Bouwland, tówarir. 100 hos ijDsn RijzeD, ijpen Stammen. Hulpmeststoffen, P. Trapman Dienstbode, Boerenmeid Dienstbode Dienstbode, vast Werkman, Boerenknecht, jfmr D e k r i e t, „Adolf," „Haiduk," „Adalbert," „Biistein," N. KOOT-Jong kees, Onder openbare controle. THOHASPHOSPUAATMEEL KERKBOEKEN. Maartje Bakker, Engelschleeren Broeken, AAN DAMES-COSTUUMNAAISTERS GEMENGD NIEUWS. Transvaal. Marktberichten. ADVERTENTIE*. GEVRAAGD, gevraagd, Kil BIËL) I" ZICH AAN, een GËVBAAGL), een GEVRAAGD, vóór Donderdag 28 MAART heeft geopend. ONTVANGEN Kinderpakjes, Hoeden, Pet ten en Raretten, W. VAN M \NEN, Te huur gevraagd 1 Vs bnnder 1.20 bij P. Ruitenburg, TE KOOP: Ter dekking wordt bericht de ontvangst der nieuwste Prachtige ZIJ DEN STOFFEN, ook voor Blouses, enz. en alle andere zooals Superphosphaat, Kaïniet, Chilisalpeter, enz., In den Boekhandel van Laan D 4, heeft Vier-en-dertig jaarlang stond dag aan dag een zekere Kowicz te bedelen voor een der voornaamste beitels van Buda-Pest. Nu is bij gestor ven en hebben zijn bloedverwanten in het krot, waar hij woonde, voor meer dan een halt millioen aan waarde ontdekt. Men kan zich hun blijde verrassing den ken maar ook hun teleurstelling, toen er 'een testament voor den dag kwam, waarbij de vaderlandslievende bedelaar zijn fortuin aan de stad Presburg naliet ter stichting van een Hongaarsche hoo- geschool. Zij betwisten natuurlijk de geldigheid van het testament en zijn daarover met de stad Presburg in een proces gewikkeld. Een werkman te Essen die zonder werk was, geen kans zag om onder dak te komen en toch niet wilde stelen, ging onlangs op een politieagent toe en beleedigde den Keizer. Hij werd dadelijk ingerekend en is nu door de rechtbank tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld. De rechters namen als verzachtende omstandigheid aan, dat zijn daad enkel uit dronkenschap kon ver klaard worden. Electrische rattenverdel- ging. Te Parijs heeft men zich ge noodzaakt gezien de electriciteit ter hulp te roepen bij de pogingen, die worden aangewend om de ratten te verdelgen, die bij millioenen in de groote riolen ver blijf houden en o. m. uiterst gevaarlijk zijn met het oog op pestgevallen. Men heeft nu op een groot aantal plaatsen draden van ongev. 100 M. lengte gespan nen, die door glazen voetstukken van den bodem zijn geïsoleerd en met een sterke electrische batterij in verbinding staan. Aan de draden zijn stukjes gebraden vleesch op korte afstanden bevestigd, lekkerbeetjes, waarop de ratten natuurlijk verzot zijn en waarop zij daarom gretig aanvallen, zonder er even wel van te profiteeren, want niet zoodra beproeven zij het vleesch er af te halen, of zij komen met den electrischen draad in aanraking en maken kennis met een electrische ontlading, waarvan zij niet veel navertellen. Een zeer ernstig tweege- vecht heeft te Leutschau in Hongarije plaats gehad tusschen twee officieren, naar aanleiding van een twist in een schaatsenbaan. Bij de eerste reprise werden beide strijders reeds gewond, de eene in den buik, de andere in het gelaat. Bij de derde reprise ontving de laatste een sabelhouw over het voorhoofd, die een diepe wonde sneed tot over den neus. Hoewel zijn bloed rijkelijk vloeide en hem bijna het gezicht benam, werd het gevecht voortgezet, waarop de zwaar gewonde zijn tegenpartij het hart door boorde. Hij stierf op de plaats van het gevechtde tweede officier verkeert in levensgevaar. Er waren getuigen aanwezig bij do slachterij. De kapitein van beide officieren ver klaarde zeer tevreden te zijn over hun moed. Vreemde natuurverschijn- selen in Europa. Buitengewone meteo rologische verschijnselen zijn in het Zui den van Oostenrijk waargenomen. De Italiaansche bloedregen schijnt het begin dier vreemde verschijnselen te zijn. In de Alpenprovincies van Zuid-Oostenrijk viel een gele en roode sneeuw. De tem peratuur was zeer laag. Na een gewel dig onweer viel er weder gele sneeuw. Uit Klagenfurth, Salzburg, Meran en Bad-Gastein komen berichten van roode sneeuw. Een krachtige Zuid-Oostenwind blies Maandag in de haven van Piume en voerde met zich een bruinachtige sneeuw. Te Bozen in Tyrol voelde men aard schokken, die gepaard gingen met een hevig onweer. Hetzelfde nam men waar te Ibradisch in Hongarije waar tevens een landverschuiving verscheidene huizen deed instorten. Professor Salcher te Weenen heeft een analyse van de sneeuw opgemaakt. Zijn meening is, dat de kleur een ge volg is van Saharazand, dat zich in de sneeuw bevindt. Hij beschouwt het als een zeer ongewoon verschijnsel. De temperatuur te Weenen is zeer laag. Maandagavond viel er een meteoor van een roodachtig-groene kleur. Even eens zag men een vuurbal zich door den nachtelijken hemel in de richting van Baden, een zuidelijk van Weenen gelegen plaats, bewegen. In Dalmatië waaide een sirocco. De temperatuur is er stijgende. Uit Coburg komt het bericht, dat op het observatorium te Bamberg regen uit het Zuid-Oosten komende, is onderzocht. Men vond er stof in, dat dezelfde roode kleuren had als men op Sicilië had waar genomen. In Brussel sneeuwde het Woensdag zeer hevig. Telegraaf- en telephoonver- bindingen waren verstoord. B. nxeteorologische verschijnselen, uit Sicilië bericht, zijn ook in Hamburg en Sleeswijk-Holstein waargenomen. Er viel regen en sneeuw van een geel-bruine kleur. Te Valencia heeft de vorst de kansen op een goeden fruitoogst teleurgesteld.Mil lioenen zijdewormen sterven van honger. Hugo de Groot nagebootst' Carmen X, een Spaansche, en een rijke groothandelaar I uit Zuid-Amerika had den elkaar lief en waren vast besloten met elkaar in het huwelijk te treden. Carmen had echter een voogd, die nog langen tijd rechten op haar aanzien lijk vermogen wenschte uit te oefenen en zich daarom tegen het voorgenomen huwelijk verklaarde. Dientengevolge be sloot het echtpaar te vluchten. Het bereikte zonder moeite Barcelona, huurde daar in eeD der eerste hotels kamers en nam plaatskaarten voor het groote Atlantische stoomschip, dat in de haven gereed lag om naar Amerika te vertrekken. De koffers waren reeds gepakt en de kruiers wachtten beneden, toen plotseling een inspecteur van politie het hotel binnentrad en zeer beleefd de jonge dame noodzaakte met hem mede te gaan, natuurlijk naar haar voogd, die hem gezonden had. De inspecteur liet zich zeer galant nog overreden, het paar toestemming te geven, in een zijvertrek zonder getuigen afscheid van elkaar te nemen. Na eenige oogenblikken verscheen de bruidegom alleen en deelde mede, dat zijn bruid nog even toilet moest maken; hij zou intusschen de koffers naar het schip laten brengen, daar hij onmogelijk wegens zaken zijn reis naar Buenos-Ayres uitstellen kon. Do kruiers kwamen in het zijvertrek, namen de kofiers mee en verlieten spoedig weer het hotel. Geruimen tijd verliep, de inspecteur van politie werd ongeduldig, ten laatste klopte hij aan en daar alles doodstil bleef, opende hij de deur en vond bij zijn binnentreden de zijkamer leeg. De waard en de kellners werden geroepen, maar niemand kan een oplossing geven. Toen dacht men eindelijk aan de groote kofiers, de inspecteur vloog naar het venster daar beneden in de haven zette zich juist het groote transatlantische stoomschip in beweging en op de scheeps brug stond Carmen X aan de zijde van haar toekomstigen echtgenoot. Een vluchteling vanSt. H e 1 e n a. Te Parijs geeft zich bij de politie een Transvaler aangemeld, dio er bitter aan toe was. Yolgens zijn verhaal was hij met Cronjé gevangen genomen en naar St.Helena gevoerd. Voortdurend peinsde hij op de gelegenheid om te ontsnappen. Tevergeefs, tot hij toevallig een on- deraardsche gang ontdekte, die buiten het gevangenenkamp leidde. Maar grooten- deels hadden haar de Engelschen door op vulling versperd. De gevangene wist er echter door te komenmet een stuk ijzer sloop hij er eiken nacht heen, groef al verder en verder en eindelijk, na twee maanden arbeid, was de weg vrij. Toen maakte hij van een donkeren nacht gebruik om te ontvluchten. Hij kroop naar de kust, sprong in zee en zwom naar de haven, waar hij zich wist te verbergen en in den vroegen morgen een Duitsch schip te bereiken, waar hij zich ongemerkt verschool. Den volgenden ochtend lichtte het schip de ankers en twee dagen later vond de kok den vluch teling, half dood van uitputting, tusschen een paar kisten. Men verpleegde hem liefderijk en zette hem de vorige week te Cherbourg aan wal. Met 10 francs op zak toog hij te voet naar Parijs. Toen zijn laatste stuiver op was, wilde hij zich naar het consulaat der Z.-Atr. Repu bliek begeven, maar daar hij bijna geen Fransch, verstaat, kon hij het niet vin den. Uitgeput liep hij een politie-bureau binnen waar men hem wat te eten gaf en na met veel moeite zijn verhaal te hebben begrepen, hem naar het consulaat bracht. Daar verschafte men hem toen hét noodige. Een telegram van Kitchener uit Pre toria van 14 dezer zegtEr wordt ge meld dat De Wet Senekal heeft bereikt. Een bericht uit Kaapstad aan de Daily Telegraph meldt, dat vanwege de Kaap- sche regeering een nota is uitgegeven, dat De Wet naar het Noorden is terug geslagen en dat hij waarschijnlijk Na- maqualand is binnengetrokken en zich op Duit6ch grondgebied zal terugtrekken. De Londensche bladen van den löden hebben een telegram uit Standerton luidendeDe colonnes onder gene raal French houden op 't oogenblik halt, hangende de onderhandelingen tusschen Kitchener en Botha. De Wet heeft onlangs tot zijn volgers beslist tegengesproken, dat er onderhan delingen zouden gevoerd worden in Trans vaal. SCHAGEN, 14 Maart 1901. Aangev. 13 Paarden f 40. a 400. 2 Stieren „100.a 105. 10 Gelde Koeien 80.a 135. 60 Vette Koeien „150.a 245. 70 Kallkoeien „100.a 210. 150 Nuchtere Kalveren 6.— a 18.— 700 Overhouders 14.— a 23.50 Schapen (magere) a 38 varkens (magere) 11-— a 16.— 44 Idem (vette) p.K.G. -48 a .50 35 Biggen 8.50 a 12.— 40 Konijnen -60 a 1.20 800 kilogram Kaas .30 a .35 10000 Kipeieren 2.50 a 3. 500 Eendeieren per 100 3.60 a HOORN, 14 Maart 1901. Kleine kaas, hoogste prijs f 30.50, Commissie f 29.Middelbare f aangev. 42 stapels, wegende 17924 kilo. ALKMAAR, 15 Maart. Granen. Tarwe f 5.50 a 6.25. Rogge f 5.25 a 5.50. Gerst f 4.50 a ,id. Chev. f 4.90 a 5.90. Haver f 3.40 a 4.Paardenboonen f 5.50 a 5.75. Bruine id. f 6.75 a 9. Citroen f 10.a Duiven- id. f 6.50 a Witte, id. f 10.50 a 13.Kana riezaad f a id. geel f a i Karwijzaad f a Blauw Maanzaad f a Groene ErwteD f 15.a Grauwe id f 12.60 a 18.50. Vale id. f a ALKMAAR, 15 Maart. Kaas. Aange voerd 151 partijen, wegende 74.123 K.G Kleine f 30.50, Commissie f 29.Middel bare f 29.Handel stug. ENKHUIZEN, 13 Maart 1901. De prijzen der zaden waren als volgt Karwijzaad f 15.25 a Mosterdzaad f 20.25 a Maanzaad f 9.50 a Groene erwten f 9.50 a 11.50. Vale f 12.50 a 17.—. Wijker Vale f 8.50 a 11.—. Grauwe erwten f 14.50 a 17.50. Bruine boonen f 7.50 a f 8.75. Paardenboonen f 6.— a 6.25. Gerst f 4.75 a 5.50. Haver f 3.50 a 3.75. AangevoerdVette Varkens f .22 a .25 per K.G. Magere Varkens f 16. a 24.10 Biggen f 8.a 14.50 Ko nijnen f 0.55 a 1.25 Kippen f 1.a 1.50. Eeiren f 2.75 a 3.25 per 100 stuks. Boter f .575 a .62s per kop. Heden overleed, tot mijn diep leedwezen, mijn dierbare Echtgenoote in den ouderdom van ruim 52 jaar. Jn. KAAN Albertz. Wieringerwaard, 11 Maart 1901. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder MAARTJE W A R N A A R - W i t, betuigen wij onzen hartelijken dank tevens brengen wij hierdoor onzen welgemeenden dank aan Dokter Immink van Hoog woud en aan de Buren, die de over ledene in haar lijden ten allen tijde zoo liefderijk hebben bijgestaan. Uit aller naam, P. WA RN AAR. Nieuwe Niedorp, Maart 1901. Terstond een P G., die met de wasch kan omgaan, bij J. Rootjes, Oudcarspel. die goed kan melken, om met April in dienst te treden, bij W. Smit, Schagerwaard. Tegen Mei a. s wordt een gevraagd, door Mevrouw Kooiman, te Barsingerhorn. Mevrouw VAN DEN BERGH te Schagen vraagt tegen Mei een flinke goed kunnende koken en werken, van gunstige getuigen voorzien 80 Kippen 20 Eenden Duiven 700 Kilogr. Boter —.80 a 1.20 —.80 a 1.20 goed kunnende melken en met paar den omgaan; ook de vrouw genegen te melken. Franco brieven lett. K., Postkan toor Winkel. legen hoog loon, om direct in dienst te treden bij J. GROOT, Schagerwaard. Zich te vervoegen bij P, (.root, Dirkshorn. om direct in dienst te treden, een Aan Ouders en Voogden bericht de ondergeteekende, dat 1 APRIL a. s. nieuwe leerlingen kun nen toegelaten worden op de school voor U. L. ONDERWIJS te Wie ringerwaard. Aangifte moet echter geschieden bij het Hoofd der School F. J. WEIDE. De ondergeteekende maakt zijn geachte plaatsgenooten bekend, dat hij zijn nieuwe zaak in de nieuwste modellen alles tegen concurreerende prijzen. Sterke, eigengemaakte, vanaf f 2.25. Onder minzame aanbeveling, Uw Dw. Dnr., Kleermaker, Kleinesluis, ANNA PAULOWNA om met kool te planten voor een jaar. Brieven franco onder letter C, bij C. BURGER, Schagen. i.— tegen genot van kost en inwoning, bij WRoggeveen, Heemstede. TE KOOP: 18 voer best te Anna Paulowna. voor Erwten en Snijboonen, en eene partij Te bevragen bij J. Kamp, te Winkel. worden aangenomen, bij K. Stapel, Agent der Schager Courant te Winkel. staan beschikbaar de hengsten No. 627 N. P. S., bij den heer A, Schenk Hz., aan den Bar- ringerweg te Wieringerwaarddit jaar te Schagen bekroond met eerste Provinciale subsidie ad f 250. No. 467 N. P. S., bij den heer Jr. Boon te Benninghroek bekroond te Schagen in 1808 met Rijkspremie ad f 400in 1899 met 2de Provinciale subsidie ad f 250in 1900 met Rijkspremie ad f 400,en in 1901 met f 125 zijnde de helft der 2de Provinciale subsidie No. 469 N. P. S„ bij den heer J. Wover* te Bfirgfrbrng, ge meente ZIjpe; in 1898 en 1899 telkens te Beverwijk bekroond met lste Provinciale subsidie ad f 250. Adalbert is bijzonder geschikt voor het fokken van zware 1 ^-jarige paarden, waarnaar de vraag steeds meer toeneemt No, 488, N. P. S., bij den heer li. R«-ak te Stom pp toren, in de Schermeer bekroond te Schagen in 1899 met Rijkspremie ad f400 in 1900 met de lste Provinciale sub sidie ad f 250en in 1901 met de lste Provinciale subsidie ad f 250.-— te Beverwijk, Het dekgeld voor,/Adolf" bedraagt f 15.en voor „Haiduk," „Adalbert" en „Biistein" f IO.a contant; van deze dekgelden kan door hoe ren eigenaren, bij het niet-drachtig zijn hunner merriën, f 5.worden teruggevorderd. Aan de hengsthouders is opgedragen, voortaan bij den eersten sprong de dekgelden te innen en wor den heeren eigenaren van merriën daarom beleefd verzocht, bij den eersten sprong het dekgeld te voldoen. N B. Eigenaren van in 1900 geld gebleven merriën kunnen tot 1 Augus tus 1901 vijf gulden per merrie terug vorderen bij den heer Jr. BOON, van de merriën door HAIDUK gedekt; bij den heer A. SCHENK Kz., van de merriën door BfLSTEIN' gedekt; bij den heer K. BRAK, van de mer riën door ADALBERT gedekt. Het Bestuur K BREEBAART Jz., Voorzitter, J M. B1LLROTH, Secretaris. Met aanbeveling, Hoogzijde, SCHAGEN. verkrijgbaar bij J. L ra WIJK, Am Mom SCHAGEN, men de meest uitgebreide keuze Zwart, bruin, groen, havann, in geruit en chagrain leer, met gewatteerde banden voor Slootje en Krammen en met Portefeuille-sluiting. Voor bepaalde grootte levering van boeken met celluloid- en schildpadbanden Staaltjes Fluweel in verschillende kleuren.

Schager Courant | 1901 | | pagina 3