt wenschelijk te zijn, dan, zoo meent de heer Over, kan men de jaarwedde altijd nog verboogen. De beer Hille gelooft met den Voorz dat, om aan een flink en bekwaam persoon een behoorlijk bestaan te verzekeren, f 300.jaarwedde, dat is met alles en alles ongeveer f 500. noodig is. Minder salariëering, ook al geefc spr. toe dat men evengoed liefhebbers zal krijgen, is derhalve niet wenschelijk. De heer Strijbia ten laatste, wil den knoop maar doorhakken en stelt voor, de jaarwedde op f 275.vast te stellen. 's Voorz. voorstel (f 300.—in stemming gebracht, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen (die van de heeren Hille en Stam.) Daarna wordt gestemd over het voorstel-Strij bis (f 275.en dat van den heer Van der Oord (f 250.waarvau het eerste wordt aangenomen met de vier 3temmen van de heeren Hille, Stam, Kriller en Strijbia. De jaarwedde is dus op f275. bepaald. Oproepingen zullen worden gedaan in het Politie-orgaan,de „Schager"en Nieuwe Alkmaarsche Courant, van personen niet ouder dan 35 jaar, stukken in te zenden vóór 13 April en desgewi'.d persoonlijke aanmelding op 18 April. Bjj de rondvraag zegt de heer Stam, dat hem is gevraagd, of door iemand, die nabij Zijdewind in de gem. Haringcar- spel woont, of er geen gelegenheid zou zijn om zijne 2 kinderen aan de school te Zijdewind geplaatst te krijgen. Volgefis het straks gelezen schoolverslag is er nog wel ruimte, meent de heer Stam, zoodat de vroegere reden tot weigering, omdat er te weinig ruimte was, nu vervallen is. Ook is de persoon in kwestie bereid, om behalve het gewone schoolgeld een extra vergoeding te geven. Na korte bespreking wordt goedge vonden, het verzoek toe te staan, als de betrokken persoon boven het gewone schoolgeld f10.per jaar voor elk kind extra betaaltvan welk bedrag dan door do gem. i 5.aan het hoofd der school zal worden afgestaan Vóór toestemming zijn de heeren Stam, Ligthart, Kriller, Van der Oord en Strij bia tegen de heeren Hille en Over. De openbare vergadering wordt hierna gesloten. De Raad gaat in geheime zitting ter behandeling van de hoofdelijke om- slag-lijst. Te Barsingerhorn was j. 1. Zondagavond de kolfbaan van den heer Slotemaker goed bezet met een aandachtig publiek bij de uitvoering van de leerlingen der Kinderzangschool, onder leiding van den heer Joh. de Groot. Als gewoonlijk bij die uitvoeringen, was een der onmisbare personen de pianist. De heer C. Spaans Dz. was zoo welwillend geweest, de begeleiding van den zang, zoowel bij de repetitiën als bij de uitvoering, op zich te nemen en deswege komt hem voor een niet gering deel het succes van den avond toe. Het programma bevatte slechts 2 num mers 1. „Vacantie", kindercantate van J. Worp, woorden van Dr. J. te Winkel, en 2. „Klein Duimpje", een sprookje, dramatisch bewerkt, in 8 tafereelen. De kiadercantate, die, als meer derge lijke omvangrijke zangstukken, hier en daar voor kinderen eigenaardige moei lijkheden oplevert, werd mooi voorge dragen, waarvoor de heer De Groot allen lof verdiende. Ook de operette „Klein Duimpje" voerden jongens en meisjes heel aardig uit, zoo ten genoegen van de kleine lui zelf, als van hunne ouders en van hen, die vermaak vinden in kinderzang en kinderspel. Tot algemeene tevredenheid mocht er ditmaal niet geklaagd worden over stoornis, en komt een woord van dank toe aan allon, die daartoe rechtstreeks of zijdelings hebben medegewerkt. Het Hoofdbestuur van de Groentenvereeniging „de Niedorper Kogge" heeft in hare jongste vergade ring tot Voorzitter gekozen de heer Jb. van der Stok, tot viee-voorzitter de heer W. C. Visser, tot secretaris de heer J. Porte en tot penningmeester de heer K. Vries. De kiezerslijst der ge- meente Oude Niedorp voor 1900 1901 wijst 180 kiezers aan voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en 175 voor den Gemeenteraad. Het totaal der inge- schreven of ingekomen giften bij de Zuid-Afrikaansche Vereenig. bedroeg op Zaterdag 24 Maart 1900 f 1.110.475.20. Uit hetRijkskrankzinni- gengesticht te MEDEMBLIK is ontvlucht de gewezen verslaggever van de Echo.W., van wiens zonderlinge hande lingen tijdens een bezoek van Hare Majesteit de Koningin teAmsterdam sprake is geweest. Bij b e s c h i k k i n g v a n d e n Minister van Waterstaat,Handel en Nijver heid,is de heerJ.Breed teSfiijpe benoemd tot buitengewoon opzichter bij het onder houd der duinen en zanddijken onder Cal- lanteoog. Op het LOO heeft een vrouw getracht haar man te vergiftigen, door hem een pannekoek met muizen tarwe te doen opeten. De man bemerkte de onsmakelijke korrels weldra en gaf de zaak in handen der politie. De echtelieden leefden sedert eenigen tijd ia onmin. Omtrent deze poging tot vergiftiging deelt de Arnh.Ct. nog het volgende mede De echtelieden H. K. in de buurtschap Het Loo leefden sinds eenigen tijd in groote onmin. Dezer dagen zouden ze als gewoonlijk samen als ontbijt een pannekoek gebruiken. De vrouw had ditmial echter geen lust. De man, die naar zijn werk moet, begiut dus alleen te eten, doch ontdekt terstond dat de pannekoek doorzaaid is met muizentarwe. Hij staakt natuurlijk dadelijk dit onsmake lijk maal en vraagt zijn vrouw opheldering. Deze, gebelgd over zijn opmerkingen, ontrukt hem den pannekoek en werpt dezen in het privaat. De maréchaussees, met de zaak in kennis gesteld, ontruimden den put en vonden een gedeelte van den koek, bereid met muizeütarwe, hetgeen in beslag weid genomen. De vrouw heeft haar man intusschen verlaten, doch de zaak is in handen der justitie. Iemand te GRONINGEN is een fortuintje miegeloopeneen ander heeft het gekregen. De man had een oude kast gekocht voor f 8. Zijn vrouw was minder met het meubel ingenomen, en aangezien een rechtschapen Nederlan der onderworpen is aan den wil van zijn vrouw, deed hij moeite om er weer af te komen tegen den kostenden prijs. Dat gelukte hem iemand die zijn huis be zocht, kreeg de kast. Zij werd thuis aan een grondig onderzoek onderworpen, en men vond in een Iade ongeveer f3000 aan effecten met vele, niet afgeknipte coupons. Moraalals men iets koopt, nazien wat men gekocht heeft, of: houd de vrouw er buiten Een warme bestraffing. Een heer te IJMUIDEN, die zich on geoorloofde familiariteiten tegenover zijn dienstmeisje veroorloofde, werd door haar met een gloeiend strijkijzer over het gelaat geaaid. Mijnheer moest zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling stellen. Het meisje werd uit den dienst ontslagen. Een buitenkansje. De heeren J. Muijs en A. van Stam te Alkmaar hebben als borgen van A. Molenaar, aannemer te Alkmaar, die de vergrooting der houthaven te Zaandam had aangenomen, maar de uitvoering van dit werk niet ten einde had volvoerd, dit werk voor hunne rekening te beëin digen en kregen bovendien nog f 2150 boete voor te late oplevering. Aan den gemeenteraad vroegen zij kwijtschelding dier boete en daar aan B. en W. is ge bleken, dat een aanzienlijke hoeveelheid palen uit den grond moest worden gehaald, wat eene onvoorziene omstan digheid was, die het werk zeer vertraagd heeft, stellen zij den raad voor, aan ge noemde heeren f 2000 der boete terug te betalen. Tel. Dronken of zich dronken houdende heertjes vielen op een avond een naar huis keerend dametje erg lastig in de Kal verstraat te AMSTERDAM. Zoo ver gingen de heertjes, dat ze het meisje den hoed afrukten en achter een houten afsluit- heining gooiden van perceel 31, het magazijn van gummi-artikelen van de firma Martin Schiff. Daar stond de schoone. Over de schutting klimmen ging natuurlijk niet op. Eenige net gehandschoende, galante ridders keken wel eens over de heining, maar het hoofddeksel van de ruw bejegende juffrouw bleef waar het was. Gelukkig naderde daar een ferme, flink uitziende matroos. „Ik zal je wel helpen, juf" klonk het uit zijn zeemansmondin een wip was hij over de schutting en binnen twee tellen terug met een galante buiging het hoedje teruggevend. Rood van doorgestanen angst wilde het juffertje verder gaan maar Janmaat hield haar toen vast. „En ik nou klonk het uit zijn mond, goedig lachend. De juffrouw, hem verkeerd begrijpende, tastte met de hand in haar beursje, om hem een drinkgeld te geven. „Neen", riep Janmaat, „zoo is het niet bedoeld, dat bedoel ik", en fluks pakte hij het meisje om den hals, gaf haar twee zoenen op de frissche koonen en verwijderde zich onder gelach van de omstanders, met een sierlijke buiging en een kort „saluusies". Tel. Oudkarspel, 27 Maart. Bij de op gisteren gehouden stemming voor twee notabelen der Nederd. Her vormde Kerk alhier, zijn benoemd de heeren K. Kroon Jbz. en Aalb. Borst Az. De kiezerslijst der ge- meente Haringcarspel wijst voor 1900 288 stemgerechtigden aan voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de Prov. Staten en 282 voor den Gemeenteraad. Als een bewijs, dat de hooge groentenprijzen ook hun invloed doen gelden op de koop- waarde van landerijen, kan dienen, dat de vorige week een huis met ongeveer 6Vi H. A. bouw- en weiland,in het Waar-

Schager Courant | 1900 | | pagina 2