INGEZONDEN. Uitbreiding Posterijen gedurende de laatste kwarteeuw in de gemeente Barsingerhorn en inkrimping in de buitenwijken. Uitbreiding enkel in de grootere dorpen Kolhorn en Barsingerhorn, drie bestellingen per dag, overigens inkrim ping En waarom? Die het weet, zegge het. Eigenaardige regeling in sommige gevallen. Zoo zijn bijv. in den Waard- polder waarin 60 huisgezinnen, drie bestellers, twee van Kolhorn en één van Wieringerwaard, en is de toestand lliet beter. PLAATSELIJK NIEUWS. TRANSVAAL. Binnenlandsch Nieuws. waarvan de President zat, naar 't hótel, op welken tocht Zijn Hoog Edele stormachtig sympathie werd betaigd. Ook in Den Haag een spontaan ge- juicö en gejubel bij het verschij nen van President Kruger op het balcon en ook nadat hij zich had verwijderd, blijft de menschenzee tot laat in den avond staan, ondanks het regenachtige weer, op hoop, dat Kruger nog eens zal verschijnen. Het volk zong maar steeds door van alles het Wilhelmus, de Zuid-Afrikaansche liederen, 't Wien Nelrlandsch bloed enz. President Kruger liet het nog steeds juichende en zingende volk door den mond der politie verzoeken, het zingen te staken, aangezien hij zich ter ruste wilde begeven. Aan dit verzoek werd onmiddellijk voldaan en langzamerhand trok de menigte af, waarna de president zich in ■ijn slaapvertrek begat. Van de vele huldebetuigingen, die de President in ontvangst moest nemen, zullen we maar geen melding makende bloomenschat, dien de president ontving, vormt een respectable opeenhooping. We eindigen met een kort woord van een corresp. van het Hbld Machtiger indruk heb ik nooit ont vangen dan van Kruger's intocht in Nederland. ik zag den President te Keulen vóór het vertrek langzaam opgaan de trap naar het perron, ik zag hem voorschrij- den statig, het grijze hoofd met de fladderende haren ontbloot, het diepge- groetde gelaat onbeweeglijk strak, aan grijpend ernstig. Ik zag hem groeten met breeden armzwaai, terwijl hij met waardigen tred op den salon wagen toetrad. Ik zag een man. Breed van gestalte, het massieve lichaam gekroond door den zwaren krachtigen kop, trok hij en hij alleen aller blikken het was alsof niemand om hem was, in Kruirer's persoon scheen belichaamd te zijn heel het strijden, heel het lijden, heel de kracht, de wil, de onverzettelijkheid van het volk der beide Republieken. Ik zag in Nederland de massa's op stuwen naar Kruger's rijtuig, ik zag ze staan Behouder aan schouder, rij op rij, tegen elkander gedrukt één men- schenklomp. De ge/.ichten blaakten van geestdrift eerst geestdrift te lang ingehouden om niet met geweld uit te barsten. Maar dan kwam het denken, het besef, en ik zag tranen blinken in de oogen van mannen en vrouwen, van grooten en kleinen tranen, die grooter hulde waren dan de jubelkreten. Ea wederom zag ik den president boven het volk uit. Even onbeweeglijk was zijn gelaat, de diepe groeven van smartelijk lijden teekenden zich te scher per af bij de stille sympathie, de mond hoeken trokken, de oogen blonken van ingehouden tranen. Maar de lijnen van het gelaat stonden even vast als straks, toen het gejuich de lucht vervulde. De stem bleef even hard, al klonk er, bijna onmerkbaar, een lichte trilling in. Welk een indruk van kracht gaat er uit van dien man (Niet geplaatste ingezonden stukken wor den nimmer teruggegeven.) Mijnheel de Redacteur I Een kwarteeuw geleden was er in deze remeente één hulpkantoor, bijge volg één brievengaarder, aan wien de geheeie bestelling was opgedragen. Toen werden de buitenwijken, als Kreil, Poolland, Hoogebieren, Ha ringbuizen, polder Waard, insge lijks één maal besteld, de bussen te Haringhuizen en Kreil werden 's mor gens en 's middags gelicht en daarmede uit. En nu, na een kwarteeuw, zijn er in deze gemeente twee hulpkan toren. twee brievengaarders, tevens bestellers, plus nog twee bestel lers, dus totaal vier bestellers. En nog altijd ééne bestelling in de buitenwijken en buslichtingen geen twee meer, zooals vroeger, maar slechts één. 's Morgens acht ure ongeveer is de post aan de Kreilde bus wordt gelicht •n wat er later ingestoken wordt, blijft er in tot den volgenden morgen acht nur. Zoo ook te Haringhuizen, nog wel een dorp, waar een kerk en een openbare school. Op verbetering hopende, Eene die <ie kwarteeuw mede doorloopen heeft en een buiten huis bewoont. Als Rijmers rijm'laars-waanzin krijgen En hotsend op een kreupel ros, Van d'aard opeens ten Hemel stijgen, Dan past het u, o mensch, te zwijgen. De rijm'laar holt er dol op los. Ver boven lucht en boven wolken, In purp'ren nevelen gehuld, Daar gaat 't genie den geest vertolken, En wijst u, ondermaansche volken, Op uwe «wakheid, op uw schuld. Als Nanne Wit de roe gaat zwaaien En slagen deelt met forschen klap, Dan lacht men hier als papegaaien, Wel wetend, dat zijn onzin kraaien Slechts dienst doet als een vuile grap. Doch elders zou men werkelijk meenen, Dat die Mijnheer, als hoofd der bend', Zijn ed'le krachten moest verleenen Om hier de menschen, die versteenen Te redden een berooide vent. Waar nergens plaats voor is te vinden, Dan in een Godshuis, 't is te gek, Dat hij den laster van den vrinden Moedwillig prijsgeeft aan de winden, Dat noemt men gooien hier, met drek. Schagen, 8 December 1900. Bij Kon. besluit is aan S. Berman, op zijn daartoe gedaan ver zoek, eervol ontslag' verleend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Schagen, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. De „Staatscourant" bevat de statuten der Coöperatieve vereeniging tot aankoop van vee voeder, zaaizaad en meststoffen te Schagen. Tot bestuursleden van den Polder en de Banne liurghorn zijn herkozen de heeren P. Paarlberg tot lid van het Dage- lijksch BestuurP. v. d. Oord tot Pen ningmeester en P. Buis tot Secretaris. Een welkom geselienlï. Onze plaatsgenoote mej. K. W. voor ziet door naaiwerk enz. in haar dage- lijkech onderhoud. Zoo gaarne wenschte zij voor dat doel een goede naaimachine, maar Gelukkig kwam daar op 5 December de goede Sint, en bracht eene spiksplinternieuwe machine aan haar adres. Natuurlijk was dit geschenk van den onbekenden gever hoogst welkom In de plaats van den heer S. Berman is tot secr.-penningm. van de Commissie van toezicht op de Landbouwschool al hier benoemd de heer P. Buis alhier. De laatste tram van Wog- num kwam Donderdagavond vroeg binnen de reizigers stapten uit aan het spoorstation do trein van Helder naderde. De heer S. K. Dz., meenende nog wel te kunnen overstappen, ofschoon de trein geen 50 Mi meer weg was, valt op het schuine steenen perron en met een gedeelte van hoofd en bovenlichaam op de rails, waarop de trein komt aan snellen. De heeren Rempt en De Graaf hebben de tegenwoordigheid van geest om den heer K. van de rails af te trek ken anders was het ongeluk ontzettend geweest. Wij plaatsen dit berichtje niet zoozeer om zijn belangrijkheid,maar vooral déarom om toch te waarschuwen voor dat zoo onvoorzichtig en onnut overloopen als een trein in aantocht is. De beide heeren, die zoo vlug optraden, verdienen een hartelijk woord van dank voor hun spoedige hulp. Onze markt. Met het oog op den invoer van wol- en rundvee in België is ons Gemeente bestuur van hooger autoriteiten in overweging gegeven, de markt een paar uur later te doen beginnen. Heeren keurmeesters zouden daardoor beter in de gelegenheid zijn, het vee te keuren. De strenger keuring, algemeen in den lande toegepast, zou voor de opening der Belgische grenzen van grooten in vloed kunnen zijn. De keurmeesters voor onze markt zouden daardoor met 1 1 2 vermeerderd moeten worden, wat de gemeente nog al op belangrijke kosten zou komen te staan. Onze markt maakte record in wolvee.Met ronde cijfers waren er 2800 stuks aangevoerd Donderdag, een ge tal, dat volgens onzen zegsman, die tot de ingewijden behoort, tot heden niet werd bereikt. Een poëtisch drijver beweerde, dat het marktplein met een wollen, kroezige deken was bedekt, terwijl een van meer practischen aard constateerde, dat er ditmaal geen hokken, maar hekken tekort waren. Het voornaamste was zeker, dat bijna de geheele aanvoer tegen vrij goede prijzen verkocht werd. Voor Londen werden heel wat vleezige overhouders gekocht. Het meerendeel der weischapen ging naar de meerpolders, achter Alkmaar. De omzet in rundvee was zeer gering, een natuurlijk gevolg van den kleinen aanvoer. Vette varkens, met meer aan voer, toonden neiging tot achteruitgang. Ook boter en eieren verminderden in prijs. Per trein werden 21 waggons vee naar het Zuiden vervoerd. Tot regent van het Weeshuis alhier is verkozen de heer C. Bijpost Rz. Vrijdagavond is door de Schager Harmoniekapel besloten, den 16den dezer maand hare eerste winter-uitvoering te geven. Uitslag der openbare verhuring, op Donderdag 6 De cember 1900, alhier, in het lokaal van den heer G. Boontjes, van de perceelen weiland, behoorende tot de nalatenschap van den heer C. Bregman a. 3 perceelen weiland, in polder Burghorn, samen gr. 7.71.00 H.A., ver huurd aan W. Meiten voor f 553; laatst in huur bij W. Meiten voor t 166. b. 1 perceel weiland aan den Halerweg, gr. 1.1180 H.A., verhuurd aan Jac. Dekker voor f 112; laatst in huur bij Wed. Jb. Dekker voor f 110. c. 1 perceel weiland, aan den Groen- velderweg onder St. Maarten, gr. 3.91.80 H.A., verhuurd aan A. Rens voor f 306 laatst in huur bjj A. Rens voor f 280. d. 1 perceel weiland aan de Nes te 8chagen, gr. 1.98.80, verhuurd aan A. v. d. Horst voor f 231; laatst in huur bjj A. v. d. Horst voor f 196. Sa men thans f 1202, vroeger f 1052. Door het hoofdbestuur der Postergen en Telegraphie is defini tief bepaald, dat een standaard- brievenbus zal worden geplaatst op het marktplein, tegen het perceel van den heer Hd. Smit, alhier, waardoor in eene groote behoefte zal worden voorzien. Bt) den heer J. Prins op de Zomerbuurt is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, of in den vroegen morgen van Zater dag, diefstal gepleegd.Er wordt vermist een sigarenkoker, inhoudende f 23.—. Sluitingen waren niet verbroken, alleen het raam van de woonkamer was opgeschoven en zoo de koker uit een penantkastje ontvreemd. De heer J. Goudsblom, 's morgens naar zjjn werk gaande, vond den leegen sigarenkoker voor op het straatje. De politie is ijverig in de weer. „Het is van Engeland's Regeering al een heel onverstandige staatkunde geweest, om de Boerenregeering, waarmede men had kunnen onderhandelen, te vernietigen en de Boerenaanvoerders en hun volgelingen te beschouwen als vogelvrij-verklaarden en ban dieten; daardoor werd Engeland gedwongen om een staatkunde van uitroeiing te verbin den aan den oorlog in Afrika'', zegt het En- gelsche blad de Westminster Gazette. „Of meent men, dat de wanhopige en stijfhoofdige overblijfselen van het meest stij hoofdige volk ter wereld ooit geneigd zijn, onze voorwaarden te overwegen, wan neer zij zien, dat wij hunne hoeven hebben verwoest, hunne verwanten hebben verban^ nen, en hen zeiven hebben genoodzaakt een schuilplaats te zoeken in de bergen en on begaanbare plaatsen van hun eigen land „Zoo heeft de eene fout de andere na zich gesleept en zpn wij in een veldtocht van verwoesting en wraak terecht gekomen, die aan beide zijden met onbarmhartigheid wordt gevoerd, zonder veel acht te slaan op de beginselen van de meer beschaafde oorlog voering; en wij zien geen andere uitkomst meer dan de feitelijke vernietiging van des vjjands legermacht, en het herscheppen van zijn land in een wildernis. „Met de beste bedoelingen zijn wij er in geslaagd, ons zei ven in een verschrikkelijken toestand te brengen, en iedere poging om daarin verandering te brengen, heeft uit sluitend ten gevolge, dat wij er steeds dieper in verward raken. „Militaire overwinningen kunnen niets doen, om dien toestand te wijzigenen iedere nederlaag, hoe gering ook, maakt hem ern stiger." Bovenstaande woorden toonen, dunkt ons, al heel duidelijk aan, dat de toestand in Zuid-Afrika in Engeland zelfs al heel donker wordt ingezien. Men heeft er dan ook reden genoeg voor, want overal in de beide republieken een geest van verzet, een beweeglijkheid, die handen vol werks geeft. Die duizenden kost, en men- schenlevens eischt in groot getal. Kitchener seinde Woensdag uit Bloem fontein -. Knox is gisteren weer in gevecht geweest met Boeren van De Wet, bij den weg van Bethulië naar Smithfield Hij verjoeg don vijand uit al zijn stellingen vóór het onder gaan der zon; de vijand trok toen naar het noorden terug. De correspondent van Central News te Pretoria seint bijzonderheden over den vier- daagschen strijd bij Rhenosterkop, 40 mijlen ten oosten van Pretoria, tusschen Paget en een Boerenmacht, op 2500 man geraamd,met 5 kanonnen, 2 pompoms en een maxim. De Engelschen tastten den 29en de Boerenstel- lingen aan, en een vinnige strijd ontspon zich over een breedte van 7 mijl. De Boeren deden een stouten aanval op de Engelsche linkerflank, maar werden door de Nieuw- Zeelanders tegengehouden. Daarop deden de Engelschen een tegen-aanval. De Munsters en West-Ridings rukten tweemaal op, maar moesten beide malen terug, zoo moordend was het vuur der Boeren,- deNieuw-Zee- landers slaagden er in, de vijandelijke stelling te overmeesteren, maar de duisternis belette het vervolgen van de Boeren. Hun verlies bedroeg 80 dooden en meer gewonden wer den gevonden. Bij deze verliezen zijn inbe grepen die, welke zij leden bij een aanval op den volgenden dag, dien Lyttelton ge makkelijk afsloeg. Kitchener seint nog uit Bloemfontein, dat 500 man van De la Rey den 3den December een heftigen aanval deden op een convooi, dat van Pretoria naar Rustenburg ging, bfj Buffelspoort. Het escorte van het convooi nam stelling op eenige kopjes en vocht met groote dapperheid. De Boeren slaagden erin ongeveer de helft van het convooi in brand te stekende andere helft bleef ongerept. Den volgenden dag kwamei) versterkingen aan. De Boeren werden toen uiteen gedreven, na aanzienlijke verliezen te hebben geleden. Enkele Boeren werden gedood door een toevalstreffer van een kanon op 50 yards afstand. De Engelschen hadden 15 man doo den, een officier en 22 man gewond. De Wet trok 5 Dec. de Caledon over op marsch naar Odendal. Knox volgt hem met een deel zijner troepenmacht en zond de rest over de brug bij Bethulië. Lord Kitchener zal volgens de Daily Chro- nicle een heel nieuw plan ten uitvoer bren gen om de republieken tot onderwerping te brengen. Transvaal en Oranje rjjstaat zullen ver deeld worden in militaire districten, onder bevel, elk, van een generaal-majoor, die 5000 man onder zijn bevelen zal hebben, zoo mogelijk allen bereden. De infanterie zal in garnizoen liggen in de steden en de grenzen van elk district bewa« ken, terwijl de cavalerie het land zal door- kruisen in zeer bewegelijke colonnes. De bewoners, die zich niet rustig houden,worden in kampen afgezonderd. Geen enkel corps zal buiten zijn district gaanzoo zullen de Boeren-commando's,van het eene district naar bet andere verdreven, bij elke grens versche troepen tegenover zich vinden. De Daily Express maakt de volgende berekening Sedert het begin van den oorlog tot kort geleden zijn ongeveer 210.000 man over zee naar het oorlogsterrein gezondenuit de Zuid-Afrikaansche koloniën nog 30.000 man. Van dat totaal van 240.000 man gaan af: 12 000 dooden, 14.200 gewonden, 37.000 inva liden, 1200 gevangenen ontslagen enz. 30.600, in 't geheel aftrek 95.000, blijft 145.000. Maar de aanvullingstroepen, geleidelijk uitgezon den, tellen 60000 man, zoodat in 't geheel nog 205.000 man in Zuid-Afrika beschikbaar zijn. (Op 't papier). Het Afrikaander Congres te Worcester in de Kaapkolonie, waarover de Engelschen zich zoo beangst maakten, dat daaruit zou voortkomen een groote opstand in de kolonie tegen de Engelschen, is rustig afgeloopen. Ongeveer 3000 menschen waren aanwezig bfi de opening. Er werden drie resoluties voorgesteld. In de eerste wordt gevraagd beëindiging van den oorlog, met het oog op de verwoesting van het land en het uitroeien van een blank ras. In de tweede motie worden de staatkunde en de houding van Sir Alfred Milner afge keurd, en het recht der kolonie geëischt om haar eigen zaken te besturen. De derde motie stelt voor het zenden van eene deputatie, om de meeningen van het Congres ter kennis te brengen van de Brit- sche Regeering. Vervolgens wordt medegedeeld, dat de aanwezige afgevaardigden 120.000 Afrikaan- ders vertegenwoordigen. Nadat een aantal redevoeringen, in vaak zeer heftige bewoordingen, zijn gehouden, waarin de sprekers echter elk denkbeeld aan een opstand in de kolonie verwerpen, worden de drie resoluties bij acclamatie aangenomen en wordt het Congres gesloten. Achtduizend man troepen waren met geschut op heuvels geplaatst, om bij onlusten hun plicht te doen. Johannesburg, 6 Dec. De gouverneur laat op de renbaan bjj Booysens een kamp in richten voor 4000 menschen, met de bedoe ling, alle hoeven in de nabijheid van den Rand te doen ontruimen en de bewoners in dit kamp bijeen te brengen, waar zij streng zullen worden bewaakt, daar velen de gewoonte hebben, den vgand voedsel en inlichtingen te verschaffen. Aliwal Noord, 6 Dec. Gisteravond kwam een patrouille van Aliwal hier dichtbij in aanraking met De Wet's voorposten. De hoofdmacht van De Wet bleef in het kamp. De patrouille maakte een gevangene. De Wet wordt hard nagezeten, hij schijnt te lfiden van het voortdurende heen en weer trokken. De gevangene verklaarde, dat De Wet een Krupp-kanon had achtergelaten bjj den Zuideljjken oever van de Caledon-rivier. Alle Engelschen,die bij De Wetsdorp gevan gen genomen werden, zjjn vrijgelaten behalve de officieren. De commandant van Aliwal nam'alle maatregelen tegen een aanval.— De Staatscourant bevatte de Statuten der IJsclub „Petten en Zuid-Zijpe," te IPetten. De Staatscourant bevat de Statuten van de vereeniging Volks weerbaarheid „Propatria" (voor 't vader land), te ISoordscharwoude. Het Dep. Kolhorn der M. t. N. v. 't A. beleeft genoegen van de Toynbee-Vereenig. voor meisjes, nu 2 jaar geleden door het dept. in 't leven geroepen. Het aantal leerlingen is voltallig en Donderdag 6 Dec. werd haar een aangenamen avond bereid. Onder kout en lach, onder spelen en voordrachten is die avond gepasseerd. De meisjes werden onder dit alles door rijkelijk onthaald en nadat zij allen verrast waren met aardige en doelmatige geschen ken, keerden zij voldaan huiswaarts. H e t g a a t m e t d e n h a n d e 1 in uien aan den L.a.ns;ecl\jb slecht. Duizenden hoopen staan op de akkers gereed om verzonden te worden, doch de prijs is zóó gering, dat weinig bouwers er over denken,om ze zóó goedkoop van de hand te doen. Was gedurende eenige weken de prijs f 1.per 50 K G., men hoopte, dat dit toch niet lang meer zoo zou blijven en eene verhooging van prijs moest volgen. In de plaats daar van is de prijs nog lager geworden en wordt slechts f 0.70 a f 0.80 per baal van 50 K.G. betaald. Nu is de hoop gevestigd op vriezend wederdan moet het, zoo meent men, beter worden. Doch het is meer vertoond, dat de uien tot het voorjaar bleven staan en dan als mest over het land werden gebracht. Een nieuw gemoedsbe zwaar Iemand adverteert in het Utrechtsch Dagblad, dat hij uit beginsel geen aan- geteekenden brief uit UTRECHT her komstig om 't even of die al dan niet stukken van waarde bevat in ontvangst wenscht te nemen. Loopt die man, bijgeval, met molentjes De dienstweigeraar, de bekend geworden milicien De Bruijn van het 3e reg. veld-art., heeft kwijtschelding ontvangen van de nog niet ondergane straf en is naar zijn korps te Breda teruggekeerd. Anna Panlowna, 8 Dec. Vanwege het Hoofdbestuur der Pos terijen en Telegraphie is alhier in zake aanvrage om verbetering van den Post dienst bericht ontvangen, dat binnen kort in een klein gedeelte van het Westdeel der gemeente een tweede dagelijksche bestelling en belichting zal worden ingevoerd, en thans bereids een 6de postbode in dienst is gesteld geworden. Anna I'anlowna, 7 Dec. Door den bekenden otterjager A. d. 8. is gisterenavond weer een mooien man netjes-otter geschoten. Het dier is 20 pond zwaar en heeft met inbegrip van den staart een lengte van 1.16 Meter. A.nna Panlowna, 8 Dec. Wegens het bedanken van den heer L. Metzelaar voor zijne benoeming tot Wethouder, werd heden weder Raads vergadering gehouden waarin de heer C. R. Waiboer werd gekozen met 5 van de 6 stemmen. Deze heett verklaard de be noeming aan te nemeD. D e t o e n e m e n d e v e r b o u w van kool in den Anna Paulowna- polder heeft eene coöperatieve koolver- eeniging in het leven geroepen. Deze vereeniging stelt zich ten doel, de kool tegen een billijken prijs bij de verbou wers op te koopen, ze daarna in een doelmatige bewaarplaats op te slaan, om ze in het voorjaar aan de markt te brengen. Dit jaar wordt eene betrekke lijk nog kleine proef genomen mocht die aan de verwachtingen voldoen, dan denkt men in de toekomst de zaak op grooter schaal in te richten. Thans zijn bij de leden 60 aandeelen a f 10. geplaatst, welke gelden bereids in kool zijn belegd. Van één verbouwer zijn ondermeer ongeveer 18000 stuks gekocht. Volgens vakmannen is de opgeslagen soort van uitstekende qualiteit. Het be stuur der vereeniging is samengesteld uit de heerenG. Brands, Voorz. Jb. Bakker, Secr.J. C. van Wijk, D. Rezelman en C. Smit. Anna Paulowna, 7 Dec. Hedenavond had vanwege het Nutsde- partement de eerste volksbijeenbomst plaats in Veerburg. De zaal was flink bezet, toen de heer Van Wijk te 8 uur, als voorzitter dezer Nutsatdeeling, het woord nam, en in herinnering bracht, hoe verleden jaar de volksbijeenkomsten als proef uitnemend geslaagd zijn, zoodat besloten was, deze voortaan geregeld te houden. Hij riep allen een hartelijk welkom toe, en hoopte, dat deze bijeen komst recht genoeglijk en gezellig mocht zijn. Na mededeeling van het programma verklaarde hij de vergadering te zijn geopend. Onmiddellijk daarop bracht „de kleine Kapel" onzer Harmonie een mu- zieknommer ten gehoore, en wisselden in den loop van den avond voortdurend de overige bijdragen af. Letterkundige voor drachten werden gehouden door de heerenP. Visser met „Fuselier Lee mans", D. Rezelman met „Peet lm", (Noordhollandsch dialect), Dubbeld met „een verhaal van Oom Jan" van Ha- verschmidt en Van Wjjk met „Jan, Piet en Klaas" (Betuwsch dialect). Mej. Dub beld gaf een drietal schoone zangnom- mers ten beste, begeleid op de piano door Mej. Olthuis, en niet het minst werd het publiek in vroolijke stemming gebracht door een blijspel, getiteld „De zegen des hemels" of „Zes dochters en geen man", uitgevoerd door de hee ren Van Wijk en Jb. Bakker en de dames Dubbeld, Geerligs, Rommerts, Olthuis, Rezelman, Frank en Blom. Een rijk programma voorzeker, dat blijkbaar de aanwezigen uitmuntend vol deed, zoodat de heer Van Wijk bij de sluiting kon constateeren, er trotsch op te zijn, dat het publiek zooveel waardeering schonk aan hetgeen ten gehoore gebracht werd. Gepaste vroolijkheid en bijvalsbe tuigingen wisselden af met groote attentie en stilte, zoodat het de commissie voor de Volksvoordrachten een spoorslag zou zijn,op den ingeslagen weg voort te gaan. Hij dankte vervolgens hartelgk de leden der Harmonie, voor hunne medewerking, de dames voor hare tooneeluitvoering, inzonderheid Mej. Dubbeld voor haar schoonen zang, Mej. Olthuis voor de bege leiding, verder de heeren voor hunne bijdragen, en de aanwezigen voor hunne belangstelling, waarna hij de vergadering sloot. Na de sluiting verzocht nog de heer Rezelman het woord en dankte namens allen den heer Van Wijk voor zijne leiding en persoonlijke medewerking voor dezen avond. In de Donderdag gehou- den zitting van de TWEEDE KAMER werd op voorstel van den Voorzitter besloten, namens de Kamer President Kruger hartelijk welkom te heeten in ons vaderland en oprechte sympathie te betuigen. Ook in de Eerste Kamer wijdde de Voorzitter eenige woorden aan de komst van den President. Spr. geloofde, dat de leden der Kamer den President gaarne een bewijs zouden willen geven van sympathie, door President Kruger bij zijne komst te begroeten. Onder teekenen van instemming werd deze mach tiging verleend. De heer D. Boom, tijdelijk Hoofd der openb. school te Hroek op Langendy b, is benoemd als onder wijzer te Egmond aan Zee, Dinsdagavond 4 dezer had in het café van den heer Schermer- horn te Sint Maarten een bijeen-

Schager Courant | 1900 | | pagina 2