Marktbericht van t^it- jewinkei, van 6 Augustus 1901. Aanvoer 209 zak aardappelen, als 189 zak groote muizen f 1.a f 1.10, 20 zak graafjes f 0.85 a f 1.per 35 K Gr. 11000 snijboonen f 0.65 per 1000. ALKMAAR, 6 Augustus. Bij de heden gehouden stemming ter verkie zing van een lid van den gemeenteraad in het Ille kiesdistrict, ter vervulling van de vacature-J. H. Blum (a.-r.), werden uitgebracht 686 stemmen, waar van 680 geldig. Hiervan werden uit gebracht op den heer H. J. Vonk (lib.) 369 en op den heer P. Kolles (lib) 311 stemmen. De heer Vonk, die bij de periodieke aftreding niet werd herkozen, maar het moest afleggen als voorstander van een abattoir tegen den heer D. A. Lui- ting. slager, is thans dus opnieuw gekozen. Maandag 5 Augustus j. 1. werd eeu vergadering gehouden in het lokaal van den heer J. Scheruierhoru te •Sint >Iaarton, die door een 90 hoofden van gezinnon werd bijgewoond. Het doe! dezer bijeenkomst was, zoo als de ingezetenen reeds bij circulaire was tneêgedeeld. te trachten een schoolfeest te organiseeren. De heer K. Blom Dz., Burgemeester, opende de vergadering met een kort woord en stelde daarna drie vragen 1. Zullen we gemeenschappelijk feest vieren, d. i. do kinderen van alle drie scholen met elkander, of iedere schooi op zichzelf?; 2 De oudste kinderen een reisje naar Amsterdam en de jongeren een rij toertje naar Bergen en ten 3e, of alle kinderen oen rijtoer en daarna feest in de plaatsen waar de scholeu staau Na eenige bespreking werd besloten om niet gezamenlijk feest te vieren, ook geen reisje te maken naar Amsterdam of Bergen. Voorts de f75.te geven door de gemeente, niet in verhouding naar het aantal kinderen aan iedere school te verdoelen, maar voor Sint Maarten. Valkoog en Eenigenburg ieder f 25. Hierna werden de ingezetenen van Stroet, Rijp en Sint Maarten verzocht, nog even te blijven, opdat eeue commissie kon worden benoemd. Daarvoor werden geko zen de heeren K. Blom Dz., Voorzitter, A. Klerk, Secretaris, J. Bruin, Penning meester, P. Rens, P. Berkhout, A. Louw, P. Bruin, J. Brommer Jz., W. Peetoom en J. Tesselaar Pz. De dag van feestviering werd bepaald op Maandag 2 September a. s., bij gele genheid der kermis. Het feest zal ge houden worden in het dorp Sint Maarten. Dinsdagavond vergaderden eenige inge zetenen van Valkoog en Groenveld in het lokaal van den heer Van Bodegraven te Valkoog. Het hoofd der school, de heer Van Albada, leidde deze bijeenkomst Aan de orde was de vraag: Wat zullen wij doen, om den kinderen een prettigen feestdag te geven De overgroots meerderheid was voor een reisje naar Amsterdam, maar de dubbeltjes, dat was de groote kwestie. Maar als men iets wi).ukan men ook. Door de aanwezigen werd besloten, gezamenlijk de gelden bijeen te brengen en er werd dan ook zoo flink geteekend, dat met de toelaag van de Gemeente a 25 gulden dit reisje met de 48 kinde ren, groot en klein, gedaan kan worden. Het werd bepaald op Maandag 19 dezer en eene Commissie gekozen, om het ver dere te regeleD en voor de nog ont brekende gelden te zorgen. Men schrijft uit TILBURG M. B,, de moordenares van haar S1/^- jarig broertje, is door de maréchaussée gevankelijk Daar Breda overgebracht. Tot aanvulling van het vorig bericht diene, dat M. B. verklaard heeft, haar broertje in drift gedood te hebben. Haar moeder weigerde haar, op haar verzoek de Zondagsche kleeren te geven, waarop zij haar woede aan het kind koelde. Of deze verklaring geheel overeenkomstig de waarheid is, is aan gegronden twijfel onderhevig. Het is namelijk bekend, dat het kind thuis verwaarloosd werd en ie ders luim en gril te verduren had. Bo vendien is gebleken, dat het kind tot een bedrag van f 100 was verzekerd, een som, welke voor eenige weken slechts de helft bedroeg. Als een bewijs dat de droogte in FRIESLAND zeer veel schade aan den landbouw en de scheepvaart heeft toegebracht, kan dienen, dat een der correspondenten van het Hbld. Dins dagmorgen het noodig achtte te seinen „Goddank, het begint te regenen." Men 8 c h r ij f t uit GRONIN GEN aan de Ass. Ct. De liberalen, althans de liberalen als partij, ziju het in de verkiezing voor een Kamerlid thans eens. Van de zijde der liberalen heeft mr. Drucker geen tegenstand te wachten. Noch Burgerplicht, noch Groningen, noch de kiesvereenigiug Eendracht maakt Macht zoo verne men wij komon bijeen. Hoewel de liberalen bij de vorige verkiezing zich scherp in twee partijen verdeelden, wil men thans geen gebruik maken van het verzuim, door mr. Drucker gepleegd. Ook de anti-revolutionnairen en roomsoh- katbolieken zullen zich wel geen partij tegenover mr. Drucker stellen. De tegen stand zal komen van de zijde der sociaal-democraten. In het kiesdistrict LO- CflEM zijn officiëel candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heeren W. P. G. Helsdingen, te Arnhemmr. H. F. Hessolink van Suchtelen te Wage- ningenJ. P. Vemer (Katholiek), te Groenloo. Verkiezingen Tweede Kamer. WESTSTELLINGWERF. Uitgebracht 3222 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren F.W.N. Hugenholtz(soc.-dem.), 1432, J. van der Molen (anti-rev.) 1064 stemmen. Tussehen deze heeren moet aldus herstemming plaats hebben. De overige stammen werden uitgebracht op de heeren Blink (716) en Veenhoven (12.) VEENDAM. Bij de gisteren gehouden herstemming verkregen van de 4984 uitgebrachte geldige stemmen mr. E. A. Smidt 2687, mr. P. J. Troelstra 2297. De heer Smidt is dus gekozen. Alsijlgoed verzonden. Op het perron van het station D. P. te Rotterdam werd omstreeks 10 uur Dinsdagmorgen aangetroffen een 8- jarig Israëlietisch meisje, even te voren met den trein uit Duitschland aan dat station aangekomen. Het kind was goed gekleed en had een valiesje bij zich, doch wat de bijzondere aandacht trok, was een stuk papier, met een lintje dui delijk zichtbaar om den hals gebonden, en waarop in Duitsch schrift geschreven stond„S. Noah, vischhandelaar, Rotter dam". Van een ieder verlaten, stond de kleine meid daar, natuurlijkerwijs niet wetende waarheen te gaan.Haar hulpbehoe vendheid trok de aandacht en zoo kwam zij met de politie in contact, die het meisje medenam naar het centraal bu reau op het Haagscheveer tot nader on derzoek. Bij stukjes en beetjes kwam men te weten, dat het kind gekomen is van een tante, woonachtig in een plaatsje vermoedelijk nabij Berlijn en dat zij van uit Berlijn per spoor do reis naar Rotterdam heeft gemaakt. Verdei kwam men te weten dat de geadresseerde 8. Noah in de Aert van Nesstraat aldaar wooBt en dat hij een oom van het meisje zou zijn, terwijl haar vader te Londen moet verblijf houden. Hoewel niet kun nende lezen of schrijven, kan de kleine meid zich goed verstaanbaar maken in het Engelsch en Duitsch. De politie is in overleg getreden met haar oom* President Kruger heeft nu al meer dan duizend betuigingen van deelneming ontvangen met het verlies van zijn vrouw. TRANSVAAL. Of 't waar is, gelooven we direct niet, maar toch meenen we melding te moe ten maken van een vraaggesprek, dat de correspondent van de Figaro te Scheve- ningen met President Kruger moet heb ben gehad. De President beweerde, dat van al die verhalen over de wreedheden der Boe ren geen woord waar was, en dat, als de helft een feit was, de Boeren niet waard waren hunne vrijheid te behouden. Nog verklaarde de President, dat door hem in den laatsten tijd geen enkele stap gedaan in den zin van het verkrij gen van eene bemiddeling. Zeker, hij wenschte zeer, dat er bemiddeling zou komen, en zou er met al zijn krachten toe medewerken, als het mogelijk was, maar hij was van oordeel, dat dio bemiddeling uit zichzelf moest komen. Den vrede had hij éénmaal den Engelschen aange boden op eervolle voorwaarden, maar dat voorstel zou hij niet hernieuwen. De Boeren zullen de wapenen alleen dün neêrleggeu, wanneer hun de vrijheid wordt gewaarborgd. De oorlog, zei de President, strekt zich nu uit over geheel Zuid-Afrika. De op- hangerijen zullen de Afrikaanders niet bang maken en wij zullen niet onder handelen, dan wanneer den Afrikaanders volledige amnestie wordt verleend. Wat den Boeren betreft, die willen noch am nestie, noch een protectoraatzij hebben hun Staat weer van voren af op te bouwen en daarvoor hebben zij onbe perkte vrijheid noodig. De President is er van overtuigd dat de tijd zal komen waarop de Engelschen den Boeren zullen geven wat hun recht matig toekomt. En als de vrede eenmaal is gesloten, dan zullen zij met de Engel schen in goede buurschap leven. De „Daily Mail" bevat opnieuw een zwartgalligen brief van haar KaapBchen correspondent, gedagteekend van den 17n. De Kaapsehe Regeering zegt de briefschrijver eindelijk erkennende, dat de commando's in de Kaapkolonie geheel bestaan uit opstandelingen, te samen minstens 8000 man tellende, heeft aan Kitchener voorgesteld, 30.000 man koloniale troepen, in Transvaal en Vrij staat dienende, te gebruiken voor do verdediging van de Kolonie zelf. Kitche ner heeft daarin toegestemd, en de trouw- gebleven bevolking der Kaapkolonie is nu overtuigd, dat de veldtocht in de Kolonie voor het einde van den winter gedaan zal zijn. De correspondent van de „Daily Mail" voegt er bij, dat de Kaapsehe Boeren, een jaar geleden nog rustige landbouwers, thans gewapende rebellen zijn, vooral in Betsjoeanaland, waar negentig percent van de bevolking tegen de Engelschen in opstand is ge komen. Sommige Kaapsehe boeren heb ben te velde zulke uitstekende hoedanig heden aan den dag gelegd, dat zij reeds tot kommandant zijn gekozen, een hunner zelfs tot generaal. Door de Eugelsche rogeering is steeds ge loochend, dat het leger gekleurde hulptroe pen had. Chamberlain heeft het nu in het Parlement erkend en tevens aangekon digd een uieuwe periode in den oorlog geen pardon meer voor de Boereu 't volgen van een uitroeiïngssysteem 1 In de Daily-News vinden we een kleine beschrijving ervan, hoe die ge kleurde hulptroepen huishouden „Groote troepen paarden en vee wer den binnongebracht en de talrijke schapen konden de colonnes niet bijhouden, zoo- j dat de Kaffers bevel kregen ze af te maken, hetgeen ze deden door den dieren de keel af te snijden. Dit werkje is een bron van vermaak voor een Kaffer. De jij ken van duizenden dieren liggen open en bloot op het veld, ten prooi aan'do gieren. De (jcolonne neemt nu een wel verdiende rust." Men moet niet uit het oog verliezen, teekont de briefschrijver van de „Daily- News" daarbij aao, „dat het bovenstaande niet is een verhaal van een inval door een bende Hunnen, maar het verslag van een militaire operatie op Britsch gebied, onder de Britsche vlag." De „Daily Express" meldt, dat Cham berlain ziek is, lijdende aan zenuw overspanning, als gevolg van overwerken. Dat de oorlog aardig geld kost aan Engeland, is duidelijk uit het onder staande te lezen Sir Michael Hicks-Beach zag zich, bij de behandeling van de leeningwet, ge noodzaakt in het Lagerhuis te verklaren, dat de geldmiddelen niet zoover zouden reiken als hij had gedacht. Hij had bij do begrooting 60.000.000 gevraagd in plaats van de millioen, die hij noodig dacht to hebben, omdat meestal in de eerste drie kwartalen van het jaar de middelen minder opleveren dan in het laatste en om dan met het over schot van het vierde kwartaal schatkist biljetten te kunnen aflossen. Maar als do oorlog voortging zooals nu, dan zouden die volle £6 O.OOO.OOOdnarvoor noodig zijn. Echter hoopte en geloofde Sir Michael, dat de oorlog minder zou gaan kosten. Hoeveel de oorlog dan nu wel kostte vroeg een der leden. Één en een kwart millioen pond per week (15.000.000 gulden), antwoordde sir Michael. Door verschillende leden werd de juistheid van die schatting evenwel in twijfel getrokken en aangetoond, dat de kosten nog aanmerkelijk hooger waren. De la Rey's commando heeft een over winning op de Engelschen behaald De bijzonderheden luidden De Schurvebergen is de plek, waar De la Rey zich het meest ophoudt. De la Rey zelf was er niet, wel zijn com mando. Het is onbekend, waar De la Rey zich bevindt. Er wordt veronder steld, dat hij op een bijzondere expedi tie uit is, evenals Steyn en De Wet, van wie men ook niets weet. In bovengenoemden slag werd een klompje Boeren door een Engelsche overmacht in het nauw gebracht en sloeg op de vlucht, een kloof in. Halverwege in de kloof werden zij opgevangen door commandant Kemp, een jongen kerel van 28 jaar, die zich reeds grooteD naam heeft gemaakt. Kemp verdeelde de vluchtende Boeren in kleine groepjes en zond ze naar de kalkovens, waar de En gelschen hun kwartier of verzamelplaats hadden, om zich in de kopjes en randen er om heen te nestelen. Kemp zelf wachtte de vervolgende Engelsche troepen af en gaf ze in de kloof zoo'n geducht pak, dat zij op hun beurt op de vlucht sloegen en naar de kalkovens terugtrok ken (weike in een kom liggen,) achter volgd door Kemp. Bij zijn verschijnen aldaar werd door de in de randen en kopjes verborgen Boeren het vuur van alle kanten op de Engelschen in de kom geopend. Daar do afstand zoo gering was, waren de meeste schoten, z.g. „kop schoten", doodelijk, en waren er dienten gevolge slechts ruim 100 gewonden en 400 gevangenen. Yolgens het verhaal van een daarbij gewonden Tommy was het vuur zóó hevig, dat de Engelschen zelfs niet meer dachten aan terugschieten, maar de handen voor het geziebt sloegen en zich werkeloos lieten doodschieten. Men krijgt eenigszins eeu deckbeeld van het geringe succes van de Engel schen in de Kaapkolonie door het vol gende telegram uit Waterkloof van 4 Aug.: „Gedurende de laatste weken is kolo nel Scobeli de Boeren aan het opjagen geweest in het district Cradock, maar de commando's schijnen niet geneigd om binnen een nacht marcheerens van van zijn colonne te blijven. Het com mando te Zwagershoek is teruggetrokken in de richting van Maraisburg, terwijl Theron en Lotter verder zuidwaarts ziju getrokken. Het is noodig gebleken Wa terkloof van inwoners te zuiveren, daar dit district een schuilplaats voor den vijand blijtt. Meer dan 40 gezinnen zul len weggevoerd en morgen naar veilige hoeven worden gebracht." Generaal Walter Kitchener zet zijn „succesvollen" tocht voort. Hij jaagt gestadig generaal Viljoen achterna en heeft hem zoo in het nauw gedreven, dat bij Oliphantsrivier een gedeelte van zijn macht stand hield en don Engelschen slag leverde. Een afdeeling van het 18e re giment huzaren, thans bewapend als bere den infanterie, bestreed de Boeren in het dichte kreupelhout. Zij maakten een charge en overwonnen daarmede den laatsten tegenstand. De verliezen der Boeren waren 12 man en inmiddels was Viljoen natuurlijk over de rivier ontkomen. De Britsche verliezen worden later wel gemeld, als hot gevecht een beetje in 't vergeetboek is geraakt. Predikbeurten. Hervormde Gemeente NOORD-ZIJPE. 11 Aug., half tien, Ds. Groonoveld. Hervormde Gemeente ANNA PAULOWNA. 11 Aug., voorm, 9'/a uur, Ds. Bax. Hervormde gemeente SINT MAARTEN. 11 Aug., voorm. half tien, Valkoog, Ds. v. Meurs. Hervormde Gemeente HARINGCARSPEL. 11 Aug., voorm. 9y2 uur, Dirkshorn. Doopsgezinde Gemeente BARSINGERHORN c. a. 11 Aug., Barsingorhorn Ds. Kooiman. Horvormde Gemeente CALLANTSOOG. 11 Aug., voorm. half tien, De. Klein. Doopsgezinde Gemeente ZIJPE. 11 Aug., voorm. half tien, OudesluiB. Hervormde Gemeente BARSINGERHORN. 11 Aug., Geen Dienst. Hervormde Gemeente WIERINGER WA ARD. 11 Aug., 's nam. half twee, Ds. v. Meurs. 367ste STAATSLOTERIJ. Uetrokken Prijzen. NIEUW STEMPEL VOOR POSTZEGELS. De brieven, die uit Den Haag ontvangen worden, vertoonen een zeer ongewoon stem pel. In plaats van het zwarte drukinktstem pel. dat plaatsnaam, datum en tijd van ver zending vermeldt in twee concentrische, ge sloten cirkels, ziet het Haagsche stempel er nu uit als drie concentrische, lichtbruine stip pelcirkels. De buitenste twee cirkels doen dienst als buitenste omlijsting. Daarbinnen staan plaatsnaam en uur van verzending enz., de geheele volgorde, ook met den binnensten cirkel, als bij het gewone stempel, maar alles lichtbruin. Wat is dit Een nieuwe wijze van stempelen, die dient om te voorkomen, dat het stempel, zooals tot dusver niet zelden scheen te gebeuren, door een bijzondere bewerking kan worden verwij derd, waardoor een gebruikte postzegel nogmaals bruikbaar wordt. De nieuwe stempels nu worden niet gedrukt, maar gebrand. Dat gaf een eigenaardig probleem op te lossen. Eenerzijds moest het stempel diep genoeg worden ingebrand om voldoende leesbaar te zijn, maar anderzijds mocht het niet zoo diep gaan, dat de inhoud van de enveloppe kon worden beschadigd. De oplossing heeft de heer C. C. v. d. Valk, in genieur te 's-Gravenhage, gevonden door zijn stempelmachine „Vulcanus". Het stempel wordt door middel van petroleum inwendig verhit en wel zóó, dat men geen last heeft van hitte of roet. Vijftien minuten na het ontsteken van het toestel is de voor het stempelen noodige tem peratuur aanwezig (door het ontwikkelen van moerasgas) en de machine, die met pedaal beweging door den voet wordt bewogen, kan 240 stempels in de minuut slaan. Bij het verwisselen van stempel is het toestel in 2 minuten weer bruikbaar. Wij hebben de machine niet gezien en kunnen dus alleen oordeelen op de ontvangen stempelafdrukken en op een vlugschriftje, waaraan wij het bovenstaande ontleenden. Wat de stempels betreft, die zijn voldoende scherp geslagen, scherper en helderder dan veelal de drukstempelsalleen de tijdsver- melding, die bij de gedrukte stempels zoo vaak onleesbaar is, kon duidelijker. De licht bruine letters en cijfers komen op den ge- kleurden grond van de postzegels ook niet geheel zoo goed uit als de zwarte van de druk stempels. Het stempeltoestel lijkt ons niet zóó doodeenvoudig, dat het overal, ten plat- tenlande, in postwagens enz., gemakkelijk gebruikt zal kunnen worden. Maar dat kan misschien meevallen. Terecht wordt in het vlugschriftje gezegd, dat deze vinding óók belangrijk is voor hen, die aandeelen, coupons enz., te stempelen heb ben. Het levert zeker een veel veiliger stem pel dan eenig drukprocédé ooit doen kan. Hdbl. Doctor en Kerk. Prof. Hector Treub schrijft het volgende in het Tijdsch. v. Geneesk. „Als iemand verre reizen doet, dan kan hij wat verhalen. Ik heb verleden week in Abdera gelogeerd en kom u nu vertellen wat ik daar gehoord en gezien heb. Verleden jaar was er te Abdera een epidemie van dysenterie en wel een zeer moorddadige. Wie nu Abdera en de arme bevolking daar ter plaatse ook maar een beetje kent, begrijpt, hoe gemakkelijk zoo'n epidemie zich daar verbreidt. Kleine huisjes, het ontbreken van de meest elementaire begrippen van hygiëne, dikwijls ook van de allernoodzakelijkste reinheid, en daarbij een hoogst primitief soort van tonnenstelsel zon der eenige desinfectie van de tonnen. Gij begrijpt, hoe schoon spel de epidemie daar heeft'. Het eenig bruikbare middel zou natuurlijk zijn het oprichten van een barak of tijdelijk ziekenhuis en dan het uitoefenen van moreelen dwang op de lijders om zich daarheen te laten brengen. De burgemeester en de dominé van Abdera verklaarden, dat de menschen niet naar een ziekeninrichting zouden willen gaan en daarom heeft het Geneeskundig Staatstoezicht er verder de handen ook maar afgetrokken. Dit bleek mij uit een brief van den geneeskundigen inspecteur. „Onder deze omstandigheden hadden eenige ingezetenen den verstandigen maatregel geno men, een verpleegster te laten komen die, onder leiding van den geneesheer, zooveel mogelijk hielp. Dat scheen ook al weer niet goed te zijnin Abdera meende men, dat de ziekenzorg onder snperintendentie van de kerk moest zijn. De directrice van een diaconessen- huis kwam en verklaarde, dat het zóó geen christelijke, dus geen goede, ziekenverpleging was en dat de ziekenverpleegster moest staan onder de directie van den dominé en niet van den dokter. Zoo geschiedde heter kwam een diacones, die de instructies van den predikant volgde en niet die van den geneesheer. Heerlijk land, dat Abdera „Aan alle epidemieën komt een einde en zoo kwam er ook een einde aan deze. „Maar verleden week begon de gevreesde ziekte opnieuw. In eenige dagen tijds waren er drie gevallen, weldra stierf een der lijders. Zijn huis werd taliter, qualiter gedesinfecteerd. „Gisteren was in hetzelfde huis een nieuw ziektegeval, tegelijk met nog drie andere in andere woningen. „Over een week staat de kermis voor de deur te Abdera,d.w.z. de gelegenheid om eenige dagen lang veel te veel jenever te drinken. Wat dat voor gevolgen hebben zal, laat zich vermoeden en vreezen. „Meen niet, dat er nu iets gedaan wordt. Het Geneeskundig Staatstoezicht wacht totdat de burgemeester van Abdera van meeuing veranderd is en de burgemeester van Abdera doet niets. Of ja, toch wel, de burgemeester heeft zijn knecht, bij wiens familie een geval van dysenterie is, tijdelijk uit zijn huis geban nen en op non-activiteit gezet. Charité bien ordonnée commence par soi- même. „P.S. Mijn brief overlezende, zie ik, dat ik gevaar loop aanleiding te j^even tot misver- stand.Immers,er is meerdan éénAbdera.Dat wat j ik bedoel, heet op z'n Hollandsch Hattem." Trekking van Maandag 5 Ang. Tweede klasse, le ljjst. No. 323 f 2000. Nos. 13030 en 17736 elk f 1000. Nos 9651 en 11752 elk f 200. Nos. 1354 en 20101 elk f 100. Prijzen van f 30. 75 2279 4610 7109 10043 12922 16321 18326 95 90 19 63 062 934 393 457 102 2398 45 7294 130 968 455 564 181 2412 58 7320 162 971 488 568 215 29 58 71 175 13086 511 629 257 85 69 7616 179 088 555 679 331 2557 4732 83 180 179 639 747 352 58 43 94 189 183 661 755 400 86 58 7784 256 210 676 774 478 92 4939 99 261 255 698 800 551 94 43 7824 290 375 720 805 670 2662 68 36 310 503 751 834 627 77 71 66 318 594 752 843 890 654 2910 6010 7921 353 625 764 666 19 5104 36 363 650 819 931 689 89 5205 39 458 822 835 952 706 3011 31 55 461 872 887 19002 754 25 67 8004 516 894 893 007 818 31 99 16 657 921 894 008 886 35 6341 42 578 936 902 020 893 76 83 93 591 14009 911 065 895 3123 5491 8233 689 038 924 121 913 43 99 36 807 080 955 156 934 88 5505 44 810 180 964 166 938 89 90 8357 910 167 17019 238 957 3249 6630 8421 936 222 067 260 987 60 5797 39 936 245 070 348 1171 66 5847 52 941 310 122 429 1287 3391 5993 57 11016 330 129 495 i 3419 6025 8598 018 541 160 515 130 9 67 42 8604 019 605 195 524 13 98 54 48 089 655 208 538 13 3509 85 88 140 801 353 542 17 41 6115 8702 218 833 378 568 88 54 35 21 286 847 381 590 1438 69 99 38 410 872 446 606 51 66 6211 52 429 908 464 655 89 3650 24 86 460 909 525 684 1621 57 92 8804 531 979 565 766 96 87 6320 11 825 988 600 790 1704 3794 30 82 832 15134 609 817 17 3824 32 8902 12014 135 623 839 26 27 71 18 049 164 630 955 31 42 6404 9037 127 183 641 20152 83 67 41 81 136 213 650 266 95 75 5b 86 184 242 652 298 1826 3924 6523 9153 223 246 722 415 89 69 89 84 248 356 787 447 1937 86 6618 9339 256 404 817 466 44 87 37 9401 285 418 833 512 61 4131 6723 14 338 617 875 561 71 32 76 20 351 733 941 617 2004 4208 95 28 383 787 947 647 18 49 6815 33 489 899 959 677 30 4389 24 69 570 925 972 800 37 94 47 76 572 998 991 810 41 4407 80 9626 667 16018 1 8008 831 50 20 91 9791 723 044 064 944 89 40 93 9835 729 141 142 981 2141 4529 7073 9976 734. 278 294 2246 80 80 95 793 300 312 49 93 96 10033 897 304 313 Trekking van Dinsdag 6 Aug. Tweede klasse, 2e lijst. No 9326 f 1000. No. 7751, 9061 en 16266 eik f 200. No 1680, 6245, 6597, 7457 en 20098 eik f 100. Prijzen van 30. 1 3111 6096 8789 10823 18258 15934 18459 41 69 6126 8806 876 274 949 525 104 3329 50 85 917 311 951 642 240 76 56 8960 933 374 989 673 398 3535 69 88 952 391 16030 740 418 3703 75 9004 960 438 035 787 445 43 6304 46 11118 454 072 839 537 62 6461 58 200 464 109 841 608 60 53 79 227 627 126 916 624 92 76 9110 240 658 129 923 670 3811 96 11 252 584 185 949 715 91 6539 45 325 589 188 974 721 92 46 56 365 633 212 976 741 4019 57 59 373 693 248 19109 781 20 6625 72 379 703 258 150 809 29 69 9227 520 730 274 165 845 30 96 29 540 797 287 204 848 4119 6753 72 581 851 350 243 972 4236 69 9318 628 14091 392 253 1043 40 6875 19 662 132 451 294 62 55 6905 44 724 186 522 346 61 4323 21 50 777 279 538 347 67 54 27 76 781 284 565 479 13J4 84 7049 99 796 300 605 502 1404 4431 92 9408 826 354 699 610 95 511 7100 19 871 361 706 536 596 1512 15 7213 36 913 881 730 45 16 33 41 943 425 787 682 1671 25 38 9500 991 431 825 740 79 55 88 24 12069 507 876 766 95 4623 96 35 075 673 932 798 1712 41 7800 9617 087 577 942 808 21 4704 67 32 171 588 17001 828 42 53 7588 85 191 664 010 869 1860 4865 48 9716 219 679 040 885 77 4911 60 46 252 681 043 921 87 5028 89 48 260 727 096 952 1917 74 7632 56 428 766 167 965 27 86 5119 41 63 433 771 222 966 50 62 9935 461 834 279 20087 85 93 7731 40 523 860 319 171 97 6234 34 10154 588 883 387 174 2038 64 7848 172 731 996 348 100 2115 5497 79 198 776 15066 402 227 35 5541 87 205 789 089 523 863 65 56 7963 214 801 099 574 381 2250 57 77 265 807 142 743 384 67 71 8024 277 816 148 748 427 2313 5645 65 320 898 181 754 525 44 58 95 321 906 193 767 618 2409 73 8169 331 913 201 791 741 33 5754 94 358 937 393 848 743 35 84 8221 430 946 441 880 826 2508 98 8809 445 970 488 957 864 2632 5871 31 500 988 491 18049 976 2738 84 80 572 13021 549 093 987 70 86 8426 636 038 561 169 991 2808 5957 75 645 064 663 213 2901 68 8526 656 109 678 217 66 6017 68 672 116 706 800 73 34 8692 695 145 777 360 85 61 8760 768 253 916 453

Schager Courant | 1901 | | pagina 2