INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS? Binnenlandsch Nieuws. tocht is geweest de snelheid, waarmede aan het bevel tot inspannen voldaan werd. Gemiddeld was een 15-tal minuten voldoende voor het bijeenja^en van paarden, muilen en ossen en ging het dan weer voorwaarts op dezen merk- waardigen marsch. Slechts enkele tfagens uit het groote getal zijn gebroken. Dit is des te opvallender, omdat de voertuigen op de slechte paden en in de kwade driften veel moesten te lijden hebben. Bij de plaats van Tromp, op ODgeveer twee uur afstands van Bethulie, moest een geheelen dag gewerkt worden om de wagens door een 6loot te krijgen. Toch werd er niet geklaagd, niet gemord, niet den moed opgegeven. De kost bestond voor het grootste deel uit schapenvleesch, brood en beschuit en garstkoffie. Op een aantal plaatsen munt ten de Vrijstaatsche Boeren uit door gastvrijheid en hulpvaardigheid. Er zijn slechts heel enkele ziekte gevallen van niet ernstigen aard voorge vallen en deze vonden goede verpleging in Dr. Daly's ambulance. Het is een even verblijdend, als glorierijk feit, dat onze generaals hun schitterenden terug tocht uit het Zuiden met geen enkel menschenleven betaald hebben. (Niet geplaatzte ingezonden etukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur Beleefd vraag ik een plaatsje in Uw veelgelezen bladhet is naar aanleiding van het ongeluk in de Kaasfabriek te Dirks- hom. Uw berichtgever is vermoedelijk verkeerd ingelicht. Volgens Uw berichtge ver zou het ongeluk gebeurd zijn terwijl wij zaten koffie te drinken in de kamer. Dit moet ik ten stelligste tegenspreken. We waren met zijn zessen in de fabriek werkzaam, in het andere eind der fabriek dan waar de bewuste weikelder zich bevindt. Ook was van vermissen geen sprake. Toevallig kwam de knecht in de nabijheid van den kelder, toen hij de klompjes zag drijven en wij tot de treu rige ontdekking kwamen, dat ons zoontje daar zijn einde heeft moeten vinden. U dankende voor de verleende plaats ruimte, Achtend, Uw Dw. Dn., JLtvi in. Maandagavond had de gewone Mei-vergadering plaats van het Departement Nieuwe Niedorp der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Tot afgevaardigde naar de a s Alge- meene vergadering werd benoemd de heer S. Prius In de plaats van het aftredend (en niet herkiesbaar) bestuurslid den heer P. Maats, werd als zoodanig geko'zen de heer K. van der Meulen. Ter vervanging van den heer J. Coster (vertrokken) werd als Commissaris der Departements-Spaarbank en der Leesbi bliotheek de heer S. Prins gekozen, ter wijl in laatstgenoemde betrekking de heer P. Koopman werd herbenoemd. En daarmee waren de verkiezingen nog niet uit. De heeren J. B. Wilken, J. G. van Eden en K. Brouwer zagen zich verkozen tot leden der commissie voor het nazien van de rekening der Spaarbank. Naar wij vernemen, zul len hoogstwaarschijnlijk aan de halten der tram te Nieuwe IViedorp en te Aartswoud eerlang verrijzen stationswachtlocalen, vanwege particu- lieien. De volgende week zal de eerste groote lammerenverzending in dit jaar van T exel plaats hebben. Niet tegenstaande het zeer koude voorjaar, zien de lammeren er flink uit. Van de prijzen is nog niets bekend. De uitslag der aanbeste ding voor de leverantie van 60 a 70 M3. grint voor den polder "Val li boos ia als volgtIngeschreven de firma W. F. Stoel en Zoon te Alkmaar voor f2.79 de M3.,de heer H. de Boer te Oudorp voor f2.75 en de heer P van Hasselt te Nijmegen voor f 1.73 de M3. Aan dezen laatste is de levering gegund. Dejaarlijksche ledenver- gadering van de Zangvereeniging te Aardss woud,welke verleden najaar reeds moest geweest zijn, heeft nu toch Zondag 13 Mei j 1. plaats gehad. De Directeur, de heer J. Groen, had kennis gegeven, dat hij, bij de bestaande rege ling en bij zooveel lakschheid en gebrek aan belangstelling als hij van de zjjde van het bestuur had ondervonden, zich niet langer voor de geringe vergoeding van f 7.50 in de drie maanden met het onderwijs der zangschool, bestaande uit meer dan 30 leerlingen, verdeeld in 2 klassen, wilde belasten. De zeer slecht bezochte vergadering nam deze kennis geving als ontslag-aanvrage op en be noemde in zijn plaats den heer J. de Geus, secretaris der vereenigiDg. Wie van nabij wsten, met hoeveel zorg en toewijding de heer Groen de jaarlijksche openbare uitvoeringen der zangschool voorbereidde en leidde, zullen beseffen, dat het den nieuwen functionaris niet gemakkelijk zal vallen, de vereeniging het verlies te vergoeden, dat ze door het bedanken van den heer Groen geleden heeft. Dat hij er in slage, is onze en zeker aller wensch. In plaats van den heer De Geus, en de heeren Voorduin en Stapel, die beiden naar elders gingen, werden tot Bestuurs leden gekozen de heeren Van Ree, Dar- denne Ankringa en P. Har'.og, zoodat het Bestuur thans is samengesteld als volgt Ds. Dardenne Ankringa, voor zitter P. Hartog, secretaris; Jb. Kuiper Rz., penningmeesterH. van ReeenJn. Koorn Dz., leden. Vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe .Xie- dorp, op Zaterdag 12 Mei 1900, 's avonds 71 uur. Afwezig met kennisgeving de heer HalfF. De Voorz. opent met een woord van welkom de vergadering. De notulen van de vergadering van 26 April worden gelezen en na rectificatie goedgekeurd. Achtereenvolgens worden nu voor kennisgeving aangenomen de volgende ingekomen stukken en inededeelingen 1. Missive van H.H Gedeputeerde Staten, houdende kennisgeving, dat de hernieuwde vaststelling der jaarwedde van den gemeente-ontvanger op f 200 niet door hen behoeft te worden goed gekeurd. 2. Scbrijven van mej. K. Brouwer- Verveen, dat zij, onder dankzegging voor de betoonde eer en het vertrouwen, de benoeming tot mede-directrice van de naai- en breischool niet wenscht te aan vaarden. 3. Brief van den heer J. G. van Eden, dd. 28 April, mededeelende, dat hij, onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen, zijne benoeming tot gemeente-ontvanger aanneemt en reeds maatregelen genomen heeft om ten spoedigste de acte van borgtocht te passeeren. 4. Mededeeling, dat eene urinoir geplaatst is bij het tram-emplacement- en voorts, dat enkele wegboomen zijn omge vallen of gewaaid, welke op voorstel van den Voorz., aan het Armhuis zullen wor- den gebracht voor brandhout. Verder doet Voorz. namens Burg. en Weth. opgave van eenige noodig bevonden reparatiën, o. a. aan het plafond in de secretariswoning, aan de brug in het Veld, enz., welke de Raad goedvindt uit te voeren. Naar aanleiding eener op merking van den heer De Moor, zal een „achteromstapje" worden gemaakt aan het hek bij het oude huis van den heer C. Wit Dz. aan den Wateringska-nt, voor namelijk ten behoeve van de aldaar pas- 8eerende schoolkinderen. Hierna gaat men over tot benoeming van een directrice voor de naai- en brei school, waartoe bij eerBte stemming wordt gekozen mej. Wed. Pekelharing-Haring huizen, aan wie ten spoedigste van deze benoeming kennisgeving zal worden ge daan. Naar aanleiding van toegezonden pros pectus van het „Handboek voor de Politie", Haar plichten en rechten, door Jac. v. Waning, vindt men goed een exemplaar van het werk aan te schaffen. Hierna komt de nieuwbenoemde gemeente-ontvanger, de heer J. G van Edeö, ter vergadering, teneinde in handen van den Voorz. de bij de wet voorge schreven eeden af te leggen. Nadat die eedsaflegging overeenkomstig de wet heeft plaats gehad, feliciteert Voorz. den be- ëedigde, waarbij hij den wensch uitspreekt, dat hij persoonlijk, het dagel. bestuur en de geheele raad gelukkig met den be noemde zullen mogen samenwerken en dat deze zal wezen een goed ontvanger voor de gemeente. De heer Van Eden dankt den Voorz. voor zijne wenschen, en hoopt ook, dat er steeds een gelukkige samenwerking moge zijn tusschen hem en zijne supe rieuren en dat hij ook met den secretaris altijd genoegelijk en aangenaam zal mogen samenwerken. Na de rondvraag, die niets oplevert, sluit Voorz. vervolgens de vergadering. Vergadering van de V r ij- willige Brandweer te Winbel, op Vrijdag 11 Mei 1900, des avonds 7l/2 uur, ten huize van den heer P. Buij De commandant-voorzitter, de heer A. Sloos, opende de vergadering en zeide het te betreuren dat slechts onge veer één vierde gedeelte van het aantal leden der vereeniging aan de oproeping had gevolg gegeven. De secr., de heer H. Dekker, las daarna de notulen der vorige alge- meene vergadering. Zij werden onver anderd vastgesteld. De heer Onnekes, eveneens zijn leedwezen betuigende over de onvoldoende opkomst der leden bij vergaderingen en oefeningen, stelde voor, lezingen te doen houden over onderwerpen betrekkelijk het brandweerwezen, waardoor allicht de ambitie der betrokkenen zoude worden opgewekt. De onder-commandant, de heer Rezelman, herinnerde aan eene voor dracht, door den heer H. van Heerik- huizen in het vorig jaar gehouden. De heer Koelman merkte op, dat die voordracht veel had bijgedragen tot de kennis der leden omtrent de samen stelling der brandspuiten, en dat men den heer Van Heerikhuizen niet geringen dank verschuldigd was voor hetgeeD door hem in het belang der vereeniging was gedaan, doch stelde voor met het houden van lezingen voort te gaan en hij wekte zijne mede leden op lot getrouwe deelneming aan de oefeningen en het verleenen van krachtige hulp bij brand, opdat niet volge, hetgeen anders onvermijdelijk volgen zal: het uitvaardigen van bepalingen door den gemeenteraad, waarbij aile weerbare mannen in de verplichting worden gesteld de brand spuiten te bedieneD, teneinde aldes door dwang te verkrijgen, hetgeen gemak kelijk vrijwillig kan worden verricht. De rondvraag leverde niets belangrijks op en de kommandant sloot de ver gadering. Vergadering van den Raad der gemeente inlijf, ge houden op Dinsdag 15 Mei j l.,'s avonds 6 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ter tafel worden gebracht en opnieuw onveranderd vastgesteld de verorde ningen omtrent de heffing van school gelden, weegloonen, begrafenisrechten en leges ter secretarie, nadat door Voorz. vooraf is medegedeeld, dat deze veror deningen, hoewel pas verleden jaar door den Raad nog vastgesteld, volgens inge komen en al reeds in eene vorige ver gadering medegedeelde missive, wederom ter goedkeuring moeten worden inge zonden, daar de goedkeuring der thans geldende verordeningen slechts tot I Januari 1900 ie verleend. Mede wordt ter tafel gebracht en voor gelezen eenconcept overeenkomst tusschen de gemeente en de Stoomtramweg-Mij. Westfriesland", met betrekking tot het onlangs van gemeentewege gestichte tramwachtlokaaltje. De voornaamst bepalingen dezer over eenkomst zijn, dat het trambestuur het beheer over het gebouwtje zal bekomen en de kosten zal dragen van over plaatsing, wanneer zulks te eeniger tijd noodig mocht blijken, terwijl de kosten van onderhoud voor rekening der gemeente zullen blijven. Op voorstel van Voorzitter wordt aan deze overeenkomst nog de bepaling toe gevoegd, dat de gemeente over het ge bouwtje wederom de vrije beschikking zal bekomen, zoodra de tegenwoordige Maatschappij in andere banden mocht overgaan. Nadat de overeenkomst,aldus gewijzigd, den Raad aannemelijk voorkomt, wordt besloten het trambestuur met deze wij ziging in kennis te stellen en na genoegen- Deming dit contract te sluiten. De rondvraag niets opleverende, sluit de voorzitter deze openbare vergadering en wordt in comité gegaan. Het 7de Provinciaal N.-Hollandsche Zendingsfeest zal dit jaar plaats vinden op Donderdag 21 Juni, te II uren, in de bosschen van Jhr. Van Foreest te fleiloo. Van 2 spreek plaatsen zal het woord gevoerd worden door de zendelingen Jens, van N. Guinea, en Tiemersma, van W.-Java, door profes sor Muller, van Haarlem, door de predi kanten Aalders, van Buiksloot, v. d. Flier, van Punnerend, Lammerink en v. Noort, van Amsterdam, Schuller,van Purmerland, Visser, van Egmond aan Zee, en door den schoolopziener Blum, van Aikmaar. Fanfarecorpsen uit Alkmaar en Haarlem zullen het gezang begeleiden en in de pauze uitvoeringen geven. Programma's en advertenties zullen tijdig de bizonder- heden mededeelen. Op hun gevone Maandag avond-repetitie, den 14, werden de wer kende leden van het fanfarecorps te Barsingerhorn aangenaam verrast. In de pauze werd binnengebracht een prachtig vaandel, rijk afgezet met zilver op donkerblauw fluweel. Het draagt als opschriftBarsingerhorn - fanfare-corps - T. O. N. I. D. O. In het midden vertoont zich eene in goud draad opgewerkte harp, omgeven door zilveren lauwertakken. De Voorzitter van T. O. N. I. D. O., de heer P. R A. van Meurs, droeg dit vaandel op aan het muziekgezelschap, als een geschenk van hem zeiven en in gewijzigden vorm van zijne mede bestuursleden en den Beschermheer van het fanfarecorps. In zijne toespraak wees de Voorzitter op den gunstigen toestand, waarin het fanfarecorps verkeert, op de sympathie der burgerij, waarin het zich steeds meer mag verheugen, en uitte hij den wensch, dat dit vereenigingsteeken nog lang een sieraad moge zijn voor T. O. N. I, D. O. Met luid applaus werd de rede van hun geacht en verdienstelijk medelid door den gezelligen vriendenkring ontvangen en met dank zijn geschenk aanvaard. Inspectie verlofgangers nationale militie. Deze zal plaats hebben te ftjehagen op Maandag 11 Juni, des voormiddags 9 uur, voor de gemeenten Schagen, Barsingerhorn, Haringcarspel, St. Maarten, Zijpe, Anna Paulowna, Cal- lantsoog en "Wieringerwaard te Helder op Donderdag 7 Juni, des voormiddags 10 uur, voor de ge meenten Helder en Wieraigen te W in kei op Woensdag 13 Juni, des voormiddags 10 uur, voor de ge meenten Winkel. Hoogwoud, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Spanbroek en Opmeer te Heerhugowaard op Vrij dag 15 Juni, des voormiddag 9'/s uur, voor de gemeenten Heerhugo waard, Broek op Langendijk, St. Pancras, Oterleek, Obdam, Hensbroek, Oudcarspel, Noord - scharwoude en Zuidscharwoude. Beroepen (toez) bij de Nederl. Herv. Gemeente te Boskoop Ds. G. A Kniphuizen, te Noord- Z,ijpe (Schagerbrug). Anna Paulowna, 15 Mei. De jongeling L. Visser alhieris ge slaagd voor het examen van leerling- klerk aan de H. S. M. Door een stier aange vallen. Een koetsier van den omnibusdienst AMSTERDAM-SLOTEN, die een koe wilde halen uit een wei onder laatstgenoemde gemeente, werd daarbij door een stier aangevallen, die hem tweemaal op de horens nam en omhoog wierp en bij een derden aan val den ongelukkige in een nabijzijnde sloot deed terecht komen. Toegesnelde hulp kon den man nog juist bijtijds 7an verdrinken redden, waarna men bem, zwaar gewond,naar zijn woning vervoerde Zaterdagavond hield de afd. ENKHUIZEN van de Nederlandsche Visscherij-Vereeniging in het Volkskof fiehuis een zeer druk bezochte vergade ring, welke ook bijgewoond werd door een groot aantal visschers uit andere plaatsen, die hier met het oog op de ansjovis- en mossel visscherij tijdelijk vertoeven. De bijeenkomst werd geleid door den heer J.Zwier Visser van Alkmaar, die,naar aanleiding van de houding van een der afdeclingen (Oosterland op Wieringen) in zake de vlootrevue-kwestie en de redenen, die haar geleid hadden het een maal aangenomen plan van de Vereeni ging te laten varen, zeer uitvoerig de geschiedenis van het revue-plan uiteen zette, om de houding van de Vereeniging te rechtvaardigen, waartoe hem de aan wezigheid van leden van afdeelingen uit Noord en Zuid bijzonder verheugde. De heer Zwier Visser herinnerde er aan, hoe het plan voor de vlootrevue, in een van de eerste vergaderingen der afd. Enkhuizen, geopperd, langzamerhand tot ontwikkeling gekomen was en een paar duizend visschers hunne medewerking hadden toegezegd, zoodat, toen het Hoofd bestuur zich tot Hare Majesteit wendde met het verzoek, die revue met Hare tegenwoordigheid te willen vereeren, de plannen daarvoor reeds een volkomen vasten vorm hadden verkregen, in tegen stelling met het optreden der beeren Calkoen en Kol ff, die nog de medewer king der visschers moesten verkrijgen, toen door hen een plan voor een te houden vlootrevue aan de Koningin werd aangeboden. Een vlootrevue der genoemde heeren zou trouwens een geheel ander karakter dragen dan de demonstratie, welke de Vereeniging met hare revue beoogde. Nadat de heer Zwier Visser gezegd had, op welke wijze het verzoek om sa menwerking tot hem was gekomen en waarom dit was afgeslagen, aantoonende, dat de voorstelling alsof hij per sé alle samenwerking van de hand gewezen had, geheel bezijden de waarheid was, drong hij er op aan, dat de Vereeniging haar eigen weg zou blijven gaan, niettegen staande de pogingen, die van verschillende kanten worden aangewend om tegen haar te ageeren. De vergadering betuigde hare instem ming met de houding, door den heer Zwier Visser in deze zaak aangenomen. Crt.) Een goede zijde van den strijd, die na het jongste proces tegen de oud-suppoosten van Neerbosch te ARNHEM is gevoerd, is, dat volgens het „U. D." te HUISDUINEN eene vereeniging opgericht is, ten doel heb bende de opvoeding van weezen, balf- weezen en onverzorgde kinderen. Reeds zijn enkele kinderen door die vereeniging opgenomen, die voorloopig in het huis gezin worden verpleegd. Einde Juni zal het eerste paviljoen gereed zijn. Daarin zullen 15 a 20 kinderen worden opge nomen en met een vader en moeder een afzonderlijk huisgezin vormen. Gedurende de drie eerste maanden van dit jaar werden naar België gevoerd 12.976 stuks hoornvee, waar voor tezamen de som van fr. 244.996 aan invoerrechten betaald werden. Uitgevoerd werden slechts 13 stuks. Bovendien werden ingevoerd, ook hoofd zakelijk uit Nederland, 51.788 schapen en 10.803 paarden. In de maand April gingen alleen langs het grensstation Esschen 1076 stuks fokvee, voor eene gezamenlijke waarde van fr. 216.000. De algemeene vergade ring van de vereeniging Het Nederlandsch Rundveestamboek, die 27 Juni aanstaande te VEENDAM zal worden gehouden, zal, met het oog op het 25-jarig bestaan van de vereeniging, een feestelijk karakter dragen.De heer J. BreebaartKz.,voorzitter, zal de feestrede houden. De vergadering zal naar alle waarschijnlijkheid worden bijgewoond door Z.Exc. den Min. v. Binnenlandsche zaken. l>ii-b»horn. De leesbibliotheek van de Vereeniging Nut en Genoegen alhier heeft den afgeloopen winter weder goede diensten bewezen. Aan 73 ver schillende personen werden gedurende het winterseizoen 374 nummers uitgereikt. Door aankoop werd de bibliotheek met een 25-tal nummers verrijkt, terwijl zij tevens een goede aanwinst verkreeg door een geschenk van denzelfden milden gever, die haar op deze wijze al meermalen bedacht. f Heden (W oensdagnamid- dag) had de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer H. v a n Heerikhuizen, in leven hoofd der school te L^utjewinbel. Dat die begrafenis niet geheel zonder plechtigheid zou geschieden, was wel te denken, waar een zoo algemeen geacht en bemind mensch ter laatste rustplaats werd gedragen. Maar zeer, zeer weinigen genieten een zoo onverdeelde hoogachticg.zoo van autoritei ten in vakkringen en particulieren als waar in de heer Van Heerikhuizen zich steeds heeft mogen verheugen; en zijn betrek kelijk langdurig en smartelijk lijden en zijo sterven verwekte dan ook bij elk, die hem had gekend, een oprechte deel neming Te 2 uur toog de lange stoet naar het kerkhof te Winkel. Van uit den lijkkoets werd de baar gedragen door de onderwijzers van Winkel en uit omliggende gemeenten, allen vrien den van den overledene. Een drietal kransen: van de afdeeling Winkel van de vereeniging „Volkson derwijs", eenige oud-leerlingen en van de schoolkinderen, bedekten de baar. Te Winkel voegden zich eenige belangstellenden bij den stoet en op het kerkhof waren, behalve de fa milie, genoodigden en belangstellenden, de Gemeenteraad en de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. (de overledene was voorzanger in de N. Herv. kerk) en vertegenwoordigd waren de afdeeling Winkel van „Volksonderwijs" en de afdeeling „Schagen" van het Ned. Onderwijzersgenootschap,terwijl een depu tatie van oud-leerlingen, bestaande uit de heeren G Nobel, J. Nobel, He. Spaans en K. Homan, benevens, als we ons niet vergissen, nog enkele oud—leerlingen van Oudkarspel, mede deel uitmaakten van den Btoet De heer J, H. Bergman, namens de afdeeling van „Volksonderwijs", herin nerde aan de groeve, aan den buiten gewonen ijver en de groote, liefdevolle toewijding, waarmede de afgestorvene altijd de belangen van de jeugd had behartigd, waarmee hij baar opgewekt en aangespoord had, aan de groote ver diensten als lid der vereeniging, die hij met al zijn hart en gaven had gediend. „Nimmer," zoo zei spreker, „zullen de leden hunnen sympathieken Van Hee rikhuizen vergeten; zijn plaats zal niet spoedig aangevuld zijn." Als laatste bewijs van vriendschap legde spreker namens de vereeniging een krans op de baar. De heer J. Bakker, hoofd der school te Groetpolder, als vertegenwoordiger van de afdeeling „Schagen" van het N.O.G., herdacht in treffende, gevoelvolle woorden den overledene als lid dier afdeeling. Wat hadden zij samen, honderden ma len, den weg van Lutjewinkel naar Winkel gegaan, en nu, zoo zei spreker, nu gingen wij weer samen den weg, maar hoe O wat hadden wij onderwijzers nog gaar ne langen tijd Van Heerikhuizen in ons midden gehouden. Hij was het immers, de optimist, die altijd raad wist, altijd opgewekt was en altijd moed insprak, als wij op de ver gaderingen geen van allen wisten, hoe ons te redden en hoe de zaken aan te pakken. Nooit zal zijn plaats zoo goed vervuld worden. Zijn geest was het, die ons altijd en altijd weer moed en kracht ingaf. Nimmer zal zijn herinnering ons uit de gedachten gaan immers in ons hart leeft die en zal die blijven levenzijn assche ruste in vrede! Een broeder van den overledene be dankte namens vrouw en kinderen voor de treffende belangstelling. (Ongecorrigeerd.) Bloedvergiftiging! Zekere Thijssen, oud 64 jaar, te HAARLEM, stootte zich dezer dagen met het hoofd tegen een hangende petroleumlamp, waardoor verwonding is ontstaan. Thans is hij aan bloedvergif tiging, tengevolge van de bekomen verwonding, overleden. ALKMAAR, 11 Mei. De Société anonyme Beige des Tramways Neerlan dais, concessionarisse der stoomtram Alkmaar—Haarlem, heeft zich tot den raad dezer gemeente gewend met het verzoek, haar concessie te willen verleenen tot verlenging der bestaande lijn, eindi gende aan den Nieuwlandersingel, om door overbrugging der Singelgracht, langs Zilver- en Ridderstraat en voorts over de Laat, Limmerhoek en Bierkade, het eindpunt der baan te brengen aan den Achterweg, teneinde zoodoende aansluiting te verkrijgen aan de aanleg plaatsen der booten, de stoomtram AlkmaarAmsterdam, de nog aan te leggen stoomtram AlkmaarSchagen en de electrische tram naar Oudkarspel. Schagen, 10 Mei 1900. De heer H Snuif van A m- sterdam, die in Denemarken eenige maanden de zuivelbereiding bestudeerde,bracht met dat doel mede ruim 14 dagen in de kaasfabriek aan den Molenweg alhier door. Voor de directie en den kaasmaker zeker eene vleiende onderscheiding. Het huis met erf op het Rensgas alhier, door den Notaris G. Vrij burg Dinsdag j.l. in veiling gebracht, is gekocht door den heer A. Rossen, Alkmaar, voor f 1020.

Schager Courant | 1900 | | pagina 2