Zondag 26 Mei 1901. B 0 i 45ste Jaargang No. 3630. fiureau ftCHAOEJU, Laan, I) 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. W 1 K E L. EERSTE BLADb Bekendmakingen. Gemeente Sehage;n. Meurt van Terlofppre te laiie. VERKIEZING voor de Tweede Kamer der Staten-Geueraal. Provinciale Staten. Op '1 Pintsterfeest Binnenlandsch Nieuws. ti flitiii- BIT. rmtii- LaiiliiTllai Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AÜVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderliik^ nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaai uit twee bladen. POLITIE. Ter Secretarie der gemeente Schagen zijn inlich tingen te bekomen omtrent een gevonden hand doek, terwijl inlichtingen worden verzocht omtrent een verloren medaillon etc. van een horloge ketting. Kenuisgoving. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur der Gemeente Schagen breBgl hg deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeente,dat het kohier van de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het belastingjaar 1900/1901, no. 8, op den 22 Mei 1901 door den Heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ontvanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invor dering is overgegeven. Ieder ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, teneinde alle gerechtelijke ver volgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, te ontgaan. Schagen, den 24 Mei 1901. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, H. J. POT. IVatioiiale Militie. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het onderzoek van de in die gemeente verblgfhoudende verlofgangers der Militie te land, voor zoo verre zij róór den 1 April 1901 in het genot van onbepaald verlof waren gesteld, zal plaats hebben te Schagen, op Woensdag, den 19 Juni 1901, des voormiddags ten 9 ure, en dat mitsdien op evengenoemd tijdstip zieh voor dat onderzoek aan het Raadhuis aldaar moeten bevinden de onderstaande personen Lichting. Namen en Voornamen. Korps. 1894 Graaf de Arie le reg. inf. 1895 Dekker Pieter 4c reg. vesting. 1895 Jong de Gerrit idem. 1895 Wit de Gerrit reg. Gren. en Jagers. 1895 Visser Hark 2e reg. veld. 1895 Jonghde Anthonie 4e reg vest. 1896 Melker Cornelis Jobannis idem. 1896 Weeland Maarten le reg. inf. 1896 Bakker Pieter idem. Verlof om 1 jaar naar Duitsch- land te gaan. 1896 Hollander Jacob le reg. inf. 1897 Bakker Cornelis le reg veld. 1897 Castricum Jacobus Johannes 4e reg. vest 1897 Graaf de Pieter Wem. 1897 Smit Cornelis idem. 1897 Keet Theodorus A. J. idem. 1897 Broekhuizen Pieter idem. 1897 Houtkooper Martinns korps torp. 1897 Zeeman Jan le ™g- inf. 1898 Deutekom Hendricus idem. 1898 Ploeger Nicolaas Joseph 4e reg. vest. 1898 Dekker Johannes idem. 1899 Stompedissel Hayo 2e comp. Hosp. 1899 Groen Cornelis le jeg- Wf. 1899 Raven Jacob idem. 1899 Straalen van Willem A.A. idem. 1899 Post Hendricus A 2e reg. veld. 1900 Leeuwen van Johan A. 4e reg. vest. Zoomede de verlofgangers, in de termen voor het onderzoek vallende, welke zich vóór den datum der inspectie alsnog van elders in de gemeente komen Te3BeSlan'ghebbeLden worden verder herinnerd, dat zij moeten verschijnen in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken, hun bg hun vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes; dat zij, in uniform rijnde, onderworpen zijn aan het reglement van krijgstucht, en zich bij verzuim, nalatigheid of wangedrag blootstellen aan arreststraflen van twee tot zes dagen, alsmede aan oproepiDg tot werkelijken dienst voor den tijd van drie tot zea maanden. Schagen, den 17 Mei 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 6 H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. VJC0 De BurgemeeaA# Gemeente Schagen brengt hier- mede ter openbars ^nnis, dat op Dinsdag, den Juni aanstaande zal plaats hebben de verkiezing van EEN LID van de Tweede Kamer der Stat en- Generaal in het Kiesdistrict Alkmaar, waartoe deze Gemeente behoort dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secietarie bij den Bur gemeester der Gemeente Alkmaar (hoofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen worden ingeleverd opgaven van C-'anclidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en onder- tellend zgn door ten minste VEERTIG k i z ers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden per soonlijk door één of meer der personen, d)ie deopgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegen- woordig zijn. Van de inlevering werdt een bewijs van ^iS: de opgaven bovenvermeldJjn£ Secretarie dezer Gemeente kosteloos ™rkr«Kbaar'.Tan den 20 Mei 1901 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hieibjj in herinnering artikel 161 der Kieswet, ln.dende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 61, levert, wetende dat zij is voorzien van bandteekeninge van petaonen, die niet bevoegd zyn tot e K aan de verkiezing, waarvoor de tule vering terwijl zonder die handteekemngen geen "'doend aantal voor eene wettige opgave zou overbly ven, w gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eeue geldboete van ten hoogste honderd twintig galden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkie zing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Schagen, den 20 Mei 1901. De Bnrgemeestet voornoemd, H. J. POT. Verkiezing voor de De BURGEMEESTER der gemeente Schagen brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 4 Juni aanstaande, zal plaats hebben de verkie zing van 2 leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland, in het kiesdistrict Schagendat op dien dag, van des vooruiiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij hem kunnen worden ingeleverd opgaven van Candidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 8 der Provinciale wet. De opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en onder- teekend zijn door ten minste veertig kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden persoonlijk door één of meer der personen, die da opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarby tegenwoordig zyn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 20 Mei 1901 tot en met den dag der ver kiezing. De Burgemeester brengt hierbg in heiinneripg artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51. inlevert, wetende dat zij is voorzien van handteeke- ningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deel neming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die h andteekeningen geen voldoend aantal voor een wettige opgave zon over bleven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden, of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf woidt gestraft hg, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de ver kiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onder teekend. Schagen, den 20 Mei 1901 De Burgemeester voornoemd, H J POT. In de dagen van dit b(j uitstek zomerseh feest is bij vele menschen zeker gevoel van welbehagen op te merken, dat de lange wor steling tegen een winter in lentedos voorbij is, en wq, behoudens mogelijke verrassingen, weer voor eenigen tijd ons kunnen overgeven aan den weldadiger) invloed der in volle levensweelde prijkende natuur. Men tooit zich op en snelt de woning uit, om zich daarheen te begeven, waar andere indrukken zijn te verkrijgen dan die van de eentonige alledaagschheid; men plaatst zich,zoo mogelijk, voor een wijle buiten den kring der gewone beslommeringen en treedt in nadere aanra king met de wereld van het schoone, met de eeuwig lieflijke Schepping. Niet uitslui tend voor deD arbeid, die brood geeft of winst afwerpt, hebben wij te levener zijn genietingen, die binnen ieders bereik liggen, die om niet worden aangeboden en van welke het dringend noodig is, dat wij ons deel komen opeischen. Maar dat is niet alles. Pinksteren spreekt ons nog van een anderen zomer, dan die ons uit het groen gebladerde toe wuift-, van een anderen dan dien het concert der ge vleugelde luchtbewoners aankondigt, en die met zilveren letters gesehreven wordt door de zachte kabbeling van beek en stroom. De ware Pinksterstemming is voor de lief lijkheden van dezen niet ongevoelig; im mers, de aanblik van de Schepping brengt ons nader tot den Schepper, en men kan zelfs zeggen, dat gevoel voor natuurschoon de eerste ontwikkelingsperiode is van het zedelijk-godsdienstig leven. Alzoo is hier, en de onderzoekingen, op het .gebied van den moreelen groei van het menschengeslacht stemmen er mede overeen, - de eerste graad van het hoogere leven, dat onze be trekking tot het Opperwezen en tot elkaar omvat, - do eerste drang om den engen kring van stoffelijke behoeften er, van daar mede samenhangende neigingen te verlaten, om op te klimmen uit het lagere, de stof tot wat boven haar verheven is. Tocli, de tijd is nog niet aangebroken, waar in men heiligen geest in voldoende mate zal hebben opgenomen in hot gemoedsleven, om dien Koeat te ontdekken en te orkonnen onder meer dan ééa vormzich aan zijn invloed zal onderwerpen, ook als h(j wordt uitgeoefend door tusschenkomst van men schen met een andere overtuiging dan de onze Daarvoor is studio noodig, een studie niet met het hoofd, maar met het hart' daartoe moeten vooroordeeien worden op zijde gezet en scheidingen weggebroken, die velen meenen, dat niet gemist kunnen worden. In dezen zin is het noodig, dat het Pinkster wonder zich herhale,- dat monschen, die verschillende talen spreken, elkandoi ^"w'Sróntbr^t onz. Pinkstervreugd. Waarom beeue zd eigen- Hjk meer in naam, dan in werkelijkheid Wie de vraag stelt, kent hot antwoord. Wy vertoonen eenige overeenkomst mei -een gevangene, die zich tracht op te monteren met Lt Wen van ,W« leven vry, w(j lever blij!" Voor een groot deel is ons feest een schynfeest en bevat het meer de gedachte aan hetgeen wezen moest, dan aan hetgeen is. Wy gelooven geen reden gegeven te hebben om ons een somberen kijk op do dingen te verwijtenhet goede vindt in de te dezer plaatse voorkomende beschouwingen steeds waardeering. Doch boven alles wenschen wij waar te zijn in het schetsen van den tijd waarin wy leven, alleen daardoor is het misschien mogelijk eeiiigen invloed ten goede uit te werken. Welnu, het schijnt ons to8, dat, terwijl aan de oene zyde de practischo toepassing van de Christelijke beginselen veld wint, ook aan den anderen kant grooter machtsontwikke ling merkbaar is. Zier onreine hartstochten beroeren de maatschappij, die in den strijd om het leeuwenaandeel in de stoffelijke voordeelen baar beste krachten ziet verloren gaan; bezielen de volken, die, met het woord broederlijke gezindheid belijdende, jegens eikander met wantrouwen zyn ver vuld en op een gunstig oogenbiik niet zou den aarzelen, elkander met vernietiging te bedreigen zetten de maatschappelijke klas sen aan, om door concentratie van krachten het meesterschap te verwerven. Wy hebben bier geen voorbeelden te noemen ieder kent ze evengoed als wij. Er is overal zekore spanniug, als verkeerden wij in een staat van crisis, en somtijds hebbon wjj het gevoel alsof wij niets beters en dringendere te doen hebben dan ons te wapenen voor eene ver dediging, die, zoo de omstandigheden het toe laten, voor een aanval kan verwisseld worden. In geen voorafgaand tijdperk was het alzoo noodiger, te wijzen op het oenig middel van bevrediging. Al zyn er, die er geen heil van verwachten, toch staat het onoinstootelyk vast: de Heilige Geest stelt allen gerust, omdat hy waakt, omdat hy werkt in de eenig goede richting. We zullen dan ook met ge6n ver zuchting van leedgevoel, maar met een verheugder, blik omhoog, deze Pinkster- opwekking eindigen eene opwekking, die ons moge aansporen het beste dat op aard te vinden is, aan te kweeken, te versterken, meer dienstbaar te maken aan het welzijn van ons volk in de eorste plaats, van de maatschappij in hot algemeen. Moge zy, nieuwe krachten winnende door de zedelijke kracht har er leden, en teneinde meer en meer aan hare roeping te voldoen, in ruime mate van den Heiligen Geest den zegenenden in vloed ondervinden. De kans op aanlog van een verbinding tusschen het station N oordschar woude en het dorp van dien naam, schijnt voorloopig weer verkeken, te zijn, tot groote spijt zeker van alle groentenbouwers in War- menhuizen, Haringcarspel, St. Maarten en de noordelijke dorpen van den Langedijk. Het niet in uitzicht stellen dat de gevraagde rentegarantie te eeniger tijd zal afloopen, schijnt het struikelblok ge worden te zijn, althans was dit de redeD, waarom in deze week achtereenvolgens do besturen van de Bannen Eenigenburg, St. Maarten en Haringcarspel weigerden die garantie te verleenen, en zonder rentegarantie is er geen sprake van den aanleg van genoemde lijn door de H. IJ. S. M., die in dit hoekje van ons land alleenheerscheres is op 't gebied van vervoermiddelen en als zoodanig handelt ook. Men meldt uit SNEEK De woningnood begint hier met den dag te stijgen. Gebouwd wordt er in overvloed, maar dat bouwen bepaalt zich enkel tot 't restaureeren van bestaande, 't afbreken van oude en 't op dezelfde plaats stichten van nieuwe huizen, die niet weinig tot verfraaiing der stad bijdra gen. Maar van aanbouw geen sprake. Daarom moeten tal van jongelui huD hu welijk uitstellen en zijn onderscheiden per sonen genoodzaakt buiten de gemeente een onderkomen te zoeken. Op den ver huisdag, 12 Mei, zag 't er treuiig uit. Veertien gezinnen waren woningioos, na dat de armvoogfij er reeds verscheidene onderdak had bezorgd. Thans bivakkeeren er nog tien van de veertien onder den blooten hemel, zon der dat er eenig uitzicht is dat dit getal spoedig zal slinken. Sedert de nieuwe bouwverordening in werking is getreden hebben de huisjesmelkers geen trek meer arbeiderswoningen te stichten, waardoor 't gebrek daaraan ook schrikbarend toe neemt en in verband daarmee de huur prijzen enorm beginnen te stijgen. Door de centrale antjrev. kiosvereeniging in het kiesdistrict ENK- HUIZEN is thans definitief candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heer N. Sluis Pz te Enkhuizen. Twee jonge dames moe s- ten te HAARLEM voor den kantonrech ter komen, omdat zij met een fiets op een voetpad hadden gereden. Terwijl de kantonrechter bezig was een vonnis voor te lezen, namen ze met een handcamera een kiekje van den magistraat, den ambtenaar van het O. M. en van den griffier. Siberische boter aan de Engelsche markt. Meer en meer ondervindt de Holland- sche boter aan de Londensche markt de concurrentie der boter uit andere landen van Europa nu komt zelfs de concurrentie uit Azië, en wol Siberië. Een boterhandelaar in Friesland kreeg een schrijven dienaangaande van een Londensche firma, waaraan bet volgende is ontleend. De eerste Russische stoomboot eener nieuwe Maatschappij is heden (20 Mei) met eene lading Siberische boter van Riga naar Londen vertrokken. De heer Kalantor, de bekende Russische boter- expert, is hier om te bewijzen dat de Siberische boter onvervalscht is, en tevens om relatiën aan te knoopen tusschen En geland en Russische firma's, om zaken te doen met Siberische boterfabrikanten. De heer Kalantor deelde mede, dat een aantal stoomers zullen worden uitgerust om eene geregelde vaart tusschen Riga en Londen te onderhouden. Deze booten zijn voorzien van een koelkamer, ook te Riga is eene groote koelkamer gebouwd, terwijl het plan bestaat dergelijke kamers te stichten te Kourgan en Omsk. De reis van Siberië naar Riga is vermen zal echter voor het botervervaer naar de Oostzeekust treinen laten locpen, bestaan de uit luchtdichte waggons, terwijl voor ijsafkoeling wordt zorggedragen. In 't vorige jaar voerde Rusland voor 1.367.000 aan boter uithet derde deel ging direct naar Engeland, het ove rige deel werd in Engeland ingevoerd door tusschenkomst van Deensehe en Duitsche firma's. Men oordeêlt dat dit jaar deze-uitvoer ver over de 2.000.000 zal beloopen. Opmerkelijk is het, hoe deze handel in korten tijd is toegenomen. De uitvoer in 1896 bedroeg slechts het vierde deel van dien in 1900. Nu zal die handel door de verbete ringen in de boterfabricatie en de mid delen van een spoedig transito, zeker nog vlugger en meer toenemen. De heer Kalantor heeft zijne zaken te Londen zoo goed als afgedaan bij ver trekt van daar in deze week naar Leeds, Glasgow, Huil en andere groote handels steden, om ook daar relatiën aan te knoopen. Heer Hugowaard, Den 228ten dezer werd bij den heer Hofdijk eene openbare vergadering ge houden, uitgeschreven door de afdeeling van „Het Witte Kruis" en ten doel hebbende, zekerheid te bekomen, of de oprichting van een Algemeen Ondersteu ningsfonds voor Zieken te Heer Hugo waard kans van slagen zal hebben. Het „moge deze vergadering door zeer vele ingezetenen worden bijgewoond, op dat zij geacht kan worden het gevoelen weer te geven van de burgerij over deze zoo belangrijke zaak," tot slot toegevoegd aan de circulaire, welke huis aan huis door het Bestuur van H. W. K. was bezorgd, werd niet bewaarheid, aangezien slechts even 20 personen tor vorgadering waren opgekomen, waaronder slechts 4 leden des Bestuurs. Bij afwezigheid des Yoorz. werd door zijne mede-bestuurs leden Dr. Post met de leiding dezer verg. belast. Deze opent de vergadering met eene korte inleiding over de zaak en vraagt, of iemand, omtrent het plan in de cir culaire vervat, iets in 't midden heeft te brengen. Onmiddellijk daarop stelt spr. de verg. voor de vraag, zich uit te spre ken over het al of niet wenschelijke van eene vereenigiog, als in de circulaire bedoeld. Tegen deze overhaaste behandeling der kwestie komt Ds. Brink op. Hij zou gaarne iets gezegd hebben, doch meende 't even te moeten afwachten, of ook één der aanwezigen vóór hem 't woord Ju de ^allereerste plaats zou vr-i" SJÏO RPA WO] te Sj ragen acht 't Bestuur de opkomst voldoende voor de behandeling der kwestie. De Voorz. meent, dat 't wenscheljjk is, dat de verg. zich allereerst uitspreke over 't al of niet wenscheljjke. Ds. Brink meent, dat eenige toelichting dan toch wel noodzakelijk mag worden geacht. Dit dispuut neemt in heftigheid toe, zoodat we 't beter achten, dit den lezers te onthouden, te meer, daar ons geheugen, nóch onze aanteekeningen ons in staat zouden stellen 't zuiver weer te geven. Ook de heer Brugman komt op tegen de snelle opvolging van opening der discussie en 't voorstel tot 't nemen van een bepaald besluit. Hem wordt daarop 't woord verleend, tot 't aanvoeren van gronden voor het al of niet wenschelijke der oprichting. Spr. wenscht dan eerst naar aanleiding van door hem gehouden aanteekeniHgen aan de verg. meê te deelen, op welke wijze 't bestuur van H. W. K. de opdracht ontving, deze verg. uit te schrijven, 't Besluit daartoe is gevallen, zegt Spr., met 14 stemmen vóór, 4 tegen en 13 blanco. In die verg. was de heer K. Snel de eerste, die als zijn gevoelen te kennen gaf, dat de poging tot 't oprichten van zulk een fonds nutteloos werk zou zijn. Uit de afwezigheid van vele bestuursleden meent Spr. te moeten opmaken, dat 't bestuur van H. "W. K. in zijn geheel niet zoo bijzonder warm is voor de zaak, en uit de bijna vol slagen afwezigheid van Roomsch-Katho- liekes, waarvoor dan toch de beweging om een algemeen fonds te krijgen, in tegenstelling van 't pas opgerichte Protes- tantsche Ondersteuningsfonds, op touw is gezet, moet volgens Spr. wel worden afgeleid, dat althans van die zijde de begeerte naar een algemeen fonds niet bijzonder sterk is. Dit alles in sanmer- king nemende, acht hij 't niet wensebe- iijk verdere pogingen aan te wenden. De hr. Sieffers spreekt zich in tegen gestelden geest uit. Niemand zal beweren, zegt spr., dat steun niet noodig is, en 't geloof doet hier zi i. niet ter zake. De geringe opkomst mag ons niet af schrikken op de eerste verg. van het Prot. Onderst.-fonds was de opkomst ook niet schitterend (Toch 40 personeD, merkt de hr. Brugman op, en dan had deze verg. tooh allicht 'n 80 personen kunnen tellen, als er belangstelling ware ge weest.) Na nog vrjj wat over en weer pra ten meent de hr. Tjalsraa een voorstel te moeten doen, dat wellicht tot eene goede oplossing kan leiden, n.1. hervorming van 't bestaande Prot. Onderst.-fonds. De Yoorz. acht 't wensohelijk, dat men zich dan nu uitspreke over 't al of niet wenschelijke van 't bestaan van een fond3 als door 't Bestuur in zijne circulaire wordt bedoeld. Een fonds dus zonder uitsluiting. Ds. Brink en dehr, Cs. Pool verklaren zich voor't niet wenschelijke, nadat door den eerste de opmerking is gemaakt: „onder de gegeven omstandigheden." Na deze beslissing zou de heer Tjals- ma gaarae 't volgende voorstel in stem- ming gebracht zien De verg., overtuigd, j dat velen onder de burgerij van Heer- hugowaard en Oude Niedorp ('t gebied j der afd. H. H. en Omstr. van Het Witte Kruis) een algemeen ziekenfonds wenschen, draagt aan de h. h. (drie per sonen door de verg. aan te wijzen) op, het verzoek te richten aan 't bestaande fonds, de statuten dermate te wijzigen, dat algemeene toetreding mogelijk is. De Voorz. wonseht gaarne daaraan toe gevoegd, dat 't fonds dan een coöpera tief karakter kryge. De hr. Brugman meeBf, dat naast 't Prot. Onderst.-fonds met meer succes een Roomtch fonds zal kunnen worden opgericht. Die twee acht hij bestaan baar; de oprichting Tan, of de hervor ming van 't bestaande fonds tot, eea al gemeen fonds acht hij een onmogelijk heid, tenzij 't geheel berust op •coöpera tie. Maar dan wordt de premie veelte hoog, dat heeft de ervaring geleerd. De beer Tjalsma is 't met den beer Brugman niet eenshij handhaaft zijn voorstel. De Voorz. verklaart, dat 't Bestuur

Schager Courant | 1901 | | pagina 5