Marktvee. INGEZONDEN. Polei orarólt der wee!. Keuring van Zondag 5' Mei 1901. 45ste Jaargang No. 3624, Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AÜVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau ®CHAGEJ¥, Laan, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. WIKKEL. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 8.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.26 iedere regel meer 5 cf. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD, De meest elegante Modellen Gemeente Schagen. Bekendmakingen. ay 8» Apr.1 HOI. Buitenlandsch Nieuws. Transvaal. Binnenlandsch Nieuws. AllClEEl liïlIS-, AAIT Aiitrttiiis- LaiiiEiTllil Dit nummer bestaai uit twee bladen. van diverse Costumes, of onderdeelen daarvan, van Mantels, Kinderjurken en onderkleeding, worden, met uitvoerige toelichting, in HET NIEUWE MODEBLAD opgenomen. Elk nummer telt acht groot folio blad zij den,bezaaid met afbeeldingen, ook van handwerken. Ongerekend het groot patronenblad, hetwelk daaraan is toegevoegd en dat een praktischen leid draad biedt voor het navolgen van de elegante coupe der verschil lende toiletten. Voor de praktische huisvrouw is het blad evenzeer een trouwe raadsman, als voor wie hoogere eischen stellen. De uiterst geringe prijs is voor nie mand, die belangstelt in Mode-Artikelen, een beletsol, zich op dit uitnemend tijd schrift te abonneeren. Prijs f 0.55 per drie maanden (franco per post t 0.75.) gjflg Men teekent in bij den Uitgever van deze Courant. Met No. 13 is het nieuwe kwartaal begonnen. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent 2 achtergebleven tij men gevuld met boter. Bekendmaking. Openbare vergadering van den Raad der gemeente SCHAGEN, op Dinsdag 7 Mei 1901, voormiddag,, ten 10 ure. Punten van behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming Leden schoolcommissie. Sstembureaux 4. Vaststelling kohier hondenbelasting. 5. Hoofd, omslag. Schagen, 3 Mei 1901. De Burgemeester, H. J. POT, {Niet geplaatste ingezonden stukken wor den nimmer teruggegeven Aangifte van verliu izing. o- Bnrgemeester en Wethouders van Schagen brengen voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim, betrekkelijk het doen van aangifte ter Secretarie bij verhuizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in herinnering het bepaalde bij art. B van de politie verordening dezer gemeente, luidende als volgt: Ingeval van verhuizing binnen de gemeente zal daarvan binnen acht dagen behooren te worden kennis gegeven ter Secretarie der gemeente, te weten Voor een geheel gezin, inwonende dienst- en wei k- boden daaronder begrepen, door het hoold van dat gezin Voor afzonderlijk levende personen door henzelf j Voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur te samen wonen, door de bestuurders. Overtreding wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste een gulden. Schagen, 29 April 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen; brengen ter kennis van belanghebbenden, le. dat ter bestrijding der verspreiding v&n het mond- en klauwzeer tot nader bericht net rund vee, te Schagen ter markt gebracht wordende, vó<5r dit aldaar wordt toegelaten, zal moeten worden gekeurd door daartoe aangewezen deskundigen, en dat de dieren, gezond bevonden wordende, ten bewjjze daarvan zullen worden voorzien van een kenteeken zjjnde een stempel, waarin de letter 8., aangebracht met roode menie. 2e. dat de keuringen voorloopig zullen plaats hebben op de volgende plaatsen a. van vee, komende van het Xoord en JLoet, bij den ingang naar de markt vanaf het Rensgas ter hoogte van het huis van Hd. Smit. b. van het vee, komende langs de Hoep en uit de richting van Grootetcalter hoogte van het Stations-Koffiehuis, bewoond door A. Visser het vee, komende nit laatstgenoemde richting, zal naar de keuringsplaats moeten worden gedreven langs den nieuwen Stationsweg. 3e. dat de eigenaars van vee, zich in de kom der femeente op de stallen of in de weide bevindende, it, wanneer zij het ter markt willen brengen, mede vooraf op de voor hen naasibjjzjjnde plaats ter keuring zullen moeten aanbieden. Schagen, den 9 April 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. Verklaringen rrir. Fokker in zake onderwijs. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoeken de ondergeteekenden eenige plaatsruimte naar aanleiding van het bericht in uw blad (Alhn. Courant), betrek king hebbende op de verhouding der onderwij zers tot de candidatuur van mr. E. Eokker. De schrijver van het bewuste episteltje zegt, dat deze candidatuur bij de onderwijzers waarschijnlijk weinig steun zal vinden, in de eerste plaats, omdat de heer F. is tegen on- derwijs-Rijkszaak en in de tweede plaats om dat, in verband daarmee, het voorstel-Scha- gen niet kan rekenen op den steun van den tegenwoordigen afgevaardigde van Alkmaar in de 2e Kamer. We zouden willen vragen, hoe weet de correspondent, dat de meeste onderwijzers zijn vóór onderwijs-Rijkszaak Verder meenen we te moeten opmerken, dat voor onderwijs-Rijks zaak, letterlijk opgevat, zeker nagenoeg nie mand is. Er zal dan ook wel hedoeld worden openbaar onderwijs. Toch kennen we vele collega's, die weinig heil zien in het onder wijs-Rijkszaak en de onderwijzers-Rijksambtena ren. Maar al is iemand hier vóór, dan kan dit toch weinig invloed hebben op de aanstaande verkiezingen, daar niemand deze kwestie voor urgent zal verklaren, om in de eerstvol gende zittingsperiode aan de orde te brengen. Wat het tweede bezwaar tegen den heer Fokker betreft, kunnen we de verzekering geven, dat de afgevaardigde van Alkmaar alle moeite zal doen het aanhangige wets ontwerp te doen aannemen, zooveel mogelijk geamendeerd in het belang der onderwijzers, maar dat hij amendementen zal trachten te vermijden, welke het ontwerp bij eindstem ming in gevaar mochten brengen. We durven beweren, dat de heer E. veel verder zou gaan, als de partijverhoudingen anders waren. Weliswaar wordt met het aanhangige wets ontwerp niet bereikt, wat Schagen wil, maar wij zeggen„Beter een half ei, dan een ledige dop." Waren we nog een half jaar van de ver kiezingen verwijderd, dan hadden we, vooral na de verklaringen van den heer Meijer Drees, waarmede we 't eens zijn, de behan deling van de salarisregeling in de 2e Kamer afgewacht. Daaruit zou voldoende gebleken zijn, dat de heer F. ernstig streeft naar ver betering van het lot der onderwijzers. Vol vertrouwen durven we daarom schrijven „Collega's, schort desnoods uw oordeel op tot de openbare beraadslagingen hiervan afge- loopen zijn." 't Is den correspondent van het bewuste stukje misschien te doen geweest een indruk weer te geven, zonder nog zoozeer te letten op de motieven. 't Zij ons vergund onzen indruk als afge vaardigden van de Afd. Schagen van het N. O. Gr. naar den heer Fokker mede te deelen. Toen we na het bedoelde bezoek weer door s-Gravenhage's straten dwaalden, was het eerste wat we tegen elkaar zeiden„Re lieer Fokker is volkomen op de hoogte van de geheele salarisbeweging, hij toont te zijn een man uit één stuk, een man van beginselen, die niet voor een Kamerzetel handdrukjes naar links en rechts zal geven, maar die onomwonden zijn meening zegt en motiveert." We hadden niet gedroomd deze woorden ooit wereldkundig te maken, te meer, daar we vrijwillig hadden te kennen gegeven in de pers geenerlei mededeelingen te doen, maar de omstandigheden hebben gemaakt, dat we, met medeweten en goedkeuren van den heer Fokker, besloten hebben van dat voornemen af te zien. Met beleefden dank voor de opname, tee kenen we ons, M. d. R., Uw dw. dienaren, J. PORTE. G. HOLLE. „Niemand heeft in Duitschland het recht, eenig product goedkooper te koopen, dan het op den bodem van het eigen vaderland kan worden voortgebracht." Het is deze econo mische stelling, waarom de geheele binnen- landsche politiek van Duitschland draait. Hoogst jammer voor het Duitsche volk is het, dat, wanneer genoemd agrarisch parool den grondslag van Duitschland's welvaart moet vormen, zulk een klein deel van dat volk de sclioone vruchten van dien bloei zal trekken. Enkel de grondeigenaars, die meer graan verbouwen dan zij zelven noodig hebben, zullen van hooge graanprijzen profi- teeren. En dat zijn ten hoogste 15 van alle grondbezitters, nl. de groote eigenaars. Onder de overige 85 zijn 75 u/o> die zelf graan moeten bijkoopen en dus nadeel van liooger prijzen zullen hebben. De kleine boeren zullen, evenals de werklieden en de bewoners der steden, duurder brood moeten eten, alleen om de zakken der landjonkers aan gene zijde der Elbe te vullen. Doch deze landjonkers vormen de fondamenten, waarop het Huis van Hohenzollern is gebouwd, hun invloed ten hove is groot, zoodat er groote kans bestaat, dat het eigen belang van enkelen zal zegevieren over dat der menigte. Het is bekend, dat de Keizer en de kanselier groote voorstanders zijn van eene uitbreiding van het Pruisische kanalennet. Reeds eenmaal leed eene voordracht tot verbetering en uit breiding der waterwegen schipbreuk op den tegenstand der Agrariërs, die als loon voor hunne stem verhooging van graanrechten eischten. Opnieuw komt thans de kanalen- voordracht aan de orde. Volgens het nieuwe plan zijn de aanlegkosten op 390 millioen mark geraamd, wat de schatkist met eene jaarlijksche uitgaaf van 17 millioen zal be lasten. De verhooging der graanrechten, welke de grondeigenaars verlangen, zal den last der bevolking van Duitschland jaarlijks met 500 millioen verzwaren. De Agrariërs eischen dus dertigmaal zooveel, als de kanalen elk jaar zullen kosten. En dat nog wel een dertigvoud, dat, als drukkende op de eerste levensbehoeften, in de eerste plaats door den onbemiddelde gevoeld zal worden.Opdat han del en industrie de voordeelen van verbeterde gemeenschapsmiddelen zullen genieten, zal de bevolking jaarlijks een som moeten betalen, gelijk staande aan het totaal bedrag van den kanalenaanleg. Het is niet te verwonderen, dat vele voorstanders der kanalisatie tot dien prijs de nieuwe vaarwaters te duur gekocht achten. De hooge eischen der Agrariërs, de tegen stand der groote steden en nijverheids districten, en niet minder het nauwe verband tusschen Duitschland's economische binnen- landsche politiek en zijn bnitenlandsche staat kunde brengen graaf Von Biilow in groote ver legenheid. Het plan om de Agrariërs te ver schalken, is ook al niet gelukt. De kanselier had gedacht, eerst de kanaalwet af te doen en daarna een voorstel tot wijziging der tarieven in behandeling te nemen. Op een vraag, wanneer de kanselier de graanrechten aan de orde dacht te brengen, antwoordde deze, dat deze plannen bij de Zuid-Duitsche regeeringen ter bestudeering waren gegeven, 1 zoodat eene ofïïciëele behandeling eerst in de najaarszitting plaats zou kunnen hebben. Hierop volgde van de Agrariërs de opmer king, dat men dan ook tot dien tijd het kanaalplan wel van de rol kon nemen; Met andere woordengeen geld, geen Zwitsers, j Men gelooft dan ook zeker, dat de kanaalvret verworpen zal worden, wanneer de tarieven- kwestie in de tweede plaats in behandeling komt. Intusschen is de conservatieve pers eene campagne tegen het ministerie begonnen. Zeer oprecht merkt een dier organen aan, dat al de ministers, met den kanselier voorop, rijp zijn om hunne biezen te pakken. 't Heeft er werkelijk iets van, dat de aanval op het ministerie succes zal hebben. I De bom is evenwel wel wat naar de verkeerde zijde gesprongen. In plaats dat de conser vatieve hofpartij den heer Von Bülow onmo gelijk wist te maken, is aan de heeren Van Miguel, Yon Haininerstein en Yon Brefeld ontslag verleend. Von Miguel en Von Brefeld, de ontwerpers van het kanaalplan, hebben hunne krachten in het oog des Keizers overschat door de voordrachten in te dienen zonder zich eerst van een goeden uitslag te verzekerende heer Von Hammerstein, een j aarts-conservatief, heeft moeten boeten voor de koppigheid zijner partijgenooten. Mèt de tijding van deze ontslagen, kwam mede het bericht tot ons, dat de geheele Rijksdag voor onbepaalden tijd naar huis wordt gezonden. Daarmee zijn dan deze voor Duitschland, ja voor geheel Europa zoo belangrijke kwesties voorloopig van de baan geschoven. De rich- I ting immers, die de kanselier, door den drang der Agrariërs, genoodzaakt was in te slaan, scheen de bestaande politieke verhoudingen in groot gevaar te brengen. Rusland, Hon- gerije en Italië, om van andere landen maar niet te spreken, wapenden zich reeds tegen het verscherpte protectiestelsel. Rusland had zich reeds voorbereid op een handelsoorlog met Duitschland en was al tot een aanval op de Duitsche industrie over- gegaan. Hongarije's warme vriendschap voor Duitschland bleek de proef der verhoogde in voerrechten ook al niet te kunnen doorstaan, terwijl Italië klaarblijkelijk door Duitschland's beschermende handelspolitiek in de armen van Frankrijk werd gedreven. Vooral voor Italië, met zijn ellendigen binnenlandschen toestand, is het behoud en de uitbreiding der Duitsche markten eene levenskwestie. Van al de Eu- ropeesche landen wordt de strijd om het bestaan in het jongste der groote mogend heden, bij land en volk beide, het scherpst gevoerd. Vruchteloos tracht sedert jaren het rijk zijn afvoergebied te vergrooten, vruchte loos kampt de bevolking, om de misstanden van eenwen op te ruimen of te verbeteren. De gevolgen daarvan blijven niet uit en doen zich in velerlei vormen aan het oog voor. Landverhuizingen op groote schaal, anarchis tische aanslagen, republikeinsche woelingen en werkstakingen,toenemende in aantal,zijn aan de orde van den dag. Nauwelijks is de eene staking geëindigd, of een nieuwe breekt uit. Op de werkstaking te Genua volgde die in Bologna en thans zijn het landarbeiders in Mantua en Verona, die den boel in rep en roer brengen. Bij al deze uitingen van ontevredenheid hebben bloedige vechtpartijen tusschen de regeeringstroepen en de stakers plaats, waar door de verbittering natuurlijk weer nieuw voedsel krjjgt. Eene werkstaking van ver- bazenden omvang wordt in Engeland voor bereid. Het ministerie Salisbury-Ckamberlain heeft, om de groote uitgaven voor den Zuid- Afrikaanschen oorlog te kunnen dekken, zijn toevlucht tot nieuwe belastingen moeten nemen. Zij zullen bestaan in eene verhoogde inkomstenbelasting, «ene suikerbelasting ea een uitvoer belasting op steenkool. Het is vooral de steenkoolbelasting, die de gemoederen in beweging brengt. De mijneigenaars en arbeiders-syndicaten vreezen, dat, door deEngelsche kolen met 60 cents per ton te verhoogen, de mijnbouw gevoelig getrof fen zal worden. Ze zien de Engelsche uitvoer- markt weldra geslagen door het zwarte goud uit Duitschland en Amerika. Om nu den minister te dwingen, van den ingeslagen weg terug te komen, wordt in alle kolen- districten de werkstaking gepredikt. Op eene meeting van den mijnwerkersbond werd met algemeene stemmen tot de „strike" besloten. Dinsdag a. s. zal eene voor het geheele land geldende beslissing worden genomen. Is de uitslag gunstig, waaraan bijna niet getwijfeld wordt, dan zullen 760.000 arbeiders in het vereenigd koninkrijk den arbeid neerleggen. Merkwaardig is het zeker dat de stakers op de volkomen sympathie der mijneigenaars kunnen rekenen. Wat of Chamberlain wel van deze nieuwe soort van oorlog zeggen zal 't Wordt weldra een heele toer, nieuws uit Afrika te melden. De toevoer van berichten is zoo schaarsch,ze zijn van zoo weinig beteekenis, dat 't bijna 't melden niet waard is. We moeten ook ditmaal weer tevreden zijn met een paar succesjes, door Kitchener uit Pretoria gemeld Generaal Grenfell viel de Boeren aan bij Bergplaats bij Halvertsberg, waar de laatste Lange Tom in stelling was, en opende het vuur op 10.000 yards. Kitchener's „Fighting Scouts drongen snel voorwaarts tot 3000 yards afstand, waarop het kanon werd opge blazen en de Boeren vluchtten. Er werden tien man gevangen genomen. Van andere colonnes is bericht ontvangen, dat tien Boeren sneuvelden, zes werden ge wond en evenveel gevangen genomen; zestig Boeren gaven zich over, 40.000 rounds geweer patronen werden buitgemaakt. De Britsche verliézen bedroegen vier dooden en zeven gewonden. Een correspondent bij generaal Plumer's colonne meldt van 29 April van Olifantsrivier Kolonel Jeffries, die in het Oosten opereert, viel de Boeren aan, dreef hen terug en nam een hoeveelheid vee. De vijand liet een doode en een gewonde achter, onze verliezen waren 1 doode en drie gewonden. In andere streken werden hoeveelheden vee en wagens buitgemaakt. ••f: Een niet onbelangrijk bericht, al is het ook niet van jongen datum, is het volgende: „De Colonnes, die in noordelijk Transvaal opereeren, zullen het Zoutpansbergsehe door trekken. Het doel van de beweging, is het land te berooven van allen voorraad en middelen van vervoer, die de Boeren van dienst kunnen zijn. „Generaal Erench heeft zijn beweging voltooid, en ofschoon hij er in slaagde, groote hoeveelheden vee en wagens te nemen en hij veel goed werk heeft verricht, kan men niet zeggen, dat hij de taak die op hem rustte, geheel heeft vervuld welke taak behalve in de verwoesting van het land ten Oosten van den spoorweg van Natal naar Pretoria een gemakkelijke taak met de strijdmacht die hij bij zich had ook had moeten bestaan in het verpletteren van commandant-generaal Louis Botha. „In deze laatste taak is hij niet geslaagd, daar Botha nog 3000 tot 4000 vechtende burgers onder zich heeft." Een telegram in de Express zegt, dat de Boeren weer elke gelegenheid aangrijpen, om treinen te doen verongelukken, onverschillig hoe en welke. Er worden nu bizondere voor zorgen genomen en het gevolg van het ver scherpte toezicht is geweest het vinden van dynamiet-ontploffingsdopjes op verschillende plaatsen. Welke reusachtige kerkhoven overal in Zuid-Afrika als zwijgende getuigenissen uit dezen noodeloozen en onrechtvaardigen oorlog tot in verre tijden van Engeland's onmacht tegenover twee kleine republieken zullen gewagen, leert het volgend eenvoudig berichtje uit Bloemfontein van 6 AprilHedennamid- dag werd een belangwekkend werk met goed gevolg door de dames van het Loyal Women's Guild ten uitvoer gebracht, die prach tige bloemenkransen plaatsten op de graven der 1500 soldaten in de plaatselijke begraafplaats. Bij de zoo vele generaals, die reeds naar Engeland zyn teruggekeerd, komt nu ook waarschijnlijk nog Frenclide Dajly-Mail bericht zijn terugkeer naar Engeland tenminste. De groote Cecil Rhodes is ziek zijn toestand baart zorg bij zijn vrienden. Onder dato 2 Mei wordt officieel uit Kaapstad gemeld, dat in de afgeloopen week 63 gevallen van pest voorkwamen, en 32 sterfgevallen. Tot nog toe zijn voorgekomen 519 ziekte gevallen en 217 sterfgevallen. Een ziektegeval, dat alle symptomen van pest vertoonde, is voorgekomen te Mafeking. De Daily Mail verneemt uit Brussel, dat 7000 Kaapsclie Hollanders zich bij de Boeren hebben gevoegd. i De „Evening Bost" heeft een telegram nit Washington ontvangen, dat Moutagu White het departement van Buiteulaudsclie Zaken medegedeeld heeft, dat President Kruger in, Augustus een bezoek aan de Vereenigde Sta ten zal Brengen. Hem werd medegedeeld, dat President Kru ger hartelijk, doch niet officiéél zou worden ontvangen. - De Afd. BARSINGERHORN van „Het Witte Kruis" hield den lsten Mei hare gewone vergadering ten huize van den heer N. de Jong te Barsingerhorn. Aanwezig waren 16 leden. De Voorzitter, de heer J. Kooiman, was, wegens dringende familie-omstandigheden, verhinderd deze vergadering bij te wonen, waarom het bestuurslid de heer L. W. van der Meer, zijne plaats alhier vervulde en de vergadering opende. Uit het verslag, dat door den Secretaris, den heer Dr. Beeker, uitgebracht werd, is het volgende te vermelden. Het aantal leden dezer Afdeeling bedroeg op 1 Januari 1901, 178. Van het verplegingsmateriëel is in het vorige jaar zeer vaak gebruik gemaakt en over de behandeling en terugbezorging ervan is, op eene enkele uitzondering na, niet te klagen geweest. Toch moest spreker tot zijn spijt herhalen, wat hij in eene vorige vergadering alreeds had ter sprake gebracht, dat men n. 1. wat meer zorgvuldigheid ging toepassen bij het gebruik van wind- kussens, een artikel, dat bij schijnbaar ge ringe beschadiging onbruikbaar gemaakt wordt en daarenboven, evenals alle gummi- artikelen, in den laatsten tijd zeer hoog in prijs is gestegeneen windku6sen, dat de Afdeeling vroeger op f 7.50 kwam te staan, kost thans f 9, buiten emballage en porto's. Het Bestuur der afdeeling heeft zich dan ook genoodzaakt gezien, nauwlettend na te gaan bij de afgifte van nieuwe kussens, of bij terugbezorging na het gebruik daarvan ook iets aan het verplegingsmaterieel man keert, in welk geval de laatste gebruiker ge houden zal zijn, een gelijk nieuw windkussen te vergoeden. Wat de besmettelijke ziekten aangaat, deelde Spreker mede, dat in de laatste maan den van 1900 wel niet veel, maar toch onaf gebroken zich gevallen van typheuse koortsen hadden voorgedaan, die, helaas ook een paar sterfgevallen hadden veroorzaaktin die ge vallen was ontsmetting toegepast. Dank zij de medewerking van het Ge meentebestuur, zullen in het vervolg alle ontsmettingen geschieden vanwege de Afdee ling daarbij zullen de ontsmettingsstoifen bekostigd worden door de Afdeeling, terwijl de vergoeding van den ontsmetter moet wor den gedragen door de belanghebbende parti culieren en bij on- of minvermogenden door de gemeente. De Burgemeester zal bij voor komende gevallen kennis geven, wanneer ontsmet moet worden. Door deze regeling, merkte Spr. aan, zal worden voorkomen het verwijt, dat men het afdeelingsbestuur weieens heeft gemaakt, van bi gegeven gevallen niet krachtig genoeg op te treden. Men scheen daarbij te vergeten, dat „Het Witte Kruis" op dit punt niet te bevelen heeft; dat heeft zelfs de plaat selijke geneesheer niet. Hij kan alleen de wenschelijkheid uitspreken tegen over het gemeentebestuurmeer niet. Na het verslag van den Secr. kwam aan de orde het verslag van de Commissie, benoemd tot nazien der rekening van den Penningm. De heer Bol bracht dit verslag uit. Over het jaar 1900 hadden de ontvangsten bedragen f 482.84, de uitgaven f 469.64', alzoo bedroeg het batig saldo f 13.19'. Punt 3 en 4 van de agenda betroffen verkiezingen van bestuursleden, de eerste wegens aftreding van den heer J. Kooiman, die niet herkiesbaar was, de tweede wegens vertrek van den heer E. Kluijver. Die ver kiezingen liepen ditmaal vrij vlug af. Voor de eerste vacature werd gekozen de heer P. R. A. van Meurs, die de benoeming aannam en voor de tweede de heer T. Koomen, niet ter vergadering aanwezig. De aanwezige bestuursleden benoemden intusschen den heer Van Meurs tof Voorz. der Afdeeling. De waarnemende Voorz. deelde deze benoe ming mede aan de vergadering, herdacht in een kort woord de groote verdiensten van den afgetreden Voorz., den heer J. Kooiman, diens ijver en toewijding, vanaf de oprichting der Afdeeling steeds betoond, en gaf de leiding der vergadering hiermede over aan den heer Van Meurs, die de vergadering dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zijn voor nemen te kennen gaf zich dat vertrouwen niet geheel onwaardig te maken. Hierna gaf de heer Dr. Beeker verslag van zijne zending als afgevaardigde naar de vori ge algemeene vergadering en daarop volgde ten derden male eene stemming, n.1. die voor een afgevaardigde en zijn plaatsvervanger voor de eerstvolgende algemeene vergadering. Geko zen werden Dr. Beeker als afgevaardigde en de heer J. Kooiman als plaatsvervanger. Punt 7, behandeling van de agenda voor de Mei-vergadering, lokte weinig bespreking uitde vergadering kon zich zeer wel veree nigen met het voorstel „Venhuizen en Hem". Omtrent punt 8: verzoek van den bode om verhooging van jaarwedde, was men het minder spoedig met elkander eens. De belan gen der kas en de verdiensten van den bode kwamen met elkander in botsing en na eenige discussie werd met groote meerderheid van stemmen besloten, dat den bode zijn ver zoek om verhooging van jaarwedde, tot een bedrag van f 15, zou worden toegestaan. Een voorstel van den heer C. Schoorl in zake ontsmetting werd aangehouden tot Je eerstvolgende gewone vergadering. Hiermede waren de werkzaamheden ge ëindigd en sloot dë nieuwe Voorzitter de vergadering.

Schager Courant | 1901 | | pagina 1