Donderdag 4 April 1901. PLAATSELIJK NIEUWS. 45ste Jaargang No. 3615. Bureau: ICHAGEN, Laan, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. W I KEL. Gemeente Schagen. Bekendmakingen. Herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Beschrijving FEUILLETON. SGHAGER Alïeieei Nieuws- COURANT. Aöïerteiiie- LiillnirlliL Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs^per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels^f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. De Burgemeester der gemeente SCHAGEN Gezien art. 26 der wet van 2 Mei 1897 (Staatsblad No. 124), Brengt ter kennis van belaughebbenden.dat eene algem. opgaaf van den inhoud der kennisgevingen, bedoeld bij gemeld art. 26, omtrent de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen in de kadastrale gemeeDte Schagen, onder bijvoeging van den kadastralen legger en de plans, op de secretarie der gemeente is nedergelegd, ter kostelooze inzage van belanghebbenden, gedurende twintig dagen na heden. Afgekondigd te Schagen, den 1 April 1901. I De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. Op Maandag 1 April te Alkmaar, Woensdag 3 April te Alkmaar. Dinsdag 9 April te Helder. Donder dag 11 April te Schagen, lal door de commissie voor het Schattingsdistrict Alkmaar of door een of meer harer leden van des voormiddags 10 ure tot des namiddags 3 ure zitting worden gehouden in de raadhuizen dier gemeenten tot het geven van mondelinge inlichtingen aan hen, die zich alsdan daarvoor aanmelden. voor de Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gelet op artikel 13, j 1, eerste zinsnede, en artikel 19, 7 der Wet van den 2den October 1893 (Staatsblad No. 149) i Brengen hiermede ter algemeene kennis, dat door den Heer Commissaris der Koningin in deze Provincie is bepaald, dat met de uitreiking van de beschrij- vingsbiijetten voor de belasting op bedrijft- en andere inkomsten, over het dienstjaar 19011902, een aanvang zal worden gemaakt op Zaterdag, den 4 Mei aanstaande, en dat de aanslagsregeling voor dit jaar den 1 October 1901 moet zijn ten einde gebracht; terwijl de regeling van aanslagen, welke niet uit de beschrijving voortvloeien, of die om eene andere reden zijn aangehouden moeten worden, moet zijn afgeloopen binnen één maand nadat de Commissie van Aanslag of het College van Zetters door den Voorzitter daartoe zal zijn opgeroepen. Voorts wordt hierbij de aandacht gevestigd op enkele der voornaamste verplichtingen, ten opzichte der heffing van bovenbedoelde belasting, door het publiek te vervullen Art. 15, 2. Ieder die optreedt als bestuurder of beheerend vennoot van eene hier te lande gevestigde vennoot schap, onderlinge verzekeringmaatschappij, coöperatieve vereenigiDg, of van eene vereeniging of stichting, die een bedrijf of beroep uitoefent, of als boekhouder eener hier te lande gevestigde reederij, is gehouden daarvan schriftelijk binnen ééne maand kennis te geven bjj het bestuur der gemeente waar hij woont. Art. 16 Hier te lande wonende beheerende vennooten van Nederlandsche vennootschappen en maatschappen, als bedoeld in art. 6, j 2,en van de in art. lb bedoelde commanditaire vennootschappen op aandeelen, bestuur ders van hier te lande gevestigde naamlooze vennootschappen, coöperatieve en andere vereenigingeD en onderlinge verzekeringmaatschappjjen, alsook boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen mogen niet tot het doen van uildeelingen of uitkeeringen, waarover volgens art. 5, 1 en 2 en ait. 6, 2 belasting verschuldigd is, overgaan, alvorens daarvan aangifte gedaan en de over vroegere uitdeelingen of uitkeeringen verschuldigde belasting beiaald te hebben. Bjj liquidatie mogen de hier bedoelde uitdeelingen of uitkeeringen niet geschieden, alvorens de daarover verschuldigde belasting is voldaan. van C. WENTLAND. 2. oooo Toen de deur achter hem gesloten was,zeide mevr. Constance verwijlend „Lieve Gerda, kunt ge u dan niet een klein weinig be- heerschen Hij is mij nu ook juist niet sympathiek, maar wjj mogen niet vergeten, met welk een trouw hij papa behandelt." „Gelooft u dan werkelijk, dat hij slechts uit pure vriendschap en menschenliefde dus handelt meende Gerda. „Welke andere reden zou hij er voor kunnen hebben Gerda stapte een paar maal opgewonden de kamer op en neer. „Hij heeft," zeide zij dan, „hoe wonder lijk dat ook moge klinken, nit nog de muurvaste overtuiging, dat mijn arme papa weder gezond zal worden, als er eerst maar eene verzoening met den hertog heeft plaats gehad. En wanneer Rodach dat ge lukt, dan hoopt hij verder,verstaat ge wel, tante hij steeg met papa, hij viel met papa met papa te stijgen En daarom doet hij alle best om eene verzoening tot stand te brengen." „Hoe weet je dat vroeg de oude dame vol verwondering. „Van prins Detlev. U weet, ik leerde hem gedurende mijn bezoek bij Stettens kennen en kwam in klein gezelschap heel Art. 45. Bestuurders van de bij art. lb en c bedoelde naamlooze vennootschappen, coöperatieve vereenigingen, andere vereenigingen en stichtingen, die een bedrjjf of beroep uitoefenen, onderlinge verzekeringmaat schappijen en sociëteiten, alsook beheerende vennooten van hier te lande gevestigde commanditaire vennoot schappen op aandeelen en boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen, zijn gehonden binnen veertien dagen na de vaststelling van balans of rekening een zoodanig uittreksel als noodig is tot toelichting der winst, uitkeeringen of aitdeelingen te doen toekomen aan den voorzitter der commissie van aanslag, bedoeld bij art. 19, lb of 2, die den aanslag moet regelen. Art. 47, 5. Hij, die, daartoe gehonden, nalaat de verplichtingen na te komen, bedoeld bij art. 16, 1, eerste lid, en art. 15, 2 eerste lid, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 26. Gelijke straf wordt opgelegd ingeval van overtreding van art. 45. Art. 47, j 6, Overtreding van art. 16 wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 400. Art. 34, le lid. Handelsreizigers, kramers en alle verdere personen, die hun bedrjjf of beroep rondtrekkende uitoefenen, voor zoover zij behooren tot de bedoelden bjj art. la, h en k, zjjn gehonden, onverminderd hnn verplichtingen omschreven bij artt. 12 en 14, zich ter plaatse binnen het Rijk,waar zjj zich na het begin van het belastingjaar het eerst bevinden, bij hét Gemeente bestuur schriftelijk aan te melden, met opgaaf van hnn naam, hunne woonplaats en hun bedrüf of beroep. Ten bljjke dat zjj hieraan voldaan hebben, ontvangen zjj kosteloos 'een door of vanwege het hoofd vaü dat bestuur onderteekend Bewijs, dat zjj gehouden zjjn mede te onderteekenen en op aanvraag aan ambtenaren der directe belastingen te vertoonen. Art. 47, 7. Personen, die van een bewijs voorzien moeten zijn alz bedoeld in art. 84 en die in gebreke bljjven dit bewijz op aanvrage aan bevoegde ambtenaren te ver toonen, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25 Geven zjj ter bekoming van dat bewijs aan het bevoegd gezag een valschen naam, woonplaats, bedrijf of beroep op, of maken zij gebruik van het aan een ander afgewezen bewijs, dan worden zij gestraft met eene geldboete van ten hoogste f150. Voorts wordt nog bijzonder gewezen op de in art. 12, i 2, 2e lid, lo. d, aan de ingezetenen van het Rijk verleende bevoegdheid, om zich, bij de aanstaande beschrjjving, de uitreiking van een beschrijvingsbiljet B te verzekeren, door vódr of op 15 Mei a. s. het ver zoek daartoe schriftelijk te richten tot den Ontvanger der directe belastingen over hunne woonplaats. Schagen, den 29 Maart 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT, De Secretaris, DENIJS. Schagen, 3 April 1901.. Vergadering van den RAAD der gemeente Schagen, op Dinsdag 2 April 1901, des morgens ten 10 nre. Afwezig de heer J. v. d. Maaten. Na opening der verg. lezing en goedkeuring notulen Voorzitter, de heer H. J. Pot, deelt mede, dat in overleg met de commissie tot wering van schoolver zuim is besloten, eiken 2den en 4den Vrijdag van elke maand te vergaderen 's avonds ten 8 ure. Van Ged. Staten was goedgekeurd terugontvangen de raadsbesluiten, waarbij tot een bedrag van f 600 was betaald uit den post voor onvoorziene uitgaven. Ged Staten deelden verder mede, dat door hen voor kennisgeving was aangenomen het raads besluit aangaande de regeling vermindering raadsleden. Zij wilden gaarne mededeeling ontvangen aangaande de uitkomst der loting, en brachten nog onder de aandacht, dat de vermindering der raadsleden alleen dikwijls met hem samen. Hij was zeer zeer vriendelijk voor mij, meer dan mij lief was en kort voor mijn vertrek ver telde hij my, dat Rodach's bemoeiingen niet zonder invloed op zijn vader gebleven waren, en dat hij, de prins, de pogingen om eene verzoening tot stand te brengen, zou ondersteunen. Ik ik bedankte voor die hulp „Gerda 1" „Ja, tante, ik was buiten mijzelt van opgewondenheid. Papa zou razend zijn, als hij iets wist van dat geflikflooi. En ik haat het hof te Cassel, ik haat papa's glan zend verleden. Het heeft hem ons ontnomen, mjj van mijn vader beroofd. Wat zou er zonder u van mij zijn geworden Mijne moeder dood, mijn vader levend en toch dood voor mij." „Wees niet zoo bitter, Gerda, hij is reeds zoo beklagenswaard in zijn ellende." „Dat weet ik wel; als hij voor mij was wat hij voor mij moest zijn, hoe lief, hoe zielslief zou ik hem dan hebben." De beide vrouwen bleven een paar oogen- blikken zwijgen, in droef nadenken. Daar sloeg de klok elf en Gerda sprong op. „Het is hoog tijd dat ik naar het station ga." Zij had muziekles bij professor Harden. Constance wist, dat ook Helmers sedert zijn verblijf in Stuttgart onderricht van Harden had en zorgvol zag ze de gravin na, toen deze zich een oogenblikje later naar het station begaf. HOOFDSTUK IH. Het was Zondag en helder, prachtig win terweer. Nog was het den zonnestralen niet gelukt, den rym, die 's nachts gekomen was, te doen verdwijnen, en zoo hingen zou plaats vinden door overlijden of bedanken niet door periodieke aftreding. Het procos-verbaal van kasverificatie gaf tot uit komst ontvangsten f 41376.32, uitgaven f38192.105, das was in kas en moest zijn f 3184 215. Verder was ingekomen van alle heeren,benoemd tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim, bericht, dat zjj hunne benoeming hadden aange nomen. Wordt nu in behandeling gebracht het adres van Algemeen Belang, om kastanjeboomen te plaatsen, rondom het plateau op de marktplaats. B. en W. adviseerden afwijzend op dat verzoek te beschikken, le. omdat de ruimte tusschen het plateau en de leuning te beperkt zou zjjn,als de hoornen na verloop van tijd aangrepen2e. zou door het afvallen van blade ren en andere oorzaken de grond daar steeds vochtig zijn en dit een nadeeligen invloed hebben op steen en kalk van den omringmnnr enwat na verloop van tijd belangrijke kosten met zich zou brengen ;8ezou het geven van scha duw door de hoornen voor de marktbezoekers en het vee weinig belang hebben, doordat om twaalf uur de markt reeds is afgeloopen. De heer Bijpost vraagt, of de mogelijkheid niet bestaat, de hoornen óp het plateau te plaatsen. Voorz. zegt, dat die grond aan de kerk toebehoort, dus dit buiten den raad omgaat. De heer Bijpost beweert, dat er ook niet zooveel schadaw voor het vee door de hoornen zon komen, doordat het vee aan de zuidzijde staal en ook de zon van de zuidzijde op de markt schijnt. Uit een oogpunt van verfraaiing zou hij er anders sterk voor zijn. Voorzitter zegt, dat het Dag. beat. van de zelfde meening is, ook dat college spjjt het, deze zaak geen andere richting te kunnen geven. Het dag. bestuur is een sterke voorstander van beplanting, maar zooals uit het advies is gebleken, zouden deze boomen meer schade dan voordeel opleveren. De heer Vlaming aeht het bezwaar van te weinig ruimte tusschen plateau en de leuning, wel weg te krjjgen. Hjj wil de leuning een 20 c.M. achteruit plaatsen, daar de hellingen, waarop het vee staat, lang genoeg zijn om zooveel te knnnen worden bekort. De palen staan in hardsteenen stokken, das zal gemakkelijk de opschuiving kunnen plaats hebben. De heeren Buis en Asjes oordeelen, dat het niet goed is, als de glooiingen worden verkort. De heer Asjes zegt, zich met het advies heel goed te knnnen vereenigen de ruimte om de boomen te plaatsen, is beslist te klein. Ook zal het vee op weekmarkten en paardenmarkten aan de boomen kannen komen en dan den bast vernielenmen zou minstens een Meter meer rnimte dienen te hebben. De heer Roggeveen zon gaarne boomen op de markt hebben ze is nu zoo kaal Maar hjj beaamt de bezwaren van B en W.het is misscbien zeer lastig, zegt Spr. verder, maar zoh het niet mogelijk zijn, dat boomen werden geplaatst vlak achter het vee? De lust om boomen op de markt te hebben, doet Spr. dat vragen. Voorz. zegt, dat het Dag. best. ook dat heeft overwogen, maar het ondoenlijk heeft gevonden met het oog op de kermis. De heer Roggeveen wil de boomen vlak achter de goten hebben, die worden met kermis nu toch ook vrij gelaten. Maar misschien zon het toch moeilijk heden opleveren. Voorz. zegt, dat B. en W. hebben gemeend ook hierop te moeten letten men mag veronderstellen, dat de markt zal vooruitgaan, dus mag h.i. de ruimte dan niet worden beperkt. B. en W. hebben het zeer jammer gevonden, dat ze de zaak niet anders wisten in te richten De heer Bijpost weet één oplossingde boomen óp het plateau, en hij hoopt, da Algemeen Belang, een vereeniging, die reeds zulke belangrijke bewijzen van werking heeft gegeven, niet den moed zal laten zak ken en met deze zaak zal doorzetten. Met algemeene stemmen wordt het advies van B. en W. gevolgd en afwijzend op het adres van Algemeen Belang beschikt. Daarna heeft de loting plaats met betrekking tot de vermindering der raadsleden. De groepen van aftreding waren 4, 3, 4 in de vorige vergadering is besloten van elke groep één lid af te nemen, dus werd bot dan 3,2,3 en vervolgens moest er over de beide groe pen van 8,de eene van 1901,de andere van 1906, geloot de telefoondraden als schitterende kristaletnoeren over de huizenzee van Stutt gart. Duizenden wandelaars werden door het mooie weer naar buiten gedreven. Twee jonge mannen, die langzaam aan de oostzyde der straat, die langs den slot tuin liep, voortdrentelden, verwekten bij de andere voorbijgangers nogal wat opzien. De kleinste der twee, met het smalle bleeke gelaat en de donkere, eenigszins diep liggende oogen, was een jong, be roemd schrijver, een welbekende persoon lijkheid toch golden de meeste blikken niet hèm,maar zijn bijna een hoofd grooteren metgezel. Iets onbeschrijflijk zonnigs, dat alle harten won, lag op zijn fijn gelaat en in zijn manier van spreken en lachen lag eveneens iets zóó aantrekkelijks, dat een elk met genoegen naar zijn schitterende bruine oogen keek. Hij stapte onbevangen, zonder te letten op de vele blikken die hen volgden, naast zijn metgezel voort. Toen ze de Konings poort voorbij waren, haalde de schrijver verlicht adem„God zij dank, Helmers dat wij spoedig in den slottuin zjinmet jou de Koningsstraat langs te gaan is geen benijdenswaard werkje." „Is het je dan zoo onaangenaam, als de menschen je aankijken Laat ons hen dan uit den weg gaan Kom Helmers stak zijn arm door dien van zijn vriend, en terwijl hij met hem een smal, nog met sneeuw bedekt pad insloeg, praatte hij met hem over allerlei dingen vroolijk en luchtig. „Je bent altijd in een heel opgewekte stemming; maar vandaag schijnt dat toch bovenal het geval te zijn," merkte de sohrjjver op, „is dat 't gevolg van je steeds worden van welke nog bovendien één lid zou weg vallen Door den heer Asjes wordt de groep 1901 getrokken, das wordt de verdeeling 2, 2, 3. (Doordat de heer Schenk onze gemeente gaat verlaten en de heer V. d. Maaten tot gemeente-ontvanger is benoemd (zie hieronder) raken we reeds dadelijk twee raads leden kwijt De benoeming van een gemeente-ontvanger volgde. De aanbeveling van B en W. luidde1. J. v. d. Maaten 2. 0. Visser Az. (niet alphabetisch). Gesol liciteerd hadden de heerenJ. WAbresch, gem.- ontv. te Meden (Gr.) G. A. H. J. Baum,onbezoldigd adjunct-inspecteur van politie te ZutphenO. J. de Ridder, ambtenaar ter secretarie te Katwijk J. W. Lukas, Volontair ter secretarie te Egmond aan Zee G. W. v. Stockhausen te Utrecht; W. v. Stam te Alkmaar; P. Dekker Cz. te Schagen; C Visser Az., bouwkundige en correspondent der Nederlandsohe Bank te Schagen, en J. v. d. Maaten, deurwaarder te Schagen Uit de sollicitaties der beide laatste heeren bleek, dat bij eene benoeming de heer Visser zich geheel aan de administratie zon wijden, de heerv. d. Maaten zijn ambt als deurwaarder zon neerleggen. Voorz. zegt, dat B. en W. met gernstheid deze beide heeren aanbevelen't zijn een paar mannen algemeen bekend, van een credietwaardig gedrag, dus meenen zij niet veel aan deze aanbeveling te behoeven toe te voegen. De heer Buis deelt mede, niet aan de stemming te zullen deelnemen. De uitslag is.- uitgebracht 9 stem men. 7 op den heer J. v. d. Maaten, 1 op den heer W. v. Stam en 1 op den heer C. Visser Az., zoodat eerstgenoemde is gekozen. By de rondvraag informeert de heer Roggeveen, of er steeds voldoende voorraad zand is, om de gemeente straten te kunnen bestrooien als het glad is. Na is het voorgekomen, dat er niet gestrooid is, of gestrooid met zand dat meer op modder geleek. Als er geen «and genoeg in voorraad is, is het in onze gemeente heel lastig te krijgen. Voorz. zegt, dat het hem ook is opgevallen, dat er eenige malen niet is gestrooid, maar hy heeft het toegeschreven daaraan, dat het als't ware een wedstrpd werd tusschen sneeuwen en sandstrooien. Eerst sneeuw, dan zand, dan weer sneeuw en dat men het daarom heeft gelaten, doordat het toch geen resultaat gaf. Dan is do winter heel lang en ook in andere plaatsen, (spr. noemt Amsterdam,) is de heele zaak in de war, doordat de winter zoo geducht lang aanhoudt. Hg belooft, dat B. en W. het in gedachten znllen houden. De heer Vlaming komt terug op zijn voorstel, om op de markt de 5 lantaarns van gloeilicht en glazen bollen te voorzien, evenals by het postkantoor. Men heeft zich nu voldoende ervan op de hoogte kannen stel len, dat de gloeikons in dien glazen bol niet stok waait en dat het licht magnifiek is. Spr. heeft er met den heer Van Rossem over gesproken en van dien heer een schreven ontvangen aangaande de kosten. Daaruit blijkt, dat het voor het gas geen onderscheid zal maken alleen de aankoop Die onkosten berekent de heer v. R. op f 20 a f 25, De heer v. R. noemt dat een tot niets bindende opgave, doordat na onder zoek hem wellicht een goedkooper adres in handen zon kunnen komen, of dat sommige lantaarns zwaar» dere palen misschien noodig zonden hebben. Hp geeft in overweging het met de twee lantaarns op de pompen te probeeren en wijst nog op het effect, dat dubbele lantaarns met twee bollen zouden hebben. Voorz. belooft, dat B en W. ook dit in memorie zullen houden. Daarna slniting. We hebben bet al meer beweerd, dat een concert van onze Har moniekapel en een mooie muzikale avond steeds gepaard gaan. Het concert van Zondag heeft daarop geen uitzondering gemaakt, 't Was een mooi programma met eenige nieuwe nummers en reeds bekende, die we gaarne weer eens hebben gehoord. 't Meest sympathiek was ons de„Grande fantaisie van Faust." Komt dat, doordat die muziek ons zooveel meer eigen is grooter wordend succes?" „Ten deele ja, waarom zou ik dat looche nen I Ik verheug mij, wanneer de men schen mij toejuichen, wanneer ik duizenden schitterende oogen en blijde gezichten voor mij zie en tot mij zelf zegdat alles heeft jouw lied uitgewerktmaar ditmaal heeft mijn vele babbelen nog een andere reden jij hebt zoo'n diepen rimpel tusschen je oogen, dien wilde ik wegredeneeren. Heb je mot gehad „Zeker, met mijn uitgever, hij heeft mij mijn roman teruggezonden." Helmers bleef een oogenblik verrast staan. „Kijk mij eens aan. Je nieuwen Hoe heette die ook weer?" „Nieuwe banen.'' Óm Helmers' mond speelde een guitig lachje. Klausen, die met gebogen hoofd naast hem liep, bemerkte het niet. „Ah, de lofzang op de vrije liefde. Nu, en wat schreef je uitgever?" Klausen zocht een poosje naar een ant woord. „Hij schreet, dat hij mij zulk een zwakken arbeid niet had toevertrouwd." „FameusDan heeft de man den spij ker op den kop geslagen." „Zeg, ik moet je ver „Och wat, verzoek jij wien je wilt, maar mij bekeer je toch niet." „Veroorloof mij je te zeggen, dat wij met vrije liefde doorgaans ideale doeleinden op het oog hebben wjj willen de mensch- heid op de hoogte „Zeg, papa, die mooie zinnen ken ik al van buiten zij houden echter geen stand wanneer ik een vraag tot je richt. Wanneer ge een lief meisje uit een achtbare familie liefhebt, zou jjj dan je idééën in de practyk om- dan de andere we weten 't niet, alleen 't feit constateeren we. Bepaald, we hebben genoten bij dat nummer, dat in vele passages een o. i. goede vertolking genoot. Ook 1' Esclave Mauresque vinden we een nummer dat een programma opsiert. Gaarne brengen we den heer Schouten hulde voor zijn compositie „Harmonie", Concert-ouverture, waarvan vooral het laatste gedeelte uitmuntte. Wat ook onafscheidelijk schijnt te zijn aan een concert van Harmonie, is een halfvolle zaaL 't Is voor de zooveelste maal, dat hierop wordt gewezen. Kan dat niet anders F In hare eerste vergade ring benoemde de commissie tot we ring van schoolverzuim alhier den heer Oudenhoven tot Voorz., den heer Ten Bruggencate tot secretaris. De Voorzitter van het Dept.Schagen van deMaatschappij t. IV. v. 't Algem. zeide in zijn openingswoord Dinsdagavond, dat als uitzondering door den heer Roep, den onderwijzer van de Dept. Zangschool, eens eene operette met zijne leerlingen zou worden opgevoerd en wel„De Schoone Slaapster in 't Bosch." Nu, nadat we met die uitzondering hebben kennis gemaakt, kunnen we niet anders dan meester Roep dankbaar zijn voor den lieven avond, 't Is zoo'n aller aardigst gezicht, die kleine menschen deftig te zien doen, zoo aardigjes te hoo- ren zingen, zoo mooi aangedirkt over 't toqneel te zien dribbelenmen kon zoo zien, dat de kleinen zich bewust waren van hun waardigheid, dat stond zoo koddig. We gelooven, dat het niet anders kan of een elk der aanwezigen zal de uit voering van deze kinder-operette roemen. Er was zorg aan besteed en het geheel had succes. Mej. Zijdewind zorgde vaardig voor het accompagnement. Zooals reeds is geannonceerd, zal tegen entree Zondag 14 April deze operette nogmaals worden opgevoerd en we kun nen een elk aanraden, eens te gaan kijken men zal zich bepaald amuseeren. Wij brengen in herinnering, dat de vermogensbelasting'dienst 1900/1901 vóór 1 April j.1. betaald moest wordenzij, die dus geen waarschuwing wenschen te ontvangen, zullen hetgeen nog verschuldigd mocht zijn, spoedig moeten aanzuiveren. Maandagavond vergader de in Córès de G. V. ,Lycurgus", teneinde te bespreken wat te doen tegen den voortdurenden achteruitgang en kwij nenden toestand der vereeniging. Het resultaat der besprekeningen was, dat zetten „Ik mjjn hemel wat een vraag I Bjj onze nog heerschende gewoonten maar toch, wanneer zij zich niet tot de hoogte mijner levensbeschouwing zou kun nen opwerken, zou ik haar opgeven." „Sta mij toe, daaraan te twijfelen. Maar verder laat ons aannemen: ze wordt de jouwe, ze verheft zich tot de hoogte van jouw levensbeschouwing en een ander gelukt het, na eenigen tijd, haar je afhandig te maken, je hebt geen recht haar te houden dan geef je zeker met vreugde dat andere paartje je zegen, niet waar „Houd op, je maakt mij zenuwachtig." „Ik maak je gezond, beste vriend. En nu zijn we weer goede vrienden, Dietwaar? Ja?" Hij hield hem met een vroolijken lach zijn hand voor. „Wat blijft mij over," mopperde de ander. Zij hadden het smalle parkpad verlaten en sloegen nu een breeden weg in,die langs het slot liep. Op den breeden vijver vermaakten zich een aantal kleinen en grooten met schaatsenrijden,vooral de jeugd was sterk vertegenwoordigd en beoefende blijkbaar met lust deze gezonde sport. Heel dicht aan den oever reed eene dame, die een waren hofstoet van heeren in haar gevolg had. Zij was een lieve verschijning, met een pikant gezichtje en roodblond haar. „Daar heb je Wilhelmi," zeide Helmers lachend, „en natuurlijk met onafscheidelijk gevolg." WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1901 | | pagina 1