Boerenknecht, Huishoudster, vasl Werkman, Boerenknecht, Een Melkzaak, binnenkort met je uniform en met je j b 'wapening en niemand die ze koopen Binnenlandsch Nieuws. GEMENGD NIEUWS. tijn Marx, een vroolijk Weener muzikant ADVERTENTIEN. GEVRAAGD, vanaf heden tot Mei, een die goed kan melken. Inlichtingen Bureau Schager Courant. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt gevraagd een door Kipman, Kolksluis, Anna Paulowna. Wordt gevraagd, een bij Jb. J int mink, Keinsmerbrug. Gevraagd, een die goed kan melken en met de bou werij bekend is en met paarden kan om gaan, loon naar bekwaamheid, bij Jb van £<everïnk, te Winkel. wegens vertrek naar buiten te koop. Omzet 4 vat per dag, flesschen melk en eieren.Kooppr. billijk.Te aanvaarden naar verkiezing. AdresN. Looier straat, AMSTERDAM. L)e trampaarden zijn in betere conditie dan de scUuttersjassen. Zij zijn allicht e dera bruikbaar en van de koetsiers zal men wel machinisten maken. Het kwam mij niettemin van voldoend belang voor, utc den mond van een trampaard, mitsgaders zijn koetsier, zelf te ver nemen hoe zij over de afschaffing dach ten. En ik heb dus een trampaard en een tramkoetsier geinterviewd. Gelegen heid daartoe is er te over: aan elk eindstation rusten paard en koetsier behoorlijk uit, het paard warmt zich ouder een dikke deken, de koetsier eet een bo'erbammetje in den wagen. En hoe viu-je 't, dat je afgeschaft zult worden vroeg ik den koetsier. Het piard spitste zijn ooren, waaruit ik terecht concludeerde, dat het belang z.e de in onzen dialoog. Ik zie het nog niet gebeuren, meneer I zei de koetsier. Daar zullen nog wel verstandige menschen in den gemeenteraad zitten (curieuze onder stelling}. En dan, de burgerij kan er ook nooit plezier in hebben, dat ze een zoo nuttige instelling aan kant doen. Gelooft u óók niet Heftig knikte het paard Ja." Die schijnt er óók niet erg veel schik in te hebben? merkte ik op. Nee', die heeft er 't land aan. Want die kan 't nooit beter krijgen dan ie aan de tram heeft, een beste directeur, een goedhartige koetsier en tevreden aandeelhouders. Daar wordt een paard stok-oud bij Jij zult er niet op achteruit gaan, vertelde ik. Jullie houdt de maatschappij natuurlijk in dienst, jullie worden machinisten om de kabelstang los en vast te maken. Da's niemendal gedaan meneer. Een paard sturen, da's koetsierswerk, maar een kabel vastmaken, daat moet je gasitters voor nemen. Om 't broodje moeten we 't aannemen, maar het is een lam ding, een dood ding als zoo'n kabel in ruil te krijgen voor zoo'n mooi levend dier. Pier hief het paard den kop. Waar heb ik zooveel voor geleerd, van paarden en sturen en uithalen en zoo, om nu op mijn ouwen dag machi nist te worden? 't Was al een achteruit gang toen ik van de vigilante naar de tram afdaalde, naar een wagen dien je niet te sturen hebt, omdat hij in rails vastzit Van mooi uit-halen is geen sprake Je rijdt precies langs een weg en wij hebben niets te doen dan te bellen voor onraad en voor de hoekjes langza mer te rijden of te stoppen als er iets in den weg staat, te stoppen waarempel voor den eersten den besten wagen die op de rails geduikeld is. Maar als 'k nu nog mijn paard kwijt raak, is het met mijn koetsierschap gedaan. Ja ja, zei het paard treurig. Kom, kom, zoover is het nog niet, beweerde ik. De voorstellen moeten nog in behandeling komen. En wij worden niet gehoord, bit ste de koetsier. De heeren van den Raad beschikken over ons en onze paarden en onze toekomst. U bent de eerste die me 'reis komt vragen wat ik ervan denk V »n één stem hangt het misschien af. Eén raadslid die nooit zijn mond in de vergadering heeft opengedaan, maakt van honderden gelukkige tramkoetsiers onge lukkige machinisten. Is 't niet zoo? s' Mans philosofische visie op het onder havig geval imponeerde mij, ook het er geen enkele onder ons, die zijn mede- mensch op zijn beurt niet eens bitter wee heeft aangedaandaarom heeft geen van ons het recht, een ander voor slechter te houden dan zichzelf. Zijn vijanden ver giffenis schenken, beteekent zooveel als zeif vergeving te verdienen. En geloof me, kinderen, het echte goede en ware wordt tenslotte nok wel in de wereld erkend. Er is gerechtigheid bij het openbare oor deel, dat steeds ten slotte de waarheid uitspreekt, ook al is het, dat een tijdlang een verkeerde meening wordt geuit. Daarom kunnen we ons steeds ge troost verlaten op de vrijspraak van ons eigen geweten. Wanneer ons geweten ons eerlijk en oprecht vrijspreekt, zal het oor deel der menschen tenslotte ook zoo luiden." Tilly kuste haar moeder stormachtig. „Ach, moeke, het is veel aardiger te gelooven dat de menschen goed zijn en niet boos. Het is zoo wondermooi op de wereld, waarom zouden we daar dan ook niet gelukkig kunnen zijn Dan zouden we immers dommer zijn dan de dieren, want die zijn steeds opgewekt en vroolijk. En nu, adieu, ik ga met Tiedemann naar het bosch. Ik zal beukenoten voor u meêbrengen." Zjj sprong met groote passen het pad langs, floot de honden, die dadelijk op haar losstormden en haar volgden, terwijl de barones met Margot arm in arm dieper het park inging. Bieberitz ging ongezien weer naar de land straat terug: zijn opdracht naar Lieben- berg was vervuld. De indruk dien hij van de barones en hare dochters had gekregen, vernietigde elke verdenking. Hij wist heel bepaald dat zulke menschen geen anonieme laag heden schrijven. In gedachten noemde hij den vrijheer een grooten ezel, dat hij ook maar één enkel oogenblik aan de schuld van die vrouw had kunnen gelooven. tijj kende de vrouwen beter en wist eoht van onecht te onderscheiden. paard was onder den indruk, knikte aldoor uitdrukkelijk, Eu wat moeten ze met al die paarden doen ('t Paard trok zijn ooren loodrecht). Allemaal in de worst Een j nieuw merk Rotterdamsche tramworst Of verkoopen Aan het Engelsche leger in Zuid-Afrika, of aan de R. O. M., of aan de Beierlandsche boeren Ik wist het niet. Trouwens, dat deed er minder toe, en dat was ook zeker niet des koetsiers zaak. Met de paarden zou de directie wel raad weten. Pas sturen ze een heele verhande ling de wereld in dat hun paarden zoo best zijn, dat er niks aau mankeert, dat ze vet en sterk en goed gevoed zijn, dat ze de puikste paarden in Europa zijn, en nu komen ze met het plan om ze af te schaffen. Is dat behoorlijk Of dank baar 't Paard, steeds deelnemend in ons gesprek, schudde „neen". En waarvoor? Ik vraag U waar voor Menschen die baast hebben, gaan toch niet met de tram. Wij rijden toch niet den naasten weg en als de nieuwe tram er is, zooals ze die nu willen, is 't de Heul om naar de Hal. Om de drie minuten stoppen om ouwe juffers in te laten en jonge juffers uit. Maar de electrische tram zal har der rijden Onmogelijk meneer. Als je Rotter dam kent, weet je, dat dat onmogelijk is. Er bennen te veel straatmakers en ze hebben te veel plezier in straatma kerij hier. Je moet den heelen dag uit kijken of er op de lijn geen stadswerkers aan het keien-instampen zijn en dan heel voorzichtig rijden om de menschen geen ongeluk te laten krijgen. Kom daar nu eens met een electrische tramDan kunnen ze 't straatmaken voorgoed af schaffen. Een electrische tram stopt gemak kelijk Een paard óók, meneer. Die houdt zijn pooten maar stil en hij staat. En wat een ongelukken gebeuren er niet met zoo'n electrischen kabel. Onlangs zijn er ergens in Engeland veertig men schen doodgeslagen door één kabel die gevallen was. En hoeveel menschen zijn er in Rotterdam door trampaarden geval len, alle twintig jaren van ons bestaan Niet één. Is 't waar of niet (Wederom knikte het paard toestemmend.) Een trampaard is het veiligste ding, dat je hebt en electriciteit is gevaarlijk. De lezer zal mij toegeven, dat mijn koetsier een zéér doordenkend wezen was, één op wien de maatschappij trotsch kan wezen. En hoe moeten wij het baantje leeren vroeg hij me. O, dat is heel gemakkelijk, doceer de ik. Dat kan een kind. Ja precies, dat is het ergsteDe maatschappij heeft geen knappe vak- menschen meer noodig. Ze kan desnoods vrouwen gebruiken Inderdaad, dit is een amendement voor een vooruitstrevend raadslid„als koetsiers zijn ook vrouwen be noembaar". Het zou onze Vrije vrou- wenvereeniging plezier doen en de dames nog nader tot de R. T. M. brengen, dan thans reeds het geval is. Ook conducteurs konden uit de zwakke secte aangesteld worden. Niet zonder resultaten plaatsen winkeliers jonge dameB achter hun toon banken 't bevordert grootelijks den verkoop. Mijn koetsier brengt nieuwe plannen ter wereld, let op Die nieuwigheden, die nieuwighe den klaagde de man, zijn paard ont- Die beide mooie kinderen waren echt, goudecht. Echt in hare gezondheid en echt in spel zoowel als in ernst. En deze moeder had het hart op de rechte plaats. Wat een pracht van een vrouwDie behoorde nog aan het leven; die had geen reden tot verbittering, tot nijd op andere vrouwen, die zij alleu in de schaduw stelde. Zij had den echten stijl van groote dame, en zij had de goedheid eener edele natuur. Vrouwen met zulk een helder voorhoofd en zachte trekken om mond en kin zijn geen intriganten. Zij staan zelfs steeds aan verdachtmaking bloot. Die oude zondaar, die Kraschwitz, kan geen enkele verontschuldiging aanvoeren voor het erbarmelijke fiasco van zijn leven, philosopheerde Bieberitz verder, terwijl hij de straatweg naar Staffenhagen langs liep. Hij kon het zich voorstellen, dat dergelijke vrouwen voor een zoogenaamden fijnproever vervelend worden. Zij zijn te goed, te nobel. Aribert had steeds gehuldigd de woorden leve het canailleDaarvoor verdiende hij nu ook met de zweep van mevrouw Valerie getuchtigd te worden, wanneer zij hem eerst vast in haar tuig had gespannen. Er kon niets beters voor hem zijn dan onder strenge tucht te komen. Hij was juist dom genoeg voor haar. Wanneer hij, Bieberitz, daar van maar een weinig kon profiteeren. We zullen zienzullen zienVoor alles zou hij die trouwlustige, naar titels jagende weduwe eens aan den tand voelen. Zij was van al die Staffenhager gansjes en ganzen de eenign, wie men zoo'n allerfijnste schurkerij als van die anonieme brieven zou kunnen toevertrouwen. HOOFDSTUK "XXXTTT Mevrouw Kober was voortaan de eenige persoon, die Bieberitz ernstig naging. Elk ander onderzoek werd voor schijn gedaan, om Valerie en anderen niet opmerkzaam te maken. Reeds den volgenden dag na zijn bezoek aan Liebenberg verzocht Bieberitz dekkend en op zijn plaats klimmend. Alle verandering is geen verbetering meneer zei hij, de rem losmakend. Dan Vortvort De tramwagen reed rustig heen. Nog even stak de koetsier zijn hoofd om den hoek en riep me toe „Voor de dieren bescherming zou 't óók een klap zijn, meneerDie leeft tegenwoordig alleen van de trampaardenWat zullen de heeren van de bescherming tegen elec triciteit zijn I>. Landverhuizers. Gedurende het jaar 1900 zijn 374 ingezetenen van FRIESLAND als land verhuizers naar Noord-Amerika. ver trokken, zijnde 64 meer dan een jaar te voren, doch nog altijd aanzienlijk minder dan in vroegere jaren. Hierbij moet echter niet uit het oog worden verloren, dat, evenals in de laatste jaren, een zeer groot aantal personen, van een nationaliteitsbewijs voorzien, naar Duitschland zijn vertrokken, om daar op de eene of andere wijze werk zaam te zijn,in 1900 niet minder dan 5200, Van de vertrokken landverhuizers waren 63 hoofden van gezinnen, 120 vrijgezellen, 47 vrouwenen 144 kinderen. Van de 183 mannen 120 Ned. her vormden 56 gereformeerden en 2 roomsch-katholieken, 5 behoorden tot geen godsdienstige gezindte. Er is in ons land een Ja- par.sche regeeringi-commissie tot aankoop van verschillend vee. In Friesland heeft die commissie aangekocht 20 stuks fok- vee, tegen den prijs van f 400.gemid deld. Nog in verschillende andere landen zijn paarden en runderen aangekocht. Liberale Unie. Ook mr. H. Smeenge heeft bericht gezonden, dat hij het mandaat als be stuurslid der Liberale Unie niet kan aannemen. Van de 12 gekozenen hebben er thans 5 bedankt. Een erfoom. De vorige week overleed te BERGEN een stok-oude maD, van wien gezegd werd, dat hij de eindjes sigaar, die hij langs den weg vond, opraapte en tot rook tabak verwerkte, en zich met zijn broer slechts met één Zondagsche jas behielp. De erfgenamen kunnen intusschen over de spaarzaamheid van den ouden oom te vreden zijn, want hij liet hun niet min der dan 2 ton ter verdeeling achter, T e 1 e g r a m-d rukte. In de week van het huwelijk van H M. de Koningin, van Maandag 4 tot Za terdag 9 Febr., zijn op het telegraafkan toor te 's-GRAVENHAGE behandeld 17.306 telegrammen, terwijl het gewone aantal per dag om en bij de 1500 bedraagt, wat voor die zes dagen dus een totaal van 9000 zou hebben opge leverd. Op den huwelijksdag zeiven zijn 4500 telegrammen ontvangen en verzonden daaronder waren er van 300, 500, 700, 1000, 2000 woorden. Een herleiding van wat op dien dag door de telegrafisten is gedaan tot telegrammen der normaal gemiddelde lengte, geeft naar schatting van mannen van het vak de uitkomst, dat men de drukte van dien dag kan gelijkstellen met de behandeling van 45 000 gewone telegrammen. De politieke Vereen i- ging „Vooruitgang" te ALKMAAR heeft candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer het aftredende lid den heer Mr. E. Fokker, te 's-Graven- hage. De Liberale Kiesvereeniging „Eensge zindheid" aldaar heeft besloten, geen can- didaten meer te stellen voor de Tweedo Kamer, doch zich alleen bezig te houden metde verkiezing van gemeenteraadsleden mevrouw Kober om een onderhoud onder vier oogen. Dat werd dadelijk toegestaan en mevrouw Valerie ontving hem in haar boudoir. Hij dankte haar beleefd voor dit bewijs van vertrouwen en onthulde haar het doel van zijn verblijf in Staffenhagen en droeg haar met fijne vleierij de rol van goede kameraad op. Hij loog haar voor, dat de wenken, die mijnheer Von Kraschwitz hem had gegeven, veel waarde voor hem hadden gehad, en groote bewijzen hadden gegeven van haar scherpzinnigheid. „Tenminste, ik vermoed, dat onze vriend uit zichzelf wel niet op zulk eeD snuggere gedachte zou zijn gekomen?" vroeg hij zoo terloops. Mevrouw Valerie schudde het hoofd en toonde een zeer ernstig gelaat. „U is openhartig tegenover mij geweest, mijnheer von Bieberitz, en hebt mij uw vertrouwen geschonken; dat zal ik met ge lijke munt beloonen en ook eens een vrij woordje met u praten. Ik dank God, dat gij gekomen zijt, vóór alles terwille van onzen gemeenschappelijken vriend. Ik denk, dat hem nu eindelijk de oogen wel eens zullen opengaan. Ik zelf bevind mij in een zeer moeilijk parket. Wanneer ik hem de waarheid zeg, houdt hij het voor vooroordeel en kan licht andere motieven dan onbaatzuchtige vriendschap daarachter vermoeden. Ge weet een vrouw tegen over een vrouw de mannen vergeef mij dat harde woord zijn zoo zwak op het punt hunner ijdelheid. Zij gelooven steeds, dat een vrouw hun waarde persoon aan geen andere van haar secte-genooten gunt." ii Ik geloof, mevrouw, ge hebt ons door zien," zeide Bieberitz lachend. „Maar ik ben niet bang voor u. Vrouwen met uw scherpzinnigheid, zijn gewoonlijk rechtvaar diger en milder tegenover ons dan de dames die niets dan complete idealen van ons willen maken." „Daarin hebt u geheel gelijk. Mevrouw Von Kraschwitz en ik zijn de voorbeelden Vreeselijke brand. Een groote brand heeft Zondagnacht den schouwburg van Catania op Sicilië en een groot aantal belendende huizen in de asch gelegd. De brand ontstond door nog onbekende oorzaak in het theater Castagnola",waarin een circus-gezelschap gastvoorstellingen gaf. Het vuur deelde zich spoedig aan den paardenstal mee, waar het in het voorhanden stroo voed sel vond en weldra stonden een 40-tal hui zen in brand. Den uit hun slaap opgeschrikten bewoners werd de uitgang belet door de vlammen zee die uit den stal oplaaide, zoodat zij als waanzinnig van angst op de balkons staande om hulp riepen. Uit de tweede en derde verdieping wierp men de kinderen naar beneden, die door op straat staande personen werden opgevangen. Vele vol wassenen sprongen uit de ramen, waar door verscheidenen op de straat te plet ter vielen en anderen beenbreuken op liepen. De paarden wisten te ontkomen doch al de have der artisten, die niet verze kerd was, verbrandde. Mijnbrand in Amerika. In de kolenmijnen van Diamondville is dezer dagen een zware brand ontstaan. Van de mijnwerkers kon slechts één door de vlucht ontkomenmen vreest dat een vijftigtal is omgekomen. Een kleermaker, die zich vestigde in een groote Belgische provin ciestad en op de hoogte wilde komen van den geldelijken toQ^tand van zijn eventueele afnemers, liet daartoe de vol gende advertentie plaatsen „Een zeer gefortuneerde jonge dame wenscht een huwelijk aan te gaan met een jougmensch van goeden huize. Zij zal desvereischt de schulden van haar aanstaande betalen en verzoekt dus haar die op te geven. Brieven met portret onder L. I. P. aan het bureau van dit blad." De brieven op deze advertentie moeten als 't ware toegestroomd hebben, zoodat da kleermaker een nauwkeurige lijst heeft kunnen opmaken van de klanten, wien het beter is niet te leveren. Van de locomotief en de geit. In het Bat. Nbl. leest men Kalm grazend aan den berm van den spoordijk, waar deze op Glodok door het dichtbevolkte deel van de stad Batavia voert, stond een geit zich te koesteren in de middagzon, genietend van de vrij heid, waarin zij zich als haar vele zuste ren en broertjes in deze oude veste mag verheugen. Eensklaps wordt zij opgeschrikt door het razend gefluit van een automobiel, achter zich sleepend een viertal bakken op wielen, verzachtend den Bantam- trein genoemd. Rechts en links is de baan door nauw aaneengesloten prikkel draad afgesloten, geen andere uitweg dus voor het arme dier dan zich vóór den trein uit te spoeden. Snel besloten strekt zij het slanke lijf en staat met een paar flinke sprongen een tiental meters vóór de locomotief op de baan. daarvan. Ik ken de zwakheden van haar man evengoed als zijzelf, maar ik blijf kalm en verstandig tegenover hem, terwijl zij hem den bons geeft op het oogenblik, waarop hij opgehouden heeft het ideaal harer hemelsblauwe romantiek meer te zijn." „Het schijnt, dat mevrouw von Krasch witz al reeds weer een nieuw ideaal heeft gevondenMen hoort hier zoo van alles." „Dat is het juist, waarover ik u ophelde ring geven wilde. De goede Kraschwitz is op dat punt als met blindheid geslagen. In zijn argeloosheid heeft hij zich tot zon debok van de schuld van anderen laten- maken „En wanneer zijne vrienden niet voor hem optreden, zal hij de straf bekomen, die een ander verdient." En nu schilderde mevrouw "Valerie met warme verontwaardiging de strafwaardige verhouding tusschen mevrouw Lydia en den leeraar Balduin. Hoe deze mooiprater en zedeleer-apostel den vrijheer langzaam, maar zeker van zijn plaats had gedrongen als echtgenoot en heer des huizes, en hoe hij de kinderen systematisch tegen den vader had opgehitst. Hoe hij den vrijheer huis,vrouw en kinderen had afhandig gemaakt en nu in verbond met de trouwelooze vrouw het daarheen hnd geleid, dat hem de erfenis der oude tante werd onthouden en hem in het echtscheidingsproces de rol van schuldigen echtgenoot opgelegd. Zij gaf verder de vrees te kennen, dat mevrouw von Kraschwitz en dr. Balduin zich hadden vereenigd tot dien laffen ano- niemen pennenkrijg, hoofdzakelijk omdat de barones de anonieme aanklachten tegen haar echtgenoot gebruikt had om de brue tusschen hen af te breken en haar verraad bedekken. ^UWe'^k met manteltje te Mevrouw Valerie sprak met zooveel vuur, dat haar het rood naar de wangen vloog wat haar zeer goed stond. Het staat bovef- ledere g°*d als ze zich opwindt over ongerechtigheden en een lans breekt voor de waarheid. ireeirt En nu vangt de wedloop aan. £)e machinist, geen lid van de dierenbescher ming, doet alle moeite het beest te over- rijden, hij zet alle stoom bij, rijdt harder dan hij ooit heeft gedaan, maar,}e geit vliegt steeds verder voor hem uit Enals het hijgende stoomroè zuchtend aan het station stilhoudt, knab- belt de geit aan een daar gevallen pisang] schilde machinist stijgt af en goej| haar een schop. Ach, mijn lieve Augustijn Dit bekende lied kan dit jaar zijn 250-jarig bestaan „herdenken". Augu8. was er de dichter en componist van en wel in een oogenblik dat hij geducht jn de knel" zat. Zooals gewoonlijk, had hij zich op het oogenblik dat hij deze com posities in het leven riep, ook weer een ge- duchten roes gedronken en als onderpand zijn rok in het koffiehuis moeten achter laten. Met zijn viool onderden arm ging hij in den donkeren nacht de straat op verloor er nog zijn hoed, daarop zijn stok en eindelijk het evenwicht en rolde in een droge sloot. En hier was het be roemde lied aan een oogonblikkelijke in- geving te danken. De klagende stem, de jammerende toon der viool trokken de voorbijgangers aan, wien het na groote moeite gelukte den „diepgevallen" dichter-componist weer op de been te helpen. Het lied werd in geheel Weenen buitengewoon populair, want overal moest de vroolijke gezel het komen voordragen. Hij stierf hoogbejaard te Weenen den lOen October 1706. „Een echtscheiding is de eenig ware oplos sing van dit beklagenswaardig huwelijk", voegde zij er bij, „maar ter wille van het recht en de gerechtigheid moet de ware schuldige gevonden worden. Anders heeft de scheiding alleen dat resultaat, dat de echtgenoot, die overcompleet is, op zijd® wordt geschoven, opdat daardoor een ander, die Dr. Balduin, in zijn rechten kan treden. Die gekke oude juffer die tante Wanzlow heeft zich reeds het hoofd op hol laten brengen, zij bezit boosheid genoeg om den belasterden neef in haar testament eenvoudig ongenoemd te laten. Ook hier heeft die waardige huisvriend den vinger in 't spel, hij moet die oude kat zoo over den rug hebben gestreeld, dat ze heel erg in haar nopjes was. Daarom, wanneer niet een krachtige hand ingrijpt, zullen we het bele ven, dat onze arme vriend als een bedelaar uit huis en hof moet, terwijl de ach tergeblevenen zich met den buit vermaken. Een deel van het strafgericht is tenminste al aan dien onruststoker, dien Dr. Balduiiji voltrokken, doordat hij zijn betrekking heeft verloren,door verstandige menschen gemeden wordt en nu reeds een poosje achter si®' en grendel zit. Maar zooveel te dringender zal hij streven naar de herneming vaIj zijn verloren positie. De goede Lydia wel meer dan erg naar hem verlangen en zich vast in het hoofd hebben gezet, dat ze be® met haar veertigjarige bekoorlijkheid nog heeft weten te vangen. U weet, wanne®1" vrouwen op dien leeftijd eenmaal niet wil8 zijD, dan is er geen beteren meer aan, daa kan men ze gerust dadelijk opsluiten, w heeft haar dochters daarop afgericht ®a drijft in vereeniging met dezen een afgodeflj met dien ouden jonggezel, die h®®® tergend is." Mijnheer von Bieberitz liet zich nog n®® lang en zeer uitvoerig de verschillen omstandigheden door mevrouw Kober scn deren en was van dat uur af een vas gast in de aangename villa, waarin h(j stee zeer gastvrij werd ontvangen. WORDT VERVOLGP-

Schager Courant | 1901 | | pagina 6