m Sirierwofliiis Anna Pailovna. Volksnut. Dirkshorn, te PLAATSELIJK NIEUWS. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. TRANSVAAL. POSTERIJEN. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Vr. BUIS-Van Herwerdf» Alkmaar, 24 Dec. 1901. Uit de hand te koop: met Erf, '11 Schagen, Dinsdag, den 3In Dec. 1901, Zefft het voort. bij S. BROMMER, Na afloop BAL. hoofd vol droefheid ter aarde doen buigen, vlaar de toekomst voorbereiden, dat is onze aak! Liefde en Vrede, zij komen niet van buiten, zij worden niet over ons heen geworpen, als een beschermende sluier. Zij ontkiemen en groeien in de harten der menschen. Ziet eens, )ij al de duisternis van het heden is toch veel licht te bespeuren. Denkt gij niet aan de schoone daden van toewijding, die een hemelsch licht werpen op de bloedige tooneelen van het Zuid-Afrikaansche landop het ontwakend rechtsgevoel, dat zich, in weerwil van het besef zijner machteloosheid, op dit oogenblik toch zoo luide laat hooren Er is licht, er is leven, te weinig, maar het is er. Ér bestaat een toekomst voor wie geloo- ven en vertrouwen. Ontwelt aan ons oog een traan, als wij ons voorstellen hoe het lied uit de velden van Efrata ook zal worden aangeheven door de kloeke mannen in de velden van Zuid-Afrika, de wacht houdende, niet bij hun kudden maar bij hun kanonnen, laat hun geloof het onze niet beschamen! Men kan in de laatste dagen in de Engelsche bladen niets anders lezen dan dat de Boeren zich zullen overgeven. Nieuws kwam er niet, en het weinige dat men vernam, 't was geschikt om den meest somberen indruk te geven. Er zou onder de Boeren een krachtige beweging zijn, om zich over te gevenverschillende vergaderingen met dat doel worden uit Standerton gerapporteerd. Er werd oven wol bij gemeld, dat De Wet en Steyn den strijd zouden volhouden tot het eind. In Engeland wilde men graag de over gave, dus hield men daar de meest optimistische beschouwingen. Op stelligen toon heette hetde oorlog is aanstonds uit. Ja, zelfs werd verteld door geloof waardige personen, dat Lord Kitchener in persoon naar Ermelo was, omdat Louis Botha zich met zijn geheele macht zou willen overgeven. De correspondent van de Morning Post te Pretoria beweerde te wetendat de Boeren in het oostelijk hoogeveld ten zeerste ontmoedigd zijn door het groot aantal krijgsgevangenen, dat Bruce Hamilton in den laatsten tijd gemaakt heeft, en dat de uitbreiding van het blokhuizen-stelsel, de bezetting der voornaamste observatiepunten en de gevangenneming der heliografisten met hunne toestellen, Botha's veldtochtplan geheel in de war gestuurd hebben, zoodat zijn toestand uiterst zwak geworden is. Ook moet hij maar weinig Lee Metford patronen meer in voorraad hebben en valt het hem uiterst moeilijk nieuwe munitie te krijgen, daar hij geen convooien meer kan nemen. Maar er komen gelukkig ook weer andere tijdingen in, die er op wijzen dat de samen komsten der Boeren juist het tegenover gestelde resultaat hebben gehad. De Daily News verneemt uit Volksrust, dat de Boeren klaarblijkelijk besloten zijn den oorlog voort te zetten in Natal en in de Kaapkolonie. Zij kwamen in Oost-Trans vaal bijeen, voor het maken van nieuwe plannen. Zij zijn goed bereden en van alles voorzien. Er zijn geen voorteekenen van een spoedige botsing. Aan de Standard wordt uit Volks rust gemold: Klaarblijkelijk hebben de Boeren besloten den oorlog voort te zet ten. Het ware doel van de jongste bijeenkomsten was het maken van nieuwe plannen voor de zomer-campagne. Een zeker aantal Boeren zullen zich wellicht overgeven, maar de groote menigte is vastbesloten den strijd tot den dood toe vol te houden. De Wet drong er zeer op aan, om den tegenstand voort te zetten. Het Boerenplan omvat ook een inval in Natal door het Drakengebergte. De Wet zou de hoofdrol daarbij spelen, en Botha zou met hem samenwerken van het Noor den uit. Een groot aantal Boeren zijn ten Noordoosten van Volksrust aangekomen. Plumer's strijdmacht met die van Poulteney en andere kolonnes zijn bijna dagelijks in schermutseling met de Boeren. Tengevolge van de trouweloosheid der Swazi's, zijn wapenen, ammunitie en brieven uit Europa over de grenzen gekomen. De Boeren zijn goed bereden en van alles voorzien. Dat is dus heel anders, en de Boeren die reeds zes en twintig en een halve maand den oorlog hebben voortgezet, zullen ook nu doorzettten. En wanneer het waar is, dat De Wet de hoofdrol zal vervullen, dan hebben we alle hoop, dat de Engelschen weder kwade dagen zullen beleven Van dezen kranigen Boer hebben we weer een succes te melden. Generaal Dartnell met de Iinperial Light Horse en de Yeomanry is den 18en van deze maand bij Langberg slaags geweest met De Wet, die 800 man, een pompom en een kanon onder zijn bevelen had. Het gevecht duurde vier uren, waarna de Boeren werden teruggedreven met medewerking van generaal Campbell uit Bethlehem. De verliezen der Boeren zijn vijf gesneu velden, 20 gewonden en 2 gevangenen de Britsche verliezen bedragen één gesneuvelde, 4 officieren en 10 man gewond. troepjes verdeeld, hoeven doorzochten in het district Beginder lijn (Transvaal), wer den aangevallen door 300 Boeren en 40 gewapende Kaffers onder Britz. De Boeren voerden een vastberaden charge uit en overweldigden de Britsche macht voordat generaal Spens ter hulp kon komen. De verliezen waren zwaar, doch bijzonderheden zijn nog niet onvangen. Twee officieren werden gevaarlijk gewond. In de Oranje-kolonie marcheerden de kolonels Damant en Remington in even wijdige richting, totdat ze bij het aanbreken van den dag op 20 December Tafelkop bereikten. Plotseling verrasten 800 Boeren onder M. Bothakolonel Damant's voor hoede en bestormden zij, niettegenstaande de dappere verdediging, oen kopje, van waar zjj do hoofdmacht en de kanonnen bestreken. Zij behielden deze stelling slechts kort; kolonel Damant verdreef hen voordat Re mington aankwam, maar zijn verliezen zijn zwaar. Kolonel Damant zelf werd ge vaarlijk gewond, twee officieren en twintig man sneuvelden, drie officieren en zeven tien man werden gekwetst. Kolonel Remington achtervolgde de Boe ren eenigen tijd krachtig en dreef hen over de Wilgerivier, waarop zij zich in alle richtingen verspreidden. De Boeren lieten zes dooden aciiter. Kolonel Remington nam vijf gevangenen, onder wie commandant Keyler. Later kwamen de Boeren onder de witte vlag verlof vragen om hun dooden weg te halen. Zij erkenden dat reeds 27 gesneu velden begraven waren. De Directeur van het Postkantoor te Schagen verzoekt het publiek beleefd, bij de jaarswisseling visitekaartjes en zooge naamde Nieuwjaarskaarten bij eenigszins groote hoeveelheden niet in de bussen te werpen, doch zooveel mogelijk op 't Kantoor aan het loket af te geven. Schagen, 24 Dec. 1901. De Directeur voornoemd, OUDENHOVEN. De Directeur van het postkantoor maakt bekend, dat in het arrondissement Schagen de kantoren op den Nieuwjaarsdag zul len zijn opengesteld als volgt het kantoor Schagen als op Werkd. hulp Barsingerhorn Burgerbrug Zondag Dirkshorn Werkd. Kolhorn Zondag St. Maarten Werkd. Oudesluis Zondag Petten Werkd. Schagerbrug Wieringerwaard 't Zand Postwissels, quitantiën en postpakketten worden dien dag niet behandeld. Schagen, 24 Dec. 1901. De Directeur voornoemd, OUDENHOVEN. Schagen, 24 December 1901. Vergadering van de Vereeni- ging van oud-leerlingen der Rijkslandbouw- winterschool te SCHAGEN, gehouden in Cérès, op Maandag 23 December, te 9 uur. De voorzitter, de heer J. Best Nz., opende met een hartelijk woord van welkom de vergadering, waarna de secretaris, de heer C. Best, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Door den voorzitter werd daarna mede gedeeld le. dat de vereen, telt 31 leden, waarvan 17 ter vergadering, plus 4 eere leden, de h.h. Nobel, De Gier, Scheij en Muijs dat ontvangen is de uitnoodiging van de Union Nationale om adhaesie te betuigen aan haar adres tegen den Afrikaanschen oor log, waartoe wordt beslotendat twee ver- eenigingen subsidie van f 100 elk hebben toegezegd aan het melkcontröle-station dat een aanvraag was ingekomen om lid te wor den van het land-huishoudkundig congres, welke aanvraag voor kennisgeving wordt aangenomen. Vervolgens las de secretaris het jaar verslag, dat met applaus door de vergadering werd geaccepteerd. Tot bestuurslid in de plaats van den heer C. Ploeger (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer G. Nobel te Lutjewinkel, die de benoeming aanvaardde. Tot lid van de commissie van toezicht op het melkcontröle-station werd in de plaats van den heer G. Nobel (niet herkies baar) gekozen de heer K. Wit te Schagen, die deze benoeming aannam. Tot leden van de finantiëele commissie voor 1902 werden gekozen de heeren P. Besse, H. K. Koster en J. Jirnmink, tot plaatsver vanger de heer Bruin. De heer C. Best gaf daarna een overzicht over de ingekomen antwoorden op de vra genlijsten. Spr. concludeerde pr. concludeerde tot het voort gaan met die vragenlijsten, doordat verschil- zelf melken Is vlug melken aan te bevelen, f 151.66, het saldo dns f 17.23s. De rappor teur zelf wees vervolgens na een gansche reeks becijferingen op het groote verschil in de gehalte van de melk van koeien in dezelfde streek, en noemde het eenige middel tot verbetering daarvan, het fokken met dieren die op een goed gehalte van haar melk mogen bogen, en rapporteur noemde het verder noodzakelijk, dat op alle fabrieken de melk moest worden geleverd op vet gehalte, en achtte het den plicht der vereeni- ging, dat in die richting werd gestuurd. Door den heer H. Koster werden daar eenige mededeelingen aan toegevoegd over een tweetal fokvereenigingen, die eveneens tot de con clusie leidden, dat melklevering op gehalte noodzakelijk was en de oprichting van fok- kerijvereenigingen zeer aan te bevelen is. Aan de orde is nu de behandeling van de voorstellen tot stichting van een laboratorium voor melkonderzoek. De heer Dr. Scheij leidde dit punt in, die begon met te zeggen dat de zaak nog in wording is en hier op deze vergadering geen definitieve beslissing kon worden genomen. De oprichtings kosten zijn geraamd op f320.,en f200 was aan subsidies toegezegd. De exploitatiekosten wor den geraamd op f 220.— en nu stelt het bestuur voor,aan verschillende landbouwvereenigingen, (met name genoemd) subsidies te vragen om in de exploitatiekosten te helpen, opdat het tarief voor melkonderzoek zoo laag mogelijk zal kunnen worden gesteld. De inleider stelt ten slotte voor, aan het bestuur en de comm. van toezicht machtiging te verleenen, de zaak in de begonnen richting voort te zetten en dan in een buitengewone algemeene vergade ring een definitieve beslissing te nemen. Aldus besloten. Op voorstel van den heer C. Nobel werd eveneens besloten, aan de afdeelingen van de Holl. Mij. v.Landb., aan welke subsidiën werden gevraagd, eveneens te verzoeken, of vanwege die afdeelingen geen melkmonsters genomen konden worden,om deze aan het contrölestation voor rekening der afdeelingen te laten onder zoeken. Dr. Scheij doet de mededeeling, dat in de afd. Zijpe deze zaak alreeds aan hangig is gemaakt. Eveneens wordt op voor stel van dr. Scheij aangenomen, van een 10-tal koeien van een lid der vereeniging een jaar lang de melk te onderzoeken, opdat voor de goede zaak„melkonderzoek," de noodige reclame zal worden gemaakt, opdat kennissen en buren kunnen zien, hoe zoo'n onderzoek plaats heeft. Door den heer G. Nobel werden daarna practische mededeelingen gedaan omtrent cultuur en verkoop van bloembollen, met name de tulpen. De inleider begon met eenige theorie te geven over deze cultuur. Daarna gaat spr. kort na de geschiedenis der tulpen. De tulp is afkomstig uit Turkije en eerst in 1559 is zij in Europa aange troffen. Haarlem dankt in hoofdzaak zijn naam aan den tulpenhandel. Verschillende variëteiten passeeren nu de revue en hiermede komt de inleider tot de conclusie, dat het aanbeveling verdient, die tulpen te telen, die een goeden naam hebben verkregen in den tulpenhandel. Uitgebreid wordt meegedeeld, hoe men tulpen teelt en er de nadruk op gelegd, bollen te koopen van een goed bekend staanden bollenhandelaar, en vooral de dure soorten te telen. De onkosten blijven dezelfde, de voordee- len zijn bepaald grooter. Alleen dit nadeel be staat: de kans op een grootere waarde-vermin dering. Het telen met zoogenaamd mud-goed wordt niet aanbevolen. Een lijst wordt opgegeven van tulpen, die,naar de meening van spr., voor de teling zeer geschikt zijn. De bewerking wordt daarna nagegaan. Bloembollen moeten geen stalmest hebben in hetzelfde jaar dat ze worden geplant wèl in het voorafgaand jaar. Ploegen is aan te bevelen, als gemakkelijker dan spitten. Verder moeten de ligging en afwatering van het land goed zijn. Beplanting kan geschieden voor de vorst, soms tot half December. In de noodige onderdeelen wordt daarna de beplanting aangegeven. De bedden be hoeven in den winter niet te worden gedekt. In den bloeitijd snijdde men niet te laat, ter voorkoming van ziekte. De bollen moeten op een droge, niet tochtige plaats bewaard worden, op dunne lagenlater mogen deze lagen dikker zijn. De bollen worden gesor teerd in le, 2e en 3e soort en op monster verkocht, en moeten voor een bepaalden datum worden afgeleverd. Op een goede sorteering wordt vooral de nadruk gelegd. De ver schillende verkoopsvoorwaarden worden aan gegeven. De onverkoopbare bollen worden bewaard, later gesorteerd en weer uitgeplant De cultuur eischt veel arbeidskracht, veel manden en verdere werktuigen, die aan slij tage onderhevig zijn; dus is een aardig bedrag voor onderhoud noodig. Een goede vrucht wisseling wordt aanbevolengeen bollen na bollen, waardoor de opbrengst bepaald ge ring zal zijn. De conclusie van inleider is, de cultuur niet te beginnen op losse gronden. Punt 11 van den beschrijvingsbrief: „Melken" werd ingeleid door den heer H. Koster. Deze begon met te zeggen, dat het niet zijn be doeling was, een voordracht daarover te hou den hij wenschte zelf eerder inlichtingen daar over. Spr. verklaarde zich voor zichzelf tegen het forsch melken, hij wilde het de koe zoo ge makkelijk mogelijk maken, 't Was een mooi gezicht om in een vollen emmer de straal tot op den bodem te doen doorgaan, maar of het aan te bevelen is, betwijfelt Spr. Hij vraagt: moet er met de volle hand worden gemolken, of met duim en vinger; moet er hoog in de uier worden gegrepen, of alleen aan de speen het lokaal Cérès alhier. gadering rekening over het afgeloopen jaar sloot met een batig saldo van f4.50. Als bestuursleden traden af de heeren J. Met, Heer Hugowaard, M. Hoekman, Oude Niedorp en D. Rogge veen, Schagen. In de plaats van den heer Hoekman, die niet weder in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer Jan Visser Jz. te Oudkarspelde beide andere aftredende heeren werden herkozen. Als vertegenwoordiger in het hoofd bestuur werd eenstemmig herkozen de heer J. L. Wissekerke te Kolhorn. Terwijl tot heden de vergadering steeds op Zondag werd gehouden, zal de afd. in den loop van dit jaar bij wijze van proef hare zomervergaderingen op Donderdag houden. Besloten werd voor hoef beslag een uniform tarief in te voeren. Ook voor andere werken zal men trachten omtrent den prijs tot eene overeenkomst te komen. De uiteenloopende prijzen die door ver schillende smeden worden genomen, gaven tot dit besluit aanleiding. Het reglement werd in dien zin gewijzigd, dat voortaan eene vergadering, voor den 2den keer uitgeschreven, zal doorgaan, onver schillig of de vergadering „besluitwaardig" is of niet. Het jaarverslag zal in het vakblad wor den opgenomen en op die wijze aan alle leden worden toegezonden. De hulptroepen zijn voor de zoogenaamde agenten Wanneer nu deze in het vervoln- oi zooal8 i,duiU in dikwijls voorkomt, in den lichaam van een drenkeling zien, zaïX"*: T?nnn/1lQn/1or rrir»V> i-r» - ^*6 e* het stroom bet Foundlander zich in de SeTne storten1' Gem. SCHAGENi Ingeschreven van 21 23 December 1901. Geboren, Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden: Dirk Schoorl, 64 jr., Weduw naar van Geertje Wiggers, vroeger weduw naar van Trijntje Jongerling. Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Pieter Raat en Ariaantje Slooves. Gem. Zijpe. Ingeschreven van 13 20 December 1901. GeborenGnurtje, d. v. Klaas Brak en Maria Kant. Ondertrouwd en getrouwd Geene. Overleden Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Petrus Doedens en Catharina Strooper, echtel. te Zijpe. ALKMAAR, 21 Dec. Aangevoerd 2 Paarden f 50. 2 Koeien en Ossen „150. 24 nucht. Kalveren 8. 139 magere Schapen 10. 42 magere Varkens 16. 92 Biggen 10.- 8 Bokken en Geiten 2. kleine Bokjes a 3606 pond Boter, p. pond .55 a Kipeieren per 25 1.375 a Eend a ALKMAAR, 23 Dec. 1901. Aangevoerd Koeien f .51 a .63 p. K.G., Vette kalveren f 40.a 102.idem per K.G. f .75 a .90, nuchtere idem f 8.a 20.Vette Varkens per K.G. f .44 f 0.50, magere f 16.a 18. vette Schapen f 20.— a 25. 75.— 170.— 22.— 20.— 19.— 13.— 5.— '.60 1.50 lende personen op de hoogte komen van voor het bedrijf belangrijke dingen. 25 Exem plaren vragenlijsten waren er verzonden 14 waren teruggekomen. Mededeelingen werden gedaan over most ri iT, i j - j proevenkoolteeltveevoederproeven en vee- et werd teruggedreven, staat er. houding; fokken; zuivelbereiding (w. o. over Hij was dus aanvaller dat terugdnjven zal de methode van den heer C. Nobel, over wel beteekenen, dat bij het verschijnen van rijzing van kaas, met zeer gunstig resultaat); leiding tot zeer uitvoerige discussiën, waarvan TTdraf ■li'nincf nnn rtnvi l/nvif nrn» IP.-n rvzxl üj-.V» av» li Anndrnihnoll- a. hni. 111j_ Iji. _1_i.l__.i_j. i of lanzaam melken? De heer C. Nobel meent, dat deze kwestie bepaald onopgelost is nog, en geen steekhou dende inlichtingen op deze vragen kunnen worden gegeven. Spr. doet ook mededeeling van de nieuwe melkmethode, in Denemarken gevolgd wordende. De vragen van de Vraagbus gaven aan- verstsrking aan den kant der Engelschen De Wet de plaat heeft gepoetst. De cijfers zijn als steeds ongeloofwaardig, waar do Boerea-verliezen worden aangegevendat er vier Engelsche officieren zijn gewond, dat zegt genoeg. De avondbladen bevatten een telegram uit Kroonstad van Zaterdag, meldende Majoor Mac Micking marcheerde met 90 man van Vredefort door het Vaaldal, toen hij plotseling werd aangevallen door een overmachtige vijandelijke afdeeling. Een hevig gevecht ontstond, waarin de Engel schen gedwongen werden op den spoorweg terug te trekken. Twee officieren en 5 man werden aan Engelsche zijde gewond. Treurig is, dat Commandant Haasebroek in een gevecht met een Britsche colonne in de Doornbergen is gesneuveld. Londen, 23 Dec. Een telegram van lord Kitchener uit Johan nesburg van 21 dezer meldt Generaal Spens meldt, dat 200 man bereden infanterie, die, in versohillende hoenderteeltboekhouding in het boerenbe drijf; aanleg controle veldjesover het ge bruik van stalmest in het voorjaar, in plaats van het rijden van den mest over het etgroen over gras- en klavervelden over het strem men van de melk met calcium chloride.Besloten wordt tot voortzetting van de circuleering der genlijsten. Volgde punt 7: een voorstel van het bestuur om aan elk lid der vereeniging een verzame ling van de meest voorkomende grassoorten te verstrekken. Besloten werd, aan elk lid een bedoelde verzameling grassen te verstrekken, op die voorwaarde, dat een bepaald bedrag, f 20.—, niet werd overschreden en het bestuur te machtigen, naar omstandigheden te handelen. Door den heer G. Nobel werd verslag uitgebracht over het Toezicht op het Melk contröle-station. Door den controleur den hr. P. Hopman werd in zijn rapport gewezen op het feit dat de jonge instelling aan haar doel volkomen beantwoordt. Verder werden de cijfers ge noemd van de aangeboden monsters melk (zie vorig nummer), en meêgedeeld dat de ontvangsten bedroegen f168.895, de uitgaven Het spoorwegongeluk bij Altenbeken. Een reiziger, die bij het spoor wegongeluk bij Altenbeken is tegenwoordig geweest, (zie vorig No.,) heeft daarover het volgende medegedeeld De D-trein van Keulen naar Berlijn hield tusschen 12 uur des middags en kwart voor één stil bij blok 31. De meeste reizigers zaten juist aan het tweede ontbijt in den restaura tiewagen, toen plotseling een keukenjongen binnenstormde, roepende„Een botsing Onmiddellijk rezen alle aanwezige emhoog een oogenblik heerschte er een onbeschrijflijke verwarring, totdat een bejaard heer de tegen woordigheid van geest had te roepen „zitten blijven Daardoor werd een paniek vermeden. Men trad uit den restauratiewagen en be merkte eerst nu, dat de trein niet aan een station, maar midden op den weg had stil gehouden. Toen de reizigers den blik naar achteren wendden, vanwaar hulpkreten klon ken, zagen zij in een dikken rook, doorschenen door vlammengloed, de achterste locomotief steken in den laatsten wagen. Een oogenblik stonden allen, ook het treinpersoneel, sprake loos. Spoedig werd naar Altenbeken gezonden om een hulptrein en inmiddels werd onder leiding van een der reizigers, die door zijn krachtige houding dra bij allen de bezinning deed wederkeeren, voorloopig gedaan wat de hand vond te doen. Toen een uur later de hulptrein aankwam, waren reeds eenige lijken en vele in gevaar verkeerende reizigers be vrijd. Het Westf. Volksblatt meldt dat op de plaats van het spoorwegongeluk nog vier lijken gevonden zjjn, zoodat nu in het geheel negen lijken zijn gevonden. Waarschijnlijk liggen er nog lijken onder de vernielde wagens. Duikhonden te Parijs. De pre fect van politie te Parijs, de heer Lépine, wiens voortvarendheid bekend is, is op een zeer nieuw en gelukkig denkbeeld gekomen. Men weet, dat de bijzondere afdeeling agenten, die bekend is onder den naam van rivier- afdeeling, in 1900 opgericht is om de veilig heid van de oevers der Seine gedurende de tentoonstelling te verzekeren. De zoogenaamde duikagenten hebben zich zeer nuttig gemaakthunne daden van opof fering, die met succes zijn bekroond geworden, zijn tot zulk een getal geklommen, dat de voorloopige instelling van dit keurkorps definitief is geworden, tot ieders groote voldoening. Maar de heer Lépine gaat nog verder. Hij heeft thans den aankoop gelast voor fr.1000 van een tweetal prachtige New-Foundlanders, en hooft die toegevoegd aan de afdeeling der duikagenten. Turk en César, de een wit en de ander van eene zeer schoone zwarte kleur. De agenten hebben een hok voor hen gemaakt bij den post aan de kade De la Tourelle, en iederen dag dresseeren zij ze in het duiken in de Seine. Een van de agenten werpt zich. te water, laat zich met den stroom meedrijven en roept om hulp. Dan springen de honden oj) bevel van een tweeden in de rivier en zwemmen naar den gewaanden drenkeling het eenige resultaat was, dat besloten werd, aan leden der vereeniging, die hun koeien met Glutenmeel voederen, kosteloos de gelegen heid te geven, de melk van die koeien aan het melkcontrölestation te laten onderzoeken, mits de proeven zoo werden genomen, dat conclusies eruit konden worden getrokken. De begrooting werd vastgesteld op f 75.— in ontvang en uitgaaf. Met de excursiën zal worden doorgegaan ditmaal in Mei a.s., en wel naar Friesland en Groningen. Met een toepasselijk woord sloot de voor zitter de vergadering. - Met 1 Januari a.s. zal het 26 jaar geleden zijn, dat de heer Ph. de Heer i verstandige viervoeters volbrengen, wat men benoemd werd tot secretaris van debanneen 1 van verlangt en slaan hunne scherpe den polder Schagen. tanden in de kleederen van den bader en Totregentvao het Weeshuis brengen hem zonder hem het minste kWaad alhier is gekozen de heer 0. Broersma. I te doen, onder duizend voorzorgen, naar den De heer Jb. Roggeveen alhier! i <- is wederom herkozen tot Commissaris van ,T et ,00g °P de verkregen resultaten, het gewest Noordholland van het Ned. Gym- Pre'ect, van politie zich voor, iederen nastiek-Verbond. j van rivierafdeeling als metgezel een - Zondag hield de Afd. SCHA- - ----- dat infcelligente Qn moedige ras toe GEN van den Smedenbond hare toe. Een bewonderenswaardig schouwspel. De jaarver- te voegen. Aldus zullen deze dieren weldra kostbare een lichaam aan den oever brengen. Voorspoedig bevallen van meisje, *t* Na een lijden van 41/, maand is tot. onze diepe smart overleden ons eenig kind GHETA, ruim 6 jaar oud. J. ZEILEMAKER. S. ZEILEMAKER-SPaan, Winkel, 20 Dec. 1901. Heden overleed, na een durig en geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Pleegvader, de heer I Scho o i* I, in den ouderdom van 64 jaar en 9 maanden. J. SCHOORL. N. SCHOORL-VAN Elsland G SCHOORL. C. LANGEDIJK. M. LANGE DIJ K-Kramer. Schagen, Lagedijk, 21 Dec. 1901. groot 1 Are en 70 Centiaren. Te bevragen bij den eigenaar Simon Grin, te Sint Maarten. t e op des voormiddags ze 10 uren, in de Landbouw-Sociëteit (J t S te Schagen, ten overstaan van den aldaar gevestigden Deurwaarder F. van der Kamp, van: Een partij Porselein-, Glas- en Aardewerk, Nikkelen voorwerpen, Keul- sche- er. andere Potten,grof Aardewerk, Schuierwerk, Bezems, een partij Klompen VoortsUitstalkasten, Stellingen, Bussen, Doozen, 1 partij Busgroenten, onz. Vooraf op de Gedempte Gracht: 1 Bakwagen, grove Meubelen,Schragen, Planken en diverse goederen. Kijkdag Maandag 30 December a.s. van 11 3 uur. Bijvoeging van goederen op Zaterdag voor 12 uur. 1 fflaaolai 30 in 't Logement „Veerhurjf". Aanvang 71/* liur. Entree 10 CtS. Beueden 18 jaar geen toegang. Kaarten verkrijgbaar bij de Heeren R. DEKKER, D. REZELMAN en J. C. VAN WIJK, tot en met Zondag 29 Dec. OP Donderdag 26 Decend>Pf> (2den Kerstdag), door het overal gerenommeerde g0Ze schap van den heer H. I). IVIËUWëNHUIZËN uit Rotterdam. Optreden van nieuwe Specialiteiten, nieuwe Voordrachten, Duetten, 1 enz Aanvang half acht. Entree 50 ets. de Plaatsen te bespreken extra. persoon. 10 ets- i

Schager Courant | 1901 | | pagina 2