Opening VAST WERKMAN. N Dr. Staring's Almanak Boerenmeid, Boerenkiieeht. J. C. KRUIN. '1 Burgernut Parapluie, IJpenboomcn, Aardappelen, Verpachting. Dienstbode lste Knecht, Markt veer, Te Koop: Suikerbieten [1 I! van Wieraprtaari op Altaar. Uit de hand te koop: op beien WoeBsiapioii, bij Joh. de Beurs, Neeltje Kuiper, Knecht, Payglop A 17, ALKMAAR. Eerste bijeenkomst van op Meriai 13 Decent®, tot Ysreieliop m lel Ailaclt te Alkmaar. DosMap 13 Denier u, Mtlpp op Maanias 17 Decemtier el. PLAATSELIJK NIEUWS. WOENSDAG 5 DECEMBER 1900 ADVERTENTIES. Tot onze diepe droefheid over leed heden, zacht en kalm, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 73 jaren. Uit aller naam, K. ROODEN. Anna Paulowna, 29 Nov. 1900. De ondergeteekenden betuigen aan allen, die blijken van deelneming heb ben betoond bij het overlijden van hunnen geliefden neef T. Langedijk, hunnen innigen dank. A. WIT en Echtgenoote. Schagen, Dec. 1900. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen op rechten DANK aan familie, vrien den en bekenden, alsmede aan de WelEd. Heeren Dr. Oo«tra en Ds. Dubbeld, voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen veel geliefden zoon en broeder Arie Braaf. Mede namens de familie, F. BRAAF. H. BRAAF-M^BIJER Anna Paulowna. en Kinderen. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank voor de belangstelling, bij het over lijden van hun Vader, den Heer C. BOONACKER, ondervonden ten zeerste aan L. van Dok en Echt genoote, voor de liefderijke behandeling, tijdens zijn verblijf aldaar en gedu rende zijne ziekte. Namens de Kinderen. St. Maarten, 4 Dec. 1900. Wordt gevraagd tegen Kersttijd, een flinke bij Jm. Blaauboer, Nes, Schagen. Aan hetzelfde adres tegen Februari een Wordt gevraagd, een flinke bij J. Klikker, Kaaafabriek te Barsingerhoru. Beleefd aanbevelend, in het lokaal van B. ROB, te Wieringerwaard. tereeniging Gewestelijke Commissie te Alkmaar. V ergadering op Zaterdag: 8 December 1900, 's avonds 7*/« uur (precies), in de bovenzaal van het wCafé Central", a./d. Nieuwesloot de heer H. L. Rnersma, Directeur v. d. Ambachtsschool te's-Hage. Onderwerp: Proeven van be kwaamheid voor meester en gezel. Met Veulenmarkt weiftfe- raakt bij den heer JAN VADER, N.-Holl. Koffiehuis te Schagen, een zwart met paars van binnen. Verzoeke beleefd terug te bezorgen aan het bureau dezer Courant. GEVRAAGD, om 1 Mei 1900 in dienst te treden, een V AKT WERKÜ 4I, geheel met de B o u w e r ij op de hoogte en goed kunnende melken. Salaris f 7. per week met vrije woning en tuin. Fr. Br. onder letter J, Bureau Schager Courant. TE KOOP, tegen billijken prijs, zeer zware en ook lichtere, bij massa en per stuk. Te bevragen onder letter KJ, Hulpkantoor te Nieuwe Niedorp. VERKRIJGBAAR: puik beste a f 1.60 per zak, bij C. v. d. OORD Kz., Moerbeek, gem. O. Niedorp. Burgemeester en Wethouders van SCHAGEN brengen ter kennis van gegadigden, dat op des morgens te 12 ure precies, ten Raadhuize aldaar de verpachting zal plaats hebben van 1. De opbrengst der marktgelden voor vee en voor boter, kaas en eieren, alsmede die van de belas ting op de schapenhokken, voor het jaar 1901. 2. Het grasgewas langs de wegen, gedurende de jaren 1901, 1902 en 1903. De voorwaarden liggen vanaf heden ter inzage ter gemeente-secretarie. De marktgelden voor schapen, lam meren enz., en de belasting op de schapenhokken zullen gecombineerd worden verpacht. Schagen, 4 December 1900. Burgem. en Weth. voornoemd, P. BUIS Jz., loco-Burgem. De Secretaris, DENIJS. gevraagd, bij A. van Ree, St. Maarten Gevraagd een om 2 Februari in dienst te treden, tegen flink loon, bij Jh, Kwantes, Kaasfabriek ,/De Hoop," Zuiderweg, Beemster. Uit de hand te koop een best beklant Te bevragen bij den eigenaar li. Kruiten, te Wieringerwaard. a f 6.per 1000 Kilo, bij J. Oeertsema, Kolhorn. l Eeu bunder uitmuntend AAKl- j Ij AA O en een bunder ROU W- I LAAD, zeer geschikt voor groente teelt, liggende aan het paadje te NIEUWE NIEDORP. Te bevragen bij den eigenaar, den heer K. STAM, caféhouder te Span broek. op heden, Woensdagavond. Aanbevelend, Schagen. A. Rroere, SCHAGEN. „de Posthoorn", voor den Nederl. Landman voor 1901. 54e jaar. Prijs 75 cents. Bij P. TRAPMAN, Schagen. van Sport en Nijverheid, bestaande uit 500 prijzen, waarvan 30 Hoofdprijzen, en Preuiielot. Prijs per Lot f 0.25, 11 voor f 2.50. A. VAN TWUIJVER, Noord, Schagen, Scbagen, 5 December 1900. Vergadering van den Raad der gemeente -»CilAGE\', gehou den op Dinsdag 4 Dcc. 1900, des morgens ten 10 «re- Aanwezig alle leden. Voorzitter de hter P. Buis Jz., wet houder. Na opening der vergadering volgt de lezing der notulen en de goedkeuring daarvan,en worden eenige ingekomen stuk ken voorgelezenGoedk. begr. 1901 goedk. wijziging verordening Lager On derwijs; goedkeuring rekening el899 missive van Comm. der Koningin, waarin mededeeling van het eervol ontslag van den heer 8. Herman als burgemeester. Door den heer P. Buis wordt nu voorgelezen een schrijven van den heer S. Berman, aan den Raad, van den vol genden inhoud Een belangrijk tijdperk van mijn leven ligt thans voor goed achter mij; circa zeven jaren toch leidde ik als Voorzitter Uwe vergaderingen en »as ik als Bur gemeester in Uwe gemeente werkzaam. Ik zal aan dien tijd zeker dikwijls terug denken en met belangstelling kennis blijven nemen van alles wat door middel van de Schager Courant tot mij zal komen. Weest voorts ook verzekerd, Mijne Heeren, dat ik in mijn herinneringsleven U niet vergeten zal en wil bij mijn dank voor den van U ondervonden steun, niet in 't minst van de Heeren Wethou ders en Secretaris, mijne beste wenschen ontvangen, voor Uw zegenrijk werkzaam zijn ten bate Uwer gemeente. Worde verder in huis en maatschap pij ieder Uwer leden geschonken wat het hart U maar toewenschen kan. De heer Secretaris gelieve dit woord te beschouwen als ook tot hem gericht. De heer Buis zegtIk had gaarne van deze plaats afscheid van onzen Bur gemeester genomen. Nu deze gelegen heid evenwel niet bestaat, kan ik het niet nalaten, hem toch een woord van dank toe te roepen, voor hetgeen de heer Berman in het belang van Behagen heeft gedaan. De heer Berman heeft getoond, den bloei van Schagen te willen, getuige zijn zitting-hebben in verschil lende colleges laat ik alleen noemen de Kanaalvereeniging, de Noorder-Stoom- tramvereeniging daarvoor breng ik den heer Berman hulde. Verder wensch ik den heer Berman en zijn gezin toe, dat het hun in hun nieuwe woonplaats wil moge gaan. Van den secretaris der Paaschtentoon- stellingsvereeniging was ingekomen een dankbrief voor de verleende subsidie van 100.Verder een dankbrief van den heer A. C. Roggeveen, voor de verhoo ging van zijne jaarwedde. Tevens schrijven ingekomen van Me vrouw Berman en den heer Van Rossem, waarin dezen bedanken als leden der schoolcommissie wegens hun vertrek naar elders. De heer Buis brengt eenige woorden van waardeering aan beiden voor hetgeen ze als leden der schoolcommissie in het belang van ons onderwijs hebben gedaan. Aan de orde is nu het verkiezen van twee leden voor de schoolcommissie, we gens de periodieke aftreding van de heeren Hoogschagen en Meurs. De laatste wenscht niet meer in aanmerking te komen, omdat hem de noodige tijd ontbreekt.om de betrekking naar behooren te vervullen. De heer Buis wijdt mede eenige woor den van waardeering aan den heer Meurs, en meent alleen voor de vacature-Hoog- schagen te moeten stemmen en aan de schoolcommissie een nieuwe voordracht te moeten vragen voor de vacatures mevr. Berman en de heeren Meurs en v. Rossem. De heer Hoogschagen wordt met 10 stemmen herkozen en neemt de betrek king aan. Tot leden van de commissie voor het Rietbosch worden herbenoemd de heeren Asjes, Smit en Bijpost, die deze betrek king aannemen. Daarna worden de statuten van den Motor- bootdienst Kolhorn—Schagen in hun ge heel gelezen en goedgekeurd. De heer Meurs informeert naar de plaats van aanleg. Voorzitter meent, dat deze bij het koffiehuis-Visser zal zjjn, en de heer v. d. Maaten noemt dit een punt, dat is overgelaten aan de commissie van beheer. De vaststelling van den ligger der wegen volgt. De commissie, die de be zwaren van den beer Abr Borst, betref fende het Keinsmerpad, heeft nagegaan, heeft een conferentie met den heer Borst gehad. Deze grondde zijn meening om te kunnen betwisten het overpad over zijne landerijen, op 1. dat het pad op het uittreksel van de kadastrale kaarten niet stond aange geven. 2. dat in zijn bewijs van koop van de landerijen, waarover het pad loopt, niet uitdrukkelijk iets staat over dat pad, wat wel het geval is in de koopacte van zjjn buurman den heer J. Vader. 3. dat het voetpad al reeds gedurende 4 jaar niet is gebruikt voor den publieken dienst —Dit laatste noemt de commissie het gevolg van een verzuim van het bestuur van de banne en den polder Scha gen,die de vonders over de scheidiDgslooten niet in orde heeft gehouden, dus het gebruik van het voetpad onmogelijk heeft gemaakt. De commissie bestond uit de heeren v. d. Maaten, 8mit en Vla ming. B. en W. zijn, naar aanleiding van dit rapport der commissie, tot de vol gende conclusiën gekomen1. dat, al staat het voetpad niet op het uittreksel der kad. kaarten, dat nog geen bewijs is, dat het voetpad niet bestaat2. dat, al staat het voetpad niet vermeld in de koopacte van den heer Borst, dit even eens geen afdoend bewijs is, dat het voetpad niet bestaat, te minder, omdat het voetpad wel staat aangegeven in de verklaring van eigendom van den heer J. Vader. B. en W. meenen, dat het voetpad wel valt onder de bepaling in iedere koopacte heerschende dienstbaar heid, enz.3. dat het voetpad in de laatste 4 jaar niet is gebruikt, is geen bewijs, dat het is vervallen, daar het onmogelijk is het te gebruiken als de banne en de polderSchagen niet voor goede vonders zorgt, en 4 dat is gebleken, dat in den ouden ligger,opgemaakt 12 Nov. 1850, wel dit betwiste voetpad voorkomt en nergens bekend is, dat het na dien tijd aan den openbaren dienst is onttrokken. B. en W. stellen daarom den Raad voor, de commissie dank te betuigen en verder le. de niet-erkenning van het voetpad, door den heer A. Borst ongegrond te verklaren en 2e. den ligger der wegen voorloopig vast te stellen. Met algemeene stemmen aldus besloten. Door B. en W. was met den heer Oudenhoven en den heer Van Rossem een conferentie gehouden over de verlichting voor het nieuwe postkantoor. De heer v. R. had zich bereid verklaard, midden op het pleintje voor het kantoor een lantaarn te plaatsen met glazen bol, daarin gloeilicht todoen branden, het geheele onderhoud voor zich te nemen, den heer Oudenhoven vrijheid te geven, het licht aan te steken naar verkiezing, tegen een vergoeding van f 25.per jaar, evenwel één jaar te probeeren. B. en W. vragen nu de goedkeuring van den Raad. De heer Roggeveen vraagt, of die lan taarn ook voor den weg dienst doet. De heeren Hoogschagen en v. d. Maaten oordeelen het verkeerd, terrein van het Rijk te verlichten. Voorzitter merkt op, dat het toch in het belang van het publiek is, dat anders bepaald de bus niet zal kunnen vinden. De heer v. d. Maaten is er niet tegen, dat het gebeurt, maar in principe vindt hij het niet goed, want met evenveel rede zou de gemeente het perron van het station kunnen gaan verlichten, dat is ook in het belang van het publiek, dat Schagen bezoekt. Ten slotte besluit men met algemeene stemmen, de proef te nemen. Van den Directeur-Gen. der Post. is inge komen een missive naar aanleiding van de vraag van den Raad om een telegraafkan toor. Deze missive hield in het antwoord, dat niet werd afgeweken van het kon besl. van 12 Oct. '99, dus dat afwijzend op het verzoek werd beschikt. B. en W stellen nu voor een tele foonkantoor aan te vragen. De voorwaarden,waarop zulk een telefoon kantoor door het Rijk wordt gesticht, worden voorgelezen. De heer v. d. Maaten stelt voor, den Minister van W. H. en N. te vragen, of we de telefoon in het postkantoor mogen hebben, en of de Regeering in dit geval den postdirecteur als telefoonhouder wil aanstellen, als de postdirecteur bereid is daartoe,en dezen te vragen tegen welke ver goeding Spr. heeft gehoord, dat het Rijk ook wel kosteloos voor de bezorging der telegrammen wil zorgen. Dat zou spr. gaarne willen, daar de directeur-telefoon houder dan beter contrdle had. De Voorz. wijst op de begrootiug van den minister, waarop een bedrag daar voor is uitgetrokken, dus gelooft hij wel, dat dat zal terecht komen. De heer v. d. Maaten wil vragen; spr. wil eindelijk eens een eiod,we hebben al lang genoeg gewacht op allerlei mogelijk heden. Er wordt na een kleine discussie be sloten, dat B. en W. aan den Min. v. W. H. en N. een telefoon zullen vragen; of die mag worden gevestigd in het bestaande postkantoor en of het Rijk voor de be zorging der telegrammen wil zorgen, kosteloos, of tegen een kleine vergoeding van de gemeente. Het suppl. kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld tot oen bedrag van f 20. Bij de rondvraag geeft de héér Rog geveen het Dag. bestuur in overweging zijn vergadering een dag vroeger te houden, opdat de raadsleden meer tijd zullen hebben de verschillende stukken in te zien Voorz. zegt, dat hij geheel van dezelfde meening is; dat er ditmaal niet voor gezorgd kon worden; maar dat in 't vervolg er beslist om zal worden gedacht. Daarna gaat de raad in comité. In het R. K. Zusterge- sticht werd heden de gewone jaarlijksche prijswittleeling gehouden voorde kinderen van de Bewaar-,Brei- en Naai school. De prijzen bestonden in klee- dingstukken en boeken. Leden van 't Kerk- en Armbestuur en andere belang stellenden waren hierbij tegenwoordig. Tot Ouderling-en bij de .\ed. I lerv Kerk alhier zijn verkozen de heeren P. Buis en Jn. Borst en tot Diaken de heer C. den AdeL Het Bestuur van de Banne en den Polder Schagen heeft op zijn verzoek aan den heer K. de Beurs eervol ontslag verleend als IVIolenbaas. Gedurende 40 jaar werd deze functie door den heer De Beurs waargenomen. Te Tolke gebeurde Maan dag j.1. een treurig ongeval. De heer J. D., bezig zijnde met een handdorschmachine, werd, waarschijnlijk doordat hij de hand te diep instak, door de machine gegrepen, met het gevolg dat eenige vingers en een gedeelte der hand werden verbrijzeld. De kneuzing was zoo erg, dat de ongelukkige naar Alkmaar moest worden vervoerd om geneeskundige hulp te kunnen erlangen, Inde Cérès zal op den 2den Kerstdag de heer Nieu- wenhuis van Rotterdam met een gezel schap optreden. Sedert jaren is de heer Nieuwenhuis voor Schagen een oude bekende, zoodat de waarborgen voor een prettigen avond aanwezig zijn. Ter gelegenheid van de 8int Nicolaas heeft de heer P. Raat alhier zijn slagerij keurig, in het genre van zijn vak, versierdhet geheel ziet er bepaald kranig uit en zal zeer zeker menig nieuwsgierige tot een kijkje lokken. Uitslag der verkooping te St. Maartensbrug, heden,Woensdag, ten overstaan van Notaris Vrijburg te Zijpe, gehouden De huismanswoning met schuur, erf en weilanden,nabij de St. Maartensbrug,groot 13.56 H.A., voor f 16294.aan den heer P. Heddes te Oudorp. 1 perc. weiland aldaar, Sectie D. no. 945 groot 2.87.10 H A. voor de som van f 3320.aan den heer G. Purmer te Alkmaar. 1 perc. weiland aldaar, Sectie D no. 946, groot 28.10 A. voor de som van f 335.aan den heer R. Greeuw te Schoor], Spreker: Biljft i ld, HOOFDPRIJZEN -. No. 1. Een fraaie, geheel nieuwe Automobiel ,Bella", ter waarde van f1900.of f1450.in contanten. No. 2 tot no. 80Heeren-, Damea. en Kinderrij wielen, ter waarde van f760.tot f 76. Premie op laatst uitkomend lot t Een eeer fraaie Speeldoos Kornet, met bellen, ter waarde van f165.of f 100.in contant geld.

Schager Courant | 1900 | | pagina 3