INGEZONDEN. i De Enffelsche verliezen gering. Hertzog in West-Friesland, heeft afgelegd Ook iSLhfEhï vereeifigeif mef De Wet' zal een plan ter tafel worden gebracht die volgens de berichten in de nabijheid bij welks uitvoering Wesf-Fneslana moet z|o - toegankelijk voor tjalken zou worden. Londen, 30 Nor. Officiéél. Lord Ro- —Den tweeden Kerstavond 1 f Zuid-Afrika en vervangen door Lord Kitchener.die bevorderd is tot den raDg van luitenant-generaal, met den localen rang van generaal. K H (r E optredén het SpGCi&litGitGll gGZGl- scliap van den heer Stfcober uit Dod Haag. Mot veel succes is het gezelschap reeds ettelijke keeren opgetreden, zoowel in Tivoli te Den Helder als in Diligen- tia te Alkmaar. De Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paa«ch- Vee te 'Algemeen achtte de Vergadering het wenschelijk, dat de wet aangevuld worde met de bepaling, dat eene Com missie van advies en beroep ingesteld zal werden, bestaande uit elf leden waarvan door H.H. Gedeputeerde Staten van elke provincie één hal worden aan. gewezen. gevorderd Het was het plan, dat Kruger van Parijs naar oas land zou komeD, maar het zal niet aldus zijn; er is anders be- tentoonstellingen van twuuuBTOt ^oiJ6U uuu.uuwolua sloten; Kruger gaat eerst naar Berlijn. Schagen houdt haar gewone jaarlijksche (jgr Vereeniging de meening van de meerder Kruger gaat heden,Zaterdag,naar Keulen, algemeene vergadering op Donderdag 13 heid der Vergadering in betrekking tot het blijft daar Zondag, gaat Maandag naar December a.s., in het Noordhollandsch ontwerp boven besproken ter kennisso van Ivoffiehuis van den i zoei{ om d9 yóór aang9geyen wijzigingen en De volgende punten zullen afgehandeld aanvullingen bij amendement in 'het wets» worden 1. Ingekomen stukken en mede- ontwerp op te nemen, deelingen van verschillenden aard2. Verslag van den staat der Y ereeu. en het Bestuur Rekening gehouden Maagdenburgen komt Dinsdag te Berlijn, om daar eenige dagen te big ven. Poli tieke overwegingen zijn aanleiding, dat Duitschland na Frankrijk aan de beurt komt. Kruger heeft een tweede onderhoud I van de handelingen »an moet Delcassé gehad, en volgens geruchten over het atgeloopen jear; 3. moot Kruger een brief van den minister en verantwoording over het hebben gehad als volgtbeheer, (rapport van do Commissie van „De Fransche Regeering is geneigd onderzoek)4. Programma tentoonstelling aan Engeland een voorstel tot arbitrage te doen op voorwaarde dat de Keizer TRANSVAAL. De rassenhaat in de Kaapkolonie is eindelijk tot zulk een hoogte gestegen, dat de censuur hem niet meer kon tegenhouden en de stroom van telegram men zijn weg genomen heeft naar Europa. De toestand is zoo alarmeerend, dat bladen als „Daily Mail" en „Standard" de schrik om het hart is geslagen. De kolonie is voor een groot deel van troe pen ontbloot, Boeren op parool hebben voortdurend propaganda gemaakt, de gruwelen, in den Vrijstaat en de Trans vaal bedreven, zijn olie in het vuur ge weest en de toekomst laat zich voor Enge land somberder aanzien dan in eenig ander tijdperk van den oorlog. Dit bovenstaande slaat op de berichten, die Reuter gezonden heeft over den toestand en den geest van de bevolking in de Kaapkolonie. Er moet een Afri- kaansch congres worden gehouden en nu maakt men zich daar heel erg bang voor en misschien zou men het gaarne ver bieden vandaar die alarmeerende tijdingen. Er zou een opstand in Kaapkolonie uit kunnen worden geborenroept men in Engeland. We gelooven dien angst niet zoo geheel ongegrond; de oorlogsberichten, die hieronder volgen, wijzen er op, dat ook de Boerenbevelhebbers pogen, zich in verbinding te stellen met Kaapsche Hol landers. De vraag is echterheeft de Kaapkolonie genoeg wapens en ammuni tie, om een opstand te kunnen doorzetten Hieronder het oorlogsnieuws EdeDburg, 24 Nov. Generaal De Wet heeft De Wetsdorp bezet. Sommigen beschouwen dit als de voorbereiding tot een inval in de Kaapkolonie om man schappen en levensmiddelen te halen. Met bet oog daarop houdeD de Engelschen alle driften over de Oranje-rivier bezet Zij hebben groote behoefte aan meer bereden troepen, anders bestaat er geen kans om De Wet te vangen. Kaapstad, 28 Nov. Door een snellen en welgeslaagden marsch is generaal Knox er in geslaagd, in het front van De Wet te komen en zich tusschen De Wet en de Oranje-Rivier te plaatsen, waarheen De Wet trekt. Londen, 29 Nov Een telegram van lordRo- berts uit Johannesburg meldt,dat DeWets- dorp den 21 November door De Wet werd aangevallenden 24 November gaf het zich over, docb het werd 26 November weder door generaal Knox bezet, die er th-ns het bevel voert. Helvetia Hoeve, 27 Nov., via Smith- field. Kolonel Pilcher's colonne, die ouder opperbevel vau generaal Knox, met kolonel Barker's colonne samenwerkt tot achtervolging van De Wet, na de ODtruiming van De Wetsdorp, had heden aen flink gevecht met de Boeren. De Vijand beschoot een Britsche batterij met een vijftienponder, door de Boeren bij De Wetsdorp buitgemaakt. De Boeren werden klaarblijkelijk volkomen verrast; president Steyn en De Wet trokken haastig westwaarts af. De Engelschen namen twee wagens met mondkost en Smithfield, waarheen de Boeren wilden trekken. Het gevecht van heden heeft klaarblijkelijk De Wet's macht in drie troepen gesplitst. Het garnizoen van Smithfield heeft een prachtige positie in de kopjes ten Noorden. Vele Boeren uit het district sloten zich bij De Wet aan. Londen, 29 Nov. Volgens de avond bladen is hier ter stede een telegram ontvangen, dat president Steyn gewond is in het gevecht met generaal Knox. Het departement van oorlog ontving daaromtrent geenerlei bericht. Londen, 29 Nov. Een telegram van Lord Roberts uit Johannesburg van 28 dezer meldt Het garnizoen van Dewetsdorp, sterk ongeveer 400 man met 2 kanonnen, heeft zich 23 dezer overgegeven, nadat het 15 dooden en 42 gewonden had verlorende Boeren waren 2500 man sterk. De Engelsche colonne van 1400 man, die tot hulp naar De Wetsdorp was gezonden, kwam niet op tijd. Generaal Knox, die zich met zijn troepen bij deze colonne had aangesloten, is 26 dezer Dewetsdorp binnengetrokken hij vond de plaats ontruimd, er waren slechts 75 gewonden achtergebleven. Knox zette daarna de Boeren, die door Steyn en De Wet werden aangevoerd, achterna en heeft hen gisteren bij Vaal- bank verslagen. De Boeren zijn naar het Westen en Zuidwesten geretireerd. Londen, 29 Nov. Een telegram van lord Roberts uit Johannesburg meldt Kolonel Barker vond de Boeren, toen hij op Dewetsdorp aanrukte, in een sterke stellinghij zette den aanval niet door en had slechts drie verliezen. Kolonel Plümer viel ongeveer 500 Bieren noordoostelijk van Dewagendrift aan; bij trok den rechtervleugel der Boeren om, welke terugtrokken met achterlating van drie dooden. De Engelschen marcheerden op Bethlehem en vonden den 23sten de Boeren in sterke stelling bij Tigerkloof. Na een scherp gevecht werd de hoofd stelling van den vijand genomen door de Schotsche Garden. De Engelsche verliezen waren twee gesneuveld, onder wie een luitenant, drie gewond, onder wie een majoor. Uit de vorenstaande blijkt, dat 400 Engelschen met al hun van Duitschland zich bij dezen stap aan sluit." Het blad „Le Soir" deelt mede, dat pre sident Kruger Duitschland liet polsen over het vraagstuk der bemiddeling. Hem zou geantwoord zijn, dat Duitschland niet meer kon doen dan Frankrijk. Duitsch land zou wel een verzoek om arbitrage steunen, wanneer het gedaan werd. Ook Rusland werd gepolst en liet door schemeren, dat, wanneer Duitschland aan president K' ger een even geestdriftige ontvangst oereidde als Frankrijk,;de taak van den bemiddelaar veel gemakkelijker zou worden. President Kruger zou van Berlijn naar Rusland gaan, steunende op de betoogin gen van Frankrijk en het Drievoudig Verbond. De Keizer van Rusland zou dan, zich beroepeade op artikel 3 van de Haagsche Conventie, een arbitrage- voorstel teekenen, gesteund door Duitsch land en Frankrijk. De hoop blijft bestaan, dat Engeland zeer in het geheim een vriendschappe lijke interventie, die zijn eigenliefde niet kwetst, als een reddingsboei zal aangrij pen. En dit, gevoegd bij de pogingen van President Kruger, die als geboren staats man alle troeveD, hem door de omstan digheden in handen gekomen, of die hij nog in zijn zak heeft, op het juiste oogenblik zal weten uit te spelen, doet niet wanhopen aan het einddoel van Kruger's reis de onafhankelijkheid der beide Re publieken Brussel, 30 Nov. De Berlijn- sche correspondent van het blad „Le Soir" meldt, dat President Kruger zal ontvangen worden door den Czaar. Het is mogelijk, dat het vetzoek om arbitrage geformuleerd wordt voor het vertrek van Kruger naar Rusland, en zelfs te Berlijn Maar Rusland zou het initiatief er toe nemen. Een berekening van president Kruger. Van president Kruger wordt het vol gende verteld. In den salonwagen, die hem van Marseille naar Parijs bracht, werd gesproken over de snelheid van den trein. President Kruger merkte zeer beslist op, dat die 100 K. M. moest zijn. „Ik heb zooeven met mijn uurwerk in de hand, de telegraafpalen geteld, die wij voorbjjgaan. En daar deze in alle landen op 100 meter afstand geplaatst worden, kon ik uitrekenen, dat wij 100 K M. per uur afleggen". Toen men later informeerde, bleek de ze berekening volkomen juist te zijn. 19015. Jaarlijksche verloting6. Be noeming van Bestuursleden en Vice- Voorzitter, in de plaats van de heeren J. Stammes, S. Berman en K. Breebaart Jz., (periodiek aftredende en niet her kiesbaar) 7. Benoeming Commissie van onderzoek rekening 1900,1901 en begro ting 1901/1902, (voordracht van het tuinfjeT in de Leek, të Wognum, samen Bestuur de heeren J. v. d. Maaten, - G. Muijs en K. Jonker)8 Voorstellen, Tot voorz. van I >e I vimt* onder Spanbroek is herkozen de heer C. Klaver te Spanbroek, en tot Hoofdin geland de heer P. Vriend, mede te Spanbroek. De uitslag der verkoo- ping in de Leek te VVognnm, ten overstaan van den Notaris H. B. Gottmer te Obdam gehouden, is als volgt 1. Huismanswoning, schuur, erf en welke bevorderlijk kunnen zijn aan het doel der Vereeniging 9. Begrootiug 1901. Naar ons wordt medege deeld zal voortaan de postbodeloopdienst van Schagen over St. Maarten naar de Burgerbrug, evenals de loop van Schagen over Schagerbrug naar Het Zand, per kettekar worden uitgevoerd. VERVOLG Binnenlandsch Nieuws. cj tl i rs a. ammunitie en wapens Zich moesten over- minder onaangenamen eiach te stellen, dan dien van geven. De Tommies zullen wel weer zijn terechtstelling der hoofdschuldigen; het zal pogen hun tactiek zijn teruggetrokken, zoodra hun tegenvoorwaarden te stellen. de overmacht hun te groot bleek. Amerika had nauwelijks kennis gekregen van de losgelaten, de rest is bepaald als oorlogs buit meegevoerd. De rest over de over winningen der Eugelschen beteekent weinig, daar de Boeren als gevolg van De Wet heeft dus weer een mooi succes behaald en de Oranje Vrijstaat als Engelsche bezitting ingelijfd, is dat nog laDg niet in werkelijkheid. Voortdurend worden vanuit Engeland versterkingen naar Zuid-Afrika gezonden. Kaapstad, 29 November. Driehonderd man troepen zijn gezonden naar bet kamp bij Worcester, waar het Afrikaan der Congres den 6 December bijeenkomt. Lord Roberts PLAATSELIJK NIEUWS. Schagen, 1 December 1900. De algemeene vergade ring van de Afd. West-Friesland van zal verliet Johannesburg kledderen, die zonder twijfel te De Wets- hij vertrok naar Durban, en wordt on- dorp buitgemaakt waren ook vielen geveer 7 December te Kaapstad verwacht, de vereeniging Schuttevaer hun 300 op hol geslagen paarden in waar hij enkele dagen zal blijven. niet op 27 Dec., zooals ergens werd handen. De Britsche verliezen bedroegen De Wet en Hertzog. vermeld, maar op 28 Dec in het lokaal een sergeant gesneuveld en zes man Oranjerivier, 29 Nov. Generaal Set- van den heer W. Roggeveen worden gewond Er werden op het slagveld tle's colonne werd Dinsdag bij Luckhoff gehouden. vule gewonde Boeren gevonden. door 400 Boeren, onder commandant Op die vergadering zal onder meer Het heet, dat De Wet en Steyn nu Hertzog, aangevallen. De Boeren hadden verslag worden uitgebracht van het gekampeerd zijn tusschen de Engelschen een sterke stelling bezet en werden er bezoek, dat een deputatie uit de afdee- en den spoorweg. Het Britsche kamp na een hevig gevecht uit verdreven. Hun ling bij den Commissaris der Koningin, is op ongeveer 24 mylen ten Noorden van verliezen zijn, naar men gelooft, zwaar, in zake de verbetering der waterwegen Deze week is door de werklieden van de Holl. IJzeren Spoor wegmaatschappij een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden aan de Toevoerlijn van Broeit op Lan- gendijH naar de lijn der Maatschappij bij wachtpost 36. Wij vorderen dus Vee-uitvoer. Blijkens bericht van Hr. Ms. gezant te Brussel zal met ingang van 1 Dec. aanst. de invoer van Nederlandach melk vee langs de tolkantoren Santvliet en De Clinge weder geoorloofd zijn. groot 65.10 Are, kooper de heer C. Kar aten te Berkhout, voor f2710. 2. YVeiland te Berkhout, groot 6.63.30 H. A., kooper de heer K. Schilder te Spanbroek en cons.,voor f 10940;samen f 13650. De heer J. Marees Jzd. van SSchag-erbrusg, als surnu- nïerair werkzaam bij de posterijen te Alkmaar, heeft deze week met gunstig gevolg examen afgelegd voor commies bij de Posterijen en Telegrafie. Uitslag der verkooping ten overstaan van den Notaris H. B. Gottmer, gehouden te Benning- broeR. 1. Huismans woning met schuur, erf, moestuin, boomgaard, wei- eu bouwland, te Sijbekarspel, groot 13.68.30 H. A., en weiland onder Midwoud, groot 1.27.40 H. A, samen 14.95.70 H. A., kooper de heer P. Bakker te Benningbroek, voor f 24125. 2. Weiland te Sijbecarspel, groot 2 73.10 H. A., kooper de heer Jb. Kaper aldaar, voor f2806. 3. Bouwland aldaar, groot 1.27.40 H A kooper de heer Jb. Kistemaker te Abbe- kerk voor f 1319.25 samen f28250.25. - Benoemdtotkanton ree li ter te MEDEMBLIK, mr. J. A. Schaaff, thans griffier bij het kantongerecht te Den Helder. Woensdagmiddag zijn uit den Zijlsingel te LEIDEN de lijken op gehaald van een man, L. genaamd, en zijn drie kinderen, die allen om zijn lijf gebonden waren. Het oudste was 10 jaar. Huiselijke omstandigheden moeten den man tot deze ontzettende daad ge bracht hebben. Vrijdagavond omstreeks 5 uur had er te EINDHOVEN in het café van den heer Brands een hevige gasontploffing plaats, doordien een lood gieter in een kamer, waar de meter stond, een lucifer aanstak. De ruiten vau het huis werden alle verbrijzeld, en de loodgieter bekwam zulke hevige brandwonden, dat hij in bedenkelijken toestand naar het gasthuis is gebracht. Mde R. Naar aanleiding van de gehouden veilingen van vaste goederen op Donderdag 16 -- - - -- - - - combinatie en eindtoewy- berte is ontheven van het opperbevel in zaj in het Noord-Holl. ivomenuis ainier Nov. 1900 by inzet, en Donderdag 22 Nov. d. a v. bjj afslag, zing, in de Landbouwsociëteit „Cérès" te Schagen, verzoek ik-u op te n«men, omdat afwijking van plaatselijke gebruiken in t volgende in uw blad - rot stellen van voorwaarden •n bepalingen nogal tot verschillende beoordeelingen aanleiding geeft Ik neem daarvoor tot voorbeeld de veiling van het weiland „de Beursstrook Sectie A Nos. 273, 274 en 275, groot 6.60.40 hectaren, gelegen te Wieringerwaard. Inzet 15 Nov. 1900. No. 273 groot 2.21,20 heet., ingezet op 274 233.20 275 2.16.00 4158 56, strijkgeld 3972.96, 4060BO, 41.58 39.72 40.60 Staat dus bij lste veiling in 't geheel op t 12192.32, f 121.90 Veiling 22 Nov. 1900. Na aislag worden deze drie stukken gecombi neerd en daarbij uitgeloofd een strijkgeld van zoodat er moeet worden geboden boven een gulden geboden is dus de koopsom nu voor onkosten Deze Commissie zoude de opdracht moeten ontvangen, om de Regeering van advies te dienen in alles wat op de I aardenfokkerij betrekking heeft en tevens kunnen dienen om hetzij in haar geheel, hetzij door leden uit haar midden aan te wijzen, a)8 Com missie van hooger beroep op te treden om in het hoogste ressort te beslissen omtrent verschillen ten gevolge van de keuring onstaao. Met vertrouwen breDgt het Hoofdbestuur f 157 68 f 12350.-, f 1.— f 12351.- f 741.06 strijkgeld f 157.68 f 13092.06, strijkgelden f 279.58. f 13092.06 f 296.35 6 f 16.77 f 296.35. plus te betalen 6 Totaal Deze som moet nu echter weder worden verhoogd met de strijkgelden, die volgens de vo->rwaarden moeten worden terugbetaald door den deflnitieven kooper, zijnde tezamen f 279.58, waarvan bovendien 6 voor onkosten wordt dus moet de koopsom ad worden vermeerderd met strijkgeld enz. ad Totaal f 13388.41. Nu wensch ik omtrent deze veiling twee opmerkingen te maken: lo. dat terugvordering van het strijkgeld ad f 157.68 mij onbillijk voorkom., omdat dit bedrag (zie boven) reeds in de koopsom is verrekend, of liever door den notaris is ^2dat 'de vordering van 6 voor het bedrag strijkgeld mij toeschijnt geen recht v-n bes aan te hebben. Op deze bemerking ontving ik wel de mededeeling, dat ook de Reiris r tie daarvan recht eischt, en het strijkgeld als koopsom bijtrekt, maar dan geloof ik, dai dit wel een gevolg zal zijn van de afwijking om het strijkgeld terug te laten betalen. bo endien meen ik, dat de Registratie hiervan geen recht mag heffen, ook in dit geval, omdat door den kooper veelal het door hem behaalde strijkgeld in de koopsom is ged scoi.teerd, 'tgeen ook bij dezen koop het geval was. Het komt mij voor, dat het zijn nut kan hebben, t een en ander onder de aandacht van het puoliek te brengen, omdat bij deze inrichting der veilingen nogal eens misreke ningen omtrent het eindcijfer, dat betaald moet worden, voorkomen. Inmiddels met hoogachting, UEd. Dw. Dr. Jb. ZIJP Hz. J - - tt r, Vador Az Uwe Kamer, met ernstig en dringend ver- Het Bestuur der Vereeniging voornoemd, J. BREEBAART Kz., Voorzitter. BULTMAN, Secretaris. Winkel, November 1900. Wieringerwaard, Nov. 1900. Elk wat wils, was het devies van onze paardenmarkt. Er was een groote aanvoer van bruintjes en zwartjeser waren schijnbaar vele kooplustigen en zeker nog veel meer nieuwsgierigen, doch trots deze goede gegevens, was de handel van luttel beteekenis. Een bekend koopman verzekerde ons, dat de geheele omzet hoogstens veertig paarden bedroeg. De handel in hoornvee was stillekens, vette koeien waren iets beter dan voor 8 dagen, doch het stalvee bleef stug. Een belangrijk getal overhouders was ter markt gebracht en wat meer zegt, de handel was zeer levendig. Verscheiden be kende weidors uit Schermer en Beemster deden hier hunne inkoopen. Als men in aan merking neemt, dat de groote lammerenmarkt te Edam mede op 29 November viel, dan is het voor onze markt zeker van groote beteekenis, dat de weiders uit de meerpolders naar hier trokken, terwijl in de onmiddellijke nabijheid, gelegenheid tot aankoop bestond. De gezanten der mogendheden waren het, zooals we in het vorig nummer meldden, eens. Maar nn hebben Rusland en Amerika weer wat, zoodat alles weer onderste boven is Rusland schrijft nn aan de Chineesche onderhan delaars, onder de gewone betnigiogen vau allerharte lijkste vriendschap voor China, dat Rusland voornemens is wijzigingen voor te stellen in de voorwaarden, door telegrammen de gezanten opgemaakt. Rusland begrijpt, dat die voorwaarden voor China zeer onaangenaam zijn; en daarom zal het pogen een gedaan te krijgen, dat de bestraffing wordt overgelaten aan de Chineesche Regeering, onder nadere goed keuring van de mogendheden. En in ieder geval zal het trachten de „onherroepelijke beslissing" der gezanten vatbaar te makeB voor wijzigingen, opdat li de Chineesche onderhandelaar» gelegenheid hebben besluiten der gezanten, of de ministers zijn bg elkaar gekomen en hebben aan den Amerik. gezaut geseind, dat hij opnieuw met de gezanten over de formuleering der eischen moest confereerenhij schijnt geen overeen komst te mogen aangaan waarin de executie der hooge ambtenaren wordt geëischt. Das weer van voreu af aan - Het volgende adres werd aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzonden De Vereeniging „Het Nederlandsch Paarden-Stamboek" behandelde in hare, te Rotterdam in dato 27 Augustus- j 1. gehouden Vergadering, het bij Uwe-Kamer ingediende ontwerp-wet, houdende bopalin- gen, betreffende de Staatszorg voor de Paardenfokkerij. Daarbij ontving het Bestuur de opdracht, om de toen genomen beslissingen aan Uwe Vergadering mede te deelen, waaraan met dezen wordt voldaan. De meerderheid der Vergadering van onze Vereeniging was' van oordeel, dat eene wettelijke regeling van Rijkswege gewenscht is, met het oog op de uniformiteit van han delen, in het geheele Rijk daardoor te verkrijgen. De noodzakelijkheid werd echter daarbij betoogd, dat de volgende wijzigingen in het ontwerp-wet worden aangebracht A. lo. de eerste alinea van Art. 2 worde gelezen: „De algemeene keuringscom missie bestaat uit vijf vaste en drie (in plaats van twee) voor iedere provincie wisselende leden." 2o. In de vierde alinea van art. 2 op te nemen: „de drie (in plaats van de twee) voor iedere provincie" en 3o. bi) Art. 4, alinea 1, de woorden „de andere uit de overige leden" te vervangen door „de andere uit de v ij f overige leden." De Vergadering vond tot deze wijzigingen aanleiding, omdat men algemeen van mee ning was, dat de-benoeming van de meerder heid der commissieleden voor de keuring bg de Provinciën moest verblijven, omdat iedere Provincie of gedeelten van Provinciën voor de fokkerij andere eischen stelt en het niet wenschelijk is, dat de richting, die in het vervolg aan de fokkerij zal worden gegeven, bepaald wordt door de leden der commissie vanwege het Rijk aangewezen. B. Art. 7, aünea 4. De woorden „voor Hengsten van acht jaar en ouder even wel" worden vervangen door de woorden „voor Hengsten van vgf jaar en ouder evenwel." De groote meerderheid der fokkers is het eens, dat het niet wenschelijk is om Heng sten, die reeds gedurende twee jaren de cornage-proef goed hebben doorstaan, af te keuren, omdat het allicht mogelijk is, dat Hengsten op ouderen leeftijd uit eene of andere oorzaak cornard worden, zonder dat dit een overerfelijk gebrek daarstelt. Marktbericht van f Sin hel. van 29 November 1900. Aanvoer bloemkool 2.a f p. 100. roode kool 1 30 a 1.70 witte 2.— a gele 1.— a 2.— bieten „0.15 a 25, rapen 0.80 a wortelen 0.30 a .35 zak uien 0 60 a 1.05 baai. nep 0.50 a Te Broek op hangendyk wai i' aanvoer als volgt Woensdag 28 November. 2800 bloemkoolen f 3.a f12 50 per 100. 14000 roode kooien „2.—a„ 325 6000 gele 2.a 2.50 500 witte ii „3 a Donderdag 29 November, bloemkoolen f 4.a f 11.50 per 100. roode kooien 2.a 3.50 gele 2 a 3.— witte 2.a 3 50 uien „—.75a „—.90 „50 K.G. Veiling door nli'ieutc heren" aan het station Noord-Scharwonde. 28 tot 30 Nov. 28 Nov. Roode kcol le soort f 3 50 a 3 75. soort f 2 25 a 3.—. 3e soort f 1.30 a 2.— 4 soort f .70 a 1.25 Gele kool 2e soort f 2 2 50. 3e soort f 1.30 a 1.80. 4e soort f Witte kool le soort f5 75, 3e soort f 1 30 a 3.—. 4e soort f 50 a 1.25. Aangevoerd bijna 22000 «tuks koel- 29 Nov. Roode kool le soort f 3.25 af 3 50, i-Je® 2e 800rt f2,10 a f 3—3e soort f 1.10 a f 2 idem 4e soort f—,30 a f 1.—, gele kool 2e soort f 2 30. a f 2.50, 3e soort f 1 50 a f 2,—, 4e soort f .30 a f witte kool 2e soort f 4 75 f5.—. 3e soort f2 10 a f 3 50. 4e soort f 1.—a f - Aanvoer ruim 18000 stuks kool. 30 Nov. Roode kool le soort f 3 25 a f idem 2e soort f 2.10 a f 2,90, idem 3e soort ft-* a f 2 idem 4e soort f .50 a f 1 10, gr Ie k»» 3e «oort f 1 25 a f 1.90 4e soort f 80 a f "J witte kool le soort f 6.a f idem 3e s°0' f 3.75 a f 4e soort f 1 af Bloe®' kool f 4 75. Aanvoer 20000 stnks kool. Veiling door UnBelang" het station Heer-Hugowaard, 28 tot 30 Nov. 28 November. Aangevoerd 15000 stuks kcol Roode kool le soort f 2.60 a f 3.—, idem 2e f 2.— a 12 40, idem 3e soort f 1 26 a f 1.7». 4e soort f 0.70 a f l 20. Gele le soort f 2 60 ai idem 2e soort t 1.90 f240, idem Seaoorti

Schager Courant | 1900 | | pagina 2