KACHILHMAZIJN foor ié Rif art te Min MP. Infaza, Hoest, Borst- oHaitaiiiig D. Roggeveen 0i. leveren en maken Gemengd Nieuws. ADVEPTTÊNTIEN. 12e groote Verlet ng. Trekking 5 Oeceniber. f 0.40, f O.IO en f f.OO Th» K.J.OÖÜIn tL te ^chagerhru??. Geëmailleerde Huishoudelijke IJZERWAREN Uien balen, Earwijbaleu, Koe- en Paardedekken, Koetouwen, Breukbanden, enz., enz. H. B00RSMA, Hollands Noorderkwartier, eOOFOPRUI: 22000 GULDEN. 2r Prijs 3e PHKJI: Een keurige meubileering voor een Huis, ANNA PAULOWNA, tram wordt bereden, zijn vijf of zes bruggen over de Barsingerweg-vaart noodig, teneinde hun eene gemakkelijke gelegenheid te ver schaffen met hunne rij- en voertuigen onmid dellijk op den weg aan de Oostzijde te komen. Aan het Zuideiude van den Barsingerweg buigt de lijn linksom, volgt den Noorderberm van den Westfrieschen dijk tot aan de Kreil, waar zij over of door dien dijk gaat, langs de kade van den Schringkaagpolder naar Kolhorn, ongeveer tegenover het punt, waar de Mid denweg van den Waardpolder zich bij dien dijk aansluit. Het uitkomen aan het Zuidelijk einde van den Barsingerweg brengt de tram onder het bereik van de bewoners van den Mieldijk, het Poolland en van de aan den Westfrie schen dijk woonachtige inwoners van Wie- ringerwaard. De ombuiging naar Kolhorn geschiedt in het belang der inwoners van dit volkrijke zeedorp, van het Zuidelijk deel van den Waardpolder en van het nabij Kolhorn gelegen deel van den Groetpolder. Van Kolhorn de Molensloot volgende, gaat de lijn tot den Zuidkant van den Schring kaagpolder, dan, aan de Westzijde van de Kromme Gouw, over den Schagerkoggeboe- zem op de Zoutkaagkade, gemeente Winkel, deze kade langs tot aan de Hoofdsloot, om met een brug te komen op de Westelijke kade van deze sloot, en door den Hooglands polder de Pompveersloot op te zoeken en vandaar aan te sluiten aan de lijn Scliagen Wognum, op een punt, Oostelijk van het tramstation aan de Leek, onder Barsingerliorn. Zoo is op dit oogenblik de toestand. Veel, zeer veel nog zal er verricht moeten worden, om deze nuttige en noodige zaak tot stand te brengen. Dit alles hier op te sommen mag zeker overbodig worden geacht. Maar toch is er één punt, waarop wel gewezen mag worden. De tram kan nooit tot stand komen, subsidiën van het Rijk en de Provincie zullen stellig niet verkregen worden, indien de belanghebbende gemeente-, polder- en banne-besturen niet bereid mochten worden bevonden, zich voor dit doel belangrijke gel delijke offers te getroosten. Met den wensch, dat het Comité hierin niet teleurgesteld zal worden, eindig ik deze mededeelingen. De Voorzitter van het „Comité voor het Tramplan WieringenSchagen", J. L. T. GRONEMAN. Wieringerwaard, November 1901. Een tra m-o n g e 1 u k. Een zwaar ongeluk is Vrijdagavond gebeurd met een tramwagen, die 7an Elberfeld naar Remscheid reed. De weg gaat daar op en neer en bij een sterke helling weigerde de rem, zoodat de wagen pijlsnel langs de vochtige sporen omlaag reed, beneden ontspoorde, een muurtje omver reed en met het achtereind naar boven in het water neerplofte. Slechts met groote moeite gelukte het bij het licht van een paar stallantarons, de rei zigers dia opeengehoopt lagen, met een ladder door den eerst stuk gehakten zijwand van verdrinken te redden. Twee hadden zeer ernstige wonden bekomen, die aan hun behoud doen twijfelen. Ook de koetsier en de conducteur zijn vreese- lijk verminkt en nog vier reizigers heb ben minder letsel bekomen. De jas van president S t e y n. De flinkheid en koelbloe digheid van president Steyn zijn bewon derenswaardig. Zelfs in de kritiekste oogenblikken bewaart hij nog zijn kalmte en zijn goed humeur. Men zal zich waarschijnlijk herinneren, dat de president op het punt was bij Reitz door de Engelschen gevangen te zijn genomen, in een nacht in Maart j. 1. Half gekleed moest de president de vlucht nemen. Voordat hij op zijn paard sprong, had hij nog slechts tijd een broek en een vest aan te trekken De Engel schen gaven indertijd hoog op over die gevangenneming" van president Steyn. De president moet zich nog dikwijls vermaken over dit avontuur en zegt dan, dat hij nog nooit zooveel jassen heeft gehad, als toen hij er één in handen der Engelschen moest laten bij Reitz. „Werkelijk", schreef president Steyn, „toen men van mijn ongeluk hoorde, hebben een groot aantal vrouwen mij „Met Claude Brun klaar te komen, is mijn zaak wanneer hij mij maar gelegen heid geeft." Des Barres keek met genoegen naar de hooge gestalte en het vastberaden gelaat van den jongen man. „Je voelt zooals het volk", sprak hy„je voelt lust de mouwen in de hoogte te stroopen en je tegenstander aan te grijpen, maar wees voorzichtig, persoonlijke moed is in deze aangelegenheid in 't geheel zon der belang. Wanneer jij Claude Brun aanpakt, vindt ge wellicht je meester in hem. Die avonturiers moeten koudbloedige menschen zyn en zij hebben een vaste hand, en de loop van hun pistool brengt voor een jong mensch als jij groote gevaren." „Dat zal mij niet terughouden." „Daarvan ben ik zeker. Ik zal mijn oogen openhouden. De zaak wordt be denkelijk. De verkiezing in Maillane geett Claude Brun het voorwendsel, op vredige manier of met geweld de hand van juffrouw Hernandez te erlangen. Het zal medewerken tot mijne verkiezing, maar het heeft gansch geen aanlokkelijks voor me, op een dergelijke manier gesteund te worden. Hy is bezig te werken in jouw nadeel en dat is voldoende om my er toe te brengen, zijn plannen te trachten te verstoren. Daarmede wil ik mij dan ook in de eerste plaats bezighoudenga nu naar huis en bemoei je met niets, of ik moet het weten. Vandaag is het Woens dag, wij hebben geen zitting van de Kamer, dus allen tyd tot handelen." Door deze troostwoorden eenigszins op gebeurd, nam Pierre afscheid van Des Barres en snelde naar het bosch, waar hy Bella aantreffen zou. Toen Claude Brun Dartigues verlie. een jas of een vest gezonden van haar manueu of haar zoons. De Engelschen hebben mij zoo een verzameling van vijftien jassen bezorgd. En daar de Engelschen meenen, dat een man, die geen jas meer he. ft, maar het beste doet, zich over te geven, kunt ge hen gerust zeggen, dat ik nog vijftien jaar zal strij den met elk van mijn jassen één jas per jaar is net voldoende voor mij, want ik ben zuinig en niet erg sleetsch." Diefstal van een locomo tief. Te Yuraa, in Arizona, hebben twee misdadigers, Thomas Hart en Liebas, die veroordeeld waren wegens moord en diefstal, hun bewaker aangegrepen en in een cel opg-sloten. Toen stalen zij uit oen kamer een paar vuurwapenen en begaven zich naar het wachthuis op den spoorweg. In de nabijheid van het huisje stond een iocomotief, waar zij op spron gen en mee wegreden. Maar de politie, die intu8schen was gewaarschuwd, haal de de locomotief in er ontstond een he- vig gevecht, waarin Hart werd gedood en de andere misdadiger weer gevangen kon worden genomen. Omtrent het tra m-o n g e- lijk bij Turnhout schrijft men nader, dat de wachtmeester der maréchaussées er in geslaagd is, de daders op te spe ren, die de boomen op de rails gelegd hebben. Het zijn twee jonge mannen van 20 en 22 jaren oud beiden hebben bekend. De verongelukte machinist heette Fr. öijsen, was gehuwd en vader van zes jeugdige kinderen. Dwaas! Een merkwaardig staaltje der duel zeden onder Duitscho officieren, dat den dood van een der duelianten ten gevolge heeft gehad, heeft weer eens de aandacht gevestigd op de vrij aanstellerige over drevenheid, waarmede in Duitschlaud ook de geringste nietigheid tot een duel kan leiden. Luitenant Blaskowitz had te Inster- berg met eenige kameraden, ook officie ren, getafeld. Daarop was een drinkpartij gevolgd, en luitenant B'askowitz gebruikte bij die gelegenheid moer dan wenschelijk of noodig was. Hij werd dan ook door de vrienden naar huis gebracht, maar verzette zich daartegen en werd handtas telijk. Den vrienden bleef nu niets anders over, dan van het voorval melding te maken. De eerste-luitenant Hildebrand had namelijk een duw gekregen Een raad van eer verklaarde daarop een duel voor onvermijdelijk ofschoon Blaskowitz zelf zich den volgenden dag van het geheele geval niets herinnerde. Het duel vond plaats en Hildebrand had het ongeluk, zijn tegenstander 7,66 te treffen, dat deze een dag daarna stierf. Aantal dagbladen in ver- houding tot de bevolking van 1899. Zwitserland 1 blad op ied >re 8898 in w. Noorwegen 5099 Frankrijk 5718 Nederland 6810 Duitschland 7347 Groot-Brifctanje 8609 Oostenrijk 9557 Denemarken 9808 Zweden 11321 België 13837 Italië 14320 Spanje 20665 Spuwbakken in scholen. De schoolcommissie in Berlijn heeft be sloten, voortaan overal in de gemeente scholen spuwbakken met water gevuld te plaatsen. Onderwijzers en kinderen zullen verplicht zijn, daarin te spuwen als zp na hoesten slijm opgeven. Indien onderwijzers of schoolkinderen aan chronische hoesten, met opgeven ge paard, lijden, dan worden zij verplicht steeds een spuwglaasje bij zich te dragen en dat te gebruiken. Verder is den on derwijzers opgedragen, dat zij dienen voor te gaan en de kinderen er attent op moeten maken om, wanneer zij hoes ten, steeds den zakdoek voor den mond te houden. 1 jondensche mist. In het Handelsblad lezen we over den ontzettenden mist, die in Londen heerscht in de laatste dagen, de volgende interessante correspondentie Als de mist zoo blijft doorgaan, zal ik welhaast het opschrift boven mijn brieven moeten uitbreiden, door er voor te zetten„vermoedelijk", want het wordt zoo donker, dat we eigenlijk moeten erkennen „we dnnno where we are". De tocht huiswaarts was voor velen gevaarlijk, voor allen lastig. Cabs, die het trottoir opreden, cmnibns- paarden die hnn voorpooten over b uglenningen staken en dan bevonden dat ze niet verder konden, koetsiers en conducteurs die, afgeklommen, eerst hun bus en daarna elkaar kwijt raakten, behoorden tot de gewoonste miatverschijnselenBJj T afalgar square hield de politie zoowat alle verkeer tegen en stuurde vrachtwagens, bussen, cabs Northumberland Avenue in of Whitehall place op. Daar kroop de benevelde menscbheid onder paardekoppen door naar de over zijde der straat, die zij eerst bespeurden, wanneer zij met haar neus gevaarlijk dicht bij een gevelmuur geraaktenZelfs de deugdzaamste lieden struikelden bij hunne onverboedsche ontmoetingen met trottoir banden, en wie Charing Cross station zocht, mocht al blij wezen, wanneer hij niet verder afdwaalde dan hotel Cecil, of de Theemskade. Sommigen herinnerden aan het land van Madame Chrysantème en liepen met lampions of andere voor wendselen tot verlichtinganderen prikten met stok of' parapluie vreedzaam voor zich uit, slechts ge stoord, wanneer zij anderer likdoorns als amateur- straatmakers behandelden. De groote electrische lampen waren niet te zien, doch hun licht drong nog zwak door op de krioelende meDigte, in wier midden brave politie-agenten met hoofd, hand en mond vragenden hnn koers aanwezen of toeriepen. „Weet iemand ook, waar Trafalgar Square is?" vroeg een aDgstig juffie, gelukkig toen ze hoorde dat ze er op stond, vlak bij St- Martin's Chnrch, geluk kiger dan een andere, die meende zuidwaarts te loopen, doch noordwaarts ging. De „Black Maria", de wagen waarmee de gevan genen vervoerd worden, vormde in al die somberheid wel het somberste tafereelde paarden werden nataar- lijk geleid, doch bovendien liep er om den wagen een dicht gesloten cordon van politie-agenten Waar geen electrische lampen waren, werden van de straatlantaarns de branders afgenomen en het uit- stroomende gas ontstoken, zoodat het een soort van flambouwen vormde. Doch het hielp alles niets, het hielp alleen de vingervlugge zakkenrollers, die met veel succes hun slag sloegen, terwijl de locale agent of kassier van een branche der London and South Western Bank bij Kennington Park, dus ten zuiden van de Theems, door een inbreker is neergeschoten, die in de duisternis met de geldla wilde ontsnappen. De moordenaar werd door een der klerken beetgepakt, viel in de worsteling die volgde, en schoot zich in dien val, bij ongeluk, met zijn eigen revolver ook dood. De mist hangt de laatste twee dagen niet meer alleen boven Londen, maar over geheel Engeland. Op de Theems moest een groot aantal handelsschepen stil blijven liggen, zij hebben tevergeefs getracht de havens Rotherithe, (ïreenwich, Woolwich en Oravesend te bereiken; de scheepvaart te Liverpool is bijna geheel verbroken. Nabij Yarmouth hebben 500 visschersschepen het anker uitgeworpen, omdat ze geen kans zien de haven te bereiken. MUZIEK. Muziekinstrument- en Snarenhandel Cl VIOLEN, STRIJKSTOKKEN en VIOOL KASTEN, in allerhande grootte, vormen en pryzen SNAREN, voor Viool, Alt, Violoncel en Contrabas, van de beste qualiteit, voor zeer billjjke prijzen. ETERNELLE en STALEN SNAREN voor Viool. Stalen ZITHERSNAREN op maat. MUZIEKPAPIER, BOEKJES om muziek in te schrijven. De nieuwste populaire Dans melodieën, voor piano of viool, 10 a 25 cent per nummer. Op bestelling wordt alle muziek zonder prysverhooging ten spoedigste geleverd. Voorhanden de volgende muziek Tom-tit, Mignon, Charmeuse, Patineurs, Dandy, Tantyve, Tyrolienne, Trans» valienne, Joyeuse, Graziana, Kai- serhof-Polka, Boston, lichte quatre-mains van Streabbog. 12 lichte dansen, voor 2 violen en piano. CLARINET- en CORNET-a-PISTON-school, enz., enz. Enkele dagen in de week achterzaal te huur, 10 bij 71/» M., zeer geschikte ge legenheid voor scholen, partijen, vergade ringen, etc.flinke gasverlichting. had hij Bella zien uitrijden. Nederig had hij voor het meisje gebogen en deze be antwoordde rustig zijn groet. Niet een flauw glimlachje, geen vriendelijke blik werd hem gegund Haar gansche houding verried de grootste onverschilligheid. Brun bestond niet voor haar. Hy beefde van toorn toen hij zich zoo minachtend behan deld zag. In Amerika had hij gezien, hoe mooie Kreolinen met dezelfde gelaats uitdrukking als die van Bella nu, slaven kinderen aankeken, en hij zwoer zich zelf, dat dit hem verachtende schepseltje hem zou toebehooren, dat hij haar zou bezitten. Claude ging, nadat Bella was wegge reden, naar zijn eigen rytuig en beduidde den koetsier met een teeken, dat hy hem moest volgen en sloeg dan te voet de richting in naar de Are de Triumph. Hij dacht na; hoewel hij de moedeloosheid van Dartigues wel verwacht had, bevreemdde ze hem toch. Dat plotseling verdwijnen van alle energie was hem onverklaarbaar. Dat cynische, bandelooze mensch, dat hij had gekend, toonde zich nu plotseling als een wezen dat ook toegankelijk was voor teedere gevoelens. De vader wilde zijn zoon ontzien, en hij had voor eenige weken alleen zyn kennismaking gezocht omdat zijn zelfzucht er hem toe had gedreven omdat hij geloofde dat het hem zou ge lukken Pierre er toe te brengen, zich voor zijn verkiezingszaak te interesseeren. In plaats van dat te blyven bedoelen, begon hy zich warm te maken voor zyn zoonin plaats van zijn tegenstander met lamheid te slaan, offerde hij alles op, zelfs zijn positie, en dat alleen uit sentimentaliteit. Voor Claude Brun was dat een leelyke verrassing, maar hy nam zich vast voor, zich niet door de vaderlijke gevoelens van Dartigues te laten beïnvloeden. Wanneer die het in zijn hersens kreeg, eensklaps den liefhebbenden vader uit te hangen, dan moest hij dat weten,maar Claude had er geen zin in, hem op dien weg te volgen. Door Darti gues verraden, door wiens hulp hij gehoopt had Bell a's hand te verkrijgen, moest hij nu andere middelen en wegen zoeken, om den tegenstand van juffrouw Hernandez te breken. Er was voor hem geen aarzelen, de weg was hem helder en duidelijk aange wezen. Zoo lang Pierre en Bella het eens waren, had Claude niets te hopen. Hij kon van niets anders heil verwachten, dan van een ongeluk dat het jonge meisje trof, en dat daarin zou moeten bestaan, dat Pierre in alle vormen afstand van haar deed. Nadat hij tot deze zekerheid was ge komen, voelde Claude instinctmatig, dat Appel of Francine alléén het zouden zijn, die zooveel invloed op Pierre bezaten, dat ze van hem konden verkrijgen, dat hy den rug toedraaide aan allen en alles, wat maar eenigermate met Dartigues in verbinding stond. Hun eigen belang gebood het, den jongen invloed van den vader te verbre ken, en daaraan was het juist, waaraan Claude Brun in de allereerste plaats dacht. Hun ijverzuchtige teederheid voor het kind moest hen er toe brengen, hem tot eiken prijs onder hun hoede te willen houden. Zij gevoelden zich bepaald reeds verontrust door de verandering, hoe gering dan ook, die reeds met Pierre had plaats gegrepen. Als hy door Dartigues werd vastgehouden, dan was hy voor hen verloren. Zy moesten allen, hoezeer ze ook tegen Claude waren ingenomen, met hem één lyn trekken. Dat verwachtte hy beslist van hen, De UlllÜ Hoofdprijs De BOHit 14^11'L tA I S /Nooit Gedacht", of f22000 in con tanten. f per lot, 11 voor f 10. A. v. TWU1IVEB, Noord, Schagen. behoeft, lijdende te zijn aan indien men maar direct de toevlucht neemt tot de allerwege bekroonde en wereldberoemde Superior, Sfrruiven-Iloriathooêiïiff- Extraet Melianthe, uit de Kon. Stoomfabriek «DE HONING BLOEM" van 11.*. van Schalk Co., gevestigd te 's-Gra- venhage (Holland). Verkrijgbaar in flacons van bij alle HH. Drogisten en Comes- tibleshandelaren, bij SM&T- Q 4WS te Schaven, en bij van Groote voorraad keurigeKamerkachelS Brillant Vernikkelde Amerik. Wijzer Regulateurkachels. Alleenverkoop van Echte Met ea RnMacbels «eer geschikt voor groote en kleine lokalen. Fijn gelakte TURF- en KOLEN BAKKEN, Zinken, Tegel- en IJzeren Kachelplaten met Nikkelrand. Prachtige en goedkoope uit de beste fabriek. Amerik. MANGEL-, WRING- en WASCHMACHINES. Waschfornuizen en Veevoederketels, Koe- en Paardescharen. Lapzie. 0. Roipveea Cz„ Schapa. L. Beiineveld, Winkel. vorm, waarin dat bondgenootschap gekleed zou worden, was hém hetzelfde, wanneer het er maar toe kwam. Terwijl hij zoo voortstapte, door de Avenue Roehe, zon hij over de manier, waarop hij een samen treffen moest bewerkstelligen. Tot wie zou hij zich wenden, tot Francine, of tot Appel Wie van de twee zou hem het minst slecht ontvangen Hij zag wel een beetje op tegen de scherp redeneerende logica van den professor. Zou een scherpzinnig man als Appel, die gewoon was in de geheimste hoekjes van het mensohelijk hart te lezen, hem niet doorzien Maar wat hinderde het eigenlijk,al doorzag Appel hem V Bleef de zaak daardoor niet precies hetzelfde Of hij nu al alles deed uit eigenbelang, hén zaak werd daardoor toch niet geschaad. Appel mocht van hem donken wat hij beliefde, of hij hoog of laag by Appel stond aangeschreven, 't maakte Claude weinig uit. Maar zou Francine zich toch niet ge makkelijker laten overtuigen Doch één moeilijkheid drong zich op zijn weghoe zou hij het aanleggen, om door haar ont vangen te worden. Noemde hij zijn naam, dan zou hy de deur beslist gesloten vin den. Hij moest probeeren, tot haar door te dringen zonder dat zijn naam werd ge noemd. Stond hy eerst maar tegenover haar, vond hij gelegenheid zich te verkla ren, dan zou hij wel een middel vinden om zich uit de moeiely kheid te redden. Hy bleef staan, gaf zyn koetsier oen teeken om naderbij te komen en beval hem, hem naar de Luxemburgstraat te brengen. Francine was juist van plan haar hoed op te zetten, om zich, zooals haar gewoonte was, naar de kliniek te begeven, toen de huisknecht haar meldde, dat een heer haar verlangde te spreken. De ondergeteekende beveelt aan tot het van Onder minzame aanbeveling, Uw dienaar, Mr. Kleermaker, Breezand, Anna Paulowna koopt men overal in Nederland een LOT in de EERS1E GROOlh VERLOllNG IN te ENKHUIZEN. 2rekking Mrt. a-s- ten overstaan van Notaris BOLL te Enkhuizen. Het KAPITALE KOFFIEHUIS met Inventaris. j&siF Deze bloeiende zaak wordt des- verkiezende teruggenomen voor ter waarde van f 2400 of f 2000 in geld. of f 1000 in geld. 4e Prijs: Een Noordhollaridsch Gouden Kapstel (compleet) van f 650, of f 500 in geld. 5e Prijs EEN PRACH1 VOL AMERIK. HUISORGEL, van t 325, of f 250 in geld. Voorts belangrijke prijzen, als Rijtuigen, Rijwielen, Kinderwagens, Pendules, Gouden Horloges, Diamant- en Zilverwerken, Naaimachines, enz. ONBEDUIDENDE PRIJZEN0 KOMEN IN DEZE VER LOTING NIET VOOR. LOIEN zijn zoolang de voorraad strekt, alom voor f 1.verkrijgbaar, te Schagen bij A. van Twuijverte Winkel bij G. R. A. Meijerte Bur- gerbrug bij Jn. de Bruin te Anna Paulowna bij G. A. Broedersz en Jb, Zwartte Schagerbrug bij W. Bossen. Voor Wederverkoopers te Enkhui- zen bij den heer D. C. EGMOND. De gelden dezer verloting worden gedeponeetd ten kantore van de kassiersflrma Wed. S. LAKENMAJJ ZOON, Corr. Ie kl. der Ned. Bank, te Enkhuizen. Zie verder het kosteloos verkrijg baar gestelde Prospectus. P. Kreijger Jas., beveelt zich beleefd aan tot het sluiten van verzekeringen het leven, tegen brandschaden, ver liezen van Paarden en Rundvee, en voor den commissiehandel in HilIjlBliest" Stoffen, en Werktuigen voor Akker en Hooibouw, Stalvoedering, Zuivel bereiding, enz. „Wie is het? Heeft hij zyn kaartje niet afgegeven Of ken je hem „Neenhij zeide, dat mevrouw hem be paald zou ontvangen, wanneer ik u zeido, dat de zaak dringend was en dat er sprake was van mijnheer Pierre.,, Francine legde haar hoed weer op een stoei. „Laat mijnheer in de kleine salon, kom dadelijk." Claude Brun had het juiste middel te baat genomen. Nog nauwelyks had hij ee;' minuut gewacht, of mevrouw Appel trad binnen. Hij was zeer verrast, toen hij 711 tegenover de in het diep-zwart gekleed® dame met de sneeuwwitte haren bevon' Maar in de frissehe gelaatskleur, de ff10'1 glimlachende lippen, de reinheid van haar blauwe oogen, herkende hy met meer verwarring dan hem eigenlijk 'ief de vrouw die hij eens had liefgehad. Al keek hem opmerkzaam aanhij c A wendde den rug naar het venster,^ zoo a zijn gelaat in de schaduw bleef. Zij kende hem niet en sprak met zenuw&r 1 tige haast: „U liet mij melden, mijnheer, dat u over mijn zoon wildet spreken." „Ja, mevrouw." ,.r Zij beefde bij deze door den bezo gesproken woorden haro herinner^ was opgewekt. Zy deed een P stappen vooruit, opdat ze de trekkcu haar bezoeker duidelijker zou kunnen dan, als had ze den wensch die stem n^ maals te hooren, wolke zooveel x e; neringen in haar ziel wakker riep, vroeg „Waarover handelt het?" ,cer „Over de betrekking tussehon my uw zoon en mynheer Dartigues. WORDT VERVOLGD'

Schager Courant | 1901 | | pagina 6