MM mkt fa week. Zondag 22 September 1901. 45ste Jaargang No. 3664. Bureau SCHAGKflF, liaan, B 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. W 1SRE L. EERSTE BLAD, Gemeente Scha gen. Bekendmakingen. Buitenlandsch Nieuws. TRANSVAAL. Binnenlandsch Nieuws. f 2- SGHAG RAAIT. mtntfr LnMlii. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderliik« nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit hoee bladen. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Gelet op art. 46 van de politie-vorordening dezer gemeente brengen ter algemeene kennis, dat het op den 24 September a.s. in het belang der openbare orde verboden is, in de kom der gemeente vanaf d8 punten waar de daartoe betrekkelijke waarschuwingen zijn geplaatst, anders dan stapvoets te rjjden. Overtreding wordt gestraft met eene boete van ten hoogste f 25.of 6 dagen hechtenis. Schagen, 20 September 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. BUIS Jz., l.B. De Secretaris, DENIJS. Kennisgeving. De Burgemeester der gemeente Schagen Gezien de artt. 10 en 45 der polrtie-verordening van die gemeente, VERLEENT VERGUNNING aan de tappers om op Dinsdag den 24 Sep tember a.s. muziek te laten maken, dnnspartijen te doen plaats hebben en na bezetten tijd te tappen. Schagen, den 20 September 1901. De Burgemeester voornoemd, P. BUIS Jz„ l.-B. Koepok-inenting. Bnrgemeeater en Wethouders Tan Schagen brengen ter, algemeene kennis, dat gelegenheid tot kostelooze inenting en her-inenting zal worden gegeven op Vrjjdag 27 September a.s., des namiddags ten 8Ve uur, in de gemeenteschool, door den Heer A. C. Melchior, gemeente-geneesheer alhier. Schagen, 20 September 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. BUIS Jz, I.-B. De Secretaris, DENIJS. Begrafenis Mac. Kinley. De eenige offlciëele plechtigheid bij gelegenheid van de begrafenis van den President der Vereenigde Staten was do lijkdienst in het Kapitool te Washington. Precies om negen uur begon voor het Witte Huis te Washington de rouwstoet zich op te stellen. De lgkkist werd in een o» versierden wagen gezet, die door ze», met lang alhangende rouwkleeden behanger paarden getrokken werd. Generaal Brooke reed aan het hoofd van den stoet, gevolgd door de burgerwacht van het district Columbië, terwijl de eerewacht uit lel leger en de mariDe den lijkwagen omringde. Achter het lijk reden de familieleden en onmiddellijk daarop de gewezen piesident Cteveland. In een met vier zwarte paarden bespannen rijtuig kwam daarna president Roosevelt, met zijn vrouw en zijn zwager. De volgende rijtuigen waren gevuld met leden van het kabinet, eeaige ond-ministers en de leden van het diplomatencorps, voorts de rechters in het hooggerechtshof, deputatiën van den Senaat en het Huis van Algevaardigden, de rechters nit Washington, enz. Mevrouw Mac. Kinley was op raad van haar dokter thuis gebleven. Het voorbijtrekken van den stoet duurde wel anderhalf uur. Even voor elven bereikte hij het Kapitool. Ia het midden van de rotonde, die het centrum vormt vnn het Kapitool, en waar 800 plaatsen zijn, maar die thans over de duizend menschen bevatte, stond een met rouwfloers bedekt voetstuk, waarop de ljjkkist geplaatst zon worden. Om half elf hoorde men in de verte de mnziek het „Nearer, rpy God, to Thee". De soldaten en matrozen droegen de lijkkist, die met bloemen bedekt was, de kerk binnen. President Roosevelt, de ministers Hay en Root, gevolgd door de overige leden van het kabinet, gingen links van de kist zitten, de familie en senator Hanaa rechts. Vervolgens namen de vertegenwoordigers der vreemde mogendheden en de opperoffleieren plaat». Na eenige toespraken begon het defileeren langs het lijk. Het weder was zeer slechtonophoudelijk regende het. Over een afstand van eenige Kilometers zag men niets dan glimmende parapluies bij vieren langzaam voortschrijdende naar den ingang van het Kapitool Drie-en-zestigduizend personen defileerden langs de ljjkbaar; het aantal belang stellenden, die nog een laatsten blik op het stoffelijk: overschot wilden werpen, was zoo groot, dat duizenden niet in et&at waren hst gebouw te naderen. De genomen politie-maatregelen bleken onvoldoende, de menigte verbrak verschillende afsluitingen, vele vrouwen en kinderen kwamen in het gedrang en het is werkelijk een wonder, dat niet honderden onder den voet geraakten. Door eene tijdelijke sluiting van het Kapitool voorkwam men, dat de paniek zich ook tot binnen het gebouw uitstrekte. Na een half nnr tonden de deuren weder geopend worden, de gekwetsten werden nsar een inderhaast in den grafkelder ingericht hospitaal overgebracht In het geheel werden 60 vrouwen en kinderen gewond, de meesten waren echter in staat later naar huis te gaan. Gemiddeld passeerden 175 personen elke minuut "Je lijkbaar. Na het defileeren werd de kist naar het station gebracht,om naar Canton (Staat Ohiojte worden vervoerd. He reis naar Canton dnurde zestien uur, en overal waar men langa kwam, stond het zwart van de menschen, <118 van heinde en ver gekomen waren om den rouw- Uein, die het stoffelijk overschot van den president evatte, te zien voor hij gaanhun aantal wordt op minstens twee millioen geschat. In alle stations wachtten muziekkorpsen, die het plechtige „Nearer, my God, to Thee« delen weerklinken, terwijl de trein langzaam voorbjj stoomde. ®?!V?,erdl,8' ,erwÜl de ter-aarde-bestelling van het «offelyk overschot van hl«. Kinley in zyn woonplaats Canton plaats had, heeft het geheele gebied der Ver- Staten een feitelyken rouwdag gehouden. Alle zaken, het geheele maatschappelijke leven stond dien dag stil» van den Atlantischen Oceaan tot den Grooten Oceaan ea van de Groote Merea Tot de Golf van Mexico. Het leven vau een geheele natie stoüd een gebeelen dag stileen rustperiode gewyd aan de herinnering van een burger, wien tweemaal de hoogste eer was tebeurt gevallen, die een burger eener republiek bewezen kan worden. In New-York was de dag gelijk aan den Zondag, of stiller nog, daar gedurende de vijf minuten, die men rekende dat de ter-aarde-bestelling zou duren, alle verkeersmiddelen zelfs den dienst staakten. De hoofdstad der Ver. Staten was geheel in rouw gestoken. Van de Baltery tot de Bronx zag het oog niets als rouwfloers en vlaggen halfstok; in de handelswijken was het zwart veel afgewisseld met wit en purper. Voor het vertrek van den lijkstoet had een korte lijkdienst plaats in het huis van wijlen president Mc. Kinley te Canton, in tegenwoordigheid der bloed verwanten van den overledene. Mevrouw Mc. Kinley hoorde den dienst aan in een kamer naast die waarin het lijk zi,ch bevond, en waarvan de deur half open Stond. Te 1 u. 20 min vertrok .de stoet naar de Metho- distenkerk, waartoe Mc. Kinley behoorde. De lijkkist was geheel bedekt met een groote menigte bloemen De eerewacht liep aan beide zijden van den lijkwagen de generaals gingen rechts, de admiraals links vaD de lijkkist. De wagen werd getrokken door zwarte paarden met groote zwarte pluimen en bedekt door zwarte kleeden. Soldaten liepen naast de hoofden der paarden. Wie er nog aan twijfelde, dat tusschen Engeland en Portugal een verbond bestond, is dezer dagen zeker in alle opzichten van dien twijfel ontheven. Op de Zuidkust van Portugal toch zijn in de afgeloopen week door de Engelsche vloot oefeningen gehouden in vereeniging met een Portugeesche strijdmacht in Algarvië. Engelsche landingstroepen werk ten daar samen met verschillende wapens van het leger van Koning Carlos. Van Por tugeesche zijde namen 26000 man aan deze gemeenschappelijke operatie deel. Daar zich zelden zooveel krijgslieden in de kustprovin cie bevinden, deed zich het eigenaardig ver schijnsel voor, dat al spoedig de aanwezige mondvoorraad was uitverkocht. G-roote treinen met levensmiddelen uit het Noorden moesten nu in deze schaarschte voorzien. De Engelsche bondgenoot heeft, behalve met den aard en het karakter van de kust, tevens kennis kunnen maken met de idééën van de bewoners van Lagos, Faro en Tavira. Deze kennismaking is zeker in vele opzichten tegengevallen. De geheele bevolking van Algarvië heeft getoond, met het bondgenoot schap van Engeland weinig ingenomen te zijn. Vooral kwam de ongunstige gezindheid der bevolking aan het licht bij den inkoop van versche levensmiddelen voor de vloot. Alleen tegen de hoogste prijzen waren vleesch en groenten verkrijgbaar, in enkele gevallen zelfs werd te kennen gegeven, dat men aan de Engelsche marine niet wenschte te verkoopen. Ook het volk van Portugal voelt, welk een schreeuwend onrecht daar ginds in Zuid- Afrika wordt gepleegd, en door woorden en daden toont het, dat het debet van Portugal alleen op rekening der regeering geplaatst moet worden. Het Engelsche eskader is thans in de haven van Lagos gestationneerd, wachtende op de dingen die komen zullen. Want het schijnt, dat er op de kust van Marokko weldra gewichtige gebeurtenissen zijn te verwachten. De Rifbewoners, half onafhankelijk van den Sultan van Marokko, zijn hekend wegens hunne zeerooverijen. Menig schip wordt door hen geplunderd en de bemanning öf over de kling gejaagd, óf als gevangenen meegevoerd en alleen tegen een hoog losgeld weer vrij gelaten. Dit bezorgt der regeering te Eez groote moeilijkheden, vooral omdat de halfbeschaafde, krijgshaftige piraten zich weinig om het gezag van den Sultan bekreunen. Nu zijn onlangs door deze kustroovers een paar Spaansche onderdanen opgelicht en naar het binnenland gevoerd. Klachten en vertoogen, tot den sultan gericht, zijn tot heden vergeefsch geweest. Nu heeft Spanje de groote mogendheden omtrent het zenden van eene expeditie ge raadpleegd, waarop van alle zijden een wel willend antwoord is ontvangen. Spanje geniet dus de hooge eer, de executeur van Europa te zijn. Wel hadden velen in Spanje liever gezien, dat het gemeenschappelijk Europa, evenals in China, de roovers eene tuchtiging had toegediend, doch voor zulk een tweede avontuur scheen van de homogeniteit der mogendheden te veel gevergd te worden. Spanje zal derhalve de Rifbewoners straffen en Engeland, Frankrijk, Duitschland en Rus land hebben eskaders in de nabijheid van de Straat van Gibraltar geposteerd om een oogje in het zeil te houden. Als zeker toch kan men aannemen, dat de tuchtiging tengevolge zal hebben, dat in Marokka geheel nieuwe toestanden geboren zullen worden. Marokka heeft een zeer gewild kustgebied, waarop reeds menig rijk met welgevallen hel oog heeft gericht. Wanneer men nu straks de kans schoon ziet, zal ieder voor zich trachten te nemen, wat hem het beste past. Engeland reikhalst er naar, om vasten voet te zetten aan den ingang van de Straat van Gibraltar. Nu het gebleken is, dat de vestingwerken van Gibraltar niet voldoende meer zijn om den toegang tot de Middellandsche Zee te beheer- schen, is het bezit van Tanger voor Engeland eene zaak van het grootste belang. Wanneer de Straat van twee kanten door het Engelsche geschut kan worden betreken, is dat voor een veiligen weg naar Snez al veel gewon nen. Men kan reeds bij voorbaat de rekening van het Marokkaansclie incident opmaken Spanje haalt de kastanjes nit het vuur en de anderen eten ze op. Behalve op den loop der gebeurtenissen in Marokka, moet de Engelscke vloot mede een oogje houden op den verloop van het conflict tusschen Frankrijk en Turkije. De houding van den Sultan in het geschil met de Fransche Republiek heeft het ver moeden opgewekt, dat Abd-ul-Hamid naar de raadgevingen en inblazingen van derden luistert. De mogendheid, die te Konstantinopel tegen Frankrijk intrigeert, zou Engeland zijn. De houding van Engeland levert alle gegevens voor deze opvatting. Nauwelijks heeft de Fransche regeering besloten een eskader naar de Turksche wateren te zenden, teneinde een of meer eilanden op de kust van Klein-Azië te bezetten, of Engeland versterkt zijn Middel landsche Zee-eskader en stevent er meê naar de Dardanellen. De Engelsche flotilje is op eene sterkte gebracht, die er op berekend is, ontzag in te boezemen. Met inbegrip van torpedobooten, depotschepen en depêchebooten, is de vloot 76 schepen sterk. Met zulk een steun in den rug, is de Sultan in staat nog heel wat beloften en verplichtingen te verbreken. Wij gelooven evenwel, dat ten slotte de Sultan toch het kind van de rekening zal zijn, daar Engeland in de tegenwoordige omstandigheden ter wille van den Sultan geen verwikkelingen met Frankrijk zal uitlokken. En de oorlog in Zuid-Afrika, èn de En gelsche fmantiën laten niet toe, dat Engeland in oorlog met welk land dan ook kome. 't Is in de tegenwoordige omstandigheden voor Engeland een geluk, dat zijn grootste tegenstander, nl. Rusland, ook al gebrek heeft aan „de ziel van den oorlog." Mon mag machtig zijn, men moge den scepter over tien tallen millioenen zwaaien, men moge gezocht en geëerbiedigd zijn bij vriend en tegenstan der, men moge zelfs nog meer zijn dan dit alles, het haat in werkelijkheid heel weinig, wanneer de dubbeltjes ontbreken om de macht en het gezag waar zulks noodig mocht zijn te doen gelden. Rusland heeft een chronisch gebrek aan geld, en dat maakt het land soms tam en gedwee, waar een stouter staatkunde soms noodig was. De tegenwoordige reis van den Czaar staat ook al met de geldkwestie in verband. Terwijl de Czaar in Duitschland en Frankrijk als om strijd wordt gevierd, zijn de hem verge zellende ministers druk bezig, leeningen af te sluiten. In Duitschland heeft men 60 milli oen mark weten los te krijgen, terwijl in Frankrijk pogingen worden aangewend, om dit bedrag met 200 millioen franc aan te vallen. De vrede-keizer heeft die sommen noodig voor moderne bewapeningen van leger en vloot. En 't Hof van Arbitrage in Den Haag, het hooggezegend kind van Rusland's heerscher, is daar, om zwaard en degen, ka non en schietgeweer naar een museum van folterwerktuigen te verbannen,om daar aan het nageslacht te getuigen, dat bij 't begin der 20ste eeuw het dierlijke in den mensch voor andere gevoelens heeft plaats gemaakt. Mensch, erger je niet! We kunnen dit overzichtje openen met de vermelding vaneen paarBoerenoverwinningen, die niet van weinig beteekenis zijn. Kitchener seinde uit Pretoria dd. 18 Sept., dat drie compagnieën hereden infanterie met drie stukken geschut, onder bevel van majoor Gough, die een verkenningstocht maakten ten zuiden van Utrecht, een afdeeling Boeren in gezicht kregen, ongeveer 300 man sterk. De hereden troepen zaten af en poogden een bergrug te bezetten, vanwaar zij de Boe ren konden bestrijken. De beweging der Boe ren was echter slechts een valstrik, Gough's colonne werd eensklaps aangevallen in front en op de rechter flank door de Boeren, in aanzienlijke sterkte, en onder behoorlijke dek king. De Engelschen werden na een zeer hevig gevecht overmeesterd, met verlies hun ner kanonnen. Twee officieren en 14 man gedood, 6 offi cieren en 25 man gewond, 5 officieren en 160 man gevangen genomen. Majoor Gough en een officier slaagden er in, onder bescherming van de duisternis te ontvluchten naar de Jagersdrift. Naar gemeld wordt, waren de Boeren meer dan duizend man sterk, onder hevel van Louis Botha. Ik heb Lyttelton versterking gezonden. Kitchener seint verder: Generaal French meldt, dat commandant Smuts, ten einde het cordon der Engelsche colonnes, die hem in gesloten hadden, te doorbreken, een aanval deed op een escadron lanciers, bij Elandsri- vierpont, ten westen van Tarkastad. Drie officieren en 20 man werden gedood, een of ficier en 30 man werden gewond. De Boeren, die in khaki gekleed waren, leden zware verliezen. Zooals men ziet, is het Woensdag voor Engeland een ware ongeluksdag geweest. Het was voor de Boeren een beduidend succes, dat mede wel blijkt uit de toevoeging, dat Kitchener generaal Lyttelton versterkingen heeft gezonden. Die schijnt dus niet in staat te zijn, 1000 Boeren het hoofd te bieden, en dat getal van 1000 zal allicht nog wel wat aangedikt zijn. Het werkelijke, of liever het materiëele succes is voor de Boeren groot, maar het moreele niet minder. Vooral in Engeland zal deze tijding werken als een koudwaterbad, en het is een waardig antwoord op de schandelijke proclamatie van Kitchener, die de Boerenstrijders ongeregelde benden noemt, die evenwel blijk geven op gere gelde wijze een koppel Engelschen te kunnen gevangen nemen. Nu de Czaar in Frankrijk is, komt dit overwinningsbericht juist van pas. Indien er ook slechts een oogenblik aan gedacht wordt, om alsnog op arbitrage aan te dringen,dan moet dezeBoeren-overwinning den indruk versterken, dat men hier nog steeds met een volk te doen heeft, dat nog vol doenden weerstand kan bieden, en dat de bewering, dat de Boeren-troepen slechts havelooze roovende benden zijn, een van de Engelsche droombeelden is. Op wie deze overwinning ook een heilzamen invloed zal uitoefenen, dat is op de Boeren zelf. Als een loopend vuurtje zal deze goede tijding rondgaan. Het nieuwe seizoen begint, en het eerste dat we nu sinds langen tijd van Botha hooren, is wel geschikt om met vertrouwen de toe komst in te gaan. Ook de overwinning, door Smuts behaald, is van geen geringe beteekenis. Als een gene raal op een dergelijke manier door den vijand heenbreekt, nu, dan is zijn positie nog niet zoo heel hopeloos. De „Daily Express" heeft ook nog een be richt, hetwelk het beweert van een nit Por- tugeesch gebied teruggekeerden ambtenaar te hebben vernomen De hoofdstrijdmacht van Louis Botha ligt in het bijna ongenaakbare bergland van Noord oostelijk Transvaal verschanst en heeft in de wintermaanden haar krachten gespaard om den veldtocht In het zomerseizoen te her vatten. De laagers zijn over een groote uitgestrekt heid verspreid, zoodat het getal strijdenden moeilijk te schatten is, doch in Botha's hoofd kwartier waren er 4 a 5000 man. Gedurende den winter heeft Botha ijverig recruten aangeworven, zelfs eenige Europea nen hebben zich bij hem kunnen aansluiten. In de Lebamba-bergen zijn depots aange legd en de toevoer van de kust door het berg achtige land, waar de Portugeezen geen gezag uitoefenen, wordt door niets gehinderd. Verder zijn groote partijen munitie en geweren langs den zeeweg op geheime plaat sen ontscheept en werd aldus een ruime krijgsvoorraad binnengesmokkeld. Botha is bestendig met Europa in betrek king gebleven en moet rijkelijk over geld be schikken, daar zijn werfagenten aan de grens goede soldij verzekerden. Deze strijdmacht zal een laatste poging aan wenden om den Delagoabaai-spoorweg te her overen en de bestendige invallen der Boeren in de Kaapkolonie hadden enkel ten doel, Lord Kitchener's troepen in het Noorden te ver zwakken, alvorens Botha in ernst offensief gaat optreden. Volgens een Portugeesche schatting bedraagt Botha's strijdmacht 15.000 man. Botha heeft wel niet de wederinname van Pretoria op het oog, doch wil nu zijn plan uitvoeren van een inval in Natal en het in nemen van Durban, wat Jonbert door de belegering van Ladysmith verijdelde. Hij bezit vier 6-duimskanonnen en ander halve batterij veldartillerie, onder bevel van zijn oppersten genie-officier Holland, die de verschansingen bij Veertienstroomen aanlegde. Zijne paarden zullen in het goed seizoen frisch opkomen. Zijne lieden willen in 't alge meen van geen overgave hooren. Aldus de zegsman van de Engelsche cou rant. Wanneer men nu hierbij denkt aan het fiasco van Kitchener's proclamatie, door de Engelsche bladen onomwonden eikend, dan is er waarlijk geen reden, de zaken in Zuid- Afrika duister in te zien. In uitvoering schijnt nu te komen de belofte van Kitchener, van strenger te zullen optreden. De correspondent van de „Daily Mail" te Johannesburg weet te vertellen, dat Kitchener de boerderijen van de Eepublikeinsche aan voerders, die nog te velde zijn, zal veilen en de opbrengst doen strekken tot onderhoud van de concentratie-kampen. Misschien voor begrafeniskosten, 't Zou veel weg hebben van eene verkooping van puin. Een inval in Natal verwachtende, heeft de gouverneur order gegeven tot het oproepen der volgende troepenNatalsche veldartillerie, Natalsche karabiniers, de Natalsche bereden infanterie, de bereden grenswachters en de Umvoti bereden infanterie. Nog een klein succesje van de Boeren Kitchener seinde Woensdag uit Pretoria Gisteren is een patrouille van de grenadiers der garde onder luitenant Bebow omsingeld op een boerderij nabij de halte Reitz, van de 1 spoorweglijn De Aar Nauwpoort. Na een hardnekkigen tegenstand werden zij gevan- gen genomen. Luitenant Rebow en eén inau sneuvelden, twee werden gevaarlijk gewond Een sergeant verdronk terwijl hij een rivier overstak om hulp te halen. Nog een Boeronoverwinning. Londen, 20 Sept. Kitchener seint uit Pre toria van 19 dezer Twee kanonnen van de Royal Horse Artil- lery, die de waterwerken verlieten met een escorte van een compagnie bereden infanterie werden omsingeld 24 K.M. ten zuiden van Vlakiontein door een overmacht van den vijand en genomen. Een luitenant der artillerie sneuvelde. Er zijn colonnes ter achtervolging uitgezonden. Hot gevecht bij Tarkastad. Londen, 20 Sept. Uit de verliezenlijst blijkt, dat het gevecht van Smuts tegen de lanciers bij Tarkastad ernstiger was dan eerst werd gemeld. Behalve de officieren sneuvelden 30 lanciers 34 werden gewond. Het Baads ver slag van NIEUWE NIEDORP in ons vorig nummer eischt rec tificatie. Daarin is vermeld, dat de jaarwedden van de onderwijzers, de heeren K. Brouwer en S. Prins zijn verhoogd tot f750.—. Dit moet zijn tot f700. De onderwijzers zelf zullen dat begrepen hebben, omdat eerder vermeld was, dat de jaarwedden, die beneden het minimum der nieuwe regeling waren, tot dat minimum gebracht werden, en de minimum-jaarwedde voor onderwijzers met 20 en meer dienstjaren bij het nieuwe art. 26 der L. O.-wetis vast gesteld op f700.—. De verslaggever had niet goed geluisterd. Uitslag veiling en t o e w ij zing der Boerenplaats met Landerijen, bewoond en gebruikt door den heer Jb. Brommer Jz., aan de Stroet, gem. St. MAARTEN, benevens de Huismanswoning met erf en kroftje gras land, nabij het dorp St. Maarten, gehouden ten overstaan van Notaris Vrijburg te Zijpe, op 18 September 1901, bij den heer S. Brom mer te DIRKSHORN. St. Maarten. Sectie AHuismanswoning, met schuur, erf en weiland, nos. 678,688,702 en 425, groot 3.61.20 H.A., aan den heer S, Bregman te Alkmaar, voor f 6267. Weiland met schuur, nos. 703 en 428, groot 5.94.30 H.A., aan de heeren Jn. Muijs te Alkmaar, KL Smit te Anna Paulowna en S. Keet Dz. te Sehagen, voor f 8421.96. Weiland, nos. 431 en 704, groot 3.19.— H.A., aan den heer Jb. Bruin te St. Maarten, voor f 5633.50. Weiland, no. 429, groot 2.66.40 H.A., aan den heer KI. Slot Jr. te St. Maarten, voor f 3250.08. Weiland, benevens werkmanshuis, met erf, nos. 701 en 705, groot 1.57.80 H.A., aan den hr. KI. BlomDz. te St. Maarten,voor f3060.80. Weiland, no. 424, groot 2.92.— H.A., aan den heer P. Bruin te St. Maarten, voor f3562.40. Sectie B Bouwland, no. 397, groot 95.70 A., aan Mej. de Wed. Andr. Wink te Dirkshorn, voor f 1237. Bosch en bouwland, nos. 300, 301 en 307, groot 2.22.40 H.A., aan den heer P. Berk houwer te Schagen, voor f 2990.—. Huismanswoning, met erf en tuin, hij St. Maarten, zijnde ongeveer 11.20 A., aan Mej. Ae. de Groot Kd. te St. Maarten, voor f 1300.—. Twee perceeltjes grasland, zijnde ongeveer 13.40 A., van no. 669, aan den hr. K. Blom Dz. te St. Maarten, voor f 605. Meeting te BERGEN op 20 0 c t o b e r. Ook daartoe aangezocht door vele eige naars en sportliefhebbers, heeft de „Kenne- rner Sportclub" besloten, op Zondag 20 Oc- tober op de baan te Bergen nog een meeting te geven. Op het programma, dat zes nommers bevat, komt ook een nummer voor de korte baan voor, en wel op 600 Meter. Elk paard behoeft in dit nummer slechts één rit van zijn tegenpartij te winnen, daar het be stuur van genoemde vereeniging van meening is, dat de deelneming ook van buitenlandsche paarden hieraan zeer groot zal zijn. Bij de groote liefhebberij, die in Noordholland nog steeds voor draven op de korte baan bestaat, zal die verwachting wel niet worden beschaamd. Verder zal men op het programma vinden een harddraverijnummer op de lange baan voor poney s, alsmede een wedren voor poney's (wellicht komt er nog een over hindernissen bij.) Een dergelijk nummer vond elders reeds veel bijval en zal dan ook hier zeker de aan dacht trekken. Er is voor deze meeting slechts één toegangsprijs en wel voor heeren f 1.— en voor dames en kinderen f 0.50. Al leen tot het paddock wordt toegang verleend. Als het weder eenigszins medewerkt, kan het ongetwijfeld nog een hoogst belangwekkende dag worden. De harddraverij vangt precies te half een uur aan en volgen de andere nummers te 2,2V2, 3, 3 /2, en 4 uur, zoodat te half vijf de meeting is afgeloopen. Door H. M. de Koningin is tot Voorzitter van de Tweede Kamer benoemd de heer iE. baron Mackay, die Vrijdag geïn stalleerd werd. Aan den ko lfwedstr ij d, gehou dente ZUID-SCHARWOUDE bij den heer A. Kist, werd door 26 personen deelgenomen. De uitslag is als volgt: le prijs, Jb. Slote- maker te Oudkarspel en D. Otto te Noord- Scharwoude; 2e prijs, S. Evers te Oudkarspel en D. Blom te Noord-Scharwoude3e prijs D O. van Dijk en F. Bekker te Oudkarspél. Aan den biljartwedstrijd namen 32 spelers deel le prijs, K. van Kleeff, 2e prijs, Jb. Strij- fe PU)S> T- Kostelijk, allen te Zuidschar- wouae. ~incalrk,^,ericht van WINKEL, van 19 Sept. 1901. Gele kool f 3.-, roode f 3.25, Witte f3.25 p. 100, slaboonen f -.45 a -.55, snijboonen 1 2.10 p. 1000, uien f 1.10 a 1.25 p. baal, St. Germain f 2.—, kandijzoet f 1.70, Kam perveen f 1.45, guise wildeman f 2.50, belle-

Schager Courant | 1901 | | pagina 1